Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

lehna
12. bře 2010

snad to půjde v pohodě otevřít
http://www.mapy.cz/#mm=ZP@sa=s@st=s@ssq=chotěbo...

gina333
12. bře 2010

lehna: dik, pozrela som si to. No neviem, je to veru o nicom pocasie aj tam, este si robim nadeje, ze nepojdu ked je taketo pocasie. Lenze sef tanecnikov je byvaly vojak, deti nema, takze on sa na taketo veci pozera trocha inak. 😠 Obcas mam na neho riadne nervy, ved chudata deti, 2 hodin cesty tam, 7 naspat, a to este medzitym sutaz. 😒

lehna
12. bře 2010

gina- no to pocasi je naprd. u vas porad snezi?? tady na Ostravsku uz ne, klube se slunko,ale jak to vypada na jihu to teda netusim ☹. Hmm, tak to si toho sefa dovedu predstavit. Mela bych taky nervy, tak jako kazda mamina. jedou ten den zpatky,jo?

gina333
12. bře 2010

lehna: ved to, ze idu vlastne na otosku. Radsej by tam mohli spat, ved tie deti su vlastne cely den v akomsi kulturnom dome zavrety, ani mesto nevidia, posutazia si a domov. 😝 Ale mozno, ze len my dospely to berieme inaksie, detom nevadi dlha cesta v autobuse, ani to, ze su nevyspaty. 😉 😉

lehna
12. bře 2010

gina- tak to je blbe. takovou dalku a jen na otocku 🙄 . psala jsi, že jedou dnes v noci,že? tak snad to počasí bude o.k. a pojedou v pohodě. mají vždycky jiného řidiče?

gina333
12. bře 2010

lehna: ano, idu v noci, esteze mam svokrovcov, neviem ako by som ju ja v noci odprevadzala k tanecnej skole 😲 , a to veru neviem, ci maju stale toho isteho sofera, autobus si vzdy objednavaju. 😒

sherry28
12. bře 2010

tak malej byl v noci vzhůru jednou 😒 pohoupala jsem a spal, ae vstával už v půl šestý, taky asi najel na nový čas 😅 teď mu jdu dát už oběd a pak jde spát, je neskutečně protivný 😠

lehna
12. bře 2010

gina- a manzel neni doma? 😕 , že ti pomáhají tcháni? hmm, to je blbé,že mají asi pokaždé jiného řidiče. kdyby jezdil aspoň s nima ten samý,tak bys věděla, že ho znáš byla bys trochu klidnější. i když mlže jakýkoliv dobrý řidič a stát se může cokoliv,že? ☹ . ale uroč to bude dobré a dojedou v pořádku tam i zpět 😉

shery- no nic moc teda. náš malý si výjmečně dneska pospal do půl 8, jsem čučela,že tak dlouho. ale nevím nevím jak mi usne po obědě,hlavně v kolik,že? 😝

sherry28
12. bře 2010

gina333: chotěboř je od nás 60km, jestli je to ona 😉 🙂 je to za Golčovým Jeníkovem u Pardubic

sherry28
12. bře 2010

u nás teda sníh už žádný není jenom zbytky, ale je fakt, že na vysočině je to jiný 😒

gina333
12. bře 2010

lehna: uz som tu asi spominala, ze som slamena vdova 😀 muj manzelik pracuje v zahranici.

sherry: je to ono, sost je to od nas daleko. 😒

Ja uz tiez idem dat malej polievku, uz mam z toho teraz mindrak, kolko zje. 😒 Spat bude vo vnutri, lebo sa my nechce von ked snezi. Tak vsetkym detickam prajem dobru chut. 😵 😵

sherry28
12. bře 2010

gina333: neměla bych strach ze silnic 😉 jsou celkem suché, hlavně ty hlavní silnice 🙂 spíš tu pořádně mrzne 😠

gina333
12. bře 2010

sherry: a to si ma ukludnila, aj manzel vravi, ze nemam panikarcit, ten sneh sa roztopi. Sophi zjedla celkom dost polievky, dokonca si aj pytala 🙂

sherry28
12. bře 2010

gina333: no vidíš všechno půjde 😉 tak už dostala chuť, to je dobře, že se rozjedla 😀

sherry28
12. bře 2010

marek už spí, tak jsem vytřela a mám chvíli klid 🙂

prchalka
autor
12. bře 2010

Tak my spíme jako obvykle. K obědu žlutá hrachová kaše s kousky brambor. Doufám, že po tom nebude moc prdlánkovat, ale už to asi 2x jedla, tak snad to bude ok. Pak čurů do nočníku a pak dadý 😉 Doufám, že tak na 2h 😉

gina333
12. bře 2010

tak aj my uz spime, po dlhej dobe vo vnutri 🙂 pri zaspavani este vypila 170ml mlieka, keby sa radsej normalne najedla ako furt to mlieko cucat. Idem sa aj ja najest, lebo som vyhladla od rana. 😉

lehna
12. bře 2010

gina- aháá, já na to zapomněla 😀 .

my jsme taky po jídle. rajská polívka s rýží. asi půjde za chvíli taky psát, je nějaký protivný

sherry28
12. bře 2010

i já jsem protivná z toho počasí ☹ 😠

sherry28
12. bře 2010

gina333: tak spaní vevnitř?a to neprotestovala? 😕 koukala jsem schválně jak daleko je to od vás z Liptovského Mikuláše 😉 414km 😨 pojedou to 5 a půl hodin 😨 takže kolem deváté ráno by tu měli být 😕

gina333
12. bře 2010

sherry: predstav si, ze zaspala bez protestu, asi bola unavena, ved strasila od 5:40 😝 Ale nastastie ona nie je vobec protivna, hra sa, motka sa, len si nemozem ku nej sadnut, akoze ideme sa spolu hrat a citat, lebo to vtedy nevie co zo sebou. Najlepsie sa vyhra sama. 🙂 🙂

Veru, je to dost daleko, hadam budu mat dobru cestu. Oni su tam dobra partia, spievaju si, hraju sa, rada chodi s nimi na sutaze, nikdy som ju nemusela nutit. Ze vraj to budu Majstrovstva CR, tak sa tesia. 🙂 🙂

prchalka
autor
12. bře 2010

Tak nejblíž mám k Chotěboři já 😉 Ano, je to v Čechách 😀 Já myslím, že už by tam nemuselo být hnusně, tady už není po sněhu ani památky!
lehna: Taky jsem vždycky byla na nervy v kolik půjde poo spát, když ještě ráno spala dlouho 😝
sherry: Domácí práce nezvládám, když spí, jsem radši jako myška u pc 😅
Přišel balíček, opět gumáčky, tak to jsem zvědavá a ještě jedny botky na courání po venku k tomu. Doufám, že tentokrát to nebude fiasko 😅
Zítra měla být návštěva, jedna větší 9r holčička a její malá mimi ségra skoro 7m, ale ta větší je nemocná, tak neví, jestli dorazí.. Jsem byla zvědavá, jak čorí a mimčo, jestli bude ráda a nebude jí škrtit 😅 😀

sherry28
12. bře 2010

gina333: tak závidím, že si Sofinka vyhraje sama, to Mareček teda ne 😒 to je dobře že se tam Natálce líbí, chci dát Lukyho na karate, ale furt rozmýšlím 😒

katzi
12. bře 2010

Tak spíme - i přes vstávání až v 8h, usnula už v 11.30 bez jedinýho protestu sama 😅

gino: teeda Sofi je zlaté dítko, že se zabaví sama a není protivka. A Nati má fajn koníček, hlavně že ji to baví.

já dnes asi moc nebudu - mám moře práce - musím teď poklidit byt, něco vyžehlit, potom nás nabalit (jedme zas na víkend k mojí mamce). Jak se Adu vzbudí tak ještě honem do obchodu pro nějaký jídlo. Pak přijde MM, tak všechny věci nanosit do auta a pojedem teda k té mamce. To bude dnes makačka, už ať je večer a můžem vegetit 🙂

sherry28
12. bře 2010

prchalka: také to moc nepřeháním z těma pracema 😉 abych ho nevzbudila 😀 ale při něm nevytřu ☹ to je jediný co dělám když spí 😀

prchalka
autor
12. bře 2010

Teda čorí chvíli sama vydrží, hlavně, když krámuje, ale pak je to hrůza! Furt by jen bloumala, taky neví, co se sebou 😝 🙄 🙄 😠 a já jí tam taky asi na kung-fu něco něco takovýho nebo na hod diskem nebo koulí. Musí tu energii ze sebe pak nějak dostat!

ined77
12. bře 2010

spinkáme,od 11.45 🙂 ..zaplaťpánbůh 😅 ...
dopol jsme byli na slepičky a kačenky a kukli na vláčky 🙂 .venku pohoda,ale doma... 😨
dorazili jsme těsně před 11h,takže jasně rychlovka,vysléknout,ohřát obídek atd....nééé,matýnek chtěl nosit 🙄 ...křik,pak mi vyhrabal celou kredenc,uklidila jsem to,křik,pak se pokakal(už byla nalétá polévka)...přebalování...křik 😝 .
dám ho do židle a začal zase ječet...tak to už jsem fakt tekla a říkám mu...jdu se uklidnit a ty se dej taky dohromady 😎 😅 ...zabralo to 😕 ...polévka v pohodě,snědl celou(mrkvová s hráškem a krupičkou),druhé od včera omáčka,dnes poprvé knedlík...řev jen to spatřil.ani zaboha nechtěl...tak jsem mu ohřála trošku gulášové šťávy s těstovinama 😅 ...to snědl pár lžiček a nakonec dorazil i zbytek polévky co měla být na zítra 😀 .
jsem k.o.,doufám,že bude chrupkat dlouho 😅 .
zrovna jsem dojedla a jsem taky zralá zalehnout 😔 ,jenže to už bych pak nerozchodila 😅 ...
tak dám raději kafčo 😉

gina333
12. bře 2010

katzi: tak prijemny weekend. 🙂

prchalka: a nebojis sa cez net objednavat topanky? Sophi by urcite nesadli, ma malinke nohy a ked nevyskusa, veru neviem ci by som sa odvazila. Tiez som pozerala na MMB, bolo by nam uz treba botasky, tak neviem ci odtial objednat alebo kupit v obchode. V nedelu pride domov manzel tak ma hadam zoberie niekde shoppingovat, aj mne by bolo treba obnovit satnik. 😉

katzi
12. bře 2010

Adu taky vydrží sama když někde kramaří - třeba dnes mi vyklidila celou špajzku a hrála si s PETkama. Nebo teda pak u toho Krtečka to je taky hodná...

já můžu hlučnější práce dělat jen v první půlhodině jejího spánku, to spí fakt tvrdě. Pak už taky raději sednu k netu 😉

mě by se líbilo, kdyby Adelí bavilo nějaký tancování. Představuju si, jak jednou budem chodit spolu, aspoň by mě to donutilo 🙂