Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

katzi
26. srp 2010

gina:jj, dělala. Je pozitivní. Dělala jsem jich víc a všechny jsou 😉 Ale měla jsem jakoby slabou MS , asi čtyři dny. Tak proto nevím na čem jsem, jestli je to tam , kde to má být, jestli je vše OK a tak. Jak jsem psala - čakám na verdikt od doktora 😉 Adélka měla být taky Nela, ale pak mě to jméno nějak omrzelo a zatím mě znovu nechytlo 🙂

gina333
26. srp 2010

@katzi : tak ti drzim palce, aby vyslo vsetko tak ako si prajes. 😉

My sme dnes zase lahsi o dobrych sto EUR. 😲 Natali chcela nove oblecenie aj na prvy skolsky den, no co by jedna matka pre svoje dieta nekupila? 😉 Dufam, ze uz to bolo vsetko, lebo jej satnik nas zruinuje. 🙂 A to si nespomeniem ani poplatky ktore nas cakaju od septembra. 😝

prchalka
autor
26. srp 2010

Tak jsme jely na blind ke švagrový, když už jsme byly venku, tak co, bude doma nebude... a byla! Poběhaly jsme venku a teď pouštím pohádku na minimaxu a o půle se asi zvednem koupat.
Já platila 290 a stříhal chlápek, ale je to opravdu poprvé v životě podle představ. Jinak říkal, že takhle je to sexy a asi měl pravdu.... cestou od švagrové u hospody mě zdravil nějakej puberťák, měl už sice asi pár piv, ale jestli vypadám na 20 i s kočárem, tak to potěší 😀 😀 😀

prchalka
autor
26. srp 2010

@ined77 Ty raciolky jsem kupovala v Tescu, ale měly by je mít všude. No je to asi jako brum brum bez polevy 😅

gina333
26. srp 2010

@prchalka : veru potesi, aj ja vzdy pookrejem ked na mna zo stavby piskaju robotnici. 😀

hancazivocich
26. srp 2010

@ined77 , ineeeéddddddddddddd!! 😎 Noo - radši si vykloktám slivovicí - když to tu tak řádí 😀 😀

Noo - k tomu jménu Kristýnka - vybíral chlap - přemýšleli jsme o Kačence - to bych chtěla radši, ale pak nám došlo, jak na ní řvou - Kačeno atd...
Kristýnka - to jméno je blbý v tom, že nemá moc variant - Kristýna zní děsně tvrdě, než zařvu Kristýnko brzdi, tak už většinou leží a chce foukat 😅 😅 😝 Já to zkracuju na Kikouše nebou Kikouška - z toho je děsně odvázaná tchyně (jak se svěřil chlap) - že z toho oslovení uplně šílí .. Říkala jsem jí tak už v porodnici - no prostě mi to k ní šlo víc - k tý malý ,,demoverzi" človíčka 😅

klučičí - líbí se mi několik, ale jsem bez šance... Pouze v případě, že by to byli dvojčata a kluci, ale to bych byla podvraťák a k Jaroslavovi bych dala Jaromíra 😀 😀 Mně se líbí Petr, Pavel, Lukáš - takový pěkný jména... Nee - dvojčata - druhý by musel bejt .. radši nic

Na mě nikdo nepíská - u nás řve Kikouš na dělníky!!! Já se díky ní seznamuju a zahrabávám dost ČASTO!! 😠

holky, poraďte prosím - když je teď tchýně jako doma - mám ji jít navštívit? Ze slušnosti? Bylo mi doporučeno od našich.. Mno - ale mně je z tý představy - už jen z tý představy dost 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 takhle

hancazivocich
26. srp 2010

ined :
drn jako drn - mnoo - něco jako nosil Jean Claude Vann Damme - nebo jak se to píše 😎 😀

gina333
26. srp 2010

@hancazivocich : tak ja by som jej asi najskor zavolala ako citi a podla toho by som sa zariadila. Keby bola mila tak ano, navstivim, ale keby odmerana, uknucana tak by som jej popriala rychle uzdravenie a bodka. 😉

hancazivocich
26. srp 2010

@gina333 - no, to jsem měla původně v plánu jáá, uvidíme - zítra jí asi zavolám

prchalka
autor
26. srp 2010

Musím říct, že koupání a zbytek fakt super, poprvý mám pocit, že to nebylo šílený, ale klidný, nedělala naschvály, já nebyla upocená, ne stále jen ve střehu, už je s ní nějaká domluva 😉 někdy 😅
Tak se loučím a dobrou všem 😔

lehna
26. srp 2010

ahoj,
tož jsem tu.

v rychlosti jsem prolítla, protože tu je toho nakecáno a co jsem četla včera,tak jaksik si nic moc nepamatuju 😅 .

Hlavně teda KATZI-mooooooooc gratuluji k pozitivním testům. přeju ať vše vyjde tak jak má 😉 😵 . Povedlo se vám to tedy hodně rychle 🙂 😵

a se mnou moc tady nepočítejte,že vám tu krásnou zprávu oznámím, cítím se na to čím dál míň, takže my fakt zůstanem u jednoho nezbedného a nespavého Štěpánka 🙂. ale zase kdoví co bude za rok, za dva.
Jsem na tom s pocity asi jako Prchalka 😉

Hanca- teda ty jsi číslo v kuchyni. zase úraz. dávej na sebe bacha, nebo radši nic nedělej 😀

Ined a Sherry- super ceny za účesy. Já většinou nechávám kolem 350 a to mám vlasy po ramena, tak trochu stříhá a melíruje a na podzim většinou barví do hněda. přes léto mám jen ten melír světlý.

Gina- moc dobře,že utz Sophince dopadl dobře a že se to nemusí řešit operativně. Štěpi má zas od narození, no ještě jak byl v bříšku tak mu zjistili nějakou strunku na srdíčku-nevzpomenu si na ten název,je dost složitý a dlouhý, vypadá to jako nějaký vlas přes srdce. ale není to taky závažné, na kardio nechodíme, byli jsme jen v jeho čtyřech měsících, měl to pořád stejné. Dr. nám doporučil třeba jít ještě v roce,ale zatím jsme nebyli. Naše dr mu kontroluje šelest,žádný nemá a na kardio jsme se domluvily tak po druhém roce. uvidíme.

matova- tebe musím dočíst jak se máš 🙂, tak jdu na to 🙂

lehna
26. srp 2010

matova- jééé, ty jsi byla dnes na KO. to jsem zvědavá na zprávičky 🙂. jinak vidím žádné změny. 🙂

JInak Štěpánek dneska vytuhnul v 15.40! v 16.30 se probral, tak jsme ho pomaloučku probouzeli, ať večer usne. Sice byl do večera celkem protivka,ale dalo se to. V 19.30 šel spát, dělal kravál jak vypil mlíko, pořád mě volal, tak to bylo i přes den jak měl jít spát, tak já nevím co se to s ním děje☹. tak jsem u něho musela sedět než usne. Tak to musím teďka dělat i v noci, já tam usínám v houapcím křesle a čekám aspoň půl hodiny, než pořádně zabere a můžu jít spát.

a jak jste se bavili o tom alkoholu v těhu. Já pila pivko snad každý víkend. přes léto byl pařák,tak jsme s našima chodili na pivo a já si většinou jedno dala, nebo birell,ale ten mi moc nejel. červené víno jsem nepila, možná 2x jestli jsem ho měla. a na silvestra jsem si dala sklenku šampusu 🙂

hancazivocich
26. srp 2010

@lehna - Harrisonova rýha?

lehna
26. srp 2010

@hancazivocich - nene, je to nějaká struna, ale to bych musela najít v papírech,které má štěpán v pokojíku ve kterém spí 😉

hancazivocich
26. srp 2010

No nic, jdu něco ještě podělat - teda chtěla jsem původně napsat udělat, ale v mým případě platí to první.. 😖
Mějte se moc krásně, já jdu chystat sváču a čekat na chlapa až přijede - abysme se tenhle týden aspoň viděli 😔
Dobrou všem... pápápá

hancazivocich
26. srp 2010

@lehna - v poho, nic nehledej..

lehna
26. srp 2010

jsem to našla na netu, hyperechogenní struna 😉

lehna
26. srp 2010

@hancazivocich - nepořeš si ruce, opatrně! 😉

hancazivocich
26. srp 2010

@lehna 😠 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lehna
26. srp 2010

jinak to nepořeš mělo být se "ž" na konci 😅 😀 .
ale v poho, myslím na tebe,ať si neublížíš 😎

gina333
26. srp 2010

@lehna : tak ta struna my nic nehovori 😲 ale Stepi bude urco v poriadku. 🙂

matova: cakam na spravicku ako sa mate s babulkou?

Sophi zaspinkala, moc sa jej nechcelo Natali my ju vzdy rozblazni pred spanim potom si s nou neviem rady,ale celkom rychlo vytuhla. 😉 Zajtra ideme hned rano s Nati na kontrolu k ocnej, dufam ze vsetko bude u nej v poriadku a verim ze doktorov na dlhy cas neuvidim, tento tyzden to stacilo az az. 😝

Peknu noc prajem. 😔 😔

sherry28
26. srp 2010

tak spí asi 10 minut 😝 😉 moc se mu nechtělo, přitom odpo spal jen hoďku a ve dvě už byl vzhůru 😉

matova
26. srp 2010

ahojte,
malý nám dnes nedokázal zaspať zasa u mamy 😢 , tak zalomil na ceste nazad, samozrejmä mu to nestačilo tak doma len plač a plač a na ruky chcel tak som ho predsalen dala do postele- vypil mlieko a nedokazal na chvíľku zaspať, utiekol z postele a zas len plač...bolo 17:30,...nakoniec som ho nahovorilana vaňu (hrať sa nechcel), tak sa tam chvíľu čvachtal, večerníček.... a zas plač...a zas mlieko, posteľ ...a kým zaspal (20:05)- trvalo to 1:35 už som fakt myslela že ma odvezú na kardio 🙄 . Oxyphylin, malá má 1930g. A stihla som to ešte ku gynekológovi na poradňu a tam- otvorená na 2cm 😢 - kľudový režim (no neviem ako), a stále brať magnézium. Opakovaný odber krvi na železo som už nestihla, tak sa to kopí- vraj v týždni... v piatok idem za pôrodníkom (dúfam), o 3týždne - ak to vydržím tak mám ísť do nemocnice už na vyšetrenie, ak budú bolesti tak hospitalizácia 😒

matova
26. srp 2010

Nejak to vypadkko- kus textu- takže opakované prietoky dopadli super, mierny úbytok plodovej vody ale to je vraj v pohode, tak ten Oxyphylin už nemám užívať...no a horšie teda po vyšetrení u gybekológa...

lehna
26. srp 2010

@gina333 -jj, nic vážného to určitě není, protože by to hlídali jinak.
Ať vám to dobře dopadne na očním 😉

@matova - jej moja. klidový režim se Šimonkem asi nepůjde. nemůže si vzít MM třeba dovolenou?
Sherry taky 2cm, tak to jsem zvědavá která dřív porodí. ale přeju oběma,ať to dětičky v bříšku ještě vydrží pár týdnů 😉

matova
26. srp 2010

lehna: ahoj 😉 . No, veľmi by som chcela aby tam malá vydržala aspoň celý 8mesiac tt, tak aspoň ešte 4 týždne.
MM- konečne už "sa zbavil" svojej druhej práce, tak už chodí domov aspoň skôr- okolo16:30-17:00, takže behanie potom do večera má na starosti on a svokra.

ja vás nemám dočítané- ako sa máte... 😔

holesov
26. srp 2010

@prchalka zdravím vás tak jak čtu tyto příspěvky tak se asi přidám k vám,,, dcerka má 22 měs.a asi už třetím měsícem se mi skoro každou noc dcerka budí,mele sebou,kňouře,kňučí furt se kemě sápe,jelikož spíme spolu,stavíme baráček a tedka bydlíme prozatím u manželové tety a máme jen jeden pokoj tak já spím s dcerkou tak si na mě zvykla i sama nechce usínat,musim ležet sní aby večer usnula,večer třeba kolem pul deváte - deváte usne jak kdy,,,pak se třeba kolem pul jedné - druhé hod.zbudí a mele sebou atd... tak jsem jí zkoušela dát napít a nic,dudlíka nemá toho od narození nechtěla,až když jsem jí dala medicínku nurofen tak usnula,každou noc se skoro budí,už jsem z toho i tak unavená,nevyspalá,mám i bolavá záda že druhý den sotva chodím,,, 😉 zase jí tu medicínku nechci dávat každou noc,,,nevm si už rady asi jí taky roste jeden zoubek dva měs.nebo už nevím,,, má dohromady už 12 zoubku,,,4 dole přední,4 nahoře přední,a stoličky 4... uvydíme časem jestli se jí další vyklube ale zdá se mi že má dásně nateklé,,,mastičky a geli na prořezávání také moc nepomáhají,,,

lehna
26. srp 2010

matova- tak se treba malá umoudří a v bříšku zůstane 🙂. moc ti to přeju, hlavně aby se i Šimonek zklidnil, to potřebuješ taky hodně kvůli klidu,ale s tím se nedá nic dělat 😒 snad jen jak ty pětky všechny vylezou,tak se uklidní a bude hodnější. 🙂
To je dobře,že TM už má jen jednu práci a bývá doma tak "brzy" a behání do večera si "užívá" 🙂
já taky nemívám dočtené jak se tady všechny máte, nějak to teďka se Štěpim nejde. Netuším jestli mu teda nezačínají růst ty pětky nebo má nějaké období,kdy mě musí mít u sebe i při usínání. Přes den jak má jít do postýlky spát, tak nechce, hned se postaví a řve mamáá a chce jít ven a ukazuje mi a říká tam-jako že chce jít jinam. tak ho položím ke mě do postele,vydrží 2-5minut,zase se zvedne a jde si hrát,tak s ním bojuju,že jako kdy půjde spát. a začíná s tím už i večer ☹

lehna
26. srp 2010

@holesov -ahoj, vítej u nás. všechny si tím procházíme už dlouho,že jsme nevyspané a unavené. Většina z nás to tady řeší i homeopatiky. Některé dávají čípky Viburcol a některé homeopatika chamomilla. nám se zdají lepší ta chamomilla, jsou to kuličky, které rozpustíš na lžice s čajem a dáš tak hodinku před spaním. Čípky nám třeba vůbec nezbraly, akorát po nich spal líp přes den😀, trhal rekordy😀,ale v noci žádná změna.
Štěpi taky poslední dobou sebou hodně mele,taky nevím čím to je, hlavně i volá hodně ze spaní kňourá, křičí,ale spí u toho, tak ho musím trochu probrat svým hlasem,aby se zklidnil.

sherry28
26. srp 2010

@matova no je to těžký, hold už nejsme prvorodičky 😉 a to běhání za mrňousama nám moc nepomáhá a u tebe obvzlášť ti dává Šimonek na frak 😒 ale neboj, já byla při Márovi taky otevřená a ještě více a nakonec se mu ven nechtělo 😀 jak bude jen trošičku příležitost tak si hoď nohy nahoru i u PC neseď, ale snaž se mít nohy nahoře 😉 🙂