Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

anta
6. led 2011

@hancazivocich - no kdyby, holka, aspoň usnul, ale to ne 😉

prchalka
autor
6. led 2011

Ozvala se pár minut před 6 ranní. Myslela jsem si, jak nebude uspávání v pohodě, jak neodpadne a ejhle, šaškovala do skoro 13ti hodin a protestovala! To je ďábel!
@hancazivocich Já vím, od 3.měsíců, ale to je fakt nepředstavitelný pro mě. A že by pak třeba v roce teda mělo komplet zuby? Nám v 7.měsíci lezly jedničky 😝 😅 A třeba jsem to jen blbě pochopila, nebylo by se čemu divit 😅 Ale ono čím dýl, tím líp, akorát je to zdlouhavější a někdy bolestnější, když se to táhne ☹
@gina333 Na jaře a v létě to doženete a půjde to rychleji, v zimě to trénovat nejde! 😖 😉

mirka12011
6. led 2011

@prchalka nie my mame predne 1,2 a zrazu vysli zadne no neviem ona je celkovo nejako popredu 😅

anta
6. led 2011

Já plenky trénuju i teď, prostě to zkouším, aby neměl Honza mory ze slipáčů a neřval, zvykl si na ně a začíná si i říkat. Honza dnes hudlíkoval v půl šestý, opět 😀 😀
Jů mám super zážitek, nějak jsem se vám zakecala s nějakou na ulici a ta to pak ukončila slovy "je vidět, že jste správná máma", jů to mě tak potěšilo, že jsem z toho byla až dojatá a jak mi to teda zvedlo náladu 🙂

prchalka
autor
6. led 2011

@mirka12011 Ony ale zoubky tak rostou: 1, 2, pak 4řky a pak až 3jky, takže to budou asi ty 4řky stoličky. To by pak odpovídalo 😉
Ženy jako......! Opravdu si to spaní moc bere, zas byl po probuzení strašnej řev, nesměla jsem se ani přiblížit - běž pryč, běž pryč, ořvala svačinku a do toho jejího lamentování, kdy jsem jí nerozuměla ani slovo ještě ječela "ježiší marijááááááááááááá" 🙄

gina333
6. led 2011

@prchalka : ja sa spolieham na leto, ze sa odnauci, od septembra by som ju chcela dat do skolky, mozno by som mohla nastupit normalne na 8 hodin do roboty a neviem ci by ju s plienkami zobrali. 🙂 Ved by to bola uz hanba, taka velka kocka a kaka do nohavic 😝 😉

anta
6. led 2011

No já se právě nechci příliš na léto spoléhat, protože v září jde Honzulák do školky a já mám obavy, aby se to naučil, tak to nechci nechávat jaksi na poslední chvíli. Honzík vysypává nafouknuté balonky z košíku a komentuje to, že jsou to balonky papuánské 😀 😀 😀 MM přišel z práce a pořád nějak sedí na tom koberci a jako nic a práce žádná, včera zapomněl dát klukovi zábranu na postel, dělá to každý den, tak nechápu, jak to mohl zapomenout, nějak mi to hlava nebere, no on vůbec v poslední době dělá podezřele všechno napůl, někdy mám pocit, že bych měla za ním chodit a hlídat ho, jestli dělá všechno aspoň pořádně 😠 😠 😠

anta
6. led 2011

Něco na zamyšlenou: "Indové věří dle svého náboženství, že pokud nebudou vést asketický způsob života, tak se v dalším životě narodí jako ženy. Proto se, muži, chovejte k ženám uctivě a slušně, protože jsou to normální chlapi jako vy, ale ve výkonu trestu!" 😀 😀 😀

gina333
6. led 2011

@anta : to je dobre, velmi vystizne. 🙂 🙂

Sophi horko tazko zaspala iba pred chvilkou, bodaj by nie, ked vstavala po 14:00, 😉 dufam, ze aspon v noci bude dobre spinkat a nebude stale plackat. 😲 Idem k telke, Natalka uz na mna zazera kde som tak dlho. 😵

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

prchalka
autor
7. led 2011

Dobré ráno,
noc dobrý, ale byla jsem tam od 2-3 a pak 5-6, fakt jsem odcházela vždy po hodině. Mám strach, že jak bych se zvedla, zvedne se taky a budu tam pak ještě dýl. A furt šmrdlat ruku... to mi chybělo. Probrala se asi 6.40 nakonec.
Trvá to u vás taky tak dlouho, když se vzbudí???

gina333
7. led 2011

dobre rano 🙂

@prchalka : u nas problem zo zobudenim nie je. Proste otvori oci a funguje, pasadi sa, ked lezim vedla nej tak ma zacne hladkat a pusinkovat aby som otvorila oci 🙂 a ked som uz prec z postele tak vyjde za mnou.

Noc sme mali pokojnu, plakala au rano o 4:20, vobec neviem preco 😲 ale je to normlany plac, musim ju prebrat aby si otvorila oci. Ale potom spinkala az do 7:10. 😉

anta
7. led 2011

Ahoj holčinky, my jsme hudlali od 5,30, jak jinak, že? 😉

lehna
7. led 2011

ahojky,

my dneska měli budíček 5.45. ale celou noc spal, jednou jsem ho slyšla volat,ale nějak jsem neměla sílu se zvednout,ale pak byl klid.

včera psala Ined - "Moc dík yza pozdravy.Myslím,že nás zítra pusti domů,no kéž by. Vysledky teda ještě nevím,ale M. vypadá už daleko lepší. doma se může doléčit určitě v pohodě,hlavně se tu hrozně nudí a vymýšlí kraviny. Jo a porodnice je odtud 20m,takže bych to měla opravdu blízko,ale raději ťukám,je čas... "

já jdu balit,jedem na víkend ke tchýni 😉

lehna
7. led 2011

a dnešní zpráva od Ined -
"Tak vysledky sice negativní,ale večer dostal ? teplotu a rano měl 38,1,takze domu nejdem ☹. Pry si to mozná předali s holčičkou co je s nama na izolaci,coz mi přijde na hlavu,grr.Komtrolovali mu ouška a mozná nás pošlou na rtg plic.Ta malá nález na plicích. se zvencnu ☹ "

lehna
7. led 2011

"holčička má 8m,takže spaní každý jinak atd.,nechápu proč jsme na izolaci se dvema diagnozama,no proste no comment.ale primař říkal,že nebýt té teploty,že by nás pustil. Mates zase jančí,jdu se věnovat. Moc pozdravuj! "

anta
7. led 2011

Chudák Ined a Matýsek ☹ My byli venku v iglů, kuk na fotku 😉

gina333
7. led 2011

@anta : krasna fotka, ako vzdy 🙂 iglu si robila ty?

Chuda ined, uz su tam dlho, je to otras byt zatvoreny v jednej izbe, bez hraciek, asi aj bez telky a pocitaca, no ani si predstavit nechcem co by tam Sophi stvarala. ☹

@lehna : krasny weekend, uzi si klud, nech sa svokra o vas dobre stara. 😵

lehna
7. led 2011

@anta - jéé to je super fotka 🙂

@gina333 -děkujeme 🙂. u tchýně se máme vždycky dobře, hlavně já nemusím ani nic dělat 🙂.

tak ještě jednu zprávičku mám od Ined - "už má zase teplotu,tak dostal léček a usnul,coz je dobře. a stežuje si n abolest v krku ☹. jo a hlídala jsem necelou hodnku tu malou a M. je teda pekná žárlivka jsem zjistila, to bude..."

anta
7. led 2011

@gina333 - nene, iglů jsme náhodou našli při prochajdě, naštěstí na té fotce není vidět to hov.., co tam je na kraji 😀 😀 😀

gina333
7. led 2011

@anta : akoze ti psickari ma strasne se.u, vsade same hovna, zlty sne od psich cikanic, no des. 😠 Clovek sa boji nechat dieta behat po snehu, nieto si este don lahnut. 😒

gina333
7. led 2011

Chudatko ined, takze tam zostavaju aj na weekend. 😖 Zo ziarlivostou je to tazke, to starsie musi vzdy ustupovat. 😉

katzi
7. led 2011

ahojte,

u nás noc zase fajn, jen já jsem měla jakýsi blbý sny 😝

@prchalka : když se probere nějak víc, tak je to u nás taky na dýl - většinou si k ní lehnu do postele a usnu tam s ní. Pak se přeležená proberu a přemisťuju se do ložnice. A ona se třeba za chvíli probudí znovu 🙂

@lehna : užijte si to u tchýně. Ined a Matýnek fakt chuďátka, to musí být masakr v jedné místnosti celej den 😖

@anta : u vás je ještě tolik sněhu? Tady je pomalu jaro 🙂

anta
7. led 2011

No už ten sníh taky leze dolů. Teď mě vystrašil mm, vypadá to, že ho možná taky propustí 😒 ☹

hancazivocich
7. led 2011

teda holky, tady je to skoro na antidepresiva 😅

@anta - třeba proto je takový roztržitý - že o těch problémech věděl a nechtěl ti to říct? No a platí pořád ta možnost jiné práce? Držím pěsti - ať to dopadne

@prchalka - u nás - když vstává prdelkou napřed, tak jí to taky pořádně dlouho tvrá a je to samý - Plakám, pláču - slyšíš? Dudáka, čevenýho - bééé - toho néé - ten je kousnutééj - neci tátu - bojím, neci maminku - bojíím, necííííí... Proč pláčeš? Nevííím - bééé - plakám
A maminkoooo - pochovat miminkooo - Kistýnkuuu ... Béééé

A nebo vřísk a dupy, atd... Ano, i u nás občas - u tý de*ilní trojky to bylo na skok z okna....

Jo, pejskaři - téma, který mi zvedá tlak - ať už šlo o kočárky, dětský botky, atd.... A když vidím, jak je dva dobráci venčí přímo u školky a ho*na zahazujou lupením, který zas láká děti, tak bych vraždila

Ined - noo - třeba to žárlení nebude tak hrozný - nesmíme zapomínat, že Matýnkovi není dobře - a každá víme, jak se dítě chová s horečkou, že? Tak ať Matýnek nezlobí a po porodu příjemně překvapí!

hancazivocich
7. led 2011

Jinak holky - my byli v Kiku a v pár sekáčích a ehm... Krapet průvan v peněžence, ale v Kiku - parádní luxusní sametová tepláčkovka - sice ehm...pro Kikouška - předpokládám, že první vycházka, první lezení na plot a štupuju, ale ... fakt nádherná a nebyla drahá - tak mám dvě - jednu hnědou a jednu fialovou.. Jo, je myšlená hlavně na cestování a cesty ,,mezi lidi" - jsem zvědavá, jak dlouho tatínkovi to škatulkování vydrží 😀
Dále dost tepláčků - např. i za 18kč - tak nekupte to, riflíky, i zateplené a parádní slušivý gaťky... No, nevím 😅 Od příštího týdne začnem trénovat asi čůrání - zásobu tepláčků atd máme (jen prášky na nervy musíme doplnit 😝 )
Jo a od příštího týdne proto, že už bude tatínek v práci a nebude šílet z počůraných koberců a postelí... Asi... Co oko nevidí 😀

anta
7. led 2011

@hancazivocich - co se týče těch hoven (jinak už to psát a říkat neumím 😀 😀 ), tak by nám město ještě mělo platit za to, že si to nosíme na botách z tý trávy domů 😝 😀
Možná proto byl takový roztržitý, když on taky nic neřekne, když něco ví, tak to z něj vypadne za pár dnů a to je do té doby protifnej, že by jeden roztrh! 😒 😉

anta
7. led 2011

Fuj, dítě mi tu hodilo bobek pod nos a hlásá "to je smradu jak v Cařihradu" no já si tedy myslím, že je tu smrad, že by jeden pad 😀 😀 😀

gina333
7. led 2011

@anta : toto na chlapoch neznasam ze vsetko dusia v sebe. MM ked pozera do blba a nerozprava viem ze sa nieco deje. Ked sa ho opytam ci sa nieco stalo tak ma odbije, ze nic iba premysla, a potom za 3 dni z neho vyjde co ho trapi. 😒 Nechapem, preco nemozu povedat vsetko na rovinu 😲 . Ale drzim ti palce aby to nebola pravda, a TM ostal v praci.

@hancazivocich : aj u nas je Kik, ale take perfektne zlavy ako je uvas v CR som tam nepostrehla, asi budem musiet pozornejsie vsimat tovar, co je pri Sophi dost nemozne. V kazdom obchode ju musim strazit 🙂 🙂 🙂potom my vsetko dolezite ujde.

anta
7. led 2011

@gina333 - tak to je jak u nás, ale mě se ještě stane, že nerada do něj třeba rejpnu a mm po mně vyjede a já nechápu tu jeho reakci a pak, jak píšeš, to z něj vyleze za 3 dny, když už je jakoby po všem, že? To je blbá vlastnost, protože zbytečně dochází k nedorozumění ☹

hancazivocich
7. led 2011

@gina333 + @anta - 3 dny? To je ještě dobrý - u nás to bylo i 14dní..
Nic - musím končit - kňápe z postýlky - tak dnes to nebude do růžova - mý nervy, teda 😝