Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
2. pro 2010

@anta Já vím, že se to radí, ale kdybych s ní nelehla, nezavřela oči a že chci taky spát a odpočívat po obídku - nespala by mi. Lehnu, chytím za ruku, dělám, že spím a nehodlám se o tom bavit. To by u vás neprošlo??? 😖

anta
2. pro 2010

@prchalka - tohle jsem nikdy nedělala, ale zkusit bych to teda mohla že? Stejně i tak padám na hubu 😀 😀 😀
Co to má chudák za kašel, prosím tě, to je mi vás fakt líto. ☹

prchalka
autor
2. pro 2010

@anta No zkus to, kdyžtak si odpočneš i ty! Já teda někdy takhle uspávala i hodinu, ale pak jsem to uspávání posunula na tu půl 13-13h, když spí v noci dobře, když ne, jde spát dřív, ale i tak vydrží dlouho svěží a únava na ní moc vidět není, ale pak usne třeba v 5ti minutách! No pak dej vědět, jak jsi dopadla, ale třeba to bude chtít víc dnů.
Co to máme? No asi fakt laryngitidu. Pročítám tady toto téma, ale letem světem a příznaky odpovídají. Jen se jí to fakt dost dlouho drží! Nevím, jak a čím to doléčit... Jestli zase nasadit ten Mucosolvan, aby jí to pomohlo k vykašlávání... 😠 😠 😠 na prd všechno!

anta
2. pro 2010

Holky, napadlo mě, že to bude tak zmrzlý venku, že už by se s kočárem asi jet dalo, tak to odpoledne prostě zkusím a uvidím. 😉

prchalka
autor
2. pro 2010

Práce s mým malým pomocníkem je fakt někdy o nervy! Rozhodla jsem se jít ven odházet sníh a ona, že bude stát jen u baráku, abychom aspoň vystrčily nos. Ometlajsem celou verandu, aby tam mohla pobíhat a šla jsem na uličku a chodník. Musela jsem jen lopatou, páč tatínek zničil včera hrablo 😠
Ona všechen sníh z těch mantinelů zase koštětem rozmetla po celý verandě a po asi 15ti minutové intenzivní práci mi oznámila - bobeš! 🙄 Tak jsem ještě něco dodělala, no je toho tak ani ne půlka, takže celkem k ničemu a šly jsme domů. Překvápko nakonec - v plíně trochu kaše, jelikož poslední 2 dny měla i Lactulosu 🙄
Jo daří se dnes už od noci! Mě fakt nejvíc štve, že nic, co si člověk naplánuje nemůže ani dodělat. Připadám si na tý mateřský fakt jak magor 😔

anta
2. pro 2010

@prchalka - ajaj, to je radost 😒 . My před chvílí dostali od sousedky spoustu hraček, vyklízela domov a tak jsem to vzala, Honzík má teď spoustu autíček a líbí se mu 🙂

gina333
2. pro 2010

Baby mne volala Natalkina triedna aby sme ilsi po nu do skoly, ze jej je zle aj vracala. MM islie hned po nu, uz su doma, chudatko zase ta crevna chripka. 😠 😠 😠 Nastastie ale ze ju to chytilo rano, vygrckala iba ranajky. Teraz spinka, volala som aj dokine, takze dieta, zajtra rano mame prist za nou. Strasne sa bojim aby to Sophi nechytila od nej, minule ked to mala bolo to hrozne. Ale co narobim? Virusy idu vzduchom 😲 , ja pre istotu nic nejem, aby som sa tomu vyhla. 😝

sherry28
2. pro 2010

Ahojky 🙂

@gina333 taky hezký, Márovi neštovice se parádně rozjely, musela jsem odložit i očkovýní tý druhý dávky(spalničky, zarděnky, příušnice), ráno se vzbudil a má jich milion na sobě, má to i po obličeji a pomoc škrábe si to, i přesto, že mu dávám fenistil kapky, bojím se, aby neměl jizvy 😲 má 39°C a vypadá bídně 😢 aby toho nebylo málo, tak Elík už jich má 30 a ještě do toho se dusí hlenama 😅 no jsem s nima doma nikam nechodíme, příští týden by už měl jít Luky do školy tak sem pojede mamka, abych tyhle dva nemusela tahat sebou, musejí být v teple 😕

sherry28
2. pro 2010

@centrino k tomu jídlu při kojo, bych vynechala všechny nadýmavé suroviny(hrášek, kapusta, zelí, čočka atd.) pak cizokrajné ovoce(kiwi, pomeranče, mandarinky, hroz.víno, atd.), pak pálivé a kořeněné jídla, bacha na velké množství čokolády a rajčat jsou to alergeny a některé děti je nemusejí snášet, jinak i víc piva vadí (nadýmá), takže max. sklenička 😉 a kdybych to měla shrnout, tak když budeš jíst všeho malé množství, tak by to nemělo vadit a mimčo si bude postupně zvykat, přinejhorším uvidíš reakci Tomáška co nesnese, tak příště vynecháš, každému mimču vadí něco jiného, Elimu vadí i můj oblíbený citrónový čaj(osype se) 😕

sherry28
2. pro 2010

jsem to napsala omylem sem 😀 😉

gina333
2. pro 2010

@sherry28 : chudatko moje, tak si to uzivas aj ty. ☹ To je najstrasnejsia vec ked su deti chore, clovek by im tak chcel pomoct, len nevie ako. 😲

sherry28
2. pro 2010

@gina333 jojo ☹ 😉

gina333
2. pro 2010

MM isiel so Sophi von, dufam, ze mu zaspi v kociku. 😉 Natalka si trocha pospala, a prisla pytat jest, ze jej je ovela lepsie. 🙂 Som rada, ale do vecera jej necham dietu. 😉

hancazivocich
2. pro 2010

@sherry28 +
@gina333 - to je mazec - nemocný děti..
I Eli už má neštovice? Teda, to je mazec... A co tekutý pudr na Marečka? Aby si to neškrábal? Asi nic moc, co..
Proti blinkání pomáhá občas cocacola nebo kofola - chladnější a po lžičkách. Opatrně s teplým - po tom se víc blinká a kadí..
A minerálky - mně pomohla matonka - tuším.. A že to tenkrát bylo něco...
@prchalka - mám obavy, že to máte zkomplikovaný, aby to nebylo na antibio.. Nevím, co poradit. Hlavně asi fakt nelézt mezi lidi - aby něco nechytla (obchody, autobus,...)
U nás opět někdo mlátí kladivem - v poledne! Každý den

Včera jsem s pomocníkem vysávala a málem mě šmejklo.. Na slovo pomáhat už začínám být opupínkovaná... Vypíná a zapíná vysavač, pomáhá mi jezdit s vysavačem, takže....

Jo a dnes si tak vesele trůním na wc, najednou ticho!!! To jste měly vidět ten fofr..... No a madam si dotáhla od stolu židli, přistavila k lince a vlezla na ní.. Na všech čtyřech na lince a vytahovala nože z držáku.. Se mnou to málem řízlo... Dostala na prdel... To mám jako začít vázat židle k topení nebo věšet nože ke stropu? Dneska je vůbec divná. Nemluvím, už jen chraptím... A taťka nakonec do práce musel..

@anta - u nás probíhalo uspávání v poho - položila, přikryla a spala. Pak začli vrtat a od tý doby u ní musím na uspání být. Ležím vedle ní a ona kecá a kecá.. Já předstírám spaní, ona dělá vše pro to, aby mě probrala ke komunikaci, já se už pomalu dusím smíchy, pak konečně usne - ale mrká na obrázky, komentuje, povídá si s plyšákama - koukej pinkat, pikeju, schovam, bubak neni - neboj

ined77
2. pro 2010

ahojky 🙂 ,
tak u nás je opět veselo...dítko prudí a prudí, ale fakt neskutečně..na všechno dostanu odpověď ne 😝 ..to teda nevím, co mi bude říkat za 10 let 😅 .
noc celkem dobrá, ale budík si chlapeček nastavil na nějak hoodně brzy, protože když říkal poprvé šátat, tak jsem myslela, že je tak 6h, pak ještě na celkem dlouho dobu zalomil a bylo zase šátat a to bylo teprve 5.50 😕 ...si ze mě asi tropí srandu 🙄 😅 .tak jsme teda šátali 😔 .
já jsem stihla uvařit, vyžehlit, vyprat a vytřít a ještě jsme byli hodinu venku na bobech 😅 .
ale teda ty jeho vzdory 😖 ...včera se nechtěl zaboha oblékat na tu besídku...instalatéři dojeli kvůli té sněhové kalamitě o hodinu později, takže jsme měli totál skluz, ale největší brzda byla matýnek 😒 .venku mi taly zůstal stát jako oslík a že nepůjde 🙄 ..už jsem fakt měla 100 chutí to otočit a jít zpátky domů..venku fujavice jak cosi a já se mám ještě rozčilovat s ořežprutem 😠 .dnes to samé..on se prostě nebude oblékat, on čůrat nepůjde, on snídat nebude, on bude zapínat mikrovlnku a myčku a prostě dělat všechno co nesmí a pořád dokola 😠 ...fakt už jsem dnes tekla až jsem prskala jako kočka 😔 .venku další scéna...nechtěl jezdit s kopečka, prý ho mám vozit 😝 .tak říkám, že jedeme pro rohlíky a prý jooooo.no a já jsem před obchodem zjistila, že nemám peněženku, zůstala v tašce od kočárku 😝 .v kapse jsem měla 5 korun 😅 ...no řev hrozný, chtěl kokino 🙄 .pak jsme potkali kočku, chtěl jí dát piškotky...neměli jsme je sebou samozřejmě..nepočítám s každou kočkou na krmení že 🙄 😅 😀 ...další řev...no má tohle smysl?
fakt by mě kleplo 😔 ...asi musím vyhledat nějaké téma ohledně vzdoru, protože tohle už fakt nedávám 😅 .
a pardon za ty výlevy... 😅 .
jinak instalatéři spravili jak umyvadlo, přívod a odtok z pračky, tak i dřez, ale na záchod se už nedostalo..takže přijdou ještě jednou..ani nechtěli zatím nic platit 😕 , ale vše vypadá naprosto perfektně 🙂 . a dnes odpoledne poprvé vyzkouším myčku, od rána poctivě skladuju nádobí...hrozný nezvyk 😀 , tak jsem zvědavá 🙂 .
mám si dát na něco pozor? 😕 je nějaká myčková záludnost? 😕 😅
nooo a včerejší besídka 😀 ..no dojeli jsme téměř nakonec 😅 , čertiska tam bubnovali a tancovali, s děckama dělali hada a procházeli kolem všech sedících návštěvníků 🙂 .
matýnek měl od začátku očka navrch hlavy, ale jakmile kolem nás prošel fakt hnusný, černý a hrbatý čert, byl konec..hned bylo....maminko ven, držel se mě jako klíště a ještě si mojí rukou zakrýval očka 😅 .
na řadu pro balíček jsme šli hned první 😕 ...mikuláš se ptal..je tu nějaký matyášek? a už jsme šli..teda já šla, s klíštětem na sobě 😀 ...až se mi chtělo normálně dojetím brečet 😅 , ale matýnek neplakal, nechal se od mikuláše pohladit, vzal si balíček a poděkoval 🙂 .čerti byli naštěstí hodně stranou 😉 ...jinak bych tam s ním asi fakt nešla, nechtěla jsem ho nějak vyděsit 😉 .ale čert na něj platí..už jsem se matýnka ptala jestli mám tomu hrbatém čertiskovi zavolat 😎 a prý neeeeee 😀 ....škoda jen, že jsem si na to vzpomněla až u oběda 😅 , možná by nám celé dopoledne proběhlo klidněji 😀 .
no a dnes máme odpolko doma tatínka..teda jen dnes, pak až v pondělí ☹ .ale musíme zajet poklidit na starý byt (jen zamést a vytřít, ať nás nepomluví 😀 ), zítra ho předáváme, pak skočit na poštu a do lékárny a ještě koupit něco matýnkovi k mikuláši 😅 ...takže žádná rodinná idylka, ale opět honička 😝 .nejdříve, že pojedeme všichni, ale asi pojedu jen sama a kluky nechám řádit venku na bobech 😉 .ještě se domluvíme 🙂 .
a končím..už nic nevím 😅 ...jdu raději dočítat 😉 😀 .

hancazivocich
2. pro 2010

@ined77 - no, tak až najdeš nějaký ten odkaz na vzdor, tak dej vědět. Koukám, že u nás je to to samý. Vše Nééééé. Neciii.. A nebo chce všechno. Když něco neklapne, tak lup a je na zemi a kouká, co já na to. Já překročím a jdu dál.. Ale bojím se, aby nenastala chvíle, kdy ji chytne záchvat třeba v obchodě. Sice to není kopání, řev - ale normálně se vytrhne a kecna na zadek a sedí a čumí co já na to..
Jinak - kramaří v šuflatech a ve skříni.. Takže já škrábu brambory a nohou držím linku, aby nešla otevřít. Prostě dokoupím ty pojistky a bude. Už mám díky ní po mixéru - ještě tam mám robota..Můžu vysvětlovat, plácat, atd.. Prostě - když ji to chytne, tak nepomáhá nic... Teda - až po tom uklouzne a spadne, tak je klid 😅 😔 😝

gina333
2. pro 2010

@ined77 : zlaty Maty, tak takeho oskliveho certa by som potrebovala aj ja na Sophi, lebo ta sa neboji nicoho. 😀

katzi
2. pro 2010

ahojte,

u nás napřed noc začínala slibně - poprvé až v 2h, ale pak jsem tam šla zas ve 4h - nemohla hrozně dlouho zabrat, seděla jsem tam zmrzlá u ní a čekala co bude. Musím si k ní dávat deku 🙂 Pak jsem zas nemohla usnout já.....No jsem jako rybička dneska 😀 😝 Jinak je tady dnes úžasně - nasněženo, zima a sluníčko - škoda, že nejsou vánoce. Je to úplná romantika i v tom městě 😵

sherry: chuďátka malý Mára a Eli 😖 Držte se a ať už jsou dobří.

gino: hlavně že je Natálce už líp, tak snad to nic většího nebude

prchalko: když se daří, tak se daří 😔 Některý dny stojí fakt za prd. Tak ať už máte odpoledne lepší.

ined: Matýnek je hrdina, že nebrečel kvůli čertům. Adeli by tohle vůbec nevydýchala, ona má teď hrozně bojínkovský období. My budeme mít Mikuláše v pondělí ve cvíču, ale dohodly jsme se s matkama, že jen Mikuláše, že bez čerta, ať ti prcci nemají nějaký traumata 🙂 A jak se vám vlastně spí v novém? Pamatuješ si první sen, který se ti tam zdál?Co se zdá první noc, to se má splnit - tak snad to bylo kdyžtak něco pozitivního 😵

anta
2. pro 2010

@ined77 - teda, měla jsi toho hodně na srdci, no vidíš, my si tedy čerta domů zvát nebudeme, sama z toho mám trauma doteď. Honzík po mně chce zpívat písničku "střízlivý střízlík stříbro střádá, to by mi tak nevadilo, jen neumím ř, takže se koušu do kolen 😀

anta
2. pro 2010

@hancazivocich - Honzík, když ho to čapne, tak pořád říká "nemůžu neceš atd." 😀 😀

ined77
2. pro 2010

holky, tak já ani nedočetla 😒 , matýnek plakal už po hodině spánku ☹ .tak jsem lehla za ním 😉 .

prosím vás, chtěla jsem pustit tu myčku, myslela jsem, že tam vrznu tu mycí tabletu a hotovo a v návodu teď čtu něco o soli do myček a leštícím přípravku 😕 😲 ...je to nutné? 😅

gina333
2. pro 2010

@ined77 : nie je to nutne, ja davam iba tabletku a riad mam krasne cisty, aj sklenene pohare sa lesknu. 😉

@katzi : len dufam,ze to my od nej nechytime. ☹ Aj u nas je krasne, MM je este s malou vonku.

Dnes prisla kombineza, je krasna, Sophi v nej vyzera ako snehuliacik. 🙂

sherry28
2. pro 2010

@hancazivocich bez pudru by to ani nešlo, tekutým pudrem mažu jak zběsilá, ale stejně to škrábe 😅má jich 300 jen na hlavě prostě úplně všude kde je může mít, nemá žádný kousek čistý kůže ☹ a Eli jich má zatím 30, ale určo se to taky rozjede 😅 ☹ 😕

prchalka
autor
2. pro 2010

Tak jsem jí zkusila dát ráno po snídani opět Mucosolvan - a poo spaní mi prokašlala, až dávivě asi 10 minut. Takže asi nasadím tak max. Stoptussin a Fenistil - po tom bylo aspoň to spaní noční klidnější!
@hancazivocich Já už mám taky pocit, jestli by to nechtělo ATB, ale jak jsem četla, někomu to pomohlo tak na 4 dny a měl to zase zpátky! Já už si připadám jak vůl. Mám jít prosit znova k mudře? ☹

prchalka
autor
2. pro 2010

Jo, ale abych tak nebubákovala - čorízo umí složit puzzle se Šrečkem (asi po 2dnech je schopná si pamatovat kam co patří, to teda čumím) a už řekne i básničku - to je milý 🙂

sherry28
2. pro 2010

@prchalka nám taky nejvíc zabírá stoptusin, bere ho teď 3x denně, zatím mi přijde jako nejúčinější z toho všeho co jsme měli 😕

sherry28
2. pro 2010

@prchalka no Mára neumí téměř nic, teda podle Lukyho ten hrál v 1,5 let pexeso, v roce skládal skládačky dřevěný a ve dvou letech hrál na PC takovým způsobem jakoby to dělal odjakživa 😅fakt byl děsně šikovnej, ale tak každej je jinej a Márovi půjdou zase jiný věci nebo to bude umět dýl 🙂 😉

gina333
2. pro 2010

@prchalka : sikovna Cori 🙂 Sophi moc kocky neberu, ale miluje babiky, kocikovat, varit. A basnicky a pesnicky tiez rapoce. Je to carovne. 🙂 🙂

Sophi spala na obed vyse 2 hodin, MM s nou prisiel domova, stale spala, ani vytah jej nevadil tak som ju normalne zobudila. Ved co s nou potom spravim vecer? 😉 Bola som s nou von sa prejst, ohromne sa jej paci brodit sa vo velkom snehu, ale vsade hlada travicku. 😢 Nati je hladna ako Etiopcania 🙂 tak som jej dala suchare, uvidim co to s nou spravi. 😒

gina333
2. pro 2010

Zase nikde nikoho? 🙂 Sophinka spinka, Natalke je uz viditelne lepsie, takze pevne verim, ze my to uz od nej nechytime.

Prajem pokojnu noc. 😔 😔

gina333
3. pro 2010

dobre rano 🙂
Noc pokojna, prelozila som ju k nam az o 4:00, spala iba do 6:00 😲 odvtedy sa mota po byte. Ja idem za chvilu s Nati k doktorke, MM k zubarke, Sophi zatial postrazi svokra. Dnes su u nas velke trhy v meste, ked vydrzi bez vacsieho snezenia poo pojdem pozriet. 🙂