Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

ined77
2. únor 2010

matova 🙂 ...vypadlo mi ICQ 😠 ☹ .píšeš,píšeš?doufám,že se šimonek opravdu nevzbudil 😕 .

katzi
2. únor 2010

Matova: to teda nas....Já taky můžu vyletět z kůže když mám napsáno a Adel mi vypne počítač. Už jsem myslela, že po obědě spíš 🙂

prchalka
autor
2. únor 2010

katzi: My máme tu zelenou Knuspi, mě to docela chutná, je teda jen rýžová, MM ne, což nechápu, normálně si kupuje ty Emco kaše na snídani.. je to rychlý. No a taky jí to zkouším někdy proto, že tam píšou, že je i s jogurtem, že jo.. Ta krupicová s máslem by nemusela být špatná..
Ale normálně ten kelímek smetánku Ostraváček malá sní, já už se v ní nevyznám. Zkouším jí už všechno možný, jen aby se to buď blížilo, nebo nahradilo jogurt 😀 My ještě teda hodně jíme ovocný přesnídávky, máme trochu zásoby 😅

prchalka
autor
2. únor 2010

Musíte si to holky tak nějak předběžně zkopírovat - co kdyby!! Pak to jen vožíte a nic není ztraceno 😉

matova
2. únor 2010

tak znova,
katzi 🙂 si periodu zladila a my sme sa zas odtrhli 😀 . noc bola fajn, do polnoci 2x, po polnoci az o 5h- 1hod. motanica, ale zaspal ešte na 45 min. dnes sa celkom všetko dalo, desiata: zeleninová pol. s ryžou. Vonku sme boli tiež ešte pred obedom, ukazoval totiž stále na dvere.. 😀. ako ho poznám, pôjdeme aj po obede.
obedu však veľa nedal....robila som pangasia na panvici a zemiaky, a ja trúbka som si myslela, že som vypla plameň....no ešteže bola ryba podliata, inak by bol z nej uhlík a tak bola jemne pečená miesto dusenej😀
spí sa od 11:55 ako u ined 🙂
prchalka: malú zbaliť a poslať na týždeň k babičke!!!!!!keby sa tak dalo že?
katzi, ined: odkazy si pozriem na nete asi až večer, dúfam že to bude fachčiť ako má!!! 😠 😎
gina 333: to isté ako u ined- tiež nemá môj vtedy chuť, zbytočné je vymýšľať niečo iné. Môj malý vtedy viac preferuje tekutejšiu stravu-keď je to už akútne a bolí ho to (polievky, kaše)

ined77
2. únor 2010

prchalka 🙂 ...jasně že to myslím vážně,malá je moc pěkná holčička 😵 .
ten bio jablko s inulinem jsem také jednou koupila,ale matymu to nejelo,tak to vypila maminka 😝 😀 .
čaj z křížal?hmmm,to může být fakt dobrota 🙂 .já celkově jablečné čaje mám dost ráda...pickwick a tak 😉 .
včera jsem prosila mm ať mi dnes koupí nějakou kvalitnější hořkou čokoládku 😀,ať mám do zásoby na horší časy 😉.
nad námi zase něco tvoří,oslové...to můžu brzy čekat,že malého vzbudí...moje nervy 😠

matova 🙂 ...já jsem to úplně přehlédla 😕 .ježiš,to tak z duše nenávidím... 😠 😠 😠
mě to ještě s oblibou dělal matýnek toto,že mi prost vypnul pc a nazdar 😠 😅 ...

matova
2. únor 2010

baby, ja som to skopírovala a ono mi nahralo 1 vetu - poslednú 😠 😠 😠
šimonko ešte spí.
ined: pošlem ti čípky, neobjednávaj 😀 naám sú bohužiaľ nanič ,malý sťahuje zadoček aj pri mastení keď prebaľujem, odkedy som mu dala vtedy ☹ ...vyčítam si že som mu asi ublížila vtedy- znásilnenie ☹
mám aj nurofen čípky, kto chce????
katzi: nie, nezspala by som 😀

katzi
2. únor 2010

Prchalko: jj, ta krupicová by mohla být fajn. Někdy na to v klidu mrknu pořádně. Adéka jí bílej jogurt Hollandia a do toho jí zamíchám trochu nějaké sladší dětské výživy (jahodovou, meruňkovu,..) No jo no, smetánka Ostraváček je lepší než jogurt, malá má dobrej vkus 🙂

Matova: tak super, že ses konečně taky trochu vyspala

prchalka
autor
2. únor 2010

matova: Neblázni, neublížila! Jen se bojí, nechce ho tam. My máme to samé, jak táta bere něco ze šuplíku, malá si myslí, že je to čípek, i když je to jen mastička, ještě to ani nevidí a už taky stahuje zadek. Ono ho to zase přejde, zapomene 😉

ined77
2. únor 2010

prchalka 🙂 ...a nezkoušela jsi dát malé třeba activiii tvarohovou?malý to baští jedna báseň 🙂 .nebo njaký jiný ovocný tvaroh?
s tou kopií,to je chytré...to mě ještě nenapadlo 😅.jenže,vzpomenout si,že 😀

matova 🙂 ...pěkná noc 🙂 .i u nás byl pangas s bramborem a i polévka z pangase,jsem to vzala jedním vrzem 😀 .to s plamenem se mi stává také často 😅 ...dělám věci automaticky a přemýšlím u toho o všem možném,pak to tak dopadá.ale zachránila jsi to,to je důležité 😀 .
my odpolko jsme dnes doma,přijede děda 🙂 .

včera jsem tak mudrovala jak na mně matýnek spal...proč tak špatně ty děti spí a tak a co nás všechny tady spojuje...a přišla jsem na to,že aspoň co vím,tak prchalka,matova a já jsem v podstatě bez hlídání u dalších přesně nevím,tak nejmenuju 😉 .že by v tom byl tzv.zakopaný pes?
áááá už se pláče,papa 🙂

katzi
2. únor 2010

Ined: já jsem taky bez hlídání. Ale tím to myslím nebude, nevím. Spíš my bysme to líp snášely, kdybysme si občas mohly odfrknout.

Holky a s těma čípkama: nepomůže když se to jakoby promastí? Když jsem dávala Adélce někdy čípky na teplotu, tak jsem si promazala prsty olivovým olejíčkem a vjelo to tam jedna báseň, ani Aduš nevěděla 😉

matova
2. únor 2010

anti reklama: internet cez orange - vysilelač. u nás sa inak nedá. len bez káblov. je to škodlivé a ani to nefunguje ako má 😠
čaje máme doma všelijaké, ale malý nechce nič piť ešte stále ☹
kaše všelijaké, my stále kašičkujeme ešte ráno aj večer 😀 😀 😀 😀
a najradšej má jogurtové s jahodami, s lesným ovocím (Sunarka)+ Hipp jogurtová s ovocím
do prčic, už vzdychá 😕
prchalka: fotky malinkej pozriem tiež radšej až večer, aby mi to náhodou zas nezblblo...
na krabičku od čípkov som nalepija nálepku medvedíka, chytil krabičku, nálepku odlepil, pokrčil a hodil. neskutočné

do prčic, malý už tu vzdychá a pes breše ako besný 😕

prchalka
autor
2. únor 2010

katzi: No, jenže Ostraváček není nic moc zdravýho, našleháno dusíkem a nějaký další hnusy v tom. Je to takový nadejchaný nic.. Jako já sním všechno, takže to nepomlouvám, ale přeci jen, jsou pro ně vhodnější věci, ale zas když to není každý den.. 😉 Jo, tak Holandii bych zase mohla po dlouhé době zkusit, ochucenou mi ji jedla.
Špatná zpráva - probrala se 13.05, tak je na posteli a já jdu hlídat.. pá

matova
2. únor 2010

ined:prajem príjemnú návštevu 🙂
ps: zvyšok pečeného pangasa hodím zajtra na zeleninu a dúfam bude dusený ako mal byť dnes 😀 😀 😀
tiež by som tak riešila polievku, ale mali sme zovčera zeleninovú, tak som dnes do nej hodila ryžu 😀 😀 😀
prchalka: dík za podporu, fakt si to už vyčítam
katzi:ja som to pri druhom pokuse (prvý č. vykakal) aj namastila, ale nič moc, silný svěrač 😒
tak je hore, dnes necelých 1:15 😖 lepšie než nič 🙂

tak všetkým vám príjemný deň a ešte krajšiu noc!!! 😉

katzi
2. únor 2010

my jsme taky vzhůru. Ale spala 1.45 a probudila se s povídáním a ne s řevem, tak snad odpol. bude lepší než dopol. Tak přejem fajn odpoledne všem.

ined77
2. únor 2010

holky u nás spánek 2.40,1.10 v postýlce 😅 .

s tím hlídáním...já jsem to spíš myslela tak,že jsou jako na nás ty děti až moc fixované,tak že se třeba budí i proto.no to je jedno,to nevyřešíme 😅 .
čípek vždy zavádím namazaná 😀 😀 😀.
matova 🙂 ...děkuji 😵 .

všem pěkný zbytek dne 🙂 .

prchalka
autor
2. únor 2010

My nakonec 2h 😉 A už je tu skříň, mám radost, vypadá fajn a pán chudák dělal ještě stěhováka!
matova: No já tě v tom zavádění hlavně podporovala, já vím ☹ Tak už mu ho nedávej a nic si nevyčítej. Ještě mám v živé paměti rourkování při nekakání ☹ ☹ ☹ Taky hrůza!
katzi: My se už asi 4,5 měsíce neprobudily s povídáním, kdysi to dělala, ale od nástupu zubů dvojek začíná probuzení brekem..
ined: Nebo nás už mají dětičky plné zuby, že?! 😀 😀 😀 😀 😅 😅 😅

prchalka
autor
2. únor 2010

Vyfotila jsem neoblečenou malou ve sporťáku - v albu 😅

katzi
2. únor 2010

Prchalko: no Čorízo má ten Bolder docela na fest 🙂 My ho máme ve sklepě, by mě zajímalo jestli by se mi tam Adušadlo ještě vešlo. Jo a Ada vstává teď taky většinou s brekem ,nebo s mrčením, dnes to byla jedna z vyjímek. Taky celý odpoledne byla v dobré náladě, byly jsme nakoupit a skotačit chvíli na dětský hřiště. Snad jsem ji dost utahala na noc, sebe teda jo 😝

Ined: tak naše Adu teda na mě fixovaná docela je - sama v místnosti nebude ani omylem. Třeba je i zaujatá nějakou hrou, myslím, že si nevšímne když chci odejít, ale jak se zvednu, tak hned zamrčí na protest a peteší za mnou. Ale když ji nechávám třeba s mužem, nebo vyjímečně s mužovou sestrou tak nebrečí když odcházím - ale nijak ji teda tím odchodem nedráždím, zmizím spíš nepozorovaně.

prchalka
autor
2. únor 2010

Já mám jednu kamarádku, která když přijde, tak s ní bude malá naprosto bez problémů, bude po ní lízt jako po mně, hrát si, vůbec mě pak nepotřebuje a když za ní poběží, bude jí říkat "mami" - jako minule. Mi to přišlo až smutný, že kámoška šla jen na wc a malá metošila za ní 😅

katzi
2. únor 2010

Prchalko, Adelí když se otrká tak taky lozí po kamarádkách. A minule jak jedna odcházela domů, tak byla slzavá řvací scénka u dveří.

matova
2. únor 2010

ahojte,
tak my spíme už od 18:05 😕 😅
asi si potreboval dospať ešte ten kúsok z obedu čo mu pes odoprel, alebo neviem. možno za to môže aj chodenie? aj vaše deti keď začínali tak boli total unavení??? poobede sme boli ešte na chvíľu ale teda kosa bola nehorázna, u nás odchádza slnko za kopce teraz už o 15:30 (manžel vravel že ráno bolo u nás -19 😲 ).
Poslednú štvorku máme celú 🙂, ale sliny sa valia naďalej a cumlík a aj iné predmety si pchá do pusy dozadu nabok, tak že by päťky??? 😖 nedá sa nakuknúť dnu, chcela som to zistiť pohmatom, ale uhryzol ma 😒. Pri šteklenív idím miesta kde by mali ísť očné, len na jednej str. hore sa mi zdá že možno je viac opuchnutá, no neviem. uvidíme. ale vyzerá to tak, že žiadna pauza asi nebude a čakajú náas krušné časy naďalej 🙄 🙄 🙄
no ale musím povedať, že dnes bol milý a dobručký vcelku, asi nastala úľava po tej štvorke.

ined 🙂 : tá fixácia u nás funguje určite aj vnoci, a to vážne celkom iste, lebo po polnoci keď sa malý zobudí pozerá doľava doprava, nájde ma a prilezie ku mne na posteľ. a keď zaspí tak ja preleziem zas na tú jeho. a potom sa tento postup ešte dorána párkrát opakuje. on síce prilezie ale keď pri spánku náhodou do mňa zavadí tak sa hneď prebudí, preto sa vždy spracem vedľa, aspoň sa natiahneme zas na chvíľu obaja 😎

všetkým 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 teda dobrú noc, a čím menej buntošenia! 😉

katzi
2. únor 2010

Matova: chuďátko Šimonek, ty zubáky ho nešetří, že jdou tak rychle všechny najednou, do toho to chození. No brouček je to. Adélka taky začíná chodit, ale nelezou jí akutně teď žádný zuby, spíš se chystají (taky hodně začala slinit), takže není až tak unavená, spíš je taková umrčená a podrážděná.

Dnes mám změnu oproti zažitému stereotypu - je úterý, budu koukat na Ordinaci, ale nebudu u toho žehlit, nemám co 😀 Musím zítra hodit pračku ať mám co dělat u čtvrteční Ordinace 😀

Tak holky já už dnes taky nebudu, jdu se věnovat rodině 🙂

Pa pa a v noci na vás budu myslet 🙂

matova
2. únor 2010

prchalka 🙂 : za tie čípky ty vôbec nemôžeš, malý má proste dobrú pamäť a keď sa mu niečo páči alebo nepáči,tak to nosí v hlave...uvidíme ao nadlho- no asi mu dovtedy vyjdú všetky zuby 😀
pozrela som album a poviem Ti, že čorízo vyzerá už ako veľká slečna, zrelá do škôlky a môj pri nej je fakt ako cicúšik - bábätko 😝. Malá je pekná, vlásky teda poriadne, my máme zatiaľ ešte kúty na čele 😵

matova
2. únor 2010

katzi: nemáš čo žehliť? poď knám 😀

baby, prosím vás nemáte niektorá skúsenosť,
hrozne sa mi mastia vlasy, šampóny striedam všelijaké,už neviem čo s tým, endokrinologička skonštatovala že hormóny sú hormóny...tak asi fakt? keď som bola tehotná, umývať mi ich stačilo každý 5deň, teraz každý 2. 😖

lehna
2. únor 2010

ahoj holky,

tak jdu pomalu dočítat, ale asi vše nestihnu, tak juknu na poslední dvě strany,ať to nečtu celý večer 😀

malý spí už od 19h. dopo spal 1.20 a odpo už nee, tak šel spýt dřív, protiva 🙂

lehna
2. únor 2010

tak trochu dočteno.

Zuby- u nás teda v sobotu vylezla ta druhá dvojka dole. a když se mu náhodou juknu do pusiny, tak se mi zdá,že má nateklé dásničky nahoře jednu trojku a dole taky. tak nevím jestli z toho něco bude. každopádně musím zaklepat, že týden spíme relativně dobře. co večer usne,tak do těch 23.00 se nebudí jako dřív. že blbka nejdu spát s ním třeba,že? ať něco naspím. jenže mi se pořádně ještě nechce a stejnak bych asi jen tak neusnula, bych pořád čekala, kdy se probudí 🙂

kašičky a jogurty- Štěpánek jí kaši jen večer, od Hami malinovou nebo jižní ovoce. jogurty většinou activi bílou, nebo florian buď bílý nebo nějaký ovocný. sem tam koupím lipánka, ten je bez chemie, dusíku apod.

hlídání- u nás stejné jako u ostatních.

Katzi- tak já mám žehlení dost, asi taky musím jeden večer tady nečíst a nepsát a u OVRZ žehlit 😀

Matova-s vlasy mám stejný problém. před těhu v poho, po těhu je to trošku horší. teďka používám nějaký dětský šampon, co dostal Štěpi, má jich zásobu a vlasy skro žádné, tak moc často mu nemyju. tak někdo ty šampony vypotřebovat musí,že? a celkem je to o.k., sice se mi trochu hůř rozčesávají(mám totiž od přírody vlnité),ale dá se to.

sedačku máme taky červenou, jak tu některá psala(omlouvám se,nevím která), a taky samý flek, že to pořád čistím.

koukám,že všechny dětičky dneska usnuly v 11.55. to my už byli vyspaní 😀

a zkoukla jsem všem dětičky. takové zlatíčka, by do nich fakt člověk neřekl, že tak špatně spí a umí nás potrápit🙂

tak se holky mějte, zítra přes den zkusím juknout. dneska jak spal, takmi přišla teta,tož jsem se za váma nestihla juknout a odpo jsme byli venku.

prchalka
autor
2. únor 2010

ined: Zkouším Activii tvarohovou, Dobrou mámu piškotovou, choceňský nebo jakýkoliv jiný jogurt, Florian taky, čas od času něco prostě a pak třeba nějaký smetánek apod... ona občas něco vezme, dokonce i jihočeský ve skleničce 😕

matova: 18:05 - no to je sen 😀 Můj je tak ve 20 aby usínala, ale je to čímdál horší, dám mlíko, houpu na rameni, pak už jsem tu kládu teda položila do postýlky a ona mi ještě 10 minut šmrdlala ruce, no ale usnula - 20.35 😅
Týjo, tak už máte 4řky 😉 se máte! Malá, na to, že je celkem veliká, tak se docela rozběhala a teď lítá jako ďas! Asi jak je Šimonek tintítko, tak ho víc bolí nožky a je víc unavenější. My jak jsme se rozběhaly, tak je líp a dřív uspatelná poo, né tak večer 😅 😀
Hele, ale aspoň jsme na tom s čípkama stejně, my je taky nemáme rády 😖
A vlasy si musím taky mýt obden, je to děs, mastí se a ještě teď padaly, ale už lepší. Já teď používám Elseve růžový, hezky voní a je na slabé vlasy nebo tak něco, ať se myju čímkoliv, je to asi stejné 😖 ☹ děs!
Malá má přezdívku Helenka Růžičková nebo Helenka Fibingerová 😀 😀 ano, taková holčička do školky 😀 😀

Se žehlením to moc nepřehánějte, já beru jen košile a to, v čem chodí MM do práce, jinak na trenky, nátělníky a svoje věci trochu kašlu!
Jo a včera se přihlásila večer už za 40 minut, tak já to radši balím 🙄 😔 Asi bychom si ani neměly přát dobrou, třeba zítra a mohlo by to vyjít 😉 tak pá

matova
2. únor 2010

prchalka 🙂 : veru som dnes nežehlila, sedím na koníkovi a čítam všademožne 😖 .Zaujímavé že večer ti čorízo moc nechce spať, u nás je to skôr naopak. je to super že zaspí skoro ale keď skoro ráno začína to buntočenie tak mám dosť...ale zatiaľ sa to ešte dá. do leta už fakt musím dať rolety alebo žalúzie!!!aj na okná za záves. tak prečo čorízo a nie Helenka? 😀
lehna 🙂 gratulujem k Ďalšiemu zúbku 😉
s tým spaním robím to čo ty, vesedávam do noci a ráno som ako mechom udretá, tak sladko by sa ráno spalo.... musím ísť dnes aspoň o 22h

k tým šampónom ešte- tak som zas aspoň rada že niesom sama 😀. mala som už všelijaké, ten elséve ružový bol príjemný, ale fakt žiadna zmena. aj detský som už skúsila, a bylinkové.......to sú fakt asi hormóny. už ma napadlo že to bude z toho mojeho mlsania po večeroch 😀. Prchalka. a to ti teda dosť dlho padali, mne asi takých 9 mes. po pôrode. Ale mala som donedávna silné lupiny po každom umytí, úplne sa mi šúpala pokožka, tiež som skúsila čokolvek a nakoniec pekne zabral š. Salsoon z lekárne. bol drahý ale problém s týmto zmizol asi už po 5 umytiach.
tak pa

prchalka
autor
3. únor 2010

matova: Mně padaly vlasy po porodu, to jo, pak se to urovnalo asi do půl roku, no ale teď, jak se nespí a únava a to vše dohromady, zase padat začaly, ale už je to zase lepší. To né, že by mi padaly od porodu doteď. Ale mastný a opadaný vlasy vypadají opravdu krásně sexy, že.. 😝 ☹ 😠 Známe! Někdy se mi ale fakt nechce vlasy mýt obden, tak až ten třetí, ale už z toho pak fakt rostu - hnus! Budu je muset asi zase zkrátit nejllíp pod uši, pak se to suší líp.
Dnešní noc horor! Nepřestala se motat, neustále, bez přestávky, dudlík 10x venku. Do 12-ti jsem nestihla pořádně zabrat a potom už jsem neměla šanci 🙄 Koukala jsem zase každou hodinu na mobil, kdy to utrpení skončí. Ve 4 byla po mlíku a zabrala líp a klidněji. V tý chvíli jsem se rozbrečela z ní i z kamaráda, prostě už toho bylo moc! A když jsem na chvíli k ránu usnula, tak se mi o něm zdálo. Zvedla se 6.45! Vemte si, že někdy prostě spí jen cca 8-9h, to je hrozný na tak malý dítě, budí se a má problém usnout. Poo se budí taky! Už jsem fakt v pr...i ☹ 🙄