Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

ined77
12. bře 2011

ahojky 🙂 ,
tak dnes vyjímečně se prckové ve spánku až tak nestřídají, tak rychle nakukuji 🙂 .
u nás to jde...sice na sebe čas mám nulový 😝 , ale už nám to jde všechno jakžtakž od ruky.. 🙂 .jsou dny lepší a horší...jako jinde, ale s pěkným počasím mám dá se říct návaly energie i po blbé noci 😉 😀 .jen je mi líto, že máme málo času být venku...hlavně kvůli matýnkovi 😒 , ale to se taky časem poddá 😉 .
dočítat vás ani nebudu zkoušet 😅 😉 , jen doufám, že marůdci už jsou jako rybičky a máte všichni co nejlépe 😵 !

ukázka jak rosteme 🙂

ined77
12. bře 2011

jo a ještě máme jeden velký pokrok u nás....matýnek si nechá v bdělosti ostříhat nehtíky na nožkách!!! 😀 ...sice k tomu potřebuje obecenstvo veškerých plyšáků..hlavně teda krtka 😀 , ale nechá se 😉 ...3x sláva 😀

ještě vám ukážu toho našeho modela 😀 ...v novém jarním outfitu 😉 😀 ...plus bořka stavitele(ničitele...spíš teda 😅 ) 🙂

sherry28
12. bře 2011

ahojky 🙂
@ined77 🙂 u nás Lukášek= Bořek stavitel a Mareček =Bořitel 😀 , moc to sluší Matýnkovi a Kaťuška je taky moc hezounká 😵, Elík už baští příkrmy a moc mu chutná 😉

sherry28
12. bře 2011

tady aktuální foto Elíka

anta
12. bře 2011

@ined77 @sherry28 - holčinky, krásné fotečky, super krásné dětičky, je vidět, že jste si fakt dali záležet 🙂 🙂 🙂

gina333
12. bře 2011

ahojcek 🙂

dnes bol tak krasny slnecny den, ze to sa nedalo byt nikde inde ako vonku. 😵 😵 😵 Vidim, ze asi vsetci ste robili to co ja, cele poo vonku, na ihrisku, Sophi sa paradne vyblaznila. 🙂

@ined77 :Kacenka krasne rastie, a Maty, no teda nemam slov, ako sa na malu usmieva, super braska z neho bude. 😵 Teda hotovy model, to ano. 😀

@sherry28 : Elik je hadam vysmiaty stale, stastne dieta, vidno to na nom, ze ho vsetci miluju.

Idem pozerat Superstar, uz mam konecne doma aj Natalku, takze sme kompeltka. 😉 🙂

Pekny vecer vsetkym. 😔 😔

prchalka
autor
12. bře 2011

@ined77 Maty je vedle Kačí jak obr 😅 😀 A to jí dává dudínek nebo si ho půjčuje? 😀 Poslední fotka a výraz Kačí je super zamyšlený 🙂 Panejo a jak už pase 😨!!!!!!! To my jí k tomu přemlouvali ve 3 měsících 😅 Ale zase teď super šlape na kole 😅 😀 Hlavně, že to jaro už vám zvedlo náladu 😉
@sherry28 Elíček je super vysmátý sluníčko 🙂 😀
A sem nas...á! Jinak se to říct nedá! Zřejmě nám čoko ten "ekzém" zhoršuje. Tátu jsem načapala v pokoji, jak už se čorí ládovala kusem čokolády. Řek mi, že nikdy neslyšel, že by čokoládu nesměla. Pak jsem jí svlíkla a ukazovala oběma, že má zase po sobě červený fleky, máma u ní stála na 20 cm u nočníku a stejně jí znova pak čokoládu za bobeš dala!!!
Já už nevím!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jsem v koncích!!!!!!!!!!!!! Nedodržují, nerespektují 😠 😠 Kdyby musela mít spešl dietu (celiakie, fenylketonurie apod.), tak jí fakt snad zabijou, protože nám nebudou věřit 🙄 😔 Po koupání večer to měla opět mnohem horší, což už uznal i MM.. Cotam snědla bonbonů vůbec nepočítám 😠 ☹ ☹ ☹

prchalka
autor
13. bře 2011

My máme fakt skvělý spaní 🙄 Včera v autě jen asi 40 minut (protože dál se nejelo), večer návštěva, měli jsme skluz, tak usnula 20.50 skoro jako obvykle a ráno vzhůru 5:45 😝 Moc toho teda nenaspala. A koukala jsem, že čas se mění už za 14 dní 😕
Odpol máme jasný - MM už doma neudržíme, jede se někam zmrzačit 🙄

gina333
13. bře 2011

dobre rano 🙂

@prchalka : uz by to ti rodicia mohli pochopit, ze ma Cori na coko alergiu, ved to nie je sranda. 😒

U nas spanok, ok, zobudila sa uz o 5:40 😝 ale nastastie som ju udrzala v posteli do 7:00. 😉 To jej otrasne jedenie je este horsie ked je tu mama, ja uz neviem co s nou, mama chodi v kuse za nou, stale nieco do nej pcha, ona nic nechce, alebo si to narve do pusy a o chvilu vypluje. Uz mam z toho mindraky. 😒 Mama ako byvala ucitelka mi stale pripomina, ze ona vychovala 100-ku deti ale toto este neviedela, ze ona nic neje iba zobe bla bla bla. 😠 Jasne, ze ma to se.e, ale nic na nu neplati a ja do nej jedlo neviem natlacit. 😲

sherry28
13. bře 2011

krásné slunečné ráno přeji 😵

@anta 🙂 to se pleteš, vůbec jsme si záležet nedali 😀 😉
@gina333 Eliášek se směje i když měl 40°C, on je vysmátý furt 😵 je to naše sluníčko 😉
@prchalka jo to si vystihla přesně, vysmátý sluníčko 😉, to je strašný, že to nechápou, že má alergii 🙄 já bych jim Čorí nepéůjčovala a řekla byhc jim dokud si neuvědomí, že prostě tu alergii má, tak ji nebudou vídat a TM bych řekla, že už žádná čokoláda, ať si to napíše na velkej papír a nosí u sebe 😝 vždyť se dá dávat i něco jinýho za bobek v nočníku nemusí to být nutně čokoláda 😕 Markovi stačí, když si s ním prohlížím knížky na nočníku, nic nedostává, pak ho jenom pochválím 😉

prchalka
autor
13. bře 2011

@sherry28 Myslela jsem mýho tátu! MM nedávání čokolády respektuje!
@gina333 No nedávat jim ji... jsme tam jen na návštěvě ☹ A to tam chci jet, až bude hezky na delší dobu, ale asi s ní budu muset být neustále někde venku. Včera jsem schovala bonbony na skříň, ale tam je v různých skrýších tolik věcí, že máma jde a rozdělá klidně dalších 6 pytlíků, křupky, sušenky.. Já nemám sílu se jen hádat a stále dokola, to bych tam nedělala nic jinýho! Ju řve, když jí to beru... V kapse bundy si sebou přivezla čokoládové figurky a cucavý bonbony... 😠 😝 Už to nemá cenu komentovat ☹ 🙄

prchalka
autor
13. bře 2011

Přidala jsem po dlouhé době jedno videjko, tak mrkněte na pařmenku 😀

https://www.youtube.com/watch?v=vbjuYzhZjiM

gina333
13. bře 2011

@prchalka : perfektna je, a tie vlasy 🙂 🙂 🙂 🙂 Moja mama sa dnes snazila Sophi ucesat, predsa ONA vie jej zopnut do gumicky alebo dat jej sponky, aha mas to vidiet 😀 😀 😀 😀 vyzera cely den ako divoch. Neviem si predstavit ako budeme v lete fungovat s tym harom. 😝 😉

anta
13. bře 2011

Ahoj holčinky, včera jsem neměla takřka čas na koníčka. Teď tedy vařím, chlapi jsou venku. Jo a toho manželova bráchu jsem vyřídila promptně, no naběhli si sami, nahráli mi, tak jsem to na ně pěkně vybalila, hlavně nenápadně, ale myslím, že pochopili. Musím se pochválit 😀 😀 😀

gina333
13. bře 2011

@anta : dobre si urobila, sikula, hadam vam uz daju pokoj. 😉 😵

anta
13. bře 2011

@gina333 - ale příjemný mi to teda nebylo, ale i tak jsem to zvládla, se divím 😉

prchalka
autor
13. bře 2011

Dneska super rychlé uspávání poo. Dala bych jí dřív, ale ještě jsme chtěly vidět v receptáři papoušky 😅 😀 no ale jak jsme čekaly, tak se zinkla ve 12.20 sčítacím listem do oka, začla bulit a zavírat mi oči v náručí, tak jsem jí šla uložit a do minuty spala. Řádila dneska venku na vzduchu a kole a snědla 2 porce polívky 😀

sherry28
13. bře 2011

vrátili jsme se od ségry(ta co má dva syny) byli jsme tam na obědě, slaví zítra 28 let 😉ale oslavovat bude až příští víkend, protože všichni byli tento víkend v kelu 😅tak si ode mě vybrala za dárek digitální váhu, tak jsem jen zaplatila, aspoň nemusím nic vymýšlet 😉
@prchalka tak to jo, to máš těžký ☹ já mám v tomhle mamku dobrou, ta klukům nedává nic až, když se najedí, tak jim nějakou dobrůtku dá, ale nic nepřehání 😉 ona taky nemusí jak se dneska ty děti cpou vším možným 😅

sherry28
13. bře 2011

@prchalka čorízo je super pařmenka 😀

prchalka
autor
13. bře 2011

Holky,
u nás se spalo... po hodině se sice vzbudila s vypadlým dudlem, trochu zakašlala a zabulela, uspala jsem, ale celkově 2.40 🙄 😕 😝 To jsem na to zvědavá. Zatím jsme ještě stále u telky.
Měla bych na vás všechny dotaz. Kdo jste kdy bral nebo berete ATK - jakou a jak na vás působila?

anta
13. bře 2011

@prchalka - já beru ATK Sunya a musím říci, menstruace se srovnala, žádné zhoršení pleti neregistruji a jsem vcelku spokojená holka, protože mi to vážně chodí skoro na hodinu přesně a co je nejdůležitější? Nebolí břicho. Stojí 390 Kč 😉

gina333
13. bře 2011

ahojcek 🙂

dnes som bola poo v C&A na mensom nakupe, nakupila som pre Sophi nejake trika na leto, riflve gatuse, Nati nausky, aj sebe triko takze spokojnost na kazdej strane. 😵 😵 Zajtra idem do prace, mamina odchadza domov, takze vsetko bude v normalu...teda dufam. 😉 🙂 Sophi spinka, idem k telke.

Pokojnu noc prajem. 😔 😔

gina333
14. bře 2011

dobre rano 🙂

noc suprova, okolo 5:00 sice zacala mrncat, uz som si myslela, ze je po spanku, ale spinkala do 6:10 kedy som vstavala ja. 🙂

prchalka
autor
14. bře 2011

Dobré ráno,
po dlouhém poo spánku jsme zalehly večer jako vždycky a naštěstí se teda vůbec nemlela, jen jsme se držely a usnula nevím kdy, protože jsem taky zachrápla a šla jsem od ní 21.45. Pak jsem jí 2x v noci slyšela kviknout, ale dobrý a MM tam šel až někdy v 1.20 - což je jako úspěch v poslední době 😉 Ráno vstávačka v 6. Dnes snad už dopadne cvíčo 🙂
Jo a spát jsem zase nějak nemohla, nj to pondělí 🙄 😝

anta
14. bře 2011

Dobré ranko, holčiny. U nás je teda nějak podezřele zataženo 😉 Honzík je v pohodě, už se těší na motorku, no to mám radost, to ho zase budu dostávat z venčení horkotěžko 😅

gina333
14. bře 2011

@anta : aj u nas je pod mrakom. ☹ My mame trojkolku este v pivnici, ale ked bude teplejsie uz sa chystam vytiahnut, som zvedava ci na nej bude vobec sediet, na motorke sedi, tak dufam, ze ani bicykel nebudem musiet nosit ja pod pazuchou. 😀

katzi
14. bře 2011

ahojte,

zdravíme vás z prázdnin od mojí mamky 🙂 Budeme tady celý tento týden, o vík. pro nás přijede MM. Díkybyhu se Adeli už dostala viceméně do normálu, až mě to překvapilo, že to šlo docela rychle. Čekala jsem, že to bude na dýl. Jen je taková zase víc ustrašenější a pořád potřebuje mít mámu, nebo tátu nablízku. Ale to je už zlatý. Jen jsem dnes zjistila, že jí rostou všechny pětky zaráz, tak to vysvětluje ty aktuální prokňouraný nocí 😝 Ale lepší teď než po porodu.Dnes je tady úplný jaro, sluníčko a teplo - to je balzám 😵

@ined77 : krásný fotečky. To je neuvěřitelný jaký ty děti dělají rychlý pokroky - nedávno Kačulka byla takový slepý, čerstvě vylíhlý koťátko a teď už je to taková okatá panenka 😵 To je fajn,že to zvládáš. S tím jarem a létem to zas bude všechno jen a jen lepší. A co Matýnek a školky - definitivně teda od září jde? To by bylo zas ještě o něco lepší 😉 Adeli nejde - nevzali ji 😒 Nějak to zas ale půjde, třeba si spolu holky budou hrát 😅

@sherry28 :Elíček je taky zlatíčko 😵

hancazivocich
14. bře 2011

Dobrý den,
po dlouhé době všechny zdravím, jen nakukuji. Ale můžete mi prosím s něčím poradit? Jelikož už slunko vystrkuje pazourky, tak jde opět o chatu. Příznávám se bez mučení, že to nedávám... Ze všech stran se na mě valí průšvihy, trable apod.. Do toho se MP rozhodl, že mě asi totálně dorazí. Odjíždí a přijíždí pozdě - to ale přežiju. Kolikrát ho malá skoro ani nevidí.. To rozdejchám. Ale - o víkendu si myslí, že všichni pojedem na chatu k jeho rodičům - od rána až do večere, nejlépe tam přespat - každý víkend! Copak nemám právo být za celý týden aspoň jeden den s ním a s malou? Jsem na ni sama - budiž, přežiju, zvykla jsem si... Ale být celý týden pod dohledem, bát se říct svůj názor, dát malý na zadek - když zlobí, poslouchat, že tohle by si dovolit neměla - když jsem zmatená a nereaguju dostatečně rychle - něco jako když jste na praxi a pořád vám někdo kouká pod ruce... V so jsme jeli, ale já napruzená, nešťastná a neustála jsem to - byla hádka. Jelikož mi víceméně umírá i druhý děda, od smrti prvního to nejsou ani dva měsíce a pořád mám na talíři řeči o tom, že si tchán pořídí pistoli a kdyby se měl potento a tamto, tak to radši ukončí sám.. (přitom jeho máti dožívá s infaustní diagnozou též).. Já to nechápu - nikdo z nás neví, jak dopadnem, třeba budem jednou sami rádi, že nám tu pr**l někdo utře-ne? Proč ponižuje a dělá si srandu z lidí, kteří se nemůžou bránit? Já MP nezakazuju, aby tam jezdil, jen jsem chtěla nějaký rozumný kompromis... Třeba jet tam na odpo, nebo buď ať tam jede sám nebo s malou... Já tam teď prostě jezdit nechci.. Další bod - uspávání - chodí spát okolo půl dvanáctý, chtěla jsem tam, aby ji uložil.. Tchýně - mně nepřijde, že by byla ospalá.. A po uložení začla třískat nádobím, pouštět mikrovlnku, dohadovat se s MP, který byl na druhé straně místnosti.. Já už prostě vypěnila - protože když usne dlouho, spí dlouho, tak usíná až kolem půlnoci. Máme najetý rituál - a usíná aspoň před desátou - ale to už MP šťastně chrupe a neví o světe..

Ad zuby - nám už chybí jen horní pětky.. Jelo jich 6 naráz...

Homeo dobrý - to na zklidnění jí užírám já 😲 😅

ined77
14. bře 2011

ahojky 🙂 ,
dnes jsem získala zázrakem maličko času, tak už nakukuju 😀 .
všem moc děkujeme 😵 ....

@sherry28 🙂 ..vy už tak papkáte? 😕 🙂 ..já myslela, že pořád jen kojíš 🙂 .
elík je nádherný 😵 !..taky už se těším na kačulčin úsměv..zatím jen letmo trénuje 🙂 .

@katzi 🙂 ...u nás je zápis do školky až v dubnu, takže zatím nic jistého.no, ale chtěla bych, tak uvidíme 😅 .
jj, kačulka už čumákuje pěkně 😀 ...ty dětičky rostou hrozně rychle 😨 ...pořád na to musím myslet, abych si to naposledy pořádně užila, alespoń v mezích možností 😉 .

@prchalka 🙂 ...s tím pasením koníčků..no snažím se kačku dávat na bříško často, i kvůli těm prdíkům.matýnek, ten se otočil sám někde až v 5 měsících, my kvůli tomu i cvičili vojtovku 😝 .preferoval levou stranu a koníky pásl nestabilně+stáčel levou ručku nějak špatně pod sebe 😒 .ale asi za 3 m už to bylo všechno o.k. 😉 .
na video se kuknout nemůžu, kousl by se mi pc ☹ ...jak něco takového spustím, tak konec 😠 .budu muset někoho splašit na opravu 😅 .
a s tou atk....já brala hodně dlouho triregol a super a naposled jsem měla nějakou katyu nebo tak nějak a taky dobré 😉 .obojí stálo na 3m myslím do těch 300kč 😉 .
s tou čokoládou 😠 ☹ ....asi budeš muset pár členů rodiny objednat na ušní či co 😠 😖 ..ne, tak když snad sami vidí, že ekzém má, tak snad dnes už i dítě ví, že po čokoládě přijde jasně zhoršení 😔 .
jo motorkáři už vyrazili...jj, viděla jsem a vzpomněla si hned na tebe 😒....

@hancazivocich 🙂 ..ahojky 🙂 .
s tou chatou...stála bych si za svým...přesně jak jsi to napsala nám, to řekni TP....buď se shodnete na kompromisu nebo si tam holt bude jezdit sám 😝 ...když je pořád pryč, měl by být rád, že může s vámi v klidu strávit víkend 😒 .
jejda, tak to jste už pěkně zubaté 😕 🙂 .
u nás ty 5 asi už nevyrostou, zdá se 😀 .

kačulka už se maličko chruje, přijde krmení dravé zvěře 😀 , tak pááááá

ined77
14. bře 2011

@prchalka 🙂 ...jo a dudlíka jí matýnek dává 😉 😀 ..ví, že jí ho nesmí brát 😉 .ona ho ani moc nechce,zato mates...no škoda mluvit 😎 😀 ..on si sám sobě říká...matýnek- miminko s dudlíkem 😀 .ten s ním půjde snad i do školy 😀 ....