Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

hancazivocich
10. čer 2010

@gina333 - já si říkám, že je to jejich chyba, že oni o to přichází - o ty pokroky a tak
@prchalka - Kika prostě je taková jako po očkování - vrčí, řve, víc padá, štípe, hryže, vzteká se........
Spí v triku a kraťasech. Větrám ráno, pak zabedním - spí bez peřinky, má v pokoji tak 22,5 - je tam teploměr. Pak větrám až když to začne chladnout - osvědčilo se to, není tu tak na padnutí 😉

gina333
10. čer 2010

@prchalka : mozno, ze ma TM aj pravdu, stale nam nieco vadi, ale ja osobne mam radsej leto. 😵

Zajtra chcem spravit obed podla tohto receptika http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=13170. Co myslite, moze to papat aj Sophi? Dam bez hrozienok lebo tie neznasam, ide my hlavne o kuskus, ten som este nejedla. 😉

sherry28
10. čer 2010

hanca: moje mamka to nemá 200m, ale 15km a Lukyho do jeho roka viděla pouze jednou, když jsem se tam stavila po cestě na nákup 😅 vlastně 2x ještě v porodnici 😀 já jsem naučená od nikoho nic nechtít, být odkazaná sama na sebe 😉 všechno si plánuju a dělám tak, abych to zvládla úplně sama, i bez pomoci MM, někdy samozřejmě jeho pomoc využiju, když to jinak nejde, ale jsem ráda, když jsi všechno můžu udělat sama a nespoléhat se na druhý a nestěžuju si 😉 prostě mi to tak vyhovuje, že se nemusím někde doprošovat a můj taťka(nevlastní) mile rád pohlídá, když někam jdeme(tento víkend na svatbu)vyrazíme si opravdu po dlouhé době 😵 a kluci ho milujou oni ho vůbec mají rády všechny děti, je to kliďas 😉 takže já když můžu, tak vše sama

hancazivocich
10. čer 2010

@sherry28 -jo, to je pravda, to chápu, ale přece jen někdy .... nemáš toho dost? Není ti to líto.....To musí bejt mazec - takovej nezájem ☹

hancazivocich
10. čer 2010

Jinak jdu něco dělat - dokud čert spí 😉

sherry28
10. čer 2010

hanca: teď už je to lepší 😉 co se narodil Mára, tak jsem občas i přijede se na něj podívat 😉 ona si uvědomila, že Lukáška neviděla vůbec vyrůstat od peřinky 😕 když Lukášek něco ještě neuměl(myslím počítat do pěti)byly mu tři 😒 tak ho zkritizovala, že jak to, že to neumí 😒 tak jsme jí jendou větou řeka, že ona nemá vůbec žádný právo ho kritizovat a posuzovat, že ho vůbec vastně nezná a on jí taky ne 🤐 no zmlkla a teď mi sama řekla, že jí to mrzí a má ho hodně oblíbeného 😉 a Máru se snaží vídat častěji(ona ještě i pracuje, tak toho času taky nemá moc)ale určitě se změnila 😉 já jí do ničeho nenutila, sama se připravila o ty hezký chvilky prvního vnoučete 😅

sherry28
10. čer 2010

prchalka: tak když vidí Mára děti z balkónu, tak křičí děti, ale že rozezná holku od kluka jsem netušila 😨 kdo ví co mu MM napovídal 😀 a jinak Čorí má v očkách pořádný ohně, ale prvním dojmem (vzhledově)na mě působí jako panenka 😉

sherry28
10. čer 2010

gina. za mě ten recept jo 😉 klidně bych to dala Márovi 🙂

prchalka
autor
10. čer 2010

@hancazivocich Tak mě šla spát do 27,5 stupňů 😝 Větrám jen dopoledne! Tady to prostě nemá cenu. Jak to barák nasaje, nepomůže ani větrání večer! To tam bude mít 30! Ale asi jí tam budem zapínat navečer klimošku přenosnou, když bude nejhůř!

@gina333 Miluju kuskus zeleninový, ten bych mohla pořád a i mě ho MM asi po 14ti dnech chválil, udělala jsem ho se sušenýma rajčatama! Ale sladký bych si neudělala a s rozinkama už vůbec ne! Ale klidně bych to ochutnala, to jo 😉

prchalka
autor
10. čer 2010

@gina333 Aha, to není sladký recept 😀 Tak to by šlo 😀

ined77
10. čer 2010

ahojky 🙂 ,
noc celkem šla, ale budík v 5h no 😅 .vše bylo sice zatemněné, tak už se asi budu muset smířit s brzkým vstáváním 😔 .
sylvinku jsem dnes nakonec nehlídala, spaly do 9h 😕 ...takže to padlo, ale byli jsme všichni venku a odpoledne jedeme na koupák 🙂 .
zoubky beze změny...akorát je pořád protifka, moc nepapká ani nepije, jen se hodně rozčiluje 🙄 😀 a zdrhá už 2 dny z nočníku,to mám věru radost 😖...snad to fakt prořezáním zoubků přejde 😨
spinkáme od 11.40 🙂
jdu zkusit dočíst 😉

prchalka
autor
10. čer 2010

@sherry28 Na tu svatbu jsem se chtěla zeptat před chvílí, pak musíš hodit fotku! Závidím, že budete mít veget, to si užijete 😉

gina333
10. čer 2010

prchalka, sherry: dik, ze ste my schvalili recept, potom napisem ci mal uspech. 😉 🙂

@sherry28: tu svadbu si urcite uzijete, ja si ani nepamatam kedy som nieco take absolvovala. 😵 A chlapcov vobec neberiete so sebou?

katzi
10. čer 2010

ahojky,

dočteno letem světem 😅 Já sem teď vůbec nestíhám chodit ☹ Jak je teplo jsme celý dny někde venku, taky jsem lítala po obchodech abych nás s Adu trochu letně oblíkla, nějaká práce doma a večer total padám, takže už nemám sílu jít na net 😖

ined: tak to je jsi měla teda drsný zážitek s tím autobusákem 😖 Já nevím čím to je, že naprostá většina těch řidičů je protivnejch jak osina v zadku 😠 Hlavně, že to dobře dopadlo. Ale úplně se umím představit, že jsi byla vyklepaná ještě dlouho poté ☹ To je fajn, že se na bazénu Matýnkovi líbí - já jsem to s Adeli zatím ještě neriskla, ona má vodu sice ráda, ale zároveň je taky trochu citlivka a ono by to mohlo být ještě studený, někdo by tam na ni mohl nečekaně cáknout a to by mohla být pohroma 😀

sherry28
10. čer 2010

prchalka. normálně jsme v tom blázinci zapoměla nakonec objednat ty tyrkysový šaty 😨 zjistila jsem to v pondělí, že jsem to vlastně neudělala, tak nezbývá nic jiného než v pátek narchlo něco koupit v obchodě a nebo jít v těch skládaných 😕 no ještě to musím promyslet 🙂 to jsem tomu dala, hlavně, že objednávám Luymu dárky tad. no jo MM a Luky mají narozky, tak na mě čas nezbyl 😀

prchalka
autor
10. čer 2010

Tak u nás 1.10 a stačilo.. 😕 Už jsem jí nezlomila - možná kvůli těm bagrům dole, nevím.. Nebo má naspáno ze včera. No třeba to aspoň bude večer rychlý 😕 Sedíí v křesílku, žoulá křupíny a zatím jsme bez řevů 😕 😉

ined77
10. čer 2010

holky...moc všem děkuju za podporu a pochopení 😵 ...jako já z toho v noci skoro nespala fakt 😢 ...pořád jsem si přehrávala v hlavě a došla jsem k jedinému závěru, že jsem prostě blbá 😝 ...teda ještě k jednomu...že to naštěstí dopadlo dobře, ale teda..už prosím nikdy více... 😔

prchalka 🙂 ...jj,čorí je taková panenka s ďáblíka v očkách 😀
ty vedra...no u nás ráno v kuchyni a pokoji bylo strašně 😝 ,naopak pokojíček je chladnější..je sice na západ, ale máme před sebou vysoké paneláky, které to sluníčko k nám přece jen trošku zadrží 😉 ..matýnek teď spinká jen v bodýnku s kr.rukávkem.

matova 🙂 ...jj, když se to vše spojí, tak je člověk jako vygumovaný 😢 😅 ...
krásné fotečky,šimi má kukadýlka jako studánky a fotka turisty 😀...tam na mě šimi naopak působí o hodně starším dojmem 🙂...je to fešák 😵...hodně mě zaujala ta dráha co stavěl šimi pro auta 😕...kde jste ji koupili prosím tě? 🙂
u nás je to teď s jídlem hrozné...krávoviny to by jedl pořád(sušenky,lipové lízátka 😔 ,křupky), ale pořádné jídlo začíná nějak šidit ☹...dokonce mi odmítá i jogurty! 😲...a to je měl vždy rád ☹..no jen se modlím, a doufám, že to patří k zoubkům ☹

gina 🙂 ...super noc 😵 gratulujeme 😵
receptík bude dobrý i pro sophi, taky to vyzkouším 😉 ..jen ta sójovka mi tam moc nesedí 😅
krásné fotečky... 😵

katzi 🙂 ...u nás má ta voda 28 st...je jako kafe 😅 ..do studené vody bych matýnka ani nedostala,on se klepe i v tom čaji 😀 ....ale ven ani zaboha 😀
tak mi to tu nějak uniká pod rukama...s pěkným počasím nějak nestíhám 😨 😅

sherry 🙂 ...i já si nejraději dělám vše sama a po svém,pokud to jde 😉 ...bývá to jednodušší 😀
s babičkama..no u nás to taky není bůhví co...ale teda,když je potřeba pohlídat,tak už pohlídá.sama si ale nikdy neřekla,že by si matýnka vzali 😖 ...zase je pravda,že toho má sama dost...takže myslím,že to není proto,že by nechtěla,ale že to prostě nestíhá 😒 ...no co už
svatbu si užijte 😵
takže ve školce překvápko s bříškem? 😵

hanca 🙂 ...takový nezájem musí opravdu dost mrzet...minimálně 😒 ...fakt je ten, že o zážitky okrádají opravdu jen sami sebe ☹ ...jednou jim to myslím dojde, jenže ...☹

misa 🙂 ...já už jsem s tím ranním vstáváním rezignovala 😅 ...dnes stál matýnek v 5.15 v kuchyni a vyloženě ječel MA MA MA...chtěl šťávečku 😔 😀 ...kdyby mi v noci spal (a já mohla také 😔 ),tak by mi to taky nevadilo...miluju letní krásné rána, ale takhle 😅 ...navíc se pak hned začne dožadovat sundání košíku s pokličkama a začne (velmi hlučně) vařit 😀 ...
a v tom vedru se ani to kafe pít nedá 😝 ...si přejdu na ledovou colu 😀

ined77
10. čer 2010

sherry 🙂 ....jééééééééé 😅 ,ale ty skládané jsou také krásné 😉 😵
u nás by to dopadlo stejně 😅
a moc gratulujeme ke 20 tt 😵 😵 😵

prchalka 🙂 ...no,to není nějak moc,ale zase usne rychleji večer 😉 🙂

gina333
10. čer 2010

Sophi sa pred chvilkou zobudila, ale este zalomila, neviem, ci ju pomaly nezobudim, ved co budeme robit vecer? 😉

prchalka
autor
10. čer 2010

@gina333 Nějak jsme si to dneska prohodily, ne? 😅 😀
Vykoukla jsem ven a není to tam tak rozpálené, i voda v bazénku je studená, takže naknec je docela ucházejícně 🙂 uff, to jsem ráda!

prchalka
autor
10. čer 2010

@ined77 Ale prd jsi blbá!! 😠 To se může stát fakt každému, vždyť jsme někdy všechny vygumovaný. Já když jsem byla fakt mimo, tak jsem čorí na procházce byla schopná říct, že koníček dělá haf haf 🙄 😖 a myslela jsem úplně nevím na co... prostě vymeteno! Už na to nemysli, i když nám všem je asi špatně i za tebe!

ined77
10. čer 2010

prchalka 🙂 ...děkuju, pokusím se 😵 😉 ...no, každopádně si budu dávat pořádného majzla 😅 😉

gina 🙂 ...neboj, do včera se sophi vyšťaví 😉 😀 ...jen ji nech, asi ji to horko unavilo 😉

prchalka
autor
10. čer 2010

Právě jsem malý objednala na netu sandálky, který stály míň, než poštovné 😅 😀 Jen takový trepky na gumový podrážce, aby ji držely na noze (pokud se jí tam vleze), abych jí nemusela dávat nějaký uzavřený v těhle vedrech, na skok do krámu nebo po tý zahrádce!! Mimochodem blíží se sobota a uvidíme ty sandálky od babičky 😕

sherry28
10. čer 2010

tak pořád spí, já měla odmlku, přišel mi dárek pro MM nový mobil(ve starém mě jaksi neslyší) 😉

jinak jsem se asi zbláznila, ale začínám se hodně těšit na mimi 😅 😀

sherry28
10. čer 2010

že by hormony? 😕

ined77
10. čer 2010

sherry 🙂 ...já už se taky těším na druhé mimi a to ještě nejsem ani těhu 😀 😀 😀
já to mám si z horka 😀 ...ty hormonama 😉 😵 😀

sherry28
10. čer 2010

ined. asi jo 😀

jinak v sobotu je u mamky na sioně jako každý rok pohádkový les (kde jsem jako malá hrála)s husitama na startu 😉 tak ani kluci nepřijdou zkrátka, vezmeme je tam i s dědou a pak se ve čtyři hodiny vypaříme s MM domů 🙂 se převléknout a hurá na svatbu 😉

ined77
10. čer 2010

sherry 🙂 .i my možná pojedeme v sobotu z pohádky do pohádky do lesa 🙂 ..je to kousek od nás, v halenkovicích, tak jestli vyjde počasí, vyrazíme 🙂 .já jsem tyhle akce měla ráda ještě i bez matýnka 🙂 😀
to budete mít náročný den celkem 😨 🙂 ...nezapomínej ale odpočívat! 😵

ined77
10. čer 2010

já už se pro dnešek pomalu rozloučím, matýnek by se měl ozvat každou chvilku 😉 🙂
všem přejeme krásný den a hlavně žádné ''dobrodružství'' 😉 😵
papa 🙂

sherry28
10. čer 2010

i já budu končit, pomalu se jdu chystat na cestu do školky 😉 a Mára bude vzhůru coby dup 🙂