Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
3. dub 2010

Tak my uz sme doma, dnes sa princezna riadne vybehala, najprv na baskete, potom este vonku, no ked dnes nebude spat tak potom neviem. 😉 😉 Nati hrala perfektne, dala aj par kosov takze som na nu hrda. 🙂

luci: ja som Sedaliu nedavala, ale ja sirupy davam do striekacky od Nurofenu a tak jej do pusy a potom nema sancu vyplut, aj keby to nechcela. 😵 My sme tiez strasne dlho spavali v kociku vonku, asi 2 tyzdne spime vo vnutri, ale ja uspavam na rukach, 😒 😒 takze my v pohode zaspi, potom ju polozim na postel, nie do postielky a spi. 😉 😉

luci_enka
3. dub 2010

gino, diky, zkusim tu strikacu, musime to asi nejak nacvicit, davali jsme na lzicku a ona tam zarazi jazyk a koutkem ji to vsechno vytece ven... ja jsem taky zkousela uspavat na rukach, ale ona se furt krouti, aby videla, aby ji nahodou neco neuteklo, kdyby usnula 😝 takze to spis vypada jako boj a ne chovani v naruci ke spanku 😅
tvoje dcerka hraje basket, sikulka uz v 9 letech? 😉 a zavodne?

gina333
3. dub 2010

luci: hra uz druhy rok, zatial su iba v pipravke, lebo bolo malo dievcat. Tento rok ich je uz dost, takze uvidime na buduci rok kde ich zaradia. 😉

luci_enka
3. dub 2010

gino, to je super, jen at ji to vydrzi, ja jsem hrala zavodne od 13 volejbal, vydrzelo mi to do 20 a dodneska mam super vzpominky, na turnaje, soustredeni, zazila jsem tolik hezkeho 😵 a hlavne rodice byli v klidu, ze se nikde neflakam, treninky 4x tydne a v sobotu zapasy... dneska moc nechapu, ze jsem to tak dlouho vydrzela, jsem od prirody strasne lina 😀 😀

katzi
3. dub 2010

jsme zpět z výletu - zvířátka tam byly, houpačka naštěstí ne, takže žádné přetahovačky nebyly 🙂 Jen se Adelí těch zvířátek trochu bála, zamečely dvě kozy zaráz a byl řev 🙂 Takže nakonec největší zábava byla dívat se za plotem na nákladní auta + na ten plot lozit 🙂

ined: už dlouho jsem ti chtěla napsat, že obdivuju jak zvládáš na každého tak reagovat, že si to pamatuješ -. podezírám tě že si u čtení děláš výpisky 😀 Já čtu, říkám si co chci komu napsat, dočtu a vím prd 🙂 Jj, Adu mi teď dává pěkně pokouřit, včera jsem z ní měla opravdu už dost 😒

lucienko: mě taky překvapilo, že Adu tu Sedálii nechtěla, je to sladký jak cecek, myslela jsem, že jí to bude chutnat. My dávaly na lžičce, ale byl to taky boj 🙂 A uspávání - u nás se usínalo taky dlouho různě : uhoupání v lehátku, v kočáru, pak jsem ji uhoupávala v baby vaku,...Přechod na postýlku začal tak, že napřed se to naučila večer a pak postupně i přes den.

gina333
3. dub 2010

katzi: presne ako pises, ja tiez obdivujem ined, ze tak vie na vsetko reagovat. 🙂 Sophi zatial videla nazivo iba psov a macky, kazdeho psa by hned hladkala, nechapem, ze sa ich neboji. 😉

Aj ten sirup co teraz davam Sophi je straaasne sladky, ale ona ho neznasa, reve uz ked ho len vidi, nasilu jej ta stlacim do pusy. 😒

luci: aj ja sa tesim, ze Nati bavi sport, aspin sa nauci normalne behat, skakat, nestucnie. 🙂 🙂

Uz som Sophi okupala, mliecko vypila, ale ona po kupani chyta druhy dych, takze este lieta po byte. 😉

gina333
3. dub 2010

tak Sophi uz nastastie spi, nalozila som na tanier jahodove tiramisu, pozrieme s Nati Dobu ladovu 2 ,len dufam, ze Sopi nam to dovoli. 😉 😉

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔 😔

prchalka
autor
3. dub 2010

Za chvilku půjdu, už v 19 jsem byla mrtvá, ale teď, jak se znám, neusnu 😝
Vyfotila jsem malou ve vaně, je to mázlý, ale hlavně jsou vidět ty pěkný fleky ☹ ☹ už i na ohybu lokte. Začínáme mazat Excipialem, to je na suchou a citlivou pokožku, máme ho asi od 4 měsíců, ale fakt mě to štve ☹
Všem brou 😔 😔

matova
3. dub 2010

ahojte 😎 nočný žurnál 😉
u nás sa spí od 19:30- šimonko to vydržal vďaka švagrovi - a teraz pozor- on jediný ho môže vziať okrem mňa teraz na ruky a neplače 😕. Boli sme vonku od 14:30 do 16h a malý aj dosť vymrzol- my tu ,áme úplnú kosu a eštre aj fúkalo 😒 MM dnes musím pochváliť, pomohol mi v kuchyni a dokonca večer pozmýval podlahy 😀. Zem. šalát je hotový, zajtra bude mať k tomu pečené mäso a mne netreba k tomu nič 😉. A na raňajky je tiež všetko tradičné už nachystané...nakoniec som už nestihla upiecť toho baránka pre malého, ale on bude aj tak raňajkovať tú svoju kašu- keď vôbec bude...Zajtra príde môj strýko a chystáme na menšie túry ale s malým neviem ako to bude, doobedu to s ním asi vynechám...
Myslím že tak skoro sa tu už nedostanem lebo strýko bude zajtra aj nocovať a v pondeok ráno zdrháme k mojim rodičom na celý deň tak si myslím že tu budem až potom. Preto Vám všetkým vopred prajem príjemné sviatky a hlavne kľudné dni a noci 😉.
prchalka: tiež ďakujem za info o Sedalii. Ty máš u mňa prvé miesto za zháňanie info na nete 😀. Ozaj Excipial sme používali tiež na premasťovanie.
gina: máš zlatučkú malú-teda až na tie zlé noci ale cez deň- to ja musím okamžite vstávať- malý zlezie z postele a keď ja ležím, spustí rev. Kurnik ale muža mi nikdy nebudí, len mňa 😠
katzi: ja vlastne neviem ako ti vtedy malá spinkala, keď si písala že keď už po takom vybehaní nie tak nevieš kedy už.... 😕
sherry 🙂 : dnešná noc u vás-perfektná 🙂. Bodaj by ich bolo viac. 😉
ined 🙂 : ten film čo spomínaš nepoznám, ale máš aspoň manikúru 😀. No z toho čo píšeš o výzdobe som teda tiež mimo úplne 😲 😅. Mala som si sejvnuť výrazy čo mi nič nehovoria- no asi sa tam ešte vrátim...A teda Matýsek- to je čistý chlap- kohútik ranný prebral štafetu od šimona 😝. Polievky - no nielen polievky ale už takmer žiadne jedlo malý nepapá, sme tam kde ginina Sophi nedávno. Ja už som zrezignovala na nejaké varenie, dne snechcel ani kúsok zemiaku, ani chlebík...ešteže zje trochu kaše. A smliekom je to tiež horšie- odkedy bolo to zvracanie tak už mi naraz nevypije 150ml, ale len okolo 50ml, max 80ml ☹, asi sa mu stiahol žalúdok 😔
lucienka 🙂: ja somsíce Sedaliu zatiaľ neskúšala ale malý z dávkovacej striekačky pil Panadol pekne (on keď už má veľké bolesti tak si na Panadol začne aj sám ukazovať 😅 - mám ho stále vyložený na komode. A to nespanie v postieľke poobede- hej je tu téma, aj som tam písala ale v podstate ti tam moc nikto neporadí. Je to hrozné, mali sme tento veľký problém, kočíkovala som za každého počasia...nervy v koncoch až som si povedala, že druhú zimu už nechcem prežiť vonku lebo ani doma som týmpádom nič nemohla spraviť...Bol to boj, ale nejak postupne sa naučil zaspať (okolo 1r. a 1mes.) pri mne na posteli po kojení (v postieľke už ani náhodou). Po odstavení zaspí len s fľašou 😲. A poobede odkedy spíme len raz dennne- tak keď je chorý alebo totálne vyčerpaný už okolo 16h- no nemám šancu, jednoducho druhýkrát mi spať v izbe nebude 😝 , zspal by už asi len v aute.

matova
3. dub 2010

ined 🙂 : čo to je: " velikonoční hlavička na oběd " ??? 😅 a ''košilky''??? 😕
prchalka, gina, katzi, zabudla som vám vyššie dať smajlíkov 😀 : takže 🙂 🙂 🙂
lucienka 🙂 : tiež sa vkuse vrtel na rukách a z postele mi chcel utekať, hojdanie nezaberalo, ale keď som videla že ozaj padá od únavy tak som ho proste vzala z ľahu na ruky, držala, začala hojdať a hovorila mu že ho nepustím, že musí spinkať, oddýchnuť si a tak- dohováranie...zasa položenie na posteľ a ľahnutie k nemu...(závesy zatiahnuté, všetko rušivé preč..)nerada spomínam, bolo mi často na infarkt 😝 ale postupne si navykol- teda až naozaj na to že vo výnimočných prípadoch keď to fakt potrebuje mi už druhýkrát doma nezaspí. ale v postieľke to aj môj chytá záchvaty- ani hrať sa tam nebude.

prchalka
autor
4. dub 2010

Ahojky,
jak jsme se probudily lehce po 23h, tak se mi pak snad skoro 2h neskutečně mlela na posteli, měla jsem i u noh, za krkem, už jsem opravdu byla zoufalá. Pak konečně nějak zaspala ☹ ☹ Probrala se opět v 5 😝 ale nakonec se rozhodla, že si teda ještě schrupne do 6 a pár minut!
Jedem k našim..budu až odpol! páááá 🙂

gina333
4. dub 2010

dobre rano 🙂
u nas noc dobra, prebrala sa o 00:20 dostala mliecko a spala do 4:20. Zakazdym som ju dala naspat do postielky, nespala pri mne a zda samy, ze tam sa mece menej ako ked lezi u mna. 😉 😉 Ma menej miesta, nema kde cestovat tak spi. 🙂 🙂 Vatavala o 6:40 takze som maximalne spokojna. 😉

matova: no toho stryka si musite adoptovat 😀 😀 aby si mala trocha casu aj pre seba. A neboj sa, maly sa urcite rozpapa ako Sophi. 😉
My obed u svokry, klasika salat a rezen, ale kedze ja salat nejem tam my spravi zemiakovu kasu. 😵 😵 Dnes este hlasia krasne pocasie, zatial to u nas tak nevyzera, je akosi zatiahnute, no nechame sa prakvapit. 😒
Krasnu Velkonocnu nedelu vsetkym. 🙂 🙂

gina333
4. dub 2010

oprava spala do 5:20 😀 takze este lepsie

katzi
4. dub 2010

ahojte,

u nás noc taky dobrá - na těch čípkách něco asi fakt bude - poprvé v 1h, jen dudel a v klidu v postýlce do 5h, mlíko, vstávala v 6.30.

gino: jj, jak vydrží v postýlce je to vždycky dobrá noc - necestuje tam tolik, spí klidněji.....Když ji vytahuju z postýlky, vím, že to bude horší noc.

matova: strýček má asi nějaké kouzlo osobnosti 🙂 Každopádně pozitivní vývoj - že už je místo tebe první náhrada, to půjde 😉 Jo a tehdy jak jsem psala, že jestli nebude spát dnes, tak už nikdy, tak to byla myslím dobrá noc, pokud se pamatuju 😅 Ale jsme teď na čípkách, tak uvidíme až je vysadíme, jestli vyběhání bude pomáhat....

My vyrážíme taky k MM rodině, budu až večer.

Všem krásné velikonoce 😵 pa pa.

luci_enka
4. dub 2010

ahoj holky, hezkou svatecni nedeli!

a gratuluju k "dobrym" nocim, u nas zase bylo veselo, od pul 1 kazdou hodinu... pak zase vytuhla kolem 5 unavena po nocnim radenim a spala do 7.15...jinak jsem se strikackou vcera neuspela, plivala mi to, vsude byl ten hnusny sladky a lepkavy sirup, jeste ze to bylo pred koupanim... dostala jsem do ni tak polovicni davku. My jsme panadol davali jen jednou, asi pred pul rokem, to jeste z toho asi nemela rozum a bylo ji blbe, tak si ho vzala, jinak se sirupama nemam zadnou zkusenost. Mucosolvan taky nechce, ale ten je fakt hnusny, a tady tu Sedalii taky ne - takze dneska to zase zkusim do kase a zkusim napsat asi do nejake homeopaticke poradny, jestli to muzu primichat do te kase, jestli to neztrati ucinek 😕
katzi: vy taky testujete Viburcol? nebo uz to pouzivate dyl?

ined: koukam, ze zijes v okrese Zlin, ja jsem taky puvodem z Moravy, ale tve "reci" o kosilkach a peceni hlavicek taky nerozumim 😀 jen tak dedukuju, jestli ty kosilky nejsou nejaka sbalona ci co 🙂 nebo tak rikate cibulovym slupkam? 😅

taky ctu, jak vam deticky nejedi, konkretne matova... a jak si vybiraji, ze polivku uz ne... vy varite detem dvouchodovy obed? 😕 my (jako dospeli) si polivku delame spis k veceri, staci nam nejak to hlavni jidlo 😝 ja male varim jen hlavni jidlo taky nebo nejakou hustou polivku... ale ona mi nastesti zatim zadne problemy s jidlem nedela, sni opravud vsechno a jeste porad pochtiva od nas 😀 kolikrat se musim schovat za roh, kdyz jim neco nezdraveho, co bych ji nemohla dat okusit... 😝

cekame az se mala vyspi, a pak pojedeme na vylet do skanzenu, ktery je kousek od nas, jeste jsem tam nebyla, tak jsem na to zvedava! zitra se ma pokazit pocasi, jen 7 stupnu, tak aspon dneska to snad vyjde 😵

vsem vam preju krasne svatky!

sherry28
4. dub 2010

ahojík 🙂
tak u nás noc celkem ušla, akorát kolem 3.30 byla scéna, nechtěl spát, ale nikam jsem nešla a houpala ho a pak ho položila vede sebe a něja usnul asi za 45min. 😖 včera jsme byli na pouti a u mamky, pak dám fotky, byla tam sestra i s Kájou, tak se prťata vozili spolu 😉 dneska jedou spát k nám 🙂 takže jdu chystat oběd a pak barvit zbytek vajec, včera už nezbyl čas, přijeli jsme v devět večer 😀

sherry28
4. dub 2010

luci: já dávala Lukáškovi veškeré léky taky ze stříkačky, jinak by mi je nevzal, ale vždycky jsem ho pevně držela a stříkačku zasunula dozadu do krku a stříkla(po malých dávkách)aby neměl šanci to vyplivnout 😒 byl to sice ošklivý pocit, ale jinak se to nedalo 😅 když jsem mu takhle dávala antibiotikum, tak my to asi za 5 minut vyzvracel(blbě je snášel), tak jsem musela s ním chodit na píchanej penicilin ☹ ale jinak sirupy jsem mu takhle podávala a i podávám nadále, sice už scény nedělá, ale léky chce jen ze stříkačky a hned zapít 😉 🙂 už letím mám plno práce 😉 všem krásné velikonoční svátky 🙂

lehna
4. dub 2010

Jaro začalo, slunce svítí, na louce rozkvetlo kvítí. Velikonoce už jsou tu zas, pomlázky a vajec čas. Veselé velikonoce a bohatou pomlázku 🙂.

nějak teďka není čas psát,tak aspoň jsem vám popřála.

JInak včera noc - první probuzení ve 22.00, pak další až v 5!, pak spánek u mě do 7.30.
Dneska - první probuzení ve 23.55, pak jsem ho slyšela v 1, ve 2 dostal mlíko, pak až v 6!,vypadal na vstávání,ale nechal se ještě ukecat na hodinku,takže vstávačka v 7.15

gina333
4. dub 2010

ahojte
my spime od 11:20, zas my spekuluje s jedenim, trapia ju tie zubky. Nastastie u nas to mlieko vsetko vynahradi. 🙂

luci: s obedmi robim tak, ze bud ma hustu polievku, alebo hlavne jedlo, ked je napr. paradajkova polievka, alebo nejaka redsia tak to dostane na olovrant. 😉

ined77
4. dub 2010

ahojky 🙂 ,
hned zkraje všem přejeme krásné velikonoce 😵 .
spinkáme od 11.55 🙂,dnes bez problémů 😅 .
noc...dobrá,akorát uspávání zase stálo za to,takže ani ve své postýlce nebyl 😒 ,ale zase spinkal v klidu myslím až do půlnoci,potom párkrát zakňural,ale nic velkého 😉 .
včera odpoledne jsem jela do zlína,zpáteční cestu dokoupila věci na balíčky pro děti.matýnek s tatínkem byli venku apk doma povečeřeli polévku...prý v pohodě a zdlábl plný talíř a ještě chtěl přidat 🙂.přitom na oběd ji rezolutně odmítl..že by mu venku tak vytrávilo? 😀
dnes obídku moc nedal...zeleninv polévka s krupičkou,tstoviny se zeleninkou a kuř.masíčkem,ale venku snědl celý rohík a doma předtím přesnídávku,tak se vlastně není čemu divit 😉 .
odpoledne jedeme vymrskat babi,teda MM,zítra je v práci.matýnek bude divočit až zítra 😀 .
jdu mu ostříhat nehtíky na nožkách..pak dočtu 🙂 .
zatím páá 🙂

ined77
4. dub 2010

uffff,kecalenky 😀

katzi,gina 🙂 ..právě že si pamatuju leda tak prd 😝 ...dočtu,začnu psát a mám okno 🙄 ,ale zase je to asi dobře,jinak bych byla schopná popsat celou stranu sama 😀.

katzi 🙂...dnešní návštěvu si pěkně užijte 🙂.a těm čípkům zase nepřikládej takovou váhu..stejně to bude placebo 😀.

gina 🙂 ...noc celkem pěkná.a obdivuju teda sophi,že se tak nechá dát do postýlky a spinká dál 🙂 .matýnek má na toto šestý smysl,hned to zmerčí a knučí 😖 😅.

matova 🙂...velikonoční hlavička(neboli nádivka) ...já tomu říkám masová žemlovka 😀 ...3 druhy masa-uzené,hovězí a vepřové-uvařit,pak šupnout d pekáčku s namočenýma rohlíkama(na kolečka) v mléce a vývaru,petrželka,kopřivy,vejce-vše upéct,je to mňamka 🙂 .a košilky?...prodává se to v papírnictví...má to různé motivy,taková folie,d toho to vajíčko ''oblečeš'' a dáš na 3 sekundy do vroucí vody a ta folie se kolem toho vajíčka obepne 😉 .akorát ltos mi to sklouzávlo,protože jsem měla nějaké malé vajíčka nebo co 😠 ,ale dá se to no 😔 .
super,vidíš už máš chůvu 😀 ..tak ho hlavně pořádně zaúkoluj 😉 .je to zváštní,že u TM být nechce 😒 ...matýne také u mm plakával,ale to byl malušenký.
s njezením...no jestli šimonkovi rostou očné,není se asi čemu divit,nebj on si to dožen a ještě k tomu mléku..maýnek po průjmu také začal odmítat vše mléčné...asi nějak tuší,že mu to nedělá dobře.
u průjmu je dobré mléko AL 110,má to nízký obsah laktozy tuším...určitě se dá i vás sehnat v lékárně,je to plechovka,asi 250g a tady stála okolo 100kč.dělala jsem z něj matymu kaše 😉 .

luci 🙂 ...já také uspávám na rukách,přejdu 4x pokojík a většinou je matýnkek už za zenitem 😉 😔 .pak spinká v postýlce 😉 .
u nás se spinkalo 2x denně do 15.měsíců...
hlavička a košilky jsou vysvětleny. 😉 . v cibulových slupkách jsem také barvila,ale teď je každá minuta dobrá 😅 .
odkud jsi přesně,jestli to nevadí,že se ptám 🙂 ?
jo a dva chody dělám asi od toho roku...trošinku polévečky a pak druhé,malý už je tak zvyklý,ale pokud se někam vyjímečně jede,postačí mu jen hlavní chod 😉 .na večeři papká polévku nebo kaši.
a s tm sirupem ještě..jsem si vzpomněla 😅..také dávám ze stříkačky od nurofnu a...tk jak jsem to vypozorovala v nemocnici.když sebrání,tak stříkám malinko,dozadu šikmo do krčku(asi tam kde končí dásínka),po malililinkatých dávkách a pak to nestihne vplivnout 😉.u nás je sím problém hlavně v noci,přes den to vtšinu polkne bez protestů,ale když jsme měli ATB,kapky a ještě probiotika,tak už to by sakra velký problém ☹.do té kaše bych tu sedalii nedávala,ty homeo jsou opravdu různě ''náchylné'' 😒 😉 .

prchalka 🙂 ..také si užijte návštěvu 🙂 .a ta vaše noc ☹ ...

sherry 🙂 ...mně se v noci zdálo o pouti,to jak jsi včera psala,že se chystáte 😀 .na fotečky se těším 🙂 .ty máš také těch koledníků doma 😀 ...nebojíš se zítřka? 😀

lehna 🙂 ..krásné velikonoce i vám 😵 .a teda ty dvě poslední noci 😀 ...bomba,lepšíte se 😵 .

ined77
4. dub 2010

moc se omlouvám za tolik vypadlých písmenek,sice se to snažím kontrolovat,ale i tak mi toho dost uteče.
matýnek mi tu klávesnici řádně dorasoval,že už budu muset koupit opravdu novou 😅 .

ined77
4. dub 2010

tak u nás se už dospinkalo...1.20 😒 ,to bude asi k večeru matýnek pěkná protifka 😅 .

luci 🙂 ..tak jsem si pozdě všimla,že o té stříkačce psala už sherry 🙂.
a užijte s pěkný výletík 🙂.

my se jdeme pobalit a jedeme,papa 🙂
všem pěknou neděli 🙂

prchalka
autor
4. dub 2010

Nedočítám, asi půjdem ven, včera se mi tam krásně několikrát válela 😝
Jsme doma, spala cestou tam asi 30 minut a pak cestou zpátky asi 50, ale vypadá docela schopně. Tak večer.. pá

gina333
4. dub 2010

ahojky

my sme uz od svokry doma. Boli sme sa prejs po meste, v cukrarni sme kupili cerstve kolaciky s Natalkou, aby sme mali aj na dnes vecer ku telke. 😉 U nas je dost skarede pocasie 😒 fuka silny studeny vietor, ani slniecko nesvieti. 😒 😒 Aby my nebolo otupno bez prace, tak ma suseda zase vytopila. Spravila to pred Vianociami, 😠 😠 😠 aj teraz. Ma islo porazit, ked som videla, ze kvapka z plafona. Esteze muz nestihol vymalovat, lebo by ma asi vystrelo. ☹ ☹ ☹

ined: uz som si myslela, ze iba ja uspavam na rukach. 😉 😉 Ale aj u nas je to tak, ze ju staci trocha ponosit po byte, pritulka sa ku mne a spi. Potom ju polozim do postielky a je to. Stale je to pre mna jednoduchsie, ako lezat pri nej a nechat ju lozit hore dole po posteli. 😵 😵

gina333
4. dub 2010

teraz my pisla kamoska, ze porodila, malinku princeznu Noemi 🙂 🙂

prchalka
autor
4. dub 2010

Dočetla jsem letem světem, ale reagovat nestíhám, jsem nějaká unavinkaná 😀
Čorí bez problému vydržela doteď, půjdem koupat a snad na dlouho spinkat 🙂

katzi
4. dub 2010

ahojte,

my už taky koupeme, to už je vždycky fajn 😉

lucienko: já vařím jen jednochodový oběd -budťo hustější polívku, nebo jen druhý. Oboje by jednak Adu nesnědla a jednak já bych ani nevěděla co pořád vymýšlet 😅

lehna: máte teď docela supr noci, to je fajn 🙂

ined: no placebo ty čípky asi budou, ale stejně se je bojím vysadit 😀 A svoji pameť nepodceňuj, pamatuješ si opravdu hodně 🙂

gina: to je teda síla s tím vytopením 😖 Sousedka vám to udělala před vánocema i teď před velikonocema 😠 Ta se teda umí vybrat dobu 😒 A gratualce kamarádce k Noemi - netradiční jméno vybrali.

prchalko: i já jsem nějaká unavinkaná 🙂 U rodiny MM se docela pilo vínko, takže mě to nějak utlumilo 😅

gina333
4. dub 2010

tak uz nas je uz po kupani, na rade je vecerne rodeo pred spanim. 🙂 🙂

katzi: a ja som dnes vseho vsudy vypila pohar piva, u svokry bola o nicom nalada, nokto nechcel vino, no hadam my zajtra naleju. 😉 😉

katzi
4. dub 2010

gino: škoda žes nebyla s náma - tam se nalívalo zase ve velkém 😉 Musela jsem se bránit a hodně zajídat jídlem 🙂