Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
29. čer 2010

@ined77 Sedět a houpat fungovalo nějakou dobu, tak kolem prvního roku a kousek, teď by se vzpínala a řvala, takže ležíme dole na té dece. Až přestane fungovat ta, tak nevim, co vymyslím dál!
Holky, nechte jim ty dudle aspoň na spaní, jsou to ještě mimina 😀 😀 Já jí taky vždycky říkám, že jen na spaní, jinak je dudlík ble a ona taky říká, že je ble a sama mi ho pak odevzdá a ve dne ho nevyžaduje. Ale běda, jakmile jí ho chce MM vyndat násilím, to ječí jak protržená. A on jí takhle furt zlobí. Ona se ožene a pak mi nabije kokos do toho.. Nevím, proč jí musí vždycky bezdůvodně durdit 😠

katzi
29. čer 2010

ined: jj, těch 12.30 je taky OK. Jen si na to zvyknout. No fakt pořád díky bohu, že spí vůbec 😀 To je hrozná představa, že jednou nebudou spát vůbec 😀 😀

prchalka
autor
29. čer 2010

@ined77 Náhodou, já se na neuspávání těším. Nemusíš být uvázaná doma, nemusíš uspávat 2 hodiny.. 😉 Ovšem když vidím, že chodí spát i soused, kterýmu jsou skoro 4 roky, tak teda nevím, doufám, že my s tím seknem dřív!
Ale něco jinýho je, když už to dítě má kolem toho 3.-4. roku trochu rozum a buď se mu chce chodit spát a pak půjde večer třeba v 9-10 a nebo se mu nechce a bude chodit už v 7... Jen s takovým uječeným batoletem je to trochu dlouhý!

katzi
29. čer 2010

sherry: jj, to je jasný, že ty to máš se dvěma (třema) jinak. Já sebekriticky uznávám, že Adeli je trochu rozmazlená. Já i MM jsme oba hrozní měkkoni a Adu to ví 😒 🙂 Já nějak nezvládám ji venku nechat ležet na té zemi a čekat než se zvedne (vydrží to dlouho). Každej se kolem nás zastavuje, komentuje to......takže volím cestu menšího odporu a nosím ji 😖

gina333
29. čer 2010

@katzi : veru budem tam v zenskej prevahe 😀 😀 😀 sestra ma syna, aj muza, to je jasne 🙂 🙂 budu na nas davat pozor. 😀 Veru, obednajsi spanok je svetly bod dna 🙂 🙂 teda aspon pre mna, Nati uz od 3 rokov cez den nespala, asi ani Sophi nebude inaksia.

@prchalka : ja Sophi stale uspavam na rukach, uz ma z toho boli chrbat aj ruky, ale neviem inaksie uspat. Na posteli vydzi asi tak 5 sekund, kazdy vecer skusa, ale ona zdrhne a beha po byte. 😒 😒 Tak ju nosim, niekedy aj 30 minut, to uz mam nervy v koncoch, normalne by som aj revala 😝 😢 ale nepomozem si.

prchalka
autor
29. čer 2010

@katzi Já ač se snažím být neměkkoň, tak myslím, že po mně taky dupe - ty noci a vůbec... 🙄
A venku? Když jí nechám vztekat, poběží na druhou stranu a to zas nejde!

ined77
29. čer 2010

@gina333 🙂 ...dyť jo vlastně, ty tam máš sestru 😅 🙂 ...já už se tě chtěla zeptat jestli se tam dobře domluvíš 😀.
tak to jo 😉 .je to škoda, ale i tak si to určitě pěkně užijete a pak si vše vynahradíte 😉 😵

@prchalka 🙂 ...já peru pořád dokola troje 3/4 a slípky 😅 .musím přikoupit, máme jen patery a to je moc málo 😅 .
my venku bez ještě nebyli, ale brzy to vyzkouším, vezmu troje převlečení, troje botky a půjdeme 😉 .dnes jsem nakoupila jednorázové podložky, dávám mu je na pohovku, aby ji moc nepročural.no....včera ji měl taky pod sebou, ale jak se vrtěl stejně se vyčural i mimo 😅 ...máme doma štěně které dělá loužičky 😀
jo s tím odrážedlem..my máme taky enduro, ale to největší 😉.dostal ho k vánocům...tenkrát ještě nedosáhl na zem ,ale tipovala jsem, že na jaře mu bude dobře.to se odrážel sice ještě špičkama, ale dnes už dosáhne pěkně 😉.

@katzi 🙂 ...jj, přesně...doma lítá, venku lítá, ale někam s ním dojít je umění. to už je snažší na motorce, ale musí se mu chtít 😀 .neboj, to přijde..kolikrát vidím mnohem starší děti a jdou si kam chtějí 😅 😉

katzi
29. čer 2010

prchalko: já si ríkám s tím dudlem tak to těch 2, - 2,5 let max. Dýl bych nechtěla ať ho má ani na spaní. Nechce se mi jí ho chodit někdy do 3 let v noci dávat 😖 Tak se pořád tak nějak snažím najít vhodný okamžik a způsob jak ji naučit usínat bez něj 🙂

prchalka
autor
29. čer 2010

Asi jednou to její divadlo natočím, abyste viděly, co dělá. Ono je to nakonec už fakt k smíchu, jak řve a vždycky se třeba kousek vrátí k baráku a jen na ní člověk promluví, tak propukne novej brek, křičí nééééé, otočí se a žene pryč a takhle třeba 8x....

katzi
29. čer 2010

gino: do tří let Nati spala? Tak to je pěkný. To myslím s Adeli nehrozí. Nebo jo, ale za cenu, že půjde spát po o později (třeba v 13h) a pak i později večer - třeba až s náma. No uvidíme.

gina333
29. čer 2010

@katzi : Natali mala dudel, veru ked som ju oducala mala tak 2,5 roka, to sme dudel cez den spolu zahodili do kosa, akoze uz ho nechce a vecer vyberali zo smeti. 😀 😀 Trvalo to asi tyzden, potom uz to jeden vecer nechcela a bolo to. 🙂 Ja Sophi tiez rozmaznavam, vlastne ona moze skoro vsetko, viem je to moja chyba ale radsej jej to dam, akoby mala jacat. Aj tak vsetko ju zaujme iba chvilku, za kratky cas my vsetko vrati spat. 😉

katzi
29. čer 2010

prchalko: já mám v plánu taky nějakou Adélčinu scénku natáčet. I pro ni samotnou do budoucna. Až bude mít jednou sama děti, tak jí to pustím aby viděla jaká byla ona sama hérečka 😀

prchalka
autor
29. čer 2010

@ined77 Fakt !největší! Enduro? Takže bychom ho mohli pořídit taky?? No budem to muset vyrazit vyzkoušet do krámu, už se na něj těším, tady na tom vypadá jak vosa na bonbóně 😅

prchalka
autor
29. čer 2010

Myslím, že jsme vzhůru...jo ☹

gina333
29. čer 2010

Ja som uz otvorila dvere do izby aby sa zobudila, treba my ist do mesta, hadam sa preberie. 😉

katzi
29. čer 2010

gino: jj, lepší bude dudel vyhodit jen "jako" a pro jistotu ho mít pro případ krize v záloze 😀 Kamarádka se synem ho dali na parapet okna, že si ho tam odnesou ptáčci. Jak syn odešel, dudel putoval zpátky ke kamarádce do úschovy 😉

sherry28
29. čer 2010

@katzi jojo první dítko se vychovává vždy jinak než když jsou pak dvě 😉

ined77
29. čer 2010

@prchalka 🙂 ...no já to spíš beru, jen ať spí, zvlášť když bude druhé 😅 😉 .jinak jasně, den je překousnutý spánkem a než kdesi cosi je hodin jak u hodináře 😉 .mně hodně vyhovuje už jen ten jeden spánek...a zatím jsem spokojená 😀 .
s tím uspáváním právě...všimla jsem si u nás, že něco z toho, co už přestalo fungovat dávno třeba dnes zase funguje 😅 .tak mě to tak napadlo 😉

@katzi 🙂 ...já si říkám, že počkám až vylezou trojky a dudel dáme pejskovi 😉 .pětky už budeme muset nějak zvládnout 😉 😅

sherry 🙂 ...i já jsem měkkon ☹ a matýnek to samozřejmě moc dobře ví.ale budu muset přitvrdit...nemůžu ho tahat a ještě tašky do třetího patra pořád že jo 😒 ...on ne že neumí chodit po schodech, on je jen líný 😖 .
jenže on je schopný začít vřískat, že barák spadne 😅 ...to ho pak čapnu a běžím 😠 😎 😀

sherry28
29. čer 2010

@prchalka to znám, Mára to taky dělá a sousedi se za ním otáčeli a říkali jakou má výdrž 😅 ale já mám větší 😉

prchalka
autor
29. čer 2010

Moc už jsem jí nehoupala, tak otevřela oči, ukázala na schody, řekla TAM a šly jsme, takže dneska hodinka spánku, no stačí, lepší, než nic 😉

ined77
29. čer 2010

@prchalka 🙂 ..já myslím, že je to největší, větší už jsem neviděla 😉 .a maže na tom bez problémů 🙂 .už umí i brzdit z kopce 😉 .

@katzi 🙂 ...to já právě chci být rozhodnutá a když už dudel ne, tak ne..žádný krok zpátky...prostě vyhodit, nenávratně...no, ještě se k tomu odhodlat že 😅 jinak já se znám, byla bych schopná vlézt po hlavě i do kontejneru 😀

ined77
29. čer 2010

@prchalka 🙂 ..tak snad čorí nebude maminku zlobit 😉 🙂 a večer usne rychle 🙂

@sherry28 🙂 ...to je ono, u nás je právě vytrvalejší matýnek 😅 😔 a maminka často rezignuje.pak se není čemu divit, když vydrží vřískat tak dlouho, ví, že dosáhne svého 😢 😝 ...och ty výchovné chyby 😅

sherry28
29. čer 2010

@ined77 přesně tak, když už se pro něco rozhodnu tak si za tím stojím 😉 a přes ze mě nejde vlak 😀 takže se může stavět třeba na hlavu nebo dělat parakotouly, akorát vždycky se stisklýma zubama trnu, aby si něco neudělal 😅 ale musím říct, že jak zjistil, že máma nepovolí a neprojde to, tak mě začal hodně poslouchat (za to ho chválím)a pokaždé dostane pusinku a pohladím ho a on spokojeně zapřede 😀 vlastně teď dost poslouchá, já ústupky nedělám prakticky vůbec 😅 ale nevyžaduji po něm nic, co by nemohl zvládnout 😉 třeba ho nenutím spát ve své posteli, když vím, že mu je s náma dobře(to je spíš citová záležitost), ale jen co bude pokojíček hotový, tak tam pomaže spát s Lukáškem, sám tam nebude 😉 prostě takový ten jeho vzdor mu nebaštím 😀

katzi
29. čer 2010

ined: jj, ty výchovné chyby - důslednost to je to oč tu kráčí 😀 😀 😀 Já to mám stejně jako ty.

Jdu nás pomalu chystat - jdeme s Adelí poprvé na koupaliště. Ještě s kamarádkou a jejím klučinou. Tak se těším, ale i trošku bojím jak to bude probíhat. Snad tam nebudu nějaké scénky 🙂

Užívejte si všichni sluníčka a teplíčka 🙂

sherry28
29. čer 2010

my zatím ještě spíme 😉 ale až vstane tak pojedeme k mamce, sestra leží s Dádou v nemocnici ☹ (bolelo ho břicho, tak je tam na pozorování)je tam i s malým Filípkem 😅 tak jedeme k babičce na pokec, ona se vrátí z práce dneska snad dřív, říkala že má nové zboží, ale že kšefty moc nejdou, tak snad bude zítřek lepší(nám se dnes hdí, že bude doma 😝 )
tak všem pěkné odpoledne, někde u vody nebo aspoň bazénku 😉

matova
29. čer 2010

Ahojte, žijem 😉
prvá časť povinností splnená, keď to dorobia ďalší ľudia tak to budem ešte dopracovávať- zatiaľ neviem kedy ale termín som nestihla a na ospravedlnenie a prosbu o zhovievavosť som zatiaľ nedostala odpoveď 😕 , dúfam že nedôjdev podobe penálov 🙄 .
Stále však nedočítavam, neviem ani ako sa máte, len som už neodolala sa ozvať. Malý ma do pusy stále za nič nepustí tak neviem na čom sme. Ale režim máme posunutý na letný, vstáva po 7h, spať chodí po obede o 13-13:30, večer o 21:30-22 🙄, to už som mŕtva. Včera už mi aj brucho tvrdlo- asi z toho stresu posledných dní, doma máme výbuch, kopec žehlenia a milión vecí by bolo dobré zas vygruntovať. MM mal včera narodky- robila som jogurtovú tortu ke´d malý spal a vnoci som zas robila koláč pre neho do práce, dnes má meniny...Svokrovci prišla včera gratulovať až o 19:30, som myslela že ich dobijem 😠, horšie však ešte bolo že nevedeli kedy odísť a to malý už len mlel z posledného- nezvyknutý na hluk....keď odišli, dala som ho do gruntu, okupkaný, už s ním aj zametalo...no chcel sa chudák s nami ešte pohrať v kľude hoci odpadával, lebo hrozne plakal ke´d som ho šla uložiť, tak som ho nechala a nosil nám knihy a chcel obvyklú procedúru.- skúšať nech ukáže že kde je čo....pravdupovediac by som radšej už skúšala nech to povie ako ukáže ale nemá sa do rozprávania, mám pocit že ešte horšie ako pred 2 týždňami....
Aj by som chcela dočítať aj sa mi spať chce príšerne, nehodí mi niekto sem rekapituláciu 😅 😀 😉 .
Majte sa krásne 😉
tehulkám ined 🙂 a scherry 🙂 ešte viac síl 😉

hancazivocich
29. čer 2010

ahoj,
vůbec nestíhám Dnes rýma 12. den -bez teploty, kašle... Jen bílý soplíky, ale pořád... Už mi hrabe. Noci na prd pořád. Víkend na chatě - první noc očistěc, v cestovní postýlce na pěst - nemohla prostrčit končetiny 😠 😠 Od půl 12. do půl třetí jsem k ní šla 16x, vzdala jsem to, vzala jí do velký postele - spací kout. Vykopala mě z ní... Šel s ní spát chlap a huráá - spalo se až do rána.
Odpověď - chlapi nereagujou na kňučení, pobrekávání, jemný brekot, atd... Tudíž oni nejsou nervozní a nepřenáší to na dítika a ty pak chrníí 😠 😠 😎
Ze soboty na neděli se spalo fajn - ve velký - jednou v noci - vzbuzená kopancem do hlavy - dítko cestovalo, ale zábranu z peřiny nepřelezlo, tudíž jsem se i vyspala já.....
Z první noci byla asi vyplesknutá - kde je, atd... Dov. na chatě se už tolik nebojím - chlap se co se týče spaní stará. Hlavně o to svoje 😠 😀
Mě trápí ta rýma - mám to zatím nechat bejt, nebo volat a jít k Mudře? Chjo.....

hancazivocich
29. čer 2010

Jo a taky se doklubává ten 12. zub - čtyřka vpravo dole. Do pusinky si rve vše v dosahu, vlastní ruce až po loket..... Jo a dotaz - jak se pozná, že se klubou 3? Je možný, že vidím trojku když otevře pusu tak jako prosvítat zepředu? Pod kůží, ale když se juknu z vrchu tak nic?

gina333
29. čer 2010

@hancazivocich : rychle uzdravenie vam prajem. 🙂

@matova: som rada, ze si sa konecne ohlasila. 🙂 🙂 🙂 Davaj si na seba pozor, setri sa viac, viem, je to tazke pri tvojom diablikovi ale zapriahni TM a svokru aby ti pomohli. 😉

@katzi: aky mal uspech kupalisko? 🙂

MM isiel umyt auto, deti su okupane, len ulozit Nati dame si s MM konecne vinko. 🙂

gina333
29. čer 2010

myslela som ulozit Sophi 😀