Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

matova
16. bře 2010

tak ešte predýchavam.... 😀
Malý mi dáva stále zabrať, včera sme boli odrána v meste, v práci pri mm a s malým u lekára, u mojej mamy....
malý mal naplánované spinkať v aute ale asi že sa nejednalo o klasickú trasu, tak spal len 40min a navyše večer zaspal až o 21h- aj to naveľa naveľa...zdrhol so záchvatom dvakrát z postele,nechápala som čo mu je keď pomaly odpadával...nakoniec to chcelo absolvovať s ním zopár večerných úkonov,a zopár hier, ktoré vlastne cez deň nestihol-no čistý Monk sa zas prejavil 😠 😒 .
Budí a v priemere dvakrát za noc, stále mlieko....dne s ráno šiel mm na služobku tak vstával o3h vnoci 🙄 , stále sme sa obaja budili aby nezaspal,,...
Cez deň aj tu už je to psycho-malý sa nudí,všetky hry dookola...neviem ako to vydržím dovečera, mm sa vráti až neskoro...Malý dnes spí od 12:25.

lehna
16. bře 2010

prchalko-no zmatený byl evidentně, chudák,mi ho bylo tak líto☹. a pak nechtěl zabrat,se zas bál,že odejdu a nepřijdu.

katzi
16. bře 2010

prchalko: vidíš jak jsi atraktivní 🙂 To potěší , ne? 😀

gino: 😀 Je fakt, že teď si budu dávat tuplem pozor, když to teď tak řádí ve vzduchu ty těhu bacily 🙂

lehna
16. bře 2010

matova- jej teda Šimonek pěkně vymýšlí ☹. máš teda záhul přes den,

katzi
16. bře 2010

prchalko: příště budeš ty, nebo gina - větší překvápko už nejde 😀

lehna: neboj, za 14 dní rozhodně s takovou zprávou nepřijdu. To by v našem případě muselo být skoro neposkvrněné početí 😀 😀 😀

katzi
16. bře 2010

matova: vydrž, za chvííli už bude snad konečně to jaro - budete chodit ven, písek a tak, bude změna a zas to bude dobrý.

lehna
16. bře 2010

Katzi- tak za měsíc,no 😀 😀 😀

lehna
16. bře 2010

no ale stejnak jsem zvědavá kdo přijde další 😅 😎

matova
16. bře 2010

sherry: môže byť aj chlapček, ja som sa narodila až po troch bratoch a mama nebola nešťastná že už má 4 ale šťastá že konečne dievča 😀 😀 😀 .
jejda, ak všetko dobre dopadne, v čom vám veľmi držím prsty, tak ty budeš môj idol a motivácia- aby som to zvládala aj ja (veď budeš mať tri).

mimochodom, kedysi tu písala stvura, a tiež som si všimla ale v inej téme, že je tehotná 😅 😕 😕 😕tak som to konečne asi po dvoch mesiacoch tu bonzla 😔 😀

sherry28
16. bře 2010

už teď si připadám, že mám vlastní ochranku 😀 díky za gratulačky 🙂

matova: když to budu muset zvládnout já, tak ty už tuplem 😉 😀 taky nevím jak to bude, doufám, že Marek už bude řádně chodit(on chodí, ale když někam jdu tak ho dám na golfáč, jsme rychlejší), abych měla jen jeden kočárek 🙂

ale jsem zdravá, na třetí mimčo ideální věk(29), peníze jsou sice důležité, ale zase tak moc mě neděsí, tak hold kluci budu skromnější, hlavně, aby netrpěli hladem, láskou a měli oblečení ne? 😉 spíš mě děsí takové maličkosti jako, bude nás plné auto, plná postel, zkrátka plný dům 😔 ale neměla jse problémy ani při jednom těhotenství, tak doufám, že i teď to bude v pohodě 😅 mělo by se to narodit v listopadu 🙂 ale ještě nebudu rozsvěcet tt, počkám až na těhotenskou průkazku

co se týká otěhotnění, tak jsem oba kluky měla do 14 dní po vynechání antikoncepce 😅 vlastně i toto je během tří týdnů a to jsem s MM spala jen 2x během měsíce a půl, čekali jsme na prášky(byla jsem objednaná na 22.3.), tak bohužel nebo bohu dík asi to tak mělo být, jen mám strach kdo teď z rodiny zemře, u nás to tak funguje, před týdnem mi umřela babička, mamka mého táty(sestra má rodit) při Lukáškovi umřel táta, při Marečkovi táta MM, při Davídkovi babička(mamka mámy), při Káje z rodiny švagra tak kdo bude další? 😨 děsím se toho

lehna
16. bře 2010

jej sherry s tím úmrtím v rodině. třeba už je to prolomené a nikdo neumře 😉 , na to vůbec nemysli.
Plný dům vás bude, tojoooo 🙂, my byli taky tři. já jsem prostřední, mám dva bráchy, vždycky jsem chtěla sestřičku, no bohužel, naši už nechtěli, tak jsem chtěla aspoň já mít holčičku, taky jsme ji měli,že? ale narodil se kluk 😀 .
tak já si asi v nejdbližší době zajdu pro prášky, tento měsíc neberu, páč jsem si myslela, že ještě jedno plato mám a neměla jsem, a jaksik do města jsem neměla cestu, MM robí dlouho, tak mi tam tak nezašel, takže jsme teto měsíc bez,ale sex taky skoro nebyl, takže jsem v klidu 😀 😀

matova
16. bře 2010

sherry: nie, nie, neboj sa ničoho, možno sa práve to nešťastie s úmrtiami pri tomto treťom práve pretrhne 😉 .
u nás to tiež tak vyšlo-dvakrát v mesiaci s mm. vidíš, má to tak byť 😉
problémy ja som mala, zatiaľ ešte nemám,tak dúfam nech nebudú...
a minule som na teba mislela, či to oblečenie po chalanoch nevyhadzuješ predčasne 😀

ja sa hrozne bojím toho hnusného uspávania-už neprežijem keď inak nezaspí ako pri kočíkovaní a hlavne ako budú spávať obaja-hlavne šimon-keď ide spať-všetci preč....nekonečné caviky pritom-to akože bábätko bude zatiaľ tichučko čakať kým ja uspím? ani náhodou-hrozne sa toho bojím 😢 . nech to malé nieje taký Monk prosím-ale vychádza to na termín len o 10 dní viac ako u šimonka 😖

sherry28
16. bře 2010

matova: však taky už z bytu nevynesu ani jeden hadřík, ale opravdu už jsme třetí nechtěli....tak jsem se toho rychle zbavovala 😀 a ono takhle, teď už nic nedám, ale ona má sestra hodně neutrálního oblečení (neví co budou mít, nechají se překvapit), takže mi věcičky dá, má toho fakt kupu a až se mi to narodí, tak to její bude mít 8 měsíců, takže mi bude moc dát ty mini věcičky 🙂 jinak mám taky strach jak to budu zvládat, fakt mám z toho bobky, ale co jsme si nadrobili, to máme, přece mu nevezmu život, když už tam je.... 😅

matova
16. bře 2010

katzi:fíha, dva dni bez mlieka:gratulujem 😉 .na leto sa teším,ale sa aj bojím že s bruchom už malého nedobehnem 😅

lehna:čítam že konečne máte lepšie noci?super 😉(až na ten nočný plač čo ste nepočuli kôli nezapnutej chúvičke... 😖) ale cez deň ti spí stále tak málo? a stačí mu to? je ok dovečera?

prchalka: my dookola- pozeráme knižky-ukazujem mu čo je čo a potom ho skúšam čo je čo-má to rád-ukazuje prstíkom...ale mňa už huba riadne bolí...potom pastelky-čmáranice po papieroch, skladačka, vozím ho na autíčku, vyberá z kariet také čo sa mu najviac páčia-vkladá nazad, autíčka,bager, plyšáky-to sú len sekundovky, z kúzelnej školky popozerá len úvodnú pesničku k rozprávke poštár Pat. potom sa hrá s vysúvacím metrom, uholníkom, skladacím metrom...gombíky hádžeme do krabice s otvormi....no, nič moc, ale každá minútka je k dobru 😅
a jasné-rozmetávanie vecí okolo seba to tiež...a ešte polievame kvety,ale pritom ho nosím a už sa mi nezdá ľahký,navyše čorí je iná váha...

matova
16. bře 2010

sherry: 🙂 🙂 🙂
založíme si potom nejakú témy ako to zvládajú zváračky 😎 😀 , baby, nepridáte sa???? 😀 😀 😀 😎

sherry28
16. bře 2010

já jsem z toho tak mimo, až se mi podařilo připálit knedlovepřozelo 😠 má dnes přijet mamka, tak jsem se snažila o nějakou dobrotu a je z toho škvarek 😅 no nic jíst se to dá, jen ještě koupím jedno zelí a dodělám ho k tomu, ještě, že jsem stihla Márovi odebrat a dát jíst než šel spát 😉

sherry28
16. bře 2010

tak jsem byla nahlédnout do diskuse mnohonásobné matky a je tam žena se šesti klukama a já blbá tady řeším třetí dítě 😀 😀 😀

lehna
16. bře 2010

matova- jj, noci jsou o hodně lepší. přes den spí 1,20h maximálně, ale do večera v pohodě vydrží, chodí spát v 19.30h. je po tom obědě vymýšlá a nechce jít spát, to trvá aji hodinu než konečně usne 😅

sherry28
16. bře 2010

a je tam další, která má doma 4 syny a páté ho na cestě 😅

lehna
16. bře 2010

sherry- no ty brďo, to jsou matky. to jsou všechyn jejich??? jakože je odrodily? to jsou fakt dobré 😅 . by me zajimalo,jak to zvladají 😅

sherry28
16. bře 2010

lehna: mě taky, ale ani nemám odvahu tam napsat 😀 😀

sherry28
16. bře 2010

lehna: jsme tady vlastně na všechno celý den sama,MM je doma, až v šest večer(ale někdo je na tom ještě hůř), nejhorší je, že bydlíme na ostrově a musíme všude dojíždět ☹

lehna
16. bře 2010

sherry-to musí být fakt dobré, že to zvládnou tolik dětí, já si nedovedu představit 2 a ony maji aji 6. klobouk dolů,teda
můj MM taky jezdí v půl 6,takže taky sama. aspoň,že o víkendech nerobí. na jakém ostrově bydlíte?? 😕 😅

my jsme vzhůru, 1,20h. jdem se obléct a ven, svítí slunko..

sherry28
16. bře 2010

lehna: ona je to vesnice, ale má asi tak 10 baráků a dvě bytovky, nic tu není, ani obchod ani hospoda 😅 zkrátka jsme mezi poli, takže pro vše do města ještě, že je jen 3km odtud 😉 🙂

prchalka
autor
16. bře 2010

My vypadly ven, na poštu a pro koláček a tady se kecalo 😀 Písnu asi později, čorí už zase buntoší, sice teď jedla, ale asi málo 😀 😀
Na mnohonásobné matky se taky asi podívám 😀 😀 No 4 nebo 6 to už je pak jedno, ale teda ta máma si asi fakt nesedne chvíli v klidu 😝 Vážím si svojí jedné čorí 😀
Ale asi bych taky byla v euforii, být těhu.. mimochodem žádný prášky neberu 😕 ale taky dělám, že spím, tak mám od MM pokoj.. né, dělám si srandu!
sherry: Listopad je taky krásný měsíc 😀 tam mám narozky já! Kámoška teď řešila nějaký menstruační kalendář kdy jako můžou a kdy to nemá cenu... tak jsem jí napsala, jak se na to musí, že 1-2x a je vymalováno 😀

gina333
16. bře 2010

Ahojte, akosi je tu mlkvo 😉 , my sme dnes kupili Sophi krasne botasky Nike, podarene v nich chodi, stale si pozera na nozicky. 🙂 🙂

sherry: ja si myslim, ze mas v tom prax zvladat si vsetko cely den sama 🙂 Stale myslim na teba, co by som ja robila na tvojom mieste, ale teba obdivujem, ze si sa hned rozhodla pre mimco. 😵 😵
Idem malej dat mliecko a konecne posledny den sirup na kasel, tak vam zatial prajem krasnu nocku. 😉 😉

katzi
16. bře 2010

gino: no všechny jsme ještě oněmělé z toho překvapení od sherry 😀

My jsme dnes koupili Adélce do pokojíčku komodu přes inzerát. Už ji má v pokojíčku a je pěkná. Takže opět mám radost 🙂 Taky jsem dnes na MMB objednala Adélce jarní bundičku. A pomalu si tento měsíc budu dávat pauzu s těma nákupama 🙂

Tak já se loučím, jdu chystat Aduš do postele. Pa a dobrou klidnou 🙂

zelmirka1
16. bře 2010

uz sa tu nepise o neklude pri raste zubkov ?

prchalka
autor
16. bře 2010

Katzi má pravdu, ještě někdo a budu němá úplně 😀 Teda já jsem nějaká unavená najednou. Dneska jsem z toho všeho rozpoložení chtěla skočit na MM, ale jako na potvoru dostal nějakou rýmičku a tu já nechci, takže radši dál od něj.. 😝
gina: Nike máme taky, ale bílé s modrou fajfkou a vy?
katzi: A jakoupak bundičku?
Zítra mi paní posílá podložky, tak budem čmárat brzo! Měli jsme jít dneska do hospůdky, ale sešlo z toho, MM se na to nakonec vykašlal, lenoch!
Hodila jsem tam 2 fotešky.
Tak já jdu dadat a vy běžte taky brzy! Brou 😔

prchalka
autor
16. bře 2010

zelmirka1: Píšem, každý den, klidně se můžeš podělit.
Ale zrovna se nám tu sešlo i pár jiných informací tento týden, tak zuby šly trošku stranou 😅