Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
25. čer 2010

tak ženy všem přeji noc bez akcí neočekávaných a jéé...... u nás už bekot, to tady dlouho nebylo, tak dobrou noc jdu kouknout jestli je to jen ze spaní a hned se němu už přidám😔 😔 😔

prchalka
autor
26. čer 2010

Dobré ráno,
tentokrát jsem startovala už 50 minut po uložení ☹ Pak se vzbudila po 23.hodině a spali s MM. Do toho se ozývaly nějaký rány - jakoby střílení z venku, pes štěkal.. 😖 Dneska jsem snad i spala, ale ty sny!!! Neskutečný, nepochopitelný, těžký... stejně jsem ráno jak pomlácená 😝
Dneska tu budem mít párty se sousedama, tak to bude mazec 😅
Hezký den..

sherry28
26. čer 2010

dobré ráno 🙂
večer se odkopal a měl studené nožky, tak jsem ho přikryla a spal dál a spal by i dneska určitě do 6:15 kdyby tátovi v 5:30 nezvonil budík(zapoměl si ho vypnout 😅 )

já jdu dát sprchu, obléknout se, připravit snídani(Mára už je nasnídanej)a vyrazíme, máme před sebou dlouhou cestu 😉 tak krásný víkend(u nás počasí teda nic moc zatím, ale mraky se už trhají, ta to bude dobrý) 🙂

gina333
26. čer 2010

dobre rano 🙂

@sherry28 : toe natierky musia byt mnamkove, ja tiez robim podobne,ale z uvarenych tycieniek toto je este jednoduchsie. 😉 Urcite vyskusam.

@prchalka : uzite si party. 🙂

U nas noc s jednym budenim o 1:30, takze fajn, len sa modlim aby sa to nezhorsilo na dovolenke. U nas je tiez trocha slniecko, idem pustit pracku. Tak prajem peknu sobotu. 😵

lehna
26. čer 2010

dobré ránko,

tak po včerejší krásné noci, byla ta ndešní opět katastrofa, já jsem pořádně usla až někdy kolem 2,00 a budíček byl před 6 😖 . ach jooo.
dneska jedem odpo rodičům MM do HAvířova. Poprvé tam budem i na noc, a nabídli,že nám ho večer pohlídají,že si můžem někam zajít. Tož jsem zvědavá jak to dopadne, když na ně není zvyklý a oni ho ještě ani nehlídali. No co, uspíme ho my, a pak ať už si to nějak vymyslí. Musí si zvykat 😅 .

lehna
26. čer 2010

matova- já ti zapomněla vždycky napsat o té borovici. Ať to TM zaštípne navršku a nechá jen uprostřed tu hlavní středovou větev jakoby.

prchalka- s tím spaním přes den se teda Čorí hezky polepšila. Štěpi tak trhal rekordy,jak jsme čípky dávali, sotva jme vysadili, už zase spal tu svoji 1h15min 😀. ale noci byly stejné. takže nám čípky pomohly spíš k lepšímu spaní přes den než v noci 😅
jo a co ta tvoje kala? už jsem se tě ptala, ale pak nevím jestli jsi mi odepsala 😅

prchalka
autor
26. čer 2010

My měli opravdu krásné dopoledne 🙄
U vysávání - řvala, venku před barákem - řvala, naštvaná, vytočená a nikdo jí nic neudělal, ale chtěla by nejradši na procházku, chtěla kolo-nechtěla kolo, pak se rvali se sousedem o hokejku - řvala, pak vzlykala asi půl hodiny..
Doma už jí chci dát jíst a v tom ťuk ťuk - tchýně se zjevila na zahradě, že nám prej nezvoní zvonek a že jdou jen na chvíli 😅 🙄 Takže zdržení.. Pak jsem jí chtěla přihřát jídlo, co stálo na stole a jak seděla v židli, bouchla jsem jí talířem do hlavy - takže zase řev ☹
No a závěr - špičáky dole už má fakt jak upír, jsou hodně vidět, ale stále v dásnu ☹ 😝

gina333
26. čer 2010

@lehna : tak si to uzi u svokrovcov. 🙂

Sophi spi, ideme s Natalkou pospisovat ake oblecenie berieme pre Sophi. Nati uz svoje vecer pospisovala, nic zbytocne tam nenapisala, no je to moje velke mudre dievcatko. 😉 😵

prchalka
autor
26. čer 2010

@lehna Kala - uschnuly květy a i listy ty největší okolní a zůstala taková zelená, každopádně vypadá teď líp. Jeden chlápek mi psal, že je venkovní ne do bytu!
Chtěla by asi do záhonu, ale nemám zatím kam, není to hotové a přesazovat 2x taky nechci, takže zatím je na okně a až to doděláme, tak jí asi píchnu ven - i když jsem zase četla, že by se snad měly na zimu vybrat a usušit hlízy.. tak to budu muset ještě vykoumat.
Vím, ptala ses mě, ale pak jsem zapomněla odpovědět, ale fakt se na nikoho nezlobím, když náhodou neodpovím 😅 😉

prchalka
autor
26. čer 2010

@gina333 Taky bych měla strach, z letadla, z dovči, navíc tak daleko... Tak ať vám to projde v pohodě. I já mám největší vítr ze spaní na dovče, proto se zrovna nějak extra netěším - a to jen díky tomu... 😖 Přesně, aby se to nějak nerozházelo ještě víc, než to je...
Ob soused mi dneska zrovna říkal, že se jim kluk budil hodně dlouho a brečel... ☹ Neřekl jak dlouho, ale je mu teď tak 9 😝

gina333
26. čer 2010

@prchalka: musim ten strach prekonat, ved lietaju s ovela mensimi detmi na dlhsie vzdialenosti, tak zvladnem to aj ja. 😉

Spala 1:40, ideme sa pochystat, dnes chcem ist na zahradu pozriez moju skalku, chcem ist vecer cvicit, posledny krat pred dovolenkou. Slnko nevidno 😒 ale aspon neprsi. 😵

matova
26. čer 2010

ahojte,
ja sa hlásim že sa tak skoro asi neprihlásim, dúfam že do pondelka sa mi podarí konečne 1. časť mojich pracovných restov poriešiť, lebo už ma naháňajú. Len nemám čas na to, mm ma zaskočiť pri malom nemôže- behá a pracuje okolo domu takže cez deň vylúčené- teda jedine cez obednú ôpauzu" keď malý spí. Vnoci sa nedá 😔 , tým že sa neskoro stmieva šimon spať proste skôr nepojde ani keby ho neviem čo...Včera sa zobudil poo o 14:20 a spať som ho dávala o 20h, fakt bol hotový, behal hore dolu po záhrade, aj po večeri bol aj po kúpeli, zíval pri pyžamku, a jak to mlieko vypil, oči dokorán a šlapal jak vrtuľa do 22h 😒 - to už sme šli spať všetci aj s mm, len keby som aspoň mohla, vkuse som myslela na to či nemám vstať a ísť pracovať....ták sa mi nechcelo a zspať som tiež nemohla ach, fakt neviem či som vôbec spala s nejakými pauzami 4h, o 4h som bola hore úplne čulá a zas sa mi nedalo spať...a teraz som hotofka 😝 .
Tak všetkým len pekný víkend, dočítané nemám 😉

prchalka
autor
26. čer 2010

Ještěže tu ostatní holky nejsou a není nakecáno 😅 😅
Jinak já jsem trošku společensky unavená z párty, co jsem si přinesla 1.5l jsem si skoro i vypila - takže info asi až zítra 😅 Bobina nám i přes veškerá !několikerá! upozornění, ať nechá tu vodu, spadla hlavou u sousedů do jezírka, hezky si lokla, ale nechala jsem jí, dokud se nespálí, nenechá toho, od té doby to obcházela a říkala goďa nene 😉
Fotky budou!
Dobrou noc všem 😔

gina333
26. čer 2010

@matova :u nas sa zatial uspava v pohode, ale kazdy vecer trpnem kedy sa zmeni na Simonka a bude vyvadzat. 😉 😲

Tak celkom pekne poo sa vyklulo zo zamraceneho dna. Fukal sice vietor ale slniecko svietilo. Boli sme na zahrade, moja skalka je krasna, kvitnu ruze, mam zlte, ruzove a cervene kriky tak je tam teraz naozaj pekne. 🙂 Cvicit som nestihla ist, snad zajtra my to vyjde. Dievcata su okupane, nakremovane, vonave, uz len ulozit Sophi a mozem klabosit s Natalkou. 😵 😵

gina333
26. čer 2010

@prchalka : tesim sa na fotky, urcite ste mali krasny dnik, aj napriek Corinej nehode. 🙂 😉

Sophi spi, idem si dat do poriadku nechty, nech ich aspon na dovolenke mam nalakovane. 😉

Prijemnu noc vsetkym. 😔 😔

gina333
27. čer 2010

dobre rano 🙂

nikde nikoho 🙂 🙂

Noc fajn, s jednym budenim okolo 3:30, potom sa prebrala este o 4:50, uz sa sa bala, ze nezaspi, ale nastastie zalomila do 6:30. 😵 Vonku je krasne slniecko, MM je na ceste domov, na obzore je pekna nedela, ktoru prajem aj vam. 😉 🙂

prchalka
autor
27. čer 2010

Dobré ráno,
já tu už byla, vložila fotky a... chcíplo mi to, tak teď! Jo ještě je říznutá do loktu, jak žuchla do toho jezírka 😖
Noc - poprvé ve 21.20 ☹ uspáno v postýlce, další 22.20 - nějakej blbec dost blízko pustil ohňostroj už druhou noc po sobě, takže znova brek a bral si jí MM. Celkem jsem spala, ale už nechápu, proč se mi nezdá nic normálního ☹

prchalka
autor
27. čer 2010

A ještě taková srandička:
1) Umí složit větu ze slov: támhle - vzadu - bagr - vidíš - pracuje atp. 😅
2) A včera vyhrabala zapomenutou panenku, začla jí svlíkat a říkala jí: dáme - plínu 😀 😀
A dneska mi řekla, že dáme - plínu - čistou 😀 😀 Je to sranda, nějak se rozkecává víc a víc a povídá si i při hraní 😀

zuzanka26
27. čer 2010

Dobré ráno,
u nás zase jako vždycky, první část noci něco jako prchalka a pak už jednou ve 3 a pak až v půl 8. Pořád ještě bereme ty antibiotika, ale včera jsme byli i venku, je fakt krásně a jí nic není ani nebylo ( teda krom kašla, ale to je snad už dobrý)
Já jsem naštvaná, ve čtvrtek v noci jsem dostala MS po 14 dnech!!!! to se mi nikdy nestalo, tak jsem mazala k doktorovi. řekl, že je to fakt MS, dělal UTZ jen přes břicho ( jak jsem mu byla vděčná že nechtěl spodem! 😅 ) a řekl, že to se stát může a že jestli se mi to stane ještě někdy, tak mi to hormonálně srovná. Fakt jsem z toho nějaká rozhozená, mám to nějak víc než obvykle a bolí mě břicho, ach jo.

@prchalka krásně povídá, u nás jsou taky pokroky každý den. Umí teda vyjmenovávat věci jako říkanku, ale dneska třeba říkala dudu, sebrat- taaaaak apod. Nebo spolu zpíváme skákal pes a ona tam doplňuje slovíčka. A umí počítat teď už jakoby do deseti, je to sranda.

gina333
27. čer 2010

@prchalka : kuzelne fotky 🙂 a Cori ma kolko obdivovatelov okolo seba? 😉

@zuzanka26 : neboj s MS sa ti urcite napravi, mozno, ze si dostala skor zo stresu. 😒 Aj Sophi uz krasne hovori niektre slovicko, ide jej to celkom zrozumitelne, presne ako pises ked si spievame tak doplna slovicka. 🙂

Ja uz som stihla vyzehlit, dnes klasika obed u svokry, bude pecena kacica, knedla, kapusta. Mnamky. 😉

prchalka
autor
27. čer 2010

Spíme od 10:50 😅 protože se vyřídila dopoledním řevem. Když prostě něco chce, tak to chce a jakmile ne, tak dokáže řvát až do bezvědomí. Tak se najedla a šla!

@zuzanka26 Já to zase před pár měsíci dostala AŽ někdy 35.den - no bobky jsem měla taky teda a nechápala, co se děje 😖

@gina333 Kolko kluků tu v ulici je přesně nevím, ale tyhle jsou přímo sousedovic. Holka ani jedna. Teď jsou 2 sousedky těhu, ale ta jedna čeká taky kluka a druhá - to se dozvíme v listopadu, ale "doufá" taky v kluka, tak uvidíme 😅

gina333
27. čer 2010

@prchalka : ten rev dokonale poznam aj ja. Minule uchmatla flasu od sitronovej stavy, cela sa s tym postriekala, vobec jej to nevadilo, ze je to kysle 😒 ked som jej to zobrala revala ako keby ju z koze drali. Susedia si mohli mysliet, ze ju vrazdim. 😝 Ale to je za kazdym ked jej nieco nechcem dat, uz len cakam kedy sa hodi o zem. 😉

Prave zaspala, idem sa dat trocha do pucu, ved mam doma MM. 🙂

prchalka
autor
27. čer 2010

U nás se spalo od 10.50 - 13.15 😅 😅 😅 s jedním meziuspáním!

@gina333 Ještěže už nejsi na dovolené, to by tu už nikdo nebyl 😅

ined77
27. čer 2010

ahojky 🙂 ,
jen vás letím pozdravit a už se těším na zítra po o 😀 .
všem krásný zbytek neděle a klidnou, tichoučkou noc 🙂 😵
pááááá 😵

adka12
27. čer 2010

baby chcem sa poradiť, je možné, že dieťa má teplotu z rastu zúbkov? aká teplota sa pri tomto vyskytuje?
ďakujem

gina333
27. čer 2010

@adka12 : teplota moze byt , Sophi mala tak do 38°C ale z pocutia viem, ze byvaju aj riadne vysoke. 😒

@prchalka: veru, nikde nikoho cely den. 🙂

@ined77: ahooooooooooooj 😉

Tak dnes bol krasny slnecny den, boli sme na zmrzline, potom na nakupoch aby som mala zasoby ked sa vratime z dovolenky. 😉 MM bol dost dlho vonku so Sophi, ja som zatial umyla Natalke vlasy. Sophi uz tiez je okupana, mlieko skoro vypite, len aby zaspala ked stale svieti slniecko. 😲 😵

prchalka
autor
27. čer 2010

Ženy, mě to ječení asi brzy porazí 😝 Odpol jsme vyjeli ještě na nákup 3/4ťáčků 😅 takže už máme patery 😅 pak na zmrzku a do parku a tam to zase začalo: nechtěla jít tam, kam my, ale úplně na opačnou stranu, kde teda nic nebylo, leda silnice a auta a začala ječet, vždycky jde 5 kroků k nám, podívá se a křičí néééé, otočí se a maže zase pryč a takhle pořád dokola, bulí tak, že se občas začne dávit, soply a slzy tečou.. Pak se teda rozmyslela, že s námi jde, ale naštvaná, do toho se spálila kopřivou. No chtěla nosit a to ode mě, kousek jsem jí vzala, ale dlouho to nejde, k MM nechtěla, sama nechtěla 😠 Pak jsme si sedli kousek od ní na lavičku, lákali jí, ona ne a ne, ječela v trávě. Tak jsme poseděli 5 minut a šli zase směrem k ní a zpátky k autu. Zase další super skvělé období, které nevím, kdy skončí, ale asi brzo skončím já, protože tohle už u nás jede pár dnů 😝
Bohužel se jí nedá nic vysvětlit, protože nevidí-neslyší. Tak nevím, jak to řešit ☹

@adka12 My měly teplotu k jedné jedničce, dvojce a čtyřce. Kolem těch 38 a max. 2 dny (ten druhý den to ustupovalo) a to tehdy, když se ten zoubek opravdu aktivně prořezával! Nemělo by to trvat dlouho 😉

gina333
27. čer 2010

Sophi konecne zaspala, taka bola roztatarena, vobec sa jej nechcelo spat, stale nieco rozpravala uz ma boleli ruky z nosenia ale asi po 25 minutach zalomila. 😉

Idem k telke, MM spi, lebo celu celu noc nespal este k tomu aj soferovanie tak dnes v noci mu dam pokoj, nech sa vyspi. 🙂 😉

Prajem peknu noc. 😔 😔

katzi
27. čer 2010

ahojky děvčata 🙂

jsme zpět doma. Víkend bezva - tradičně u mojí mamky Adeli spala na jedničku. První noc 1x vzhůru, druhou noc v kuse do rána. 😕 Jen teda oba dny vstávala brzo - v 5.30, ale to by mi nevadilo kdyby i doma tak spávala. Svatba kamarádky taky fajn, a nejlepší byl ten celodenní oddech od toho našeho zlobidla 🙂 Ostatní lidi na té svatbě měli děti, tak jsem si užívala jak oni musí kmitat kolem nich, houpat na houpačkách a plnit další jejich požadavky, a já si seděla, jedla, tančila,povídala,... 😀 Dočtu vás v klidu zítra po o , jdu spát, mám zas spánkový deficit 🙂

Klidnou noc všem 😵

sherry28
27. čer 2010

ahoj ženy 😵
přijdu až zítra jen popřeju dobrou noc 😉 Mára usnul před 5minutami 😀 tak jdu spát 😔 😔 😔