Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
15. únor 2011

@lehna : juj, uz sa tesim na Kacenku 🙂 🙂

Poo sme mali super vyletik, dali sme si perfektnu pizzu, ja pivko, MM kavu a Nati cokoladu. Pofotili sme sa, poobzerali lyziarov a hory, a zistili sme, ze na lyzovacke je najlepsie vysedavanie v bare. 😀 😉 Sophi uz spinka, idem este urobit tiramisu pre muza, zajtra odchadza, tak nech sa ma s cim chvalit v Rakusku. 😵 😵

Pekny vecer vsetkym. 😔 😔

prchalka
autor
16. únor 2011

Dobré ráno,
tak dneska buzení až v 0.40, ale pak i v 5 😖 a v 6.10 když jsem se hnula na wc, tak vstávačka 🙄 Nás už asi nic nezachrání, možná tak základní škola 😅
No doufám, že poslední 3 noci MM ocenil, páč k ní vůbec nemusel!
@lehna No, tobě taky něco poslat, to já kablik mám - leda že bys mi foto přeposlala 😀
@sherry28 Téééda, Eliho už je kusanec 🙂
@anta Šikovnej Honzík. U nás byl u zubaře jen řev, zavřená pusa, takže zubař viděl prd.. 🙄

lehna
16. únor 2011

Dobré ránko,

tak dneska buzení ve 3.10, pak 3.45,že chche mlíko, jaky vypil,tak jsem odešla a vstával 7.05 😨 .

@prchalka - no joooo, nějak ten kabel nemůžu najít. takže se snaž a brzy to tady hoď 😀

gina333
16. únor 2011

dobre rano 🙂

@prchalka : skoda, ze u vas to homeo nezabralo tak ako by si chcela. 😒

U nas noc paradicka, zobudila sa az o 6:30. 😵 Doo sa chystame do tych dvoch skolok, uvidim, ktora sa nam zapaci viac. 🙂 Dnes uz MM odchadza do prace, jaj uz aby bola jar, nech je cim skor doma. 😲

prchalka
autor
16. únor 2011

@gina333 No, já nevim..... beznadějný případ asi 🙄
@lehna Jsi rychlík, děkuju! Ale jaké bylo moje překvapení, když ani já jsem kablík hned nenašla. Kontrolovala jsem ho stále na baru a jdu tam a on není. To mě teda zase nadzvedlo, protože Ju už tam dostane a všechno tam odsud bere, takže jsem před sebou viděla 2denní hledání zašantročeného kabelu, ale naštěstí ho nedala daleko!
Tak to zkouším, ale kvalita nevím, jaká bude...

prchalka
autor
16. únor 2011

Kačikač 🙂

gina333
16. únor 2011

@prchalka : aka je kraaaaaaaaaaaaaasna 🙂 🙂 🙂 som hrozne zvedava ak ju prijme Maty. 😉

katzi
16. únor 2011

Dobré ráno,

u nás noc jakž takž šla, nějaký kňourání sice bylo, ale v globále jsme víc spaly než nespaly 🙂 Ráno jsem dělala "vyšetření" zubů a myslím, že jsou to teď už fakt ty pětky. Předtím tam ty místa na ně měla úplně rovný, teď už tam má takový nalitý bouličky. Tak že bysme třeba nějakou tu pětku do porodu stihly? 🙂 Dnes je tady zataženo a tma jako večer. Já už chci jaro a sluníčko 😔

@gina333 : to jste se včera měli super, závidím.

@prchalka : děkujeme za fotečku Kačenky. Stejně je to vždycky takový dojemný a a neuvěřitelný když se narodí. Napřed je to v tom břichu takový abstraktní a pak vyleze takovej krásnej človíček 🙂

anta
16. únor 2011

Ahoj holčinky, teeeeda Kačíkač je krááááásnááá, opravdu nádherná. Jůůůů 🙂 🙂 🙂

prchalka
autor
16. únor 2011

Hlavně, jak to Maty doma zvládl 😕 😕
Miminka jsou sladký, to jsem furt měkkoň z nich 😅
Jsem ráda, že jsem tu fotku nakonec vydolovala 🙂

prchalka
autor
16. únor 2011

Tak jsem se až lekla, co jsem to dneska vyfotila za velkou holku (sponečky vydržely tak půl hodiny, tak jsem toho musela využít) 😅

anta
16. únor 2011

Tak, byli jsme venku hodinu a půl a dítě mi tu háže bobek pod nos, oooo to se mám 😅
@prchalka - no krásná holka 🙂

sherry28
16. únor 2011

jé Kačenka je tady 😵 😵 😵

a Ju už je pořádná baba 😉 🙂

gina333
16. únor 2011

@prchalka : Cori je presne taka vlasata ako nasa Sophi, a vyzera ze je aj poriadna certica. 🙂

My sme doo boli teda v tej skolke, je krasna, cela poprerabana, este tento tyzden budem doniest vyplnenu ziadost a o mesiac daju vyrozumenie, ci ju zoberu. Dufam, ze ano, ak nie pojde do tej sukromnej. 🙂 Samozrejme tam nepovedala ani slovo, hrala sa na tichu babmbulku. 😉 MM uz odisiel, Sophi o chvilu vstane, ja pojdem do kozmetiky a ona na chvilku k babi. 😵 Dam par fotiek zo vcerajska.

gina333
16. únor 2011

Fotecky z Aquparku 🙂 🙂

sherry28
16. únor 2011

@gina333 Bože ty děti rostou a my stárneme 😖 taky už je Sophi pěkně velká holčina 😉

sherry28
16. únor 2011

@gina333 vy tam teda máte sněhu 😲 u nás hlásí na dnešek sněžení, normálně jsem dneska koupila uhlí 😅

gina333
16. únor 2011

@sherry28 : nestras, ze starneme, ja si to nepripustam, i ked sa pozriem na Natalku.... 😀

Snehu je len hore na kopci, v meste nastastie nemame nic. 😉

katzi
16. únor 2011

Když vy tak všichni s těma fotkama, tak vám sem taky něco hodím. Ale už je to zase neaktuální 😀 Musím zas někdy dofotit nový přírůstek 🙂

sherry28
16. únor 2011

@katzi jsi vůbec těhu? 😀 já bych to podle bříka tipla na holčičku 😕 😉

katzi
16. únor 2011

@sherry28 : jj, jsem - ty vlny co se mi večer dělají na břiše jsem před těhu neměla 😀 Ta fotka dost zmenšuje 🙂 A holčičku mi Dr. říkala na velkým UTZ ve 20tt, tak tam snad fakt je 🙂

sherry28
16. únor 2011

@katzi 🙂 já to tušila 😀 😉

prchalka
autor
16. únor 2011

Julouš je na tý fotce tak sladká 😅 😀 furt na ní čumim 😅 No ta fotka taky trošku zkresluje, že 😀
@gina333 Sophi je taky slaďoušek!! 😀
@katzi Ty hubeňoure 😀
Tak máme botičky - a holčičí 😀 😀 A úplně jiný, než jsem měla vyhlídnutý ty dvoje 😀 Na to, že před nákupem ječela, že nový botičky nechce, tak teď večer je zase nechce dát z nohy 😅

sherry28
16. únor 2011

@gina333 já si teď prohlížela fotky ze střední na facebooku a teda to byly časy 😀 ale moc se tam nepoznávám 😅

sherry28
16. únor 2011

@prchalka pěkné botičky 😉 mě přišly zrovna včera pro oba kluky 🙂 no až budu obouvat všechny tři to bude něco 😝 ještě, že mám tři kluky a ne tři holky 😀 😉

gina333
16. únor 2011

@prchalka : paradne botky, ja mam zatial pre Sophi iba botasky, ale oblecenia teda uz ma dostatok, kamoska mi poslala obrovsky balik z Anglicka tak sa vytesujem. 😉 🙂

@sherry28 : to ti neverim, ze si sa az tolko zmenila, ved vyzeras aj teraz ako dievcatko, to ako si vyzerala vtedy prosim ta? 😵 😵 😵

@katzi : krasne male brusenko. 😉

Sophi uz spinka, dnes to trvalo dlhsie, nemam Chamomillu, tak som zvedava na noc. 😲 Uz som uvarila aj obed na zajtra, robim, tak aby svokra nemusela. 😉 Idem este k telke.

Pokojnu noc prajem. 😔 😔

sherry28
16. únor 2011

@gina333 no já vypadala na 12, když mi bylo 16 😀

a tady naše botky, žluté se smajlíkem Máry a ty druhé Lukyho 😉

gina333
17. únor 2011

@sherry28 : tak to doverne poznam, ja som tiez mala stavy v 20-ke ked odomna obciansky preukaz pytali ked sme sli na pivo. 😝

Noc sme mali taku umotanu, mrvila sa , rozpravala zo sna, no nic moc. 😲 Ale to sa dalo cakat ked sme nemali Chamo. 😉 Letim k babi odovzdat Sophi, a potom praca caka. 🙂

prchalka
autor
17. únor 2011

Dobré ráno,
u nás buzení 2x 😖
@sherry28 U vás to vůbec musí být botový park, když jim každou chvíli povyroste noha. Když jsem tak včera koukala na to, kolik už měla Ju botek a to to člověk nijak nepřeháněl! 😖
Tak to je asi tak vše, co stihnu, věší se na mě a lomcuje se mnou. Dneska jsme samy až do večera. Jo a ráno chtěla boty na sebe, málem z toho řvala 😅

anta
17. únor 2011

Ahoj holčinky, Honzík zase spal do 7,05 hodin. No včera se zase přes den vzbudil za 30 minut, ale byl hodný 😉 Jinak s ním teda ale mlátí pěknej vzdor, je to s ním občas až k nevydržení, no to se musí vydržet. 😉