Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
8. bře 2010

jarus: a nezačala třeba nedávno chodit? Oni děti se kvůli tomu budí dost často a jak si tu chůzi osvojej, tak pa zase spějí líp 😉 malej to taky dělával 🙂

ined77
8. bře 2010

jarus 🙂 ...to dělá náš malý úplně to samé,ale motá se tak třeba hodinu a nakonec zabere 😨 .to se takto vrtí třeba 3 hodiny 😕 ???že ji to kruciš ve tmě nenutí zaspat 😒 ...nevím no.jestli ji bolí zoubky,tak bych určitě zkusila třeba ten viburcol čípky.zeptej se v lékárně,určitě jdou objednat v každé 😉 .
a přes den spinká jak?

gina333
8. bře 2010

Aj u nas je riadna kosa, sice svieti slniecko ale je pod nulou. Uz aby prisla jar, teplucko aj lepsie bude s tymi krpcami vonku, ked si budu moct pobehat. 🙂
U nas ked sa zobudi, bez toho aby som si ju zobrala na ruky, podala mlieko nefunguje. Dufam, ze to nebude dlhsie travat ako do 2 rokov, ved tu dlhsiu cast mam vlastne za sebou. 😉 😉

jarus1
8. bře 2010

ja sa v noci tvárim, že spím, ale to nezaberá ☹
chodí za jednu ruku a to ma ťahá všade tak, myslím, že cež deň ju aj dosť unavím, teda stále je v pohybe ako všetci deti a cez den spí tak 2,5-3 hodiny, ale to len teraz ako nespáva v noci

gina333
8. bře 2010

u nas ked Sophi nechce v noci spat, pomaha len to ked si ju zoberiem na ruky a chodim s nou po byte. Nic ine nezaberie, proste ju musim uhojdat na spanok. Ked ju necham lozit po posteli, alebo chodit, to ju este duplom preberie. 😒 Cez den my nikdy nespala viac ako 2 hodky, vacsinou da tu 1,5.

ined77
8. bře 2010

jarus...tak to nevím no,asi to bude takové období,které nezbývá než přečkat 😨 😅 .

gina 🙂 ...moje řeč..jaro jaro jaro..nic jiného si nepřeju 😵 😉
taky doufám,že do dvou let bude pokoj 😀 .ty už aspoň budeš mít klid,já to plánuju absolvovat znovu 😀 .
ale teda...po takových nocích se mi fáááákt nechce 😀 .
takže některé to tady máme vlastně všechno zase před sebou 🙄 😀 ...

sherry28
8. bře 2010

ined77: my už jsme to s ginou 2x absolvovali 😀 ale jedno dítě je málo 😉 🙂

ined77
8. bře 2010

tak jsem matýnka dnes už po 3 převlékla 🙄 .
ráno měl čisté,pak se prokakal a teď rozžužlal sušenku a vyplivl,tak,že od toho byl celý 😠 😅
už se těším až půjde spinkat 😔 😉 😀

sherry28
8. bře 2010

ined77: MM straší, že chce ještě holku 😅 ale já teda už nic nechci 😀

ined77
8. bře 2010

sherry 🙂 ..a on ví jak na to??? 😀 😝 😀
beru recept 😀 😉

sherry28
8. bře 2010

ined: neřekla bych 😀 při Marečkvi tvrdil, že to bude holka 😀 ale všebecně se řiká, že pokud má být holka chce to sexuální půst od muže a jen 2x do měsíce sex 🙂 a ještě, aby měla žena po menstruaci a neměla orgasmus 😀 prý 😅

gina333
8. bře 2010

sherry: aj mna strasi muz, ze chyba chlapec ale ja sa uz zlomit nenecham 😀 😀

ined77
8. bře 2010

sherry 🙂 ..aha 😨 😀 ...tak to je na mě moc složité 😀
beru i chlapečka 😉 ,to bude jednodušší 😉 😀

voky
8. bře 2010

Děkuji vám všem, dnes v noci strašně plakala, nejvíc kolem 4 ráno, asi bolestí, sice jedeme na 1 spánek denně, dnes mi ale vyčerpáním v půl 11 usnula..

sherry28
8. bře 2010

gina333: ani já ne 🙂

ined77
8. bře 2010

holky...pořád chodím a říkám si co je to za hukot..no a vedle začali zateplovat barák 😕 😖 .jen doufám,že dodržují přestávky na oběd a lajdačí 😉 😀 .
jdeme obídkovat,matýnek už zíve,tak snad něco spápne 🙂.
už se těším na kafíčko a chvilku klidu 😉

gina 🙂...víš jak je krásné mít chlapečka??? 😀 😀 😀
být tebou neváhám 😀

katzi
8. bře 2010

sherry: a víš jak je krásné mít holčičku??? Být tebou neváhám 😀 😀 😀

prchalka
autor
8. bře 2010

Co se to tu zase rozebírá? To si budu muset dočíst 😅 Jo, je to krása ty děti 😀
My už byly od 10h KO 😖 Tak jsem se nemohla hnout od ní. Spíme od 11.20. Jo a ten čas se mění až za 3týdny, já nějak nepočítala tenhle k tomu už. Ale to už snad potom bude takový teplo, že je utaháme venku a budou chodit spát ve stejný čas a né o hodinu dýl 😝

katzi
8. bře 2010

no já tipuju, že u nás bude příště zase holka. U nás v rodině je taková teorie o testosteronových chlapech (= chlapi ,kteří jsou hodně chlupatí, vousatí,...prostě mají hodně testosteronu) tak tihle chlapi dělají holčičky. Pak jsou ti druzí chlapi - nechlupatí, nevousatí, světlí, a ti dělají chlapečky 😀

katzi
8. bře 2010

ined: tak to je supr, že Matýnek zahodil dudel. A budeš v tom pokračovat a zkoušet ho dávat spát bez něj? Já v rámci své pohodlnosti dudel dávám i když vím, že Adu teda jednou uměla usnout i bez něho. Ale chci ať je rychle tuhoň 😅

prchalka
autor
8. bře 2010

katzi: Adélo lehni... 😅 Kašel a rýmu my taky nemáme 😉 A čípky právě neberem, neberem teď nic 😕 Jak jsme končili krabičku, zakázala jsem MM pokračovat, že to taky musíme zkusit bez - no a je momentálně v klidu, kupodivu! Tak nevím, co zuby, ale ty 2 špičky jsou stále špičatější. Uvidíme, jak dlouho nám to vydrží.
My se teda držíme zatím plánu 1 - 2 - 4 na cestě..

jarus: Taky jsme byly takhle hore třeba 1,5h, ale tak dlouho jako vy fakt ne ☹
ined: Dík za ten odkaz, ale už jsem tam předtím včera koukala a fakt nic.. Musím asi znova a lépe!
matova: Na tofu ještě stále nedošlo. A MAM dudlíky už jsem viděla, ale zatím nekoupila, jsou jen silikonové, asi proto jdou udělat neklouzavé, nemyslím, že by jí to vadilo, ale my máme kaučuk BabyNova, no až je zničíme, tak třeba pak nějaký zkusím 😉 😉

prchalka
autor
8. bře 2010

U nás se holčičky dělají hned po MS 😅

prchalka
autor
8. bře 2010

Ještě musím poreferovat, že bobin dnes zatím žádný, ale v 9 na sváču snědla celé jablíčko s kiwi gold smíchaný.. dělám co můžu, tak snad se to povede odpol! 😎

ined77
8. bře 2010

holky ☹ ,
malého jsem uspala v předsíni,protože venku je hluk jak blázen 😖 ...no to nevím,jak dlouho v tomhle vydrží spinkat.a to mají dodělat tento barák a začít u nás.to mám tak dobře na 4 měsíce co dělat.asi budu muset jezdit na spaní ven 😢 .tak to už fakt nevím,kdy mám najít chvilku odpočinku... ☹.

katzi 🙂...buď se matýnek zbaví dudlíku sám,ale já jinak počkám až jak vylezou zoubky 😉.
mm holčičky neumí 😀.to už je ověřené 😔.

prchalka 🙂..myslím,že tu epizodu tam určitě najdeš 😉.ovšem budeš muset zkuknout posledních 5,6 školek 😀.
s bobinem držíme palečky,my už dnes kákli 3x 😕 😀

ined77
8. bře 2010

prchalka 🙂 ...co je prosím tě kiwi gold??? 😕 resp.jak se to liší od normálního kiwi 😉 .

ined77
8. bře 2010

venku to ztichlo!!!že by měli přeci jen polední pauzu 😕 ???jejda,kéž by 😅

katzi
8. bře 2010

ined: tak to je na prd s tím hlukem. Třeba se v tom Matýnak naučí spát 😕 Adu to má tak, že když je konstantní hluk, tak v tom spí v poho. Nejhorší je, když je ticho a najednou se ozve nějaká rána, nebo dupot nebo něco 😠 Dokonce se nám teď poslední dobou budí večer jen co vypnem TV - prostě nastane změna "klimatu" tak ji to vzbudí 🙂 Asi u nás bude bývat puštěná televize až do noci🙂

Adelí dnes po strašně dlouhé době udělala bobek i čuru do nočníku po obědě. Tak jsem ji chválila o 106 🙂

sylvka
8. bře 2010

Ahojky tak jsem narazila opět na vaše téma.mamky,já si myslela,že zuby rostou max.do roka a pak klid a ono nééééé 😨 malýmu teď něco roste(nemám odvahu se podívat 😅 ) a je to naprosto šílený 😖 ťuk noci teda super,ale ten den...nic nechce,nechce ven,nechce dovnitř,nechce k bábě,nechce na kočár,nechce jíst....nevím jestli se mu do toho nepřidalo to období sebeuvědomování 😅

ined77
8. bře 2010

katzi 🙂 ...možná máš pravdu,ten hluk je opravdu stálý,prostě tam něco hlučí,ale nejsou to nějaké výkyvy.jenže matýnka odjakživa dokázala vzbudit i kilometr vzdálená moucha,tak právě nevím nevím ☹ .ale s tím jaksi nic nenadělám že...když spinkat nebude moct,budeme jezdit ven 😒 .zase tam dělají 😒.
ještě přemýšlím o cestovní postýlce tady do obýváku...u babi je,tak že bych si ji půjčila.no uvidíme ☹ .
no vidíš jak je adelí šikovná,super 😵 .ty děti to dřív nebo později pochopí 😉 .

sylvka 🙂 ...zuby do roka by byla pěkná věc 😀 .
já bych spíš řekla,že vás postihlo období vzdoru 😉 .al do pusenky se určitě podívej,pokud roste zoubek pomůže aspoń malinko máznout gelíkem na dásínka-mundisal,cal gel nebo náš oblíbený,ale velmi účinný kamistad na protézy 😀 .
jinak nezbývá než to období přečkat 😅 .
sper noci ti tady budeme všechny závidět 😀 😀 😀

sylvka
8. bře 2010

no tak super nocí myslim,když od půl deváté do sedmi ráno je vzhůru 3krát na mlíko a nic víc.takže úplnej hit to taky není,ale tonoucí se stébla chytá.to období vzdoru to je určitě.holky,je někde psáno kdy to vlastně začíná?myslim od 14,15,16měsíce?je mi jasný že je to individulní,ale jestli to někdo specifikoval 🙂 gelík asi neklapne,on všechno jí,takže mi to bere z ruky a stříká si to do huby(i zubní pastu!!) 🙄 😀