Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
23. únor 2011

U nás se spí přes 2h, ale 3x se mezitím vzbudila 😠 hlavně 2x, jak dole kašlal MM! 😠
@anta U nás to taky začlo jen skleněný oči a pak teploty. Zakašle občas, čistá je taky, rýma neteče. No, a pak se to třeba rozjede ☹ Jo, klidový režim u dětí dost dobře nejde, že...
@sherry28 Tak hlavně, že se u vás něco hnulo a kluci dostali léky a nemuseli se trápit bez 🙄
Hlavně, že si nemusíme závidět, až na pár jedinců, jsou tu všichni marodi..... eeeee, to nebylo ftipný 🙄 🙄 😖 😖 😔

anta
23. únor 2011

@prchalka - závist mezi námi rozhodně místo nemá 😉 No napadlo mě sehnat si pásku na koberce nebo něco silného a přilepit ho na zeď? 😀 😀 😀

sherry28
23. únor 2011

@ined 🙂 ty naše hrdá matko 😉 kde pak jsi? doufám, že aspoň vy jste zdravý 😅

prchalka
autor
23. únor 2011

Tak já hlásím, že nakonec spala snad 2.25, než přišla s velkou pompou tchýně - zvonek, hlasité krákorání na chodbě, říkám, že spí, že je nemocná a.... už jsem slyšela brek shora. A jestli jí může vidět a už tam běžela.. No kdyby mi spala jen hodinu, tak jí asi zakousnu!
Zbytek dne bez teplot a už vypadá úplně normálně. Tak asi dáme ještě jeden čípek na noc a už jsme z toho snad venku 😝
Na INED taky myslím. Hlavně ne žádné choroby!!

gina333
23. únor 2011

@prchalka : tak svokrina navsteva v pravej chvili potesi. 😉

Sophi poo spala skoro 2 hodky, musela som ju zobudit, lebo som sla do kozmetiky. 😲 Ale stacilo jej, bola uplne perfektna do vecera. Teraz uz spinka, dala som jej sirup aj to homeo, uvidim ako bude spinkat, Chamo som vynechala aby nebola prebylinkovana. 😉 🙂 Idem sa este pozriet Nati na ulohy.

Pekny vecer vsetkym. 😔 😔

gina333
24. únor 2011

dobre rano 🙂

hlasim super noc. 😵 Nezakaslala ani raz, spinkala v postielke do 6:00 uplne tichucko, kludne. Neviem ci zabralo homeo alebo ten sirup ale som tomu nesmierne rada. 😉

anta
24. únor 2011

Dobré ranko, holčiny. Tak dítě vypadá dost dobře, dokonce vstával už v šest, po teplotách ani stopy, prostě vypadá zdravě, lítá jak blázen 😀 😀 😀

lehna
24. únor 2011

dobré ránko,

to je dobře,že dětičkám je lépe 😵 😵

u nás noc ...., no zase ve 3.05, pak 3.45 mlíko a spánek do 6.20.
dopo jedem ke kámošce, tak snad zas nebude protivný a řvát ,že chce domů,jako na každé návštěvě poslední dobou 🙄 .

prchalka
autor
24. únor 2011

Dobré ráno,
u nás zas o ničem, holčička mi předvedla zase něco nového ze svých nočních bláznění 🙄 Teploty už sice nejsou, ale:
Než jsem stačila usnout - a to jsem ležela u ní, tak ve 22.40 začala motanice, pak dokonce i kašlat vyjímečně v noci - doteď byla v noci v pohodě 😕 Šla jsem pro kapky, už mě volala, vzbudil se MM, jak si k ní sedl, tak mi spadl mobil za postel, takže jsme ho ještě v tu chvíli museli lovit, což moc nešlo.
Dala jsem teda Sinecod, už dál nekašla, ale motání, kňourání, výkřiky slov asi 4x ze spaní, jednou jsem dostala prstama do oka - a to až do 2.15 🙄 😝 Už jsem myslela, že to neskončí.. Ale pak jak když utne a spala dál v klidu. Jelikož měla ještě na noc čípek, tak od bolesti to asi nebylo, že by za to všechno mohly stále divoký sny?!?! 😕 🙄
Taky mě udivuje ten kašel, kašlala i ráno. Takže zase končím s Mucosolvanem, cibuli už nechce, takže budem jen na Sinecodu a doufám, že to nebude pokračovat, už mám z kašle fóbii 😔

prchalka
autor
24. únor 2011

Že by za ten kašel mohla i 60tka mlíka, co jsem jí po pár dnech zase dala, aby měla na noc něco v žaludku?!?! 😕 Ale myslela jsem na to, jestli to mám udělat... bohužel udělala 😖
Ještě měla odpol někdy kolem 15h Mucosolvan.
To jsou pořád záhady... člověk aby byl detektiv 🙄

katzi
24. únor 2011

Dobré ráno,

u nás noci teď tak průměr - budí se kolem půlnoci, já jdu k ní, vytuhnu tam s ní tak do 4h (někdy občas zamrčí, někdy spí v klidu), pak se přesunu do ložnice a spí se už většinou bez buzení do těch 6.30. U nás jsem teď ale nějaká před nemocí já 😝 Všechno mě bolí, unavená jsem,....Nejhorší je ráno se nastartovat, pak už nějak do večera jedu 😀

Přeju ať už jsou všechny dětičky jako rybičky.

prchalka
autor
24. únor 2011

Včera hezky vybarvovala, docela jsem čuměla 😨
A máme nové hlášky, ale šťastná z toho moc nejsem: "To si děláš srandu!" když jí něco řeknu nebo odpovím a "Do hajzu" když se jí něco nepovede, upadne, rozhází... 🙄 😖

gina333
24. únor 2011

@prchalka : aka je Cori sikovna 🙂 🙂 u nas sa zatial kresli iba burka. 😉

@anta : super, ze Honzik je natom lepsie, uz to najhorsie mate hadam za sebou. 😵

Sophi spinka, dufam, ze ju kasel nezobudi. 😒 Tu je krasne slniecko, i ked je dost zima. poo sa pojdeme aspon prejst, nech sme trocha na vzduchu. 😵

anta
24. únor 2011

Mám drsné dítě, sedí na posteli, no spíš tak polehává a normálně si sám myší pouští pohádky 😀 😀 😀 Dopoledne mě naštval, takže je vidět, že se mu sakra ulevilo 🙂

gina333
24. únor 2011

Konecne Sophi spi vklude bez kasla, a nejaky debil vrta na cely panelak, ma porazi. 😠 😠

prchalka
autor
24. únor 2011

U nás se spalo naštěstí bez kašle, s kapkama teda, ale přes den teda kašle, hlavně po tom vstávání - je to úplně obráceně, než v tom prosinci, to zase kašlala jen při spaní. Já už jsem z toho magor!! ☹ Radši jsem tam ležela celou dobu s ní, mám z toho kašle fakt bobky! ☹
@gina333 Jak vy to děláte, že na vás léky a homeo zabírají?!?! 😕 Týden ti kašle a nic nezabírá, jdete k dr. a hned je po kašli. Prostě nechápu! 😖

anta
24. únor 2011

Holky, mám horkou novinku! Dítě mi hodilo BOBEK do NOČNÍKU!!! 😅 🙂 🙂 🙂

gina333
24. únor 2011

@prchalka : asi preto lebo na homeo hrozne verim. 😀 Ale svagrina vravela, ze aj Trifed sirup, co mala dostala na kasel je taky, ze utlmuje to dieta, takze som rada, ze spi poo aj vnoci, uvidime co tuto noc. 😉 Ved vyskusaj to aj ty, Trifed sa da asi aj kupit, my mame zlty, je to aj na sopliky aj na kase. 😵 😵

@anta : dufam, ze raz sa dockame aj my. 😉 A doteraz ti do nocnika iba cikal? a kde kakal ? 😵

anta
24. únor 2011

@gina333 - čůral do nočníčku, jen to kakání bylo pořád do pleny, vždycky si o ní řekl a dneska, že chce jít kakat do nočníku a povedlo se 😀 😀 😀

gina333
24. únor 2011

@anta : ja strasne verim, ze na leto sa nam podari ju odnaucit od plienok, predsa je o par mesiacov mladsia ako Honzulak, tak dufam, ze sa nam to podari. 😉

anta
24. únor 2011

@gina333 - no já se právě tím učením na nočník nechtěla spoléhat na léto, taky jsem se s tím mořila čtvrt roku, v září jde do školky, takže spoléhat se na dva měsíce před školkou, to bych psychicky jaksi špatně nesla i já 😅

gina333
24. únor 2011

@anta : ja to mam naplanovane zacat akonahle sa otepli. 🙂 len aby moja opica spolupracovala 😀

anta
24. únor 2011

@gina333 - no toho jsem se právě taky bála, aby spolupracoval, však znáš děti, si něco umanou a nehne s nimi ani pár volů 😀 😀 😀 Normálně, Honzík umí ovládat notebook myší! Sám si prohlížel fotky nějakých lustrů nebo co to bylo, ale nahý ženský to naštěstí ještě nebyly 😀 😀 😀 , ale i tak obdivuji tu jeho přesnost při trefování se na obrázek 😕 😕 😕

prchalka
autor
24. únor 2011

Nedočítám, zase jsme unavený a gumový už od tý doby, co se probudila achjooooooo ☹ ☹

anta
24. únor 2011

Nemá náhodou dneska sváteček Matýsek od Ined? 🙂 Jestliže ano, tak Ined, dej od tetky Janči pusku malému nezbedovi a všichni se pěkně opatrujte 🙂 🙂 🙂
@prchalka - jak to? To se z toho asi chudák nedostala ☹

anta
24. únor 2011

Tak jsem psala Ined, jsou v pořádku, nestíhá nás, což chápu, moc vás zdraví a Matýnek svátek má 🙂

gina333
24. únor 2011

Tak aj my prajeme Matynkovi vsetko najlepsie 🙂 🙂

Sophi spinka, idem k telke. 😵

Pekny vecer vsetkym. 😔 😔

gina333
25. únor 2011

dobre rano 🙂

noc bez kasla a bez soplikov, takze super.... by bola keby nespala iba do 5:00. To uz radsej nech je parkrat hore za noc ako vstavat ako banici. 😉 No dnesny den bude dlhyyyyyyyyyyyyy. 😝

lehna
25. únor 2011

dobré ránko,

u nás se spalo celou noc,ale budíček 5.10, pak už nechtěl spát . ale ještě do 6.15 aspoň ležel se mnou v posteli.
tak dneska nebude problém ho uspat po o 🙂

Včera jsem byla po skoro třech měsících cvičit 🙂, super to bylo, už mi to chybělo 🙂

gina333
25. únor 2011

@lehna : co je s tymi detmi ze nespia dlhsie? 😲 my sme lezali do 6:10, cakala som, ze zaspi ale nic, tiez si myslim, ze na obed vytuhne pri flaske. 😀