Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

ined77
25. led 2011

@lehna ☹ ...ach jo ☹ .odpočiń si 😔 .

ined77
25. led 2011

tak u nás spánek 1,5h, ovšem na náladě nic nového..prostě dnes je matýnek uječený a už to asi tak zůstane až do večera 😖 ...to je prostě čistá radost 🙄 .
navíc venku pořád sněží a sněží, ale budeme se muset aspoń na chvilku vykopat ven, protože jinak z něj tady dostanu asi psotník 😝 .
tak se všichni mějte co nejlépe a pááá 🙂 .

prchalka
autor
25. led 2011

No, tak se mi sem ani nechtělo nic psát...
@lehna Je mi to moc líto ☹ Ale ber to tak, že lepší teď, než kdykoliv dýl a že tam v podstatě "skoro nic" není, jak jsi psala. Však ono se to příště povede 😎 Co bych si tu bez tebe !skoro! sama počala 😒
@ined77 Od tebe už nechci slyšet, že Maty někdy v brzké době přestane poo spát, vždyť chodí skoro o 2h dřív, než ta moje uřvanina! Ten bude spinkat ještě dlouho, jak si o to sám říká 😉 To bych doma brala hned!
Snad vás aspoň potěší fotečky z dneška. Náš historicky první uplácaný dopolední výtvor, který mě stál hodně nervů a sil uchránit, aby nedostal několikrát lopatou! A beztak tam chudák na trávě taje, páč bylo 5 nad nulou... A ještě předtím jsem vymyslela hru "Nos ty koule na sáňky" :o)

sherry28
25. led 2011

@lehna ☹ 😢 jak říká prchalka "aspoň" že takhle na začátku 😢 však za další tři měsíce se zadaří 😉 užívej si Štěpiho plnými doušky 🙂

gina333
25. led 2011

lehna: to je my luto, ☹ ale hlavu hore mas Stepiho, a druheho mimiska sa dockat urcite. 😉

Idem vas docitat, rano my nesiel net. Konecne som doma z prace, tak dnes to bola teda makacka, za 9 hodin som nemala ani kusok volna, nic som nejedla, no boli roboty vyse hlavy. 😝 😝 😝 Idem aj zajtra, ale iba doo, inventura sa musi dokoncit, ostatne predavacky su tam dnes do 23:00 a rano zacinaju. 😲 Sophi bola dobra u babi, az nato ze nechcela jest, no ona aj tak malo papa, a dokaze jest iba so mnou, ale s tym nic nenarobim. 😒 Teraz ake spapala tanier hustej kremovej polievky, este jej spravim na noc mlieko a je to. 😵

anta
25. led 2011

Ahojky holčiny, tedy to je smutná zpráva, achjo Lehna, je mi to moc líto ☹ ☹ No jinak nám opět nešel net, takže fakt bezva, mm jel do hospody, dítě jsem zahodila do postele, nechtěl odpoledne ven, tak nespal, večer dostal vzteklinu, tak jsem ho nechala vyřvat, vymlátit se a podobné nesmysle 😀 😀 😀 Ten koník opravdu v poslední době nějak nejde 😖

prchalka
autor
25. led 2011

Holky, tak jsem vám vyfotila ten článek z novin - mrkněte 😖
Kdyby to nebylo tady k přečtení, vložím do alba. Ta Moskva je taky strašná ☹

anta
25. led 2011

@prchalka - ježiš, to je hnus ten článek, já jsem zase četla, že se očekává, že maminky budou rodit snad v sanitce, no to je opravdu hnůj a stydím se za lékaře, jestli se tak dají vůbec nazvat, šmejdi 😠 😠 😠

gina333
25. led 2011

@prchalka : hrozny clanok 😒 a k tej Moskve, je to strasne co sa o svete deje, ked som citala, ze par metrov od Zuzky Fialovej to buchlo, a vo vlasoch mala casti mozgu ineho cloveka, chcelo sa my plakat. 😢

Sophi uz spinka, idem este na pokec s Nati a spat. Zajtra zase robim, tak sa musim trocha vyspat. 😉

Pekny vecer vsetkym. 😔 😔

katzi
25. led 2011

ahojte,

já dnes až teď. Po o zase spaní s Aduš, jsem teď pořád nějaká mrtvá 😝 Odpol. na návštěvě.

lehna: to je mi moc líto ☹ Muselo to být pro tebe hodně nepříjemný na kontrole 😖 Jak píšou holky -raději takto na začátku. Drž se, přeju ať už máš rychle za sebou i ten zákrok. Příště to už bude určitě dobrý.

lehna
26. led 2011

ahoj holky,

moc vám děkuji za podporu, jste zlaté 😉
My si s MM taky říkáme,že radši teď,než později. a ještě,že MM je v tomhle naprosto dokonalý. všechny doktory oblítal se mnou,aby pohlídal Štěpiho,takže včera už nešel ani do práce. dneska byl ráno se mnou na krev ještě. Zítra dopo musím ještě na EKG,tak Pipa bude hlídat můj taťka, si odskočí na 2hodinky z práce ho pohlídat, MM zítra nemůže. tak aspoň,že tak. v pondělí mi ten zákrok udělají ambulantě,takže odpo mě pustí domů. jsem z toho mimo, vůbec by mě nenapadlo,že něco takového může potkat i nás 😔 .

prchalka
autor
26. led 2011

Dobré ráno,
tak my zase vzhůru už ve 23h 😖 a zbytek s MM. Já se zase budila asi 10x, myslím, že po mně šla mafie - to mám z toho čtení. Hlavní hrdina uniká zákonu..
Včera jsme byli na nákupu bez uřvánka. MM objevil elekr.mašinky z 1.800 Kč na 500, tak samo, že je máme doma, ač si teda myslím, že si to ten malej raubíř vůbec nezaslouží 😒 páč máme zase období, kdy startuje na každé slovo a já už jsem skoro hluchá a v koncích 😖

anta
26. led 2011

Ahoj holčinky, tak Honzíka čeká příští týden prohlídka u zubaře, tak to jsem už teď zvědavá, jak to zvládne. Snad bez problémů a když s problémama, tak to se holt nedá nic dělat 😉
@lehna - achjo, holčinko, nebojte vše se v dobré obrátí, když už, tak je to aspoň takto brzy, i když je jasné, že to člověku i tak moc neuleví a je smutný, držím palečky, ať to zvládnete, jste šikulky 😉

prchalka
autor
26. led 2011

@lehna Těžko se tomu věří, viď ☹ Já měla největší hrůzu právě z toho nebo něčeho podobného v těhu ☹
Někdo na tu revizi ani nemusí, ale kritéria neznám. Taky by se mi nešlo lehko, z jakýhokoliv zákroku mám temno před očima, ale zvládnout se to musí, tak držíme pěstičky! 😉

lehna
26. led 2011

@anta - já se snažím na to nemyslet, MM se taky snaží mluvit o něčem jiném,je z toho taky mimo. no v pondělí to budu řvát asi celý den.

@prchalka -právě, tohle by mě nenapadlo ani ve snu,že to prostě nebude v pohodě. někdo na revizi nemusím, protože to třeba odešlo nějak samo,nebo nevím. já tam mám ten váček,který odpovídá tomu 9tt a v něm jen nějaké střípky toho plodu,takže se to musí odsát. narkoza 5-10minut, no zas z toho budu mít hrůzu.

katzi
26. led 2011

Dobré ráno,

u nás asi takhle 🙄 V noci sice spala do 2.30 bez jedinýho probuzení, zato pak se nějak probrala a do 4.30 nespala, motala se jak motovidlo 😠 Já jsem dnes KO, zato Aduš je od rána dobře naladěná a fit. Já to prostě nechápu 😒

@lehna : po tom pondělku to zas bude trošku lepší. Budeme na tebe všechny myslet. Hlavně že je to jen ambulantně a nemusíš tam třeba ležet.

Holky co kupujete chlapům na narozky? Já fakt nevím, MM je má na začátku února, brzo po vánocích a mě fakt dochází nápady. Jako jasně, mohla bych mu koupit nějaký triko, ale to je už dost nuda, většinou tou nějakýho toho oblečení skončí.

lehna
26. led 2011

@katzi - já vím, že to bude lepší. taky doufám,že se nerozhodnou si mě tam nechat na noc. když jsem byla 2měsíce po porodu odstranit hematom,tak taky nejdřív říkali ambulantně a nakonec jsem tam byla přes noc. to byl děs, pořád jsem myslela na to,jak to MM doma s dvouměsíčním Pipem zvládá 😅 .
a nemá nějaké koníčky TM? já to teďka mám jednoduché, MM je ujetý na modely letadýlek, deskovky, hodně rád má různé druhy kávy, tabáček do vodní dýmky.

lehna
26. led 2011

jo a naše noc byla dneska o.k. jen jednou se probudil 2.30,chtěl mlíko,pak jsem myslím ho ještě 2x slyšela volat. vstával 5.35, už jsem ho spát nedávala, jela jsem na tu krev. ranní výlet za tmy 😀

hancazivocich
26. led 2011

Dobrý den, všem..
@lehna - moc mě to mrzí a ať jsi brzy zpátky...

U nás... No... Ined, Prchalka - dnes v noci děda zemřel. 😖 😔 😢 Zemřel doma, tak jak si přál - splnili jsme mu to..

katzi
26. led 2011

@lehna : MM má koníčky: hudba, fotbal, nějaký technický věci, dobrý jídlo 🙂 Taky pořád kolem toho v myšlenkách brousím co by se z toho dalo vymyslet 😕

Během dopol. jsem se jaksi probrala, ale stejně půjdu asi lehnout - slyším, že Aduš v pokojíčku brebentí a nespí, takže půjdu za ní.

katzi
26. led 2011

@hancazivocich : ☹ Teď už je mu dobře. Držte se 😔

hancazivocich
26. led 2011

@katzi - ano, už mu je dobře..Domlouvala jsem přes záchranku podání infuze s tím, že si přejeme, aby ho neodváželi.. Zda je to možné - bylo... Prostě se dělalo, co si přál děda a pak i babička.. Vše ostatní šlo stranou.. Na záchrance byli moc hodní... Zlatá doktorka i ,,bratři"! Prostě usnul... 😔

hancazivocich
26. led 2011

@katzi - co nějaký kapesní rádio? Do koupelny, kanceláře, přehrávač a tak?

gina333
26. led 2011

ahojte 🙂

@katzi : s darcekmi pre chlapov je to tazke, skus nejake DVD, CD, puzdro na mobil, USB kluc 😉

@hancazivocich : uprismnu sustrast prajem 😒 ale ked bol Dedo chory snad je to takto lepsie.

@lehna : viem, ze je to slaba utecha, ja som tiez o prve mimi prisla asi takym sposobom ako ty, bolo to velmi necakane, ale zvladnes to urcite. Drzim moc palce. 😉

Noc sme mali dobru, to homeo fakt zabera, som zvedava ako to bude ked to vysadim. 🙂 V praci som dnes bola iba 2 hodiny, ze vraj som sa vcera namakala, tak my dnes daju oddych. 😵 Sophi spinka, mame tu hrozne vela snehu, tak poo pojdeme von.

ined77
26. led 2011

ahojky 🙂 ,
u nás dnes noc zase v celku fajn, jen jeden nějaký záchvat..asi špatné sny 😨 .
dopolko kroužek, jako vždy super..matýnek ve svém živlu 🙂 ..já to taky zvládla, ale bolí mě dnes nějak bříško a záda.
odpoledne mě čeká cesta na sociálku do zl, ale aspoń nemusím jet s matýnkem, bude doma s MM 😉 .
zítra jsme pozvaní na dopolední ''dýchánek'' s o bědem ke kámošce z kroužku, plus teda ještě tři další mamči 🙂 ..ale maličko váhám kvůli matýnkovému po o spánku...(ostatním už děti spí po o vyjímečně 😕 )přeci jen ten jeden denní výdech je pro mě baterie, ale zase si říkám, že pro jednou se nic nestane a navíc je odpo doma opět MM, tak dám relax u žehličky 😉 .no ještě to promyslím...hlavně totiž..nejsem moc návštěvní typ 😅 .
no a to je asi od nás vše 🙂 .

@hancazivocich ...tak už 😔 ...je moc dobře, že se mu nakonec splnilo jeho poslední přání..teď už ho nic nebolí 😔 .
upřímnou soustrast ☹ 😔

@gina333 🙂 ..to jsi si teda dala včera v práci pěkně do těla 😨 ..co nemoc, je to lepší? 😨

@katzi 🙂 ..můj nejbližší dárek pro MM bude nový holící strojek..ten starý už je celkem hin 😅 .
jinak vždy taky nevím...ale oblečení třeba potěší vždy, MM si sám nic nekoupí, tak je to na mně 😅 .

@lehna ..jj, je to pravda s tím začátkem, ale bolí to tak jako tak, to je jasné ☹ .
budeme moc držet palečky ať se zákrok vydaří bez problémů a ty jsi brzy doma 😵 .
dám ruku do ohně za to, že za chviličku už budeš hlásit opět dvě čárečky na testíku 😵 .

@prchalka 🙂 ..krásný sněhulák 😵 .já jsem letos matýnkovi nepostavila ani jednoho 😢 ..už na to nějak fyzicky nemám ☹ ..loni jsem s ním bobovala a řádila a letos nic..chudáček malý...bodejť by ho ty boby letos bavily 😒 ...ale příští rok mu vše vynahradím..koupíme mega sáně a budeme jezdit všichni tři 😵 .
koule jsme včera taky nakládali..teda matýnek - do náklaďáku na šńůrce 😀 ...matýnek ho chtěl vzít ven, tak jsme ho vzali no 😅 .
a s tím spánkem...nooo, uvidíme až tu bude malá 😅 ..ono sice...on usne po o většinou tak do 10 minut, takže je to rychlovka, jen aby se mi ty dva prcky podařilo nějak sladit 😅 .
čím víc si to představuju, tím víc mě chytá hrůza a děs 😀 .
ale dnes jsme zaplatila kroužek na dalšího půl roku..tak snad se tam aspoň párkrát s matýnkem dostaneme 😅 .

@anta 🙂 ..honzík to u zubaře zvládne určitě na výbornou 😉 .
já nás musím také znovu objednat..měli jsme jít zrovna ten týden co jsme skončili v nemocnicic 😒 ..moc se mi tam už jet nechce, ale sama bych potřebovala raději proklepnout, s mimčem se tam pak tím tuplem nedostanu 😝 .
mám v kalendáři zapsáno volat zubařku už od pondělka 😅 ..ale zítra tam už opravdu zavolám 😉 .
jinak matýnek než se stačil rozkoukat, tak jsme byli venku 😉 .ale teď k ní jít nechce..on je vůbec poslední dobou nějaký bázlivý 😕 ..jede kolem nás třeba náklaďák a on se za mě schovává 😕 ..to dřív nedělal 😕 ...netuším 😅

ined77
26. led 2011

@prchalka 🙂 ..jsem zapomněla..ten článek ještě..teda to je opravdu maso 😕 ☹ ...
opravdu si myslím, že tohle je už hoodně přehnané... 😠

anta
26. led 2011

@ined77 - jojo, to ty děti mívají takové bázlivé - bláznivé období, Honzík se zase bojí psů a to se jich bál a pak nebál a teď se jich zase bojí, no je to možný? 😅 😅 Jojo, to znám "ale zítra tam URČITĚ zavolám" 😀 😀 😀
@hancazivocich - upřímnou soustrast, asi to tak pro dědu je i lepší, netrápí se a vůbec, uchovejte si na něj ty nejhezčí vzpomínky a bude stále s vámi 😔

anta
26. led 2011

Jo a to jsem viděla teď na cestě tatínka a ten stavěl s dceruškou ušatýho sněhuláka, to jsem se nařehnihla 😀 😀 😀 Honzík spinká 🙂

anta
26. led 2011

Jů, nařehnila, jsem chtěla napsat 😀 😀 😀

ined77
26. led 2011

u nás spánek 1.45..MM už je doma, tak se vypravuju a vyrážím...matýnek se zrovna vzteká... 😅 .
ach jo..no tak všem pěkné odpolko a pááááá 🙂