Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

soniq
31. pro 2010

@anta chtěla jsem ti poděkovat, zkusím ten Panadol a uvidíme jestli zabere....dneska byla zase šílená noc ale potom od 2:15hod malej usnul a nevím čím to bylo, ležel mezi mnou a přítelem, potom jsem mu donesla jeho dětský polštářek a dal si ho přes obličej a spal s níém takhle a potom jsem ho nějaqkým zázrakem donutila aby vypil mlíčko a spal do půl 6 myslím, potom vypil ještě trochu mlíka a byl v klidu, jenže o půl 8vstával přítel do práce tak se probudil taky......nevím teda čím to bylo, jestli tulením s náma nebo polštářkem....dneska chci zkusit to, že mu do postýlky dám plyšáky a jestli usne když se s něma bude tulit....🙂

anta
31. pro 2010

@soniq - nemáš zač, lidi si mají pomáhat a když vím, tak poradím a dokonce i zadarmo 😀 😀 😀 Tak mu zkus dávat plenu, jestli se s ní třeba bude muchlat, tak by mu to mohlo pomoci usnout. No a možná mu ty zoubky taky povolily 😉

soniq
31. pro 2010

@anta plínku on nechce, to už mám vyzkoušený. A já vlastně mu dala v noci čípek, už jsem byla zoufalá, tohle byla extrém noc tak jsem si říkala jestli to jsou zoubky tak mu dám čípek, tak je možný že mu to pomohlo, dostal hladeček a usnul.,....a nebo jsem si říkala ještě, že on chodí spát okolo 7hod večer a potom se probudí v 8 nebo v 9hod a potom je právě takovej mrzutej a skuhrá, tak ho zkusím dát na zem mezi hračkama a když si bude hrát tak se unaví a líp třeba zaspí....nop, vyzkouším to a uvidím...tak ještě jednou díky🙂

anta
31. pro 2010

@soniq - náš Honzík taky je v posteli každý večer v 19 hodin a buď usne nebo ne. Je fakt, že teď se budí kolem půl šesté, ale je možné ho tam třeba 45 minut nechat hudlat a pak ho jdu vytáhnout 🙂

ined77
31. pro 2010

ahojky 🙂 ,
u nás se dnes spinká už od 11.15 😅 .docela úspěch na to, že jsme vstávali v 7h 😀 .
ale ne...i jsme dřív obědvali, matýnka si totiž odpoledne bere švagrová na jakési řádění do tělocvičny, nějaká akce pro děti a prý abych si odpočala 😕 😀 .půjde asi tak o 3h, ale dobré ne? 😉
hodlám se opravdu zrelaxovat 🙂 .
jinak teda noc docela děsná...už večer ...MM koupal matýnka a ten pak začal plakat, že ho bolí nožičky a pořád au au 😕 .tak jsem teda donesla nurofen, dám mu to a špekuluju...a MM..možná že roste..říkám..to jo, ale to ho většinou bolívají klouby nebo kyčle, teď se držel pořád za tlapky 😨 a MM...hmmm a nebo to má z toho skákání, tak se ptám..jakého skákání..na posteli? 😕 a on...ne, ve vaně...matýnek prý skákal na kolínka, v 10 cm vody 🙄 ...no hlavně že ho nechá že 😔 ...tak říkám, že to asi teda nebude tím, že by rostl a že nurofen mu na to asi moc nepomůže že 😠 😝 ...boha jeho 😅 .
no a já pak matýnka teda uspala a šla koukat na tv...no nečučela jsem na godzillu až do půlnoci? 😅 , jenže po příchodu za malým to začalo....nejdřív začal kňourat, prý ho bolí zoubky, pak ho bolí uši, pak začal jančit když jse se otočila na druhý bok 🙄 ...už mě chytaly křeče do zad a o pálení žáhy nemluvě a to jsem vypila asi půl flašky gavisconu 😅 ..no prostě super...bylo 1.30 a já pořád ještě nespala 😝 .
pak teda nějak spinkal, ale pořád mě jaksi kopal a převaloval se..noc jak víno 😝 .
ale večer chtěl máznout dásínka..to už dlouho nevyžadoval a cosi se mi zdá, že jsem tam nahmátla 😕 ..ostatně, v úterý jdeme všichni k zubařce 😉 ...MM už má strach, prý má kaz 😅 .a matýnek prý k paní doktorce nejde 😝 .

no a jinak...ráno jsem chystala chlebíčky a chuťovky na večer, navečer se stavíme k babi a dědovi, MM by měl z práce přijet okolo 18h, posedíme chvilku ještě tam a pak se odebereme domů.letos žádná divočina 😎 .
švagrová do nás hučela ať jdeme s nima na akci, prý máme dát matýnka k babi 😅 ...co bych tam asi ve svém stavu dělala že? 😅 já jsem ráda, že jsem ráda 😅 .
plánujete dnes něco většího? 🙂

no a samozřejmě 😵 ....

všem vše nej nej nej, hodně štěstí, zdraví a lásky v novém roce.mnoho nových zdravoučkých dětiček, hodně pracovních i osobních úspěchů a mnoho splněných přání!!! 😵

ined77
31. pro 2010

@lehna 🙂 ...děkujeme 🙂 .
co ty se prosím tě zajímáš o punč!!! 😀

@matova 🙂 ...knihu mám..obě dvě 😉 .u nás to právě nějak moc nezabírá,nebo to dělám holt blbě 😅 .horší asi bude, že už na to místama (často 😔) nemám trpělivost.. ☹ prostě hned jak není po jeho nebo mu něco nejde, přejde do křiku a vzteku...mně už dochází fantazie, čím ho pořád odpoutávat a pod.
snažím si ho spíš nevšímat, vezmu ho za ruku, odvedu do pokojíku a řeknu, že až se uklidní ať se vrátí..to je ovšem ve vteřině zpět a ječí stejně.
u nás je křik snad i 15x za den ☹ ...zkrátka to s ním mlátí ☹ .
děkujeme za pochvalu bytu 🙂 .
ty zoubky..noooo 😅 ...tak už to nějak budeme muset přežít 😝 .
jinak my se s mluvením docela hodně lepšíme, řekla bych, sice matýnek hodně slov komolí, ale už si pěkně řekne co by chtěl..hlavně třeba šukoládku 😠 (čokoláda) 😀 , ale i hodně slov řekně hezky a správně 😵 .(kokinko, ještě ještě 😀)
nejnověji konečně na otázku jak se jmenuješ neodpoví maminka nebo káka, ale jatýnek 😀 .M nebo J...to se časem spraví 😉 😀 .
katzi sem občas zaběhne, ale teď přes ty vánoce taky asi moc nestíhá 😉 .a budou mít prý holčičku, jestli víš 🙂 .

@gina333 🙂 ...hmmm ten punč musí být dobrůtka 😵 .příští rok mi písneš recept znovu jo?
pěkného silvestra i vám 😵 !

@anta 🙂 ...jj, ty pokroky pak s tím odplenkováváním jsou celkem rychlé 🙂 .ty dětičky už z toho začínají mít rozoumek a jde to rychle 🙂 .
já plánuju zkusit příští týden spaní po o bez plenky 😉 ..tak uvidíme.

jéé, matýnek volá

katzi
31. pro 2010

ahóóój 🙂

jdu v rychlosti pozdravit a omluvit se, že jsem se tak dlouho neukázala 😅 Přes ty svátky je to hrozně hektický - napřed jsem pořád stála u sporáku, pak probíhaly vánoční aktivity, pak jsme odjeli až do čtvrtka k mojí mámě, teď zas stojím u plotny a chystám občerstvení na dnešní odpol. a večer 🙂 Jdeme ke známým, budem tam i spát. Navíc je celý svátky doma MM, pracuje z domu, tak mi blokuje počítač. Vůbec vás nestihnu dočist 😅

Ale zachytila jsem největší mega novinku, takže LEHNA: veliká gratulace 😵 Tak vy po večerech hrajete deskovky jo? 😀 😀 Přeju ať vše probíhá v pohodě, ať ti není blbě a vše zvládáš.

Jinak všem přeju do nového roku spoustu štěstí, zdravé, hodné, dětičky, milující manžele a celkovou rodinnou pohodu 😵

anta
31. pro 2010

Teda dneska mám pocit, že jen lítám, už jsem si s klukem 4x kopala na chodbě, no už jsem utahaná jako blázen.
Holčinky, vám všem ze srdce přeji krásný celý další rok plný zdravíčka, pohodičky, hodných dítek a též hodných manžílků, zítra už budeme všechny tzv. o rok starší. Já 12.1. slavím narozeniny, no slavím, spíš se pohroužím do myšlenek 😀 😀 😀

anta
31. pro 2010

Tak sumárum bez plínek, čtyřikrát jsme se učůrli ne vyloženě počůrali, ale on Honzík nějak podivně ucikává či co to je. Máme po koupeli, to víte, bereme to hopem 😀 Teď jsem mu nandala plínu a šel poslušně kakat, to je ale vychované dítko 😉 Už mi dochází trpělivost a taky tepláky, tak mu dám plínu 😀 😀 😀 Ale jinak se snažíme, jdu na to pomalu a bez nucení, času dost, hlavní je, že se nebojí slipů a když se počůrá, tak rovnou hlásí, jakou barvu slipů chce 😀 😀 😀

lehna
31. pro 2010

ahoj 🙂,

Gina- moc díky za receptík, si teda nechám zajít chuť, nebo si udělám tu dětskou verzi 😀

Ined- no zajímám, jsem si myslela,že je to nějak spichtím bez toho alka 🙂, ještě,že Gina napsala i tu verzi pro děti 😀.
teda u vás je fakt děsní období ☹. já bych ty nervy taky neměla, no já je ani nemám, začíná se u nás taky ztekat čím dál víc ☹, radost fakt s dětma 😅

Katzi- no jo zachytila jsi správně 😀. no deskovky hrajem, to máš správně, tak nechápu kde jsem přišla k tomu těhu 😀 😀

Anta- ty se Honzíkovi věnuješ na plné pecky. a on si nepohraje chvíli sám,že bys chvíli spočla??
12.1. se bude slavit, myslím,že i Kristýnka od Hanca je 12. 🙂

Nevím zda se sem ještě taky dostanu, tak taky přeji všem hezké oslavy silvestra a do nového roku hodně zdravíčka,štěstíčka,lásky nejen vám,ale i dětičkám a manžílkům 😉

prchalka
autor
31. pro 2010

Ahojky,
u nás jedno buzení v noci, spravil to tatínek a poo spíme až od 13h a to ještě s kecama 😝
Budete někdo dávat děti do školky od 3.let? Já to musím nějak vykoumat, už mě všichni uháněj! 😖
Chtěla jsem už nevím co, tak přeju hezký nový rok, hlavně, ať mimina (i ty větší) hlavně nezlobí 😀

anta
31. pro 2010

@lehna - věnuji a nevěnuji, když nevařím, tak věnuji, když vařím, tak na něj prdím, ale občas si i sednu, to jo 😀
@prchalka - já budu Honzíka dávat od tří let do školky.

ined77
31. pro 2010

tak já jsem osiřela 😨 ...jsem fakt mimo...vždycky si říkám, že bych matýnka hned někomu půjčila a jak je jednou za uherský rok pryč, jsem z toho k.o. 😅 .a to málem neodjel...stěžoval si že ho bolí bříško a že chce ještě spinkat 😨 ...tak jsem volala švagrové, že teda nic, ale ona že ne a že si pro něj přijdou, že to jen tak hraje.no došli a matýnek že teda pojede 😅 .jen jsem se s ním ani neměla čas rozloučit až jsem to málem obulela 😕 😅 ...asi hormony 😔 .
akorát mám vždycky strach, když jede s někým v autě..pořád mě napadá co by kdyby 😔 ..jak je doma s babi nebo venku s taťkou, tak v pohodě, ale na tohle nejsem zvyklá no 😅 .
tak jsem si udělala topinky 😅 ...už jsem na ně měla strašně dlouho chuť 😝 .
tak teď volala švagrová, že matýnek už tam lítá s hokejkou a skáče na trampolíně, vysmátý jak lečo 😀 ...tak se aspoń vyřádí, bobínek 😵 .

@katzi 🙂 ...člověče, taky odpočívej někdy! 🙂
večer si to pěkně užijte 🙂 .

@lehna 🙂 ...nejsou deskovky jako deskovky zřejmě 😀 .
nealko punč..mnoooo, to si asi raději počkám až budu moct ten alko 😎 😉 😀 😝 .i když špatné to být nemusí, to ne 😉 .

@anta 🙂 ..na chodbě?jako v baráku? 🙂
to učurkávání dělal i matýnek, pak se vždy ještě docvrkl do wc...ale dělal to jen krátký čas, právě na přelomu toho, že si začal pěkně říkat a asi to i stíhat 😉 .
honzík ovládá barvy? 😕 ..matýnek se občas trefí, ale spíš myslím, že je to náhoda..nejlépe je vše červené 😀 .za to včera jsem na něj zůstala čučet..seřadil si auta a říká..maminko, podívej, tři auta 😕 ..a fakt byly tři 😅 ...tak jsem hned zkoušela co řekne když budou dvě, ale už ho to přestalo bavit 😝 😀 .

@prchalka 🙂 ...školka?no asi tak..já to určitě zkusím, i když počítám s tím, že je to bez šance 😝 .ale aspoň o matýnkovi budou vědět a třeba to vyjde další rok.doufám, že ho aspoń dostanu do mc sluníčka do miniškolky..ta je 3x týdně na dopolko.a pak nějaký ten kroužek na odpoledne..od 3 let už tam bývají děti bez rodičů..jinak se mi doma ukouše nudou 😉 .jde mi hlavně o to, že se mnou a s mimískem by se doma fakt nudil, takhle bude mezi dětma a leccos se naučí.v těch 3 letech už to dítko ten kolektiv prostě potřebuje, na matýnkovi je vidět, že už teď je mezi dětma hrozně rád a hlavně...je pak hodný a nemá čas na blbiny 😉 .

anta
31. pro 2010

@ined77 - na chodbě v bytě vždycky řádíme. Máme nafukovací míč do vody a už se jede 😀 😀 😀 No vidíš, Matýnek je v pohodě a tak to má být. Ano Honzík rozezná všechny barvy a taky zná strašnou spoustu značek aut, některé ani já neznám a tak se učím raději s ním, abych nezaostávala 😅 😅 😅

hancazivocich
31. pro 2010

Dobrý den, já vám přeji vše nejlepší v roce příštím. Hlavně hodně zdraví, lásky, štěstí, atd.. 😵

@anta - u nás je leden taky hektický - 12. má Kikouš dva roky, 3. mám já 30 a MP 31 - jsme od sebe rok... Přesně na den - vlastně je toho u nás víc, co máme společnýho, ale o tom až někdy potom 😀

anta
31. pro 2010

@hancazivocich - tak to máte pěkně na hromadě, to je supeeeer 😀 😀 😀

anta
31. pro 2010

Něco pro vaše dětičky. Vyrobila jsem Honzíkovi krtečka 🙂

gina333
31. pro 2010

ahooooooooooooj 🙂 🙂 🙂

nestiham reagovat, len vam chcem popriat krasneho Siilvestra, nadherny Novy rok. hlavne dobre, zdrave a mudre deticky. 😵 😵 😵 Sophi spinka, ja stravim noc pri mojej uzasnej Natalke a pri telke. 🙂 🙂

Prajem vsetkym krasny vecer. 😔 😔

prchalka
autor
1. led 2011

Dobré ráno,
u nás se ráno začalo řevem a "Já chci dudínééééééék" 🙄 🙄 😠 No hezky to začíná!!
Jinak jsme byly vzhůru o půlnoci (nesnáším to)!! A pak už dobrý 😉
Holky a tu školku - máte vyhlídnutou jednu nebo víc? Vůbec nevím, jak se to dělá. Já mám v okruhu kilometru 2 a nevím, pro kterou se rozhodnout, chtěla bych se podívat do obou, ale teď fakt nevím, do který jí dát a nebudu vědět ještě dlouho - podle podmínek v práci a podle práce vůbec, jestli půjdu do staré nebo jinam 😕
Mám tam napsat nebo zavolat?! Je mi takový blbý předstírat zájem na exkurzi, když fakt ještě netuším, co bude.. 😒

gina333
1. led 2011

dobre rano 🙂

@prchalka : ja ked som vyberala skolku pre Natalku tak som pozerala nato, aby bola mala, nech tam nie je vela deti, aby to bolo blizko k nam. Pred 10 rokmi este v skolkach cudzi jazyk nebol, teraz si mozes vybrat aj zaujmove cinnosti ake len chces. 😉 Ale ja by som to este neriesila, ved mas casu dost. 🙂

My sme s Nati boli hore skoro do 1:00, nastastie Sophi dobre spinkala, nic ju nezobudilo 😵 😵 😵 spinkala do 7:00.

lehna
1. led 2011

Dobré dopoledne 🙂, vítejte v novém roce 🙂

mě nechali kluci spát do 9.00 🙂.

Jinak noc- Štěpi se probudil chviličku po půlnoci, tak pořád s MM obíhal okna chtěl vidět "bum bum" , před 1h se to zklinilo,tak jsme ho dali spát, mlíko a usnul, asi za 20minut, takže někdy po 1né, a v 5.30 už volal, jsem se modlila,aby ještě usnul, naštěstí usnul 🙂. a vstával 7.15 🙂

Nad školkou jsem nějak nepřemýšlela ještě, u nás je školka jedna, pak až v městě, což je dojíždění,tak doufám,že mi ho vezmou tady, je tady celkem nával, samí přistěhovalci....

lehna
1. led 2011

INED- prosím tě, pořád na to zapomínám... jak jsi šla naposledy s MAtýnkem na neurologii,tak sis psala jeho slova kolik umí atd. jak sis to psala? jako co říká sám ,nebo co opakuje, nebo jak to mám psát. jdeme 11.1. doufám,že taky naposled a bude se mě zas ptát kolik slovíček umí a říká. tak si to taky chci nějak asi sepsat kolik jich vlastně říká. díky,snad chápeš co po tobě chci 😀

ined77
1. led 2011

ahojky 🙂 ,
tak už je po všem 😀 .
no, noc u nás celkem šla, matýnek se teda vzbudil až po 12h, ale usnul předtím až ve 21h, byli jsme ještě u babi a trošku se to protáhlo..no pro jednou se nic neděje 😉 .
pak ho teda vzbudily ty rány, ale ze začátku v pohodě...dívali jsme se z okna, připili si a dobré, ovšem chvilku na to se začal dožadovat paprikové klobásky z chuťovky a bylo po idylce 😝 .
čapla jsem ho a že se jde spinkat.. 😝 ...no řev strašný, vztekal se až neuvěřitelně 🙄 ...takže bilance do nového roku...vzdor, nevyspání a únava 😅 ...od rána opět jak není po jeho hned ječí...já chodím a spím 😅 ..2 dny po sobě jsem spala vlastně jen po 6h a ještě přerušovaně, takže jsem trochu mátoha.
MM je už v práci, odjel v 10.30, tak jsme už opět sami 😒 ...půjdu si něco číst a trošku se natáhnout..snad se nabiju energií na odpoledne 😅 .
všem první krásný novoroční den 🙂 .

@lehna 🙂 ...slova jsem psala normálně, ale k tomu jsem dr. řekla, že většinu komolí nebo nahrazuje vlastním výrazem atd...na což řekla, že je to v pořádku, že na to má ještě dlouho nárok 😉 .a psala jsem vše..slova, citoslovce, prostě všechno co říká 😉 .myslela jsem, že bude mít nějaké výhrady, že jako ještě moc nemluví, ale po tom, co jí řekl ahoj, a hrnul se k němu auťáku s výkřiky auko auko prohlásila, že mluví pěkně 😅 🙂 .
tak vezmi papír, napiš co tě napadne a nech někde při ruce, já takhle chodila dopisovat ještě 1,5 dne 😀 .

katka1981
1. led 2011

Ahojte, popisem vam co robi moja dcera poslede dni, uz nas z nej ide porazit. Idu jej stolicky a neviem ci su zato zodpovedne zuby alebo nas chce mala dostat do blazninca. Lahne si na zem z trucu a najnovsie si bucha hlavu o zem a potom place ze sa buchla. Nechce sa obliect, vyzliect, prebalit, nic naco nema prave naladu a ona nema naladu skoro na nic. Cele dni reve, niekedy v noci hodinovy rev akoby ju z koze drali, ked sa utisi povie ze ju bolel zubok. Stale chce byt len na rukach, je protivna, nervozna, robi naprieky, ani neiem co uz napisat. Som vobec v dobrom fore? Prosim IP alebo odpisujte tak aby mi svietilo, ze mi niekto pise. Moc vam dakujem aj za rady. Uz nas ide ozaj porazit. Stale musi byt so mnou, ja od nej nemam cez den ani v noci chvilku pre seba...

matova
1. led 2011

ahojte,
želáme všetkým vám veľa zdravíčka, radosti z detičiek a detičkám tiež čím rýchlejšie a bezbolestnejšie prerezanie zúbkov, a všetkým nám poslušných manželov 😀 😉

katzi: takže čakáte dievčatko? gratulujeme 😵
ined: jatýnek 😀 😀 😀 u nás je to anonko (šimonko) 😀 . Hmmm, nápady a trpezlivosť- to už ani u mňa nieje 😒, je to fakt maso jak si kdesi písala 😲. Ale jednou bude líp 😉
gina: recept na punč som si uložila do archívu 😉

nemám nijek zvlášť dočítané, len vás tedy všetky pozdravujeme a letím papá 😉

matova
1. led 2011

katka 1981: len krátko, je to celkom možné, že zo zubov.
u nás pri prvých stoličkách budíčky vnoci aj po hodine, pohodine- to som ešte kojila, musel sa napiť inak rev, a za chvíľu bol hore zas...cez deň tiež ako píšeš, vkuse na ruky!, vkuse len jemu sa venovať.... Keď som každému vysetľovala prečo ho mám toľko na rukách, málokto veril že to má od zubov...Ale u očných to bol najväčší masaker, vnoci však konečne už spal viacej. + časté kakanie- riedke. Pomáhali sme si sirupom Panadol, keď už sa váľal po koberci s plačom od bolesti. A tiež rev pri posadzovaní na nočník-vlastne som ho tam ani posadiť nemohla bo by som ho prilepiť v záchvate musela, a rev prebaľovaní.. (ale to mu zostalo, akurát už tak neplače, len razantne kričí niééééé 😝 ). Posledné stoličky mu vyšli pomerne rýchlo (išli naraz všetky ), a už má teraz pokoj. Môžem pvedať že to šplahanie sa mi na nohu s revom bolo zo zubov, teraz už sa už konečne aj zahrá trochu sám. Aj keď si stále vyžaduje pozornosť, ale to už je o inom, to už je prirodzené, a občasný plač či hádzanie sa už teraz súvisí so vzdorom 😉 . Je to veľmi náročné, únavné, vydrž, prajem veľa síl 😉

anta
1. led 2011

@katka1981 - máš tam ode mě IP 😉

gina333
1. led 2011

dobry vecer babenky 🙂

ako vidim vyspavate asi Silvestra, nikde nikoho. 😉 My sme poo sli k svokrovcom, mala bola dost dlho vonku s dedom, teraz uz nastastie spinka. Konecne je v telke pekny film tak si ho idem pozriet. 😵

Pokojnu noc prajem. 😔 😔

gina333
2. led 2011

dobre rano 🙂

Dnes sme spali do 6:40, 🙂 🙂 vonku snezi, no cy by nie, ved este dnes mam ja sluzbu, tak aby som sa nenudila. 😉

prchalka
autor
2. led 2011

Ahoj,
situace u nás: včera poo spala 2h až do 15h 😝 😝 No byla tady návštěva, tak jsme byli rádi za klid, tak jsme jí nechali. Večer vytuhla až po 21h a to bylo furt - chci přikrejt - nechci přikrejt - chci pití - a tak pořád dokola. Až mě ve 21.30 přišel MM zatahat za nohu, jestli tam spím, takže vlastně ani nevím, kdy pořádně usnula. Spala pak celou noc 😕 a ráno začla v 6.10 "dudínéééééééék" a vytuhla až do 7.40 😨 😨 😖 i když jsem se snažila na posteli hrabat, aby už nezahnípla. Tak to poo asi nemáme šanci... jedině v autě, to bude asi MM nadšený 🙄 no ale ve 3h jí dávat spát teda nebudu! 😝