Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
31. srp 2010

a tohle byl můj kočárek po Márovi ☹ 😉

gina333
31. srp 2010

@ined77 : takze recept: urobim hustejsiu zasmazku, podlejem vodou dam 2 bujony, ked zovrie dam 2-3 trojuholniky taveneho syra, dobre rozmiesam, potom dam na koliecka nakrajanu klobasu, na mensie kocky zemiaky a susene huby. Ked sa to uvari doliat v mlieku rozmiesanu muku aby to bolo take kremkove. Je to strasna mnamka, Sophi to nedavam, ale my to mame strasne radi. 😉

prchalka
autor
31. srp 2010

MM si i přidal šmakouna 😅 😀 Zítra bude lečo, máme moře zeleniny!
Já nezahálela, dnes opět žehlení a umytí koupelny a to vaření 😅
Čorí umí říct krásně !KRABATOR! jestli vám to něco říká 😀 a vůbec je celá nějaká taková rozkecaná! Bobík nebyl 😖
Přeju všem dobrou 😔

gina333
31. srp 2010

Sophi spinka, dnes to trvalo trocha dlhsie. bola cela rozbesnena v kuse sa smiala a nie a nie zaspat. 😵 😵

@prchalka: zeby radiator? 😉 🙂

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

sherry28
31. srp 2010

u nás uspávání horor 😅 od půl osmé do teď, spí asi 10 minut 😝 😕 zrovna dnes, když zítra brzy vstáváme, ani Luky ještě nespí, no síla 😠 jdeme rychle spát, všem tichou, klidnou 😔

sherry28
31. srp 2010

@prchalka něco s hudbou? 😕

matova
31. srp 2010

Ahojte,
ja som síce k malému cez obed ľahla, ale som nezaspala 😖
nakoniec poo žiadna návšteva nedorazila- neteri zistili teraz v 17 rokoch celiakiu, tak sú z toho všetci hotoví 😢 . A my sme doma nesedeli- prestalo poo pršať, malý sa trhal von, ešteže mm dorazil po 16h 😵 , nasadili sme gumáky a hajde-mm s ním pobehoval po záhrade, zostrihala som odkvitnuté kvety, obrala uhoky a zavarila druhú- a poslednú várku. A úspech, keďže sa malý pokadil, tak mi dal večer pokoj, odplazil sa radšej k mm ale ten mu pokoj nedal, vyumýval ho a naložil do vane (samozrejmä som zdola počula ako tečie voda, napadlo ma že iste nevzal ani pižamko, tak aj bolo, tak som tam letela dať mu veci- dokakané veci ležali po celej kúpelni, malý už vo vani, 😀 obliekanie a záver som už prevzala ja- supeeer 😀. Zaspávanie- konečne bleskovka- 30min.
Aj my máme kosu, a kúriť sme nezačali, ale vnoci je už malému zima v overalku, dnes som mu dala pod neho ešte tielko tak uvidím, ale asi to nepomôže 😕
ined 🙂 : ááá tak tu sa už nakupujú kočiariky 😵. V piatok idem na ko ku pôrodníkovi 😒 😲
sherry 🙂 : nie som si istá 😀 . Akože to bol kočiarik po Markovi? predala si ho už ??? 😕
gina 🙂 , prchalka 🙂 . ja by som toho šmakouna u nás veľmi privítala, ale vôbec ho tu nieje vidieť 😠 . Robím často tofu, najnovšie som robila zemiakovú polievku s tofu, a veľmi mm chutila 😅 , dokonca aj malému 🙂

matova
31. srp 2010

prchalka: jj , to bola nejaká hud. skupina nie?

matova
31. srp 2010

Hurá dočítané 😀 ,
ined 🙂: veru som sa konečne objavila a až teraz čumím že hneď 4x 😀 😀 😀 😝 to som sa upísala k smrti 😀
sherry 🙂 : gratulačka k zubnej kontrole 😉
gina 🙂 : to je tá najlepšias kombinácia akú môže žena mať- optomistická flegmatička 😵
hanza 🙂 : super historky 😀
prchalka 🙂 , ined, gina: u nás nočníkovanie ako u giny 😝 😀
lehna 🙂 : joj, ja by som to nezvládla a stále by som radšej s malým spala ako takto vkuse odbiehať k nemu 😢

jj, kosa je aj tu a keď má lenrifle či hrubé tepláky, má potom studené nožky, normálne zas uvažujem o pančuchách, dnes som mu na domáce tepláčky natiahla rifle na traky a von šiel takto, ale nepomohlo, chce to asi vrstvu priamo na telo.
Všetkým pokojnú noc 😉

sherry28
1. zář 2010

dobré ráno 🙂
nějak už od čtyřech nemůžu spát 😀 jako bych šla do té první třídy já 😉 zatímco Luky si krásně spí 🙂

@matova právě, že prodala, hned jak mu bylo 9 měsíců a koupila jsem golfky, už jsem s dalším nepočítala 😅

jdu chystat oblečení a snídani 😉

prchalka
autor
1. zář 2010

Ahoj,
noc na prd 🙄 Za 20min už jsem běžela nandávat dudel a ve 22.30 brek a byl tam bobek ☹
Pak jsem k ní samozřejmě lehla dobrovolně já, takže jí to taky chvíli trvalo zabrat a v noci asi ještě 2x lezla ke mně, šmrdlala ruce, nohy nejradši až mě na krk, no jako obvykle 😖 Takže moje spaní škoda slov a bolí mě záda a krk z blbýho polštáře. Ještěže dneska už aspoň svítí sluníčko. Už se mi tady vzteká, leze z pyžama, tak musím..

prchalka
autor
1. zář 2010

@sherry28 Tak pravou, dětičky, pravou 😉 🙂

gina333
1. zář 2010

dobre rano 🙂

Noc ok, s jednym budenim spala do 6:45. 🙂 🙂 U nas sa skola zacina z zajtra, dnes je statny sviatok tak mame jeden den k dobru. 😵 😉 Dnes je poo zapis do tanecnej,tak akurat pojdeme tam, vonku stale leje, uz je to fakt na nervy, a este je aj riadna zima. 😒

@sherry28 : Lukymu krasny prvy skolsky den. 🙂 🙂

lehna
1. zář 2010

ahojky,

u nás noc celkem v normálu. Poprvé křik ve 21.50. pak v 00.55, 4.45(jsem odufala, že nechce ještě vstávat), naštěstí usnul a vstával v 7.05! 😵 . Čučím, včera v 7, dneska v 7 🙂 😵

sherry- i od nás přejeme Lukimu pěkný první školní den a i ty další dny ať se mu ve škole líbí 😉 🙂

jinak my měli kočárek takový. Ještě je doma, pořád přemýšlím zda ho prodat nebo nechat. Kdyby jsme měli druhé, stejně bych chtěla jiný 🙂

lehna
1. zář 2010

a kámoška prodává teďka prodává tento.

sherry28
1. zář 2010

jsme zpět 😉 tak Lukymu se zatím ve škole líbí 😵 je v 1.A a chodí tam s jedním kamarádem ze školky a ještě s jedním klukem od nás ze vsi, takže kámoše tam má 😉 🙂 a přihlásila jsem ho na sportovní kroužek každé úterý 😉 uvidíme jak mu půjde škola, vsázím na něj, že jemu by neměla dělat problémy jako Blíženečkovi 😉

prchalka
autor
1. zář 2010

@lehna Tak kočárek pro druhé mimi, jo? 😅 😵 😵 😵 😵 😀 😀
@sherry28 Mně by se tam taky 1.den líbilo 😀 Teď už jsem tak zblblá, že už bych nevychodila snad ani základku 😅

lehna
1. zář 2010

@prchalka - no říkám, kdyby se třeba náhodou povedlo, tak jsem stejně zamilovaná do jiného🙂. takže ho nejspíš někomu taky střelím 🙂. Teď se více přikláním k tomu,že druhé nebude. V práci jsem dostala výpověď, tak pokud třeba nějakou neseženu,tak asi o druhém dítku pouvažujem ,teďka určitě ne 😉 .

sherry- první den se líbí každému prvňáčkovi 🙂. je fajn, že tam má i kamarády, to je určitě leoší,než být úplně sám 🙂

u nás se kupodivu spí, na to, že vstával v 7 😅 🙂

prchalka
autor
1. zář 2010

@lehna Jasný, chápu. A jaký máš vyhlídnutý? Já mám svůj teda schovaný, nechtěla jsem ho dát ☹ ☹

lehna
1. zář 2010

@prchalka - tak je to tenhle. http://www.emmaljunga.com/sk/Detske_koiky/Najdi...
jsem na klasiku a ten jsem si zamilovala, jen ta cena je dost vysoká, pohybuje někde ke 20tis. na jaře jsme ho s mužem potkali v globusu a zůstali jsme stát jak opaření, málem jsme té paní ten kočár vzali jak jsme slintali 😀

ined77
1. zář 2010

@sherry28 🙂 ...fááákt, to by jsi byla tak moc hodná??? 😵 já nevím kolik se přihazuje 😅 ....500-1000?
i MM se moc líbil...tak jestli by to šlo, tak to prosím prubni 😉 .

sherry28
1. zář 2010

@prchalka no byly tam děti, které i brečely ☹ ta jsem ráda, že Luky to vzal sportovně, je totiž citlivější 😉

sherry28
1. zář 2010

@lehna to není zas tak pravda, bylo tam asi pět dětí, které se držely maminek a brečely 😢 😉

sherry28
1. zář 2010

@ined77 musíš mi říct kolik jsi za kočárek ochotná dát, přihazovat můžu donekonečna 😉 ale pokud přihodím, tak je to už závazné a kočárek si musíš koupit 😕 vyvolávací cena je 1.000,- ale na ní to určitě nezůstane, tak mi řekni kolik ti mám jako maximum přihodit, prostě za jakou cenu ho chceš a na tý zůstanu výš nepůjdu 😉

ined77
1. zář 2010

ahojky 🙂 ,
tak spinkáme od 12h 🙂 .
zase tu lítal jako čertík a do postele nechtěl 😲 , ale nakonec a naštěstí opět zabral do minutky 🙂 .
noc celkem šla, myslím, že jsme spali celkem v klidu 🙂 .
ráno jsme jeli pro přihlášku do kroužku, první bude teda až 8.10 😨 a co myslíte...píšu si to do kalendáře..už předtím mi něco říkalo, že ten den něco mám a?jasně utz ve 20tt na 8.20, kroužek je na 9h 😝 .ale zkusila jsem na ten utz zavolat, vysvětlila jsem v rychlosti situaci s patřičně zoufalou barvou hlasu a paní mi vyhověla a jdu tedy 7.10. 🙂 , huráááá.o tu první seznamovací hodinu jsem matýnka nechtěla připravit 😉 , on už si chudáček dnes myslel, že jdeme zpívat, cvičit a hrát si...pořád dělal lalalalala 😅 😵 .
takže tak...jinak cesta zpět katastrofická...bus narvaný...dva nám odjeli, tam nebyla šance se s kočárkem dostat.protože jezdili školáci ze škol, do toho maminky z dm sluníčko s kočárkama, tak jsme byla značně nervní 😀 ...nakonec jsem ''sedla'' na bus který jem na konečnou a objela to dokola...chuderky maminky..dvě tam zůstali viset jako předtím já ☹ ...nechápu proč tu dopravu na dnešek neposílili...tam je gympl, nějaké učňáky, základka...no naše MHD 😖 .
takže dnes vcelku zatím úspěšný den 🙂 ...domů jsme teda dojeli zmrzlí jak cosi 😕 ...do toho ještě pořád pršelo, ale vyřízené to máme a to je hlavní 😉 .
odpoledne jdeme s kámoškou a sylvinkou na pizzu 🙂...taková dooslava sylvinčiných narozenin 🙂.my je pozveme zase po matýnkových narozkách 🙂...už je má skoro za týden 😕...ještě musíme dokoupit dárky 😵.ale on se těší hlavně na kok(dort) 😀 a tatrovku 😀.
jo a byli jsme venku i v té kose bez plenky 🙂.a žádná nehoda se nekonala 🙂, šikulka 😵.
a ráno se pěkně vyčurkal a vykakal do nočníku a říkám mu..zavolej tatínka ať se jde podívat a matýnek volal...
káko kok oínko(táto pojď hovínko)! 😀 😀 😀
tak a jdu vás dočítat 🙂

ined77
1. zář 2010

@sherry28 🙂 ...aha 😀 , to je pravda 😀 😀 .
tak max do těch 4000 😉 .

ined77
1. zář 2010

prchalka 🙂 ..karburátor? 😀 ...motorkářka po taťkovi? 😀

gina333
1. zář 2010

@ined77 : taky kruzok je super vec, aj ja si budem musiet nejaky vyhliadnut, mame tu materske centrum tak pozriem sa ci aj u nas nieco take podobne nemame. 😉

@sherry28 : to je dobre, ze Luky tam ma aspon tych dvoch kamaratov, ono tie deti sa vedie rychlo prisposobit, ale aspon tam od zaciatku nie je sam. 😉

@prchalka : veru ja som tiez dost osprosteta odkedy som doma na materskej, robila my problemy aj matematika zo IV. rocnika takze si nechcem ani predstavit ako budem pomahat Natalke teraz v V.-tej triede. 😀 😲

Sophi spinka, vonku neprestava prsat tak idem aspon kupelnu upratat nech som uzitocna. 😉 🙂

ined77
1. zář 2010

@sherry28 🙂 ...moc gratuluji k úspěšnému prvnímu školnímu dni 😵 , luky je šikulka 🙂 .
já zrovna včera MM říkala, že za pět let povedeme také prvňáčka 😀 ..se na mě díval co blázním 😀 .
akorát teda pro děti u nás to ráno bylo docela hodně deštivé 😒 .
měli jste podobný kočárek jako my 🙂...ale byl trošku těžký ne?ten náš teda jo...na cestování MHD úplně na prd 😒.
my ho teda ještě máme, asi ho dáme na dětské odd. do nemocnice 😉.co jsme tam byli, tak ty jejich kočárky už jsou docela v katastrofickém stavu, tak myslím, že neodmítnou 😉.on je právě taky z bazárku, MM se totiž podařilo na našem původním kočárku zlomit ve výtahu rukojeť 😨 a bylo zrovna po svátcích, tak jsme vzali co zrovna bylo 😒.hlavně že se nikomu nic nestalo 😔.matýnek měl 4 m 😨.
ale ten váš byl teda daleko hezčí 🙂.

@lehna 🙂 ...mně se ten váš kočárek líbí a ten co jsi do něj zamilovaná tady jedna mamča má 😉 . vypadá dobře, ale mně se víc líbí jako hluboký než sporťák.
gratuluji k budíčku 🙂 ...blíží se zimní čas 😉 .jen aby to tak zůstalo, i u nás se teď vstává nejdříve v 6.30 🙂 , což je paráda 😉 .

@gina333 🙂 ....moc děkuji za receptík, určitě to vyzkouším 😉 🙂 !
u nás také lije a lije 😒 ...podzim je holt tady ☹ , to bylo letos rychlé...září má být prý spíš sychravé jen s pár dny babího léta 😒 .
také zápis? 🙂 naty toho má ale víc myslím že?

matova 🙂 ...IP 🙂 .
v pátek na tebe budeme mooooc myslet a držet všechny palečky nebo pěsti, jak chceš 😵 😀 !!!!!!
také už jsem přemýšlela dát punčocháčky...je fakt zima 😕 .dnes bychom uživili i rukavice, matýnek měl ručky zmrzlé jako žabka 😲 .

jééé to je hodin...to se za chvilku bude matýnek už budit, chjooooooo 😅

ined77
1. zář 2010

@gina333 🙂 ...určitě i u vás bude nějaký kroužek pro tyhle prťata 😵 . my budeme chodit do berušky..to je od 15 m 😉 .
to mc domino kam jsme chodili minulý rok je sice také fajn, ale dost drahé..na 3m 720 kč 😒 , dm sluníčko je dotované, takže celoroční předplatné vyjde na jednoho 450 kč 😉 .ta beruška je teda pro rodiče s dětmi, takže za 900 kč, ale i tak...na celý rok se to dá 😉 .taky tam bývá pěkný nátřesk, tak i proto jsme tam jeli hned první den ráno 😅.
akorát pak nevím jak to budeme dělat i s mimískem 😅 ...leda by babička kočárkovala a já byla zatím s matýnkem v kroužku...nebo naopak 😉 .