Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
29. srp 2010

tak já až teď 😉 ráno jsme byli dvě hoďky v lese, zima pořádná, ale aspoň vymrzli a líp se Márovi po O spinkalo 😉 pak jsem dělala oběd a ty řezy http://raduzyrecepty.com/clanky/peceme-na-plech..., moc dobré mňam, povedly se 😵, teď jede děda pro babičku(byla na návštěvě) a vzal kluky sebou, tak budu mít hoďku čas 😉 zapnu pračku a půjdu se sprchnout 🙂

@matova tak si představ, že Marečkovi vůbec nějak nevadilo, že včera naspal jen těch 30 minut 😨 čekala jsem protivu největší což dokáže být i jako vyspalý natož nevyspalý a nic z toho se nekonalo 😕 byl zlatej, ale kolem sedmé už sám polehával a moc akce nevydával 😉 a po osmé zalehl a během 5 minut naprosto tvrdý 😉 jinak mimčo kope tak, že je mi to zančně nepříjemné, nevím jak si mám lehnout, strašně se tam napíná a dloube do mě 😀 asi to bude ještě větší poděs než Mára 😅

sherry28
29. srp 2010

jo a večer jsem zvědavá na talentmania 😕 😉

gina333
29. srp 2010

ahojte 🙂

@sherry28 : ty vzdy take dobroty pecies. 🙂 My sme dnes mali iba kupne kolace, svagrina nestihla piect tak kupila aby sme mali ku kave, tak sme este aj dnes oslavovali tie piatkove meniny. 😉 😉 Ja akurat rozmyslam ze na svoje meniny by som mohla skusit upiect prvy krat potahovanu tortu, a ked sa my vydari tak ju upeciem na Sophinkine narodeniny. 😵
Talentmaniu asi sledovat nebudem skor CS ma talent lebo to moderuje Pyco a toho ja prudko mooooozem. 😀 😀 😀

MM isiel obrat na zahradu slivky, my sme uz s babami doma, hraju sa krasne, tak si idem pocitat co ste popisali. 😵

sherry28
29. srp 2010

@gina333 a co je to CS má talent, to je něco jiného? to jde i u nás?

gina333
29. srp 2010

@sherry28 : CS ma talent je Cesko Slovensko ma talent 🙂 🙂 ide na Joj a na Prime a Talentmania na Markize a na Nove. 🙂 Bude to vlastne to iste len s inymi moderatormi a s inou porotou a ta na Prime sa my viac pozdava. 😉 😉 Tiez zacinaju dnes vecer.

sherry28
29. srp 2010

@gina333 aha tak to je to co jsem viděla někdy v dubnu tu upoutávku 😉tak to teď nevím na co se mám dívat 😀 říkáš, že na primě jsou lepší moderátoři?tak asi zkusím tu primu 😉 a tam to na nově asi není se slovenskem, to bude asi jenom české, viď?Tak to budu koukat na primu😉

sherry28
29. srp 2010

@gina333 tak je to jasné, tak zvítězila Prima, v porotě je Bílá 😵 tu zase můžu já 😉 🙂

gina333
29. srp 2010

@sherry28 : aj Talentmania je Cesko Slovenske, moderuje Mares, v porote je nasa Adela a Habera a vas Troska so Seredovou. 😵 😉

sherry28
29. srp 2010

@gina333 jojo četla jsem to, ale už mám jasno 😉 🙂

hancazivocich
29. srp 2010

Dobrý večer všem!!

Matova 😲 : ja nejsem statečná, ale když to na mě huláká z postýlky - vstávat - teda távat a jít tam...do kukyně - jako do kuchyně, tak co mám asi tak dělat? Sice se mi chce vraždit, ale.......... 😅 😅

Jo - dneska byl den na mašli - utekly jsme z domu, aby si tatínek mohl střízlivět, ale vzhledem k tomu, jak mile ho vzbudila ráno - ránou mezi lampy a řevem do ucha - táto - távat, to byl spíš úprk....
No a jelikož se ji chtělo kadit, tak protivka protivnááá - plácla sebou u rybníka - máti mi jí zakazovala chovat, aŤ se po mně furt neválí - bylo to hustý, přemejšlela jsem, kterou z nich do rybníka strčit dřív...
Pak šílený - nesměla dudlíka, žabáka.... ještě, že jsem to potají vzala sebou...
U našich ji začla cpát houbovým řízkem - to už jsem vypěnila a cestou k našim se válem na schodech nějakej kluk - buď totálně na mol, nebo přizabitej... Jenže já mobil neměla a svůj mi nechtěla půjčit - ať zavolá někdo jinej - tak hned od našich z pevný jsem volala... Přece jen - mohl mít otřes mozku či co... I když ožralej.........Volala jsem měststkou - a't se rozhodnou až ho uvidí...

Ke svatebčanům - nějakej vadnej tlumič, skončili na střeše v poli, kluk ok, žaba límec a něco s rukou, dopadli dobře

@babula - tak tohle přesně bylo nebo bývá u nás - jako pobrekává, vypadává dudel, kňápe, atd...cestuje po postýlce a tak podobně.... Přetrpět, nebo na noc dát něco proti bolesti, každá to řeší jinak - já normálně dávám mlíko - chvíli potom spí. A trpělivost - nic jinýho

prchalka
autor
29. srp 2010

Téééda, říkala jsem si, jak dlouho bude trvat uspat večer, když spala dlouho poo a nebyla dneska nijak moc unavená a ona se do 5ti minut uklidnila a usnula 😕 😨 😨 😨
Dobrou děti a maminky 😔

hancazivocich
29. srp 2010

Jinak dneska nás tatínek vzal na blátivou projížďku - botasky jsem si naštěstí vzala... Takový, co mi doporučil dávno vyhodit - no, ale nad kotníkama nic..teda te'd už něco - vrstva bláta ...
Trošku zapad a taky klouzal - bylo to zajímavý, ale nevím, proč se musím brodit furt - jejich heslo je - Pojď - někam bych zapad, zapadnem spolu? 😅 😅

hancazivocich
29. srp 2010

Takže nakonec to tak strašnej den ani nebyl - i se k ní během cesty choval hezky - on i ten jeho kámoš - dělaly se pauzy, malá lítala po lese, kámoš dával čouda...... Radil 😀 😀

matova
29. srp 2010

ahojte, tak šimon dnes nespal poo vôbec 😢 . Deň blbec- jeho nálady sa striedali od kľudnej cez rozrušenú po plačlivú a ospalú a tak dookola ....O 19 vbehol na posteľ- samozrejmä neprezlečený, takže zas boj s ním a pyžamom...Mlieko- a po ňom nový štart- prepáčte ale ja fakt už na toto nemám 😔 . Som sa ho spýtala či radšej bude spať s mm, smial sa a kýval že hej, takže nech sa páči- bol z toho záchvat plaču, tak zas som tam šla ja...zas nechcel zaspať a vymýšľal, sadal si, štekal (počul von psa). Telo unavené napadrť ale myseľ mu šlapala...Dostal tri po zadku, nepomohlo...nakoniec som sa rozrevala a on zaspal ☹ ☹ ☹ .

gina, sherry:mm to sleduje tiež, prepína z jedného programu na druhý...ja sa musím nejak pozviechať a pomaly si zas niečo do tej mojej tašky do porodky nachystám- dnes ma už napadlo že nakoniec ešte aj rada budem že som preč 🙄 😔
hanza: jasne, nás budil hneď po ránu stále, až posledné dni keď je ešte ráno tma tak šuší, otázka času asi zas 😀
Ja by som si chovala keby dieťa chcelo, nech si čo chcú hovoria, veď aha- prešlo pár dní a moj prísavník ma už pomaly ani nepozná, hlavne že sa niekto nájde s kým môže behať von, keď už ja som mimo 😀

dobrú noc 😔

matova
29. srp 2010

ozaj- zaspal o 20h. tak to dnes ťahal necelých 12h 😕 😕

sherry: mne to moje dieťa v brušku je dnes akosi kľudné, vnoci ešte šťuchalo ostošeť (do rebra a tak..), dnes pokoj (zatiaľ), uvidíme vnoci 😉

gina333
29. srp 2010

@matova : juj, tak to si musela mat strasny den. 😒 Aj u nas uz bolo tak, ze Sophi spala iba 30 minut, ale ona je stale rovnaka, ci spi pol hodku alebo 3 hodky. 😉 Nastastie je stale dobra, neotravuje, hra sa, no neviem cim som si takeho anjelika zasluzila. 😉 😉 Veru, ty si par dni aspon v nemocke oddychnes.

Sophi spinka, tak idem aj ja pozerat talentov.

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

babula
29. srp 2010

dakujem za odpovede,neviem ci sa mam tesit,ze su to zuby a nie nieco vaznejsie,ale ked to ma trvat takto dlho,tak neviem ako to zvladneme,ved uz teraz sme s mm na prasky

matova
29. srp 2010

babula: veru teš sa radšej že sú to zuby 😉 . Ale verím ti, ja so myslela že nedožijem než vylezú a teraz už sú konečne všetky aspoň z časti prerezané, a máme nový problém- chlapčekovi sa od samej radosti asi nechce vôbec vôbec ísť spať, hoci ešte zďaleka fyzicky na nemá aby nespal...
Ja som tu začala chodiť do fóra a vďaka ženičkám tu čo majú tiež také problémy s deťmi pri zúbkoch som sa aspoň ukľudnila že nás je viac, mnohokrát sme si vo všeličom poradili a aj sme sa tu veľakrát už nasmiali...

hancazivocich
30. srp 2010

matova 😖 : jejej - to musel být ale den..... Si člověk říká, že to snad nikdy neskončí, viď? To znám - ale né tolik, asi 😅
TM si s ním nějak poradí - až budeš v porodce, neboj.. Možná jim to i prospěje - a budou si tě potom víc vážit....

Ještě jsem si vzpomněla - včera při návratu z projížďky jsme potkaly kámošku s dětma - Kiky zatáhla staršího do telefonní budky a začly se tam pusinkovat... A jak se držely 😅 😅 😕 Tak teda nevím - po kom to dítě bude? 😀 😀

S těma pádama - já jednou zahučela v mraze a sněhu i pod policejní auto!! 😠 Si tak jako jdu a jdu a najednou koukám, že ležím a spadlo na mě auto 😀 😀 😀

Nebo se MP zkoušel autem v zimě dostat až před garáž, jak couval, tak se mu zadek nebezpečně přiblížil ke zdi - málem si dal se zdí pusu, tak jsem se nabídla, že vystoupím a pomůžu mu to ... odtlačit? Vyhrabat? 😀 😀 Jenže - jakmile se mi má ladná štíhlá nožka dotkla země, tak jsem se propadla a skoro až po ramena zahučela do sněhu 😅 😅 😕 Nedošlo mi, že ta celistvá vrstva sněhu již nepokrývá jen cestu, ale i škarpu mezi cestou a stěnou garáží 😖
Tudíž se MP značně vyděsil, neb z jeho pohledu to vypadalo asi tak : otevřené dveře, kam oko dohlédlo žádného živáčka... Páč živáček se zmítal v křeči smíchu ve sněhu lehce pod obzorem 😀 😀 Mno a chudák MP si myslel, že mě přejel či co.. Holky - byste nevěřily, jakou rychlostí to auto oběhl - to snad skočil přes kapotu či co - a .....děsně mě sprdnul - že se tomu eště chlemtám.... Si myslel v první chvíli, že tam bulím či co..... Takže pro odhrabávání jsme byli nepoužitelní oba - on vzteky - já smíchy.....Pak mě vyhrabal a auto jsme též vrátili na pozemní komunikaci 😀
Tak doufám Matova, že ti to aspoň trošku zvedne náladu....

Jinak - holky - upozorněta babičky a děděčky za podvody - babičce mýho P jako zavolal jeho brácha, že potřebuje 50 tis na koupi auta a ona to naštěstí neměla doma a musela do banky. Tak jí ještě poslali tágo, ale té paní u okýnka se to nezdálo a babí měla u účtu tel. na strejdu - ten to začal řešit, takže naštěstí nic

sherry28
30. srp 2010

dobré ráno 🙂 dnes jedeme všichni k zubaři na preventivní 😉 takže se za chvíli začnu šikovat, jsem zvědavá jak Mára obstojí, Lukymu vypadly během posledních 14 dní dolní jedničky a už čeká na nové 😵 u nás chodí v noci zubní víla a za každý vypadlý zub, který dá pod polštář dostane 20,- 😉 🙂 a doufám, že mě nic dělat nebude 😉

gina333
30. srp 2010

dobre rano 🙂

@sherry28 : wau, zubarka, akurat som minule rozmyslala, ze sa my treba objednat na rocnu kontrolu. Dik, ze si my pripmenula. 😉

Noc v pohode bez budenia, zobudila sa o 5:40, bala som sa ze uz nezaspi, ale nastastie sa iba povrtela 10 minut a spala do 7:30. 😉 🙂

sherry28
30. srp 2010

@gina333 no já na to přišla minulý týden, že nás objednala na 30.8. 😉 úplně bych na to zapoměla, Mára už tam byl dvakrát a zatím vždy v poho 😉 tak uvidíme jak dnes 😕 říkal, že zoubky ukáže paní zubařce, tak jsem na něj zvědavá 🙂

prchalka
autor
30. srp 2010

Dobré ráno,
musím to vzít hopem, už teď není schopná si písat minutu sama 😖 a furt mi strká pastelky a už kňučí 😠 Teď zas chtěla čůrat - dělá naschvály, abych to ani nemohla dopsat! A vynést nočník by znamenalo, že se mi sem nasáčkuje a už mě nepustí.
Noc normál, prý v pohodě, střídala jsem MM ve 4.45, vstával do práce. Do té doby byla u zdi v klidu a jak jsem k ní lehla, naprosto neslyšně, tak se začala vrtět, kňučet, chtěla ruku a přivalila se až ke mně na polštář 😖 😠 To nenávidím! Fakt s ní musí spát MM, protože my dvě spolu, to by bylo každou noc na mašli!

@babula Tak to jsem ti v IP zapomněla napsat, že když to u nás trvalo týden, že jsem si řekla, že měsíc-dva bych to nevydržela no a budí se už rok. Vydržela... člověk postupně otupí a zvykne si 😝 😝
@matova Hele, to je pravda, tak za měsíc a něco do porodky a trochu je tam podmázni, ať si tě tam nechají 7-10 dní a bude to relax 😵 Mimčo snad zlobit nebude!
@gina333 Jsem říkala, že je Sofí anděl 😉
@hancazivocich To je hnus s těma podvodama na starých lidech!!! Já zase teď četla, jak tady u nás v domově důchodců objednávali pro lidi sice méně obědů - půlili jim porce, prý aby neztloustli a personál je unesl ☹ ☹ Ovšem muselo zbýt jídlo i pro zaměstnance, takže na nich parazitovali. Ceny samozřejmě nepůlili. Toho ředitele, co to takto zdůvodnil bych poslala sedět, hajzl! A pleny prý mají na den jen 3,na víc není nárok! Je to humus v tomhle světě!
@sherry28 Na jedné straně vám rostou, na druhé padaj.. 😅 😅 Nj, prvňáček!
Tak já jdu, do oběda už mám asi vybráno, i když jsme se trochu uklidnily!
Jo ještě jsem vám chěla říct, že tchýně říká novému psovi "Bobina" což já říkám čorízu taky 😀 😀 😀 😀 😀

gina333
30. srp 2010

@prchalka : hej, je to zlate dievcatko, ale aby ste si nemysleli, ze cely den si ju nevsimam, to az take ruzove nie je. Tiez my nosi hracky, knizky, samozrejme, ze sa musim jej venovat, ale ona sa vie hrat aj sama, len jej musim podstrcit hracky. 😉 🙂

lehna
30. srp 2010

ahojky,

dnešní noc hrůza. teda do 2.35 pohoda, spal v kuse, ale od těch 2.35 jsem tam do 5.15 byla snad co 10minut 😖 . Ve 4 jsem mu dala mlíko, vypadal,že spí, za 15 minut opět se probral a pořád do těch 5.15, pak naštěstí usnul a spal do 6.45!, takže jsem trochu dospala. ale nic moc. Jsem teďka ospalá až hrůza☹.

JInak víkend celkem pohoda, v noci taky spal dobře, byla jsem tam vždycky asi tak 2-3x. budíčky kolem 5.30. klasika.
V sobotu jsme byli dopo na nákup, odpo jsme byli venku na dvoře, doma a tak a neděle podobná, jen na nákup jsme nebyli, vždycky chvíli venku, doma, byli jsme se na hodinku projít po dědině.

dneska je kosa, byli jsme pro rohlíky v obchodě a teda kosa,brrrr. Tak jsme doma, fičí studený vítr. tak si hrajeme doma.

Snad trochu dočtu jak půjde spát, pokud teda nepůjdu s ním, jsem fakt ospalá 😅

gina333
30. srp 2010

@lehna : veru, oddychni si poo, ked uz ti Stepi da tak zabrat. 😉 😒 U nas je tiez riadna zima, po dlhom case dam Sophi spat dnu, nechcem aby spala v kociku, i ked je zakryta kto sa sa nou bude krutit vonku v tej kose. 😲 Len dufam, ze zaspi, uz velmi dlho vo vnutri nespala. 😉

lehna
30. srp 2010

@gina333 - nevím co mu zase je, poslední dobou ty noci stojí fakt za nic. ale zase je to pořád lepší než před několika měsíci nebo rokem. Pořád je to dobré, i když už nevydrží spát celou noc.
Ty chodíš uspávat Sophi ven? teda,tak ty si taky moc neodpočineš, když musíš každý den kočárkovat. To já myslela že chodíš uspávat ven jen občas 😅 . Tak přeju aby v pohodě usnula 😉 .

prchalka
autor
30. srp 2010

Já vám ráno zapomněla napsat, že už se mi stýská po teple - a to je co říct, najednou je podzim. Ani jsem nedoufala, že vylezem ven, ráno lilo, ale v 10 jsme šly aspoň na poštu a houpajdu k lékárně. Odtam vylezla švagrová, mají angínu, tak nás šla pak vyprovodit dom, aspoň nám to líp uteklo. Na sluníčku občas hezky, ale jinak studeno 😖
@gina333 No a my jsme si myslely, že si jí celý den nevšímáš 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
@lehna Tak třeba se hlásí pětky (napiš o tom info do pasu), i když ještě nemusí být vidět, tohle nám dělala u těch dvojek, každou chvíli brek, to se nedalo! 😖 😝

gina333
30. srp 2010

@lehna : kocikuje ju MM, aspon my s dacim pomoze. 🙂 😉

@prchalka : 😀 😀 😀 joj, si ma pobavila.

ined77
30. srp 2010

ahojky 🙂 ,
u nás se spinká od 11.45 🙂 .
dopo,jsme byli doma, neboť venku prší a prší.takže úklid atd 😉 .
matýnek celkem hodný až na mini vyjímky, u nás by to bez křiku asi den nemohlo být 😅 .
včera jsme byli odpol u babi, tak nám to pěkně uteklo 🙂 .
dnes už máme tatínka doma a odpoledne se jdeme kuknout na jeden byt 😉 .baráček je rezervovaný!!! 😀 , tak snad prodej klapne a my se konečně pohneme 😉 .jejda, kéž by 😅 ...bojím se bojím, že bychom museli ještě do nějakého mezibytu 😨 , ale snad se nad námi osud smiluje 😔 😅 .
a to mi ještě volala makléřka nějak minulý týden, prý jestli bychom něco neslevili 😕 ..že oni shání peníze kde můžou 😠 ...my je asi nepotřebujeme že 😖 ...no řekla jsem jí, že slevíme max 10 tis., ale víc ne...že si to nemůžeme dovolit.ptala se na 10-20 tis., mazec že 😒 .ale jestli těch 10 tis pomůže prodeji, tak pak to za to stojí, bohužel to celkem spěchá...hlavně vzhledem k mému stavu že ☹ 😉 .no to jen takové info 😉 .
jinak je to od nás asi vše 🙂 ...když pominu, že matýnek má novou oblíbenou činnost...schovává se do skříně 😀 ...křičí na mě jafší(zavřít) 😀 ...což o to, ať si hraje, akorát se mi tam v sobotu vyčůral 😎 😀 😝 ..naštěstí teda na ručníky 😀 .
jinak bezplenkování celkem dobré...přes den jsme teď téměř bez nehody a venku také 🙂 .po o spánku má většinou plenečku suchou, ale nemám nějak odvahu ho dát zkusit spinkat bez ní 😀 .zvlášť teď v té kose 😕 ...v pokojíku je fakt zima a on je věčně odkopaný 😒 .
jo a včera jako už poněkolikáté!..večer už ležíme a matýnek si sedne a řekne kakat a ukáže na nočník...vysleču ho, posadím a kaká 😠 🙂...jako super 😉 , ale on tak oddaluje spánek naschvál..takže jak vidno, zavolat si dokáže, jen se musí chtít že 😠 😀.jinak ho na záchod a na nočník musím neustále na něco lákat 😒.on by mu asi zadeček upadl, kdyby něco udělal bez protestů..no moje nervy 😎.

tak a už vás jdu honem dočíst 🙂 .