Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

ined77
9. bře 2010

matýnek pořád spinká 😕 ,my to ani nestihneme 😅 ..
no,jdu pomalu chystat obídek ať je to pak rychlovka 😉 .
tak všem pokojnou po O siestu 😵 .
míry pak písnu 🙂 .
páááá 🙂

sherry28
9. bře 2010

tak mi už spíme 😉
ined77: tak ho budeš muset vzbudit ve dvanáct ☹

prchalka
autor
9. bře 2010

Holky, jasně, že to mlíko nepotřebuje ale.. co s ní, když mi teda od těch cca 5ti nebude kloudně spát, bude pak unanvená už v 10 ☹ Že bych teda třeba začala dávat spát dřív - jak to některý děláte - dát polívku, spát a po spaní dát druhé jídlo.. No a že bychom třeba začaly chodit spát večer dřív? Jenže tam se bojím toho, aby se to ještě víc nenarušilo. Když usínala o půl 9, budila se v 6-7h. Když se usínání posunulo na 8 večer, tak se mi budí 5-6! Jako víc posouvat už fakt bojím, aby pak nevstávala 4-5 😅 😝
ined: Až tady začnou zednické práce, tak taky budu muset asi chodit na spaní ven, bude rachot ☹

katzi
9. bře 2010

taky spíme 😔 Na to, že 3 hodiny v noci nespala byla celý dopoledne docela fajn, čekala jsem to horší 😒

prchalko: to by možná bylo řešení - dávat ji spát dřív po obědě (teda po polívce, nebo co by snědla). Že by šla třeba už kolem té 11h, spala tak do 13h a pak večer zas dřív cca mezi tou 19 - 20h. No jenže pak můžou nastat zas nějaký problematický noci u zubů a člověk je za to mlíko vděčnej , co? Já právě proto momentálně nemám sílu s tím mlíkem něco dělat, až se nějak uklidní ty zuby... A vám teď nic neroste? Nebo roste, ale nezlobí to?

ined: to je fajn,že ti Matýnek usnul a jedete podle plánu 😉

Aduš teď lezou zaráz všechny čtyřky (horní i dolní), když mažu gelíkem tak říká au au, bolí. Akorát nevím jestli ji to fakt bolí, nebo jestli to opakuje po mě - když mažu tak se ptám "Adélko bolí to?" A ona na to "bolí" Ale možná kdybych se ptala třeba : "Adélko svítí to" ? Tak by zopakovala "svítí" Takže tak 🙂

sherry28
9. bře 2010

prchalka: já bych ji to spaní neposouvala dřív jak na tu osmou, myslím, že to je akorát a kor teď na jaro 😒 ona si časem zvykne, že to mlíčko nemá a nebude ti vstávat v pět 😕 aspoň doufám 😅 no a když bude vzhůru od šesti, tak to nebude vadit, dopoledne se nějak překlene 😉 🙂 my taky vstáváme na tu šestou a půl sedmou, pak je ranní procházka vezeme Lukase do školky, doma pak vaříme a hrajeme si, ono to uteče a hned je oběd 🙂 chodí spát kolem půl dvanáctý a ty dvě hoďky dá, pokud ho nikdo nevzbudí a večer zase na osmou do postýlky 🙂 akorát je to teď na prd s tím posunutím času, ráno bude místo šesti už sedm (což už pomalu odjíždíme směr školka a on bude teprve vstávat 😅 )a večer bude zase místo osmi už devět. Já bych toho využila, že ti vstává v pět 😅 ono za 14 dní už to bude jako v šest 🙂 třeba pochopila změnu času 😀 😀

katzi
9. bře 2010

sherry: kdy že se to vlastně mění ten čas? Už za 14 dní? Tak brzo? Je fakt, že se to zamíchá ty časy spánků - budem se chvíli asi zajíždět...

prchalka
autor
9. bře 2010

Ježiš, ty fotky, ani jsem to nečetla: http://ona.idnes.cz/miminka-letaji-dal-odborny-...

sherry28
9. bře 2010

katzi: mělo by to být poslední neděli v březnu(ze soboty na neděli)

prchalka
autor
9. bře 2010

Jo, to jsem zapomněla dodat - samozřejmě, že nám taky lezou všechny 4řky a u jedné už je asi dokonce prořízlá špička 😉
katzi: bolí - svítí. Taky se ptám někdy, jestli bolí a taky říká bolí. Kdybych se zeptala, jestli svítí, tak by řekla áááááááá 😀 Ta změna času je myslím až 28.3.
sherry: No jo, to je fakt, že třeba pak se bude budit v 6, no jsem zvědavá 😅 😕 Je fakt, že teď mi to vadí, protože je venku zima, až bude 5 a víc nad nulou, tak půjdem ven a líp to uteče. Doma je to už fakt na palici. Dneska třeba svítí, ale u baráku ve stínu stále pod nulou, ale ven už bychom se dnes vykopat mohly na chvíli. Né jako včera, než se vzbudila a najedla byly 3h!

sherry28
9. bře 2010

tak v tom případě ty ženský maj vygumováno 😠

sherry28
9. bře 2010

co to může být za mámu, která to může udělat svému dítěti 😠

prchalka
autor
9. bře 2010

Chudinky děti a ještě u toho jsou nahatý ☹ fuj! Jako MM taky bere čorí hlavou dolů, ona se tomu tlemí, ale fakt s ní nemává za jednu nohu apod.. se divím, že tam taky s děckem netočí za hlavu 😝 ☹

sherry28
9. bře 2010

já bych to zkusila praktikovat na těch mamkách a tatínkách a vidělo by se jak se budou bavit 😀

matova
9. bře 2010

ahojte žienky,
malý spí už od 11:35, tak sa mi tá siesta možno aj skončí kým vás dočítam. Bola som trochu upratovať, teraz ssa snažím obedovať...
Noc sme mali takú ako včera,super 😕 😅 . O 22:30 malý zliezol z postele a plačúc prišiel za dvere za mnou (už som bola nachystaná že práve idem spať), chytil ma za ruku a ťahal nazad do postele 😅 . Zaspal hneď ale ja som kurnik nemohla zaspať ešte dlho 🙄 . Potom sa zobudil až o 5:00!!!! chcel mlieko a nevedel zaspať...motal sa do šiestej a zalomil ešte na 40 minút.
Nechápem, lebo tá tojka ešte netrčí von a ja mám ale pocit, že jemu sa tie bolesti asi zázračne presunuli z noci na deň- lebo cez deň vyzerá ako trpiteľ, nesústredený, pobehuje, hryzie, nechce čakať ani kým riad umyjem......už ma zlostí tá kosa vonku- vyzerá ako leto, slnko svieti je takmer jasno ale sneh poletuje neviem odkiaľ a fúka severák 😢 . Takže vonku zas nič.

ja trúba-prihlásila som sa na facebook lebo ma naháňa dávna známa zo školy-že si mám kuknúť jej fotky a tak a vôbec sa tam nevyznám,mám v tom hokej, angličtina u mňa je asi tak ako ruština-len spomienky 😀
takže som nervózna z toho, že teraz sa tam mám učiť orientovať, keď nemám čas- radšej tu s vami kecám 😀

katzi
9. bře 2010

sherry, prchalko: díky za info o té změně času. Fakt jsme myslela, že je to až někdy později

To lítání dětí je dost šílený. Už jsem to viděla kdysi dřív ve zprávách. Když to člověk vidí "na živo" ne jen na obrázku, tak je to ještě horší. Ty děti u toho v té reportáži chuďátka dost brečely a nevypadaly, že jim to dělá dobře☹ 😠

sherry28
9. bře 2010

tak malý už byl vzhůru, ale uspala jsem ho ještě 😝 protestoval, ale jen chvilku 😉

matova
9. bře 2010

no,a je po sieste. Spalo sa 1:25.
aspoň INED: VŠETKO NAJLEPŠIE MATÝSKOVI 😵 😵 😵

prchalka
autor
9. bře 2010

U nás samé dobré zprávy. Spala 1,5h pak udělala bobana č. 2 do nočníku, vypravily jsme se ven, koupily si svačinku, doma pak snědla 3/4 jahodovýho Floriana a teď tlačí kousek loupáčku, takže já jsem spokojená 🙂 Pak asi hodím nějakou fotečku, cvakla jsem jí před barákem mobilem!

prchalka
autor
9. bře 2010

Řekla si o druhou půlku loupáčku a na nose má pěknýho hejla 😀 😀 Jdu si dát kafíčko 😉
matova: Ty noci teda super, vidíš, ono to fakt půjde, u nás teď taky docela gut 😉 a přitom lezou.. nebo možná na chvíli přestaly 😅 😝

ined77
9. bře 2010

ahojky 🙂 ,
tak popořádku...matýnek se vzbudil v 11.30 tím,že nad námi začali vysávat,ale ještě že tak 😅 .
obídek teda odbyl a ještě si vymýšlel...no času bylo pomálu,takže fakt fofr.ale stihli jsme 😉 .
na MMR pozítří nakonec půjdeme,protože dr. říkala,že malá rýma nevadí.tak pokud se to nějak nezhorší,budeme to mít za sebou 😅 .
míry...11020g a 86 cm...to ale není jisté,nechtěl pořádně natáhnout nožku,tak možná má o něco víc 😅 .
celkově byl pochválen a ani to,že moc nemluví prý vůbec nevadí 🙂 .
mně je nějak zle,točí se mi hlava a jsem nějaká k.o..ale venku jsme byli ještě 2h,tak snad to pro dnešek matýnkovi stačilo a bude pěkně spinkat.jsem zvědavá na večer...přece jen bude dlouho vzhůru 😅 .

létající miminka...já to viděla nedávno někde ve střepinách či kde a vstávaly mi vlasy hrůzou 😠 ...děs,to jsou krávy ne mámy ☹ 🙄 ,chuďátečka miminka 😢

matova 🙂 ...děkujeme 😵 .noc u vás super,to jsem moc ráda 😵 .

katzi 🙂 ...dětičky jako papoušek 😀 .
zvládli jsme to,ale celý den je nějaký pomrvený 😅 .aspoň večer v klidu snad zkuknu ordinaci 🙂 .
žehlení nakonec nemám,neboť jse matýnkovo prádelko prala dnes znova,po tom osypkání ☹ .ale nemá t nějak moc,jen malinko na hrudníču.potřu to večer zinkovkou a zítra bude dobře 😉 .

matýnek si vytáhl houpačku,tak jdeme na to 😉 🙂

ined77
9. bře 2010

a zapomněla jsem...máme viburcol a že se matýnek hned po příchodu domů pokakal,už jsem jeden dala 😉 .
dnes ani moc jíst nechce a co mě vadí víc je že nechce pít ☹ .jdu mu zkusit dát hroznové vínko 🙂 .

sherry28
9. bře 2010

tak sestra nastupuje od zítra do porodnice 😒 má termín 25.3. ale mimčo se zdáá být menší, tak si ji tam nechají na pozorování 😒 měla to samé i při prvním 😅

katzi
9. bře 2010

ined: Matýnek je kus chlapíka 🙂 To je fajn, že jste byli chváleni 🙂

Je ti zle? 😖 Třeba nějaký tlak, nebo jarní únava? Noo, jarní, spíš noční vstávací nespací únava 😔 Nejsi třeba předávkovaná kafem? 😀 Ale beze srandy, mě někdy bývá blbě - jako slabo a pak si uvědomím, že ten den jsem měla třeba tři smrťáky kafe.... 😝

prchalko: závidím vaše pohodový období. Ale moc vám ho přeju! I nám už 😀

Jinak Adeli spala po obědě 3 hodiny, pak už jsem ji šla vzbudit. Byla i po těch 3 hodinách úplně jetá, vůbec se jí z postýlky nechtělo, furt se zahrabávala pod polštář....To by se jí líbilo, odpoledne prospat a v noci zas rejdit 😠 Pak jsme šly na nákup procházkou (teda já procházkou, Adu v kočáře) a koooosa 😖 Hrozně tu fučí.

katzi
9. bře 2010

sherry: já to měla taky tak. Ale aspoň šla Adu dobře ven 😉 Tak to sestra bude mít snad taky v poho 🙂 A co čekají - kluka, holku?Ted pokud to není tajný 🙂

ined77
9. bře 2010

katzi 🙂 ...a víš že by to mohlo být z kávy 😕 ...dnes jsem měla 4 😅 .možná taky málo tekutin,už jsem si udělala ovocný čají aspoň 😉 .
ty jo,na adélku padla jarní únava 😅.

sherry 🙂 ...tak tvé sestře držíme moc palečky a ať je ona i mimísek v pořádku 😵 😵 😵 .

katzi
9. bře 2010

ined: vidíš jaká dobrá zdravotní konzultantka - stanovím ti diagnózu přes net 🙂 Tak prosím míň kafe a víc vody 😀 Ale já jsem v tomhle úplně stejná - hrozně málo piju. Uvědomím si to taky kolikrát až je mi blbě, nebo mě bolí hlava 😒

A jarní únavu Adu nemá - to je pozůstatek těch 3 hodin totál vzhůru dnes v noci. Někde se to projevit muselo 😔

ined77
9. bře 2010

katzi 🙂 ...jj,to jsem celá já 😅 .taky piju moc málo.někdy se pokouším o nápravu,ale musí se na to myslet a já už nějak moje potřeby krom wc nestíhám 😀 .no to samozřejmě přeháním 😎.
u nás se zatím deficit nějak neprojevuje,bohužel..třeba po viburcolu...kdo ví 😅 😉 🙂

no,jdu matýnka pomalu okupkat a odlifrovat do říše snů 🙂 .
venku je kruciš světla dnes na tuto hodinu 😕 ...
ještě jsem stihla uvařit polévku a brambory na zítra a trošku převysávat 😝 .
večer hodím kopýtka hore a nazdar 😝 😀 ...
všem jen tu nej nej nej noc 😔 a hezký večer 🙂
pááá 🙂

sherry28
9. bře 2010

katzi: doma má skoro 4 letého Davídka a co čeká teď, neví, ale její muž tvrdí, že holku, ale já podle bříška typuji kluka 😕 uvidíme 😉 🙂

sherry28
9. bře 2010

nevyživuje jí placenta tak, jak by měla 😕 Davídek vážil 2,550kg a měřil 49cm 🙂 tak tohle bude taky asi maličký, jí to neva kvůli porodu 😀

sherry28
9. bře 2010

tak a běžím vařit kaši a koupat kluky 😉 🙂