Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

ined77
31. srp 2010

@sherry28 🙂 ...to je můj každodenní problém 😀 .
tak bude bramborák? 😀 😝 ...si zamlouvám dopředu než se na to luky vrhne 😀 .

sherry28
31. srp 2010

@ined77 😀 tak jsem se rozhodla pro hranolky, které jsou v mrazáku a volské oko k tomu 🙂 takže rychlovka, moc se nepředřu a klukům to bude chutnat, hranolky dlouho neměly 😉

ined77
31. srp 2010

@sherry28 🙂 ...jééé volské oko, hmmm, to jsem dlouho nejedla 🙂 .
my budeme mít odpoledne jahodové knedlíky s tvarohem 🙂 a matýnek to kuřecí s kolínkama 🙂 .
marýskovi chutnají hranolky?matýnkovi kupodivu ani ne...sní tak 1-2 a šlus..za to okraje pizzy by mohl pořád 😀 .

sherry28
31. srp 2010

@ined77 Mára hranolky miluje 😵 v Zoo v Praze jsem jim koupila takové do papírové lodičky a vydlabali to pořádně 😀

ined77
31. srp 2010

@sherry28 🙂 ... 😀 ..no u nás k tomu myslím taky dorosteme 😀 .zatím mu vše co není až tak zdravé převážně chutná 😀 .

prchalka
autor
31. srp 2010

Já jí udělala šmakouna s bramborem a kapustou, ale moc toho nesnědla... no aspoň mám oběd já, po podobných jídlech bych se utloukla!! Naštěstí už spí. Doma dneska hrozná nuda 😖

sherry28
31. srp 2010

@ined77 tak to je ono 😵 to nezdravé je lepší než zdravé 🙂 a pro mě není nezdravé nic 😀 všechno jíme, ale malé množství a ne často 😉 tudíž to není nezdravé a nebo spíš co je dneska zdravé 😒 i ta zelenina je napuštěná dusičnany a do všeho rvou konzervanty a jiné sráč....to by člověk musel jíst jen všechno bio 😅 a stejně to nepomůže, protože to co dýcháme, je ještě větší hnus než to co jíme 😅 😀

ined77
31. srp 2010

@sherry28 🙂 ...svatá pravda 😉 .my se také ničeho nestraníme, ale člověk musí holt znát míru 😉 .
já snad jediné čeho se fakt u matýnka vyvaruju jsou tavené sýry..teda ty naše..kiri občas na rohlík nebo chleba dostane.ani my už je tak nejíme jako dřív, i když teda musím přiznat že takové apetito na čerstvý chleba a rajče k tomu je pro mě pochoutka 😅 .
je to fakt..sajrajt je dnes ve všem 😒 ...ani u toho co si člověk vypěstuje sám si nemůže být kolikrát jistý... 😒 .i když teda rajčata ze zahrádky nebo teď okurky jsou fakt mňamka...s obchodem nesrovnatelné.

a jinak teda spinkáme od 12h 🙂 .moc se mu ale nechtělo 😕 , ale i přesto usnul v momentě 😵 .
nechápu, proč takhle rychle neusne i večer 😅 .
obídku matýnek moc nedal...on těstoviny rád má, ale moc jich nesní.rajskou polévku jsem nakonec jedla já 😕 ...a to mě překvapil, protože jindy mu i přidávám. tak nevím co s ním je 😅 ...možná se nacpal lentilek, které mu ráno MM dal 😠 .jámu totiž vždy dám když ho lákám na nočník tak 5-6 lentilek a je klid, ale MM to pojal poněkud jinak a do misky mu na jedno kakání vysypal celou krabičku 🙄 ...ještě že je tak často v práci 😝 😀 😉 😀 .

ined77
31. srp 2010

@prchalka 🙂 ..jéé, kapustu jsme měli včera, ale s moravským vrabcem 😅 .a toho šmakouna upravuješ prosím tě jak? 😕 🙂.
třeba jak jsme zavření doma nemají tolik hlad 😒 ...já teda mám ať tak či tak 😀 .

lehna
31. srp 2010

u nás se spí asi půl hodinky, po dlouhé době přes týden usnul v postýlce. Poslední dobou vymýšlí,že chce spát ve velké posteli. Je fakt,že v té naší posteli spí dýl jak v postýlce. ale dneska moc ani neprotestoval, bodejť,když vstával v 6,že? 🙂

my máme ještě od včerejška dušenou mrkev. a já hledám nějaký recpet na chleba nebo rohlíky do domácí pekárny, už jsem dlouho nepekla, do obchodu se mi v to dešti vůůůbec nechce, tak něco upeču 🙂.

Kapustu bych si taky dala, mňáám 🙂, ale MM to nemusí☹.

gina333
31. srp 2010

@ined77 preco nejete tavene syry? 😲 My ich zboznujeme, na chlebik, do polievky, na pomazanku. 😉

Ja varim taku klasicku kuchynu, sme dost masovy, mame radi polievky aj sladke jedla, ale aj vela zeleniny. Nic neprehanam ani moc nezakazujem. 🙂

Sophi uz spi, vonku leje tak dufam, ze si pospi aspon tu hodinku. 😵 Uz asi 4 den tiez nic moc neje, neviem preco, nezda sa my ze by bola chora, ale akose nema chut do jedla. 😅

gina333
31. srp 2010

co je to ten smakoun?? 😲

matova
31. srp 2010

ahoje,
chcem vás pozdraviť, aby stesa nebáli, som o.k., akurát nejak nestíham ani dočítavať po včerajšku a dnes sa mi veľmi chce spať tak asi pobežím kým malý chrní 😉 .
Včera- malý bol úplne iný ako deň vredtým čo nespal- bez výrazu, bez úsmevu, uplakný, akakaný- to sú teda výkyvy- nič pre mňa-starú tradicionalistku 😖 . Musel mať vtedy pauzu pri prerezávaní (myslím si), poo sme boli na tej mojej kontrole (s prsníkom- mám tam hrčku tak sa to sleduje 2 roky... 😲 ). A som sa naštvala a odvážila konečne a nadrzovku som požiadala sestičku nech ma uprednostnia, lebo by som tam čakala hádam aj 2h...tak jej vravím že kôli tomu že som ovorená na 2cm a som v 38tt 😀 - hneď som sa opravila- čo to kecám, som vo 8mes., keby som bola v 38tt tak to by už bolo v pohode 😀 😉 . Ona bola v pohode ale tie ženské....ja sa fakt čudujem že ženy nemajú pochopenia pre iné ženy 😢 , ale kašlem na to, hlavne že som bola rýchlo preč- potom rýchly nákup- normálne ma pri chôdzi pichá 😒 ...a domov...
Večer zas hodinové uspávanie- ja už mám fakt hrozné nervy keď tam malý so sebou mláti, prevaľuje sa a nakoniec ešte vymýšľať začne že by aj zdrhol keď nevie zaspať...
Dnes poo má prísť švagrná s rodinkou ku svokrovcom, tak nám to hádam rýchlo do večera zbehne. Ozaj a dnes došiel aj strýčko chúvička a malý ho vôbec nechcel 😕 - fakt je odrovnaný zas- asi sa mu po tej špičke derie von ďalej päťka a musí ho to bolieť....
No v našom prípade- už neviem čo je lepšie- keď idú zuby je ako prísavník uplakaný ako bábätko (ale aspoň sa spánku nebráni) a keď je kľud tak je ako nezmar 😝 😅 😀 🙄. No, dúfam že vy ste všetky v poriadku, aj detičky a hádam sa ešte dokopem trošku podočítavať- možno večer, uvidím, zatiaľ pááá 😉

matova
31. srp 2010

ahoje,
chcem vás pozdraviť, aby ste sa nebáli- som o.k., akurát nejak nestíham ani dočítavať po včerajšku a dnes sa mi veľmi chce spať tak asi pobežím kým malý chrní 😉 .
Včera- malý bol úplne iný ako deň vredtým čo nespal- bez výrazu, bez úsmevu, uplakný, akakaný- to sú teda výkyvy- nič pre mňa-starú tradicionalistku 😖 . Musel mať vtedy pauzu pri prerezávaní (myslím si), poo sme boli na tej mojej kontrole (s prsníkom- mám tam hrčku tak sa to sleduje 2 roky... 😲 ). A som sa naštvala a odvážila konečne a nadrzovku som požiadala sestičku nech ma uprednostnia, lebo by som tam čakala hádam aj 2h...tak jej vravím že kôli tomu že som ovorená na 2cm a som v 38tt 😀 - hneď som sa opravila- čo to kecám, som vo 8mes., keby som bola v 38tt tak to by už bolo v pohode 😀 😉 . Ona bola v pohode ale tie ženské....ja sa fakt čudujem že ženy nemajú pochopenia pre iné ženy 😢 , ale kašlem na to, hlavne že som bola rýchlo preč- potom rýchly nákup- normálne ma pri chôdzi pichá 😒 ...a domov...
Večer zas hodinové uspávanie- ja už mám fakt hrozné nervy keď tam malý so sebou mláti, prevaľuje sa a nakoniec ešte vymýšľať začne že by aj zdrhol keď nevie zaspať...
Dnes poo má prísť švagrná s rodinkou ku svokrovcom, tak nám to hádam rýchlo do večera zbehne. Ozaj a dnes došiel aj strýčko chúvička a malý ho vôbec nechcel 😕 - fakt je odrovnaný zas- asi sa mu po tej špičke derie von ďalej päťka a musí ho to bolieť....
No v našom prípade- už neviem čo je lepšie- keď idú zuby je ako prísavník uplakaný ako bábätko (ale aspoň sa spánku nebráni) a keď je kľud tak je ako nezmar 😝 😅 😀 🙄. No, dúfam že vy ste všetky v poriadku, aj detičky a hádam sa ešte dokopem trošku podočítavať- možno večer, uvidím, zatiaľ pááá 😉

matova
31. srp 2010

ahoje,
chcem vás pozdraviť, aby ste sa nebáli- som o.k., akurát nejak nestíham ani dočítavať po včerajšku a dnes sa mi veľmi chce spať tak asi pobežím kým malý chrní 😉 .
Včera- malý bol úplne iný ako deň predtým čo nespal- bez výrazu, bez úsmevu, uplakný, akakaný- to sú teda výkyvy- nič pre mňa-starú tradicionalistku 😖 . Musel mať vtedy pauzu pri prerezávaní (myslím si), poo sme boli na tej mojej kontrole (s prsníkom- mám tam hrčku tak sa to sleduje 2 roky... 😲 ). A som sa naštvala a odvážila konečne a nadrzovku som požiadala sestičku nech ma uprednostnia, lebo by som tam čakala hádam aj 2h...tak jej vravím že kôli tomu že som ovorená na 2cm a som v 38tt 😀 - hneď som sa opravila- čo to kecám, som vo 8mes., keby som bola v 38tt tak to by už bolo v pohode 😀 😉 . Ona bola v pohode ale tie ženské....ja sa fakt čudujem že ženy nemajú pochopenia pre iné ženy 😢 , ale kašlem na to, hlavne že som bola rýchlo preč- potom rýchly nákup- normálne ma pri chôdzi pichá 😒 ...a domov...
Večer zas hodinové uspávanie- ja už mám fakt hrozné nervy keď tam malý so sebou mláti, prevaľuje sa a nakoniec ešte vymýšľať začne že by aj zdrhol keď nevie zaspať...
Dnes poo má prísť švagrná s rodinkou ku svokrovcom, tak nám to hádam rýchlo do večera zbehne. Ozaj a dnes došiel aj strýčko chúvička a malý ho vôbec nechcel 😕 - fakt je odrovnaný zas- asi sa mu po tej špičke derie von ďalej päťka a musí ho to bolieť....
No v našom prípade- už neviem čo je lepšie- keď idú zuby je ako prísavník uplakaný ako bábätko (ale aspoň sa spánku nebráni) a keď je kľud tak je ako nezmar 😝 😅 😀 🙄. No, dúfam že vy ste všetky v poriadku, aj detičky a hádam sa ešte dokopem trošku podočítavať- možno večer, uvidím, zatiaľ pááá 😉

lehna
31. srp 2010

gina- to já taky vařím spíš tu klasiku 🙂. taky Štěpi jí skoro vše co máme my, už nevařím zvlášť, jen pro nás míň používám koření a sůl. MM si už zvykl a já nikdy nějak moc nesolila ani nekořenila. Zato u tchýně, tam musím vařit Štěpimu zvlášť, protože ti používají tolik koření,že to někdy člověk ani neví co jí 😅 . ale jako vaří dobře,jen toho koření je nědky moc. ale každý je zvyklý na něco jiného 🙂

Štěpi měl takovou nechuť k jídlu teďka snad 14dní. Od pondělí už naštěstí jí líp,ale těch 14dní už jsem nevěděla co mu mám dát nebo uvařit. Tak taky nevím co mu bylo. Kéž by konečně ty zuby 🙂

matova
31. srp 2010

ahoje,
chcem vás pozdraviť, aby ste sa nebáli- som o.k., akurát nejak nestíham ani dočítavať po včerajšku a dnes sa mi veľmi chce spať tak asi pobežím kým malý chrní 😉 .
Včera- malý bol úplne iný ako deň predtým čo nespal- bez výrazu, bez úsmevu, uplakný, ukakaný- to sú teda výkyvy- nič pre mňa-starú tradicionalistku 😖 . Musel mať vtedy pauzu pri prerezávaní (myslím si), poo sme boli na tej mojej kontrole (s prsníkom- mám tam hrčku tak sa to sleduje 2 roky... 😲 ). A som sa naštvala a odvážila konečne a nadrzovku som požiadala sestičku nech ma uprednostnia, lebo by som tam čakala hádam aj 2h...tak jej vravím že kôli tomu, že som ovorená na 2cm a som v 38tt 😀 - hneď som sa opravila- čo to kecám, som vo 8mes., keby som bola v 38tt tak to by už bolo v pohode 😀 😉 . Ona bola o.k. ale tie pacientky....ja sa fakt čudujem že ženy nemajú pochopenia pre iné ženy 😢 , ale kašlem na to, hlavne že som bola rýchlo preč- potom rýchly nákup- normálne ma pri chôdzi pichá 😒 ...a domov...
Večer zas hodinové uspávanie- ja už mám fakt hrozné nervy keď tam malý so sebou mláti, prevaľuje sa a nakoniec ešte vymýšľať začne že by aj zdrhol keď nevie zaspať...
Dnes poo má prísť švagrná s rodinkou ku svokrovcom, tak nám to hádam rýchlo do večera zbehne. Ozaj a dnes došiel aj strýčko chúvička a malý ho vôbec nechcel 😕 - fakt je odrovnaný zas- asi sa mu po tej špičke derie von ďalej päťka a musí ho to bolieť....
No v našom prípade- už neviem čo je lepšie- keď idú zuby je ako prísavník uplakaný ako bábätko (ale aspoň sa spánku nebráni) a keď je kľud tak je ako nezmar 😝 😅 😀 🙄. No, dúfam že vy ste všetky v poriadku, aj detičky a hádam sa ešte dokopem trošku podočítavať- možno večer, uvidím, zatiaľ pááá 😉

gina333
31. srp 2010

@matova : supis, ze ste v poriadku. 🙂 Prajem pekne poo, aj u vas urcite prsi, tak aspon navsteva potesi ked uz clovek musi doma sediet. 😉

prchalka
autor
31. srp 2010

Tu kapustu udělám i pro MM, takže dneska vařím 2x to samé 😅 Já teda občas uvařím pro malou zvlášť, když mě jako něco napadne, páč je toho míň, co kdyby se to nedalo jíst, že jo?!?! 😅 😅 Do velkého vaření se s ní stejně pouštět nemůžu, tak ty 2 porce do jednoho hrnce stihnu 😅
@ined77 Jen jsem to nastrouhala na cibulku, pak jsem dala kapustu a brambory, jakýpak s tím patlání, i tak máme problém s výdrží, že.. 😖
@gina333 Šmakoun je taková bílá bílková hmota - něco jako tofu, bez chuti a zápachu, musíš si to upravit.

gina333
31. srp 2010

@prchalka : dik, pytala som sa MM ci by si to nedal zajtra na obed, mala by si vidiet tie vyvalene oci. 😀 😀

gina333
31. srp 2010

Sophi je hore, spala 1:40, ideme k svokre na kavu a trocha sa pomotat po Tescu, 😉 kedze sa von neda ist. 😠

ined77
31. srp 2010

@gina333 🙂 ..no četla jsem, že v tavených sýrech je strašně moc tavících solí, které můžou hlavně dítkům docela hodně škodit 😕 .
taveňák do polévky? 😕 😅 ...neznám 😅
ale jinak je mám taky moc ráda 🙂

u nás spánek 1.30...opět, no ale co 😉 .a představte si že začali topit 😲 ..no ale je tu zima jako v rusku, to jo 😒 .
tak jsem brouzdala po aukru a našla tam krááásný kočárek 😵 , tak už jsem se chtěla angažovat, registruju se a prý mi přijde dopis s nějaký heslem až za 14 dní 😲 ...hmmm, aukce končí za tři dny 😖 ...to jsem celá já 😅 .

dočteno nemám, ale vidím že matova je objevena....huráááááááá 😀 .
zkusím po očku dočítat, nenápadně 😎 ...matýnek svačí toust se sýrem, tak snad chvilka bude 😀 .

ined77
31. srp 2010

@matova 🙂 ..jsem si říkala, co jsi to tu tak dlouhého psala 😀 .
jsem moc ráda že jsi v pořádku 😵 .
a na ko jsi udělala moc dobře..tohle taky nechápu, mně nikdy nevadilo když vzali přede mnou těhulku 😉 .mám pochopení 😅 .
užijte si pěkné odpoledne 🙂

@gina333 🙂 ... 😀 možná kdyby jsi se TM neptala a dala mu to na talíř, tak by se ještě i olizoval 😀 .
na cestu do tesca jsem dnes také pomýšlela, ale lije a lije...na to kašlu a budeme holt celý den doma 😒 .ještě že budeme mít za chvilku doma tatínka, jinak by mě asi odvezli 😀 .

@prchalka 🙂 ...taky můžu taková jídla..je to rychlovka a většinou mňamka 🙂 .

@lehna 🙂 ...ani já moc nekořením a nesolím 😉 .pak někdy fakt nejde poznat co to člověk vlastně jí 😅 .
na pekárnu pomýšlí MM...NE ŽE BY V NÍ JAKO PEKL ON, TO NE..ALE PRÝ PO RÁNU DOMÁCÍ CHLEBÍČEK MUSÍ BÝT MŇAMKA 😀 ...jéééé, pardon 😔 .prý to peče samo! 😀asi tak úplně samo ale ne že 😝 😀

a už mi tady kňučí matýnek tak končím 😉 .
možná ještě dnes nakuknu, uvidíme jaká bude situace v rodině 😀 , páááááááááá

sherry28
31. srp 2010

@matova seš si jistá, že jsi v pořádku? 😀

sherry28
31. srp 2010

@ined77 a ty ještě nejsi registrovaná na aukru? Já měla taky vyhlídlý kočárek z aukra 😉 mají jich tam spousty a ještě budou mít, jsou tam za dobré ceny 😉 🙂

gina333
31. srp 2010

Tak uz sme doma, dali sme si kavu u svokry, boli sme v Tescu ale bez Sophi, kupila som iba potraviny, nic moc tam nemaju co sa tyka oblecenia. 😉

@ined77 : z taveneho syra robim hubovu polievku, je to dobrota. 🙂 MM je dost velky labuznik, zje sice vsetko aj sojove maso ale smakouna mu radsej robit nebudem. 😵

ined77
31. srp 2010

@sherry28 🙂 ... ne nejsem 😅 .ale tento kočárek mě docela fakt mrzí...je z něj i krásný sporťák ☹ .
škoda no 😒 .

@gina333 🙂 ...hmmm, tak to tě poprosím o receptík 🙂 .

my se jdeme zítra přihlásit do kroužku 🙂 , tak snad tam nebude moc velký nával hned ráno 🙂 .
jdu už chystat véču atd 😉 .jo a z ostružin jsem nakonec udělala přeci jen koktejl...hmmmmmmmm, dobrota, i matýnek si pošmákl..snad se z něj neosype 😅 .

tak všem krásný večer a klidnou prospanou noc 😵

sherry28
31. srp 2010

@ined77 jestli ho strašně moc chceš, klidně ti na něj přihodím 😉 a kdybych ho vyhrála, tak by jsi mi poslala peníze na účet a já bych to zaplatila a nechala poslat tobě na adresu 🙂

sherry28
31. srp 2010

takže přemýšlej, jestli ho opravdu chceš 😵 a kolik by jsi za něj byla ochotná dát jako maximum 😉