Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

lehna
24. srp 2010

@gina333 - už to jdu napravit 🙂

@michalag - nevzpomínám si jak dlouho před tím byl neklidný, zvládal to docela dobře, u nás byly šílené spíš noci. Pokud malé pomohlo šuchlání dásínek, tak zkus koupit nějaký chladivý gel na zoubky a zklidní se. např. Calgel, Mundisal.

michalag
24. srp 2010

@lehna no nam mala v noci spi praveze dobre (klop-klop-klop), vcera vecer papala naposledy o 18:00 a o 20:00 vypila 100ml caju na ktorom aj zaspala a spinkala do 7:15 co som sa cudovala a tiez myslela ze sa v noci zobudi na hlad ale nic, len dni su katastroficke uz rozmyslam ze ak nam nepomoze Babydent (dnes ho drahy kupi) tak vo stvrtok pojdeme ku dokine

lehna
24. srp 2010

@michalag - tak to noci závidím 🙂. u nás to je prostě naopak, přes den dobrý a v noci hrůza. uvidíš, pokud nepomůže babydent, tak zkus třeba jiný gel, každému dítěti sedí jiný. My už to řešíme i homeopatiky,aby se líp spalo 😉

michalag
24. srp 2010

ak su toto zuby tak ja budem otvarat sampanske ked nam vyjde posledny 20 zubok 😅 😀 , pri malom som ani nevedela ze mu idu ale teraz ....

lehna
24. srp 2010

tak pár fotek.
před měsícem v Náměšti na Hané
1.odpočívá
2.letecké muzeum v Olomoluci
3.taxík v OC Olomouc
4.na zahradě u chalupy. vzadu ta šedá budova je vlakové nádraží. každou hodinu jezdí vláček,tak na ně pořád koukal
5.na motorce
6.mami svez se taky
7.tak jsem si tam vegetil v houpací síti

lehna
24. srp 2010

@michalag -to já budu taky otvírat šampus až nám ty poslední 4 vylezou 😉

lehna
24. srp 2010

už doma,
1. tak se umím namalovat, když mamině vezmu šminky
2. nejradši točím kolem od šicího stroje(není funkční)

michalag
24. srp 2010

@lehna vy uz len 4 tak to vam drzim palce nech vylezu co najskor a co najmenej bolestivo, my mame este pred sebou 20 😅 😀

lehna
24. srp 2010

a teďka tento víkend u tchýně
1. s tátou ve vodě
3.jsme se byli projít na houpačky i s babi
4.ahoj tety
5. u babi má i svůj malý bazének
6. a s mamou jsem se koupal taky🙂

lehna
24. srp 2010

@michalag -jj, chybí poslední pětky,ale zatím ani náznak. První zub nám vyrostl přesně v 5ti měsících 😉

prchalka
autor
24. srp 2010

Ahoj,
noc s MM, takže info nemám, jen jednou jsem jí slyšela ječet. Já celkem i spala.
Dopol jsme byly odnést kartu nové doktorce. K té staré jsme měly jít 29.9. a měla jsem pořád pocit, že na 2letou prohlídku. Tahle si nás pozvala už 3.9. ale ne na prohlídku (ve 2 letech není) ale na Priorix - zase píchanec a zase teploty, už se těším. Opět se to sejde dohromady se zubama, to je mi jasný... 😝

hancazivocich
24. srp 2010

@prchalka
Proč že to měníte tu dr.? Že je blíž? Psala jsi to tak nějak? Nebo nespokojenost?

ined77
24. srp 2010

tak, sláva, spíme, uf..ten mi zase dnes dal..protifka fakt k pohledání 😠 🙄 .a ještě to počasí...takže dopolko nekonečné 😅 .
jdu konečně dočíst a kuknout na fotečky, ale musím pohnout, protože tak tuším, že mám zase opět jen hodinu 😖 .

hancazivocich
24. srp 2010

Jinak máme za noc nové štípance 😠 😠 Je pěkně opuchlá, tak budu muset řešit asi v nejbližší době toto.. Hernajs, proč musí ty děti zdědit to nejhorší? ☹ 😢 Mě štípl jeden, do kombajnu, ale už o tom nevím... No, věčně spím s holýma plechama, tak se není čemu divit, že? 😅 😕

hancazivocich
24. srp 2010

@lehna - parádní fotky! Parádní bazén...

michalag
24. srp 2010

@lehna krasne foto 🙂

prchalka
autor
24. srp 2010

@hancazivocich Měníme, protože místo přes celé město s blbou dopravou jí budu mít za barákem. Nemusím nikoho otravovat a když bude potřeba, skočím tam s ní na ruce, ale trvalo to 2 roky, než jsem to změnila. Nj, jenže tenkrát jsme bydleli ještě ve městě a měla jsem to tam 4 zastávky busem, teď je to horší.

@michalag My první zub asi v 7 měsících a od 3m si šudlala pusu a strkala si tam celou pěst.. no a nespokojená? To ona je od narození 😅 😝
Já už to tu psala, až nám vyrostou poslední zuby, tak se asi neskutečně opiju 😅 😝 😵

hancazivocich
24. srp 2010

@prchalka - tak to si asi musím stoupnout s tím pitím do fronty, co? Průšvih bude, až budou zuby venku a protifky noční budou dál - to se asi ožeru taky,.....
Teda, pokud trovna nebudu těhule... Nebo Prchalovic 😀 😀

gina333
24. srp 2010

Baby nestiham vas docitat, uz sme sa naobedovali, idem k tej dokine, az sa my trasu ruky ked pisem 😲 😖 taky mam strach. 😒

hancazivocich
24. srp 2010

@gina333 - dopadne to dobře, ale chápu tě !! Držím pěsti..

prchalka
autor
24. srp 2010

@sherry28 Tak to jsou památný slova, že to bude mít v povaze, já to vidím u nás bohužel naprosto stejně, jen jsem se to doteď bála tak nazvat. Vždyť my řvem prostě celý ty 2 roky. MM je zápalka a já už taky, takže po kom to dítě asi je?? 😅
No a mladýho taťku máš 😉 😅

@ined77 Hele, už 15tt, to letí 😨 Já se divím, že vy dvě s matova ještě dejcháte s těma vašima protifkama, já mám od včera už zase nějak dost.
Jo a mimochodem, začínají se množit otázky typu: "Tak kdy bude druhý"? Ježišmaria.... 😝 😝

@gina333 Ale jo, patříš sem 😅 i když tady je Sofí asi největší andílek 😅 😀

Ještě doplním, že po cestě od mudry na vláček se pověsila na jeden plot a tak se rozhýbala, že z toho byl bobeš 😀 A jsou to teda teď pěknný měkkouši 😅 Takže myslím, že šok z bezplenkování už snad máme za sebou. Od nádraží domů šla už bez plínky úplně 😉

prchalka
autor
24. srp 2010

@lehna Krásně se umí Štěpánek namalovat 😀 😀 My taky. Já jí nic takovýho nepůjčuju, leda omylem, ale u švagrové to stihla asi 2x 😅 A furt se chce vonět a aspoň namazat pusu 😅

hancazivocich
24. srp 2010

@prchalka - no, vzhledem k tomu, že my máme bobek od narození - jako bobek... Tak u nás to bude zajímavý. Při mým štěstí s odplínkováním.. začnou buď zácpy nebo Kaše..... 😝 😝

ined77
24. srp 2010

sherry, gina 🙂 ...matýnka ve věku vašich dětí zajímala chvilku max KŠ 😉 .hurvajz u nás jede tak poslední 2 měsíce 😉 .a já už to znám nazpaměť 😅 .

sherry 🙂 ...tak s tím účesem jasně...když to má být napěkno, chce to chvilku času.asi půjdu do něčeho podobného 😉 .
fotečky ještě nemám zkuknuté, první raději reaguji 😉 .
a co že MM nestíhal mýt nádobí? 😅

prchalka 🙂 ..jo vidíš, další priorix 😒 ...já bych málem zapomněla 😔 .
jejda, já budu muset asi taky nahnat MM aby to v noci aspoń občas vzal za mě 😅 , ale už vím jak by to skončilo...matýnek volá maminku 😝 .
pěkně jezdí ten TM 😖 ...zkouší že 😠 ...mě by šlak trefil...já bych asi pořád trnula v jakém stavu a jestli vůbec se mi vrátí ☹ ..

hanca 🙂 ..jejda, tak mlýny zamlely 😅 .no tak hlavně ať se dá babi rychle dohromady 😉 .to bude ta vyražená nedobrota 😝 .
na štípance dávám ty fenistil kapky, i matýnek má co chvilka nějakou bambulu..zajímavé je, že mě nekouslo už pěkně dlouho nic 😕 ..a taky se snažím nezapomínat na ten raid 😅 .

lehna 🙂 ..super fotečky 🙂 .pipa už je kus chlapíka 😵 .a ten bazén, hmmmmmm..hned bych se tam vrhla 😀

matova 🙂 ..no však uvidíš jak to bude.já měla termín až 27.9., druhý dokonce 2.10. a matýnek se narodil 9.9. 😉 .sice vyvolávaně, ale dr. stejně říkala, že by to bylo dřív, že jsem byla už otevřená na 3 😅 .
každopádně buď raději nachystaná v tom co půjde samozřejmě..já už se vidím, jak budu šojtřit jestli je dost čistého prádla, jestli vyjdou s jídlem atd 😀 .celá já 😝 .
dnes jsem na tebe myslela s přebalováním..tak matýnek chce mít slípky, ale vyčurat do nočníku se nechce, řev..chci mu dát plenku a řev...vrrrrrrrr 🙄 ...držím se hesla (japonci děti nebijou 😀 ).

michalag 🙂 ...jj, vyzkoušej nějaký ten gelík, popř.pokud to malá bude chtít vychlazené kousátko 😉 .u nás se nikdy ale nechytlo 😅 .ale fajn že spinká pěkně v noci 🙂 .aspoń tak 🙂 .
my ani nikdy neměli opuchlé dásínka...jen jakoby trošku zduřené a to jen u 4 😅 ..ono je to u každého jinak 😅 .

jinak co se trpělivosti matýnka týče...je to nervní stará panna 😀 ...slova jako hned , počkej a vydrž ho přivádějí k šílenství, já šílím o moment později 😀 .jeho novinka je, že chodí stále za mnou, mele si tu svou, dokud buď nevyteču(tzn. že ho čapnu a odnesu do pokojíku, kde vydrží asi 3 vteřiny), nebo nedostane to co chce 😀 ...dnes to byli kostíci 😠 ...a jak ohraná deska..kostíky, kostíky, kostíky, kostíky(se vzrůstající intenzitou hlasu pochopitelně)...uuuuááááá 😔 😀 .

gina 🙂 ...držím moc moc moc palečky na utz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵

prchalka
autor
24. srp 2010

@ined77 No však jsem to taky dostala sežrat ráno v mejlu, cože si jako stěžuju, takže ode dneška - o MM ani MUK 🤐
Znáš tu scénu z Vesničko má... jak Hrušinský vydrží přejetí kombajnem a na doktora pak zvedá ruce nohy a mává s nima? Tak takhle to dělá ON, když se vrátí domů, jakože se mu nic nestalo 😅
Japonci děti nebijou????????? 😨 😨 😅 Tato informace se ke mně dostává až teď... 😅
Vrrrrrrr dělám denně několikrát, občas se taky u nás neví, co se vůbec chce. Nejlépe, když se máme jít oblíkat ven, že někam pojedem, ať už samy nebo s MM a ona mi začne schválně utíkat. To pak odcházím, jakože jedu sama a jak je hned u mě!!
No chci slípky - nechci čůrat by mě taky dorazilo 😝 😝

ined77
24. srp 2010

@hancazivocich 🙂 ,
@prchalka 🙂 ...já to s tím opitím plánovala taky, ale nevím no 😀 ...ovšem s mým štěstím, a jestli bude kójo opět takový horor co minule, tak to možná vyjde 😀 .
jj, letí to...ale upřímně, ani mi to nepřijde a teď už je to dobré aspoň v tom, že mi nebývá až tak často zle 😉 .
na to co bude pak až bude mimi s námi ale raději moc nemyslím 😀 ..ono to nějak bude 😉 .
no to víš..ideální odstup dětí 😀 ...ty můžeš říkat, že máš strach že budeš vdova 😀 .no a jak to vlastně vidíš s tím druhým? 😀
a lehna? katzi?hanca?..ale teda katzi na nás pěkně sejří teda 😠 😀 ..jsem si teď uvědomila 😨 .
popravdě řečeno..být mladší, klíďo pár let počkám až by byl matýnek jakžtakž samostatný..třeba i 5 let, ale jaksi...nechci aby mu pak říkala, že na třídní schůzky chodí babička 😀 .

gina 🙂 ..myslíme na tebe!!! 😵

hancazivocich
24. srp 2010

@ined77 - jojo, jen si odskočím na wc, tak to na mě huláká z postýlky - mámo, pooť hed ... Huákám - jako že na mě huláká, ať k ní hned jdu 😔 😝

hancazivocich
24. srp 2010

@ined77 😀 😀 😅 😅 - nebuď zvědavá 😀 😀 Na to se musím asi zeptat MP - a uvidíme 😀

michalag
24. srp 2010

@gina333 dufam ze nic vazne a vsetko dopadne dobre, prepac ale dozau citat xxx stran nemam sancu 😝

ined77
24. srp 2010

@prchalka 🙂 ...aha 🙄 😀 ...no jsem zvědavá pak na ten sádrový odlitek 😀 .
japonci, no prý jo 😅 ..ale bůhví jak to je.
s utíkáním a dělám naschválů je u nás lautr to samé...nám co chvilka ujede bus(to se pak mates vzteká, neboť nesnáší čekání 😝 ).
a to čůrání a slípky je u něj běžná věc, tak je to vlastně se vším 😝 ...někdy mám chuť ho vážně vyvěsit z okna na vyvětrání 😠 ...a když už ho třeba na ten nočník konečně dostanu, tak zase nechce slézt z něj 😔 .
jako já věděla že děti potřebují trpělivost a taky jsem věděla, že já jí bůhvíkolik pravda nemám, ale matýnek by zničil i 3 matky terezy 😀 .je jak navedený 😠 .