Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

ined77
15. zář 2010

@prchalka 🙂 ...jejda, tak to moc čorí nepospala ☹ .
tak aspoń ať máte fajn odpolko 🙂 .

sherry28
15. zář 2010

jen v rychlosti, Mára usnul a Luky dělá úkoly, pak ho vezu na kroužek, zatím budeme s Márou na hřišti nebo se procházet, aby jsme nemuseli furt sem tam, tam sem
@ined77 tak paní psala, že s tím sporťákem moc neporadí 😅 že ho používala hlavně jako hluboký a pak jak malej začal sedět, tak dostala jiný 😕 takže bohužel 😒

prchalka
autor
15. zář 2010

Tak my pojedme až za hodinu, máme chvilku.
Před chvílí jsem stříhala žvejkačku z vlasů - jaksi s ní v těch vlasech usnula, což jsem netušila a už měla záchvat, že se hned chtěla strojit ven 😖

matova
15. zář 2010

ahojte, mne spí malý od 12:40- s veľkými protestami ale zlomila som ho, nj. mm je doma tak nevie čo so sebou...
A teda- ráno ako plakal- nazrela som do pusiny - derie sa mu vnútorná časť hornej päťky...a tá kakanica čo ráno nachystal-fúúúú- to bola nálož- špinavé mal až pyžamko-overal až po členky 😝 😀 .
Všetkým želám príjemné poo, čaká ma obrovská kopa žehlenia zas malinkatých vecí, ale je mi nejak zle či čo, tak až večer.

ined 🙂 : ja neviem, mám to porozkladané po posteli a stále sa mi veriť nechce že je toho akosi priveľa, ...neviem koľko kusov spodného prádla, či treba odsávačku...a také srákory všelijaké, nejak som sa ešte neodhodlala to uzavrieť, ale musím už, pri malom som mala zbalené od 36tt 😉
gina 🙂 : ti verím že máš dosť 😉 , ja sa síce každý deň teším kedy už dorazí ten môj, ale sviatky a víkendy mám celkom dosť...celý deň len odrána počúvam ako dáva príkazy a zákazy ale aby ničo vymyslel čo malý môže ak to nie ☹, tak sa mi vidí že keď sa vrátim z nemocky budem mať čo robiť nielen s bábom ale aj s malým, bojím sa že zostane ako divý 😲
prchalka 🙂 . a ako sa má inak tvoj kamarát, polepšilo sa mu???

ined77
15. zář 2010

u nás přerušený spánek vyhrávajícím sousedem 😠 , ale nakoc dal matýnek 2h 🙂 .
posvačíme a půjdeme ven, je tam hezky a podle teploměru 20st. 😕 .

@sherry28 🙂 ..nevadí, já si s ním nějak poradím 😉 .on ten kočárek vypadá opravdu moc neježděně, podle kol teda 😉 .
barvA JE TROCHU ŠÍSLÁ, ALE TOMU SE ČLOVĚK NEUBRÁNÍ, ZVLÁŠŤ JESTLI MĚLI JARNÍ NEBO LETNÍ MIMI 🙂 .

jééé,pardon 😔 .

@matova 🙂 ..no ale vypadá to, že budete opravdu brzy 5 zdárně za sebou 😵 .
do porodky vem vše 😉 .co bude navíc, Tm odveze 😉 .

letím, ať se matýnek nezlobí 😉 .
pěkný den všem, páááááááá 🙂

katzi
15. zář 2010

ahojte,

jsme zpět. Děkuju všem za držení palečků 😵 Je to tam! Naštěstí jen jedno 😀 Jsem už v 9tt, mimi je už "kusanec" má cca 2cm, srdíčko bilo 😵 Chtěla jsem hodit foto, ale jaksi nemůžu najít kabel k foťáku 😅 Snad se večer dostanu k dočtení, pokud teda po tom dnešním maratonu nepadnu u TV 🙂

gina333
15. zář 2010

@katzi : super, tesim sa s tebou. 😉

My sme boli poo iba vonku, v obchde a u svokry. Fuka dost silny vietor, pocasie teda nic moc. MM isiel so svokrom na zahradu obrat slivky, tak sme uz doma, Nati sa chysta do skoly. MM uz ma na 99% pracu v Italy, ma celkom zaujimavu ponuky, este to musi dotuknut, a ked to pojde vsetko dobre tak uz v piatok odchadza. 😉 Mal by tam byt do 10.11. to je tak akurat, aspon donesie peniazky na Vianocne darceky, predtym ma este Sophi narodky tak sa mozme rozhadzovat. 😀 😵

@prchalka : vy uz zuvackujete? Sophi my to nezuje, hned prehltne tak jej ani nedavam. 😉

sherry28
15. zář 2010

@katzi tak super 🙂 hlavně, že je vše v pořádku 😵 tipuju další holčičku 😉

my se vrátili, jsem absolutně utahaná z Máry, furt vláčky mašinky atd. takže jsme v tom dešti byli na nádraží, vůbec jsem ho nemohla odtamtud dostat, pak už jsem ho musela vzít násilím 😕 už se těším, až bude dneska spát, spal jen 40 minut, poslední dobou tomu odpolednímu spánku moc nedává 😒 jinak Mára když vidí Lukyho se žvýkou, tak taky žadoní, ale vzhledem k tomu, že to hned polyká, tak Luky musí jíst tajně ne před ním😅😉

katzi
15. zář 2010

gino, sherry: děkuju 😵 Taky to vidím spíš na holčičku, ale kdo ví 🙂 Každopádně říct si to nechám, jsem zvědavka zvědavá.

prchalka
autor
15. zář 2010

Já se jen hlásím, že žiju. Odpol by bylo fajn, ale opět to byla masáž mých nervů, kupa napomínání a zákazů, ničemu nedá pokoj, u všeho se vzteká. Jízda zpátky busem taky výživná...to by bylo fakt na román. Aspoň se na kafi vyběhala a pustila bobek. Ale jinak - ječela tam chvílema jak siréna, no ostuda, prostě nasadila ječák a jela.. 😅 😖 No a hlavně, myslím, že byla pěkně unavená a protivná díky tomu krátkému spánku.
Tak třeba zítra popíšu víc detailů. Budem opět samy.
Jo, žvejku jí dala švagrová v sobotu a žvejkala super, vydrží jí to. Což je lepší, než bonbon, ten za chvíli není a chce další 😅
@katzi Obr gratulka, jen tak dál 😉

ined77
15. zář 2010

@katzi 🙂 ...nakukuju, jsem hroozně zvědavá a vidím, že je vše supéééér...mám velikou radost 😵 😵 😵 !!!
moc se opatrujte 🙂 .

@gina333 🙂 ...a další skvělá zprávička....tak moc držím palečky ať práce TM vyjde 🙂 .

@sherry28 🙂 ...já takhle dnes tahala matýnka z hřiště 😅 .
aspoň že v tom nejsem sama 😀 .
jjj i matýnek by chtěl žvýkat, ale naštěstí mám vždy jen mentolové a ty pálí, tak už to pak nechce 😝 😉 .jakože mu řeknu, že pálí..ne že mu ji dám do papulky 😉 .občas, veeeelmi zřídka stačí vysvětlení 😀 .

jdu si vysušit vlasy a kukat na přešlapy 🙂 .
dobrou a klidnou noc všem, pááááá 🙂

sherry28
15. zář 2010

@ined77 no on má svojí hlavinku 😉a teď si zvykl moc chodit sám, nechce ani za ruku, každé ráno jde do školy sám po chodníku a nejradši by měl i aktovku 😀 a když končí chodník tak mi musí dát ruku, ale to jsou teda protesty, čapnu ho a jdeme 😕 pak ho zase vypustím na dalším chodníku 😉 hlavně, že ho baví chodit, kočárek nechce ani vidět 🙂 však už se v něm moc nepovozí 😉
@prchalka tak to je Čorí šikulka, když umí tak žvýkat, taky bych radši dávala žvýku 😉Márovi ani ty pálivý nevaděj, má rád i tic tac mentolový, akorát teda, že celá krabička zmizí během 10 vteřin 😅(dávám v případě nouze 😉 ) a žvejka je v čudu taky během chvilky, řeknu mu a žvýkej a on dvakrát přehodí a ukáže pusu jako že ještě má, pak se otočí a žvejka nikde tak říkám kde máš žvýku 😕a on jen takový :"není nic" 😀 😝 a je po......tak žvýky u nás ještě ne 😉

taky všem přeji dobrou noc 😔 dneska jsem kaput 😝 😔

gina333
15. zář 2010

@ined77 : dik, dufam, ze to klapne. 🙂 Preslapy som vynechala ,ale som si vsimla, ze sa na Prime zacne novy serial, v sobotu je pilotna cast, tak sa nato uz tesim. Je my totiz luto za Rodinnyma poutama, tie som zboznovala. 😉

Idem k MM a k mojej Natalke, dnes si hadam aj vinko otvorime. 😵 😵

Prijemnu noc vsetkym. 😔 😔

matova
15. zář 2010

Ahojte, ďalšia kopa žehlenia je za mnou 😝, ešte tam toho je....keby nám aspoň už skriňa došlapre do detskej ale vyzerá to tak že najskôr o 2 týždne takže 😝, všetko mi tu stojí, potrebujem potriediť a poukladať tie mini veci...Malý spal 1:45, asi by spal aj dlhšie keby som nezabudla odistiť ventil k práčke atá začala pípať- ja som nemohla pri nalom kôli tomu zaspať ale ani odísť lebo sa začal prevaľovať (tak som tam ostala a čakala kedy to mm pôjde pi
poriešiť...samozrejmä on nič nepočul 🙄...
všetkým pokojnú noc 😎

KATZI: 😵 gratulujeeeeem 😵 ps: A tiež som sa potešila že je tam len jedno 😀
Gina 🙂 : super, tak nech to tm s prácou vyjde a bude spokojný 😉
Prchalka. už nech máte očáky za sebou, bude zas trochu pokoja, držte sa 😉
Ined 🙂 : jj, vyzerá to nádejne, všetky 5ťky sú v podstate už von, akurát nie celé, ale super, oveľa samostatnejší je malý, chce sa hrať aj s mm aj svokrou, akurát mm by sa mohol viac snažiť a všetko mu nezakazovať v jednom kuse, lebo malý sa začína ešte viac hádzať, kopať, kričať...a mm nechápe že musí na neho úplne iným spôsobom 🙄 . Ako stojíte s bytíkom, kedy sa sťahujete? 😲
sherry 🙂 : moj malý sa už v kočíku neviezol ani nepamätám, ale tiež je to iné, keby sme boli v meste a musela som s ním niekam ďalej tak asi by bol zvyknutý viac...ale tu- už je ako taký vagabund-čavargoš jeden 😀. Inak ja už to nejak nedávam- myslím turistiku-už len okolo domu, na ulice s ním chodí k večeru mm, neja sa mi nedá ísť 😒 😅

gina333
16. zář 2010

dobre rano 🙂

Noc super, spinkala do 6:30 bez zobudenia. 😵 😵 Dnes ideme na preockovanie k dokine tak mam trocha ranne fofry. 😉

lehna
16. zář 2010

Dobré ránko,

tak 3 dny jsem se vyspala a jsme zas tam, kde jsme byli ☹ . V noci jsem byla u něho 2x, ráno budíček 5,20h, pak 5,45 a už neusnul,ani u mě v posteli. Do 6,30 ale ležel, tak aspoň, že tak.
Kolem 9 jedem ke kámošce,tak tu zas moc nebudu.

Katzi- mooooo gratuluji a přeji,ať je vše v pořádku i nádale 😉

prchalka
autor
16. zář 2010

Dobré ráno,
já teda spala celkem, s malou spí stále MM a i přesto jí slyším tak 3x bulit na dudel nebo kvůli zubům, čímž mě budí, ale zase usnu. Ani 2 dudle jim nestačej na noc, nemůžou je pak ve tmě najít 🙄
Po uložení se probudila až za 3h tentokrát, no byla asi fakt unavená po tom dni 😝
A kámoš mi přinesl na vyzkoušení prášek na spaní, když to bude dobrý, může mi to dát napsat 😅 Tak to jsem zvědavá, jestli to bude fungovat 😕

gina333
16. zář 2010

@prchalka : taky prasok by sa niekedy zisiel aj mne, 😉 ale ja by som sa asi bala dat si ho, co ak budem tak hlboko spat, ze vobec nezacujem malu? 😨

prchalka
autor
16. zář 2010

Dočtu vás později.. snad poo bude víc času.
Musím říct, že se naučila říct celé svoje jméno. Řeknu jak se jmenuješ? A ona .......! A já řeknu - a dál? A ona ......... 😀 Je to vtipný 😅

prchalka
autor
16. zář 2010

@gina333 Kámoš říkal, že je to dobrý pro lidi, co chodí na směny, aby se jim líp spalo. Ptala jsem se, jestli se probudím, když by po mě něco chtěla a říkal, že jo. No sama to s ní zkoušet nebudu. A půlka prý stačí. Tu druhou by MM dal čorí 😅

gina333
16. zář 2010

Uz sme naspat od doktorky, Sopohi dostala diplom za statocnost 😀 aj tak revala ked ju pichli. 😉 Dokina my poradila homeo proti strachu ked pojdeme do Blavy na UZV srdiecka, dufam, ze to pomoze. Dnes varim iba spenat so zemiakovou kasou a polievku mam od vcera. Vonku je zatiahnute, takze dnes ju dom spat doma. 😉

hancazivocich
16. zář 2010

ahojky,
u nás jen v rychlosti.. Děkuji ke gratulacím za asertivitu - spíš to byla n..asertivita...

@prchalka - s tou motorkou mě to mrzí - samozřejmě je rychlejší a silnější, co? U nás se šetří, ale penízky na blbosti do auta - pardon - na důležitý věci - se dycky najdou... A jak prorazil to kolo vlastní blbostí - 1000kč.........
Máte doma šikulu!!

Jinak já jsem teď v jednom kole - noci byly šílený, chodila jsem spát s malou, včera jsem si vzala prášek na spaní - nebo na nerv... A dobrý - vzbudila se kolem půlnoci - ta se budí snad na minutu přesně, mlaskla mlíko a pokračovala ... Někdy ve tři něco brblala, ale vstávala až v půl osmý!!! Dopo u kámošky těhule a Pavlíka, kterýho Kikouš děsně miluje, ale miluje i Tobíka, tak si je plete 😀 😀 Tak to dneska vyřešila a řvala na něj Kluku 😀 😀

Katzi - obrovská gratulace!! Ať je vše ok, s kolem opatrně - i když po tom, co jsem viděla o víkendu - těhule na stupních vítězů v závodech terénních aut.... 😲 😲

Odpo jedeme ke tchýni - je přes tři týdny po operaci kýly a zítra jde znovu na operaci - má tam zhnisaný ložisko.. Někdo to pěkně zbabral.. Tři týdny má bolesti, hnisá jí to, ptá se po výsledcích stěrů, antibiotikách....A to dělá na záchrance - holky, já nemám slov 😒 😠 😝 Dopo mi brečela do telefonu...

S těma třmínkama - prchalka - tuším - víš, má sestřenka je měla dlouho, teda jenom dečku.... Ale kámošce začla sedět, lézt a chodit holčička až te'd a je tak nějak jak Štěpánek od Lehna.. A strašně jí ubližovalo, když ji litovali... Proto jsem ji akorát povzbuzovala a smála se s ní... I zpětně mi teď říká, že nejhorší byly návštěvy a soucitné pohledy, že to třeba ustála, ale doma to pak obrečela...

gina - super, akorát teda nechápu - TM bude přes Vánoce v It, nebo na Vánoce jezdí domů?

gina333
16. zář 2010

@hancazivocich : to je my luto s tou tvojou svokrou, 😒 prajem rychle uzdravane. Tak MM pride z Italy domov 10.11 ale do Rakuska odchadza uz 15.12. my mame spolocne Vianoce trocha skor. 🙂 😉

hancazivocich
16. zář 2010

@gina333 - aha, děkuji za vysvětlení... 😉

prchalka
autor
16. zář 2010

Holky, dneska jsem koupila a už jsme je i publy, je to od jednoho roku, což je super 🙂
www.eod.cz/lekarna/deti-a-maminky/detska-vyziva...

prchalka
autor
16. zář 2010

oprava: "prubly"
Před obědem mi několikrát řekla "zabiju maminku" 😕 Tak to jsem teda smutná a nevím, kde to vzala 😒

ined77
16. zář 2010

ahojky 🙂 ,
táák..kde začít 🙂 .
tak noc..by byla myslím i fajn, kdyby 😠 ...těsně před 22h se ozvaly rány jak z války...nekecám, tohle jsem nikdy neslyšela 😲 ...zkrátka př tom slavném otevření hotel si dělali papaláši ohńostroj,ale mlátilo to, jako by to bylo u nás za barákem 😠 😲 ..matýnek začal úplně hystericky plakat a držel se mě ještě po tom tak dvacet minut jako klíště 😢 .no a pak už asi nemohl nějakou dobu zabrat, protože se neustále vrtěl a převaloval...pak jsme teda usnuli, ale vzhledem k tomu, že jsem vstávala v 5.30, tak jsem se vyspaná necítila ani náhodou.
ráno fajn, vše jsme stihli krásně a já odešla v 7.15 na bus 🙂 .
kontrola 🙂 ...vše v pořádku, mimísek roste krásně, od hlavičky po zadeček má 12 cm 😵 , už je to kus mimíska 😀 .
fotečku přidám, i když není to bůhví co, dr. má menší monitor a 3D tam nemá, takže je tam jen hlavička a zádíčka 😉 .což mně ale vůbec nevadí 😀 .srdíčko bije krásně a byly vidět i ručičky a nožičky 😵 .ovšem to ostatní ne..teda já nic neviděla a ani jsem se neptala, počkám už ty 3 týdny na velký utz 😉 .pak se stejně ještě asi nechám objednat na 4D 😉 .u matýnka jsem si to dělat nenechali, ale teď si říkám, že je to naposled, tak ať to máme komplet 😀 .
další ko mám už na 7h, před tím velkým utz, ale aspoň to sfouknu během jednoho dne 😉 🙂 .
pak jsem si ještě šla nechat potvrdit průkazku na plicní a hajdy pro malého. pak k dr. na píchanec a docela měla i čas, tak jsme leccos probraly 😉 .hlavně teda ty multivitamíny a teda:je hodně druhů sirupů, ale ptala jsem se i na žvýkací a existují multitabs 1-10 let, dávají se 1x denně dopoledne.ještě mi říkala, že po využívání toho plata nechat nějaký čas pauzu...a začít třeba zase až o novém roce. tak jsem je koupila a matýnek už vitamínek dostal..říkal mňam a ham..chtěl ještě 😀 .
píchanec teda dostal a ani moc neplakal, říkal jen auauauau 😅 , bobínek 😵 .pak si během našeho hovoru krásně hrál 🙂 .
a rozhodla jsem se, že ho nechám naočkovat proto meningokoku 😨 , ale až po nějakém čase.teď se stejně minimálně měsíc nesmí očkovat 😉 .chtěla jsem původně rotarix, ale ten se dává už mimískům... 😅 ..to jsem nevěděla 😉 ..
obídku spapkal hodně, spinká od 11.50 🙂 .
usínal mi už po cestě v kočárku, ale rozptýlila jsem ho, že hledáme pejska 😀 , tak vydržel 😉 .
jdu vás dočíst 🙂 .

@prchalka 🙂 ..jen vidím, že jsi sem dávala nějaký odkaz..se vsadím, že máme to samé 😀 .
to něco určitě slyšela čorí v telce...nemá z toho ještě rozoumek 😉 .

prchalka
autor
16. zář 2010

@ined77 A máte modrou nebo červenou krabičku? Platíčko má červená. Měla jsem si vybrat ze dvou, tak jsem vzala tu druhou, tam bylo napsáno "žvýkací" ale gumové to teda není, spíš jak lipo. K té naší krabičce bylo ještě kinderko, ale to jsem zabavila na jindy 😀

katzi
16. zář 2010

ahojte,

mám zpoždění, barvila jsem si hlavu. Už to fakt chtělo 🙂 U nás promrčený dopol., byly v noci totiž hodinu vzhůru (od 3 - 4h), tak byla unavená 😝

ined, hanca, lehna, matova: taky děkuju za gratulace 😵

gino: já bych taky chtěla najet na nějaký nový seriál, Ordinace v růžové zahradě mě už jaksi přestává bavit. Tak tam skoro na nic teď nekoukám. Asi se dám na čtení 😀 Jo a super, že to dopadlo dobře s tou prací TM.

matova: teď jsme na tebe a šimonka vzpomínala s těma zubama: Adu ty projevy nemá až tak vyhrocené jak šimi, ale fakt už myslím poznám, když něco roste: jednak noci slabší, jednak více vzteků a řevů přes den. Teď má napuchlý tři pětky, tak snad to už půjde rychle. Fajn, že u vás je období klidu po zubech a taky super, že to už budete mít za sebou až se narodí Julinka

prchalko: zabiju maminku 😕 To by mě taky zamrzelo. Ale oni neví co říkají, maminku má nade vše o tom není pochyb😉

ined: super,že jste s mimískem v pořádku 😵 Já tady ty 3D a 4D ultrazvuky asi absolvovat nebudu. U Adélky jsme měli ten 3D, máme to i doma, ale od té doby co to máme doma se to pustilo snad 1x, když to bylo čerstvý pak už ne. Spíš bych chtěla zase vést svůj deníček v těhotenství. To jsem si psala i s Adélkou, po týdnech jsem tam psala co novýho, jak se cítím, jak přibírám, lepila jsem tam fotky z ultrazvuku a tak. Tím si i ted ráda zalistuju. Teď to bude už asi stručnější, ale něco málo bych sesmolit chtěla 🙂

ined77
16. zář 2010

@prchalka 🙂 ..aha, tak ne, máme malinko jiné, hodím foto 😉 .
čorí evidentně neměla svůj den včera, ale to se holt stává 😉 .
ale že umí říct celé své jméno, tak to klobouk dolů - šikulka 😵 .já když se matýnka zeptám jak se jmenuje, tak řekne káka 😝 😀 .
prášek na spaní bych uživila i já 😅 akorát si ještě teda počkám a pak ho zase dloouho asi potřebovat nebudu 😝 😀.

@gina333 🙂 ..a na jaký píchanec jste dnes byly?
pouta jsem taky sledovala, protože mě nějak ze začátku nebavila ordinace 😲 😅 , nechápu 😀 , ale od druhé řady už jsem čučela jen na ni a na pouta o reklamách - multimediálně 😀 .
na nový seriál jsem také vcelku zvědavá, určitě se kuknu 😉 .

@lehna 🙂 ...to byla určitě jen vyjímka potvrzující pravidlo 😉 .
dnešní noc už bude zase super 🙂 .


@sherry28 🙂 ..tak to chození bez kočárku závidím, 🙂, matýnek je jako oslík..někde se zarazí a nejde ani sem ani tam 😠 .a to dělá i na motorce 😅 .a chodit?no s tříkolkou to ještě šlo, to se mohl popovézt, ale nevím nevím jak by to dopadlo jít bez ničeho 😅 .každopádně si bude muset zvykat, mazlík jeden 😉 😀 .

přidám foto mimíska a těch vitamínků 😉