Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
14. únor 2011

Dobré ráno,
večer jsem ani neměla náladu sem přijít.
@gina333 Opět jsem zkusila homeo. Vzbudila se myslím ve 23h a stála na chodbě před koupelnou a že chce pití 😅 Cucla si, pak usnula a bylo by vše fajn, protože fakt vydržela až do 5.50, a to jí ještě možná vzbudilo šramocení MM! Takže !možná! na tom homeo svůj podíl má 😉 Jo, bylo by fajn, kdybych mohla spát já! Jenže jsem každou chvíli čekala, kdy mi ten vedle ohodí záda 🙄 Takže jsem spala jen tak na půl oka, jak naschvál 😠
@sherry28 Tak máme Valentýna po roce, že?? 😅 🙂
Téééda a ty vaše úrazy 😖 ☹
A poslední dobou se mi zdá, že jsme v té diskuzi nějaký propojený. Když se někde něco stane nebo naruší, tak nás to tu píše víc (vztahy, úrazy, zlobení, nespaní...) 😕 🙄

gina333
14. únor 2011

dobre rano 😵

@prchalka : so skusaj davat to homeo kludne cely tyzden, drzim palce aby sa spanok u Cori fakt upravil. 😉 A prepojeny sme urcite, ved si tu vsetko tak podrobne preberame, tusim o nas viete viac ako moja rodina. 😵 😉

Noc sme mali zase dobru, prebrala sa sice o 23:00. prelozila som ju k nam do postele, ale ked som sla spat tak nazad do postielky a spala tusim do 6:30. 🙂 Dnes sa chystame poo do Aquaparku, este musim upiect kurca aby mali na zajtra obed, kedze ja budem v robote. 🙂

anta
14. únor 2011

Ahoj holčinky, tak dítě se tváří v pohodě, ale povím vám, že mně je teda špatně doteď. Na 14 hodinu jdu k zubaři já a zítra jdeme s Honzulínem, tak jsem zvědavá, jestli otevře papulu 😅 😅 😅 Asi jo, když se něco stane jednomu, tak je to fakt jak lavina a každou chvíli někdo napíše, že se taky něco stalo 😒

gina333
14. únor 2011

@anta : drzim palce u zubarky. 🙂

Sophi spinka, Nati isla na sustredenie z tanecnej, MM si robi danove priznanie, tak mam chvilku pre seba. 😉 Moj neromanticky manzel mi daroval kyticu zltych ruzi, zeby ma po tolkych rokoch stale miloval ? 😀

lehna
14. únor 2011

ahojky 🙂

naše noc OK 🙂, spinkal celou noc do 6.05, pak už jsem ho nenechala, protože jsem jela na KO na gyndu na 7.30. všecko v pořádku, ještě máme alespoň 2-3 měsíce vydržet a pak se snažit znova 🙂. uvidíme..... 🙂.
Jo a to jsem vám zapomněla napsat,že už snad 3týdny spí Štěpi bez homeo, takže asi ty poslední pětky fakt nezlobí,tak spí dobře, snad už to vydží 🙂

Tak nějaké nehody, bouchání se do hlavy,pády atd, máme na denním pořádku 🙂. zase má ze soboty modřinu na hlavě, bouchnul se do sedačky.

SHERRY- tak hlavně,že je Elík taky v pořádku 😉

ANTA- akrobat Honzík. halvně,že je v pohodě a nic mu není. to je vždycky na infarkt takové pády. Tak ať u zubařky je vše v pohodě 😉

@gina333 - můj muž je taky neromantický,takže já ani dnes kdytku nečekám 😀. no tak třeba se dočkám příští pondělí k svátku 😀. Stále tě miluje, to je jasné 😉 .
jé a užijte si aquapark 😵 😵

@prchalka - toje dobře,že dnes Čorí spinkala dobře. třeba zabraly homeo,a třeba jedna po dlouhé době z lepších nocí. už aby konečně i u vás ty dobré noci nastaly 😉 .
Propojení se mi taky zdá,že tady funguje 🙂. ty naše vztekance, to je ale fakt na ránu mezi oči. jak se začne vztekat z ničeho nic,tak vidím rudě. dostane na zadek, zavu ho do pokoje a on hned jde za mnou a vzteká se dál. si dělá ze mě prču, mi tak kolikrát připadá 😅

prchalka
autor
14. únor 2011

Valentýna přecházíme, aspoň se nepřetvařujem 😅
Už spíme 1.45, to má z toho brzkýho vstávání, pak to dohání. Já si nejdřív četla, ale pak už mám dost a zavřela jsem oči taky na pár minut, to už se mi dloooouho nestalo! Cvíčo bylo fajn, teď si říkám, co bychom bez něj dělaly, brala bych to aspoň 2x týdně.. 😖

prchalka
autor
14. únor 2011

Tak nakonec 2h. Až přijede MM, jedu do města pro ŘP konečně 😅 a po něčem mrknout 😉

lehna
14. únor 2011

@prchalka - no my to taky extra nehrotíme. Jsem právě dostala bonbošku mořské plody, hmm, a pak do mě hučí,že mám velký zadek 😀 .
Tak ŘP,jo? že bys konečně na jaře vytáhla vůz a začla jezdit? 😉 😎 .

k nám odpo přišli jedni kamarádi na kafčo s 10ti měsíčnním Radimkem, pak ještě se stavil druhý kamarád s Matýskem jak šli ze školky. tak jsme měli fajn odpolko. Pipa byl celou dobu hodný, ani žádné vzteky,nic. koukáme jak blázen, i teď pořád hodný vzorný kluk 😅 🙂 . Paráda 😵 po dlouhé době 🙂

sherry28
14. únor 2011

@prchalka zrovinka dneksa jsme si s MM říkali, že je Elíkovi vlastně už rok 😀 , ale neboj, dnes mám řádně antiko 😉 😀

sherry28
14. únor 2011

a dneska jsme čekali u zubaře hodinu a půl, i když jsme byli objednaný 😅 zubařka zaučovala syna a když se na nás dostalo, tak hodinu a půl dělal Lukymu zuby, ale fakt parádně a poctivě 😉 a pak mě asi půl hoďky jeden, poprvé jsem byla u zubaře a nebolelo mě to, dělal mi krček a dal mi injekci 😵 to jeho maminka na mě vždycky šetřila 😕

anta
14. únor 2011

Ahojky, tak jsem si konečně sedla 🙂 No já trčela u zubařky hodinu v křesle, pěkně jsem oslavila Valentýna, jen co je pravda, ale dobrý, jsem spokojená. Zítra uvidím, jak Honzulák to zvládne, panč jsem mu dneska pořídila jako odměnu traktor, tak snad se bude činit, pořád mi říká, že s mámou v tom křesle teda sedět nebude, že sáááááám 😀 😀 😀

anta
14. únor 2011

Holčiny, kuk, to mi dneska namaloval Honzík 🙂 Kreslení ho vážně baví. Na obrázku jsou dvě auta a v jednom (nahoře) je dokonce i řidič 🙂 🙂 🙂

gina333
14. únor 2011

@anta : wau, krasa, Sophi zatial kresli iba cmaranice, hovori ale tomu burka 🙂 🙂

V aquaparku bolo uzasne, Sophi ako vodna vila, ani domov nechcela ist, trocha si aj poplakala ked som ju obliekala. 🙂 Zajtra hodim fotky. 😉 Prave som dopiekla kurca na zajtra, rano este spravim kasu, no dnes mam dost. 😝 Idem k telke, konecne je dnes Panelak, dame si cokoladu, chipsy a vino, milujem taketo vecery. 🙂 🙂

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

sherry28
14. únor 2011

@anta to kreslil i ty kolečka sám? 😨 .....šikulka

zítra by měli pustit domů Ined s Kačenkou, ne? 😵

sherry28
14. únor 2011

@gina333 strašně se těším až budu takhl večer moc sedět při vínku 😵 já radši s bublinkami šáňo 😉

dobrou všem 😔

anta
14. únor 2011

@sherry28 - ano, je to celé jeho dílo 🙂 🙂 🙂

gina333
15. únor 2011

dobre rano 🙂

noc paradna, zobudila sa iba raz, postavila sa v postielke, zahlasila je to hotovo, a spala dalej. 😀 Dnes doo robim, Sophi tu samozrejme troni vedla mna, okamzite sa zobudila ked ja som vstavala o 6:30. Tusim ma 6. zmysel, hned je hore akonahle chcem zatvorit dvere na spalni. 😵

prchalka
autor
15. únor 2011

Dobré ráno,
@gina333 Pokračujem v homeo. Co je zvláštní, že ona se probudí tak 1,5-2h po usnutí (stejně jako po obědě) 😨 😕 😕 😕 😕 😕 😕 a pak zase spala až do 5.55! Opravdu stejné, jako včera, na minutu..
Já ale zase k ránu nemohla spát ☹
@anta Krásně kreslí. Čorí se do toho taky včera pustila, ale tentokrát jen abstraktně 😅 i když nějaký kolečka taky vykouzlila 😀
@sherry28 Já si zrovna v posteli vzpomněla, jestli nejsou nějaké zprávy od ined, že jsem se zapomněla zeptat! Jsem na ně zvědavá 🙂
@lehna No a představ si, že od soboty mám i vyměněný olej a auto umyté 😅 😅 já!! 😅 😅
Holky, včera jak jsem byla na skok ve městě, naposled jsem zaskočila do botek a líbily se mi tam dvoje jarní na čorí. Obojí bohužel v tmavě hnědé - když už že.. a oboje byly poslední. Váhala jsem hrozně, jestli aspoň ty jedny mám vzít, protože byly slevený na 299! A ty druhé Nike za 599. No a teď na ně musím pořád myslet a jestli, tak se tam dostanem tak ve ST a jestli je nebudou mít nebo jí nebudou.. 🙄 😖 😠

lehna
15. únor 2011

Dobré ránko 🙂

u nás se zase spalo celou noc, až do 6.39 😎 😵 . to zas bude blbě usínat po o 😝 . si člověk nevybere,co? nejdřív chce,ať spí dýl a pak nadává,že neusne po o 😀.

@sherry28 -to jste tam strávili teda hodně dlouhý čas u zubaře. ale hlavně,že byl syn zubař pečlivý a nebolelo to 😉 .

@anta -tak jsem zvědavá jak se Honzík předvede u zubařky 🙂. a krásnéééé autíčka, to je fakt šikulka 😉 😵

@gina333 - fajn,že jste si to v aquaparku užili. my taky uvažujem,že bysme někdy zašli. Štěpi vodu miluje,tak asi někdy o víku zajedem. No myslím,že i u nás pak bude řev,jak budem muset domů 😉

@prchalka - další super noc. divné to buzení po 1,5-2h po usnutí. Štěpi to taky dělával,ale teď už se hrozně dlouho neprobudil před půlnocí. tak hlavně,že pak spala do rána 🙂, to je super a to ,že ty jsi nemohla spát, to je normální, bylas nervozní,že seještě neprobudila. to já už si i zvykla a spím v pohodě a ráno jsem i někdy vyspaná 😀.
tak auto připravené, no vidíš, tak sedni a někam vyjeď 😉 , aspoň kousek 😉
tak snad tam botky ještě budou. škoda, mohlas vzít hned aspoň jedny 🙄

Na Ined taky myslím, nechtěla jsem jí psát a otravovat, tak snad se nám tady brzy ukáže 🙂 😵

lehna
15. únor 2011

Jéé, já jsem právě dostala MMS KAčenky 😵 😵 . ta je sladkááá 😵 .
A Ined píše,že je dnes pouští domů, jak bude čas,tak pisne. Kačka je pekná divoška,hlavně v noci,to bude nářez 😀. všechny zdraví 🙂

lehna
15. únor 2011

a ještě jednu zprávu - "ještě se mi nerozjelo kojení,tak chce pořád dokrmovat. dnes jsme šly spát ve 2.30. ,no však taky malá od rána jen chrní,ale co já?? Jdeme pichat naušničky,chuďátko. tak brzy ahojky! "

sherry28
15. únor 2011

krásné dopoledne 🙂

@ined kojo se rozjede neboj 😉a přinejhorším je sunar nebo spousta jiných výrobků 🙂já od ledna střídavě kojím a krmím sunarem, mlíčka bych měla dost, ale takhle mi to přišlo pohodlnější, mohla mu dát i mamka a já byla nakoupit nebo jak jsem vozila Lukyho do školy, tak jsem neměla strach, že by tam zatím hladověl kdyby se vzbudil a odstříkávat jsem nikdy nechtěla 😉 a v noci jenom kojím, ale on pije jen 1-2x za noc a to jen 10 minut a spí dál, sunar je sytější a taky ho po něm nebolelo tolik bříško jako po mým mléku

@lehna na fotky Kačenky se moc těším 😵

sherry28
15. únor 2011

Elíček nám pase a nosí se, aby viděl 😉

anta
15. únor 2011

Tak holčinky, jsme doma od zubaře. Honzík byl moc šikovný, dokonce mě vyhodil, že chce sedět v tom křesle sám a fakt seděl a pusu krásně otevíral, jak mu řekla paní doktorka a ani jednou nezakňoural a nezaplakal, málem jsem ho nedostala domů 🙂 🙂 🙂 Jsem pyšná máma 😉

katzi
15. únor 2011

ahojte,

my jsme zase v období špatných nocí, dnes kňourala co chvíli ze spaní. Já jsem navíc byla včera večer posedět s kamarádkou, šla jsem spát někdy po 23h a pak to hned začalo, takže dnes 🙄 Teď po o jsem si navíc osvěžila po dlouhé době uspávání skákáním na balóně 😝 Nemohla zaboha usnout a já jsem potřebovala ať se prospí, protože v 15h jedeme na návštěvu, tak ať to vydrží. No dost se už v té náruči pronesla 😝

@prchalka : i my na Valentýna kašlem, naštěstí to nebaví ani jednoho z nás, takže nikdo nestrádá 🙂
@anta : Honzík je velikej šikulka s tím kreslením. Adeli taky jen tak čmárá, ani tu tužku ještě pořádně nedrží.

@gina333 : aquapark musel být super. A to se máš, že si večer u telky bez následků můžeš dát chipsy a čokládu. Já se teda přes den taky nijak neomezuju, ale po 19h večer nejím. Když to začnu porušovat, tak se to u mě hned projevuje na váze 😝

ined: tak vy už dneska jdete domů. A Kačka je noční tvoreček? 🙂 Snad se jí to rychle upraví. A s kojením se kdyžtak netrap, buď to půjde, nebo ne a najedete na flašku. Já jsem se s tím u Adeli natrápila dost a dost a tentokrát jsem rozhodnutá se tím nestresovat.

@sherry28 : Elík už je chlapák, rostou ty děti jako z vody.

gina333
15. únor 2011

@prchalka : to je zvlastne s tym homeo, ja si moc nepamatam ako dlho Sophi spala, ona vacsinou vstava vtedy ked ja. 😉

ined: neboj sa kojenie sa ti napravi doma, ja som v nemocke aj dokrmovala, mala som nervy, mlieka malo, ale doma slo vsetko ako po masle. Ale aj ja som dokrmovala ako sherry, bolo to jednoduchsie. 😉 🙂

@sherry28 : ako Elik rastie, a to sa iba nedavno narodil ,krasnucky je. 😵

Sophi spinka, poo sa chystame do Jasnej, vonku je krasne slniecko, tak si pozrieme ako ostatny lyzuju a dam si na kopci svarak. 🙂 🙂 🙂

gina333
15. únor 2011

@anta : my ideme k zubarke az v maji, naposledy revala len co sme vosli do ambulancie. Ruzovo to nevidim ani teraz. 😉

anta
15. únor 2011

No Honzík si tam vzal auťáka z čekárny a už se do toho křesílka těšil, ale jak mě vyhodil, to jsem koukala 😅 😅 😅

lehna
15. únor 2011

nemůžu najít kabel k telefonu,abych vám tady dala Kačenku, než přijde za námi Ined ☹ .

My odpo byli venku, pak jsem byla s malým nahoře u našich. nejdřív jsme šli domů,že taťka(můj taťka´) jde už taky z venku domů(poklízel králíky, Štěpi vždycky asistuje), že jde domů na pivo. tak Pipa jo,jdeme domů, doma řééév, že chce jít za dědou na pivo. tak jsem s ním šla zase ven,že jdeme teda za dědou nahoru na pivo, no néé,malý si to šmároval k brance, že jdeme do hospody na pivo, že nahoru za dědou a babičkou néééé 😀.
nakonec se nechal přemluvit a nahoře jsme strávili 1,5h i bez piva 😀

anta
15. únor 2011

@lehna - to jsi mi připomněla, že Honzík pozná pivo na autech, co je převážejí 😀 😀 😀