Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

bufina
17. srp 2010

@sherry28 Ale tak u nás je vidět že už v 34 týdnu je to hotový miminko 😀 😀 Byl v inkubátoru jen pět dní. Trošku hůř se mu dýchalo, bylo to na něho moc namáhavý, tak mu pouštěli trochu kyslíku navíc, ale jinak nic dramatickýho. A Nikolka předtím úplná pohoda, ta byla jak mimino v termínu, jen trochu menší.

sherry28
17. srp 2010

@bufina jojo ještě aspoň měsíc, to si říkám pořád 😉 ale tak u mě vše v pohodě, mám jen lehce rozšířenou dilataci hrdla, ale jen na hodnotě 1 😉 což je v tomhle týdnu u vícerodičky normální 😉 a čípek zatím drží 🙂

bufina
17. srp 2010

@sherry28 No to teda, třetí dítě.... Sem říkala že to si možná pořídím až jako radost na starý kolena kolem 40ti 😀

sherry28
17. srp 2010

tak ženy všem dobrou noc 🙂 hlavně ničím a nikým nerušenou 😔

sherry28
17. srp 2010

@bufina tak to já bych teda už pak nechtěla 😀 ono to bude stačit teď 😅 no ono není vůbec plánované a zezačátku ani moc chtěné😀 hlavně MM byl proti, ale teď už se smířil s tím, že budou tři 😀

bufina
17. srp 2010

@sherry28 To Adámek taky nebyl plánovanej a teď už bych ho za nic nedala 🙂 Tak dobrou, klidnou 😀

sherry28
17. srp 2010

@bufina no ono u druhého je to jiné 😉 tam si člověk řekne, tak budou dva no 😉 stejně by jsi určitě šla časem do druhého 😕 ale to třetí to je už hodně všechno navíc 😅 moc prádla, moc jídla, moc hraček, moc hluku zkrátka všeho moc, ale když mě to nezabije, tak jenom posílí 😉
tak dobrou 😉

matova
17. srp 2010

tak dobrú 😀 😉

prchalka
autor
18. srp 2010

Dobré ránko,
dudel jsem nasazovala ve 22h a skoro celou noc jsem nemohla usnout, to byl hnus, asi mě přemohly zážitky z nákupů 😅 😅 🙄 ale ona nakonec spala v postýlce až do 5.20, což je na vstávání moc brzo, jenže na posteli se mlela a šmrdlala mi ruce a vytuhla až v 6h, pak jsem se vzdálila na wc a za 10 minut už tam lítala po posteli, no takže se fakt prospala.
Možná dneska vyjedem k našim, MM má dovo a zas je krásný počasí, že 😝
Tak zatím...

gina333
18. srp 2010

dobre rano 🙂

u nas noc paradicka, zobudila sa 4:15, dala som jej trocha mlieka, a supla ju k sebe. Spinkala do 7:00. 🙂 😉 Dnes ma meniny moja svokra, musim jej ist kupit bonbonieru a kvietok, vonku je zase zatiahnute 😠 😠 ale ze vraj ma byt sniecko, tak neviem.

sherry28
18. srp 2010

dobré ráno 🙂 my vstávali v 6:30 😉 dnes mám uklízecí den, letím zapnout pračku, i když venku bude každou chvíli pršet 😠

lehna
18. srp 2010

dobré ránko,

my se vykulili před chvílí 🙂. ale nemyslete si,že spal Štěpi tak dlouho. vstával ve 4.30! a tvářil se že dál spát nebude, tak do 5.15 jsme spolu polehávali, pak byl půl hodiny s MM, ten pak šel do práce,tak si Štěpi ke mě zas lehnul, dal si kakao a v půl 7 to zalomil na 2 hodinky, aspoň že tak 🙂

gina333
18. srp 2010

@sherry28 : aj ja som uz zapla pracku. Ja neviem odkial sa to pradlo berie, 😒 😒 kazdy den periem a furt mam pradlovy kos plny.

@lehna: ja vzdy trpnem ked Sophi sa zobudi o tej piatej. 😲 😲 😲 Teraz este zaspi, ale ked Nati pojde do skoly budem vstavat skor, takze dlhym vyspavaniam bude koniec. 😉

katzi
18. srp 2010

ahojte,

u nás se dnes vstávalo v 5.30 😝 V noci byla vzhůru myslím 1x, kolem půlnoci, takže jinak OK. Ale jak mě se ráno z té postele nechtělo, tady je taky hnusně 😠 V 10h už se řvalo, byla už kantáre a já jsem do toho v mamčiné kuchyni, kde se úplně nevyznám, vařila rajskou. No idylka 😀

ined77
18. srp 2010

ahojky 🙂 ,
já jsem dnes jako zabržděná, do toho psycho s matýnkem před obědem a pak ještě blbá zpráva ☹ .
no náladu mám pod psa 😒 .
noc celkem šla..akorát večer jsem se mořila 2h s pc..neboť se mi nechtěl přehrát žádný film..marně ovšem 😖 .
MM se pro změnu rozčiloval u fotbalu 😅 ...mimochodem...gratulujeme SK k postupu do ligy mistrů 🙂 .
jinak se ani rozepisovat nebudu, fakt jsem otrávená jako šíp 😔 .
jdu raději dočíst ať přijdu na jiné myšlenky 😉

gina333
18. srp 2010

@katzi :Adeli je riadne ranne ptace. 🙂 😉

@ined77 : akosi sa to nasypalo na teba toho vela moja 😒 😒 dufam, ze je vsetko v poriadku, neboj, bude uz len lepsie. 😉

MM isiel von s malou, idem si ohriat obed a trocha poupratovat byt.

ined77
18. srp 2010

tak jsem chtěla reagovat, ale udělalo se mi zle..tak se jdu raději chvilku natáhnout 😔 .
zítra jdu ráno na ko, tak pak podám info 😉 .
všem krásný den, pááááááááá 🙂

sherry28
18. srp 2010

tak my spíme od teď 😉
@gina333 ani já nevim, že máme tolik prádla 😀 taky peru denně 😉

@ined77 jen si odpočiň dokud můžeš 😉 a napadlo mě, nepadá ti modul adobe flash? ono teda záleží jaký používáš prohlížeč, ale ta nová mozzila teď blbne, mě nejdou nahrávat přes ni fotky sem, tak musím vždycky spustit explorer 😅 právě ty adobe dělají neplechu

matova
18. srp 2010

Ahojte, u nás sa vstávalo o 6h a spí as od 12h, a to vymýšľal riadne....v noci 1x na mlieko,tak celkom o.k. ale tedy zápasy to s ním sú riadne pri všetkom,fakt už mám dosť, ostala by som pri ňom spať ale v hlave som mala 1 inzerát z MMB, čakám na odpoveď či mi to predajú, a zatiaľ nič 😒
ined:radšej sa veru natiahni a oddychuj 😉

matova
18. srp 2010

dnes cestuje brat do Viedne a odtiaľ letí zas do Austrálie asi na 2roky...je to zakaždým akoby išlo preč kus zo mňa 😔

gina333
18. srp 2010

@matova : tak mu prajem prijemny let. 😉 A vy ste tam este za nim neboli? Viem, je to teraz tazke so Simonkom, predsa je to na opacnom konci sveta, ale predtym kym si ho nemala?

Pojdeme pomaly s Nati este na nakup a potom na malu oslavku ku svokre. Pekne poo vsetkym. 🙂

sherry28
18. srp 2010

my zatím spíme 🙂 pak vyrazíme do města na poštu a na nákup, sem tam vyleze sluníčko tak je vezmu na něco dobrého ven 😉 Mára už neprůjmuje, má od rána krásné hovínka 😀 smecta zabrala 😵 ale dneska ještě lehká dietka pro něj 😉

matova
18. srp 2010

gina:dakujem 😉 . Nie, aj nas volal ale kazde usterene peniazky isli vtedy do domu...mozno ze raz.... 😉
ach, ten moj maly sa zobudil s placom, nebola som pri nom tak uz mi nezaspal, boze, nechcem vidiet co nas caka do vecera, asi dusu vyplujem pri nom teraz...
vsetkym pekny den 😉

sherry28
18. srp 2010

@matova jojo, ať má příjemný a bezpečný let 😉 ale ty pětky trvají, že?Přijde mi, že ještě dýl než ty trojky 😅

prchalka
autor
18. srp 2010

Ahojky, u našich dobrý, jen nám cestou spala a probrala se až o půl 4, když jsme dorazili, tak snad nebude večer problém. Pak ještě nákup a byl opět dobrý - v Globusu mají 5ks slípek nebo spoďárů za 80 Kč v balíčku, tak jsem jí vzala jedny na teď a jedny větší. A MM má nějaký dobrý radary - koukali jsme tam na botky a on odněkud vytáhl jedny jediný hezký tenisečky na sucháče, jsou měkkoučký a ohebný, tak jsme je za 400 vzali. Ale teda ty tabulky, co tam k botám mají jsou naprosto mimo. 15,5cm mají jako 23jky a 16cm jako 24řky, mají to nějaký předimenzovaný 😖 Teď bychom měli najíždět tak na 24řky a nožku má tak 14,5 odhaduju..
Pak hodím snad fotku..

prchalka
autor
18. srp 2010

Tak takový jsou 😉

gina333
18. srp 2010

@prchalka : krasne botky a za dobru cenu. 😵 😵 My mame iba mininozku, 22. 🙂 😉

Dnes konecne neprsalo, ale vonku sme boli iba na kratkej prechadzke, potom sme sli k svokre. Kupila som jej krasnu bordovu orchideu, flasku aj bonbonieru a sli sme gratulovat. Prisli sme len nedavno ale MM stihol Sophi odstrihnut ofinku. Vyzera ako Majka z Gurunu ale je zlata. 😀

prchalka
autor
18. srp 2010

Tak ještě něco pro zasmání 😀 Tímhle se už asi třetí den bavíme s MM. Připomíná mi to Geňu se Suchánkem, ale je to fakt hlína, tlemíme se tomu pokaždý:

https://www.youtube.com/watch?v=2TVsOh3f8UM

😀

gina333
18. srp 2010

@prchalka : no ti dvaja nemaju chybu. 😀

Sophi spi, melon mam nakrajany, vinko nalieta idem k MM a k Nati. 🙂

Prijemnu noc prajem. 😔 😔

matova
18. srp 2010

ahojte,
malý šlapal od 14:25 do 20:45 kedy koooonečne zaspal 😠 😠 😠 po hodine 😠 😠 😠 😠 . Kým neprebral všetky hračky (samozrejmä za mojej asistencie 😅 , tak sme boli dnu, a potom vonku- mm tam s dedom čosi pri dome porábali tak malý lietal a všetko im bral a nosil a napodobňoval a naschvál chodil po schodoch a strkal nohy na najhoršie miesta do zábralia...Ja som fakt teraz už hotová, po pol hodine jeho prevaľovania sa po posteli sa otočím k nemu a on celý happy sa zdvíha s úsmevom, no som už myslela že ho tááák zderiem - to je na infarkt. Proste asi chytil teraz pauzu pri prerezávaní zubov lebo očividne nebol zničený (aj cez obed spal kratšie a zaspával s problémami). Proste buď je ako handra, hádže sa, plače, alebo ide ako Duracel- samozrejmä do extrémnych terénov a ja nestačím ho všade chytať..., kurnik už mám také nervy že si chvíľu to decko na riťku nesadne 😝 . Normálne ma napadlo že by som odľahčila niekomu tu z témy a vzala ešte navyše nejaké neprerezané zuby- aspoň mi spí vtedy lepšie cez deň 😝 😔 . Na žehlenie fakt už nemám náladu, ešte sa mi perie prádlo...A mm? večer sa s ním malý chcel hrať- no konečne- a on mal oči len pre tv správy- by som ho fakt už... 😔 .

gina: fajn deň 😉 Majka z Gurunu 😀
prchalka: pekné botasečky, my sme kupili z Lidlu, je to 24 ale su mu trošku veľke, no do 23jky už nedá nôžku s hrubšou ponožkou 😒
sherry: tiež dík za prianie 😉 . Mne naopak prídu tie päťky rýchlejšie-ale pochopiteľne lebo sme s nimi zrejme ďalej ako vy.
všetkým pokojnú noc 😎