Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

lehna
1. kvě 2010

dobré ránko,

naše noc- poprvé ve 22h, to ho probudil ohňostroj od sousedů, ale já už byla v posteli,takže jak se začal vrtět,tak jsem ho hned ukliňovala, moc se neprobral. takže dobré, pak ve 23,30 to bylo trochu s pláčem,ale taiky jen chvilka, potom ve 2,40 dali jsme mlíko, vrtěl se asi do 3,30, pak další probrání ve 4,40 a nakonec v 6,45 vstával, takže celkem dobré zase.

ined- jj, to je MM taky někdy zklamaný,že je obbčas Štěpi protifka jak přijede z práce. ale to on už je třeba unavený, tak je protifka.
teda v 19ti trojčata a ještě je v klidu. 😅

prchalka- taky jsme ve středu kajdili dopoledne 4x bláto, tak nevím čím to bylo. a k tomu autu, no musela jsem jet, s plínama se mi teda MHD jezdit nechtělo. je třeba to zkusit. neboj se toho ani ty 😉 . aspoň kolem baráku se porjeď 😉

gina- vy máte výročí svatby? jůů, tak moc gratuluju 😉 , my máme v září. a s tím ránem, jo to mě Štěpi taky tak nechává poležet, taky pochouje po bytě a sem tam něco donese.

tak jaké byly čarodky? Sousedi vedle měli veselo, postavili na zahradě májku a pak juchali. nebylo to do ložnice slyšet,ale ten ohňostroj mě teda namíchl, naštěstí to bylo jen pár minutek.

u nás dnes prší, tak to dnes venku moc nebudem ☹. a odpo jedu hurá konečně k holičce an melír a přistřihnout. 😵

mějte se všechny pěkně. 😉

prchalka
autor
1. kvě 2010

Ahoj,
no u nás jsem snad blbější noc nezažila. Chvíli byla s MM, ale kolem 0.30 jsem jí několikrát slyšela a za chvíli tam šla, že snad líp usne.. hmm.. ani ne.. ☹
Pořád máchala rukama, mačkala mě jak blázen, motanice, a brečela s dudlíkem i bez něj atd.. A takhle až do 2h bez přestání! Pak už jsem to nevydržela a šli jsme přebalit a dala jsem jí sirup. Ale pak to možná trvalo dalších 40 minut, než vytuhla. No děs!
Dohromady takhle vyváděla snad i 2,5h, nějak mi to všechno splývá ☹

gina333
1. kvě 2010

Dnes som citala na jednom fore, ze niektore deti neprespia celu noc aj do 3-4 rokov. Zda sa my, ze do tejto particky budem patrit aj ja. A je nas tu asi viac... ☹

prchalka
autor
1. kvě 2010

Tak dneska je to totál všechno vzhůru nohama. Jako vždy, když nejsme samy, ale tohle se fakt ještě nestalo! Asi už je přetažená - obzvlášť po té noci, protože je neuspatelná ☹ Poo neležela na dece, chtěla lítat, MM pak konečně vypadl a odjel a ani pak se mi ji nepodařilo uhoupat - no na chvilku jo, ale pak se postavila v postýlce a konec, jak jsem jí z ní vzala, že to zkusím znova, řev! Už jsem jí vzala i dolů a prostě neleží. Mám fakt vztek! Jsem zvědavá, jak to bude příští týden, kdy tady bude 10 lidí na narozeninách už od dopoledne 😠 Na to se fakt těším!!! 😠

lehna
1. kvě 2010

gina- tak o tom spaní jsem taky slyšela. jedna naše známá má 7mi letého kluka a budí se dodnes. jsem jí říkala - dík za útěchu 😅 ☹ .

prchalka- božátko, ty si to teď užíváš 😢 . je mi tě líto,jaké máš trápení s Čorí. Přeju aby to brzy přešlo a bylo to vše v pohodě. a ten příští týden, no upřímně nezávidím 😔 . třeba překvapí a bude to dobré 😉 . půjde spát holt později,no 😕

gina333
1. kvě 2010

prchalka: tak mas teraz akosi moc trapenia s Cori ☹ U nas tiez budeme oslavovat Natine narodky buducu sobotu ale ja som do pozvanok pisala , ze oslava sa zacne o 14:00. A to pride 10 dievcat 😝 😝 😝 este, ze , my pride mama pomoct, lebo sama by som to asi nezvladla. 😲

lehna: ale to uz je extrem budit sa v 7 rokoch 😅 😅 ved v takom veku sa uz chodi do skoly.

U nas sa spi od 11:20, poo idem so svokrou do mesta pozriet 1.majove oslavy, je celkom pekne pocasie, i ked slnko uz neprazi tak ako vcera. 😵

prchalka
autor
1. kvě 2010

Nakonec po boji ve 12.15! To se jindy už skoro budí. Začínám se malinko bát, aby to očko opravdu nemělo na něco vliv (hlavně spaní), jak tu minule psal... nick jsem zapomněla! To by mi ještě chybělo! Nebo že by to bylo fakt tím, že je doma MM? Byla KO už poo, očička skleněný, unavená, ale tryskomyš, pořád se zvedala! Na to, že v průměru nespala 3h v noci a vzbudila se v 6.30 jako docela špatný ☹

gina333
1. kvě 2010

prchalka: no aspon, ze uz spi. 😉 To ste ale mali preockovanie nie? A predtym ste taku rakciu nemali?

matova
1. kvě 2010

Ahojte,
u nás sa vstávalo o 5:40, a spí sa od 11:45. Celý deň klasika- raňajkám veľa nedal, dnu na nevydržanie, obed som varila v chvate a poď ho von- kamene do potoka 🙄 . Obehali sme zasa všetky jeho trasy (je fakt ako pes), ešteže so mnou behala aj svokra, aspoň som ho nemusela zasa vykladať na všetky pneumatiky ja (v škôlke zahrabané do polovice- koníky). A dnu ani za duba (2,5h v teréne), ani že ideme papať, mliečko...nereaguje na nič....hlavne že pri obede už sa váľal po stole od únavy...hneď na obed potom vypije ešte mlieko- neviem či je toto dobré ale bez tej fľaše nezaspí.
Obed: tofu na zelenine (má to veľmi rád), dusené zemiaky. Keď zaspal bežala som dať variť zeleninovú polievku.
Včera večer už som neprišla, poo sme boli zas 3 hodiny von bez kočíka, zas nechcel dnu ale bol úplne už napadrť- vyberá si najhoršie trasy, samá nerovnosť- po kameňoch, vysokej tráve...ide jak ratrak...večer zaspal až okolo 20:30 a ja hneď za ním, prebrala som sa o 21:30, zjedla večeru, požehlila niečo a šla nazad do pelechu. Ženy poviem vám že ma už všetko bolí z toho vychádzkovania s malým 😔
idem kuknúť ako bojujete vy 😉

prchalka
autor
1. kvě 2010

petot - to byl, už jsem ho našla

gina333
1. kvě 2010

matova: aj moja Sophi na obed zaspava na flaske. Naj prv zje polievku alebo hlavne jedlo a potom este stiahne 210ml mlieka a spi. Ja si myslim, ze je to v pohode. 😉 Akoze Simonko ma inu vydrz 😝 ja doo ani nechodim von, lebo by som ju dnu nedostala, staci ked vecer huka, co sa len blizime k panelaku. 😉 Verim, ze uz s nim nevladzes drzat tempo, veru neprezen to.

prchalka
autor
1. kvě 2010

gina - No to byla 4.Hexa, takže přeočkování. Já nevím, třeba už jen blouzním, snad to taková katastrofa nebude, uvidíme dál..

prchalka
autor
1. kvě 2010

Koukám, že s tím spaním nejsme až tak ve skluzu, matova to má skoro stejně 😉

matova
1. kvě 2010

prchalka: áno, tie gumky na ponožkách sú problém, aj keď mu to dám najnižšie tak ho tlačia. Fíha, chúďatká vy dve- vyrážky z pytlíčku- zlepšuje sa jej to? A to s tým uspávaním- to je fakt des, mne cez obed vytuhne ešte dobre (pokiaľ mm nieje doma) ale večer je neskutočne už na odpadnutie-jak to mlieko pije zaspáva už no ako ho dopije oči sa otvoria a motá sa 40-50 minút...je to fakt na nervy, ja už som si na ten večer nejak zvykla, najprv som mala z laždého nového dňa hrozný strach kôli večeru, potom hnev a zlosť keď nevedel zaspať a teraz som v štádiu keď sa mi o19h zdvihne nálada že konečne koniec dňa, sladká som ako med na malého, šťastná keď už s ním ležím v posteli a už mi je jedno čo vyvádza s rukami a tak, hlavne že konečne ležíme 😀
ined: pátrala som v úpamäti 😀 a tiež mám pocit že ti fajn ponožky som kúpila raz v tescu- boli zviazané spolu tuším tri páry, vytiahnuté mu siahali takmer pod kolená, fakt hore žiadna guma...len kedy ja sa tam dostanem ☹ mm pracuje v meste kde tesco nieje...A 19r. trojčatá- no díky sa mi urobilo až zle 🙄 .

gina: aj večer zaspáva na fľaši? môj aj večer, inak nezaspí.
lehna: pozerám že trošku lepšia noc 😉
sherry: ako sa má Marek? uško a kašeľ? niečo mi ušlo zo včera? nepostrehla som či ste nakoniec išli k dr, či nie...

ženy, ja som nenormálne hladná, hoci som jedla 😒

gina333
1. kvě 2010

tak nakukla som cez klucovu dierku do detskej izby a zbadala som na posteli polozenu babiku, ktora tam predtym nebola. 😉 Otvorim dvere a moja dcera sa v pohode hra 😀 😀 😀 ani neviem kedy vstala.

gina333
1. kvě 2010

matova: vecer nie, vypije flasu potom sa este trocha hra a musim ju ponosit na rukach. Trva to cca 15-20 minut, takze je to ok. 😉

prchalka
autor
1. kvě 2010

matova: Jaktože ho tlačí, když má nožičky jak hůlčičky?? Co potom teprv čorí! Copak neumí vyrobit na tlustý dítě ponožky, kalhoty, bodyna? 😀 😀
gina: Paráda, že si hraje, u nás se hned řve. A kde vlastně spinká - to může vylézt sama z postýlky?
Víte, co nevím? Kdy dostane čorí svoji postel.... asi za hodně dlouho, protože je neschopná spát rovně a v klidu! Některé děti už tak spí, ještě jim nejsou ani 2roky, to nehrozí fakt!

prchalka
autor
1. kvě 2010

Tohle je roztomilý, objevilo se mi to na stránce vpravo
www.lepeeto.cz/cs/goods//1-samolepky-na-zed

gina333
1. kvě 2010

krasne nalepky 🙂

prchalka: Sophi spi v detskej na Natalkinej posteli, oblozim ju plysovymi hrackami, zatial este nespadla 😀 😀 😀 ale ona tu hodinku a pol co poo spi spinka celkom vklude, akurat sa pretoci z boka na chrbatik.

matova
1. kvě 2010

gina: to je zlatá tvoja Sofi 😵 😵 😵 krásne
prchalka. áno, presne, veď preto som hneď na teba myslela- teda na čorí 😉
šimon vnoci jak odídem ešte niečo porobiť a vrátim sa nakuknúť tak sa premiestňuje kade tade- šírku má teraz k dispozícii tri postele 😀 , ale nebezpečné je to stále keď ide dolu k nohám...ale vlastná posteľ-to tiež nevie--potrebuje tam metrové mantinely potom 😀 .
Musím poriešiť aj tak polohu postelí-on však nechce spať na tej strednej (čiže týmpádom aj vedľa tatika), ale mne by bodlo byť na krajnej a zboku mať postieľku- neviem kedy sa to porieši...

ined: nakoniec ste kúpli tie druhé topánočky- sandálky? či oboje? tie druhé sú tiež veľmi pekné, vyzerajú také moderné, na prvých by sa zas malému páčila tá lopta 😉
A teda predstava ako mm učí malého loziť- 😀 -tiež som sa pobavila ako aj ty, a ešte som si na tej preliezke predstavila oboch našich m spolu 😀 😀 😀 medvedíci v ZOO

matova
1. kvě 2010

gina: ja malému nemôžem dať na spanie nič do postele (napr. macka)- najprv sa smeje, túli sa a potom letí maco dole 😀
prchalka: krásne nálepky. ale u nás by neprežili- všetko čo sa dá zoškrabať škrabe dole 😝 . Dokonca škrabe aj vonku po zábradliach a kadejakých plechoch- uši mi to trhá a on nič, vôbec mu tie hrozné zvuky nevadia...

prchalka
autor
1. kvě 2010

Jo a včera mě kousl sousedovic pes do prsteníčku. Dávaly jsme mu piškot přes plot před páníčkem, ale tak nešikovně si ho vzal, že mi škrábl vršek a spodek prstu a nehet. Teda bolelo to pěkně 😖

matova
1. kvě 2010

prchalka: také vecičky- to by sa obchodíky mohli volať aj baby-moletka 😉
idem sa odpojiť, nech mi to tu potom nezdemoluje...vonku bude asi búrka, úplne sa zatiahlo- dokelu 😢 vonku je to síce fyzická naťahovačka ale dnu to bude psycho 🙄 . MM je aj dnes v práci...

katzi
1. kvě 2010

ahojte,

prchalko: teda vy si "užíváte" ☹ Držte se a ať je to zas dobrý.

lehna: čarodky - dobrý, přežila jsem 😀 No já je trávila s MM natažená u TV. Do hospody na babinec jdu až dnes - se dvěma kamoškama na vínko 😵

gina: Sophi je fakt pohodářka - to je fajn, jak si sama hraje v pokojíku.

matova: po mateřské se můžeš dát rovnou na dráhu profi sportovkyně, třeba maratónské běžkyně 😀 Budeš mít fakt dobrou fyzičku 🙂

Jinak u nás: noc, vcelku OK. Byla jsem tam 2x, poprvé kolem půlnoci, potom ve 4h na mlíko. Ovšem po něm nemohla zabrat, takže jsem tam s ní musela do 5h ležet 😒 Pak jsem se kolem 5.15 přemístila do ložnice a vytuhla do 8.30 😅 MM s ní ráno vstal, já ji jaksi neslyšela 😉

V noci tady byla bouřka, všechno je mokré, takže ven asi nepůjdem.Pojedem do Ikei, potřebujeme Adéce dovybavit a dokrášlit pokojíček, má tam zatím takový trochu holobyt 🙂 Jak já to ale o víkendech v Ikei nemám ráda, bude tam mraky lidí. Jenže jindy se tam s MM nedostanu. Už jsem jsem objednala jednu dekoraci z MMB - Krtečka na zeď, je to taková šablona a podle ní se to barvama nakreslí na zeď, k tomu jí tam namaluju nějaký kytičky a tak 😵

sherry28
1. kvě 2010

já až teď, konečně jsou v cirkuse 😉 byla jsem ještě pro Dádu, aby mu taky neušel cirkus 😉přijeli jsme s malým zpožděním
včera jsme jeli na čarodky do města 15 km od nás, bylo to tam velký(stánky, Petra Černocká vystupovala, ohňostroj a show)vydrželi jsme do 21.30 😉 pak jsme jeli domů, Mareček po cestě usnul, fakt se tam vyřádil, tancoval s mažoretkama 😀 byla to sranda, pokaždé plácal 🙂 já se tam najedla sladkostí a klobásy a kolem 3:00 ráno jsem vše vyzvracela(nesedla mi ta klobása a na to cola 😅 )no zase jsem řídila zpátky 😝 ani malé pivo jsem si nemohla dát 😠 no kluci se vyblbli, přivezli si domů balón obřího papouška 😀 , kterej tady na mě kouká ze stropu 😉

teď jdu s MM pod třešeň 😉 jsme sami doma..... 😉

sherry28
1. kvě 2010

matova: zatím si nestěžuje, slyší na něj, nikde jsme nebyli, včera jsem o tom mluvila se ségrou, jí Kája vrazila do ucha nožičku od brýlí slunečných(pitomá vteřina náhody)a neslyšela prý asi 14 dní na to ucho, byla na ušním a doktor jí řekl, že to bylo kousek od bubínku, ale že jí poranila rourku před bubínkem, proto jí tekla krev, takže doufám, že Mára má taky jen tu rourku, no po víkendu s ním dojdu na dětské(a pak na ušní), chci mít také jistotu, že je vše O.K.;-) jinak o víkendu ožil, je tady děda a on je rád, když se kolem něj dějou věci 😉

prchalka
autor
1. kvě 2010

Tak jsme spaly klasicky 1,5h a od 15h jsme venku, tak snad jí 4h na vzduchu utahají! Ten píchanec si fakt moc bere, jen se stáhnou kalhoty, už kouká, kde ho má - cíťa 😢 ☹

prchalka
autor
1. kvě 2010

Jsou tu známí a je sranda, ale opět totál vše převrácený. Čorí ještě šaškuje venku a poprvé chodí v botách i domů, ale fakt nemám sílu jí to vysvětlovat, protože by se jí to nelíbilo, na řev je vždycky času dost 😅 😅

gina333
1. kvě 2010

katzi: pofot potom tu krasnu izbicku 🙂

sherry: tak vcera ste mali paradny majales 🙂 drzim palce aby Marecek byl ok 😉

prchalka: uz som sa chcela davnejsie opytat, ako umyvas Cori vlasy? Moja Sophi je tiez taka vlasana 🙂 🙂 🙂 ale u nas je hrozny rev ked jej 1x za tyzden namocim vlasy. ☹

Bola som dnes na zumbe, tak tiez mam trocha sklz 😝 uz je okupana ale este jej idem dat mlieko. Tak zatial...

prchalka
autor
1. kvě 2010

gina: Vlasy jsou s řevem 😢 no, jak jinak. Už i namočení, natož umytí a největší trága, když to splachujem 😝
Dneska bylo koupání bez řevu, protože tu byla ta "náhradní máma" a laškovala tam s ní, takže na pupínek se na chvíli zapomnělo 😅 😀 Snaz už bude klid, až se to zahojí! Tak asi jdu ležet, jsem k.o. 😝
Všem brou.. 😔