Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
5. kvě 2010

ahojte,
ani ja moc nestiham. Oslava dopasla super, skusim hodit vecer aj fotky. 😉 Torta bola mnamkova, Natali prestastna 😀 😀 len Sophi akosi soplikuje 😒 dufam, ze sa jej to nezhorsi. U nas leje, je uplne zatiahnuta obloha, no koniec sveta. ☹

gina333
5. kvě 2010

ze dopasla 😀 dopadla som chcela pisat. 😉

sherry28
5. kvě 2010

gina: tak to je dbrý, že se oslavička vydařila 😵 to potěší, když jsou všichni spokojený a oslavenkyně obzvlášť 😉 těším se na foto

já už večer asi nebudu, půjdu k telce jsem poslední dobou už v půl devátý hotová a usínám u televize 😅 Mára se naučil vstávat o půl šestý 😠 síla ☹

sherry28
5. kvě 2010

všem přeju prospinkanou noc 😉 😔

gina333
5. kvě 2010

fotecky z oslavy 😀

gina333
5. kvě 2010

Tak u nas sa uz spinka, trocha sa bojim noci koli tym soplikom 😒 Ideme si otvorit dobru bonbonieru co Natalka dostala a dobre sa napapkame na noc. 😀

Prajem peknu noc vsetkym. 😔

prchalka
autor
5. kvě 2010

Už mi padaj víka. Odpol jsme byli v krámě, zkusit ty gumový botky pro představu, ale fiasko. V prvním si to nazout nechala, i chtěla sama a smála se, ale byly jí velký no a v druhým už nasazoval MM a já byla zrovna na druhé straně regálu a najednou řev a ztek, kopala, nechtěla, takže na mulesky asi kašlem. Ani jí asi zatím nesedí - díky tomu nártu atp.. No a ani žádné jiné sandálky už si nenechala dát na nohu, jeli jsme domů radši!
Pupence dneska lepší, nic velkého! Pořád jí pozoruju, už si musí myslet, že jsem divná!
gina: Jé, super oslava 😉
Všem brou a zase zítra 😔

matova
5. kvě 2010

Malý spal 1:30, vstal s plačom a celý bol zarevaný furt...žiadna spolupráca.....A večer zaspal po krátkych 15min 😅 -už o 19:30, čo potvrdilo že nevie zaspať keď je total vyčerpaný. Dnes po sme totiž vonku neboli lebo pršalo. Ale vydržať to teda bolo hrozné, o 16 neplánovane dorazil mm (má boelsti chrbtice) tak som oboch vysánkovala k svokrovcom a ja som doháňala žehliace resty 😉. Teda to je paráda keď si malého vezme na chvíľu, to by som brala častejšie...

ined: zázračný recept na spánok od matova😀
sherry, prchalka: ja mám sennú nádchu (konkr. na peľ tráv) a nikdy som také miznúce fliačky na koži nemala.
katzi: fuu, nánšteva u kamošky teda nedopadla ani náhodou ako relax 🙄
gina: to je krásne ke´d je oslávenec a vlastne celá rodinka spokojná 😵, pozerám že Natalka ťa o chvíľku už prerastie 😕

padám ale nie spať 😎, všetkým pokojnú noc 😉

ined77
5. kvě 2010

holky...jen nakukuju,ale už letím do peří 😔 ...domlouvala jsem let balonem pro mě a mm k narozeninám při dotaci zlinfestu...tak snad to vyjde 😅 😀 ...mm je to sen 🙂 ..bylo by to super,ale uvidíme 😉
odpolko bylo fajn 🙂 ...procházka s kámoškou,pak pizzerka,pivečko a pizza tyčinky 😝 ...to je to moje hubnutí do plavek 😅 .no co už...stejně jsem toho moc s matym nenaseděla že 😅 .
domů jsme dorazili díky kámošce až v 19h 😕 ...to byly fofry 😀 ..a navíc začala bouřka 😨 ,ale matýnek nakonec usnul téměř za 10-15 minut 😵 .zlatečko moje 😵
dočtu až zítra 😉 ,ale všem přeji tu nej nej noc 😵
pááápi 😵

ined77
5. kvě 2010

tak mi to nedalo 😅

katzi 🙂 ...teda,to bude asi výsada holčiček 😀 ..maty ''moje'' neřeší,takticky vyčká a ukořistí 😀 .
ale také se těším,že jednou snad posedím 😀

gina 🙂 ..krásné fotečky,chvilinku jsem nevěděla,která z vás je ta oslavenkyně 😅 😵 ..ty jsi krásně droboučká. 😵 .to bych brala...já shrekyně 😅 😀 .
jsem ráda že se vše vydařilo 😵

sherry 🙂 ...nedivím se ti... 😔 ,také mám doma kohoutka 😀 .
bramboráčky...mňááááááám 😀 😵

matova 🙂 .... 😵 ,jj,tak to má být 😵 ....nepřeji tm nic zlého,ale kdyby ho bolela chrbtica častěji,bylo by to fajn 😀

prchalka 🙂 ...čert ví z čeho to malá má 😢 ...snad to nebude nic vážného,třeba fakt ty pastelky nebo kytka..na jednu stranu kéž by že...než alergie ☹
přeji vám konečně alespoň ucházející noc a nám také 😵 😅
svačina...mně koupil mm nechtě místo bílé sladké activie jogurtu klasickou bílou a já zkusila matymu dát tento jogurt asi se čtvrtkou přesnídáky z dopoledne a světe div se,baštil 😵...aspoň nejsou zbytky 😀
vanilková tv.activie a milko tv. se mu asi přejedly 😖 ...dá 2 lžičky a šlus...tak musím zase pátrat po náhražce 😅 ...no to jsem si jen tak vzpomněla 😉

holky,tady lije a lije(chčije a chčije 😖 )...fakt děs 😖 ☹ ..no a už fakt letím,je hodin jako u hodináře 😕 😅 ..hlavně že matýnek chrupká že jo 😉 🙂
tak už fakt páááá 😵

ined77
5. kvě 2010

ale já tu vůbec ještě netrčím 😨 😅 😀 ...kdybch si zítra stěžovala na únavu...pošlete mě prosím k šípku...předem děkuji 🙄 😀
ale už vážně dobrou 😔 😉 🙂

prchalka
autor
6. kvě 2010

Dobré ráno,
tak půl noci řev - dudel - řev - dudel - řev - dudel.. a druhou půlku už nejsem schopná normálně usnout ☹ Zas to rozchodím, ale nejhorší na tom je, že pak, jak hned piští a vzteká se, tak nemám daleko k tomu, abych se chovala jako ona 😝 🙄 No, ještěže už je zítra pátek a MM snad bude doma a já na chvíli vypadnu do města!
A už rovnou při snídani mě parádně štve, kousla si zas jen párkrát do chleba, pak néééé a chce kůrku a tu kouše a pak plive 😠 😠 Dopr...!!!!!!

gina333
6. kvě 2010

dobre rano 🙂
tak u nas katastroficka noc, presne ako som ocakavala ☹ chudatko moje nevedela dychat, furt sa krutila, plakaka, no normalne som sa modlila aby uz bolo rano. Teraz este spinka, ale vonku stale leje, je normalne tma tak asi aj preto. Len dufam, ze ostaneme iba pri nadche a nepribudne nic horsie.

ined: hej az moc som drobna, ved o chvilku ma Nati prerastie 🙂

sherry28
6. kvě 2010

dobré ráno 🙂

gina: také jsem si všimla, že jste s Nati stejně velké 😉 i já jsem přemýšlela, která z vás je Nati 😀 no já také když jdu do školky, tak většina dětí mě ve výšce dohání 😨nejdenou se stalo, že mě v šatně učitelka přehlédla a drobná jsem taky, i když teď už se malinko zakulacuju, díky těhu 😉

prchalka: tak teda nevím, z čeho to holky mají, schválně se pak zeptám sestry jak to vypadá dnes 😕 ale u nich to určitě není pastelkama ani kytkama, zajímavý je, že podle toho co píšeš, to vypadá úplně stejně, řeknu ségře, ať malou vyfotí 😉

teď už letíme do garáže 😉 pa 🙂

prchalka
autor
6. kvě 2010

My jsme dneska fakt marný! Už spadla od stolu ze židle, kam si sama vylezla a před chvílí se natáhla na koberci. A furt je taková lálovitá 🙄
sherry: Když se nám to zas objeví, tak se taky pokusím vyfotit!
gina: Holky mě předběhly s tím komentem, která jste vlastně která. To je dobrý, že jsi skoro velká jako 10leté dítě 😅
Zapomněla jsem vám napsat, že jsem upicla ofinu, takže vypadá jak král Kazisvět 😀
Oběd - zeleninová polévka po vzoru ined, akorátže já z toho díky jednomu chodu udělala zase kaši + jsem do toho dala kus masa z naší rajské 😅 Tak jsem na to zvědavá dneska, ale jíst by to mohla. Né že poletím zase pro skleničku!
Tak jdu. Zatím kouká na Bořka, ale dlouho jí to bavit nebude! Ještě máme před sebou 2h 😝 A venku prší a je fakt hnusně. Kdyby takhle bylo v sobotu, tak se tady všichni ušlapem!! 😖

lehna
6. kvě 2010

ahojky,
my spíme 😔 . vstával v 5,15, tak už se s ním nedalo pořádně vydržet, pořád by chtěl na ruce a fňukal, u přebalování se mu zavíraly oči,,tak šel do postýlky.

jinak noc- no oproti předešlým KRÁSA 😵 - poprvé ve21,30, pak 22,40, a do těch 5,15 jsem o něm nevěděla, ale MM mi ráno říkal,že jsem k němu asi 1 nebo 2xd vstala,ale asi to nebylo nic hrozného,když si to nepamatuju 😅

gina333
6. kvě 2010

prchalka: aj u nas sa strihala ofina, podla Nati to vyzera ako keby mala hrncek na hlave. 😀
Ja dnes varim paradajkovu polievku, pre Sophi dusim masko na zelenine, nam peciem morcacinu na cesnaku so slaninkou. Mnam. 🙂 U nas sklenicka nehrozi, a pritom ked som zavadzala prikrmy varene nechcela jest, len tie sklenkove zbrndy. 😉 Vonku stale leje, Sophi tecie z nosa to bude zase den. 😒

lehna
6. kvě 2010

sherry- krásné přáníčko a básnička, až mi tak vyhrkly slzy 😵

gina- Naty přeji vše nej nej, hodně zdravíčka a jen samé štěstí v životě. krásné fotky, a moc hezká rodinka jste 😉

prchalka- 😢 😢

já včera byla u kamarádky co má skoro 3týdenní miminko, no byla jsem tam se Štěpim skoro 2 hodiny a nestihly jsme ani pořádně pokecat. ještě tam byli jedni kamarádi,co mají 2měsíční holčičku, tak oni povídali spolu a já hlídala Štěpiho aby nelezl kam nemá. ale jinak fajn, naštěstí nepršelo, tak jsme to vzali pěšky v kočárku, kdyby pršelo, jedu autem. ale malý byl trošku protifka, tak jsem ho aspoiň vyvětrala 🙂

lehna
6. kvě 2010

dneska to na ven nevidím vůbec, je tu tma jak v dupce a chčije a chčije 😠

tak tady se stříhají vlásky o106, jen my jsme nějak pořád bez vlasů 😀 . teda něco na hlavičce má,ale jsou tak jemňoulinké,e nejdou pořádně vidět 😀

gina333
6. kvě 2010

lehna: dik za gratulacie 😉
No a k tomu mojmu malemu vzrastu, co uz s tym narobim, ale dobreho vela nebyva. 😀 Chcela by som mat o 10cm a 10kg viac, ale kazdy chce to co nema. Vsak?? 😉 😉

sherry28
6. kvě 2010

prchalka: tak Kája je zatím bez vyrážky, říkala, že jí sleduje a že kdyby vyskočila, tak bude fotit 😉 prej to bylo hrozně divný 😒

lehna
6. kvě 2010

gina- však co je malé,to je milé,ne? 🙂
a četla jsem vaši noc. tak jak je Sofince?

gina333
6. kvě 2010

lehna: 😀
A Sophi soplikuje, stale kycha, tecie jej z toho maleho nosteka ako z vodovodu. 😲

lehna
6. kvě 2010

gina- bozatko male. to já vždycky skoro ořvu,jak má štěpi rýmu a já mu musím odsvávat nos. naštestí to není často a teďka už si ten nos i vsát nechá, jak byl menší,tak to byly boje.

gina333
6. kvě 2010

Tak u nas sa uz spinka, neviem kolko bude spat, zle sa jej dycha, keby aspon tu 1,5 hodinky pospala bola by som rada. 😖

prchalka
autor
6. kvě 2010

Spinkáme od 11.25 asi, mlátila se tam na zemi dneska půl hodiny, ale nechtěla jsem zasahovat, nechala jsem jí umotat, ležela jsem a dělala, že spím 😀 😀
gina: Achjo, rýma, to je strašák asi všech ☹ Soucítím! A ofina musela dolů, když na hlavě nesnese sponku. Každý říká, kdy jí ostříhám komplet - nevím proč?! Ale už jí vidím, jak sedí v křesle a nechá na sebe sáhnout kadeřnici 😅 😝 Nebo asi vezmem stroječek jako ined - no to bych jí chtěla vidět 😀 😀
lehna: Tak to je gut, když nevíš, že jsi vstávala 😉 No a ty vlasy - zas to dlouho po koupání nesušíte 😅 😀 My už museli zapojit fén, i když se to samozřejmě neobejde bez řevu 😝
sherry: Zapomněla jsem.. dárečky od Lukáška jsou moc hezký, no a to vyznání... mě u toho taky vždycky tečou slzy a to se mě to ještě ani zdaleka netýká. Flek nebyl dneska ještě žádný, jupíííí - že by fakt třeba tím, že zapršelo?? 😕
ined: Tak obídek sněden úplně celý. Těžko bys v tom asi hledala vaši polévku, ale díky za tip. Kolikrát já už si říkala - budu si to všechno psát, když udělám něco dobrého no a... stále to flákám a seznam skoro žádný 😠
katzi: Tak jaké jsou novinky? Kdy odjíždíš? Užij si tu pařbu - to jako přeju předem!

gina333
6. kvě 2010

prchalka: aj u nas je boj pri strihani 🙂 A to si varila tu mrkvovu polievocku?

Tak si predstavte, ze u nas dnes doo prepadli dalsiu banku. 😠 Clovek sa pomaly boji chodit aj za bieleho dna po meste.

katzi
6. kvě 2010

ahojte,

naše noc: napřed to vypadalo dost průserově, do půlnoci jsem tam byla snad 4x 😖 Pak o té půlnoci jsem to jaksi zalomila, že jsem Aduš hned neslyšela, pak už mě budil MM, že Adu řve, já ze spánku říkám :Tak ať řve, mě už je to jedno (nějak jsem neměla sílu se zvednout) a než jsem se probrala a vstala k ní, tak přestala a pak spala už až do 4.30 - mlíko, a šla jsem ji budit v 8h! 😕 Kdybych ji nechala spát dýl, tak nevím kdy by jako šla spát po o.

sherry: to je zlatíčko ten Lukášek 😵 ještěže je máme 😵

gina: jak psaly holky - i já jsem chtěla okomentovat že jste s Nati jako sestry 🙂 Každý chce to, co nemá: já zas vždycky chtěla být menší 🙂 Oslava musela být bezva. Snad už na tom Sophi bude lépe a rýma ustoupí.

ined: tys včera teda ponocovala - až do 22.45 🙂 No on je to vlastně úplně normální čas na chození do postele, ale pro nás tady co chodíme spát se slepicema, je to teda ponocování největšího kalibru 😀 Ty jo, let balónem, to je romantika 😵 A hubnutí už neřeš - brzo budeš těhu, to se už ztratí 🙂

prchalko: přeju ať už u vás konečně zkončí to černý období. Hoď foto jaký má čorí nový sestřih 🙂 No a já a pařba: zítra v cca 17h vyrážíme, návrat v sobotu nějak v podvečer. Plánujem si v sobotu během dne udělat ještě výtet na Buchlov 😵

sherry28
6. kvě 2010

tak u nás taky spánek 😉

taky bych ptřebovala vykrást banku 😀 blíží se narozeniny MM a Lukáška mají je tři dny po sobě v červnu 😉 a ještě do toho ta výbava do školy, a teď narozky Dády, budou mu v pondělí čtyři 😅 vůbec nevím co mám koupit 😨 takže jaká je tam další banka Gino? 😀 😀

prchalka: ono to uteče a za chvíli bude stát na pódium čorí a bude recitovat pro tebe 😵 🙂 to jsou pak zapomenuty veškeré strasti s nima 😉

jinak Mára fén, mixér, vysavač a další miluje, když třeba mixuju a on je v pokojíku, tak běží, až se málem přerazit může, aby to stihnul a takový robot to musí zapínat sám 😀 i fén si teď drží už sám a o vysavač se pereme 😀 a nedávno ukradnul v garáži dědovi vrtačku a když tatínek řeže motorovkou, tak nesmí chybět, čím větší randál a hluk, tím více smíchu a radosti 😅

matova
6. kvě 2010

ahojte,
u nás sa spí os 12.05. V noci šimonko pochodoval po svojej posteli, na mlieko bol horep 0:30, zaspal, o 1:15 plakal, chytal sa medzi nohy, myslela som že je pokakaný- nebol ale prebalila som ho, ukazoval zas na mlieko tak zas dostal nech zaspí, zspal asi na ďalších 30 min, krútil sa lozil cezo mňa potom až k mm, tam sa rozplakal....a stupňoval až bol z toho megarev 😕 , nemohla som ho utíšiť, mm som poslala po Panadol, ako ho zbadal tak chytal už záchvat- tak sme nedali a asi to zuby ani neboli lebo ke´d je ubolený v pohode to vypije. Nakoniec som ho ukľudnila nejak kolísaním na mojich nohách a postupne zaspal ale vrtel sa až do rána.
Po raňajkách klasika- nedal mi ani minútu, už sa trepal k dverám von- ale u nás leje odvčera vkuse....neviem kedy sa dočkám že sa pohrá v kľude chvíľku, neskutočne protivný bol...až prišla moja spása-švagor chúvička a vzal mi ho na hodinu-hurááá navarila som obed.
paradajková pol. s ryžou (bude na olovrant), zemiaky na panvici s cukinou, batátmi a karfiolom.