Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
8. čer 2010

lehna: Štěpi se zdá být jako takovej pohodář, nic mě nerozhází, ale asi fotky klamou 😕

katzi
8. čer 2010

takže ještě jednou:

matova: to je fajn, že si TM a šimonek včera spolu tak vyrazili ven 😉 Teda až na tu hodinu 😖 🙂 Posílej je spolu ven častěji, oni si na sebe zvyknou 😉 🙂

lehna: to mi něco pořipomíná to sezení v noci u postýlky 😀 Teda jen s tím rozdílem, že já občas lezu do té postýlky za ní když mě tam už nebaví sedět 🙂 Už jsem tam jendou i vytuhla s ní 🙂 To máte super ten bazének. My máme docela malej balkón a zahradu jen u mamky mimo Brno. Takže na pořádnou cáchačku si Adeli bude muset počkat do prázdnin 😒

zuzanka26: s tím nočníkem to psala už myslím hancazivocich: dřív ty plínky byly děckám asi míň pohodlný. Taky rodiče na to byli asi přísnější, možná probíhaly někaký sprdnutí za počůrání, nebo třeba i na zadek, nevím 😕 Ale ti naši se to taky naučí, jen nás to bude stát víc peněz 🙂 Jak je teď teplo mám Aduš často bez plínek, už vypozorovala, že to teče, tak teď jen ji navést ať to jde "nalít" do nočníku 😀

sherry: fajn,že Luky už je bez průjmu

sherry28
8. čer 2010

lehna:tak mi zubním kartáčkem jogurt nejíme, tím jíme rizoto 😀

hancazivocich
8. čer 2010

Jo, tady si mamka odskočila na wc, dítko mělo chuť na těstoviny, pomohlo si koštětem, sundalo je z linky, odtáhlo na koberec... Vidíte ten ,,lehce" provinilý výraz?

lehna
8. čer 2010

@hancazivocich - teda, ty musíš mít nervy. jako ono to je i k smíchu co ty děti nevymyslí, ale chudák maminy 🙂. aha, takže další do party s nehlídacími babičkami 😀. a vidím že Kikča je stejně stará jak Štěpi. kdy se narodila?
jak máme veliký bazén to vidíš, vody tak akorát,jak ve vaně. napustím vždycky ráno,do odpoledne se to hezky nahřeje, pak roztáhnu slunečník, ať to tak na něho nepaří a on tam vydrží celé odpolko 🙂.
pak máme ještě větší bazén hranatý,ale ten asi letos ani nebude vytahovat, uvidíme podle toho jaké bude léto.
@gina333 - jj, je to vodník, on to dokonce i vyžaduje, a´t mu na tu hlavu lijeme vodu 😀. to je zvláštní,že Sophi nevadí voda na plavání a doma jo. 😅

ined77
8. čer 2010

ahojky 🙂 ,
konečně jsem toho šmudlu uspala 😅 ,usnul mi totiž neplánově po cestě ze zl. v kočárku 😖 .hnala jsem sice domů,takže spinkal asi 15 minut(doma se bohužel probral ☹ ),ale už to vypadalo,že nezabere 😲 .no každopádně se raději nebudu moc rozepisovat,čekám spíš že se za chvilku ozve a bude chtít chrupkat u mě 😅 .
včera úřady...děs běs...znáte to 🙄 😢 ...já nespala do 0.30...ve 21.15 jsem šla k malému!tak se mi honí vše okolo baráku hlavou a mám z toho opravdu noční můru,k čemuž přispěla ještě včerejší dost nemilá záležitost ☹ ...a to ta,že jsem dorazila k baráku a obě popelnice ,které byly nachystané na vývoz nějaký ''milý spoluobčan'' doslova narval do našeho živého plotu 😠 ...samozřejmě nevyvezené.vůbec netuším jak tam byly dlouho,protože vlastně od povodní a hlavně skrz matýnkovu nemoc jsem se tam skoro týden nedostala 😒 .tak jsem popelnice vytáhla,nachystala opět na vývoz a celou noc trnula,co tam dnes ráno najdu ☹ ...naštěstí to bylo v pořádku,ale 😒 ...příští středu mám schůzku s makléřkou,bude fotit a hned to hodí do nabídky.
o víkendu tam tím pádem musíme jet,abychom aspoň sklidili oblečení atd.,což se zase nelíbí mm...je prý času dost 😖 .jenže on z toho hlavu těžkou nemá...že 😒 ...vždycky je na všechno hafo času a pak se honím max já 😒...s matýnkem,pochopitelně.
navíc...včera měl mm horečku ☹ ,takže místo trochu oddychu jsem byla na matýnka opět sama,co se týče chystání,koupání atd. a navíc mě čekala halda prádla na žehlení,kterou jsem se rozhodla ve 20.55 rozdělit na dvě skupiny 😝 😅 ☹ a matýnek to završil tím,že dnes vstával ve 4.30!!! 😕 😨 😔 ...jsem fakt naprosto svěží 🙄
omlouvám se,že tady po dvou dnech jen skuhrám 😅 😢 😨 😀 ...
všechny moc moc zdravím a jdu kuknout jak se máte vy... hlavně doufám,že o 10000000000% než já 😅
obídek:zeleninová pol.,kuřecí gulášek s těstovinama,2 brum...
zoubky nové žádné 😠 😀

lehna
8. čer 2010

@gina333 - ano ano zubní kartáček 😀.

zuzanka26
8. čer 2010

lehna: ještě jsem ti chtěla napsat k tomu uspávání, my s tím zápasíme taky od malička, nikdy neusínala sama, ale myslím, že docela dobrá metoda je být v pokoji a dělat, že děláš něco jinýho, ale nikam neodcházet. Teď jak je světlo, tak si tam luštím sudoku nebo něco čtu a ona usne, ale dřív jsem i půl hodiny musela zpívat písničky.
ale je to asi individuální 😔

zuzanka26
8. čer 2010

jdu si udělat kafíčko ( jak říká Sárinka kají) a číst si dokud spinká 🙂

lehna
8. čer 2010

@sherry28 -on pohodář je, dokud se nezačne vztekat, venku je naštěstí spokojený, pořád něco objevuje, teďka s oblibou otvírá králíkům kotce a a vybírá jim bobky 😀
a rizoto,jo? taky dobrý 😀 😀 , zatím zkusil jen ten jogurt 😀

hancazivocich
8. čer 2010

No, tak to máte super - my si čistíme zubním kartáčkem..... Noo - boty v chodbě 😠

hancazivocich
8. čer 2010

@lehna 12. ledna v 2.52 😀

lehna
8. čer 2010

@hancazivocich - Pipa 20. ledna 19,21h 😉

katzi
8. čer 2010

ined: chuďátko, na tebe se to valí ☹ Až se prodá baráček bude líp, zatím přeju hodně sil na vše 😔 Zítra bych měla dostat vypálené DVD - pisnu pak IP.

lehna
8. čer 2010

@zuzanka26 - taky jsme to tak zkoušeli, ale on se hned postaví, a začne se s tebou bavit. ale teďka poslední dobou, už to přes den ani večer jak jde spát není tak hrozné, sem tam od něho taky odházím, pak přijdu, pohladím ho, otočím na bok a třeba za chvíli usne,jen v tu noc je to na palici. tak snad to bude lepší časem 🙂 .
@katzi - jj, n to si vzpomínám jak jsi mi říkala, že jsi dokonce spala s Adelí v postýlce. nechápu, to bych asi nedala 😀. tak tam sedím na zemi a čekám kdy zabere. a pak si říkám, že už by to konečně mohlo skončit.

@ined77 - neomlouvej se, já si taky někdy připadám, že si přijdu jen postěžovat 😔 .

lehna
8. čer 2010

jo a ženy, se mi zdá,že Štěpimu leze vpravo dole PĚTKA! dneska na mě pořád dělal ááááá a zdálo se mi za tou čtyřkou,že tam má kousek bílého. tak budu sledovat a písnu jestli jako fakt!

zuzanka26
8. čer 2010

my máme venku už tři trojky ale ještě ta jedna tam není ani náznak a pětky teda vůbec. 😖 😖 😖
Ještě že člověk neví dopředu jak dlouho se ještě nevyspí 😀

sherry28
8. čer 2010

lehna: no ono po těch trojkách ty pětky jdou většinou hned 😉 Lukymu šly zároveň a u Máry se mi taky zdá, že tam je záčátek pětek 😕

gina333
8. čer 2010

ined: chudatko, drzte sa. 😒 😉

Uz je hore, idem spravit Nati spagety. Dnes ma Natalka galapogram z tanecnej, tesim sa nato, musi so mnou aj svokra, keby Sophi nechcela sediet pri mne, co ratam, ze nebude chciet 😀 😀 😀 tak s nou pojde von. 😉 Tak sa drzte zatial.

ined77
8. čer 2010

letem světem 😝 😀 ...to se nedá kecalenky 😠 😀

plenky-dříve...hlavní důvod,proč byly děti tak brzy bez plenek,byly hlavně jesle...alespoň podle naší babi.dítko s plenkama nevzali 😒 .

sherry 🙂 ..věcičky krásné,určitě budu mít úspěch 😉 .
nabrané kg po porodu se třema prckama vyběháš běhěm měsíce 😉 😅
super,že je lukimu lépe 😉

prchalka 🙂 ...nebóój 😀
fotky krásné 🙂
čepečky kupuji nejraděi v tscu,ale matýnek začal protestovat...ani kšiltovku nechce 😒
polévku s drožď....bych taky nedala 😝 😀

matova 🙂 ...pěkný výraz tm 🙄 😀 ...mně dnes mm řekl,po vyslovení mé obavy,že maty po cestě usne...no a,tak usne 😠 😀 ...tak jsem mu hned odpověděla,že bych se potřebovala aspoň jednou za 24 h chvilku zasavit že 😠 😀 😅 ...chlapi 🙄
včerejší noc ☹ ...a ta uspávačka 😲 ...to by mě omylo 😅 ..no zase u nás ten budík taky nic moc že 😀

katzi 🙂 ...moc děkuji...hned 2x 😵
cd s písničkama nějaké mám,ale zatím to matýnka bez obrazu nějak nebere 😅

hanca 🙂 ...pěkné torpédo je malá 😀 ...náš mates má hlavu taky samou lumpačinu 🙄 😀

zuzanka 🙂 ...jj,my jsme naprosto normální 😎 ...stále kvoká,stále kvoká 😀 😀 😀
já včera potkala známou..má holčičku asi 2,5-3r. a měsíční...ta maličká chodí spinkat v 19.30 a poprvé se jí budí ve 2.30 na kojení,pak spí až do rána...to je minimálně k nasr...že 🙄 😀 ..ale ne,všem to přeju...přej a bude ti přáno že..tak nějak se to říká,tak snad to vyjde 😉 😀

gina 🙂 ...hezky papáte 😀 ...
cirkus super 😉
my máme poblíž také ''atrakci''...čápy!!! 😲 😵 ...ustlali si na komíně mc sluníčko 😀,ale jsou fakt boží a mlátí zobákama

lehna 🙂 ...moc děkuji 😵
krásné fotečky 😵

ááá už pláče,letím

prchalka
autor
8. čer 2010

Jééé, tady toho je nakecáno!! Spala mi v klidu 1.30 v postýlce, byla jsem ráda, pod pracovnou je kravál co chvíli, takže nevím, jestli by to tam vůbec klaplo. Jinak jsem tam s ní sice šla, ale jen aby se probrala a ještě poválela, už jsem se nesnažila uspávat. Ale zase řev a vztekány - vadí jí, že má ty kotníkový ponožky a jen kalhoty, že jí prostě tam dole kouká kus nohy, pořád ty kalhoty vztekle stahovala 😒 😖 😝

matova
8. čer 2010

ahojte, fíha tu toho je napísného 😕
My sme bol vnoci 2x hore, doo sme bol von, vôbec sa mi tam nechcelo ale malý ma ťahal, bol protivka tak som šla a skoro som sa uvarila 🙄. Zmohlo to aj jeho, spí od 11.55.
Neviem už kto to tu písal, ale preeeesne- nech si kúpia všetci mudrci nočníky a keď u nich budeme s malými nech sa trápia oni. Môj šimon už normálne neznáša keď sa o tom čo len hovorí...
hanza 🙂 : ja ani ten previnilý výraz nevidím, mne sa zdá že malá je na to všetko okolo nej hrdá 😀 😝 😉 ..A vyzerá staršie na svoj vek.
lehna 🙂 : ďakujem, až také ružové to s mojími nervami nieje, skôr naopak 😲 . Ja obdivujem teba pri tých vašich hrozných nociach 😔 , ale super, že by mu už päťky išli?,,to by tiež aspoň dokazovalo ten blbý spánok a mohli by ste už mať čím skôr pokoj...Pekného vodníčka máte doma 🙂
zuzanka: na našeho vôbec táto uspávacia metóda neplatí, on musí mať total tmu, všetko pozhasínať, za dverami ani noha, devere zatvoriť a ja ležať pri ňom kým nezaspí. A neboj, druhé možno príde ani sa nenazdáš, my smechceli druhé ale sme nejak neplánovali tak skoro a normálne nás to zaskočilo lebo úspešnosť tam bola neskutočná 😅. A šimonko sa nedaril riadne dlho..
sherry 🙂 : super že sa máte fajn, tiež želám nech to neschytáte od Lukyho všetci. A fajn že fenke je už oveľa lepšie.
ined 🙂: jejda Matýnek by sa mohol naučiť ráno spať dlhšie 😠 😕 😝 😲 😒
katzi, gina: ono to tak je, že malý von bezo mňa nevyjde, a keď už sme tam všetci a po 2 hodkách chce ešte ísť niekam tak ja odmietnem a pošlem ho za tatíkom 😀 😉

matova
8. čer 2010

prchalka: to mi robí aj malý, hlavne keď sa raz za čas ide autom a dám mu ponožky s nohavicami- vkuse si to sťahuje aby nohy nebolo vidno 😀

gina333
8. čer 2010

@prchalka : u nas vadi kratky rukav, furt si stahuje, a rozculuje sa, ze jej to neide. 😉

matova
8. čer 2010

gina: 😀 😀 😀
u nás začalo pršať, zatiaľ teda len kvapká, idem s odpojiť a kuknúťako to s tými mrakmi vyzerá, ale už nemám vôbec chuť hneď ísť vonku do toho pekla, keď tak až večer 😉

sherry28
8. čer 2010

tak my jedeme do toho horkého pekla, strašně se těším na zmrzku 😉 jdeme objednat dort Lukymu 😵

prchalka
autor
8. čer 2010

matova, gina: My měly doteď bodyno s dlouhým rukávem a punčocháče, no tak to je nezvyk 😅 Teď má tričko, což se taky snažila stahovat a jak má mikinu a rukáv ohrnutý, tak chytá nerva, někdy si to ani nenechá vyhrnout, tak radši má půlmetrové rukávy 🙄 Teď už ale lepší, ona na to přes den nebo venku zapomene, jen jak zdvihala nohy na posteli, tak se jí to stále dokola vyhrnovalo!
No a jak jsme přišly dolů, tak dneska opět záchvaty breku, než to rozchodila. Vzpomínala jsem na ginu, jak Sofí vstává s úsměvem 😅 😝 Tak to my ne! Mám chvilku, protože se mi hrabe v hrnku s kafem, tak musím jít, aby se zase nenadopovala moc 😅
PS: Že umřel Smoljak tady ani nebudu komentovat, zase další nenahraditelný člověk. Tenhle rok je fakt hroznej ☹

prchalka
autor
8. čer 2010

@zuzanka26 Jéééé, tak my na všechny trojky stále ještě čekáme 🙄 🙄 😝 😝 😠 😠 ☹

ined77
8. čer 2010

u nás spánek 3.10 😅 ...jeme ven
dočtu ještě zítra 😉 ,
všem pěkný zbytek dne,papa 😵 ...a i dobrou noc 😉 😵

sherry28
8. čer 2010

tak jsme se vrátili 🙂 kluci připravili deku a než jsme se vychystali začlo pršet ☹ ale jenom nějaká přeháňka 😉 tak na deku už to dnes nebude, ale aspoň přichystáme bazénky na zítra a doufám, že ještě ven vyrazíme 😕