Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
7. kvě 2010

Tak spíme jako obvykle. Byly jsme spolu pěšky na poště a navečer jsme tu zas měly kluky, tak se i s nima vybláznila. Kluci už byli doma na Večerníčku a ona ještě na oplátku u nich na zahradě objevila domeček a seděla si tam v něm, šla domů jako poslední a opět s řevem a v náručí, jinak by tam byla asi ještě teď. Kluci jsou pozvaní i na zítra dopol 😅
Já jsem taky teda nějaká unavinkaná 😝 Jo a soused přes plot má neštovice, byl sice na zahrádce, celej zmazanej, ale měl zákaz pohybu!
Jéé a mám pro vás nějaký fotečky ještě, jdu na to..
Všem dobrou noc 😉

matova
7. kvě 2010

Ahojte, malý spal cez obed dobre- 1:30. Počasie stále upršané dokonca prišla neskôr aj poriadna búrka 😕. Zmena nastala v jeho chovaní- nikam sa nerepal len sa ahal za mnou ako chudáčik, všetko už ostošeť hrýzol, dokonca sa neťahal ani von keď prišiel mm a s chuvičkom šli na záhradu...Dnes kakal 4x a po poslednej "nádielke" pri prebalení (okrem cirkusu ako vždy) som ostala čumieť- úplne má zaparený zadok- obrovské červené fľaky v celej plienkove oblasti- hneď jak som priložila vlhkú utierku megaplač---mmusí to hrozne páliť, tak bola sprcha a aj vaňa (už predtým sa do nej ťahal). Pri mastení zas obr. plač...večera a znovuprebalenie pred spaním- už to nemal až také veľké fľaky ale drobné vyrážky 😢. Tesne pred spaním mu asi zabral Panadol+ sa napotvoru rozjasnilo a vyšiel oskar- takže zrazu sa malý trhal dolu po schodoch 🙄....našťastie prišiel mm a povedala som mu nech sa hrá so šimonkom a ja idem do sprchy- nastal okamžitý obrat a išlo sa spať 😀 (tak aj to je na čosi dobré), ale trvalo dlho kým zaspal, dala som aj Dentinox. Aj pri zaspávaní sa chytal za plienku...no som zvedavá ako bude spať...

prchalka: to ste vymysleli nakoniec fajn so spánkom v aute 😉
ined: no teda rámus u susedov na obed 😠 😒 , ešteže ti potom zaspal...ale...
sherry: no tak tie botasky sa mi veľmi páčia, to by som aj pre seba brala 😉. Hodíš potom foto aj na tvoje topánky keď budú?
gina: akože kvapky však všeliek by mala byť už osvedčená slivka 😀 😉 . Hlavne nech si fit, aby si stíhala obe kočky 😉

prchalka
autor
7. kvě 2010

Já ještě vysvětlení k těm malůvkám. Fakt kreslit neumím, koukala jsem na předlohu... MM přišel domů a říká: "Tady někdo byl?" Já říkám: "Ne, nebyl, proč?" a MM na to: "Tak kdo to maloval?" říkám: "No já!" Opravdu to nečekal!!
Takhle on mě zná a věří mi 😅 😝

gina333
7. kvě 2010

matova: no neviem ci na nadchu zaberie slivka 😉
Chudacik Simonko, myslis, ze tie vyrazky moze mat z toho, ze mu idu zubky? 😒

U nas tiez cely den prsalo, akurat asi na polhodku prestalo, to sme stihli prebehnut ku svokre a ja som utekala na nakup. Dufam, ze mam vsetko nakupene, a nebudem musiet rano este po daco letiet. 🙂 Idem si dat na noc Paralen, dufam, ze ma to do zajtra prejde.

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

prchalka
autor
7. kvě 2010

matova: Jejda, problém s prdkou ☹ Na co je Dentinox? Neznám... Snad už to bude mít zítra lepší a nebo konečně ještě lépe - už něco vyleze v puse! 😠
Jiná humánní možnost než auto nebyla 😖
sherry: Taky jsem dneska koukala na tenisky u ping-pong, ale neriskla jsem si. Přesně, na tu zahrádku a na rychlé navlíknutí na sucháč by jí to stačilo a přeci jen jsou otevřenější, než ty kotníkovky, co má! No mám teda fakt obavu s ní někam na boty zase jet, to bude cirkus Praha zase!! A nakonec odejdem s prázdnou! 😝 😖
Tak už letím.. brou!

matova
7. kvě 2010

gina: asi by to nepomohlo, iba ak k nálade 😉 . Mne proti nádche nikdy nič nepomohlo, musela jednoducho len tak sama prejsť.
Ja si myslim ze tie vyrazky su ako dozvuk zapareniny- ale teda take velke to este nikdy nemal 😢 ....a hlavne za aky kratky cas sa mu to spravilo- to lajenko muselo byt ako zieravina. Uz ma aj napadlo ci nemohlo byt take agresivne aj ako dosledok z jedla- jedol totiz trochu zmiakovej placky od svokry co mu nechala- to je jedine jedlo ktore k nam nosi- to proste musi (ine nic nepytam tak nenosi 😀 ) ja milujem placky a maly ked ich zaciti chce tiez 😅- no a dnes boli dost okorenene 😒 😕.

prchalka: Dentinox- gel na zubky. Hej vyzera to konecne na tu hornu trojku co ju cakame uz od februara 😠 . idem si kuknut tie fotecky-asi budu v tvojom albume uz.

zacinaju sa hokejove prenosy tak sa uz tesim 😵 😵 no zasa sa mi nakopi praca 🙄 😀 😝

matova
7. kvě 2010

prchalka: sono a´la šimon 😀 😀 😀 , to etše aj pod ten chvostik by musela dať ruky 😝 😀
A krásny pozitívny výraz má čorí na tom ihrisku 😵 . Na obrázkoch tá opička nemá chybu 😉

všetkým pokojnú noc 😎, teda až na katzi 😀- dúfam že išla na chatu už dnes večer? 😕 😅

prchalka
autor
8. kvě 2010

Dobré ráno,
noc super, probrala se AŽ 0.45 🙂 vzal si jí MM (aby, když by se probrala už ráno s ním moc nezachrápla). Což nakonec vyšlo, probrala se 4.50 a pak ještě na chvilku do 5.30 usnula a pak už se probrala. V noci prý taky klidná.
Tak MM řekl, že problémy mám jenom asi já 😖 - načež jsem mu řekla, že si jí teda asi bude brát stále, aby byla spokojenost na všech stranách 😅 😀
Zatím se odpojuji, po snídani začne úklid a přípravy. A snad bude hezky, tak nám to vyjde i venku. Dneska čorí nebude vědět, s kým se má muchlat dřív, švagrová a 2 babičky.... A snad vyjde i brzké uspání 😕 Teď si napichuje kousky vafliček 😀
Tak hezký den..
Ještě jsem vám zapomněla hodit fotku se zmrzkou, tak příště!

gina333
8. kvě 2010

dobre rano 🙂
u nas noc ako u prchalky, asi sa tie nase diecata dohodli 😵 😵 Ja ani neviem ako budem dnes stihat vsetko, akurat som pustila pracku, idem uvarit polievku a na druhe si objedname pizzu 😉 nech sa uz Nati ma radost cely den. 😵 😵 A modlim sa aby dnes vonku neprsalo. 😲

sherry28
8. kvě 2010

dobré ránko 🙂
tak já posední dobou noci už nekomentuju, u nás je to stále dobré, občas nějaké zamrčení ze spaní, ale nic velkého, spíme do té šesté v kuse 😉
prchalka: za stovku neber je 😉
matova: jasný, že hodím foto, až budu mít koupený pro sebe 😉 ale je to vždycy hrůza vybírat, chci nějaký elegantní, ale zároveň vhodný na řízení 😅

sherry28
8. kvě 2010

už jsme po O, měly jsme jahodové knedlíky s tvarohem a smetanou 😉 mňam, dám malého spát a půjdu také 😉

prchalka
autor
8. kvě 2010

Tak čorízko spí už hodinu, ale teda - bylo to vo fous! MM jsem vykopla nahoru, dojídáme oběd a přijeli naši, bylo 10:45 🙄 😠 To jsem ale byla nas....! Protože jsem jí nechtěla rozdovádět. Vyměnila jsem jí plínku a letěla s ní nahoru. Naštěstí v náručí mi hned odpadla uff! Takže to prošlo 🙂
Za chvíli se jde obědvat, salát a řízky, ještě čekáme na švagrovou s rodinou.
Zítra bychom měli slavit zase jinde, u bráchy, ale asi to odvoláme!
sherry: S tím řízením máš naprostou pravdu, já se dokopu!!! Naštvaná můžu být tak akorát na sebe! Já se dokopu!! 😠

gina333
8. kvě 2010

U nas sa spi od 11:30, zaspala na flaske 😉 😉 Dojedli sme dobru pizzu, idem chystat s Natalkou vyzdobu, 😵 😵

prchalka: prijemnu oslavu 🙂

sherry: mnaaaaam jahodove knedliky. 😀

matova
8. kvě 2010

Ahojte, u nás sa spí od 12:15 - s tromi lyžičkami obedu len 😕. Ráno sme totiž dospávali dnešnú noc. Žiadna veľká katastrofa to nebola ale viackrát bol hore, mlieko pritom o 1:30 a 4:45.Tiež nočné prebalenie čo sa mu ani náhodou nepáčilo...plakanie zo spánku aj nie zo spánku bolo hlavne medzi tými mliečnymi pauzami. Taktiež lozil vkuse aj cezo mňa. Nakoniec sme dospali do 7:30, takže fajn 😉. Na tej hornej trojke mám pocit že sa to prerezáva konečne už, ale za vodou s tým zubom nieje, furt mrnčí a pchá si tam ruky alebo iné predmety, dokonca ráno zas kakal-to už som myslela že ani nebude mať čo a predsa...
Riťka a oblasť vyššie stále zapálená, lepšie je to ako včera ale vyrážky tam sú, a citlivé to má poriadne 😢
ChválaBohu dostali sme sa aj von, nepršalo (už sa blíži nejaká oblačnosť zas 😒). Nová zábavka- pchanie rúk do vedra s napršanou vodou- samozrejme až po lakte, aj so svetrom 😀.
obed: zemiaky s pangasom- nacarený zas v´daka chuvičke ráno za 30 minút. Keď chuvička odíde budem asi variť vnoci- za tých 30 min. obehali celý dom a potom sa šlo von.

ginna, prchalka: príjemnu oslavu 😉
sherry: večer som práve myslela na to či stále máte dobré noci, takže fajn 🙂

matova
8. kvě 2010

ak nebude poobede pršať dúfam že budeme zasa vonku, mm má prísť dnes trochu skôr- okolo 15-16h, tak bude nejaká práca okolo domu...
ja si dávam teraz obedík+ nealko pivčo a monológ s vami 😀 , potrebujem kopu vecí poupratovať ale sa mi nechce ani pohnúť.

gina333
8. kvě 2010

U nas sa spalo 1:20, fajn. Idem ju vychystat nech ide s mamou na prechadzku. Prsalo chvilku, nastastie uz svieti slniecko. 🙂
V meste su dnes oslavy, tak pojdem aj ja neskor pozriet.

matova: tak Simi si nasiel dalsiu zabavku. 🙂 Dobru chut k pivecku. 🙂

sherry28
8. kvě 2010

matova: u nás je mrčení 14 dní v kuse, tay si myslím, že už je nějaký posun zdají se mi dvě horní trojky, že už vidím špičky na povrchu, nechce mě tam teď pustit 😒 ani zuby teď nechce čistit, zažívám s ním opravdu muka, už aby byly venku 😉 na rozsáhlou opruzeninu je výborný pytiol, já používám normálně bepanthen, ale když je víc opruzenej, dám ten pytiol a hned do dvou hodin má zklidněnou pokožku 😉 i na krvavé opruzeniny je výborný 🙂 (právě při těch průjmech)

razíme ven na zahrádku, je tam práce hafo, jdeme celá rodinka, MM bude sekat 😉

jindri
8. kvě 2010

Ahoj holky, dáváte nějaký ten Calgel či Babydent? Účinkuje to nebo to je zbytečné?
Dceři se klubou stoličky, v noci často pláče. Je mi jí líto, ale zase nevím, jak bych jí to mazala, když pláče ze spaní, málokdy se probudí.
Díky.

sherry28
8. kvě 2010

jindri: já používala calgel 😉 mazala jsem před spaním, dost silně všechny dásna a u nás to bylo v poho, jinak když byla bolest fakt nevydržení a byli jsme vzhůru ☹ tak jsem dávala čípek paralen 100, ten nám hodně zabírá, dávám ho jen v případě opravdu nutnosti (při teplotě nad 38°C nebo při velkých bolestech)pokaždé zabral po usnutí už spal až do rána 😕 pokud víš, že jde opravdu o zuby a trpí a dost pláče, tak bych ji před spaním namazala dásně calgelem a ještě bych dala ten čípek 🙂mluvím za sebe 😉 jinak ženy tady používají homeo, v tom neporadím 😉

gina333
8. kvě 2010

Ahojte,
u nas este oslava trva, dievcata boli dost dlho vonku, teraz prisli este trocha zasantit so Sophi. Dufam, ze my ju moc nerozblaznia. 😉

jindri: ja pouzivam Calgel, alebo Mundisal. Co sa tyka homeo, tak skus cipky Vibrucol alebo granulky Chamomilla 15CH. 😵

jindri
8. kvě 2010

Sherry: tak na stopro to nevím, ale jak jsem psala, stoličky už jsou co nevidět venku.
Třeba to ale taky můžou být zlé sny, bolavé bříško ....
Já koupím Calgel a uvidím.

Gina: s homeopatití zkušenosti žádné nemám, ani nikdo v mém okolí, abych se s ním poradila. Do toho radši nepůjdu. I když na to chválu čtu ...

prchalka
autor
8. kvě 2010

Ahoj,
tak ani nevím, co napsat, je toho moc! Den akční jak nikdy, moc jsem se nezastavila. Chystání jídla, myčka, jídlo, kafe, pití, myčka, čorízo a tak pořád dokola! Byla venku od asi 14h do 19.30, ale pak už jsem fakt zavelela koupat a všichni se zvedli. To je ta nevýhoda toho, že člověk nemůže posedět dýl 😖
Jinak vše vyšlo snad. Ale naprdnutí jsme byli. Naši přivezli kupu kytiček a keříků, jenže to nebylo kam píchnout, není ještě pripraven záhon atd.. Tak místo toho, aby poseděli s ostatními, když někdo slaví narozeniny, tak vzali rýče a šli ten záhon rýt. Ostatní na ně koukal!! No protože to je škoda těch kytek... No to jo, ale mohli je dovézt až po domluvě a né takhle narychlo ☹ Dodělané to není, nasázené taky ne, jen do půlky zryté, takže nás to čeká. Jen to dítě kdyby někdo pohlídal, aby se dalo něco udělat trošku v klidu a nemusela jsem mít oči pořád i na zádech.
Tak dobrou, jsme všichni K.O. 😝 😔

matova
8. kvě 2010

jindri 😉 : my používame na striedačku Calgel, Dentinox gel, aj Mundisal gel- ten je ostrejší, ale syn si zvykol aj na neho. Keď stoná alebo polakáva už nemáme ani problém namastiť, on mi na to normálne otvorí pusu 😅. Prinajhoršom už používame Panadol baby sirup.

gina333
8. kvě 2010

U nas konecne klud. Dievcata odisli o 20:00, Nati s mojou mamou ich boli odprevadit, Sophi zaspala o 20:40, riadne neskoro a bola ako certik 😀 😀 vobec ju netahalo na spanok, Ja om unavena ako dostihovy kon 😝 😝 😝 😝 😝 ani nevladzem sa navecerat, ale cely den som sa napchavala tak mam dost. 😲 😲 Idem trocha k telke, vystret si moje unavene telo. 😉

prchalka: ako ste to oslavili vy?

katzi: kde si, este nebodaj na chate?

Krasnu noc prajem vsetkym. 😔 😔 😔 😔 😔

gina333
8. kvě 2010

prachalka: takze aj ty si dead ako ja. 😉 😉

matova
8. kvě 2010

U nás sa spalo na obed 1:20, poo sme boli dnu a aj vonku- po búrke, večer mal ešte snahy behať po daždi,ale to už som zatrhla a išlo sa.... U svokrovcov sa od 16: 00 sedelo v pregole pri ohníku a čo to tam popiekli a pojedli- no ja som mohla snívať že si s malým prisadneme- pobehovali sme dookola a aj po ulici ďalej ako také obežnice. ešteže som nemal na starosti podávanie jedla a upratovanie ako prchalka 😉 Šimonko naďalej neje ale ďobe do všetkého ako vtáčik. A teda som si myslela že po včerajších 4 razoch čo včera kakal, že dnes už nebude mať čo, ale kakal 3x 😕. Malý spí od 19:50.
Hlásim že naozaj a konečneee sa horná trojka konečne dostáva na povrch, je tam mimi bodka-otvor asi 1/2 mm 😅. Ale pokoj nebude lebo už si pchá prsty na miesta dolných trojek. No dúfam že tie vyjdú skôr než tá jedna hore, však už sú to tiež biele kopčeky 🙄 .

sherry 🙂 : pytiol je masť?dík za tip 😉 Ja v takých prípadoch používam Sudocrem- to mi radili ešte v pôrodnici a naozaj je dobrý- zlepšuje sa to, ale stále tam ešte tie vyrážky má.
Hornú bielu špičku na povrchu pozorujem už hrozne dlho, stále som čumela že je ešte pod sliznicou... 😒 dloné 2 špičky ani neviem ako dlho už vidno ale myslím že mesiac určite. Nechápem ako to môže až tak dlho trvať....Sa mi zdá že ty si o tých špičkách očných dokonca všetkých písala tiež už dávno 😒- takže už sa ti vidí že sú napovrchu prerezané? 😅 .
gina: fajn že dievčatá sa vybláznili 😉

matova
8. kvě 2010

zajtra chcem ísť do mesta do obchodu aj k mam- ale malého spánok nechcem riskovať (že mi tam zas nezaspí), tak až poobede). Neviem však čo stihnem takto v obchode-ako ho poznám bude chcieť behať po vonku a nie po obchodch...uvidíme 😉

gina 🙂 prchalka 🙂 . tak to má byť- unavené ako kone sa lúčime s modrým koníkom 😀
všetkým čím dlhšiu pokojnú noc 😎

gina333
9. kvě 2010

matova: pytiol je taka hneda mast, ja ho mam tiez doma, ale davam Sudocrem, ked ma take skaredsie vyrazky tak Imazol. 😉 Dobre nakup dnes. 🙂

U nas sa spalo dobre, bola hore len raz o 1:30, potom az o 5:30 ale spinkala do 6:30, takze som celkom vyspata. 🙂 🙂 🙂 Peknu bezdazdovu nedelu vam vsetkym. 😵 😵 😵 😵

sherry28
9. kvě 2010

ahojík 🙂
jen v rychlosti, jedeme na oslavu Davídkových 4.narozenin, takže až večer

matova: pytiol je krém 😉na trojky čekám od začátku února, jenom prosvítaly a teď už je tam špička venku snad 😒teda u obou horních jsou špičky, moc studovat to nemůžu 😉

tak letím, mějte se

lehna
9. kvě 2010

ahooooj holky,

se jdu jen pochlubit s naší dnešní nocí 😵 . poprvé ve 23h se trochu vrtěl,dudel nechtěl, tak se napil trochu čaje, hned usnul, pak až v 3,30, to dostal mlíko a pak vstával v 6,30! 😵 😵 . nádhera, kéž by to nebylo jen jednou za několik měsíců 🙂

za chvíli přijede tchýně, tak čekáme, já mám nachystaný oběd- jen br.kaše a řízky, co budu vmýšlet,že? 😀

tak zítra snad trochu dočtu,aspoň jaké jste měly oslavy .

papa