Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
7. čer 2010

@prchalka :u nas tiez boduju kamienky, len Sophi si ich bohuzial dava do pusy. 😒 Stale trpne, ci nejaky neprehltne.

U nas sa spi od 11:25, idem brazdit po MMB, dufam, ze na nieco pekne natrafim. 😉

sherry28
7. čer 2010

tak spí od 11:40 😉

prchalka
autor
7. čer 2010

@zuzanka26 - Normální holky s normálníma dětma 😀 😀 Tak to jo, to jsi tady správně 😀 😀 😀
Hele Zuzi, vykašli se na řeči, i když.... chápu, mrzí to a je to těžký házet za halavu, taky to neumím. Moje mamka naopak - když řeknu, jak je malá rozjívená, že neposedí ani chvíli a furt musí něco dělat, hlavně blbiny - tak mamka na to řekne: "Budˇráda"! 😀 Jasněže jsem, je zdravá, tak to chtít víc!!!!
Myslím, že takový jsou všechny děti! Jen některý jsou víc a některý míň akční. Mě zase švagrová říká, že je malá "hyperaktivní", že ona měla takový obě holky a ta moje je úplně stejná, hrozně šikovná, ale rarach! No to taky nepotěší. Navíc hyperaktivita v tomhle věku si myslím stanovit opravdu 100% nelze!! A že její holky nespaly vůbec! No já stále říkám, že my nespíme kvůli zubům, vždyť to přece na tom děcku vidím, jak jí to bolí, spát nemůže a celou noc mě mačká ☹ ☹ A taky vím, že když jí nic nebolí, noci jsou klidnější! Na nočník ji dávám od 9 měsíců a nevidím žádný posun, jakože by si říkala, že potřebuje, ani bobek už nehlásí, je jí to jedno! V tom jsme taky pozadu, ale co ta starší generace po těch batolatech chce? By mě opravdu zajímalo, jak je k tomu donutily ty maminky kdysi, že snad všechny děti byly do roka a půl bez plínek! I na nás vidím, že k tomu to dítě musí dospět a násilím se nic neuspěchá, spíš pokazí. My na něm sedíme ráno a někdy i přes den, nečílí se a nezdrhá, ale taky tam někdy ani nic neudělá. Teď jsou mezi čůráním delší intervaly, takže to se prostě nechytí 😖
A jen tak pro info - malá pozná "zatím" jen 8mičku, dneska mi jí na vycházce hlásila 😀 😀
A s tím převalováním - někdy mi proválí taky půl noci a mám pocit, že snad vůbec nespí, no já teda určitě nespím, to se přitom nedá, ale jen jí držím za ruku a nemluvím na ní.. Dopol pak i celkem vydrží, takže asi spát přitom nějak musí, ale je to děs! 😖 🙄

prchalka
autor
7. čer 2010

gina: U nás se kamínka očuchávají a říká, že voní 😀

zuzanka26
7. čer 2010

je prchalko díky !! 😎

Je to vždycky hned veselejší když je někdo s něčím podobným. Mně totiž není moc příjemný, když třeba jsem s holkama z práce, hodně nás tam otěhotnělo ve stejné době a jim prostě všechny děti spí, jedna si dělala starosti, že se jí kluk budí ve 4 na mlíko! CO bych za to dala kdyby to bylo ve 4!!! Takže když jsem jen tak mezi řečí řekla, kolikrát se budíme my, koukaly na mě všechny jako na chudáka a co s tím budu dělat????

Já s tím nočníkem nebudu tlačit na pilu, prostě to zase po čase zkusím.

Chi a to bych chtěla mít ještě jedno mimi, to jsem asi sebevrah. Já už se budím v noci po 2 hodinách, i když třeba malá spí. Možná že časem skončím v blázinci.
😀 😝 ☹

zuzanka26
7. čer 2010

jo a ještě navíc, jak všichni radí běž si lehnout když dítě spí, tak neusnu ani kdybych se rozkrájela, jen třeba když jsem nemocná tak to jde. 😢

prchalka
autor
7. čer 2010

@zuzanka26 Já bych tady bez holek už fakt dávno visela nebo byla zavřená za pokus o vraždu dítěte, fakt! To si vůbec nedělám srandu ☹ 😢 Nikoho takovýho taky kolem sebe nemám - no možná jednu holčinu z práce, má o 4m staršího klučinu a ten teda taky od narození strašně blbě spí a budí se.. Ale o jiných fakt nevím. Holky mi tu hrozně pomohly, že taky na světě existují mamči, co už nespaly pořádně pár měsíců!!
A když je dobrá noc, člověk má hned pocit, že jednou TO přijde a už to tak zůstane 😉

zuzanka26
7. čer 2010

tak to je normálka, mně ještě pomáhá ségra, jí taky děti nespaly a ještě jsou to spratečci, přesto je taky miluju, je to i moje krev.
🙂

gina333
7. čer 2010

moja slecinka uz je hore, spala 1:15, pocujem ju ako sramoti izbe. 😉

prchalka
autor
7. čer 2010

Tak my hodinku v postýlce a teď ještě na posteli dospává, i když dole jezdí technika - bagr. Zase už se dali do díla 😖 Teď už ale spí 1.40, takže dobrý!

katzi
7. čer 2010

ahojte,

my jsme byly dopol na cvíču a Adeli byla abormálně hodná 😕 😵 Normálně se dalo říct, že i spolupracovala 😀 Taky jsme měli fajn noc - poprvé až v 0.30 (dudel), pak teda ještě i v 1.15 dudel (ale to jsem ještě nespala, takže mi to tak nevadilo) a pak spala až do 6.30 bez mlíka 😵

prchalka
autor
7. čer 2010

No tak už spí 2h, to by stačilo 😅 😅 😅 😝

matova
7. čer 2010

ahojte,
včera nakoniec zaspal o 21:45, a prd dobre spal, nespal, trikrát sme boli hore...raz dokonca vstal začal plakať a sedel na posteli a hýbal sa akoby išiel na koni a plakal pritom-... 😒 . Tak to už fakt neviem, dve noci super, tri horšie a doookola. Keby mu aspoň tie zuby išli ale nič 😢 .

katzi. do postieľky ho nemôžem vložiť od jeho 8 mesiacov- on ztam chytá záchvat až modrá. Jedine si tam niekedy vlezie sám a to sa tam hádže keď sablázni...
Aspoňže mi dnes pekne zaspal po polievke- 11:40. Som zvedavá čo zas dovečera. Ja neznášam ostré slnko, hneď ma bolí hlava. Včera sa mm smial že sme obaja so šimonkom rovnako bordoví v tvári 😎 . Dúfam že sa hne´d nebude hrabať po prebudení von, nám by to asi bodlo vyliezať von možno po tej 17h do 21 😀

matova
7. čer 2010

zuzanka 🙂 : to moj malý začal sedieť až v 11mesiacoch a zarovno vtedy aj štvornožkovať a vstávať, takže nočník dovtedy nehrozil (navyše sme mali zákaz posadzovať dieťa) a potom už nehrozil, on proste neposedel chvíľku- teraz posedí ale len keď mu tam čítam knihy a ukazujem obrázky...A to sa mi tiež nepáči- rovnako papaá- musím ho v jednom vkuse baviť takže ja sa pritom nenajem. A na začiatku som ho musela dávať papať do autosedačky.- vajíčka a pripútať pásmi, inak by vyskočil, teraz je v stoličke s ohrádkou, ale otočiť sa nemôžem ani náhodou, už by bol na zemi....Gina 😉 napríklad za malou musí behať s lyžičkou, Matýnek od Ined 🙂 kŕmi pritom zvieratká.......
takže sme sa tu fakt našli 😀

matova
7. čer 2010

zuzanka: ani ja veru nemôžem spať, niekedy sa mi podarí- ale to už asi koli tehu. No odkedy pár posledných dní nechce ísť večer spať, neviem zaspať ani o polnoci, vkuse sa budím,,,to už je asi moja nervozita, musím si zvyknúť na zmenu večerného spania a rýchlo sa prispôsobiť lebo srdce ma už pekne pobolieva 😔

zuzanka26
7. čer 2010

matova a jak to zvládáš teď v těhotenství? Já právě tohle pořád řeším, že pro to tělo to musí být opravdu záhul být těhu a nespat???
Ale co říkám si, prostě to vydržíme, jako všechno no ne? 😉

kadlecova.misa
7. čer 2010

zuzanka: to je přesný!! když malá spí ..běž si taky lehnout a spi...Pane, jak já tuhle větu nesnášela!! 😀 😀 😀

gina333
7. čer 2010

@matova : presne to robi j Sophi v noci, sedi, oci zavrete a place. Fakt neviem preco to robi. 😒 Ja jej po novom davam jest tak, ze sedi pri Natalkinom pisacom stole a musim jej ukladat na stol vsetky Natine sosky, je ich asi 35. ☹ Este nebol den, zeby niektoru nerozbila, furt ich musim lepit. No fakt na palicu, ale co clovek nespravi aby sa dieta nejedlo, ze.? 😀 😝

Dnes zase fajn den, poo som bola nakupit nove kvety na trhu. Ku veceru sme ich boli zasadit, kupila som este Sophi 3/4 gatuse, jedno triko a jedny elastacky tiez 3/4. Mam vyhliadnute trika aj na MMB tak ich idem objednat aby my prisli kym pojdeme na dovcu. 🙂 😉

sherry28
7. čer 2010

tak my spíme 😉 umí nové slovo "pes" 😵 jdu k telce, tak se všechni hezky vyspinkejte 😔

sherry28
7. čer 2010

sestry Kája bude mít narozky, už vím co jí koupím 😉 http://im.aukro.cz/item1071402125_krasny_letni_...

sherry28
7. čer 2010

ale samozřejmě v jiné velikosti 😉 a už mažu k telce, vypínám PC 😀

prchalka
autor
7. čer 2010

Byly jsme celé odpol na zahrádce, přijeli tcháni, dostala voskovky a vodovky 😖 😖 😲 😲 😝 😝 🙄 🙄 Jinak počasí jako dnes by mi už stačilo, víc nepotřebuju a nepřežiju 😖 😝 Pak na tom budu asi jako matova 😝 😝 Malá se strašně potila i pod lehoučkým kloboučkem, když se jí sundá, tak ječí, že ho chce - najednou! Dřív všechno sundávala! Též máme nová slovíčka: traktor, bagr, andělíček 😅 😀 Pocákali jsme ji vodou z hadice a byla štěstím bez sebe!! A v dětských kropičkách chodila zalívat kytí stále a stále... Ve vaně už horší - tam se myla hlava 😅 😝 😖 ☹ 😢
Tak všem dobrou, jdu spát 😅 😔
PS: Dneska už snad byly všechny čoríza bez punčocháčů, ne? 😅 😀

gina333
7. čer 2010

@prchalka : aj my sme dnes mali hole nozky 😀 u nas v Tatrach az taka horucava nie je, teda je riadny hic, ale pofukuje vetrik. 😉

@sherry28: krasne kompletiky, take sa aj mne pacia 🙂

Dnes dlhe uspavanie, dufam, ze aj noc bude dlha a hlavne kludna. 😝

Prajem peknu noc vsetkym. 😔 😔

matova
7. čer 2010

ahojte,
my sme boli asi jediní kto mal ešte pančucháčky 😕 , na tom tenké nohavky- montérky. Sme tu obklopení lesami a fúkalo, no hlavne, boli sme v super čase vonku- Prchalka 🙂 : inšpiruj sa 😉 od 18:15 do 21h 😀 😀 😀 . Bolo veľmi príjemne, tak hlava nebolí, Tuším si malý vzal ponaučenie zo včera a vôbec sa netrepal von, až večer 😅 . Do 20h som s ním pobehovala ja okolo domu a v záhrade a ke´d už som si myslela že ideme dnu tak sa rozbehol preč na ulicu 😕 , vyslala som za ním manžela ktorý už bol doma 😀 a vrátili sa o 21. Som sa spýtala a kde všade ste boli? A on s týmto výrazom 🙄 že všade 😀 . Tak mu vravím, vidíš, mňa tak malý vláči všade aj dvakrát za deň. 😉
Hlavná udalosť dňa- spal cez obed 3hodiny!! (do 14:40) to ešte v živote neurobil- teda v noci hej. Skúšala som ho zobudiť po 2 h, jemne ale otočil sa na druhú stranu a spal ďalej- to sú výkyvy- jeden deň 1:15, druhý takto....Zrejmä dospával tú noc, a vidno že zuby ho nebolia lebo keď bolia tak tie chúďatká deti nespia ani cez deň ani vnoci. Aspoň som sa psychicky pripravila na to že nepôjde tak skoro do hajan, vonku sa kvalitne vybehal, tak fajn zaspal čosi pred 22h.
ined 🙂 : ??? ako bolo na pivečku???
gina: normálne som sa smiala keď som čítala ako teraz kŕmiš sofi 😀. Ja vkuse vstávam od stola lebo stále mi ukazuje čosi čo mu mám podať a inak neje, kým nedostane vydierač 😅.
zuzanka: prvý trimester bol hrozný, strašne som bola unavená a malý ma nenechal posedieť...potom fyzicky lepšie ale teraz jak to bruško rastie už nejak nevládzem s dychom...Musí sa to zvládnuť, som veľmi šťastná že nemám zatiaľ žiadne komplikácie...a to spanie- nespanie neviem- jeden deň mi je úplne blbo, potom sa mi podarí celkom precitnúť. Psychicky ma deptajú tiež tie výčitky (nočník a tie veci čo píšeš..papanie...) - hlaavne keď ide o moju mamu....v hlave vkuse riešim kde bude malý keď mňa odvezú...asi aj preto nespím 😔On je totiž na mňa strašne naviazaný, ke´d už je unavený al. hladný tak k nikomu ani na ruky...neuspí ho ani manžel- ani ho prebaliť a kúpať nemôže lebo má záchvaty...tak len čakám na zázrak, nech tá závislosť rýchlo pominie!

matova
7. čer 2010

sherry 🙂 : mne sa páči hlavne ten dtuhý kopmlet 😉 . A lukymu už je lepšie? A ako sa má hafanka??? A hlavne ako ty??

gina333
8. čer 2010

dobre rano 🙂

@matova: to ste riadna nocny vtaci 🙂 ale dobre, ze TM s nim bol tak dlho vonku, aspon bol riadne vyvenceny 😉 MOzno, ze preto chcel byt tak dlho vonku, lebo ti cez obed dlho spal a nebol unaveny. 🙂 S tym jedenim je to fakt des, ona chvilku vydrzi vo vysokej stolicke, ale potom si spomenie na sosky, musim ju vybrat zo stolicky a uz masirujeme do detskej. 😵

Konecne zas dobra noc, bola hore iba o 3:30, vstavala 5:40, no ona je zas ranne vtace. 😉

sherry28
8. čer 2010

ahojík 😉

gina: a dávala jsi chamomilu? 😕

matova:takk Luky dnes zůstal doma, má šílený průjem, je to jasné zase si přinesl něco ze školky 🙄 minulý týden tam řádili vši, tak jsem ráda, že toto domů nedonesl 😅 myslela jsem, že tohle už dneska není 😨 ale zase si přinesl střevní chřipku, při každém prdnutí to z něj lítá ☹ a to si dal na snídani bramboráčky(včera jsem je dělala od pěti do sedmi), dala jsem mu tam suchý loupák a čaj, ale ne on si vzal to co chtěl 😅 má Márovu plínu 😀 abych nevytahala všechny trenky a slipy 😎 co se týká psa, tak Zina vstala na své nohy a už chodí 😵 jsem ráda, že jsem to utracení mámě v tu neděli rozmluvila 😉 chtěla jsem ještě počkat 🙂 a mě je celkem fajn, kdyby mimčo tak nekopalo, tak ani nevím že jsem těhu 😀 jinak mám nahoře už 7 kilo(a čtyři měsíce před sebou) takže určitě budu mít těch svých 13 nebo 16 😠

lehna
8. čer 2010

Ahojky,

jsem tady nějak včera nestihla přijít 😅 . No včerejší noc stejnak byla nic moc a dnešní taky. Zase u něho musím sedět skoro 2 hodiny,než pořádně zabere. Moje neééérvy. Takže jsem včera usnula bylo asi 01,00h a budíček v 5,30, hmm, takže aspoň dobré 4,5h jsem spala.
Přes den jinak v pohodě, jsme venku. včera ale bylo pořád zataženo,tak jsme ani nebazénkovali. dneska to bude už asi lepší, tak zas napustím. Včera po o spal 1,45 v kuse sám. ale pak byl celé odpo pěkně protivný, asi se vyspal málo, nebo hodně, nebo já nevím. už jsem nemohla.

Nějaké fotky hodím jak půjde spát, pokud neusnu taky 😅

Gina- krásná noc. dala jsi znova chamomillu nebo ne?

gina333
8. čer 2010

@sherry28 : neznasam skolkou koli tym chorobam, aj moja Nati odtial vzdy nieco dovliekla. Ale aj zo skoly, veru vlani sme mali vsi, 😠 😠 😠 tak si vies predstavit z tej jej dlhych vlasov som aj 3 hodiny vycesavala. ☹ ☹ Fajn, ze psickovi uz je lepsie. 🙂 A hlavne je, ze vy ste s mimcom poriadku. 😵 Veru, vcera som dala Chamomillu, asi zabrala a preto Sophi spinkala. 😉

@lehna: a to 2 hodky sedis pri nom na posteli? 😒 Veru ja uz som vcera dala tu Chamomillu, zda sa, ze zabrala, alebo bola dost unavena z tych predoslych noci, no hlavne je, ze spala. 🙂