Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
24. únor 2010

k tomu oblečení, nakupuju na aukru klukům, zrovna jsem tam nechala tisíc korun za Marka 😅 příští měsíc bude zase na řadě Lukas 😀

matova
24. únor 2010

Ahojte 😎 🙄
ja som dozaista odstrašujúci príklad na ulici 😀 . V podstate som sa tak cítila už dávno pretým ako sa narodil šimonko,ale ja na takéto veci moc niesom. Stačí mi keď som v čistom, nosím športové veci- iné by som určite ani zladiť nedokázala...nesledujem čo sa nosí...vždy som si vyberala to čo sa mi jednoducho páčilo. Dokonca mama mi vravieva, že keď ona bola mladá, tak bola oveľa modernejšia ako ja 😀 . Ale asi ako katzi písala:asi by mi stačilo len trochu štíhlosti. Takže zovňajšok nejak neriešim, jediné po čom žalostne prahnem je konečne trochu pokoja. a zvlášť po dnešku, začínam zas riešiť svoje roznerváčené vnútro ☹ .
Obedný spánok 1:15, to sa zobudil už o 12:15...takže dnes des. U nás bolo otrasné počasie a ešte aj hmla...von sa mi vôbec nechcelo, obaja sme sa nudili a boli sme otrávení. Hneď ako prišiel mm z práce, naložila som malého a šli sme 10km do ďalšej obce kde majú viac obchodíkov. Malý bol rád, ale už o 16:30 začal nariekať v obchode, prikyvoval že chce domov...Proste tie jeho vnútorné hodinky sa nezaprú, všetko chce presne na čas,inak je mimo 😠 🙄 .
Doma som sa rozhodla že ho už nebudem kúpať,lebo už padal z nôh, dala som kašu- nechcel, plakal,...tak plienka,pyžamo, mlieko- ani to nechcel-trochu sa napil a liezol z postele. Zrazu sa rozbehol do kúpelne, hádzal hračky do vane...Ja som myslela že ho roztrhnem. Tak zas dole pyžamo, plienku, medzitým sa zvrtla ružica vo vaničke a oboch nás vysprchovala- malý spustil rev, ja tiež rev na neho, strčila som ho neľútostne do vody...Obliekanie, dohováranie, kyvkal už že chce kašu, fakt ju zjedol, potom som zas robila mlieko ktoré medzitým vychladlo...napil sa už len trochu a okamžite odväcol. Aspoň že tak.
A ako sa mne chcelo veľmi spať, tak sa mi už vôbec nechce, asi mi tlak vystúpil až neviemkam 😔

gina333
24. únor 2010

Teda prchalka, ty sa nezdas 😀 😀 😀 😀

sherry: ako je ti dobre, ze spite. Zda sa, ze my chodime spat posledny a vstavame prvy. 😉 😉

matova
24. únor 2010

Spí od 19h. A kúpili sme omaľovánky a kocky.
kocky skladať do obrázku ešte nevie a z omaľovávaniek má nervy, že nevie vyfarbovať,ale nič lepšie tam nemali 😅

matova
24. únor 2010

A už nespí. spal 45 minút 🙄 . moje nervy 🙄 🙄 🙄

sherry28
24. únor 2010

matova: náročný den u vás ☹ mě malej teď dva dny taky po O spí jen hoďku(dnes ho vzbudila pošta) 😠 vstává zadkem nahoru, takže celý den je protivný 😅

sherry28
24. únor 2010

gina333: a jak je máš tam mamku, tak je veseleji ne? 😉

gina333
24. únor 2010

Baby to je des 😠 Uz sme konecne zaspali, uspavala som ju samozrejme na rukach, je uplne roztatarena, sialena, no prevdu povediac, to , ze je tu mama my moc nepomoze. ☹ ☹ Ale hadam, len prvy den je taky,kym si zvykne, ze je u nas niekto cudzi. Lebo moju mamu videla naposledy v zime, takze kym sa rozkuka bude to trvat. 😉 😉

matova: moja, dako sa to na teba dnes sype. ☹ ☹ Drzkaj sa, nie, ze sa zosypes. Ja mam tiez niekedy take stavy, ze uz nevladzem, potom sa vzdy s nejakym zazrakom pozbieram a ide sa dalej.

sherry: este k obleceniu, ja som natrafila cez MMB na jednu strasne zlatu babenku, ktora my vzdy posunie za dobru cenu kopu oblecka. Aj teraz uz mam krasne veci nakupene, ona zije v Anglicku takze su to fakt krasne kusky.

No, idem sa venovat trocha mame, krasnu nocku, zajtra som tu zas. 😉 😉 😉

prchalka
autor
24. únor 2010

Holky, tak jak to byl fajn den, tak to špatně skončilo ☹ Protože dělám před koupáním 10 věcí najednou a nesla jsem něco do koupelny, vypadl mi tam z kupy prádla, který jsem nesla, mobil na dlažbu. Tentokrát už to nerozchodil, rozprsknul se displej ☹ ☹ Jsem fakt kazisvět! Možná mi z něj MM ještě něco vytáhne, ale mám fakt po náladě ☹ Dočtu zítra.. papa

cikyta
24. únor 2010

Ahojte.Sem tam nakuknem...Momentálne nás zubky netrápia,aj ked od rána a celé doobedie bolo u nás plačlive,nervne a vobec netuším prečo zas?! 😠 ☹
Matova-ono je to hrozne,ako ste bojovali večer,ale napriek tomu-pardon,ale som sa fakt z chuti zasmiala. 😀
Dobru nôcku...

prchalka
autor
25. únor 2010

Dobré ránko,
Tak u nás druhá noc bez mlíka! První bečení až někdy kolem 1h 😉 Pak spala se mnou a probrala se trochu před 6h, nahodily jsme dudel a vstávala něco kolem 6.30, tak to docela šlo 😉
No a když spí ona, tak jsem zase nemohla od 12-1h nějak spát já a pak po 5té hodině taky, ale nestěžuju si!
gina: Co čípky, už zas nedáváš? Já nějak vypozorovala, že poprvý to fungovalo sem-tam, pak jsme vysadily, podruhé spala klidněji, ale stejně se budila na mlíko spíš až k té 5té hodině, pak jsme zase na chvíli vysadily a teď potřetí a spí jak zabitá. Snad v tom není nějaký opium 😅 😀

gina333
25. únor 2010

Ahojcek 😉

prchalka:faj noc. Ja teraz davam Chamomillu, tak nechcem miesat s Vibrucolom. Zatial sme dosiahli aspon to, ze prvy budicek je po 24:00, ale potom do tej pol siedmej - vtedy vstava pravidelne - je hore aj 3x. No idealne to nie je, aj stale este dost pije. 😒 Mne sa tize podaril rozbit mobil tak ako tebe, asi pred rokom, veru som si musela zaobstarat druhy, moj milovany uz je nefunkcny. ☹

Sorry baby, ale kis kis Cesi, prehrali ste 😉 😉

prchalka
autor
25. únor 2010

matova: To jste teda měli večer, oba K.O. ☹ Ten Šimonek je teda ale pedant a puntičkář! Tak ať je dneska líp, musí být! 😉
gina: Malá se rozkouká a mamka ti pomůže aspoň přes den, ne? 😉 Když já tady měla mamku, tak ty dvě se od sebe nehnuly celé 2 dny, ale to taky není dobře! Moje mamka vůbec nerespektovala to, že má dát čorí taky trochu volnosti 😖
Kolem 9h přijedou tcháni, tak já pádím něco dělat! Zatial.. 😉

prchalka
autor
25. únor 2010

gina: Mně je naštěstí naprosto šumák, kdo co vyhrál a prohrál, hlavně fotbal a hokej, to jsou trochu mimoni, ti chlapci. V podstatě to nesnáším! Ale taková Sáblíková - klobouk dolů! Jednotlivců si teda vážím, ti musejí makat!!!
Ten mobil je mi taky moc líto, NIKDY jsem nic nerozbila a teď si připadám fakt hrozně ☹

gina333
25. únor 2010

No zatial to vyzera tak, ze mala je horsia ked je tu mama, ani mlieko teraz nechcela pit 😠 beha po byte a moja mame je asi pravy opak tej tvojej, deti pri nej mozu vsetko. 😉 😉

gina333
25. únor 2010

Nieco na pobavenie a rozptylenie 🙂

Na materskej tretím rokom
cítim sa byť už otrokom.
Každé ráno pripravená,
že ma čaká dáka zmena,
ale večer s hrôzou zistím,
že to bol deň zas ten istý:
Plienky, hračky, kašičky
a dve zlaté detičky.
Starší o pol šiestej vstáva,
pyžamko si dole dáva.
Do práce sa s tatom strojí,
ten sa toho právom bojí:
"Nemôžeš ísť so mnou zlatko,
veľa roboty má tatko.
Mamička má času more,
pozri sa, už vstala hore!"
Ja strapatá, pomalá,
nočnú som zas ťahala,
lebo malý nechcel spať,
iba cicík cumľovať.
Manžel zdrhá: "Láska idem.
Navar niečo, hladný prídem!"
Tak bez seba od radosti,
začnem plniť povinnosti.
V ruke nočník, v druhej plienka:
"Pozri, v knižočke je lienka!
Chvíľu si tu čítaj, seď,
malého prebalím hneď."
Tvár umytá, zúbky čisté,
musia niečo papať iste.
Smerujem ich do kuchyne,
cestou otvárajú skrine.
Šaty, šperky, knihy, spreje,
zrazu nič na mieste nie je.
Dve stoličky, podbradníky,
k tomu svorný krik veliký.
Jeden nechce kašu jesť,
pritom reve o 106,
druhému sa šunky máli
a čajík vraj strašne páli.
Po raňajkách hrôza čistá,
na vychádzku oboch chystám.
Obliekaciu vojnu zvediem
a keď ich už pred dom vediem,
pri malom mi nos vykrúti,
nervovo sa takmer zrútim,
cítim to aj cez pančuchy,
pos... sa až pod pazuchy!
Druhý pokus upotená,
zvládnem ako superžena,
do auta ich oboch pútam,
"Kam ich dneska zobrať?" hútam.
"Už viem, k rieke pri kačičky,
to je ten raj pre detičky!"
Ubieha nám rýchlo cesta,
na sedačkách divo vreštia.
O hračku sa naťahujú,
zvyšných dvesto ignorujú.
V parku je to čistý des,
holub, kačka, mačka, pes -
na všetkých sa s chuťou chystá
môj dvojročný terorista.
Nemôžem ho spustiť z očí,
do jazera by hneď skočil.
Z kočíka sa rev ozýva,
celý park sa na nás díva.
Malý mi chce zvestovať,
že ho musím pestovať.
Na rukách ho teda vláčim,
ťahám tašku,kočík tlačím.
Na staršieho pritom vrieskam,
nech nespadne na preliezkach.
Keď lavičku voľnú zbadám,
od únavy na ňu padám.
A pre moje detičky,
vyťahujem čajíčky,
mandarínky, keksíky,
veď majú hlad veliký.
Po desiatich minútach,
dogebrení sú až strach.
Tak oznámim: "Moji milí,
výlet sa ku koncu chýli."
Cestou domov - radosť veľká,
zaspia obe strašidielka.
Do postieľok ich vyklopím,
varešky sa s chuťou chopím.
A pre blaho rodiny,
varím zo dve hodiny.
Priebežne periem a suším,
upratať nestihnem, tuším.
A hľa - už sú krpci hore,
musím sa mať na pozore,
výtržnosti totiž množia,
snáď len požiar nezaložia.
Vo dverách sa manžel zjaví:
"Hotový som" smutne vraví.
"Daj mi niečo na večeru,
to bol zas deň, namôjveru!"
Kým papá ja kŕmim deti,
umývam riad, zhŕňam smeti.
Posťažovať sa mu snažím,
že po chvíľke kľudu bažím.
Chápavo mi hlavou kýva,
do novín sa pritom díva.
Vytratí sa nenápadne,
na mňa ďalšia šichta padne.
Že mal prácu, musím chápať,
počujem ho z gauča chrápať.
Chalanov do vane súrim,
"Zas nestihnem seriál!" zúrim.
Mydla, šampónu sa stránia,
do postele sa ísť bránia.
V pyžamách (mám radosť veľkú)
chcú sa hrať a kukať telku.
O polnoci, chvalabohu
nevidno už ani nohu.
Hore je len mamička
a kamoška žehlička.
O pol druhej zbitá líham,
vlasy si zmyť zas nestíham.
Sníva sa mi krásny sen,
že mám zajtra voľný deň

prchalka
autor
25. únor 2010

Jéé, to je dlouhý, to si přečtu později.
ined: Zapomněla jsem napsat, že jsem včera koupila nový čajík Teekanne - žlutý ovocno-bylinný. Teď jsem ho uvařila a kráááásně voní. Tak je to asi ten, cos kupovala minule 😉
matova: Ke křesílku mi paní taky přibalila omalovánku 😀
gina: Jak dlouho pobude mamka?

prchalka
autor
25. únor 2010

Holky, nevíte, proč, když vím název tématu a nemůžu ho dohledat normálně, mi tady ten vyhledávač prostě NIC nenajde??

katzi
25. únor 2010

ahojte,

prchalko: tys byla včera pařit? Jak sem teď moc nechodím, tak mi to nějak uteklo. Jo vedle voňavýho chlapce jsi seděla 😉 hmm, to by se mi taky líbilo 🙂
A noc super, na těch čípkách fakt něco bude. Je dobrý vědět, že má člověk vždycky něco v zásobě. My na nich teď "nefrčíme" a naštěstí spí fajn 🙂 Ale jinak je celý dny dost protivson a zuby rostou - každý den jí dělám prohlídku a vždycky jsou ty horní čtverky kousek víc ven.
Jo a ten mobil, toho je škoda, no ale stane se, když se daří, tak se daří 😒 Alespoň budeš mít nějakej pěknej novej 😉

matova: tak to jsi včera zas dostala zabrat 😒 Přeju ať je to dnes lepší.

gino: ty provokatérko jedna 🙂 No prohráli jsme v hokeji,ale zato máme Martinu a vy ne heč 😀

katzi
25. únor 2010

prchalko: v tom neporadím, já tady taky nemůžu přes ten vyhledávač nikdy nic najít 😒

ined77
25. únor 2010

AHOJKY ☹ ,
tak mates mi zrovna celý komentář smáznul 😠 😠 😠 a psát to znovu nestihnu ☹ ,navíc se mi snaží vlézt na stůl 😠 ...
takže nic,písnu asi až po O 😉 ...
tak všem aspoň pěkné ránko 🙂
zatím páá 🙂

gina333
25. únor 2010

prchalka: mama ostane do pondelka, ficim varit, dnes bude sosovicova polievka a vnutornosti s cestovinami. 😵

sherry28
25. únor 2010

ahoj ženy, noc celkem fajn,, asi 4x vzhůru, ale žádnej extrém ššš a houpání zabralo 😉ráno jsem se pustila do br. knedlíků, tak jsem neměla ani čas napsat, dnes přijede mamka mě 🙂 malej je vzhůru se mnou od šesti a je strašně protivný celý den 😅 už se těším, až usne 😀

gina333: nic proti, ale nad vámi jsme vyhráli 😉 🙂

sherry28
25. únor 2010

gina333: jinak jsem četla tu krásnou dlouhou pravdivou báseň 😀

mirri
25. únor 2010

ahoj holky,muzu vas poprosit,
co to jsou za cipky,co davate malym od zoubku a jake redeni chamomily a kolik?? mam ted kamosku v cesku,tak bych si nechala privest.... 🙂
jinak prckovi zacly rust zuby v 10 mesicich,od te doby poradne nic nesni.ted mu lezou 3 stolicky naraz,ma u toho teploty,nekdy cely den nic nesni,jen pije.noci hruza,zatim davam nurofen,ale chtela bych nejake homeo zkusit-asi tu chamomilu.

katzi
25. únor 2010

teda holky, vy jste všechny takový kuchařky, až se stydím 😅 Sherry: třeba bramborový knedlíky - do těch bych se rozhodně nepustila. Koupila bych bramborový knedlík v obchodě 😅 No a taky když vařím polívku i druhý tak to považuju za výkon 🙂 Spíš máme jen polívku, nebo jen druhý. Adu by ale stejně oboje nesnědla.

mirri: my tady některé máme dobré zkušenosti s homeo čípkama Viburcol. Ta Chamomilla ředění buď 9CH, nebo 15CH. A dává se myslím 3x denně 3 kuličky rozpuštěné v troše vody.

prchalka
autor
25. únor 2010

mirri: Chamomillu 9CH jsem dávala myslím 4-5 kuliček do lžíce vody rozpustit a pak vypít, někdo to cucá. Nám to nijak nezabralo.
Čípky dávám Viburcol, už potřetí. Přečti si můj příspěvek v 7.39, jestlis ještě nečetla, udělali jsme jí 2 přestávky mezitím a teď spí opravdu klidně. Snad je to tím, někdy už se v tom taky nevyznám, ale nic jiného na zklidnění na noc nedávám, tak snad jo 😉

prchalka
autor
25. únor 2010

katzi: Tak přede mnou se stydět nemusíš, já jsem kuchařka na baterky. Jak na to nemám klid a nápad, tak mě to nebaví. Hlavně mě nebaví ochutnávat, protože pak, když je to na stole, tak už na to nemám chuť 😝
Tcháni tu byli, bylo to fajn, přivezli rajskou i s masem a těstovinama, tak mi to jako svačinka bodlo. Čorí měla šťouchaný brambůrky s pangasem. Akorát k tomu nespaní se mi tchýně snažila namluvit, že její děti nechtěly spát obě hodně brzo, tak jsem jí to vymlouvala, že to není tím, že by nechtěla spát, ale ZUBAMA! A že prej aby si na čípky nezvykla, tak to doufám u homeo nehrozí...

sherry28
25. únor 2010

katzi: na br. knedlíkách nic není jen ten strávený čas 😉 ale zase jsou čerstvé a domácí, když máš předem vařený brambory, tak zaberou 30 minut i s vařením 🙂 , jinak já dělám také polévku jen tak 3x do týdne, rozhodně nedělám denně polévku a druhé jídlo 😉 to bych stála jenom v kuchyni celé dopoledne ☹ ono už i tak to stačí 😅

prchalka
autor
25. únor 2010

gina: Ta básnička je bomba, fakt! 😀 😀