Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
24. únor 2010

gina333: my 17.taky tu běhám, mamka přijede zas zítra 🙂

matova
24. únor 2010

ahojte 😎 🙄 😀 ,
u nás bola bábätkovská noc, bol hore 4x a zakaždým chcel mlieko 😠 . Prvýkrát už o 21h, snažila som sa hladiť...nepomohlo ani pššššš, skôr ho to dostalo do záchvatu, prikyvoval že chce mlieko...za dverami vyvalil oči na futbal v TV 😕. po mlieku aj tak nevedel zaspať keďže videl že za dverami sa ešte nespí 😀 , tak sa mm musel spratať na prízemie a ja k malému. Potom sa zobudil neviem o ktorej- dopil mlieko. Potom o 1:30, a o 5:30- kedy som ho musela aj prebaliť lebo mal prepišanú plienku-žiadne protesty,kľudne sa nechal, stiahol po tom mlieko a hoci aj mm ešte ležal, šimonko zahodil fľašu a hajde dolu z postele.
Neboli sme doobedu ani von a neviem čo budeme robiť poo lebo svokra odišla na dva dni za dcérou 😒. Celé doobedu bol ako prívesok, nepohrá sa ani náhodou. Našťastie polievku máme zo včera (bude po spánku), na obed som spravila len ryžu a omáčku Hipp som otvorila zo skleničky (ryža+teľacie+karotka).
Spí od 11:10 (aj to som rada že sme to dobojovali od rána. ale zaspával zle hoci bol najedený a napitý-musí ho to bolieť lebo poplakával. A ten pes za našim domom- detto 😠 . Myslím si že najbližšie dni a noci budú blbé, lebo všera mal síce cumeľ a prsty úplne vzadu, dnes však na mieste očných- na jednom mieste hore má vybúlené miesto-ale zub ešte nepresvitá 🙄.

katzi: vitaj dnes späť 😉
sherry: moja mamka zas musí byť stále doma v meste, lebo tam býva aj babička, ktorá potrebuje jej pomoc ☹
prchalka: super noc, keby ich bolo aj viac 😉

matova
24. únor 2010

ined 🙂 : to je super že si všetky blbosti vyhodila. Ja to nejak pri malom niesom schopná popreberať...všetko chce chytať...a sú tam kadejaké klince... 😅
na tú nepečenú jahodovú tortu by som sa dala nahovoriť 😵. je to z piškót? tvaroh-jogurt???mňam 😉

ined77
24. únor 2010

ahojky ženy 😅 ,
chtěla jsem první dočíst,ale raději dřív písnu.spinkáme od 11.45,tak kdyby náhodou buntošil 😉 .
noc nic moc 😖 ...nedřív jsem nemohla usnout já a když už jsem skoro zabrala,malý se vzbudil.
pak bylo celou noc takové převalování a vrtění,a vstával snad už v 5h 😅 .chvilkama pak ještě bucnul,ale pak zase seděl a něco vykládal a tak až do 6.11,kdy si mm pustil tv a matýnek to jasně hned zbystřil 😅 .
ráno honička,dort,chlebíčky,nákup,procházka,cesta pro víno,obídek atd 😝 ,jsem ráda,že sedím 😀 .
matýnek byl brzy ráno docela umrčkaný,ale naštěstí ho o pak přešlo.sice mi vše roztahal,ale hlavně že si hrál že 😅 .
cestou jsem mu ještě přikoupila dva dárečky,které už dostal.já jsem v tomto jak prdlá 😅 ...
lopatku a smeták(růžové 😅 ,jiné zrovna neměli)a knížečku 🙂 .tak už zametal a prohlížel s vervou traktory 😀 .
jo a našel si novou zábavu...na velkém plechovém táce se poposunuje po bytě 😀 a hrooozně ho to baví 😀 .
tak to je asi vše,jdu vás přelouskat kočky 🙂

matova
24. únor 2010

to je super že sa takto posúva 😀 😀 😀 . Môj akurát všade nosí plechovú formu-tzv. srnčí chrbát 😅

prchalka
autor
24. únor 2010

Tak jsme dnes vyrazily ven dokonce před obědem.. fotky v albu. Ale mám s tím dobrou historku, jsme dost daleko od baráku, volá MM, do toho si sedla malá na zem do břečky a do toho vidím, jak u nás zastavuje pošta. Říkám si, to nemůžu stihnout! Ukončuju hovor, sbírám protestující dítě a mažu.. stihla jsem ho, ještěže tentokrát vůbec vylezl a čekal u baráku! Ale rozcvička to byla pěkná! Křesílko už je doma, vybalíme ho po spaní 🙂

prchalka
autor
24. únor 2010

Matýskům vše nej.. k dnešnímu svátku přejem 😉
Kupu věcí bych se chtěla zbavit taky, ale s malou se v tom opravdu přehrabovat nejde 😝 Takže skladiště, což nesnáším, ale co se dá dělat..
Ženy, nějaký závěs na dveře či tak něco by nepomohl, aby klukům byla ta tv a světlo jedno?
Odpol asi vyrážíme do města, já na kafe s dvěma holkama z práce a MM chvíli pohlídá. Stejně si to moc neužiju, ale co, aspoň něco!

matova
24. únor 2010

prchalka: to je krásna mačička, a akú radosť z nej má čorízo 😅
uži si kávičku, ja fakt neviem čo bedem s malým robiť 😖
Na dvere dávame deku, ale aj tak je tam priesvit. Už som rozmýšľala že na sklo nalepín nejakú lepiacu tapetu- aale to by musela byť asi čierna alebo tmabomodrá 😢 a hlavne bez vzorov...nič pekné 😒. A cez štrbinu nedovretých dverí by zas videl svetlo. no ja neviem...mlieko chodím zarábať práve mimo spálňu- chcelo by to asi v spálni, ale zásuvky na lampu máme dosť dole a stále ošahával lampy,tak som to zrušila a dala tam kryty...preto teraz chodíme von z izby...
ined: óooozaj, všetko najlepšie Matyáškovi 😵

sherry28
24. únor 2010

prchaka. krásné kočky, obě dvě 🙂

prchalka
autor
24. únor 2010

A když jsme u těch knížek - čoríz včera vzala reporelo, přitom se dívala na tv, opřela se do něj a roztrhla od sebe ty desky stejně, jak to dělají těžký váhy s telefonním seznamem! Co z ní bude? 😕

ined77
24. únor 2010

hotovo,uf 😅

prchalka 🙂 ...tak ať je brzy lépe a už jí konečně něco vyleze,chuděrce malé ☹ .a ty si trošku odpočneš od čertění 😉 .

katzi 🙂 ...jsem téhož názoru-spláchnout to jedním vrzem 😀

sherry 🙂 ..to ji vyjádřila přesně 😀 ...1 je málo a 3 je moc 😉 .a i s tím jedním,tak jsme s bavili s mm,co kdyby nedejbože někdy něco... 😢 ,pořád má člověk potom ještě druhé dítko ☹ .
akorát vylučuji předem dvoj a vícerčata 😀 😕 .

gina 🙂...co jsem to jen... 😅
jo,polévku z pangase..i ten link co ti dala sherry zní zajímavě,písnu ti receptík do IP 😉 .

matova 🙂 ...také je ráda,že máme odbordeleno 😀 .teď ,mám naopak problém s věcmi po matýnkovi,různé blbinky,které jsou mi líto vyhodit a tak.jako první kartáček na zoubky a pod.takže skladuji 😀.
dort...ano 🙂.piškoty,jahody,2 zakys.smetany light,velký bílý jogurt,vanil.cukr a cukr moučka,malinko 🙂 .taky to mám ráda 😵 .
u nás se nosí vše,pánvičky,forma na bábovku,tácky,hrnce,mísy i srnčí chrbát 😀 ...jen vždy rychle zabavím sklo a je to pohoda 😀.

noc stála jak vidím téměř všude za starou belu ☹ ...

sherry28
24. únor 2010

malý usnul, trošku se vzteká, ale jinak byl moc unavený 🙂 dnes ve školce, když si kluci dávali pusu na rozloučenou ☹ chytil Mareček Lukáška za tričko a nechtěl ho za Boha pustit 😢 šel s ním až do třídy na koberec v botech 😅 musela jsme ho rychle vzít 😀 a plakal 😢 nejradši by tam byl s ním 🙂

ined77
24. únor 2010

prchalka 🙂 ...já jsem matýnkovi koupila telefon,klasický s číselníkem,má to kolečka,když se táhne píská a tak...měl ho 1,5 dne,opřel se o ten číselník(jezdil s ním po zemi po kolínkách jako s autem) a probořil ho 😝 .
tak buď to byl zmetek nebo se matýnek také nezdá 😎 😅 .
fibingerová? 😕 😀 😅
foteky super 😵
u nás se obávám,že z takového setkání by ta kočička nevyvázla jen tak lehce 😀
závěs na dveřích máme!to by musely být vrata jak do krytu,aby to pomohlo 😠 .

moc děkujeme za přáníčka 😵 😵 😵

ined77
24. únor 2010

sherry 🙂 ..chuďátko mareček 😅 ...to je právě super,jak už i takový prcek dokáže toho sourozence vnímat 😵 .
o tohle bych nechtěla matýnka ochudit... 😉 .

katzi
24. únor 2010

Tak my máme za sebou profňukané dopoledne, teď spí. Doufám, že se vyspí do růžova 😉

Já jsem jsem vás letem světem dočetla a zároveň ještě surfuju po bazarech - sháním nějakej nábytek k Adu do pokojíčku a sobě nějaký nový hadříky na jaro. Jak to jaro pomalu přichází, tak začínám jaksi rekapitulovat svůj zevnějšek a je to dost bída - vlasy 😝 , pleť 😝 , postava 😝 😝 , oblečení 😝 😝 😝 🙂

Taky přeju Matýnkům vše NEJ ať je jim pořád jenom HEJ 🙂

ined: to musel být Matýnek teda hodnej, že mu maminka chystá takovou oslavu ve velkým stylu - jakože dort, chlebíčky a tak 🙂

prchalko: no ty jo, před obědem venku? 🙂 My jsme se dnes taky vyhrotily k výkonu - musely jsme - šly jsme ven do slepa pro brambory na oběd 🙂

sherry: to je super jak se mají kluci rádi. To by se mi taky jednou líbilo..

prchalka
autor
24. únor 2010

ined: Oni jsou taková malá demoliční četa, že 😅 😀 Kočička byla taky asi 2x vytahaná na ocásek, chuděrka.. 😝 Jo a budeme mít gumáčky na ven, zase jsem včera brouzdala po MMB a chce to něco do čvachty! Jedny mi byly zas vyfouknutý pár minut před nosem, tak jsem vzala jiný, žluto-černý žirafkový! Zbytek už moc výběr nebyl, aby vypadaly kloudně. Snad nám budou!
Jj, asi Fibingerová. Kámoška říká, že tohle dítě bude chtít zabavit a vybít.. Jsou to osobnosti už teď!! 😝 Ale kdo to má stíhat!
A POZOR! Dneska je venku fakt jaro 🙂

prchalka
autor
24. únor 2010

katzi: Vlasy, xicht, postava - no.. to řeším pořád, když vylezu ven, rázem se cítím trochu blbě.. 😝

ined77
24. únor 2010

katzi 🙂 ...já rekapituluju svůj zevnějšek pořád 🙄 .ano ano,chtělo by to něco 😅 .
už se chystám alespoň ke kadeřnici,ale už tak 2 měsíce 😅 ...bud muset pohnout,otepluje se a v čepici budu brzy působit jako místní blázen 😀 .
děkujeme za přáníčko 😵 .
nooo,jako my rádi slavíme 😅 ...tak i svátky a tak trošku ve větším 😀 .ale jen jako doma,s rodinou 😉 .
tož to jste dopolko se pěkně prošly 😀 😀 😀

katzi
24. únor 2010

prchalko: jj, demoliční četa 😀
A přesně - já se taky venku cítím trochu blbě a hlavně, když potkávám ostatní matky - přijdou mi všechny takový upravený, dobře vypadající, kočáry čistý bez drobků, děcka nezapatlaný,... 🙂 Jak to dělají?????🙂

ined: taky jsem se rozhodla, že začnu u vlasů - aspoň si je nabarvím 😉 Tak si oslavu pořádně užijte 🙂
JJ, ušly jsme dopol. pořádnou štreku - asi tak 300metrů 🙂

prchalka
autor
24. únor 2010

katzi: Já potkávám navíc matky, jejichž děti sedí v kočáru a krásně koukají ven... žádný vztekány 😝 A pak jsem taky předevčírem potkala jednu, která šla asi přímo na focení do časopisu nebo co - supr trupr mejkap.. To se vždycky zastydím, fakt. Akorát ona už byla trochu jako plakát 😝
Holiče na mě a nějaký lepší hadry by to chtělo. Ty koukáš i po bazarech na oblečení? Já mám občas taky chutě, ale to si to radši zkusím v krámě, i když zkoušení fakt nesnáším, hlavně v zimě. Ale v Takko u kámošky nakupuju většinou i bez zkoušení. Dokonce jsem minule koupila blůzu i švagrový a kupodivu jí byla - za to hlídání, ale to už jsem tu jednou psala, takže voko docela mám!
Vycházka do sklepa - dobrý 😀 😀 😀 😀 😀

ined77
24. únor 2010

katzi 🙂 ...jj,přesně tak.všechny ostaní maminky až na malé vyjímky vypadají tak nějak jinak než já 😅 .
kočárek teda udržuji v čistotě jak se dá,i za pomoci vlhčených ubrousků třeba po cestě 😀 .
malého teda taky 😀 .v kočárku jí akorát tyčinky,někdy rohlík a občas piškoty.
takže vádná jsem teda hlavně já 😀 .
osalvičku užijeme,akorát nemůž přijet můj taťka,je mu zle ☹ ,tak tu bude akorát babi a druhý děda.
švagrová se stěhuje o víkendu,tak balí atd.takže slavit se bude na etapy a to za chvilku bude další oslava 😀 ,matýnkových 18 měsíců 😀 .(dostane tříkolku,psssst 😉 😵 ).

prchalka 🙂 ...tak držím palečky ať gumáčky vyjdou 🙂 .já jsem zrovna včera uvažovala,že půjdu matýnkovi koupit pláštěnku 🙂 .gumáčky my ve městě zatím asi až tak neužijeme.
jj,jsou to fakt už malí človíčci,kteří dobře ví co chtějí 😅 .
mě vážně mrzí,že matýnkovi některé věci fakt nevydrží 😒 .to není první zničená hračka.třeba za toto nemohl,to mu nekladu vinu,ale s věcma hází a bouchá a já se můžu uvysvětlovat,že ne,ža tak se s tím nebouchá atd.. ☹

prchalka
autor
24. únor 2010

Spí už 1.30, tak se asi pomalu loučím... Hezký den 🙂

ined77
24. únor 2010

jj,taky už máme přes čas v postýlce 😅 ,
tak i já pomalu končím a loučím se a přeji všem fajn den,večer i noc 😵 .

katzi
24. únor 2010

prchalko: to je zatím snad první věc, ve které se ty naše dračice liší - Adu ZATÍM v kočárku sedí v poho bez protestů. Naopak, někdy protestuje když ji dám ven ať se jako projde, tak za chvíli chce zas hačnout. Se asi přece jen projevují trochu geny po rodičích 🙂

Já potkávám taky právě takový matky, který jsou IN oblečený, nalíčený, hubený a opálený ze solárka. Stačilo by mi třeba jen to olečení a hubenosti 🙂

Koukám na MMB na oblečení, ale jen na jednu kategorii - na jarní bundu. Všechno ostatní kupuju taky v obchodech a zkouším. Na MMB se někdy dají sehnat takový trochu míň okoukaný věci, tak se snažím něco ulovit.

ined: já se taky snažím udržet kočárek v čistotě, ale dost se u toho teda vždycky nadřu 🙂 Adu tam jí různý křupky, taky rohlíky,...takže drobky všude. Taky jak je teď to bláto, tak je ten kočár furt zapráskanej...
Matýnek dostane tříkolku na 18m, ten se má🙂 A jakou? Máš ji někde z netu? Taky bysme chtěli Adélce nějaký vozidlo na jaro koupit

prchalka
autor
24. únor 2010

katzi: My jsme teda v kočáru jako taky v pohodě, ale musí se jet svižně a né někde očumovat, někdy se jí to prostě nelíbilo. Teda nevím, jak po té zimě, ale snad mi tam ještě vydrží, pokusy posledních dnů dopadly docela dobře 😉 😉
ined: Tak nějak jinak, než já 😀 😀 😀 😀 To snad ne! Třeba si to jen namlouváme a patříme taky do té in skupiny 😀
U nás se teď sedí v křesílku a listuje časopisem a u toho kouká na tv 😀 Čekáme, až přijede tatí a razíme..

sherry28
24. únor 2010

vše nejlepší Matějům a Matyáškům 🙂 Zvĺřata - Obrázky na profil

sherry28
24. únor 2010

kopírovala jsem přáníčko, ale bohužel 😒

gina333
24. únor 2010

Matyaskom a Matejkom vsetko naj 🙂

ined: diky za receptik, urcite vyskusam. Pangasa som spravila na masielku, bola to mnamka, samozrejme, ze mala my ho oprdela, dnes zvitazilo zase mlieko. Neviem co si vobec robim starosti s varenim. ☹

prchalka: mala je kraaaaaaasna s tou macickou. 🙂

Tak co sa tyka oblecenia, ja si hodne objednavam na MMB, vacsinou akucie, aj malej aj sebe. Vlasy si farbim pravidelne, do kozmetiky chodim tiez. Ja si na taketo veci dam dost zalezat, a v mojom veku vyjst nenamalovana na ulicu, to by bol odstrasujuci pohlad. 😎 😎

Poo spala hodku a pol, celkom faj, lebo cim viac spi tym je to horsie s uspavanim. 😉

prchalka
autor
24. únor 2010

Tak už jsem doma nějakou chvíli. Dala jsem si 2 Lambrusca a latéčko, jedno cigárko 😅 😅 😅 a bylo to fajn, jen málo času! V busu jsem si pak sedla vedle nějakýho voňavýho chlapce v černým kabátu - 2 vínka a nějak to se mnou zamávalo 😀 😀 Za chvíli jdem koupat a spinkat.. Všem pá 😔

sherry28
24. únor 2010

poslušně hlásím, že u nás se už spí 🙂