Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
12. kvě 2010

matova: 😀

ined77
12. kvě 2010

ahojky 🙂 ,
spinkáme od 11.50 🙂 .
ale...noc strašná a budík v 5h!!! 😲 😔 ...pomoooc..to mi fakt už dělá schválně 😅 .
večersnul v19.40 a už ve 21.30 plakal,ale jen co se přitulil byl klid,akorát mě pořád kontroloval a oťapkával jestli jsem u něj 😅 😵 .ani jsem se nerozloučila s mm 😅 a zůstal malého.
nad ránem děsné motnice a pak ten budík.ráno mi přišel teplejší,ale po nějaké době už byl lepší.naměřila jsem pak jen 37,2.tak uvidíme. 😨
obídku moc nedal,ale snídal i svačil hezky.k tomu zbuchal na procházce půl tvarohového šátečku 😅..takže asi ani nějak hladový být nemohl 😉.
dnes máme na 16h besídku z kroužku,ale nevím jestli půjdeme.matýnek je takový plačtivý,umrčkaný...tak se mi tam ani moc nechce 😒 .nechám to koňovi a uvidím po spánku 😉 .
obídek:kuř.vývar se zeleninou a písmenkama,kuřecí na paprikách,brambor na cibulce,1 1/2 brum...druhou půlku vyplivnul 😕.
teď jsem ještě objednávala na mmb 2 kalhoty pro matýnka na lítačku .denně spotřebuje i 2 tepláčky 😅 a já to pak nestíhám prát 😠 😀 .
tak to je asi vše od nás,jdu dočítat 🙂
PS: hned jsem zbystřila novou fotečku a ona to prchalka 😀 ...šikovná holka 😵

a ještě k sherry 🙂 ze včera 😉 ...já ani kdybych auto měla,tak se k baráku blízko nedostanu.zepředu je parkoviště a chodník a vzadu je hřiště 😒.ale tak šlo by asi nechat prcky na moment na parkovišti (v autě)a vyběhnout schody a hned nazpět 😉.všechno jde když se chce 😉.

gina333
12. kvě 2010

sherry: toho kasparka som ani ja nevedel, ale nechcela som byt za blbu sa opytat. 🙂 Tym ale nechcem urazit matovu, lebo ona s opytala. 😀

Sophi dnes z obedu nedala nic moc, zajtra spravim zeleninovu polievku s krupicovymi haluskami a cestoviny s dakou omackou. No na nervy my ide to varenie ked aj tak nic neje. 😲

matova: tak svokra ta vie potesit ako citam. 😉

ined77
12. kvě 2010

ahááá,já pořád co máte s těma 4-ma hodinama 😀 ...tam má být ''jen'' 2.45 😅 ...nějak mi to v rychlosti vynechalo a já to nekontrolovala 😅 ...omlouvám se 😔 😀
to bych ho ani nenechala 😠 😉 😀
jdu číst dál 😝 ...teda,ale je tu nakecáno 😠 😀

sherry28
12. kvě 2010

gina, matova: já když to slyšela prvně od sestry, tak jsem taky nevěděla 😉

prchalka
autor
12. kvě 2010

Kašpárek je dobrý název, stejně jako prdopeč - znáte, ne?
ined: Já tě obdivuju, jak jsi pořád ťuťu ňuňu, Matýnek a umrčkaný.... Já bych volila jiná slova asi po takové noci 😅 Né, dělám si srandu, vždyť jsou to predelky muchlavý 😉
Zatím to vypadá na hezké počásko, asi opět vyběhnu s rýčem..
matova: Rozptýlení u jídla a u spaní taky nemám ráda!! 😠 Ale dneska nám to naštěstí vyšlo, i se najedla, i pak usnula 😉

prchalka
autor
12. kvě 2010

matova: Fotky zkreslují ☹ 😢 🙄 Můžu se vytasit asi tak s jednou ucházející za rok! 😅
katzi: Jako to už i já jsem udělala několikrát obměnu, kde se ta tvoje fotka courá? Dneska by měl někdo fotit! 😀

gina333
12. kvě 2010

prchalka: prdopeč- nepoznam. 🙂

ined: aj 2.45 je dost. 😉

U nas je uz po spani, dnes to bolo 1:30, aj tak dobre. 🙂

prchalka
autor
12. kvě 2010

Vzbudila se po hodině, tak je ještě na posteli. Naštěstí venku zatím klid!

ined77
12. kvě 2010

hotovooooo 😀 ..teda,ale 😅 ..nevím nic,tak začnu od konce 😀

prchalka 🙂 ..prdopeč neznám : 😕 -D ,ale bude to jistě něco pečeného 😀 .kašpárka znám a moc mi chutná. 🙂
čorí je fakt celá ty 🙂 ...kdyby jsi viděla mě,budeš ráda,za to jak vypadáš,věř mi 😀 .vždyť jsi hezká 🙂
super balíček.taky se už těším na ten náš,já hrozně ráda malému něco nakupuju 😀 ...
ty punčošky..já mám jedny takové doma,dokonce mají i kšandičky a super.teda už jsou matýnkovi malé,ale vynosili jsme je přes zimu moc a ani jedna dírečka 😉 .a to jsme je měli vlastně ještě po synovci a vydržely 😕 🙂.
ťuťu 😀 ...to říká i kámoška,kde prý bere pořád tu trpělivost...jenže někdy i u nás přeteče že 😎 😒 😅 ...ale povětšinou se snažím být v klidu,vždyť je to ještě prdíšek malinký 😉 😵 .

matova 🙂 ...jejda s tou návštěvou 😅 ...no co aspoň jsi se dopředu nestresovala 😉 .
spánek vysvětlen...jasný překlep 😉
a jen objednávej,chlapi tomu hubelec rozumí 😠 😀 ...
tak aspoň ta jedna 3 že se proklubala 🙂

beisis 🙂 ...také držím palečky a přeji brzké proklubání 🙂

sherry 🙂 ...já se hlavně chtěla něco poučit dopředu,ale asi si tu přihlášku opravdu podám a to už mě pak donutí 😉 .
mně by nevadilo dělat to v těhu,teda na začátku..pak už ne.no děkuji za připomenutí..konec výmluv 😔 😀
marýsek..no jo..u nás j to takové poslední dobou skor pořád.vše je s křikem a se vztekáním.já snad už i ten kroužek vzdala...už jsme nebyli 3x 😒 .vždycky jak se blíží pátek si říkám,tak teď už půjdeme..je čtvrtek večer a já už vím,že nejdem nikam 😀 .ale o nic nejde...platila jsem každou hodinu zvlášť a než se stresovat a vlastně i matýnek...to s ním jdu raději na to hřiště ať tu přebytečnou energii či co to v něm je ze sebe dostane 😀 😉 .
u vás to bude jistojistě zoubkama ☹ ..matýnek je nervák po mně 😀 😎

gina 🙂 ...a to si člověk řekne kytky že a stojí to jako by byly zlaté 😀
s tím vařením to mám kolikrát podobné,čověk se s tím klohní...malošek pak zobne dvě sousta a šlus 😠 😅

lehna 🙂 ...vy nás nějak celkově předháníte,nemyslíš????? 😠 😀 ...ale ne,moc ti to přeju 😵

katzi 🙂 ...tak už fakt nevím co jsi psala 😅 ...mám paměť jako akvarijní rybička..asi 3 vteřiny 😀
jooo,už vím...mega návštěva 😕 ...ty jo,asi teda máš co dělat 😅 .tak ať nerekonstruujete podruhé 😀 a vše dobře dopadne 🙂 .
a co jsi vlastně navařila dobrého pro tolik lidí? 🙂

ined77
12. kvě 2010

gina 🙂 ...jj,dost to je 🙂 .dělá čurbes v noci a přes den se dospává 😠 😀 .
s tím povykem při odchodu z hřiště 😅...u nás funguje taky něco do ruky...poslední hit je lízátko,ale zatím dám občas jen to hroznové 😉.jindy nezabere nic a tak jedeme s muzikou 😝.to už jedna stará sousedka,tak naoko s úsměvem,který jí ale moc nevěřím vždycky říká...ono se chlapečkovi nechce domů,že?Když tak pokaždé vyvádí...as jí to vadí,že matýnek ječí,ale co už.je to prcek a jinak nesouhlas dát najevo neumí 😉.

prchalka 🙂 ...tak to máme s fotkama podobné 😀 .já se sama sobě na fotkách nelíbím ani zezadu 😀 .
a v kolik čorí včera usnula po tom dlouhém po o spánku?
matýnek usnul zase celkem v klidu do 20 minut,kupodivu teda a plus to že byl doma mm 😕 😅

matova 🙂 ...to jsem ještě zapomněla...toto přesně nesnáším...nějaké vyrušování u oběda 😖 .
to vždycky u babi a dědy..děda tam cosi vykřikuje a haleká,babička radí co a jak 😎 ...maty dá dvě sousta a prd.byla doma,kdy jsem ho chodila krmit do pokojíčku 😅 ,aby měl klid.protože jinak to fakt nešlo 😒 .a vlastně dodnes se držím nejraději na oběd doma.svačina je v pohodě,to sní vždycky něco a kdyžtak se to vyjímečně nahradí např.rohlíkem 😉 .

tady se normálně setmělo jako večer 😲

ined77
12. kvě 2010

prchalka 🙂 ...tož co je to ten prdopeč??? 😀

ined77
12. kvě 2010

a prší 😠 ...tak já se jdu ještě pobrouzdat po mmb 😉

sherry28
12. kvě 2010

prdopeč neznám 😕
jdu pověsit prádlo a chystat se do školky 😉

gina333
12. kvě 2010

Tak u nas leje ako z krhle ☹ takze sa nikam neide. To bude strasna zabava byt so Sophi vo vnutri 😒 😒 a to este ani Nati nebude doma lebo ma tanecnu.

ined77
12. kvě 2010

u nás opět spánek 2.45 🙂 .
neprší,tak půjdeme po svačince na vzduch 😉 .
na besídku nepůjdeme..nějak se mi nechce 😅
všem přejeme co nejpoklidnější zbytek dne 😵 ,páá 😵

prchalka
autor
12. kvě 2010

Tak mám radost 😖 Na koupání jsme samy, tatínek přijede až po...
Dneska jsem sice ryla, ale teda včera s ní byla spolupráce lepší, dneska pořád lezla ke mně, věšela se na mě, rozhazovala hlínu - bohužel nebyl nikdo kolem, kdo by jí zabavil jako včera, takže jsem toho udělala asi tak polovičku. Což je docela škoda, protože myslím, že zítra už lejt bude 😖 Tyhle dny na to byly fajn!
Prdopeč - je prášek do pečiva 😀

prchalka
autor
12. kvě 2010

pomocnice 😅

sherry28
12. kvě 2010

prchalka: 😀 tak to by mě nenapadlo 😉 já dneska zasázela petúnie do truhlíků a dáme je na balkón(byla tu babička, tak byl Mareček zabavenej) jinak jahůdky se pěkně rozrostly a bude dobrá úroda jsou v plném květu 😉 ředkvičky jsou vylezlý, tak už se na ně těším, ty mám moc ráda 😵 a Mareček je stejněj dělní jako čorí, akorát, že občas pomáhá rýt zasázené záhony 😅 a baví ho to se v nich procházet 😠

gina333
12. kvě 2010

prchalka: no veru ani mna by prasok do peciva nenapadol 🙂 Pomocnica zlata. 😵 😵

Kedze tu prestalo liat az po 17-tej stihli sme este na pasove, lebo Nati konci pas, potrebuje novy a treba my objednat letenky do Spanielska tak dufam, ze bude coskoro hotovy. Sophi tam lietala ako tajfun, ziaden policajt ju nevystrasil. 😉

katzi
12. kvě 2010

taaaak , ufff, všichni pryč 😀 Jsem grogy, omlouvám se, zase nedočítám, poslední dobou jsem fakt mimo 🙂 😖

Byt přežil, akorát se tady přehnalo tornádo 😀 Takže po ranním úklidu před návštěvou, teď repete po návštěvě. Celý den se tu řvalo, pištělo, výskalo, smálo se, lítalo atd. atd. Adeli se mi podařilo i uspat v tom rachotu, ale samo spala jen hodinku, víc v tom čubesu nedala. Je zase pěkně přetažená, půjde dnes brzo chrnět 😵 Dočtu vás buď večer - jestli neodpadnu, nebo zítra v klidu po o.

sherry28
12. kvě 2010

takhle Mareček ničil volební lístek ODS a nakonec ho snědl 😅 😀

gina333
12. kvě 2010

katzi: tak si to zvladla 🙂 🙂 🙂 🙂 a co fotecky??

sherry: teda Marecek uz ma aj vlastny politicky nazor? 😀

katzi
12. kvě 2010

moc jsem nestihla fotit, nemám fotku s komplet všema účastníkama kolaudace, tak alespoň něco málo🙂

gina333
12. kvě 2010

katzi: teda, to vas tam bolo dost. 🙂 Urcite si to deti uzivali a samozrejme aj vy.

My uz sme okupane, mlieko vypite ale je taka besna, ze mam strach kedy zaspi. 😝 😝 Ona vzdy po kupani chyti druhy dych a je proste nezastavitelna. 😉

sherry28
12. kvě 2010

tak spí 😝půjdu k telce tak všem prima noc 😉 😔

sherry28
12. kvě 2010

katzi. jak koukám na ty fotky, tak to byl spíš babinec ne? 😉 skoro samý ženský 😀

sherry28
12. kvě 2010

gina: Mareček bude asi po rodičích 😀

sherry28
12. kvě 2010

tak už papa 😔

prchalka
autor
12. kvě 2010

sherry: Mára ti ušetřil rozhodování - selektuje, jo? 😀 😀
katzi: Kde jsi ty?? 😀 😀
My zvládly koupání, mlíko a uspání bez táty, no teď už je to celkem v pohodě, žádné řevy, jen když jsem jí asi 10 minut předtím, než jsme šly do vody sundala plínu, ale nechala bodyno, tak se teda rozčilovala, to chtěla dolů taky a hned!!!
Tak se půjdu koupnout a ležet.. brou noc všem 😔