Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
16. bře 2010

bre ranko 🙂
prchalka: veru, Sophi to mliecko vypila ako nic, aj rano aj na obed celu flasu. 😉 Som rada, nebude potom problem, ked prestanem kupovat MM, ale to az okolo 2 rokov.
Sophi sa zobudila pred 02:00, ale potom knucala kazdu hodinu az do 6:00. ☹ Neviem, co jej bolo, len som si ju furt musela zobrat na ruky, takze moc vyspata nie som ani ja.

Co sa tyka prace po materskej ja sa uz dopredu bojim, lebo sa ani nemam kam vratit. 😒 Pracovala som v CK, ale kedze je kriza zamestnava tam iba svoju rodinu, takze neviem co so mnou bude, som rada, ze 3 roky mozem zostat doma. 😉

prchalka
autor
16. bře 2010

Poraďte mi, co s ní dělat zavřená doma? Nemám nápady a počasí ještě na draka!!
gina: Tak to je fajn, že to mlíko vzala, u nás by to neprošlo 😅 A do práce se asi taky nemám kam vrátit.. Už teď mám z toho vítr, vím, jak bylo těžký práci najít, na jedno místo 50 lidí a když jsem posílala životopisy, nikdo se mi neozýval zpět.. achjo fuj! Tak radši na to ještě chvíli nebudu myslet.
Musím jít.
Snědla celý rohlík s dětskou paštikou, ale už chce pustit ze židličky!

gina333
16. bře 2010

prchalka: zase zavidim ako ti Cori papa 😵 😵 ja som rada, ked my len odhryzje z rozka.
Tak pocasie je u nas tiez na porazenie, keby radsej na Vianoce bolo tolko snehu ako teraz 😲 😲 . My sme doobedu tiez iba doma, poo ked sa naspi pojdeme von aspon na chvilu, kym Natalku odprevadime na basket, potom kava u svokry, tam si vzdy vyhra, ma dost obecenstva okolo seba 😀 😀

katzi
16. bře 2010

dobré ránko,

tak bez mlíka, den druhý 🙂 : šla jsem tam poprvé až v 1.15 (buď fakt spala, nebo jsem ji neslyšela - šla jsem spát v 10h a byla jsem dost utahaná), šla ke mě a spala do 4.15 - pak byl ovšem hysterák, prostě chtěla mlíko. Naštěstí se mi ji za chviličku podařilo uklidnit a uhoupat. Vstávačka v 6.30. Ale budila se nedospaná,umrčená, tak jsem zvědavá do kolika vydrží.

prchalko: bohužel neporadím, mívám stejný problém 😒 Jak jsem psala, u nás je na krize ten Krteček jinak nic....

prchalka
autor
16. bře 2010

Holky, včera to doma bylo na mašli, celý den jen válečka u tv, jinak ocas za mnou. No třeba už nám brzy přijdou ty podložky na malování, tak to jí taky na chvíli zabaví a budem čmárat, ale jinak teda.. říkám si ještě týden a budem moc ven a snad bude tepleji a čím dál líp 😉 😝 Zimu znova už bych asi nepřežila!

sherry28
16. bře 2010

Dobré ráno ženy, tak jsem asi na 80% těhotná 😅 (zatím jsem si nedělala test) 😨 ale vše tomu nasvědčuje co by jste dělaly na mém místě?Nechali si mimčo nebo přemýšleli o potratu?Já fakt zatím nevím(nejsem pro potraty), ještě nedělám závěry třeba těhotná nejsem 😒 ale co když jo 😕 Lukášek jde od září do školy a nějak si nedovedu představit mít malý mimčo, do školy ho budu muset vozit 😒 denně(jsem ráda, že Mareček povyrostl)ale s mrňousem nevim nevim. No odpoledne, až pojedu pro Lukáška, tak si koupím test. 😖 Gino, co ty bys dělala, kdyby jsi zjistila, že jsi těhotná?Hlavně nepište, že jsem měla brát antikoncepci atd.to je mi jasný 😅 však jsem už byla objednaná na gyndu a s MM jsme spolu bez antikoncepce spali jen 2x, z toho jednou na Valentýna a pokud jsem těhotná tak právě z Valentýna 😕 (MM si dával pozor, tak třeba nejsem, ale podle ostatních příznaků, bych řekla, že jo). Včera ráno jsem zvracela, dneska mi je od rána zle, menses nikde z prsou mi vytéká kolostrum a jsem poslední dobou moc ospalá 😒

prchalka
autor
16. bře 2010

sherry: Ježiš, hlavně, že jsme si tady z toho dělaly poslední dobou P...L 😝 😕 😖
Já nevím ani, co bych dělala já, ale já a potrat teda ne, dobrovolně bych nešla a možná bych nešla ani na umělý! Víc neporadím ☹ nějak nemám slov! Minule mě dostala matova a teď ty. Jsem ale zvědavá, s čím přijdeš.. 😔
Někdo to těhu bere moc vědecky (znám) a někdo k tomu přijde jak slepej k houslím!! To je spravedlnost!
Skončila školka, tak asi půjdu.. zas mám nad čím přemýšlet!

gina333
16. bře 2010

sherry: no ja neviem moja, ja tiez nie som pre potraty, ved som horko-tazko otehotnela. Ja by som uz 3 dieta koli mojmu veku nechcela, ale keby sa pritrafilo, tak si nenecham. 😒 Bolo by to strasne tazke rozhodnutie, ale viem, ze by som ho sama bez muza nezvladla. On ma perfektnu robotu vonku, teraz sa nam rysuje, ze by sme sa za nim mohli prestahovat, Nati o rok konci nizsi stupen v skole, takze vsetko by slo podla planu. Ale v tvojom pripade, neviem ako ste natom financne, viem peniaze nie su vsetko, ale v dnesnom svete znamenaju hrozne vela. 😖 😖 Je to bohuzial tak. Ale na druhej strane je krasne mat okolo seba deti 😉 , takze je osobne ti drzim palce aby si nebola tehotna, ale ked budes, vtedy ti palce budem drzat este ovela viac, aby si to vsetko zvladla s usmevom. 😉 😉

sherry28
16. bře 2010

gina333: děkuju 😉 finančně na tom nejsme nejlíp (splácíme dluhy a staví se pozvolna barák ☹ )miminko by bylo finančně velká přítěž, ale určitě by se to dalo zvládnout, věkově v pohodě bude mi 29. Horší po stránce jiné, nedokážu si představit, že vozím pětidenní mimi každý den do školy a ještě Marečka k tomu. A vůbec pro mě představa tří dětí je šílená. Uvidím odpoledne jak to dopadne.Bojím, bojím ☹

sherry28
16. bře 2010

prchalka: no právě, že jsme čekali s MM na antikoncepci, ale o Valentýna jsme udělali výjimku 😠 nejradši bych si dala do huby 😠 a pokud opravdu jsem, tak jedině z toho Valentýna 😅 poslední menses jsem měla 2.2. 😅

katzi
16. bře 2010

sherry: teda to je prekérka 😖 Teda možná vlastně není, ale ty příznaky.....Jj, s tou antiko- úplně se do tebe umím vžít - já loni v létě měla Adelí na hlídání u mamky a s MM jsme šli na svatbu kamarádky. No a tak nějak jsme to taky pak v noci prubli bez ničeho, potom MS zpožděná,...no bála jsem se moc, Adu neměla ještě rok...

Co poradit - to je fakt těžký. To bude chtít pobavit se o tom kdyžtak s mužem jak on to vidí, ale hlavně to rozhodování bude na tobě. Asi poslouchej nějakej svůj vnitřní instinkt, ten ti napoví... Každopádně držím palce ať to buď není tak horký jak to vypadá, nebo kdyby jo, abys to zvládla v pohodě.

katzi
16. bře 2010

a fakt nedávno jsme si tu dělali srandu, kdo že bude další na řadě těhu 🙂

prchalka
autor
16. bře 2010

katzi: My budem asi fakt poslední a já poslední ze všech 😀 Ale být to na MM, tak má mozek taky někde v kalhotách a v tý chvíli by na to kašlal a bylo by taky vymalováno!
Ale ale, jste z tý svatby byli nějaký rozjetý, ne? 😅
sherry: Já fakt ani nedutám za tebe!
Jako mě miminka rozněžňujou pořád, ale... 🤐 No jsem jak kšandy!!!

prchalka
autor
16. bře 2010

Teda a ještě jedna věc, co mě teď napadla - pořád lepší, když se rodí, než naopak ☹ ☹ A je toho teď kolem všeho toho špatnýho nějak moc ☹ ☹

lehna
16. bře 2010

tyjo Sherry ty umíš po ránu překvapit 😅 .
Já to četla hned ráno,ale byla jsem vedle v tématku co máme s holkama už dva roky, narodilo se nám další mimimo, tak jsme se rozplývaly🙂.
No co poradit, já teda vůbec netuším. Je to na tobě, jak ty se cítíš, říct si pro a proti. Jak to zvládneš atd. ještě tomu dej čas a uvidíš.
já taky nevím, co bych dělala. my nebo spíš já se rozhoduju teď nad druhým. tento měsíc neberu taky antiko, tak u nás to taky bude kdyžtak náhoda, i když si to vůbec nedovedu představit 😖
Tak jsme zvědaví co nám odpo písneš(doufám,že nám teda písneš) jak si uděláš test. třeba je to jen zpoždění, nervy atd..

jinak dnešní noc.
Jssem jela na cvíčo v 19.30, přijela jsem v 21.20h., manža říká,malý spí. za půl hodiny slyším jakoby mimochodem dětský pláč-tak vyletím z gauče,kouknu na chůvičku,že je zapnutá,že Štěpi asi spí,že se mi to zdálo. no prdlačky, jdu k ložnici, tam řev jak na lesy,malý stojí,řve, kouknu na chůvičku, ta sice svítí,ale nebyla zapnutá do pozice ON. Jsem myslela že omdlím. Manžel ho samozřejmě neslyšel, protože byl v jiném pokoji a z ložnice není nic slyšet. tak hop volám,ať se jde podívat jak zapnul chůvičku. taiky nevěřil svým očím-prostě ji zapnul do sítě a nezapnul knoflík na ON. no tak jsem malého uspávala skoro hodinu, usnul ve 22.35 asi.
pak další probuzení v 1h,pak ve 4 a vstávačka v 6.36h. a dneska vlastně taky bez mlíka, jen cucnul čaje,dudel a hned spal.
no a jdem spát teďka po o.

gina333
16. bře 2010

prchalka: to mas pravdu, zleho je na svete viac. ☹

My uz nastastie spime od 11:40, na obed mala spenat so zemiakovou kasou, no mala, jasne, ze my ho oprdla 😠 tak mala flasu mlieka. Ked sa zobudi pojdeme na nu pozriet topanky do mesta. Chcela by som vyssie botasky, uvidim, ci budu mat aj na jej pidi nohu. 😉

sherry28
16. bře 2010

už spíme od dvanácti, tak jsem uklízela po Márovi věci, chrastítka atd. sestra si je půjčí pro mimi 😀 a co na mě nevypadlo 😨 těhotenský test od mama testu(bylo to dvoj balení ještě při Marečkovi) 😅 hned jsem ho rozbalila a udělala, výsledek je v albu 😉

prchalka
autor
16. bře 2010

No panejo! Tak by to chtělo holčičku, ne? 😅
Těhule vy mi dáváte teda čočku!!! 😅 😝 😝

sherry28
16. bře 2010

to že jsem těhotná, už jsem cítila (přeci jenom to žena už po třetí vycítí), test jsem si dělala v půl jedenácté dopoledne 😅 tak od té doby to mám potvrzené a rozhodně to není žádný omyl 😕 mluvila jsem s mamkou, ta řikala, ať si mimčo necháme, když bůh dal semínko, tak dá i zrníčko 😒 volala jsem MM a ten se zděsil 😨 oni tomu pořádně nevěřil 😝 já jsem spíše pro variantu si ho nechat(celý život, bych si vyčítala, že to třeba mohla být holka)a asi bych to neustála 😒 MM neví, ale spíše se přiklání k potratu, ale ještě říkal, že to pořádně probereme 😖

katzi
16. bře 2010

sherry: ty vogine 😅 🙂 A je to tady. Stejně je to pěkný - gratuluju 😉

Tady je to samý překvápko a nějak moc těhu bacilů - prchalko, musíme si dávat bacha aby na nás něco neskočilo 😀 😀 😀

katzi
16. bře 2010

sherry: jj, to rozhodnutí je na obou. Ale víš jak - muž je sice hlava, ale žena je krk, který tou hlavou kroutí 😉

sherry28
16. bře 2010

holky já jsem se asi zbláznila, ale já se na to mimčo těším 🙂 já už teď vím, že si ho nechám 😉 při mém štěstí to bude kluk jak buk 🙂 hlavně ať je to zdravé 😉 vůbec teda nemám ponětí jak budu fungovat a jak se poskládáme do postele atd., ale nějak se to vždycky dá vyřešit 😖

prchalka
autor
16. bře 2010

jj katzi, je tady nějak nebezpečno 🙂 🙂 ale je to krásný sherry!!

matova
16. bře 2010

ty brďo, 😀 😀 😀 😀
sherry: GRATULUJEM 😵 . Ja som toho názoru, že dieťa je dar (aj keď často pekne komlikovaný... 😎 )...
aaaale rozhodne by som si ho nechala 😅
my sme sa snažili s mm tiež veľmi dlho...a teraz to druhé...síce sme chceli ale nie tak skoro-desím sa ako to pri tom zadku s vrtuľkou zvládnem sama doma ale...a tiež to bolo neplánované-síce sme sa nejak cielene nebránili ale pri reálnych možnostiach otehotnieť to bola teda fakt trefa. Sherry, tak držím palčeky 😵 😵 😵

prchalka
autor
16. bře 2010

A holky, chcete se ještě pobavit? Kámoška mě uvrtala na Badoo, tak jsem se zaregistrovala, dala tam asi 3 fotky - jako těhotná, jako nevěsta a pak jednu civil a napsal mi týpek, že jestli s ním nechci zajít do kina?? Mě fakt polil pot jako! Nestíhám to ani se svým chlapem, natož z cizím a vůbec... nějak tyto seznamovací servery nechápu 😖 😖 Tak jsem mu napsala, že v tom kině jsem tu ještě nebyla nikdy, páč mám doma přísavku a jsem tak trochu vdaná 😅 😅 A on se zeptal, jak trochu?!?! 😅 😖

lehna
16. bře 2010

týýjooo, to jsou kolejnice jak blááázen.
Sherry-tak ooobr gratulka, když už teda se těšíš 😵

gina333
16. bře 2010

Baby ved ja sa normalne bojim milovat s MM, co ked sa to nakazlive? 😀 😀

sherry: tak ked si uz rohodnuta, gratulujem a prajem vela vela zdravia pre vas oboch 😵 Ked mas zdravie vlastne mas vsetko, pomysli si nato ake bude uzasne sediet pri Vianocnom stole ked vas bude tolko. 🙂 Si mlada zena, zvladnes to urcite, skolku uz mas teraz nacvicene, bude to len ine zariadenie kde budes Lukiho vozit. 🙂 🙂 A nech je to princeznicka aby ta ti tvoji chlapi neprevalcovali. 😵 😵

katzi
16. bře 2010

sherry: to bys měla kolem sebe dobrou partu bodyguardů - kdyby to byl kluk jako buk 😀

teda já se asi přestanu dívat na tu Ordinaci , tady je víc emocí 😀

prchalka
autor
16. bře 2010

lehna: Chudák Štěpi teda taky uřvanej! Musel z toho být mimo, že za ním nikdo nepřišel ☹ ☹ Tatínci makají tak napůl.. 😅
Takže otázka....... kdo bude další? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lehna
16. bře 2010

katzi a prchalko-noooo, jen aby jste nepřišly za 14 dní s takovou zprávou taky 😀 😀 . a já taky 😝
já si jen ndovedu představit ten porod 😢

prchalka- na badoo mě taky jedna kámoška přihlásila a furt mi nějací týpci psali,a čoveče aji kořeni to byli. já se od tama nedávno odregitrovala, nemám náladu se s někým seznamovat a čas někam chodit,že? 😅 , to by mi doma dali 😀