Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
18. črc 2010

Ale jo, prdky počůraný nemáme, i tepláčky jsem jí dala. Poctivě hlásí a stahuje... ale někdy i každou minutu 😅 😅 Tak chvílema nedělám nic jinýho, než chodím vylívat nočník 😅 samozřejmě za její asistence.
Jinak tcháni by zítra rádi do ZOO - ale s náma, nevím nevím, jestli se mi chce a jak zítra bude.. 😕

ined77
18. črc 2010

ahojky 🙂 ,
spináme od 11.35 🙂 .
dns jsme byli dopoledne doma....já vyžehlila 3 pračky, uvařila a ještě převlékla ložní 😝 ...využívám počasí, ikdyž doma je to pořád vyhřáté, a ač od rána větrám a větrám, přece jen je mi vedro 😅 ...ale pořád lepší než včera 😨 .tady začalo pršet až ve 21.30 😲 ...dusno v barku jak cosi, fuj ☹
s matýnkem jsme byli nakonec celé odpo doma 😉 .napustila jsem mu lavór a ráchal se na balkóně 🙂 ,pak hodím foto 😉 .poprvé tam vydržel 45 minut v kuse 😲 .
včera si 2x zahlásil kaku a dnes si ''řekl'' o čurání 😵 😀 ...držel se za pindíka 😀 .včera měl akorát přes den jednu plenku a to na spaní 🙂 ...šikulka 😵 .
noc se celkem dala...matýnek cosi vykládal ze spaní ..káko, mamko a kaškáááá 😅 ...tzn. babička 😅 ...nevím kde k tomu došel, říkával baba 😅 .
budík v 6h 😝 .
obídek : špěnátová pol., smaž. rybičky, br.kaše 🙂
jdu dočítat 🙂

ined77
18. črc 2010

@sherry28 🙂 ..krásné fotečky 🙂 a filípek už kočárku pomalu odrůstá 😀 , je tam tak tak 😀 , ale už je krásně veliký 😵
termín..noooo, člověče,já už to změnila, protože jsem tam zadala špatné datum....podle PM mám termín 24.2. 🙂 .
já jsem narozená taky 2. 😀
jééé koblížky, jdu se po něčem podívat...udělala jsi mi chutě 😠 😀

@matova 🙂 ...šimi je prostě neposeda a pytel blech 😀 .snad se po vylezení zoubků zklidní a bude s ním lepší řeč 😉 😵 .
jsem si vzpomněla...jak jsi se ptala, jestli už to matýnek ví 😀 ..no ví, ale houby tomu rozumí, neboť po mně neustále chce skákat. tak mu vždycky řeknu, že nesmí, že je tam miminko a on? jasně že ho chce vidět 😀 ...a pak si ukazuje na svoje bříško...možná si myslí, že tam má miminko taky 😅 😀 .
někdy se na něj dívám a přemýšlím, jaké to bude..on je hrozná žárlifka 😝 ..to bude maso 😅 😀
no ten bus...bléééé, fakt zážitek 🙄...jo a dnes ráno mě opět postihla prudká žaludeční nevolnost 😨 ....tohle fakt neznám 😲...tak že by to byla vážně holčička? 😀

@zuzanka26 🙂 ...aha, já to nějak nestudovala 😅 ..tak zadej nové téma, určitě se někdo najde, kdo má zkušenost 😉.
ještě si vzpomínám, že matýnek začal kouskovat i tím, že jsem mu udělala vše na kostičky a nechala ho jíst to ručkou, byl zvědavý a na kousky zapomněl a jedl 😅 😉 ...ale každé dítko je jiné a něco jiného na něj platí...chce to vymýšlet 😅 .a nic si nevyčítej...budeš poučená pro příště 😉 🙂.

@gina333 🙂 ..tak šťastnou a rychlou cestu domů 🙂 . uteklo to 😉 ...ale už se těšíme na fotečkýýýýý 😵 ...natálka si nějakého španěla neveze sebou domů? 😀




@hancazivocich 🙂 ...jj, ty vedra byl hrozné a v uzavřené místnosti se taky necítím dobře 😨 ...a to klaustr. myslím netrpím.
fajn že malá spinkala dobře 🙂
a ten výstup..... 😔 ☹ ...snad už bude líp 🙂

@prchalka 🙂 ...vy tady budete bez plenky první 🙂 ...čorí je fakt šikulka 😵 .
matýnek měl včera 2 nehody...jednou se jen trošku procvrkl, ale podruhé 😕 😀 ..ale on volal mamko mamko...já dělala večeři, takže je dost možné, že bychom to stihli chytit, no kdo ví..každopádně vyčural jezero a pak jsem ještě našla ve slípkách kulicha 😀 .naštěstí se počural v komoře, tam je lino 😀 😉

prchalka
autor
18. črc 2010

@ined77 Vy jste taky s čurkou šikulky, jsem zapomněla zdůraznit 😀
Aby se to nepletlo, my jsme taky 2. 😀
Jako spíme od 10.55 ještě teď! Po hodine probuzení samože. Ale od té doby je jak poleno! Proč to nejde takhle v noci?!?! 🙄

ined77
18. črc 2010

u nás dospáno..celkem asi 1.45, ale po 1.25 se vzbudil, pak dal asi 10 minut, pak začal bečet...no jak u blbých na dvorečku 😀
co už že 😅

@prchalka 🙂 ...i vy spáči 😕 😀
a děkujeme, jen aby to vydrželo 😉 🙂
no jdu, tahá mě 😝 ...všem pěknou neděli, páááá 😵

prchalka
autor
18. črc 2010

Tak u nás naopak asi skoro 2.50 🙄 Tak to nechci vidět večer! Ven nemůžem, prší, MM bude hrát s přítelem Monopoly 🙄 a čorí už má poštěnýho Šrečka 😅 Jdu si dát něco k obědu.

@ined77 Však vy jste byli první, co s učením začali - já byla posera a bála se, že to bude pouštět všude 😀 Hele, jak už si řekne, tak už se to bude JEN a jen lepšit 😉

sherry28
18. črc 2010

tak u nás Marýsek teda pije ty tři litry denně, takže čůrá každých pět minut 😒 a pokaždé se to nedá chytit a říká si, ale buď brzy a nebo pozdě 😀 ale je jasný, že on ještě nemá vychytanou dobu kdy se mu zrovna bude chtít 😉 je ještě malej prďola 😉 🙂
@ined tak mě při Lukym taky bylo špatně zezačátku, ale ne nijak moc, při Márovi žádné nevolnosti nebyly a teď tohle těhu jsem myslela, že vyzvracím duši 😅 tohle těhu mi bylo nejhůř ze všech, ale i tak to klidně může být kluk 😉 necháme se překvapit, pokud to bude do porodu vidět, tak si to nechám říct jinak na nějaké zjišťování prdím 😉 a řekla bych to jenom vám tady a nikomu jinýmu možná ani MM 😀

prchalka
autor
18. črc 2010

Tak neděle byla utahaná a vcelku o ničem 😖
Zítra jsme s tchánama domluvený, prostě přijedou a pojedem - no uvidíme kam, taky podle počasí. Ale snad se ještě ozvu!
Za chvíli mlíko a uspávání.... bojim 😖
Hezkou noc všem 😔

sherry28
18. črc 2010

už spíme 😝 dneska nechtěl protestoval 😠 u nás neděle jako u prchalky, jen doma takže o ničem ☹

matova
18. črc 2010

ahojte,
tak u nás bol konečne najlepší deň v týždni. Celú noc malý prespal (nechala som vetračky lebo sa vôbec vnoci nedalo vyvetreť a o 4.30 som sa zobudila- ale len- ja- brechali psy, tak som ich zavrela). Vstávačka o 7h, doobedu bol teda malý protiva a okamžite po raňajkách= 50 ml kakaka - sa ťahal von 😒 , no než sa dovarila ryža tak sme vydržali aboli tam len 30 min- prišla totiž búrka a super vzduch konečne. Tak som napustila vaňu a čvachtal sa tam 😀 ...Spal 1:45 do 13:50 a ťahal to potom do 20:30, tak konečne dnes skôr, ale ťahal aj tak dosť dlho nie? A to sme boli v lese cestou na chatu s hojdačkami, kočík sme zbytočne brali, šlapal ako ratrak 😀 , na záver dom ešte 3x obehal, aj ulicu... 😝 . Len sa dalo lebo dnes už aspoň neplakal zakaždým a bol doma odrána mm, škoda že aj zajtra nieje nedeľa 😢 😉 .
prchalka 🙂 , ined 🙂: super napredovanie v bezplienkovaní 😵
ined 🙂 : to aj šimi robil že ukazoval aj na svoje bruško, teraz už to ale vie, a pokrok- konečne aspoň bez záchvatov prebaľujem, má tam bábiku a usmieva sa na ňu pritom, objíma ju...😀
sherry 🙂 : ja som fakt zvedavá či budeš mať dievčatko či chlapčeka 😅 . A MArek aspoňže krásne pije, ja keď rátam tak šimon neprekročí ani 700ml (aj s polievkou) 😒

prchalka
autor
19. črc 2010

Dobré ráno,
tak když už se nevzbudíme po hodině, tak další kalamita! Usnula docela nakonec hezky a...možná by spala dneska i líp, než jindy kdyby! Kdyby se nevzbudila ve 23.30, MM pro ní šel, já mezitím pobíhala okolo a on mi říká, ať si k ní čuchnu, no nic jsem necítila a ptám se ho proč? Protože mezi brečením upozorňovala na bobek. Tak jsme vlezli do plínky a bohužel, byl tam!
Fňukala tak usedavě, asi si myslela, že budem buď nadávat nebo jí to samotný bylo fakt líto a vadilo nebo jí to možná i bolelo ☹ Prostě ho obrečela. Tak jsem ještě letěla dolů pro ubrousky a pak i pití. Lehly jsme si spolu a do rána docela spala, aspoň to!
Měla jsem pěknej vztek! Normálně dělá bobek 1x denně odpoledne-navečer a včera nic. Protože jak jsme byli u našich, tak tam měla pár borůvek (což by až tak nevadilo), ale hlavně několik kousků čokolády, pár lentilek...a bokem už nevím co! PROČ to prostě někdo nerespektuje! Né kvůli mě, ale kvůli tomu děcku! 😠 Říkáme si s MM, jestli jsou kolem nás lidi normální, že by jí furt cpali čokoládou, bonbonama, sladkým?! Jako dám jí, ale s mírou! Sakra, jak mě to s..e! Ona už první, co udělá, když tam přijedem, běží do ložnice, má to tam všechno jako na dlani. Takže tentokrát jsem jí předběhla a všechno naházela na skříň. Ale babička si stejně poradila 😒 ☹
Vypadá venku docela pěkně, takže je jasný, že se někam pojede, před chvílí svítilo sluníčko, čorina ještě zalomila, takže je mi jasný i to, že v autě spát za 2h nebude, tak jsem zvědavá, co tam s ní budu pak dělat a jak dlouho bude dneska spát.. To taky můžu vysvětlovat 100x a včera mi tchýně řekla, že jsem moc pečlivá. Tak jsem jí řekla, že to není až tak o pečlivosti, ale o tom, aby to dítě nebylo protivný celej den a když se jede autem, tak se prospalo aspoň cestou tam a zpět.. Odpověď je: "No dobře, tak my přijedeme v 8"! Což je prostě na to, aby spala brzo. No nic nějak to dopadne! Kdyby ne, budu tu, kdyby jo, tak až odpol..
Hezký den 🙂

sherry28
19. črc 2010

dobré ráno 🙂
u nás zatím sluníčko nevylezlo, až vstane Luky povalím s nima na poštu 😉
@matova taky jsem zvědavá co to bude a včera jsem myslela, že rodím 😨 večer mě chytly fakt bolesti a šly až do kříže a mimčo kopalo o sto šest, nemohla jsem vůbec chodit, nevim jestli se tam netočilo už hlavou dolů, protože předtím bylo v poloze labilně což znamená, že mělo havičku na straně(vlevo)a od včera už cítím hlavičku nízko, takže je to možné, že je otočené 😕 jinak Mára no nevim jestli je to výhoda, že tolik pije, určitě jsem ráda, že nemá problém s pitím, ale až zas tolik by taky nemusel 😅 pak čůrá furt v kuse a všude 😀 ale tak lepší pít než nepít, až na to naučení to vychytat, ale já to nehrotím, nechávám tomu volnej průběh, u Lukáška jsem každému říkala, kdo se ptal, že má ještě ve 20.měsících plenu, že než půjde do školky, že se to naučí 😉 😀 a byli zticha 😀 žádné nervy pro mamku a žádný stres pro dítě 😉

sherry28
19. črc 2010

taku nás se spí od 12:00 😉

katzi
19. črc 2010

ahojte,

tento týden bude snad klidnější a víc se sem dostanu.

Zběžně jsem vás dočetla a chválím hlavně "nočníkáře" čorí a matýnka 🙂 Adu na to asi ještě není zralá, ale ona si prostě neřekne a neřekne. Je často bez plínek, vidí jak jí to teče po nohách, já jí říkám, že čurá a že to se dělá na nočník, i ji tam posadím a pár kapek hodí tam. Ale příště to zase pustí na zem a neřekne si. Tak snad časem.

Jinak tady se teď taky ochladilo, ale zase až moc 😕 🙂 Včera jsme jely s Adeli na projíždku na kole - já na sobě dlouhý kalhoty, triko + šusťákovku 😕 Den před tím jsem lítala v tílku a šortkách. Jinak u nás nic nového, Adu je knedlička největší - furt by jen seděla někomu na klíně (hlavně teda mě), koukala na DVD (ined díky díky 😀 ), nebo se vozila na kole. Matova: šimonek by Adélce mohl dát trochu své energie a měli by oba dost 🙂

ined77
19. črc 2010

ahojky 🙂 ,
já se dnes trošku začetla jinde 😨 😲 😀 ...
noc...dobrá 🙂 .kdesi nad ránem se začal matýnek vrtět, pak pil čajík a už jsem se bála, že bude vstávat, ale nakonec jsem asi usnula, protože to dopadlo dobře, spali jsme oba do 6.45 😀 .
dopolko opět maličko pracovní, pak procházka..obídek...klasika 🙂 .
spinká od 11.55 🙂
včera jsme jeli odpolko k babi...matýnek se na babi vyřádil a já chvilku měla oraz 😉 😀 .
dnes je tu kosáááááá...jen 20 C 😀 ...boží, konečně se dalo normálně spát 🙂 .

@sherry28 🙂 ...jsi mě úplně vyděsila 😲 ....
no mně je toto těhu zle asi nejvíc, ale zase je to i o tom, že předtím měl člověk čas si lehnout a spočnout, což teď už jaksi nejde že 😅 ...ale řekla bych, že ty moje ranní ''kocoviny'' už ustupují, pomaličku ale jistě 😉 .
ty jo, ale marýsek pije teda jako duha 😲 😀, to věřím, že se to špatně chytá 😀.
však jo....každé dítko se to jednou naučí být bez plenky 😉...ostatně jako vše ostatní 😉

@prchalka 🙂 ...no jo, první začali, ale kluci jsou lenoši 😝 😀 ...ale ne, jsem spokojená tak jak to jde 😉
no jo...to je jako u nás...jen ho nech ať si dá 😔 ...konkrétně čokoládu fakt neakceptuju, právě kvůli tomu kakání...jako když si šlohnul figurku z kolekce, tak co už že 😅 , ale nedovolím aby se tím začal krmit automaticky...což by jasně následovalo.babi s dědou vždy předem chystají vše co mají vnoučata rády..tzn . filípek kešu oříšky, šárka cokoliv sladkého a matýnkovi tyčinky 😅 (zatím)...taky jsem prý moc pečlivá 🙄...
co motorkář? čte zprávy? 😕 😨 😅

matova 🙂 ...no paráda, že šimi už tak nejančí 😵 .matýnek dnes pro změnu zabodoval...hlásil se na čurání, ale když jsem ho chtěla posadit na nočník, začal vřískat 🙄 ...tož jsem mu plácla jak mě chytl rapl 😔 ☹ ..on má vůbec takové móresy...řeknu jdeme čistit zoubky...začne zdrhat a jak ho chytím ječí 😨 ...atd. 😒 on je tvrdá palička (po tatínkovi) 😝 .
fajn den jste měli 🙂 panenku vždycky chová u sylvinky 😅 ...už jsem mu chtěla nějakou i koupit...však co by ne 😉 , ale nakonec si vybral raději policejní auto 😀 .a takové to bylo pěkné mimčo a stálo jen 100 kč 😀 .

sherry28
19. črc 2010

@ined77 tak to ti přeju, že už ti pomalu nevolnosti ustupujou 😉 já je měla až do 17.týdne 😨 no a musela jsem ubrat plyn, od včera mám strach 🙄 přišlo to znenadání 😅

sherry28
19. črc 2010

@ined77 a na jakou tému ještě chodíš, kde jsi nám byla nevěrná? 😀 Já chodím k těhulkám do listopadu, tam řešíme těhu věci 🙂

ined77
19. črc 2010

matýnek trénuje na kočárkování 😀
a matýnkovo ráchání v lavórku 🙂

katzi 🙂 ... 😀 prej knedlička 😀

ined77
19. črc 2010

@sherry28 🙂 ...nechodím na žádnou, ale nakukovala jsem na téma těhotenství a dítko, či tak nějak 😅
jen jsem tak brouzdala 😉
i ty nevěrnice 😠 😀
nooo, dávej na sebe fakt pozor 😕 😨 ...práce neuteče, není zajíc 😉
ty jo až do 17tt 😕 ...no já doufám, že to po 3 m přejde 😅

no jinak u nás spánek 1.25 😝 ...nějak se nám to zkracuje 😅 ...
jdu, dělá na mě lalalala..chce pustit písničky 😉 😀
všem krásný zbytek dne 🙂 ..možná ještě nakuknu..máme doma odpol tatínka, tak je malinko možné, že by vzal maťulku ven 😅 🙂 ,pááááááááá 😵

ined77
19. črc 2010

nikde nikdo? 🙂
já jsem zrovna vyfasovala tak 1,5h klidu a odpočinku 🙂 .rada MM ...nedělej nic 😀 .tak nedělám...stejně je mi šoufl 😅 .
tak jsem si uvařila těhu čajík a budu relaxovat u pc 🙂 .to už jsem dlouho takhle nelenošila 😅 .

@sherry28 🙂 ...tak jsem nakukla k těhulkám do února 🙂 , ale tady vás neopustím 😉 .

sherry28
19. črc 2010

@ined77 já vás taky neopustím 😉 jen vás tady nebudu denně zatěžovat těhu problémy a tak, tam se bavíme o porodech a všem co k tomu patří 😉 ale tady jsem denně a pokaždé když mám čas 😵

sherry28
19. črc 2010

tak u nás spánek 😉 uff, doufám, že dnes bude klidnej večer 🙂 všem pohodový večer a prospanou noc 😔

prchalka
autor
19. črc 2010

Dobrý večer,
dřív to nějak nešlo. Tak ZOO dopadlo, ale myslela jsem, že budou mít zvířátka větší úspěch, že bude víc nadšená - myslím, že roční dítě by to zajímalo víc. Ona byla rozjívená - no jak jinak 😅 Největší úspěch měly cizí děti a dětský koutek, jo vlastně ještě mašinka, kterou se tam projela. Jinak by lítala sem a tam a jen chtěla vozit kočár, mezi lidma - fakt paráda. Opět si nenechala vysvětlit nic, vztekala se. Spala cestou tam asi 40 a cestou zpět taky asi 40 minut, ale usnula až v 15h 🙄 Uspávání nejdřív děs, skákání a voloviny v postýlce, ale pak vytuhla asi ve 20.40. No a s tchány to bylo občas jako s ní 😅 Fotky hodím, pár jich snad bude!

prchalka
autor
19. črc 2010

Jsou tam!
Dobrou noc 😔

gina333
19. črc 2010

ahojte 🙂
hlasim sa vam konecne z domu. Ani si neviem predstavit, ze sa dnes konecne vyspim vo svojej posteli. 😵 Len v kratkosti vam napisem ako bolo:
spanok: vstavala okolo 8.OO, na obed zaspala o 13:00 vacsinou na 2 hodky, v kociku v chladku, taky hlboky spanok nema ani doma. Vecer chodila spat okolo 22:00 niekedy aj neskor, ale bola hore 2x, aj na mlieko ale vacsinou nato, ze bola horucava a potila sa. 😵
jedenie: uplne super, zjedla vsetko, 😵 tusim aj pribrala. 😀
let: ked sme sli tam tak krasne sedela, hrala sa cely cas, co som nechapala, lebo to bol cas jej spanku, no cestou naspat o sedeni ani pocut, takze sa premavala s letuskami hore dole. 😉
Cele dni sme boli pri vode, sestra tam maju cez cestu kupalisko, tak sme na striedacku chodili k moru a na kupko. Krasne sme sa opalili, aj Sophi ma hnede nohy, ruky aj tvar, este sa jej aj vlasy zosvetlili. 😉 Je tam perfektna particka Slovakov, kazdy vecer sme opekali, chodili na navstevy, proste parada. Takze vam vrelo odporucam dovolenku, perfektne som si oddychla, uvidim ako to bude doma. MM este robi do konca mesiaca, potom bude doma cely august, takze dufam, ze este niekde spolu pojdeme. Docitat vas nestiham, ale dufam ze deticky su zdrave, vy vsetky ste v pohode. 🙂 Zajtra nahodim fotky.

Peknu noc vsetkym. 😔 😔

sherry28
19. črc 2010

@prchalka ale ta holčička je podle mě zase moc drobná 😒 nevím, tak Čorí je kus ženský 😉

@gina333 vítej doma 🙂 je super, že Sophi tam tak baštila a spala 😵 hlavně, že dovolená splnila svůj účel a seš odpočatá 😉 jinak tady byly taky tropy teploty ve stínu 35°C celých 14 dní 😵 teď je chladněji ale ono to zase půjde nahoru, i když asi jen k 32°C ale i tak je to dobré 🙂 jen ať se sluníčka nabažíme, než zase bude dlouhá zima 😅

sherry28
19. črc 2010

@prchalka jinak fotka s kozou je bombová 😀 a je vidět že čorí byla spokojená 😉

prchalka
autor
20. črc 2010

Dobré ráno,
ve 22.30 jsme řešili opět bobek, achjo ☹ Doufám, že se to upraví a dneska ho hodí radši přes den. Pak se s ní spalo docela dobře, teď v noci ani nevyje. Jen k ránu, jak se budí několikrát, chce a nemůže znova usnout, to mě vytáčí, takže dneska usnula 5.50 😠

sherry28
20. črc 2010

dobré slunné ráno 🙂
@prchalka takt to vypadá, že Čorí se naučila kadit v noci 🙂 tak to Mára zase v 5.50 vstával 😅

prchalka
autor
20. črc 2010

@sherry28 To mě nestraš, to jde?! ☹ My pro změnu stále ještě spíme, to dneska fakt nechci vidět. Myslím na matova a jejich letní režim. Buď dospává včerejšek a nebo hůř - máme svůj režim v pr.... 🙄