Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
19. srp 2010

@matova : tabulku mam, kreslime v aute osto sest 🙂 🙂

@ined77 : kacka je u nas oblubene jedlo, dufam, ze aspon na zajtra nieco zostane. 😉 SKusim Sophi odfotit, ale este my s tym ucesom, teda len ofinkou pripomina Kajinka. 😀 😉

Uz som doma od kozmeticky, konecne sa da na mna pozriet, 🙂 🙂 Idem zbalit Nati na tu oslavu, pockam na MM a skocime este do mesta na prechadzku. Moc teplo teda vonku nie je, sice neprsi ale fuka studeny vietor. 😒

ined77
19. srp 2010

@matova 🙂 ...mimísek už je velký, už se tolik hýbat nemůže, ale ty pohyby raději opravdu hlídej! 😨

mates spinkal 1.40, ale je zase protivný až hrůza 😖 ...no snad ho to brzy přejde 😠 .

všm pěkný den, páááááááááááá 🙂

sherry28
19. srp 2010

žena, nerada bych vám brala iluze s těma chutěma v těhu a tak, ale já měla každé těhu jiné a zatím to byli kluci 😉 uvidíme teď, ale tak Ined to má předběžně potvrzené 😉 když si vzpomenu na těhu u Máry, tak jsem ujížděla na sladkém ještě víc než teď 😀 a zvracela jsem při Lukym, při Márovi vůbec, ale tohle těhu jsem prozvracela celý první trimestr 😝

prchalka
autor
19. srp 2010

Já jsem na stříhání objednaná na ČT a Majku z Gurunu znám z doslechu, asi si jí budu muset vyhledat, tento seriál mi unikl.. 😅

@matova Milánek - ten hubeňour od kámošky taky zobe celý den, ale on jako fakt věci, ze kterých se mi zvedá všechno - mix křupek (ale ne pro děti) něco jako brambůrky, plněné trubičky, nanuk, zase křupky... nevidím ho sníst nic normálního - naposledy to tak bylo. A když vidí nás, že rozdělám přesnídávku nebo kus chleba namažu, tak to chce taky. Ty se aspoň snažíš malýmu dávat normální "zdravé" věci, tak s tím se netrap!
Jo, taky máme medové burizonky doma, ale má je minimálně..

sherry28
19. srp 2010

u nás se taky papá všechno 😉 ale mám podmínku musí to být po obědě a ne denně to samé, ale i brambůrky už baští křupky atd. vždycky jim něco odpoledne dám do misky 🙂 ale tláskat dohromady ne, to se stává v případě, že se něco slaví a je všechno k dizpozici na stole 😉

ined77
19. srp 2010

@sherry28 🙂 ...ne, já si iluze nedělám, jen konstatuju 🙂 .mně je to navíc vážně jedno 😉

@prchalka 🙂 ..ty jo, to je teda strava nic moc 😕 ..maty dlabe také často blbosti, ale snažím se to omezovat co to jde.
s takového jídla nemá teda moc dobrých živin ten milánek 😒 .

jen jsem nakukla..odmítám s protifkou v tomhle stavu komunikovat 😝

sherry28
19. srp 2010

@ined77 🙂 no však ono s tím člověk stejně nic nenadělá 😉 mě je taky jedno jesti budu mít tři kluky, neb teď tu holčičku dávám přednost zdravému miminku 😵

ined77
19. srp 2010

@sherry28 🙂 ... 😉 😵

matýsek zdá se už umoudřil, tak půjdeme za chviličku ven..tak už opravdu pááááááá 🙂

sherry28
19. srp 2010

taky se loučím, jedeme přát babičce k nedělnímu svátku 😉 🙂

gina333
19. srp 2010

Tak co sa tyka jedenia tiez papame vsetko, ma rada aj slane tycinky, chrumky, ale nezje toho moc. Pochrumka aj kornut od zmrzliny, a zo sladkosti zje iba Kinder cokoladku, tu palicku asi tak 2x za tyzden, obcas gumeneho medvedika ale az tak jej to zase nechuti. 😉 Zatial. 🙂 🙂

Poo sme boli trocha vonku, na kave u svokry, odprevadili sme Nati na oslavu, 😵 asi 2x zmokli 😒 a den je za nami.

prchalka
autor
19. srp 2010

Dnes s bobíky opravdu nebyl problém... jednou, podruhé, potřetí úprdek a počtvrté v 19.30 objevena v plíně kaše jako Brno (až u kolen) 😖 Takže asi horní klofky 😖 Podle toho taky vypadala ta noc.. 😝 Tak se těším na tu dnešní, asi bych to měla za MM vzít.. 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

prchalka
autor
19. srp 2010

Tak si přejme všichni dobrou... Usnula docela rychle, hlavně kdyby nám dlouho vydržela.. 😔

prchalka
autor
19. srp 2010

Skutočně takto vyzerá Sophi? Tak to pozritě:

https://www.youtube.com/watch?v=OqkU7NWPnWE

😀 😀

gina333
19. srp 2010

@prchalka : ty si to nasla, no si zlataaaaaaaaaaaa 😀 😀 😀 taku ma iba ofinku, teda ostrihanu podla hrna. Ale ja ked som bola mala stale ma mama strihla podla tej Majky z Gurunu. 🙂 🙂 🙂

Dnes my pisala znama, ze jej maalemu, ktory ma 1 rok aj 9 mesiacov prave vysiel PIATY zub. 😝 . 😉 My uz koncne mame vsetky trojky vonku, takze zostali uz iba tie mizerne patky. 😲 Sophi spinka, dnes si idem pozrit film s Juliou Roberts, akusi spionsku novinku. 😵

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

sherry28
19. srp 2010

ženy jdu se s vámi na tento víkend rozloučit 😉 jedeme k sestře na tu oficiální oslavu Kájiných druhých narozenin(vrátili se z Chorvatska) 😵objednali jí dort rybu "Nemo" za 1.000,- 😲 jsem zvědavá jestli taky bude tak dobře chutnat za ty prachy 😀 já bych teda za dort tolik nedala 😅 😕 a na sobotní odpoledne máme naplánované zoo Praha 😵 má být celý víkend hezky 27-29°C a počasí vydrží až do úterý 😎 bohužel MM bude v práci, tak jedeme sami s dědou 😒 tak si užívejte sluníčka a mějte se hezky 😉 🙂 v neděli nebo v pondělí se ozvu 🙂

sherry28
19. srp 2010

@gina333 úplně si dokážu představit Sophi v novém účesu 😉 😀 a herečce je něčím podobná 🙂

matova
19. srp 2010

ahojte,
po dlhom čase vám hlásim toto 🙂 🙂 🙂, malý spal cez obed 3h! takže jasne že nebol unavený, ešte o 19h sme ho brali od svokrovcov (bol tam s ním mm, jasom žehlila) na dlhšiu prechádzku, bežal radostný konečne hore ulicou kde dávnejšie nebol, nechcel o 20h ani dnu... zaspal po 45min 😝 .j. o 21:50 🙄, ále to hlavné:
po dlhej dobe je asi ako po tých trojkách- ako vymenený- úsmev na tvári, behal v pohodičke bez cumlíka, vzal za ruku aj mm, normálne sa snažil na veci žvatlať ich pravým menom, žiadne univerzum v podobe "hakn"...No proste sila, asi sa mu prerezal jeden vršok z tretej päťky....Teda, to by som fakt naordinovala doktorom nech vidia čo zuby dokážu nielen s papaním ale aj chovaním a snahou rozprávať u dieťaťa 😲. No, aby to nebolo až také extra ružové- záchvat bol tiež- keď sme ho brali zvonku dokadeného prebaliť - on proste nemá na to čas, vyslovene to neznáša (a ja tiež 😔 )-chjoj 😝

ined: už aby tie zubáky vyrašili a Maty sa zas ukľudnil 😉
ined, sherry: ja už som sa nastavila na dievčatko ale naozaj hlavné je zdravie..mm stále vravím že ešte vždy to môže byť nakoniec chlapec a meno nemáme...ale on si to nepripúšťa...
gina:ja som sa dnes sama po dlšom čase "ošmykala" 😝, no, ušetrila som pár korún, aj tak to dám nazad do copu a poistím sponkami 😉. Šimonko minule našiel na stoličke švagrov sáčok s gumenými medvedíkmi- to bola radosť v očkách, začal sa s nimi hrať 😀, keď videl že chuvička to pojedá tak "potajomky" skúsil a len ho skrivilo, už to vypľúval...no asi ako cestoviny- tiež vypľuje.
prchalka: "kaše jako Brno (až u kolen) Takže asi horní klofky" normálne mi smiešno došlo z tvojho komentáru😀, aj keď tie noci to je na odstrel už...ja som zvedavá aká noc bude dnes u nás, keď sa zas prebudí s plačom tak to zubami nebude 😒ale to pochodovanie po celej posteli to je hruza, normálne človek ani nespí len podvedome striehne aby nespadol 🙄
K papaniu- pravdupovediac, už sme boli aj radi ke´d aspoň čosi spapal, hoci sladké, ale snažím sa obmedzovať a vyťahujem také čosi keď už je najhoršie 😉. Mne nevypije ani mrkvovú čerstvú šťavu- čo je podľa mňa úplná paráda.....inak to um mlieko a zahlieňovani čo si minule písala, to robí aj normálne mlieko, možno ešte viac...a on len to mlieko pije furt 😝. a ovocie- on má rád aj slivky a jablká ale furt sa potom potento a tie cirkusy potom 🙄 🙄

všetkým pokojnú noc 😎

matova
19. srp 2010

. ešte ined 😉 : jj pohyby- už som sa fakt začínala báť. ako som si ľahla cez obed k malému tak sa bábätko začalo preúdzať a silnejšie pohybovať a večer pri uspávaní už to bolo zas poriadne cítiť, tak som sa zas ukľudnila 😲

matova
19. srp 2010

sherry: krásny víkend, užite si to 😉

lehna
20. srp 2010

dobré ránko,

tak u nás budíček opět 5.15 😠 ☹ . a to byl 2x vzhůru, v 0.20 a 3.40 ☹. zatím není moc protivný.

Jak se vyspí tak jedem ke tchýni na víkend, takže ještě musím něco dožehlit a všechno zbalit, po druhé vyrazíme pro MM do práce, mám trochu strach, ale snad to v poho zvládnu 🙂

tak zatím, zkusím ještě mrknout později. Kdyby ne, tak přeji všem krásný a pohodový víkend 🙂 😉

prchalka
autor
20. srp 2010

Dobré ráno,
u nás jak jsem předpokládala, o ničem 😖 22.45 tam jdu a ve 23 už znova a beru jí na postel a tam 😠 😠 Celou hodinu se metala po posteli bez jediné přestávky, 10x si sedala, lezla až na mě, kňučela. Po té hodině mě došla trpělivost, bolela mě hlava na spáncích, spát jsem samože nemohla, šla jsem vzbudit MM, ať jde k ní a šla jsem pro vodu a Nurofen. Naštěstí to snad zabralo a ona pak spala klidněji, ale od 5.30 zase ruka ruka ruka ruka, tak jsem to vydržela 40 minut a pak, když jsem si myslela, že trochu usnula, tak jsem ruku stáhla, ale za chvíli se probrala a volala tatínka 😖
Budou to fakt horní, protože je taková ukníbaná, hned kvůli všemu ječí, už je to zase tadýýýýýýýý 🙄 😠 ☹ ☹

pepibubu
20. srp 2010

@hancazivocich jéžiš šikulko....

gina333
20. srp 2010

dobre rano 🙂

@lehna : pekny weekend prajem. 🙂

@sherry28 : uzite si krasnu oslavu, odfot potom torticku nech vidime aj my tu krasu za tie peniazky. 🙂

@matova : uvifid, ked buu zuby vonku zo Simonka bude jedno zlate dietatko. To spanie cez den je teda fakt super, 2 hodiny vkuse sa u nas spi za dva dni. 🙂 🙂 🙂 Ale Sophi aj ta hodinka staci, prave, ze ked spi dlho cez den vecer uspavam dlho, a ked ma naspatu hodinku a pol vecer vytuhne za 10 minut.

U nas noc pohoda, bola hor o 4:30, isla ku mna a spala do 6:30. Skusala somnedat mlieko, ale zavelila chcem mlieko a bolo. 😵 😵 My dnes ideme na KO srdiecka, aj na UTZ, po pol roku, dufam, ze vsetko bude dobre. 😉

gina333
20. srp 2010

Jaj, a co sa tych zuboc tyka su vonku vsetky 4 trojky, takze ideme do finale. 😀

gina333
20. srp 2010

Uz sme nazad od doktorky. Tak medzi srdcovymi komorami je prepazka, ktora ma byt zatvorena, u Sophi to tak nie je. ☹ Kedze revala tak to dokina nevidela dobre na UTZ, takze musime prist v utorok, ked bude spinkat tak aj v kociku jej natoci ten UTZ. Ked je ta medzera moc velka musi sa to operovat, robi sa to sice iba cez cievu, ale aj tak sa strasne bojim, Asi sa tomu nevyhneme. 😢 😢 😖 😖

ined77
20. srp 2010

ahojky 🙂,
jsem se trošku zdržela...objednávala jsem matýnkovi nový svetřík a mikinku k narozkám..no k narozkám...jako spíš takový dodatek že 😅 dnes dostal knížku s úkoly pro nejmenší o hasičích a tajně jsem ještě stihla koupit pětiminutové pohádky před spaním 😵 ...už mu chci začít večer číst, ale když on je hrozný neposeda a knihy mi spíš bere 😅 .
tak třeba se to časem poddá 😉 .
no jinak noc nic moc spíš...matýnek se pořád nějak vrtěl a převaloval..resp.válel po mně 😖 a taky kopal 😠 .
takže ráno jsem se odpočatá necítila ani omylem..ovšem kdy ano že 😅 .
ráno pohoda, pak jsme šli na to oční..tam chvilku čekačka, ale nic hrozného 😉 .
výsledek je ten, že matýnek sice má asi půl dioptrie(krátkozraký), nicméně je to v dětském věku podprůměrná hodnota a vlastně se nic neděje 🙂 ale budeme sledováni...kontrola stačí za rok 😵 .
obídek dnes vlastně jen hustá polévka s pečivem..druhé měl vyjímečně jakýsi příkrm od hippu..nestihla jsem ráno vařit, ale nejedl to 😅 ..ovšem předtím měl sezamové fornetky, takže hladný není ani omylem 😉 .
tak...od nás asi vše...dnes už máme a také na víkend tatínka doma..sláva, akorát nás zítra čeká džungle místo zahrady u baráku 😝 😅 ..takže matýnek půjde do služby k babi a my pojedeme makat..teda spíš MM, já budu jen hrabat atd. 😉 .
taky jsem před časem dostali od realitky poukazy na jídlo v jedné restauraci, v hodnotě 500 kč, akorát to platí jen do konce srpna, takže máme už jen příští čtvrtek na to tam zajet 😅 .sice to bude jen v podstatě narychlo odpoledne, ale proč ne že 😉 .
a už jdu dočítat 🙂 ...jen jsem četla poslední příspěvěk od giny 😕 ☹ ...

@gina333 🙂 ...jejda, to mě hrozně moc mrzí 😲 😢 ...uvidíte, třeba ještě ten utz v klidu prokáže že operace nebude nutná ☹ .my na kardio chodíme také... s šelestem a při utz aby ho dr. vůbec dokázal udělat musel dát matýnkovi tišící injekci..no pak to byl děs..
ale moc vám budu držet palečky 😵 😵 😵 !!!a to zjistili až dnes? 😨 přitom sophinka vypadá tak zdravě 😵 ..když vidím vždy v čekárně ty hubeňoučké bleďounké dítečka 😢 ...snad to nebude tak hrozné 😨 😢

gina333
20. srp 2010

@ined77 : dik, si zlata. 🙂 Od narodenia chodime so Sophi na kardio, vedeli sme, ze to nema zrastene, ale dokina vravela, ze to niekedy aj samo zrastie. Teraz sa jej t akosi nezdalo, i ked to moc dobre nevidel, lebo mala plakala. Preto sa musi UTZ natocit ked je v klude. Operacia sa moze robit ked bude mat nad 15kg, teraz ma nieco vyse 11kg, takze tipujem, ze ked to bude nutne tak asi za pol roka. 😉 Len aby nic horsie nas nepostretlo, je to vlastne len taky 15 minutovy zakrok ale aj tak ma z toho clovek strach. 😲 Teraz spinka v kociku s MM su vonku, Nati je na kupalisku s kamoskami, my sa chystame na chalupu ked sa Sophi zobudi. 🙂 Moc sa neunva na tej zahrade. 🙂 🙂

ined77
20. srp 2010

@prchalka 🙂 ...no vidíš jak se čorí rozkakala 😀 .
odkaz mi nejde otevřít, kurnik..mám celý pc totál rozdrbaný, vše se hryže 😠 .

@sherry28 🙂 ...užijte si pěkný víkend a oslavičku 🙂 .
z těch teplot osobně já radost bůhví jakou nemám 😅 , ale zase je pravda, že už je to asi rozloučení s létem ☹ .my dnes ráno tady měli 8 stupňů 😕 .
dort..no je to pěkná palba 😒 ...matýnek dostane červený traktůrek 🙂 ...bude ho dělat známá...peče fantasticky a polevnu 😉 .

@lehna 🙂 ...to je kohoutek ten váš pipa 😅 .
užijte si víkend a ty dávej pozor za volantem! 🙂

@matova 🙂 ..děkuji, snad brzy nastane obrat jako u vás 🙂 .já včera matýnkovi nakukovala na ty horní 3, ale jsou fakt ještě maličké, tak to asi bolí ☹ .dolní už má povylezlé pěkný kousek 🙂 .
tak to jsem moc ráda, že julinka tak kopká, to asi jen odpočívala 😵 .já tě nechci nějak stresovat, ale zrovna na tohle já jsem plašan, však víš 😢 .
jj, ty zoubky dokážou to dítko obrátit o 180 st. ☹ nebo 🙂 ...je to pěkný příslib do budoucna 😉 .ale je super,že to stihnete do porodu..nebo alespoň větší část 😉 .
ještě s tím jménem pro chlapečka...teda kdyby náhodou...vy to na SK nemusíte vyplňovat? jména pro obě pohlaví?tady právě ano...ovšem my se s MM tentokrát asi nedohodneme 😅 ...hlavně u chlapečka...MM by chtěl jáchyma nebo jonáše 😅 ...no není to nějak hrozné, ale jak bych asi jáchymovi říkala? 😕 😅

matova
20. srp 2010

Ahojte, ja som sa včera tešila pol dňa, dnes je všetko nazad, cumeľ v puse, malý nespolupracuje... 😝 ale aspoň top bola taká sladká návnada všetko vydržať 😉 .
Noc- mm čosi za dverami povedal a malý bol za hodinu hore s plačom...išla som ukľudňovať, do toho si mm zapol ešte lampu a tv 😠 😠 😠ďalej no comment 😔. Potom ako tak už spal, zato ja som nemohla zaspať, nakoniec mi ešte aj zle došlo, až na zvracanie, úspešne som to potlačila a na záver to aj tak šlo von, ale zdola 😀 😝 😝 😝No nechápem, nič také som nejedla, ani žalúdok ma nebolel, ani potom nie 😕 Vstávačka 6:15- sa mi to zdalo drsné na to že išiel o 21:50 🙄. Doo sme obehli dedinu- obchod, pošta, ulice...jak ja to neznášam keď mi istá osoba stále láka dieťa k nim 😠,ale nedal sa 😀dobrý chlapček 😀. Zaspal o 12:40, a obed- takmer nič 😢. aspoň to mlieko vypil...

gina: ☹, Joj, veľmi držím palce nech to nebude na operáciu 😉 😉 😉. Kolegov syn má toto tiež, na operáciu to nebolo, tuším mu nasdili nejaké lieky-asi tá prepážka potom dorastie-nechcem kecať, nepamätám si to už 😲
lehna: šťastnú cestu, pekný víkend 😉
ined: tebe niekedy bolo zle aj v neskorom tehu takto vnoci???Očná kontrola- tak fajn, keď až o rok a celkom ok 😉 Reštika? hm mňam mňam, ale malého by som radšej niekam odložila a vychutnala si to 😀 😉 Na záhrade sa šetri- ja sa už šetrím a tak to tam aj vyzerá 😝 mm to nesúraví len konštatuje že on neznáša trhať burinu- no ja to asi milujem že? a že na budúci rok vraj tá záhrada bude vyzerať trochu inak- veru bude- ani ma už nehne otročiť 😠 ...no...ako sa poznám... 😒 😔 😔 😔 😀 vidina bio zeleniny robí svoje-aspoň pár riadkov toho a hentoho a je to tam 😲

ined77
20. srp 2010

@gina333 🙂 ...no to je jasné, člověk má vždy strach 😢 .já také pokaždé trnu i z toho šelestu, ačkoliv mě každý uklidňuje že je to v celku normální.myslím že 15 kg za půl roku mít ještě nebudete..to nejdřív za rok...ty děti jsou šídla a neposedí 😀 .
důležité je, že se o tom ví...pravda je, že doktoři dnes dokážou divy 😵 .ten utz je opravdu potřeba dělat když je dítko v klidu...takže ještě není nic ztraceno 😵
jéé, jedete na chaloupku 🙂 ...moc si to tam užijte a odpočívejte 🙂 .neboj, vše bude nakonec dobré 😵 .