Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

matova
3. bře 2010

ahojte, tiež sa hlásim s referenciou 😎
a potom sa asi pojdem snažiť dočítať...
U nás noc celkom dobrá- narozdiel teda od mnohých z vás ☹ . Bol hore len o 1:30 a 5:30- to som dala zakaždým mlieko ale o tej 5:30 už nezaspal,tak som bola aj trochu sklamaná-tak sa mi ráno dobre spalo lebo večer som zasa nemohla zaspať... Do plo deviatej už som mala ráno navarené ale vonku sme nešli- u nás vnoci tiež nasnežilo a dokonca aj cez deň ešte poletoval sneh- hoci slnko krásne vykúkalo...Malý bol hotovka už o 9:30, ale nejak sa mi nepozdávalo uložiť ho tak skoro, tak som ho dala o 10:30-no už mi nezaspal, chytil druhý dych a mne zas už dych odchádzal... 🙄
tak som ho dala zas o12:15, nechcel ani mlieko (asi sa mu už nevošlo lebo jedol predtým obed) takže zas nezaspal a ja naštvaná som sa mu vyhrážala či chce spať sám v postieľke- on prikyvj´kával hlavou a usmieval sa- tak to schytal 😀 😲 -hneď jak som ho tam strčila tak spustil obrovský rev- stačilo 30 sekúnd, vrátila som sa, ukazoval na posteľ a kýval áno- že chce na posteľ 😀 . Zaspal úplne okamžite 😕 😒 😉. Tak čo má byť toto za vymýšľanie? Spí od 12:20.
polievka:zemiaková s pórom a vajíčkom, druhé: tofu na zelenine so zemiakmi

gina333
3. bře 2010

Baby ja vam tak zavidim, ked citam co vasi drobci jedia 😉 😉 moja zjedla na obed trocha hraskovej polievky s chlebikom a to som ju musela krmit postojacky pri chladnicke, ukladala tam magnetky. 😲 😲 No normalne na palicu 😝 😝

matova: ako robis to tofu so zeleninou? Jej, teraz som si vsimla, ty si TEHOTNA??????? To krasne, super a ani sa nepochvalis, ty tajnostkarka jedna 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

matova
3. bře 2010

ja som to síce dočítala ale už neviem komu som čo chcela, tak sa nehnevajte keď niekoho zabudem 😅

ined, ined: nonono 😠 😀. Noc fakt zlá ☹, dúfam že Viburcol mu aspoň trochu uľaví- mali ste s tým pauzu????

prchalka: 😀 tak ty si veľmi bystrá žena že si to hneď našla. Privretá čorízo nôžka do dverí 😒 😢

jarus1: super noc- ale je to sila-takéto extrémy-až neskutočné 😝

katzi: takže krupica??? tú klasickú by som si už aj ja veru dala 😵

gina: a malá ti spí úplne každý deň cez obed vonku v kočíku??? Ja som rada že už nemusím s ním chodiť von koli spaniu. radšej idem len na prechádzku. ale keby tam spal a ja by som si tu mohla porobiť veci, to by som aj brala 😉

sherry: joj, dúfam že to nebudeš mať zlomené 😕 . A tiež ďakujem za tip na tú koalku 😉
ja malému natieram sánku- zvonkajšej strany olejom Jakoubek, aj keď vidím že uško chytá tak okolo uška- a neviem posúdiť či to naozaj uľavuje od bolesti, ale fakt je, že mi na neho niekedy sám ukazuje že chce namazať 😅 . Tento týždeň už mám hotový - vylúhovaný aj klinčekový olej, tak keď príde prerezávanie, vyskúšam 😖

matova
3. bře 2010

gina: jak nepochvalim, však po včerajšku u lekára je to hneď na nete, a to ešte nevie ani moja mama 😕 😀

tofu- na olej nahádžem pokrájanú cibuľku (pór), mrkvu, petržlen (paštrnák), dám trošku Solčanky a drvenej rasce, chvíľku popražím , podlejem vodou, dusím do mäkka a keď je to uvarené, pridám pokrájané prírodné (neochutené) tofu (pokrájané na kocky alebo plátky) a dusím to tam ešte spolu asi do 10 min.

lehna
3. bře 2010

matova- no tyyyyyyy brďo. moc moc gratuluju, a přeju ať je vše v pořádku 😉

tak nic víc psát nebudu, protožee mi tady řve,že chhce houpat. super, dopoledne už spal 1.10. prostě do oběda by nevydržel,tak žek už v 9.45 do 11. odpo už to moc nevidím,že bude spát. jdu ven na prochajdu, tak se budu modlit ať zabere,jinak to do večera nepřežijůůůů 😅

papa

gina333
3. bře 2010

matova: diky za receptik, zajtra robim kurca ale urcite si tofu vyskusam. 😉 Keby my zaspala vo vnutri bez hojdania a cickania tiez by som nesla von, ale vonku my zaspi za moment a vo vnutri ju musim vlacit. 😒 Ja praveze rada chodim s nou po vonku ked spi, spravim si vzdy nakup, postretam kocikujuce kamosky a tak. 😉 😉Ona totiz v kociku moc sediet nechce, takze ked je este taky mokry cas ako dnes neda sa s nou moc na prechajdu ist bez kocika, lebo pada, ide inym smerom. 🙂 🙂 A drzim ti strasne moc palce, aby bolo aj babatko aj ty v poriadku. 😀 😀 😀 Ty si ako ja, to, ze som tehotna sa moja mama dozvedela az po prvom velkom ultrazvuku, ked som uz vedela, ze mala je v poriadku. 😉 😉 😉

prchalka
autor
3. bře 2010

matova: No jako blahoželám, ale rozdýchávám to ještě teď a ještě dlouho budu! Bystrá to já jsem, někdy, ale jelikož jsi psala naposledy včera, tak jsem se k tomu už nevracela, kdybys napsala dneska dřív, než ined, tak by mě to asi bouchlo do očí 😨 Jsi přebornice! Jak jste to ale stihli? 😅 😅
Šla jsem uspat znova čorí, jako jen 1.10 mi spát nebude, když byla tak vyřízená a když jsem na ní tak koukala, jak chrupe, tak jsem si říkala... vždyť je to vlastně krásný... no až na ty noci 😅 😝
lehna: Cítím z tebe trochu sebe 😅 😀 Ať to v pohodě doválčíte, celodenní nespokojenost je na budku!!

prchalka
autor
3. bře 2010

Jo a za tofu též díky! Též bych mohla zkusit. Dneska byla sklenička 😝 jen jsem jí do toho udělala lžíci těstovin!

prchalka
autor
3. bře 2010

Ehm.... a komu bude svítit dalšímu tt? 😅 😀

sherry28
3. bře 2010

matova: 😲 😀 blahopřeji 😉

sherry28
3. bře 2010

ženy: zlomené to asi je, ale byla tady mamka a řikala, že je to zbytečnost na chíru, že to stejně jenom stabilizujou a zalepěj a konec, tak jsem si to pevně stáhla a uvidíme 😀 bolí to už mnohem míň 🙂 tak snad to sroste dobře, je to jen malíček u nohy 😀

jinak doufám, že tt nebude svítit mě, nějak to zase nevyšlo s práškama, k doktorce jdu až v dubnu, tak dáváme velkýho bacha, dvě dětičky jsou akorát 😀

sherry28
3. bře 2010

matova: Šimonek je také říjňáček? 🙂

ined77
3. bře 2010

holky,matýnek se vzbudil už po 40 minutách a od té doby chrupkal u mě až do teď,celkem 2.45h 😅 .
jsem jako paragraf s bolavým zadkem. 😀
dočíst už nestihnu,snad navečer,už se po mně zase plazí to mé klíště 🙂 .
pěkný den všem 🙂

matova 🙂 ...já už to nemohla vydržet,prooooooomiň 😀 😀 😀
tak ještě jednou,už oficiálně...OBROVITÁNSKÁ GRATULCE 😵 😵 😵
jo a kloubouk dolů před tvými počtářskými schopnostmi..trefila jsi e přesně s termínem 😀 😵
musím končit,tak páááááá 😵

prchalka
autor
3. bře 2010

U nás se spalo 2h 😉 Dokonce jsem se vyšvihla i k tomu, že bude něco k jídlu 😀 Odpol přijede MM a přiveze rovnou návštěvu, tak nám to taky snad uteče.

sherry28
3. bře 2010

prchalka: jinak ta mastička je od stejný firmy jako ten pupík Herbacos-Bofarma

gina333
3. bře 2010

Tak uz som doma, koalku nemaju, ale objednala my ju 😉 Sophi spala 2 hodky, super je zlata, nemrnci, no proste vyspata. Natali je uz tiez v pohode, zajtra ma skolsky parlament, je tam podpredsednicka, takze ma straaaaasne vela povinnosti 😀 😀 😀 😀

sherry: no dievca, tebe sa dneska zadarilo 😉 😉 😉, len aby sa ti to cim skor zahojilo, drzim palce.

sherry28
3. bře 2010

gina333: díky, bolí to zase jako čert ☹ uvidím do zítra když tak tam zítra sjedu (doufám, že mi nedají sádru, nedostala bych se domů) 😀 😀 jsem hold šikulka, umím chodit 😅

katzi
3. bře 2010

ahojte,

MATOVA: já čučím jako puk 😀 To je teda zpráva dneška 🙂 Tak Šimonek vás neuhlídal a už bude mít sourozence 😀 Každopádně moc gratuluju a přeju pohodový průběh!

prchalko: já tipuju, že další, komu tu bude svítit tt bude Ined 😉 Ined co ty na to? 😀

sherry: soucítím s tebou - já měla zlomený prst na noze dvakrát. Teda pokaždý jinej. A vím, že to bolí jako prase 😢 Ale s tou chírou má mamka pravdu - já jsem s tím tehdy byla a oni to jen náplastí napevno přichytí k vedlejšímu prstu a čau.

matova
3. bře 2010

Ahojte, ja vám všetkým veľmi ĎAKUJEM za gratulácie a tiež za dobrý priebeh, budeme to potrebovať 😉

prchalka
autor
3. bře 2010

matova: O tobě se mi bude zdát - pokud teda budu spát 😅 😀 Je mi, jak kdybych byla těhotná já 😅 😅 😕
katzi: Nj, co vím jistě, že my dvě to v dohledné době "snad" nebudeme!
Příště se zase k něčemu vyšvihnu - MM přijel a šel hned se švagrem do hospody. No tak je aspoň navařeno na zítra..
Všem fajn 😔 😔 😔 😔

matova
3. bře 2010

A čo sa to dneska nestalo- po hodinke šimonkovho spánku som neodolala a ľahla si k nemu- mal pootvorené oči- asi spočíval niekde v hladine alfa 😀 ...pes stále brechal...a 😀 takto sme ležali kým malý nevstal-veľká škoda že som nemohla zaspať, lebo keď som sa kukla na hodinky-neverila som vlastným očiam- spal takto celkom
tri hodiny!!!! 😕
toto sa mu ešte asi v živote nestalo-cez deň určite nie- on od bábätka bol úplne presný a vždy od papania do ďalšieho papania sa ozval do troch hodín- ale spával vkuse len max 2h...
Ja som dúfala, že o takej 20h už mi bude chcieť ísť spať, aby nejak dlho neponocoval, a on chcel ísť už oveľa skôr, nakoniec som išla už uspávať o 19h 😕 😅 , zaspal asi do 15min, a ja zasa na chvíľu s ním 😀 .
Tak také dni by sa mi páčili 😀 😀 😀 . K večeru mm zmontoval skrinku a malý pomáhal- ochytával náradia, zasúval kolíky do dierok- že by ho to tak vyčerpalo majstra? 😀 .

ined: v pohode 😉, kým je všetko ok, je to radosť 😎

lehna: ako ste to dobojovali do večera??? 😕

prchalka: 😀 už si to rozchodila? pamätáš ako sme sa tu niekedy pred dvoma mes. s ined aj katzi bavili o tom, čo ak by sa toto prihodilo...., že by to bola nehoda, alebo skôr náhoda? 😀 Vidíš, ja o vlku a ten si tam už chodil za humnami 😎. No bola to u nás teda sakra úspešnosť- asi 1:98 😀, alebo náhoda, alebo osud, alebo prozreteľnosť...v podstate som rada že už nebudem riešiť kedy by bol vhodný čas a atk, ale poviem ti že tá únava je hrozná 🙄 😅.

katzi: a ty bi si nechcela byť druhá? 😀 😉

sherry: dúfam že ti tá bolesť ustúpi. tiež som párkrát parádne zavadila malíčkom a nakoniec to prešlo. A dala si si aj nejakú masť? šimonko mal termín 7.10,ale narodil sa 28.9- už v znamení váh. Ja som si chcal vyskúšať jarné bábätko, ale 😅

gina: ja som musela kočíkovať mimo obce, lebo kým počul niekoho rozprávať na ulici tak len pozeral a nespal...zvedavec jeden 🙄. Ale keď sme s ním boli párkrát na jeseň v meste a nemohol u mamy spať, tak pri jazde kočíkom hneď odkväcol, napriek takému veľkomestskému ruchu. Takže asi to rozlišuje - že u nás je zvedavý na akýkoľvek "pohyb", keďže sa tu inak takmernič nedeje 😀
Natálka je aktivita sama o sebe 😅 , takže po tebe? 😉

sherry28
3. bře 2010

matova: já jsem narozena 30.9 také ve znamení vah 🙂

matova
3. bře 2010

sherry: 🙂

sherry28
3. bře 2010

matova: něco ti napíšu o dětech váhách- Váš drobeček vám přinese mnoho překvapení. Dokonce i ve věku, kdy se zdá, že nic nevidí a neslyší a měl by skoro pořád spát, uvidíte, že hořce a lítostivě pláče. Děti narozené v tomto znamení totiž nemají rády samotu. Uklidňuje je pouhá přítomnost dalších lidí v místnosti i když si s nimi nehrají ani nepovídají. dítě nesnáší hlasitou a smutnou hudbu, vyhovuje mu hudba tichá a klidná. Lekají ho konflikty a hádky mezi rodiči - nikdy se před ním nehádejte ani nezvyšujte hlas, protože z toho může onemocnět. Koupání moc rádo nemá, ale oblíbí si je, až se naučí sedět ve vaně. Ještě více se mu zalíbí, pokud se bude koupat ve společnosti dalších dětí. Je velmi společenský, rád chodí na návštěvu. Neomezujte ho, je to pro něj nezbytnost.
Je to z knížky není to můj výmysl 😉

nakonec jsem byla na chíře, MM mě strašil, že můžu dostat zánět, nebo to špatně srůst atd. tak jsem jela pro jeho klid- mám to zlomené, zalepili a za týden na KO

sherry28
3. bře 2010

ženy dobrou jdu spinkat, tak i vy se hezky vyspinkejte ať nás ty naši prdíci nechají 😎

matova: ty teď nabírej síly a spinkej za dva 😉 🙂

prchalka
autor
4. bře 2010

matova: A my měly termín 29.9. no nic 😉 ale jinak 18.10. je taky hezké datum - že sherry? 😀
Jinak dobré ráno,
u nás by to docela šlo, žádné velké motačky nebyly. Jen se ve 3h probrala, já jí zase položila, že jako zase usnem, protože si dokonce sedla, tak jsem chtěla pokus opět bez mlíka, no a ona od 3 do 4 nemohla zabrat, funěla, jakoby ddychovala, říkala jsem si, snad netlačí.. čuchala jsem k ní a nic se mi nezdálo. Nakonec usnula ve 4 a ráno.. MM byl ještě doma, tak jí dával na nočník a fakt měla v plíně bobína ☹ ☹ To si zase budu vyčítat celý den. Jenže fakt jsem nic necítila, i když podezření jsem měla. Ale nechtěla jsem jí "zbytečně" rozbalovat a víc probrat..
A vstávala v 6, když za mnou přišel MM - okamžitě se zvedla, tak to zas dneska bude asi náročný, únava 😒

gina333
4. bře 2010

Ahojky. 🙂

nasa noc bola taka vsakovaka, bola hore o 01:00, aj o 04:00, potom o 05:00 ale pospinkala az do 6:30. Dost sa aj vrtela, mala nekludny spanok. 😠
Pekny dnik vam prajem. 🙂 🙂

prchalka
autor
4. bře 2010

Jo a lezou nám určitě všechny 4 stoličky, včera jsem viděla bílé tečky i na té poslední ufff 😅 😝

jarus1
4. bře 2010

dobré ránko 🙂
no to aby sme si náhodou nezvykli, dnes noc otras...od jednej mrnčanie a prehadzovanie od tretej hore do piatej ☹
ležala pri mne, neplakala, len sa vrtela a ja som nemohla ani potom už oka zažmúriť. Tak som čerstvá ako rybička 😝

gina333
4. bře 2010

jarus: tak ic moc noc ☹ tiez to budes mat asi na striedacku ako ja, raz lepsie inokedy horsie.

Ja dnes varim a la matova: porkova polievka a skusim to tofu na zeleninke. 😉