Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
15. dub 2010

dobré ráno 🙂
tak já už vysprchovaná, kluci po snídani a zy chvilku vyrazíme k zubaři(20km, jede s námi MM, aby pohlídal, až budu na řadě já) 😉

gina: tak to je super, že se nákupy vydařily 😉

katzi, lehna: vy tady spekulujete o druhém dítku, jestli do toho jít a já budu mít třetí a ani se mě nikdo neptal 😀 😀 prostě ženy ty dvě se dají a myslím, že rozhodně líp teď na jednou jak říká lehna 😉 oni děti začnou spát líp 🙂 jak budou venku zuby a budou jen o malinko starší 😉 vemte to ještě z druhé strany, kdyby bylo druhé dýl, tak se nevyspíte ještě dýl(přesně jak říká lehna) 😉 a ty děti si pak ani tolik nevyhrajou, mám kluky od sebe 4,5let a vidím, že je to už docela daleko ☹ na jednu stranu si říkám, že je možná i dobře, že bude třetí, Mareček bude mít k sobě parťáka a Lukášek je hodně zvyklý na bratránka Dádu (jsou od sebe 2roky, ideální rozestup) 😉 tak o ničem nepřemýšlejte a pojďte do toho 😉 záleží to na vás 😉 ale mít děti od sebe dva roky je dobrý, pak je to už dlouho (pro ně) to je jenom můj pohled na věc z mé zkušenosti(je jasný, že všechno má své pro a proti, člověk si nikdy nevybere 100% správně) 😉

sherry28
15. dub 2010

jinak k dnešní noci, ta jak rychle usnul, tak od půl druhý se převaloval až do 6.30, kdy vstával, takže noc nic moc(opravdu čekám už ty zuby) 😀

sherry28
15. dub 2010

u nás leje jak z konve a mlha obrovská 😒 ani se nikam nechce 😅

gina333
15. dub 2010

sherry: u nas tiez leje, ☹ MM vysava, ja mam hruza vela zehlenia ale pustim sa do toho ked Sophi zaspi. Obed bude spenat so zem. kasou, aj MM to miluje, pre neho este ostalo gulasovej polievky, takze mame to poriesene 😉

lehna
15. dub 2010

sherry- jj,já s tím souhlasím ho mít teďka, jak bude mít Štěpi 2 roky, ideální, vždycky jsem to tak chtěla. jenže my plánujem velkou rekonstrukci přesně za rok a nevím jak to zvládnu. no vím,že to zvládnu,tak si to ještě nechávám projít hlavou 🙂
a vaše noc, teda taky nic moc 😖

u nás taky pořád leje, je to hnus, jsem myslela, že už to dneska bude fajn a prd, zase bude sedět doma. kamarádka a její malá jsou nemocné a nikoho jiného tady nemáme ☹

gina333
15. dub 2010

Tak u nas sa uz spi, pekne zjedla spenatik aj mliecko vvypila, 🙂 idem sa pustit do zehlenia. 😝

prchalka
autor
15. dub 2010

U nás poobědová sci-fi. Položily jsme se na deku, ona za chvíli zavřela oči a 11.10 usnula 😅 Jen jsem jí přenesla do postýlky.
Oběd: vločkovo, mrkvovo květákový mišmaš s bramborem. Ovšem pěkně mě štve, pořád u ní sedím a říkám jí, aby kousala a cvakám zubama... ona se vždycky zašklebí a většinou to jen spolkne 🙄 😝 😝

prchalka
autor
15. dub 2010

lehna: Že by šel někdo od vašich spát k vám dolů, to by nešlo? Aspoň někoho tam máš, já nee, jen sousedy 😢
katzi: Já být hozená do vody, tak se utopím 😢 😝

lehna
15. dub 2010

prchalka- no asi nepůjde, máti se na naší posteli nevyspí a taťka ,nevím přijde mi divné spát vedle něho v manžeolské posteli😀. no přes den jsou v poho,ale v noci, nevím, nějak se jim bojím říct ☹, ale už jsem to 2x sama s malým zvládla,tak snad to zvládnu i teď🙂
Štěpi s jídlem dělá to samé,taky většinou polyká 😅
za chvíli jdem spát,tak snad nebude problém,když vstával tak brzy.
my měli na oběd rizoto.

katzi
15. dub 2010

tak spíme. Dopoledne tu nepršlo, ale teď to zas začalo 😠 Dnes na odpol. nemáme žádný program, budem nějak bojovat samy doma a pokud nebude moc pršet tak půjdem jen na poštu (ined -teš se, balíček už poputuje 😵 )

sherry: jj, já s tebou úplně souhlasím, taky jsem vždycky chtěla dvě děti po dvou letech. Pak jsem se setkala se realitou a začala to druhý oddalovat 😀 Ale jak jsem psala, do konce roku se o to druhý určitě pokusíme a uvidíme, co osud na to. Třeba to taky nemusí hned jít, že....

lehna: v nejhorším bys zapojila do péče a pomoci i rodiče 😉 Myslím během té rekonstrukce třeba. Je super, že je máš tak po ruce.

prchalko: čorí je úplný usínací profík 🙂 Jo a Adeli taky nekouše.

lehna
15. dub 2010

tak už taky spí. rychlovka. vypadal,že jako nebude,ale nakonec lehl a za chvíli usnul 🙂

katzi- jj, to při rekonstrukci je zapojím, to jo, že je mám po ruce nějak nepociťuju, když se tam vyloženě s malým nenakvartýruju,tak o nich nevíme 😔

tak zatím hojte,užívejte pohodu a snad odpo ještě se objevím. 😉

prchalka
autor
15. dub 2010

Spala 1.10 - no tak to je paráda, ale čekala jsem to.. achjo.. 😒 😒

katzi
15. dub 2010

prchalko: tak to je slabota 😖 Večer půjde dřív spát 😉

matova
15. dub 2010

ahojte,
noc dobrá, 1x mlieko o 3h, vstávačka až 7:10, takže super 😉, zubu stále nikde, ale malý si vkuse šúcha oko na tej strane kde by mal vyrásť....ponuré dni pokračujú, lialo celú noc a doobedu až teraz vykuklo slnko ale hneď je tu aj obrovská "čerňava" takže neviem či to bude bez dažďa do večera, dúfam že hej lebo sa to tu dnu už nedá 🙄 . Šimon spí od 12:15, vdiím tu posledný príspevok od lehny- aj šimon vyzeral že sa ani nejak nechystá ale nakoniec tie okále zatvoril 😉 .
prchalka: no teda, to je pre mňa vždy to najhoršie keď sa zobudí skoro a do večera ďaleko, ☹ hádam fakt pôjde čorí spať večer skôr 😉
idem dočítavať 😎

ined77
15. dub 2010

ahojky 🙂 ,
tak to píšu podruhé...zmizlo mi to 😠 😨 .to ani nestihnu a matýnek bude vzhůru 😅
tak ve zkratce...noc-o ničem ,opět 😖
včera focení super,pan fotograf o matýnkovi prohlásil,že je to dítě pohodář 😅 😀 ...nezná mapu že 😀 .ale tkaspoň že tak matýnek působí 😉 😀
pak s kámoškou na 3 pivečka a pizza tyčinky do nové pizzerie,super...byla jsem veselá 😅 😀 ,ale tak jednou za čas 😉.mají tam super dětský koutek,takže na propršené odpoledne ideální zábava 😉.
mimochodem,to počasí už mě vážně hodně nebaví 😠 .
obídek:kuř.polévka s písmenkama,pangas na másle,br.kaše,2 rýžoví medvídci 🙂 .matýnek dnes zbaštil vše 😵 (konečně)
dopoledne byla u nás kámoška s malou,protože ven se fakt nedalo,lije a lije 😒 .ale byla pohoda,něco na těch dvou dětech fakt je 😉 😀.
tak,jdu vás dočíst,pokud stihnu 🙂
maty spinká od 12.05 🙂
ještě přidám foto ze včerejší kavárničky,holčička se jmenuj natálka a má 26měsíců 🙂

matova
15. dub 2010

gina: super nákup, cenovo je to veľmi odlišné od SK?
gina, lehna, sherry: hrozná noc, súcitím ☹
prchalka: tiež pred malým cvakám zubami 😀
katzi: som veľmi rada že konečne dobrá noc, vidíš, keď je cez deň horor, tak noc fajn 😀, len čo je lepšie? 😝
ined: fotky sú krásne- teda vlastne deti 😉

matova
15. dub 2010

a je to tu, oskar sa ukázal akurát keď som malého dávala spať, škeril sa tu 45 minút a už zas leje ☹ . Ja už to poobedie asi nezvládnem, malý bol už dnes úplne protivný a ja nakoniec tiež 😔

gina333
15. dub 2010

ined: krasne fotecky 🙂

matova: vase noci uz ani nekomentujem, ved vy ste uz za vodou 😀 😀 😀 A tie ceny su neporovnatelne nizsie ako u nas, kupis tam fakt znackove veci, vyrobene sice v Turecku, ale co uz nepochadza odtial?? 😉 😉 a finacne je to super, ozaj za par supov. 🙂 🙂

Sophi je uz hore, spala 1:40, je to ok. 😵 Este pockame na Natalku, pojdeme do Tesca dokupit par drobnosti a ku svokre na kavu. Vonku nepojdeme, lebo stale prsi 😠 😠 😠 😠 no fakt na nervy pocasie.

matova
15. dub 2010

gina: tak to sa fakt oplati 😉
poo program vam tak trosku zavidim. A nase noci? hej, no cakam ze sa vratia aj blbe noci pri dalsich stolickach, tie ocne vyrazaju nenormalne dlho, som si myslela ze vsetkyy budu von kym porodim ale...Ja uz som aj rozmyslala ze by som sem nemalatak casto chodit a neprovokovat vas s tymi nocami, no na druhej strane to moze dodavat ostatnym nadej 😀

ined77
15. dub 2010

matova 🙂 ...jj,souhlásím,počasí na zabití 😠 .když je hezky,může se ven-super,odpoledne uteče jako voda,malý je vylítaný,paráda,ale co doma pořád 😉 .
super hračka 🙂 ..já mám dřevěné hračky moc ráda 😉 .

gina 🙂 ...super jste pokoupili 🙂 .ale teda sophi ti dává taky pěkně do těla ☹ .snad to dnes bude lepší 😉.

prchalka 🙂 ...tak žehlení košilí mě opravdu moc nebaví 😅 .ale jinak mi to nějak nevadí..teda jo,v létě,když je vedro,tak se mi to malinko hromadí 😀 .
jste samy? 😨 ...tak honem někoho pozvat aspoń na besedu 😉 .
to je teda jaro 😝
jo ještě s tím hulením 😀 ...já totiž kouřívala moc a dlouho 😎 .teď už přes 2 roky nic 😉 ...tak jsem to myslela tak,že by mě tam ty mamky ještě zkazily 😀
kousání...no,matýnek někdy jídlo v pusence převaluje a žužle to hodinu,z toho to polyká že mu nestačím nabírat 😀
to čorí vážně dlouho nespala a to by člověk řekl,že při takovém počasí musí spát jako dudek že ☹.já bych teda spala klíďo až do zítřka 😀

sherry 🙂 ...naprostý souhlas.také myslím že je to ideálí rozestup mezi dětmi,ty dva roky 😉 .my už chtěli začít...jenže taky se teď bojím...stěhování,ještě nás spoustu práce čeká s barákem.já věčně sama doma...vždycky jsem si moře věcí dělala sama a hlavně nemám ani kdo by velice pomohl 😒 .jenže zase čekat třeba až do podzimu se mi taky nechce.no uvidíme,třeba budou mít věci rychlejší spád a půjde to dobře 😉 .

lehna 🙂 ...to bez tatínka zvládnete 😉 .navíc už se má i počasí umoudřit,tak bude líp 🙂 .
jj,jak dítko začne capkat,je to hned o něčem jiném 😵 .

katzi 🙂 ...ty jo,tak to adélku kousla moucha tse-tse 😀.taky to nechápu takové výkyvy 😨 .tohle u nás není...když je nejlíp,budí se tak 2x za noc,na chviličku,ale noc v kuse prospanou pamatuju jednu a to minulý rok v červnu 😀 .první noc v novém bytě 😉.to jsem si tehdy říkala,ty jo,že by tady spinkal fakt líp 😕 ?....pcháááá,už druhou noc to bylo zase jako vždy 😅
na balíček se těšíííííííím 😵 😵 😵

ined77
15. dub 2010

gina 🙂 ...děkujeme 😵

matova 🙂 ...nevěš hlavu 🙂 ...do porodu ještě daleko,se vsadím,že šimonek bude v té době už plně zubatý 😀 .
mně ty vaše dobé noci nevadí,ano,právě naopak si slibuju,že po vylezení zoubků se začne spinkat tak dobře i u nás 🙂 😉 .
u nás je to aspoň většinou dobré přes den...já si s malým v klidu uklidím,navařím,prostě téměř cokoliv.kolikrát si říkám co je lepší 😒 ...ale ono to u vás taky přijde 🙂 .každé dítko je holt jiné 😉

katzi
15. dub 2010

matova: přesně jak píšeš - je to pro nás vždycky povzbuzení, že i největší nespavci dokážou dlouhodobě spát super. Takže jen tak dál - musíš nám tyhle reference pravidelně dodávat 🙂

ined: úžasné fotečky! My nemáme jedinou fotku Adélky vytisknutou - plánuju už dlouho , že bych chtěla někde udělat nějaké lepší fotečky a pár si jich dát do rámečku. Včera jste měli bezva program -matky si pokecají, děti pohrají, to nemá chybu 😵

matova
15. dub 2010

katzi: s tým hodením do vody máš pravdu, ja by som sa inak asi nerozhodla nikdy 😀

matova
15. dub 2010

katzi: joooj tak to som rada 😵

ined77
15. dub 2010

matova 🙂 ...my máme jít odpolko někam se švagrovou,jenže tady fakt lije a lije 😒 .a to mi dnes dopolko říkala kámoška,jesti nepojedeme s dětma plavat ,že má dnes auto.to by byl ideální program 😉 ,jenže se švagrovou jsme už předběžně domluvené a je mi to blbé to rušit 😒.
pláčemééééé

katzi
15. dub 2010

matova: vidíš, osud ( a TM ) to vyřešil za tebe 😀

matova
15. dub 2010

ined: 🙂
aj ja som fajčila 😔 😅 , len tak po troške asi 2 roky a potom poriadne asi štyri roky, a kávičkovanie k tomu- takých 5-6 denne 😲

katzi
15. dub 2010

teda my jsme banda odnaučených kuřaček 😀 I já jsem kouřila - v období mládí, pařeb a nerozvážnosti 😀 Teď už dlouho ne, no i když....Jak se trochu napiju někde s kamarádkou (ona kouří), tak občas podlehnu a jednu si dám 😅

matova
15. dub 2010

katzi: preeesne tak, ja som vtom nevinne 😀 😀 😀

ined: ja by som to so švagrovou zrušila, však ona to určite pochopí. Treba využiť príležitosť keď bude auto- a ísť plávať 😉

matova
15. dub 2010

katzi: hneď by som aj podľahla, a ešte keď sa tu tak často spomína pivko a vínko- jáááj........... 😀 no mali by sme asi založiť inú tému- klub žien spojených totálnou nespavosťou a nekľudom pri raste zubov ich detí 😀