Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
10. únor 2010

Mám prodlevu, byla tu švagrová a ještě jsme byly s malou navečer chvilku venku, ale zima, brrr.. a švagrová prej, že je tam teplo, půl hodiny stačilo.
Jinak abych se vyjádřila k těhu, tak já furt, ale furt spala (asi jsem věděla proč), ta únava se nedala překonat. Sedla jsem si odpol k telce, za chvíli lehla a za další chvíli spala.. pak jsem se probrala a šla spát jako na noc. To bylo tak krásný období... A ve 34tt že už doktorka vidí hlavičku, tak ležet 14 dní a nakonec jsem přenášela asi o 4 dny 😀 😀 a porod pohoda džez 😎 Měla sjem štěstí!
Tak jako včera... nikomu nic 🙂 pá

katzi
10. únor 2010

Prchalko: jo to znám to spaní . Já byla celou dobu na rizikovým a taky jsem furt, ale furt spala, nebo se válela v pelechu. A to sem furt lamentovala jak už chci mít miminko u sebe, to sem byla ale hloupá 😀

sherry28
10. únor 2010

u nás se spinká, teda dnes jen ten mladší, se starším chci ještě dělat něco na PC
holky: choděj vám děti? 😨 Kdy začly chodit? 😕 Mě ten starší v roce a měsíci už dávno lítal a Mára nějak nechce, jen chodí kolem nábytku a to už v prosinci chodil sám ke mně a k tátovi 😖 a teď nic 😢

matova
10. únor 2010

tehotenstvo u mňa tiež rizikové, a tiež som bola hrozne unavená v prvom trimestri, najlepší bol asi 5mesiac, od 7 mes. som sa vôôôôbec už vnoci nevyspala a to nie kôli neustálemu cikaniu ale veľmi ma boleli triesla či ako sa to vraví? na konci som chodila otvorená na 1cm, pôrod 2 týždne skôr- po odtoku plod. vody doma 😀 (to bolo množstvo) a doteraz brrrr veľmi nerada spomínam. po 3h od odtečenia vody kontrakcie (hneď silné a pravidelné)- o21:30, narodil sa konečne o 4.05h po necelých 2h tlačenia 🙄 🙄 🙄. neskôr som čítala že keď sa nevytlačí za hodinu, má sa robiť radšej sekcia. no hrozné, tri dni som sa vystieť nevedela a zhlboka sa nadýchnuť............
do rána ma nechali na pôrodnom lôžku samu-tak som im to tam počúrala 😀

katzi
10. únor 2010

Matova: chuďátko, au au 2 hodiny tlačit 😖 My byli hotoví do půl hoďky, Adu měla 2700g a 47cm, tak to šlo. Příště už to určitě budeš mít lepší, už je to tam všechno projetý a nachystaný 😉

Sherry: Adeli začala taky chodit pozdě - v podstatě chodí pořádně asi tak týden a to má rok a 4 měsíce

matova
10. únor 2010

sherry: ano môj už začal chodiť je tomu niečo cez týždeň 😀 tak si myslím že buď kľudná 😀
katzi: ano, on je fakt extrémista-dnes bol úplne nejaký divný-akoby niečo "požil" 😀 ,že by to bolo Sunarom čo začína piť? 😖 🙂 večer bol zas divný a nereagoval na naše otázky, šupla som ho teda spať, motal sa síce 45min, ale nezliezal-čiže neprotestoval a zaspal pred 19h.

fotky nových diskutujúcich som zatiaľ nekukla 😕

prchalka
autor
10. únor 2010

matova: Děkuju za info z oběda, nezapomínáš 😉 Malá měla zeleninu s kuskusem a kousky masa (vytaženou z mražáku), budu muset zas něco ukuchtit.
No a naše odpol svačinka byla opravdu vtipná. Přišla švagrová a přinesla - palačinky, mléčný řež a kinder pingui. Tak jsem se radovala, že bude mít čoríz změnu... tak palačinku pár soustíček a plivala, mléčný řez půlku a plivala a dojedla se suchým chlebem 😀 😀
Já odjela do porodky na 19h a ve 22.00 přesně už tu byla 😕 😅 Poslední měsíc jsem se plazila jak lemra, protože tu její kebuli jsem měla až u kolen, to bolelo dost. A já se modlila, už aby se narodila a já se mohla pohodlně obrátit na posteli a vyspat haha, taky chachar!
Tak jdu, ať mi tam nevejská, doufám, že i dneska bude ukázněná!!

matova
10. únor 2010

prchalka: hlava až u kolen 😀. dobrá desiata 😉 u nás večera chlieb s avokádom-chutilo- už to mal asi pred tromi mesiacmi, tak sme to zas oprášili 😅
katzi: moj mal 3550 a 49cm, tiež sa utešujem že nabudúce by to teoreticky malo byť lepšie-len keby ma dr. nezašil až tak (až tak som nebola asi nikdy zavretá 😒 ). A vraj do dvoch rokov po prvom je pôrod poznateľne lepší, po troch ešte tiež ale neskor už nic moc zas. tak sa treba ponáhľať, ale ja sa cítim fakt ako starena 😝 bolí ma celý človek.....
ined, lehna: musím mu zmerať hlavu, ani neviem koľko má cm, ona vyzerá komicky veľká asi len kôli tomu že telo je drobné 😀

sherry28
10. únor 2010

holky přesně tak, já vás nechci strašit, ale můj druhý porod byl horší než první ☹ možná tím, že jsme rodila po 4 letech jak řiká matova 🙂 , no kdyby byl takovej můj první, tak nevim nevim jestli bych šla do druhýho 😒 jako já měla oba porody vesměs rychlý od silných kontrakcí jsem do dvu hodin porodila, ale u druhýho jsem chytla hroznou krávu asistentku 😠 celou dobu mi nevěřila, když jsem ji řikala, že musím tlačit, že ještě je brzy 😅 a pak teda řekla, já vás teda vyšetřím a jak odkryla vložku, tak vyjekla, že hned na sál, že je hlava venku 😝 no nemohla jsem ani jít, musely mě tři podpírat 😅 vylezla jsem nahoru a malýmu zalezla hlava zpátky, ale na další zatlačení vylezl celej 😝 no nikdy víc tuto ženu u porodu, z celýho porodu jsem měla hodně blbý pocit 😢 jinak Mára měl 3,15kg a měřil 52cm
Luky jen 2,9kg a 48cm.

gina333
11. únor 2010

Ahojky,

k tomu porodu, tak ja som mala nastastie obe tehotenstva uplne super, nikdy som nevracala, vzdy som bola v pohode. Pri Sophi som kokonca v 6.mesiaci absolvovala dovolenku do Spanielska na aute. 😵 Cez Taliansko, Francuzko, bolo to perfektne, najkrajsia dovolenka v mojom zivote. A to som bola po amniocenteze. 😉 😉 Porody tiez prebehli super. Takze rodit kedykolvek aj znova, len to co pride potom no uz dakujem neprosim znovu. 😎 😎

Co sa tyka noci tak Sophi ma nadchu, ledva dycha, celu noc na rukach, plac, nadranom rev celu rucku sa snazila vopchat do pusy. Dasienka som jej natrela Mundisalom, hodku a pol bola hore ale este spi. K tomu este aj muz vecer isiel prec tak som sa celu noc bala aby dobre dosiel. 😝 😝 Ale volal my, ze cesta bola fajn, tak som rada.

prchalka
autor
11. únor 2010

U nás dnes noc skoro jako včera. Jedno kviknutí do 12ti, pak se chvilku válela, než zabrala a probrala se zase až v 5 na mlíko a vstávala 7.40! Ještě dneska dáme čípek a na víkend asi zkusíme bez něj.
Mrkněte do alba, ráno jsem jí v rychlosti vyfotila mobilem 😀 😀
gina: To jsi dobrá po plodovce na dovo. Já byla taky a měla jsem strach jak blázen - teda z možných následků, z píchance ani ne.
matova: Jak se dělá chléb s avokádem, to se rozmělní na kaši?
Kamarádce z práce se včera narodilo druhé dítko - Vojtíšek, zpráva přišla před chvílí, tak si to budu muset ještě jednou přebrat, je to mazec. Její první holčičce je 1 a 3/4 roku 😅

ined77
11. únor 2010

dobré ránko 🙂 ,
dočtu později 😉 .
noc u nás děs...matýnek usnul v 19.20,ale už ve 20.20 plakal,pak chvilku spinkal a od 20.45 byl vzhůru do 23.15 😠 ,20 miut s ním ležel tatínek,ale malý plakal a ukazoval prý pořád ke dveřím.tak jsem tam šla.
nakonec jse udělala trošku toho našeho kašovitého mléka,že jako po něm rychleji zabere...hmmm,to určitě.
už jsem z něj fakt rostla 🙄 .
potom teda nějak usnul a myslím že spinkal jakžtakž v klidu do asi 5h,ale od 5.45 už mi skákal po hlavě 😨 .
to s ním dnes bude asi veselé dopoledne.dostat do něj léky děs ☹ .nevím,jak to udělám až s ním budu sama 😒 .no nějak budu muset že 😅 .
ale teplotku zatím nemá,ani v noci neměl,tak to snad bude už dobré.zítra jdeme na tu ko a dr.nás určitě pošle na moč,to zase bude pytlík na 3x 😅 .to abych vzala oběd sebou asi 😅 .no ne,půjdeme brzy 😉 .
tak,jdu dovařit a pak vás snad nějak dočtu,nechá-li mě ten můj krpec 😀 .
všem pěkné ráno 🙂 ,zasněžené 😠 🙂

aleachim
11. únor 2010

zdravím, tak se přidávám. Lucince začaly růst dvojky a všechny najednou, takže je celý den hrozně protivná, nechce spát a v noci brečí nebo se vzteká. ☹

gina333
11. únor 2010

ined, prchalka tak vy ste clkom dobre spinkali. 😉

A po amnio som sa tiez bala, ake budu vysledky, ale to asi kazda ktora to absolvovala. Kamaratke gratulujem k mimcu, nech su zdravucky. 🙂

ined77
11. únor 2010

gina 🙂 ...nó,já jsem úplně do růžova 😀 😀 😀 .

taky gratulujeme k dalšímu miminečku 😵

ined77
11. únor 2010

matova 🙂 ...moc děkujeme 😵 .matýnek vřískal u doktora i doktorky jen je zmerčil 😅 .ale možná se to za ten čas změnilo 😅 ,ačkoliv když jsme byli před 2 měsíci na očkování,ječel jen co jsme vlezli do ordinace,tak nevím 😅 .
jo avokádo 🙂...co s ním prosím tě?včera je jedno koupila,když o tom tady tak básníte 😀,ale nevím jak ho upravit 😅.

co se týče porodu...byla to celkem pohoda,no 😅
v 7 ráno tableta na vyvolání,v 9.20 mi píchli vodu a v 9.45 byl matýnek na světě.
ale teda kontrakce se rozběhly snad do 30 minut a mazec.o vanu jsem nezavadila ani pohledem a ve sprše jsem nemohla téměř vydržet 😀 .
malý měl 2970 g a 49 cm 😵 .narodil se o 3 týdny dřív 🙂 .
včera se jedna paní v čekárně divila,jak to že matýnek umí tak krásně smrkat 🙂 .
že prý..jak jste ho to naučila??? 😕 😀 ...tak jsem jí lehce popsala hysterické záchvaty při pohledu na odsávačku a že asi proto si dal říct a naučil se to 😀 .
jo,jdu mrknut na ty fotečky 😉 ...musím využít toho,že je maťulka hodný a hraje si 😉 😀 .

ined77
11. únor 2010

holky,všechny fotečky super 😵 .
čorízo je kočka v novém overálku a kluci od sherry krásní 😵 .
akorát se nemůžu kuknut na fotečky giny,neboť nejsem na facebooku 😅 ☹ ...

plynař už tu byl,tak jdeme převlékat peřiny 🙂

gina333
11. únor 2010

ined ani ked kliknes na moj odkaz ich nevidis?

Baby co davate detom na nadchu? Kvapky moc nechcem, Coryzaliu tiez nie, ale ze vraj Sinupret kvapky su dobre. Nemate s tym skusenost?

ined77
11. únor 2010

gina 🙂 ..tak jsem viděla jen ty co máš tady v albu 😵 .holky jsou krásné 😵 .a víš koho mi ty připomínáš...herečku,annu šiškovou 😅 😵 .jste pěkná rodinka 😵 .
na rýmu dávám nasivin a vincentku v spreji 😉 .

gina333
11. únor 2010

Tu Annu Siskovu my uz vraveli viacery, moc ma to netesi, lebo je skrata 😀 😀 ale co uz. Tu vencentku kde striekas, ked je v prreji?

ined77
11. únor 2010

no samozřejmě mi připomínáš annu šiškovou za mlada 😀 .však ona vypadá pořád skvěle 😉 .
trošku nechápu 😅 ...jak kde stříkám,do nosíku přeci 😀 .nebo je ještě dobrý physiomer-mořská voda 🙂 .taky to má koncovku na vstřik 😉 .

gina333
11. únor 2010

No jasne, do nosa, som jea ale nechapava 😵 😵 😵 Vyskusam z toho nieco. A pridala som este novsie fotecky.

ined77
11. únor 2010

😀
fotečky super,malá je krásná s těma spodníma zoubkama 😵 .
a natálka už je velká slečna,kočka 😵 .

gina333
11. únor 2010

Te hej, Natali je moja velka pomocnica. Obcas sice ziarli, ale je perfektna sestricka.Bala som sa toho vekoveho rozdielu, ale je to super. 🙂 🙂 Moja svagrinka teraz caka druhe po 14 rokoch ale to sa mi uz zda moc. 😉

gina333
11. únor 2010

ined maly robi uzasne ksichtiky 🙂 🙂 🙂 ja Sophi nikdy neviem zachytit, furt mi chyta fotak, nechce sa dat fotit opica jedna.

prchalka mala je aka krasna vlasana 🙂 🙂 🙂

prchalka
autor
11. únor 2010

gina: MM malý taky říkal, že má jediný štěstí, že se narodila vlasatá 😀 😀 😀 😀 No kdyby ne, tak fakt nevím, asi by se jí zřekl 😀 😀 😀 😀 A v pasu mi taky připomínáš Šiškovou, ostatní fotky zkouknu později..
Malá je kupodivu dneska nějaká v klidu, nebéká vůbec a sama si v podstatě vystačila doteď, zrovna zase tančí. Ona má záchvatky asi spíš až odpol a k večeru, jak to tak vypadá.
ined: Taky bych jí chtěla naučit smrkat, MM to od ní vyžaduje 😀 😀
Dneska budem mít těstovinovou rýži a malý jsem do toho kápla koprovou omáčku, tak uvidíme, jestli mi to dneska bude jíst nebo ne. Má to hustý a víc oslazený. Jinak asi zase dostane suchej chleba 😅 😅 😝

prchalka
autor
11. únor 2010

ined: Proč ti to vyvolávali o 3 týdny dřív? Nebo už jsi to někde psala? Takže vy jste starší, ale neprávem 😅 😀

prchalka
autor
11. únor 2010

Včera jsme se zase s MM chytli, prej jeden kočár musí z domu! Chce prodat můj milovanej, co jsme měli doteď, asi už se mnou nechce žádný dítě, no já s ním taky ne 😝 Ale holky, taky se mi pořád vkrádaj myšlenky na druhý.. ani to nechápu, asi že jsem se teď 2 dny trošku vyspala 😀 😀 😀 😀 A už je to tady! 😅
Kočárek dám k našim a prdím na něj. To, že jsem si pořídila větší sporťák neznamená, že se toho svýho Boldříka zbavím.. snad ho ještě jednou použiju.
Mimochodem jsem chtěla v dávnověku 6 dětí, pak teda 4 a teď vidím, že už to asi nestihnu.. Už vážně jdu a přijdu až budem chrupkat 😉

gina333
11. únor 2010

Ja obdivujem kazdu, ktora uz teraz pomysla na druhe mimco, ja by som to urcite nezvladla po takom kratkom case. 🙂

Tak ta moja od rana nic nejedla. Na ranajky vypila 240ml mlieka, desiatu odmietla, takisto aj polievku aj druhe. 😒 😒 Nedostala som do nej noc, ani lyzicku. Pred spanim zase len mlieko 120ml, ja uz som z nej zufala. Horko tazko som ju uspala, som zvedava dokedy potiahne. 😖 😖 😖

sherry28
11. únor 2010

my jsme spali do devíti 😵 byl o šesté vzhůru, ale podařilo se mi ho ještě uspat 😉 za to teď tu chodí a mrčí 😖 dám mu oběd a půjde spát, ale kdy to nevím 😒