Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

katzi
22. zář 2010

ined: mám pocit, že s dvěma dětma v posteli nakonec skončím i já a to jsem fakt myslela, že alespoň tohle vychytaný mít budu. Kamarádka to mají tak, že na jedné straně manželské postele je přiražená postel starší holčičky a na druhé straně je přiražená postýlka bez jedné postranní stěny. Takže mají jakoby takový čtyřlůžko 🙂 Taky řešení kdyžtak 🙂

prchalko: to je úplně boží čepička 😵 Kde jsi ji koupila? Tu bych chtěla pro Aduš taky. Jo a na odsávačku na vysavač i já nedám dopustit. Teda je to u nás s řevem, ale fakt to vytáhne sopel až z paty 😀

sherry: dokud mimčo nebude venku, tak naděje umírá poslední. Lehna by ti mohla vyprávět 😀 Ale kdyžtak kluk je taky super, budou tě kluci ochraňovat a hýčkat 😉 A mimčo je prcek teda, ale ono to po narození dožene a půjde dobře ven 🙂

jinak by byly taky celé odpol. venku : na "výletu" bez kočárku trolejbusem do cukrárny a pak na jedno míň známý hřiště. Pak zas trolejákem domů. Aduš nadšená a já taky - v cukrárně mi šmakovalo, žádný nevolnosti nebyly 😉

Dobrou, klidnou všem 😔

sherry28
22. zář 2010

@hancazivocich termín mi nechala stejný, říkala, že nude menší, že je to v rodině (Luky 2,9kg, Mára 3,15kg) 😅 ale oni nechávají asi tak týden přenášet v Čáslavi a podle mých výpočtů bych měla rodit kolem toho 10.11. 😕 no uvidíme, jsme ale hodně malinký 😒 no a že to bude kluk jsem věděla ještě než jsme ho počali 😀 já mít holku nebudu ani kdyby to bylo šesté dítě 😀 😉

@gina 😀 neblázni, mě ty tři budou bohatě stačit 😉 někdo má tři princezny, já mám tři mušketýry 🙂 já to tušila celou dobu, že to bude kluk 😉 jednou budu mít třeba vnučku holčičku 😉 🙂

@katzi já si tu naději radši nepředstavuju 😝 bude to kluk a basta 😀 né, kdyby přeci jenom holka, tak se zlobit nebudu 😀 ale když mi to řekla tahle dr. tak tomu věřím na 99,9%, protože ona když si není úplně jistá, tak to neříká 😕 u kluků mi to neřekla ani jednou, řekla, že to není vidět 😉 a teď to na mě vypálila 🙂ale nic není na 100% dokud ho nebudu držet v ruce 😉

sherry28
22. zář 2010

ženy loučím se a přeji všem dobrou noc, ráno vstávám zase v 5:45, no není to krásný život na té mateřské dovolené..... 😕 🙂 😔

matova
22. zář 2010

Ahojte, tak pre zmenu sme teraz nachcípaní my 🙄, nádcha, škriabanoe v hrdle...takže malý netradične cez obed zaspal, a v takom čase že v pohodičke by mohli doviezť aj nábytok, pred 14 bol hore, ale neprišli, takže v piatok a že vraj o 13 😠 🙄 😢, to je veľmi zlý čas lebo predtým ho asi neuspím a aj keby tak sa zobudí na montáž....Zajtra repete- idem na 11h do porodky na kontrolu...Inak spí sa od 20:50. Bola som potom hodinu žehliť- perinky-zavinovačky- no , už to vyzerá vážne 😅 😖 😅. Všetkým príjemnú noc 😎

sherry 🙂 : jeje 😅 tak chlapček, do tretice, hlavne nech je zdravučký 😉 . A nikdy nehovor nikdy, aj moja mama si myslela že dievčatko už mať nebude a- bola som štvrtá v poradí😀 .. Inak u nás sa to tiež môže zmeniť- ale už by som nechcela, ja som už tak naladená že teda dievčatko, ale sa bojím keby mi zrazu zahlásili že chlepček a my s mm sme sa stále nedohodli ako by sa volal 😲
ined 🙂 : raz si sa pýtala (tuším si to bola ty 😕), či nemusíme vedieť pred pôrodom obe mená- vy to asi niekde vypisujete do dotazníku- u nás nič také, hneď na sále po pôrode sa spýtajú aké dávaš meno- dúfam že budem pri zmysloch 😀. Mimi sa ti krásne vrtí- mne tiež niekedy taká hrča navrie na stranu-.-...ale hlavne sa vypína hore nastred- a kope do rebra- au 😀. Šimonko ten sa vypínal všetkými smermi- tesno mu bolo- ani teraz neznesie uzavretý priestor 😀 😉.
katzi 🙂 : ja plánujem že budeme všetci spolu v jednej izbe ako doteraz, akurát vsunieme postieľku medzi mňa a mm. Takže malý jednej strany, potom moja posteľ, postieľka a mm (aspoň nebude chrápať do ucha mne ale malej 😀 ). Pravda ak nebude stále plakať, inak by sme museli do inej izby ale pri malého závislosti na mne neviem neviem- len sa modliť aby sa to nejak dalo....
gina 🙂: nábytok pôjde do detskej izby 😉 , kúpili sme ešte aj posteľ pre malého- s bočnicami-a kratšiu, aby sa dala prisunúť až ku stene (teraz je tam postieľka, tá sa preloží, klasickej dlhej posteli by tam vadil radiator).
hanza 🙂 : U nás ja sám pri jedle nehrozí- on má ruky zamestnané hračkami...dám mu do ruky vidličku (lyžičku nezvláda vôbec naklápať ani ho to nebaví) , dvakrát napichne a dá mi ju nazad do ruky a hrá sa ďalej 😀 . Inak nočník- to isté jak u vás asi. Cez deň záchvat, ani náhodou si sadnúť ale napr. dnes už v pyžamku si sám ukázal že ide- no jasné- nechcel ísť spať tak si tam radšej sadol, myslel že mu budem čítať všetky knihy čo tam má ale som mu povedala že nie, že cez deň som ho volala a on nemal čas 😀 . A podobná je tá naša odsávačka babylove-ale kľudne môže byť že vaša má lepší ťah 😉
prchalka 🙂 : len si pekne tú vysávačovú odsávačku zaobstaraj, zíde sa ti aj neskôr pre ďalšie 🙂

prchalka
autor
23. zář 2010

Dobré ráno,
poslední stránku zatím nedočítám, za chvíli se asi vzbudíme. Ale můžu vám říct, že z uspávání už jsem lehce naštvaná, nevím, co se změnilo, poo to trvá, večer to taky trvalo a když jsem se po 15-20ti min. zvedla, že už je tuhá, tak ona se zvedla taky. Tak znova a za hodinu - už tam zase stála. Už toho mám fakt dost, to už musí být zvyk. Natahovala ruce, že chce vzít a "neci" v postýlce. Neměla jsem nerva tam ležet hodinu na zemi, vydržela 5 minut v klidu a pak zase a už jsem poslala MM.
Večer mi nešel kůň, tak jsme se aspoň dokoukali na film. Odpol jsem zase koupila kupu věcí, všechno pro malou - punčocháče, co jí nebudou škrtit, spoďáry, mikči. No spokojenost, ale opět málo času.
Pro miminko jsme koupily nakonec taky, ale výběr fakt nebyl, to nás hodně zdrželo přejíždět přes město a hledat, do by kde měli kloudného, takže z Bybycentra má hračku (takové ty velké molitakové kostičky, na tom jsou broučci, jeden píská, druhý šustí atd..) a z HM máme 3pack bodynek, ale to bylo fakt z nouze. Na ty kluky nebyl výběr.
Dneska budu dělat místo ve skříňkách, vyřadím letní oblečení 😖 Počasí se má opět zkazit koncem týdne.
Jo a představte si - objevila jsem cvičení dětí, zumbu a ještě mnohem víc - za barákem 😅 😅 😀 😀
Tak já pádím, už jí nahoře slyším.
PS: Stále jen zobeme... nechápu 😖
@katzi Čapka je z Takko - měli ještě světle fialkovou bez proužků.

gina333
23. zář 2010

dobre rano 🙂

@prchalka :Tie nakupy vam zavidim 🙂 skoda, ze byvame v malom meste, za dobrymi nakupmi musime cestovat. 😒

@katzi : ja by som to so spanim riesila tak, ze by som som s mimcom spala sama a MM s druhou malou v inej izbe. 😉 Ale kym sa ti male narodi, Adeli mozno zas bude spinkat vo svojej izbe a budes to mat vyriesene. 🙂

@matova : teda, chudak TM, to ani nemoze vedla teba spat? 😵 😉

U nas noc ako zvycajne, obcas sa vrtela ale spala iba do 6:15, uz aby sa zmenil cas, hadam to potom potiahne ten spanok dlhsie. 😉 Dnes poo idem s Natali ku kadernicke, treba jej podstrihnut vlasy, a kedze ma huste ja sa nato neodvazim. 😉

lehna
23. zář 2010

dobré ráno 🙂

u nás opět skvělá noc 😵 , spal v kuse do 6.55 😅 😵 😵 .

včera jsme byli skoro celý den venku, bylo nádherné počasí 🙂. jen na spaní jsme byli doma a to jsem uklízela, vařila,tak jsem ani tady nestihla vás pozdravit.

Koukla jsem rychle na Sherry jak dopadla na KO. TAk zase chlapeček 🙂. ale ty jsi to věděla 🙂, že to bude kluk, hlavně,že nejsi zklamaná🙂. já po porodu trochu zklamaná byla, že je to nakonec kluk, ale ted jsme rádi 🙂. Tak to bude prďolka malinká, hlavně že je vše v pořádku, na váze nezáleží, já se narodila měla jsem 2,60 a vše jsem dohnala 🙂.

tak zaím.....

lehna
23. zář 2010

zatím

sherry28
23. zář 2010

dobré ráno, u nás sluníčko 😵

@lehna zklamaná vyloženě ne, ale smutná trošku jo 😖 přeci jen jsem ještě doufala v holčičku, co kdyby náhodou, no kdyby se dr. u mě spletla tak bych se vůbec nezlobila 😀 ale jak jsem říkala, radši zdravý kluk než nemocná holčička 😉 a jestli mám mít kluka, tak to má svůj důvod a má to tak být 😉 🙂 ale nejspíš mi ten šulda naroste taky 😝 😀

lehna
23. zář 2010

@sherry28 -taky jsem tím zklamáním myslela smutná 🙂. to se ti nedivím, že kdyby se náhodou dr. spletla,že budeš ráda,když už dva raubíře doma máš 🙂. To už si pak přeje snad každá máma, že chce tu holčičku 🙂. ale teda mezi čtyřmi chlapy to fakt nebudeš mít jednoduché 😀. ale třeba pak jednou budeš mít samé vnučky 🙂 😉

ined77
23. zář 2010

dobré ránko 🙂 ,
tak neutekly jste mi 😀 ...
u nás noc fajn...akorát to očičko má matýnek pořád opuchlé ☹ .
tak ještě dnes budu dávat fenistil a jestli to do zítra nespadne, půjdeme k dr. 😒 .
já dovařuji matýnkovo papu, začala školka, tak se teď kuká 😵 , pověsím prádlo a půjdeme ven..využít poslední den babího léta ☹ .
jinak všem krásný první podzimní den a po o páááá, doufám, že tu nebudu zase sama 😔 🙂 .

@sherry28 🙂 ...tak klučík? 🙂
hlavně ať jste oba v pořádku 😵 a třeba mu ten pipík do porodu ještě upadne 😉 😀 .

jinak dočtu až odpo 😉

sherry28
23. zář 2010

@ined77 jojo klučík 😀 ještě víc smutnější z toho byla mamka, že čekáme kluka 😅 ona celou dobu tvrdila holka a moc si přála ještě jednu vnučku, má jen jednu 😉 a když jsem to řekla MM, tak šel do kolen 😨 asi je taky mnohem víc smutnější než já 😅 ale co si udělal, to má 😉 ani mi ten podzimní den nepřipomínej, ještě, že je tak hezky 😉 🙂

gina333
23. zář 2010

Ja uz mam navarene, dnes bude masko na zahradnicky sposob a cestovinky. Vonku je tak krasne, ze som sa pustila do umyvania okien. 😉

lehna
23. zář 2010

gina- jak se dělá maso na zahradnický způsob? Okna mě taky lákají v tom počasí,asi se na ně taky vrhnu 🙂

gina333
23. zář 2010

@lehna : mam recept na bravcove maso, ale ja som to robila z kuracinky, dala som podusit na male kusky nakrajane maso, ked bolo skoro hotove, pridala som z konzervy hrasok s kukurickou a ku koncu zahustila so smotanou a mukou. Je to jednoduche a dobre, uvarim k tomu kolienka. Samozrejme dochutit. 😉

lehna
23. zář 2010

@gina333 -hmmm, zní to dobře, někdy vyzkouším 🙂. a vypadá to i rychlé 🙂

lehna
23. zář 2010

u nás se nějak nechce spát 😒 . co bych taky chtěla po prospané noci až do 7,že? 😀

tak jdu dodělat oběd a půjdu s ním ven, snad usne aspoň v kočárku, protože zas tak čile nevypadá, že by to zvládl až do večera.

ined77
23. zář 2010

u nás se spinká od 12.10 🙂 .
dopo jsme byli nakoupit a u dr. pro fenistil kapky 😉 .zdá se to očičko lepší, ale pořád vypadá tak nějak divně 😅 .
hlavně ať už mu to chudáčkovi odpuchne 😉 .
obídku něco málo pozobal.nevím co to je..jeden den jí krásně, druhý zobe a pořád dokola 😒 .
dnes je celkem protifka od rána..tak že by tím priorixem 😨 ..dnes je to 7 den po očko, tak uvidíme 😅 .
teplotku zatím nemá 😉 .

@gina333 🙂 ..jejda fotbalista?tak, třeba to bude fotbalistka 😀 ...dnes jsem se vzbudila na boku a jak jsem se otočila na záda, byl prcek pořád jen na té straně... 😀 , takový kopeček tam pěkný byl 😀 .
receptík se zdá výborný! vyzkouším! 🙂 😉

@sherry28 🙂 ..neboj, on i ten klučík nadělá radosti až až 😵 .to je jen teď to prvotní ''zklamání'' 😉 .
holky já vždycky čučím na ty váhové odhady 😕 ...u nás se prostě nic takového nedělá a když jsem se na to ptala v minulém těhu dr., řekl mi je, že to nedělají, že je to hodně nepřesné 😅 .takže já vždy vím jen délku mimi a stáří těhu 😅 .a samozřejmě rozměry hlavičky atd. 😉 .
jinak si myslím, že za 5 týdnů může mimísek přibrat ještě hooodně přes kilo 😉 .já byla taky malá...měla jsem 2,70kg. matýnek měl 2,93kg(49cm) a při odchodu z porodnice 2,75kg..takový bobíšek maličkatý to byl..i vel..50 mu byla velká 😀 .

hanca 🙂 ..rozčtvrť mě, ale zaboha si nevzpomenu ☹ 😀 .
ale katzi 🙂 a i lehna 🙂 jsou také znalkyněmi..nevíte? 😕

matova 🙂 ..u nás se vyplňuje papír, který se odevzdává při nástupu do porodky..jsou tam jména+příjmení pro obě pohlaví, ale myslím, že kdyby si to někdo na poslední chvilku rozmyslel, nic se neděje..ale musí být podepsaný oběma rodiči 😉 .ale po porodu se také ptají 😉 .
dnes na tebe mooc myslím 😵 a hlavně se taky uzdravte! 🙂

@lehna 🙂 ...super že zase štěpánek chrupká krásně 🙂 .

@prchalka 🙂 ..třeba je to k těm zoubkům , to blbé uspávání ☹ .to se určitě brzy zase spraví 😵 .
taky mě čeká pořádek ve skříních...hlavně teda u matýnka...včera jsem vyřazovala ponožky co má už tak tak, protože má nakoupené už dost nových, ale jsou to 23-26, tak je mu to maličko větší, ale to neva 😉 .
a taky potřebuji mít všude přehled kvůli stěhování..už jsem si začala pomalu schraňovat krabice 😨 ...no ať už je to hlavně za námi 😝 .

ined77
23. zář 2010

@lehna 🙂 ..no aspoň hodinku by zabrat mohl 😒 .ale je krásně, tak se to ještě dá 😉 .
tak ať brzy usne a ty se zrelaxuj na čerstvém vzdoušku 🙂 .

lehna
23. zář 2010

@ined77 - to je dobře,že už to očočko má Maty lepší 🙂. a protifka nemusí být z toho očkování, třeba jen nemá svůj den. Teploty by se už podle mě objevily taky.

No snad mi usne jinak nevím jak to s ním nevydržím 😅 😀

lehna
23. zář 2010

uf spí 🙂
já se jdu najíst, a poklidit.

ined77
23. zář 2010

@lehna 🙂 ..tak sláva že se podařilo 🙂 .
ty teploty..no nevím, na priorix bývá reakce 7-10 den 😨 ..tak aby nás to ještě nechytlo o víkendu..a jasně že jsme opět sami, jak jinak 😝 .
dobrou chuť 🙂 .

lehna
23. zář 2010

@ined77 -jj, povedlo se 🙂. naštěstí , ještě se pokadil, tak možná proto ještě nechtěl spát 🙂.
no já vím,žeje reakce 7-10dní. Vlastně jak byl Štěpi očkovaný tak nějak ten 7. nebo 8. den měl teplotku a pak za dva dny se osypal,ale na pohotovosti řekli,že to s tím nesouvisí,že je to šestá v kombinaci s pátou. No tak se v tom vyznej 😀.
jé sami zase na víkend, tak snad bude Matýnek v pohodě a v pořádku 🙂. Co vlastně dělá TM,že pracujei víkendy a tak dlouhé šichty? asi už jsi to tu psala,ale já jaksik nemám pamatováka 😅

JInak si taky nemůžu vzpomenout o koho ta Filipova máti přišla, pořád přemýšlím 😀

ined77
23. zář 2010

u nás dnes spánek 1.35, už se kukáme na shreka a jdeme svačit 🙂 .
tak všem krásný den a pááááá 🙂

ještě nakuknu jak matova 🙂 😕 😉

ined77
23. zář 2010

@lehna 🙂 ..mají s bratrem hospodu 😒 .od nevidím donevidím 😔

jj, já mám taky v hlavě prázdno v tomhle..nevzpomenu si ani za boha..možná mě to trkne někdy v noci 😀 .
letím 🙂

lehna
23. zář 2010

@ined77 -jo tak to se nedivím,že od nevidím do nevidím. MM měl taky takové sem tam úvahy,že by si tady v Kr.Poli otevřel čajovnu, pro ty mladé tady by to bylo fajn,ale kde vzít na to prachy a čas,že?

No byl to nějaký doktor,ale který pořád pátrám v paměti. Určitě na to přijdem 🙂

tak pááá

gina333
23. zář 2010

ahojte 🙂

my sme boli zase vonku cele poo, Tak som rada, ze je este krasne pocasie, ani sa my nechce verit, ze od soboty sa to ma pokazit. 😒 Bola som s Nati u kadernicky, krasne ju ostrihala, ma aj trocha ofinku, no uz je z nej kocka, nie je to len take male dievcatko. 😉 Neviem ci sa mam z toho tesit alebo byt smutna, ale ten cas strasne rychlo leti. 😒 😲

prchalka
autor
23. zář 2010

My jsme taky byli odpol venku. Na to, že moc nejíme, tak ale kadíme. Po spaní velkej měkkej bobek a navečer v hospůdce se nejdřív počůrala, což byla asi předzvěst a teď vím, že to bylo dobře. Já jí totiž doma zapomněla dát plínku, tak si prodojila tepláky, tak převlíknout a dala jsem plínku a za 20 minut hlásila bobeš, ale byla tam pěkná kejda 😝 Tak asi fakt k zubu 😕

gina333
23. zář 2010

Baby ja ficim k Panelaku, dufam, ze vsetci mate za sebou krasny slnecny den a pred sebou kludnu noc. 🙂 🙂

Prijemnu noc prajem. 😔 😔

matova
23. zář 2010

ahojte, domov sme prišli zas až večer tak až teraz...
Malý spal len v aute-45 min, no, celkom to potom rozchodil a spí od 20:50.
Moja kontrola v nemocke- čakala som tam 2h (konečne trochu kľudu 😀 ), zatiaľ mi spravili rozbor moču (o.k.) a + CTG- Dr. zhodnotil že dobre, kontrola o týždeň v stredu 😅. Vnútorné vyšetrenie sa nekonalo 😀- mne to nevadí- keď už by som mala bolesti tak aj tak pôjdem rovno na príjem a v nemocke čakať - to radšej doma budem ešte.... 😉......však toľko práce ma ešte čaká 😀, no- teraz už som hrdina keď som sa dostala napriek mojim obavám do 37tt- keď bude uzavretý, budem v podstate už spokojná. A veľmi by som chcela byť ešte na malého narodky doma 😔.

ined 🙂 : fajn že Matymu očko odpúcha už, dúfam že len lepšie už to bude 😉. Aj šimonko mal 49 cm ale vážil 3350 😕, zato teraz je ako prútik 😀.
gina 🙂 : to nám teda "prilepšila" táto vláda s rodičovským príspevkom 😠

všetkým pokojnú noc 😉