Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

katzi
13. dub 2010

matova: jak bysme reagovali? No to je těžký, říct jí to úplně na upřímno se moc nehodí 😅 Tak asi zatloukat, zatloukat, zatloukat 🙂 Prostě jak píšeš zatajovat se, nebo jako že máte prostě jiný program atd. atd. a ona se ti časem přestane hlásit 😉

gino: no já mám jinak kamarádek celkem dost, i s dětma na mateřské, ale právě že jsme rozstrkané po celém městě a je to vždycky celodenní , nebo půldenní výprava někam dojet, musíme se na to domlouvat předem...atd. atd. Mě by se líbilo fakt mít tady tak někoho v sousedství, že bysme si jen tak podle momentální chuti a situace brnkli a fakt třeba i jen na chvilku se sešli. Mamin s dětma je tu v okolí dost, ale mě nějak nejde se skamarádit, když nás nejspojuje kolikrát nic víc jen ty děti.....

Odpol. pojedu s Adeli asi do dětské kavárny, dám si tam dvojku vínka 😵

katzi
13. dub 2010

ined: jejda, chuďátko matýnek. Tak snad už to bude dobré. A jak píše, že chodíte na vláčky - tak to je co? Jako na normální vlaky koukat nebo tam máte někde nějaké malé vláčky? Nám za barákem jezdí normální vlaky a pro Aduš je to vždycky zázžitek když nějaký jede. Další zážitek je dívat se na řeku jak teče 🙂

prchalka
autor
13. dub 2010

matova: Začala jsem dávat hrozny poté, co jsem se vás tu ptala, jak na to, jestli se zrníčky nebo bez... do té doby mi připadalo, že je nerozkouše a není to tak dávno... měsíc a půl asi...??? Ale zase nevím, jaká mezitím byla prodleva. Ekzém se objevil až potom, co jsem je začala dávat...

matova
13. dub 2010

katzi: tiež fajn program poobede 😀 hlavne tá dvojka 😉 . Asi tak jak píšeš, inak neviem, keby nebývala tak blízko aspoň, je to takmer až suseda, vidíme si do záhrad 😖 😀

ined77
13. dub 2010

prchalka 🙂 ..super noc 🙂 .vidíš,budeš mít i od čorí oddych 😉 .
a k tomu hr.vínu....matýnek má teď poslední tři dny na zadečku takový červený flíček.nejdřív jsem myslela,že to patří k opruzení,ale to u je pryč flek zůstal ☹ .nic nového nového krom vína nejedl,takže mám veliké podezření,že to právě z toho 😨
brum brum...no,on se u toho ještě i kýve ze strany na stranu 😀 ...milé to je,jen kdyby jedl pěkně i normální jídlo a ne samé ptákoviny 😠 😀.

sherry 🙂..to musely být ráno fofry 😅.zvládli jste to,jste dobří 😉 🙂.
jééé,kašpárek-mňááám 😝 😀

katzi 🙂 ...toho se právě bojím,že budu vyšlapávat stezku 😀.ale u nás je to to samé...jde spát a matýnek mě hnedka vyčmuchá a spustí 😔 😖
dnes teda noc... bez?(čípku) 😉

gina 🙂 ...na ukrajinu,fííííííha 😕 .to je cesta daleká ne?neboj,babička to určit zvládne na výbornou 😉 .
tolikých dobrot 🙂 ...ty kuřecí rolky bych si dala,chci je dělat o víkendu 🙂.
s tou popsanou zdí počítám 😅...to je holt daň 😀.
ano,chlapi jsou naše další děťátka 😠 😀

matova 🙂 ...super noc 🙂 .
k tomu ''problému''...schovávat se nemá moc smysl,navíc je to krátkodobé řešení 😉 .já bych jí asi otevřeně řekla,že to pro šimonka není to pravé,že věkový rozdíl je hodně velký(mezi dětmi 😀 ).děti ve věku našich dětí si spolu ještě hrát neumějí,natož se staršími dětmi.a ona si to jako představuje,že by chodila k vám domů???možná jí můžeš nbídnou,že spolu můžte zajít třeba na nějaké hřiště až bude hezky...to je takové...někdy(nikdy) 😅 .to jí přece pak musí docvaknout,že nemáš zájem 😉 .

matova
13. dub 2010

môže to byť, no bolo by to každopádne super, keby si na to prišla že je to fakt ono. Každé dieťa môže reagovať na niečo úplne iné, a hrozno kupované je iste striekané kadečím, no , v zime a v meste si človek fakt fakt nenavyberá 😲

prchalka
autor
13. dub 2010

matova: No, zatajovat se asi ne, ale říct jí, že se budete vídat, když se potkáte, že to bude stačit, že kluci k sobě nejsou věkově.. nebo tak nějak. To snad každý pochopí, že takhle malý dítě si s velkým asi těžko může hrát - pokud si fakt nerozumí! Viděla jsem to u sousedů, i ten 3,5letý hošík je moc..
Musím.....

lehna
13. dub 2010

ahoj holky,

tak u nás se konečně taky spí. se jaksik naučil vstávat v 6.15 přesně na minutu a chodí spát až po obědě, tak celkem záhul,ani za váma mě nepustí,závislák. ani k lince abych umyla nádobí,nebo mu ohřála jídlo, hned se na mě věší a řve 😔 .

jinak noc, no žádná sláva. poprvé čaj a dudel ve 21.40, další 22.10, další 23.10,to u něho byl MM,ale jak dlouho netuším, pak od 01.00 do 02.30 jsem u něho seděla já, dostal mlíko, přebalili jsme ho,ale nemohl zabrat, pak spal do těch 6.15. většinou už od těch tří do těch 6 spí v kuse,no ale kéž by to byslo trochu dříve,že?
Uvažujuže dneska v lékárně koupím aspoň ty čípky,co tu o nich píšete. dáváte je těsně nějak před spaním asi,že?

no jdu trochu počíst a pak asi lehnout 😒

matova
13. dub 2010

lehna: teda Štepi má výdrž s tým nespaním 😒 ☹ . A keď ti teraz nič nedovolí, nejdú mu zas nejaké zuby??? 😕 to mi robí šimon najviac keď ho to bolí alebo je chorý...
ined, prchalka: je to s ňou ťažké, nechápem že jej nedocvaklo už keď bola u nás...Ona robí také veci mojim svokrovcom že byť nimi už sa dávno pohádam, ale keďže udržujú vzťahy tak čuším 😠 😖 . Dúfam že sa presurfuje do tejto témy, mala by som hodiť foto ako katzi 😀 . Malý má u nich bager a stále na neho volajú môjho malého, darmo jej kričím že on ešte nepedáluje...a keď sa stretneme, nasilu mu niečo tlačí do pusy, hlavne čoko, a ja to tak neznášam 😠 😠 😠 ,vôbec ma nerešpektuje 😝

lehna
13. dub 2010

diskotéka, dyť říkám,že jsem tam byla po několika letech 😀 . ale bylo fakt super, jsme dobře zatančili a odreagovali 😅 ,jen mi to pak taky dal MM celkem dost najevo,že jsem nepřišla v 1,ale v půl 3. no co, jsem byla po dlouhé době venku.
odpo už byl ale celkem v klidu,ani jsme se o tom nebavili. je mi to docela fuk,jestli byl naštvaný nebo ne. jsem se prostě bavila 😀

jste včera skoro všechny jak vidím žehlily 😅 . no já musím taky, tak asi dnes u OVRZ 😎

V tescu taky hooodně nakupujem bodyna a overaly na spaní. ty na spaní už má taky 18-24m, a má je skoro dobré, trošku mu plandají,ale za chvíli je bude mít akorát. jen ty cvoky kolem nožiček se nějak odepínají. no stejně spí v pytlu,tak to neva 🙂

lehna
13. dub 2010

prchalka- jsem taky zvědavá no new foto🙂.
a ty karboše z mrkve,hmmm, též vyzkušáme. musím začít asi taky chodit na mmb pro inspiraci 🙂

my dudel máme taky jen v noci na spaní a přes den taky na spaní,jinak néé. má jich asi 5,ale používáme jen 2 😀.

Kamarádku tady mám jednu, což je fakt fajn. jdem spolu ven, pak ona k nám,nebo my k nim. je to lepší než být úpně sami. aspoň je s kým pokecat, když tady za váma nestíhám 😉

Ined- chudáťko malé Maty. tak snad už mu bude brzy dobře. jéé a ta tapeta tabule, to je super nápad. já už taky nevím co bych vymyslela,ale Štěpi je na to ještě asi malý, ale určo bych mu to pořídila taky 🙂

gina- teda toliko vaření. obdivuju. ten můj malý mě pořádně nenechá ani mu to ohřát 😅

gina333
13. dub 2010

lehna: ako citam, tak aj vas sa drzia tie zle noci 😒

matova: len si ten Vibrucol nechaj v zasobe, clovek nikdy nevie. 😀 😀 😀 😀 😀 i ked samozrejme ti to neprajem aleby sa Simonkove krasne noci zmenili. Presne ako baby vravia, skus jej na rovinu povedat, ze Simonko je este maly nato aby sa s takym velkym,mudrym chlapcekom hral. 😉 😉 Hadam to pochopi.

lehna
13. dub 2010

matova- asi mu něco leze. včera jsem se mu šmátrala v pusince, i mě nechal a smál se🙂. taky má dole vpravo trojku i čtyřku. vlevo taky trojku(tu už má ale dlouho) a půl čtyřky myslím a nahoře na jedné straně má taky trojku a čtyřku napůl. na noc jsme mu dali nurofen a ještě pak mundisal,a stejně prd.
celý den je v pohodě,ale já se sotva postavím,že umyju nádobí,tak okamžitě začne brečet a věší se na mě, to prostě nechápu. ☹

lehna
13. dub 2010

gina-jj, drží, myslím, že se nás ani nepustí 😢

ještě jdu dočíst, jaký má matova s kým problém......

sherry28
13. dub 2010

zatím pořád spí 😉

matova: souhlasím s holkama, normálně bych ji řekla, že venku se občas budete scházet (jen si to nebrat do baráku) 😉 ale, že je Šimonek ještě malý a neumí si tak hrát jako ten starší 🙂

také tu nemám kamarádku, zůstaly my ve městě, tam mám výbornou (Darču-slovenka)vdala se sem a strašně moc si rozumíme 😉 akorát už není čas, ona už po MD šla do práce a já zase na MD, takže času opravdu není moc ☹ podnikaly jsme spolu výlety různé i s dětma (v té době tedy jen Lukášek a její Honzík), plesy atd. byly jsme jako sestry, škoda, že také nešla do druhého 😉

ined77
13. dub 2010

katzi 🙂 ...chodíme na vlakové nádraží 😉 .u toho je i točna autobusů a trolejbusů a matýnek by tam v klidu vydržel i půl dne 😀 .
akorát včera mi ztropil scénu...chtěl nastoupit do trolejbusu a jet 🙄 ...nakonec jsme teda jeli 3 zastávky busem a to bych ti přála slyšet ten ryk,když jsme vystoupili 😔 😀 .

matova 🙂 ...no já doufám,že když ty hrozny vysadíme,tak to zmizí.navíc to má na zadečku,kde má pořád plenku 😖 .čím mu to mám máznout? 😨 fakt je,že jich snědl tak půl kila za dva dny 😅

gina,katzi 🙂 ..já mám v sousedství tu kamarádku s o měsíc starší holčičkou.ale scházme se tak nějak nepravidelně,jak je čas a chuť.jinak mamin je tu také dost,ale přesně jak píše katzi 🙂 ...neumím se seznámit jen skrz dítko 😅 .oni tu mají takový babinec...na hřiště si nosí kafčo,pokuřují...no já nevím,nějak se tam mezi nimi necítím 😅 .jako ne že by nebyly třeba sympatické...ale já na takové houfování nějak asi nejsem 😅 .a ještě bych začala hulit třeba že 😝 😀

lehna 🙂 ...no jo,on je štěpánek ještě prďolka 😵 .matýnek je taky mamináček 😅.ale uvidíš,jak bude o malinko starší,naučí se chápat,že maminka taky musí něco občas dělat jiného než jen chovat a nosit 😉 .
čípky zkus 😉 ...já dávala ráno a večer,jinak holky dávají jen před spaním.snad vám zaberou,přeju vám to 😵 .

ined77
13. dub 2010

pláčeme 😢

matova 🙂 ...tak to musíš přitrvdit 😖

sherry28
13. dub 2010

lehna: já bych klidně MK vyměnila za kámošku, jsem šla jen večer 😉

matova
13. dub 2010

gina: aj keby mu zle bolo, čípky mu už nebudem dávať, on to fakt neznáša a potom sa mi nechce nechať prebaliť...aj bez toho sa neznáša... 😉
lehna: to mu teda dosť masívne rastú zúbky, chudáčik, aj vy chúďatá pri ňom. Disco- dobre že si sa aspoň na chvíľu odreagovala, však pri takých nociach to už je na blázinec...
Moj je inak tiež celkom v pohode, ale vkuse chce pozornosť a všetko musím robiť z rýchlika...a keď mu je zle tak to fakt ani jeden tanier, musím v jednom kuse s ním niečo robiť, venovať sa mu...odídem na tri metre a rev. no ako píšeš- u nás je toto celkom bežné cez deň- a mm ani náhodou s ním nič nemôže, a keď chce ísť vtedy malý napr. von, spýtam sa ho či s tatíkom, on prikývne, natešená ho obliekam, mm ho berie za ruku a taký záchvat kým meidem s nimi. Už ho vzal von aj napriek záchvatu ale vrátili sa lebo nie a nie prestať plakať ☹

sherry28
13. dub 2010

nějak mi vypadlo slovo "bych" 🙂

nechcete se všechny nějak přiblížit, že by jsme byly k sobě blíž 😉 😀

lehna
13. dub 2010

matova- asi bych se zachovala jak ined píše. někdy bych jí řekal, aže spolu zajdete na hřiště. ne aby chodila ke mě, sama toho máš dost a ještě se starat o další.

ined- nojo, já vím,že je ještě malý prďola🙂. já ho moc nenosím, ono těch skoro 13kg se na mě dost podepisuje,tak ho nenosím,netahá, hodně si s ním hraju,zabavím,ale on nějak nedokáže pochopit,že taky mami musí ěnco udělat.. tak snad to bude lepší 🙂.

sherry- přesně mám takovou kamarádku. ona ještě byla na MD,jak jsem byla těhotná,byly jsme spolu pořád, my už jsme kamaráky vlastně od základky(to už je let 😀 ). ale jak šla loni v červnu po MD do práce,tak si tak jednou za 14dní napíšem smsku. ☹

blbý dotaz - ty čípky se dávají do dupky,jo? 😕

sherry28
13. dub 2010

jinak po víně nám nic není, ale je fakt, že on ho denně nejí 😒 on vlastně nejí denně žádné stejné ovoce 😕 vždycky co je doma, tak dostane, takže ve velké míře nemá nic, ani bych se tomu nedivila kdyby po víně(větší nebo častější množství) byl ekzém 😕 no hlavně, že to mizí 🙂

matova
13. dub 2010

sherry: 😀
ined: pritvrdím, len sa toho bojím, keď začnem tak neprestanem už, čo na srdci to na jazyku 😝 😀 . Snáď to pôjde.
A čím to máš potrieť- no ak to nieje suché tak to potierať ani netreba, snáď to zmizne samo. Ak je to suché tak treba premasťovať- všeličo možné existuje, ja som zástanca prírodných mastí olejov.

sherry28
13. dub 2010

lehna: co je dupka? přesně, já se s ní vídám už jen ve školce (Honzík chodí tam kam Luky, ona to tak chtěla, Honzík je mladší o rok a půl), takže pár slov a běžíme každá svým životem dál, občas to zamrzí ☹ ale co takový už je život 😉 a stejně se budeme stěhovat 100km odtud 😝 😅

matova
13. dub 2010

lehna: áno, presne tam 😉

gina333
13. dub 2010

tak my uz sme hore, Nati je na ceste domov zo skoly. Idem sa povenovat rodinke. majte sa zatial. 🙂

matova
13. dub 2010

sherry: dúfam že bližšie k nám na východ 😀 😉

lehna
13. dub 2010

sherry- jj, ono halvní je,že jsme i venku 😀 a ne jen tady, stejnak se po mě když tu sedím sápe,tak stihnu jen něco přečíst a zas jdu 🙂

matova-jj, roste mu jich dost najednou,tak se to někdy asi musí podepsat v chování a spaní. no spíme blbě od jeho třetího měsíce,první zub vylezl přesně v pátém měsíci. tak třeba jak všechny vylezou,zas budem spát 😀.
přes den to mám tak samo jako ty. taky ani dva metry nemůžu se vzdáit pořádně. jdu na wc, tak křičí ať už jsem .
teďka se snaží čím dál více chodit sám,ale.... chvilku si sednu a už mě bere za ruku a říká mi ťap ťap, tak musím jít s ním za ruku,on se pustí a jde kam chce,ale musím ho hlídat,aby sebou někde nefláknul,a tak to je pořád dokola 😀, sranda, večer jsem jak mátoha a ani jsem včera nebyla na aerobik, nějak mi docházejí baterky 😅. naštěstí s MM je malý v pohodě(zatím teda), vydrží s ním všude, tak je to fajn. ale taky už začíná sledovat,že když je s ním a já jdu třeba jen na 10 minut nahoru k našim,tak říká, že celkem dlouho malý pořád povídal mama mama a hledal mě. ale on to samé dělá i když nevidí MM 😀

sherry28
13. dub 2010

jsme vzhůru a pojedeme, pa 😉

lehna
13. dub 2010

ined- jsem asi přehlídla, Maty má opruzenou dupku? my většinou máme opruzenou dupu,když lezou zuby,ale teďka ji zas dlouho neměl a zuby má 😀 ,

víno taky jí občas,už mu to neloupu, a jak je sní,tak tu šlupku pořádně nepokouše,ta je toho pak plná plína 🙂

shery- no dupka- zadek 😅