Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
8. únor 2010

matova: Ten starší byl pohodář na spaní od 10. měsíce. Měl první zub ve 4. měsíci. Jen jednou jsem s ním trpěla, když mu lezlo 6 zubů najednou. Měl 40°C teploty a brečel a nic nejedl. Ale to trvalo týden a od té doby spí na osmou (někdy jsou samozřejmě vyjimky) a kdyby mohl ta spí do půl desátý. Za to ten mladší, je pravý opak. První zuby měl taky brzy, v 5. měsíci. Do půl roka mě osm zubů. A teď už nám zbývá jen osm. Kéž, aby to už bylo za námi. Ale pro změnu tomu staršímu zase začínají padat 😢 ale zatím je v klidu. Já když je nejhůř dávám paralenový čípek. Teď spí od dvanácti.

prchalka
autor
8. únor 2010

Já jsem zase dneska nějaká gumová a nenapadá mě nic, jen jsem dala inzerát na cestovní postýlku a víc nějak nezvládám. Za okny svítí, ale nevím, jaká tam je zima, asi bychom měly taky zase vyrazit ven. Zatím spíme ještě!
sherry: 12 zubů je taky můj sen 😅 😅 😝 😝

sherry28
8. únor 2010

katzi: díky 😉

prchalka: nám lezou rovnou po čtyřech 😨

Taky vám děti tak vyplazují jazyk ven? On chodí celý den (tedy spíš se nosí) s vyplazeným jazykem 😒
Je hrozně vzteklý teď, nic ho nebaví ani chodit. On teda ještě nechodí bravurně, ale v prosinci na své první narozeniny aspoň furt trénoval, teď když ho dám na zem se rozplácne a ječí a natahuje ruce, chce vzít ☹

sherry28
8. únor 2010

Váží 11 kilo mám co dělat abych ho unesla 😀

blandik
8. únor 2010

Ahojte, náš má 16M a stále 4 zuby vyrostlé a 2 na cestě - a to jsou na cestě už tak 2 měsíce. Takže počítám že tak v 18M bude mít 6 předních zubů, no to je fofr 😀

ined77
8. únor 2010

ahojky 🙂 ,
tak jsme se naposled přebalili na přebalováčku 😢 a už je přestěhováno,uf,to jsem si teda dala 😅 .
vypadá to dobře a myslím,že jsem to i v celku slušně vykoumala 😀 .praxe odhalí nedostatky 😉 .
malý tady vyloženě bordelaří 😠 .nešli jsme odpolko ven,neboť bychom to jinak nestihli,ale teda... 🙄 .
můj vlastní stín se na mě tolik nelepí 😀 .

sherry,blandik 🙂 ...ahojky 🙂 .
blandik 🙂 ...my máme zítra 17 měsíců 😵 a zoubků 6,takže klid 😀.

sherry 🙂...ano,i náš rarášek chodí s vyplazeným jazykem jako pejsek,ale do toho i štěká 😕 😀.kolikrát nevím jestli máme pejska či dítko 😀.
jak se tvoří takové hodné dítko jako byl váš prvorozený 😀 ???to abych věděla pro příště 😉 😀...

matova 🙂 ...jj,člověk na to za normálního pochodu nemyslí ☹ .to se snad ani nedá 😅 .
u nás spánek nakonec 2.30,ale v postýlce jen 40 minut,no tak jsem si aspoň početla 😅 .

dnes mě mohla švarová večer nabarvit,ale mám strach,že to moje klíště nebude spinkat.náhodou se vzbudí brzy a co já s ním s barvou na hlavě že 😒 .
takže to bude muset zase asi počkat ☹ .vypadám jako můra 😔 .
2 minuty tady píšu a matýnek stihnul vyházet v komoře regál s oblečením a teď tady rozhazuje knihy 😠 😅 .
včera mi normálně vypnul pc,přišel,vypnul a odešel 😕 😠 😀 ,je to žárlivka 😅 .
jdu na něj 😎

katzi
8. únor 2010

Sherry: i mě prosím recept na to pohodové a spavé dítko 😀 Taky bych brala ať ty zuby rostou po čtyřech, raději krátkodobě peklo, než dlouhodobě očistec 🙂 Jo a jazyk vyplazuje, ale spíš když se na něco soustředí.

Blandik: u nás nápadobě jako u vás a u Ined. Všechny první zuby bude mít tímto tempem tak v patnácti 🙂

Ined: risk je zisk - riskni to a budeš kočka. Při nejhorším budeš malýho drndat ty, nebo švagrová a mezitím pracovat na hlavě. Mě se teď kdysi podařil husarský kousek - nabarvila jsem si hlavu i udělala melír během dopoledne, kdy Aduš byla normálně vzhůru. Sama to nechápu 😅

sherry28
8. únor 2010

ined77: no poud si dobře vzpomínám, tak Lukášek vznikl mezi futrami 😀 Tak třeba, příště zkuste mezi dveřmi 😀 On je Blíženeček a řekla bych, že jsou to kliďasové a hodně rozumní lidé už od mala 😉 naopak mu musím dodávat sebevědomí 😅

sherry28
8. únor 2010

Za to Mára, ten teda je pěkně vzteklej Střelec a sebevědomí mu nechybí 😅

ined77
8. únor 2010

katzi 🙂 ..já bych to i riskla,ale švagrová mi jen vždy nahodí barvu a frčí,sama má dvě děti,sice už větší,ale i tak 😉 .a sama si to nenabarvím ani omylem,neboť to mám až příliš dlouhé 😒 .dřív jo,aleuž jsem to dlouho nedělala a měla bych tam jistojistě krpy ☹ .

sherry 🙂 ...aha 😀 ,tak to se obávám jsou na náš věk až příliš náročné kreace 😀 😀 😀 .
jinak já jsem taky blíženeček 😀 ,ale teda kliďas vážně vážně nejsem 😀 😀 😀 .

jdeme se koupat,pěkný večer všem 🙂 ,mě čeká žehlení 😝 .
páááá a ....mlčím 😉

katzi
8. únor 2010

Sherry: já jsem blíženec a moje mamka tvrdí, že jsem jí jako dítě dala dost zabrat. Ale teď kliďas jsem a rozumná taky 😀

ined77
8. únor 2010

katzi 🙂 ...jo...to jsi teda fakt dobrá a adélka nejhodnější holčička 😵 .
jj,já jsem taky rozumná 😀 😀 😀 (občas)
🙂

katzi
8. únor 2010

sherry: kdyby to mělo fungovat, tak do těch futer fakt příště jdu 😀

ined: žehlení? dnes? Ordinace je až zítra 🙂 Já to mám schovaný na zítra.

katzi
8. únor 2010

ined: no fakt asi jo, já jí asi křivdím nebo co 😀

ined77
8. únor 2010

já bych ty futra taky prubla,kdyby to bylo zaručené 😀 .
jj,žehlení dnes,ale i zítra,mám tam plný sušák matýnkova prádelka 😝 .
se mám co 🙄 😀
a už fakt jdu,páááá 🙂

prchalka
autor
8. únor 2010

Dneska u nás řev - řev - pištění - pištění - pištění - řev - řev a tak stále dokola 🙄 🙄 Už se to nedá poslouchat, chvílema nepomáhalo vůbec nic, ani si ji vzít k sobě.. Kadění 2x za den, takový tuhokašovitý! Už jsem jí i namazala dásna, má tam docela bouličky nahoře, tak nevím, jak na noc, jestli jí něco dát nebo ne.. Je fakt marná dneska! 😖

katzi
8. únor 2010

Prchalko: poradím snad jen - jdi pro jistotu dnes brzo spát ☹ Já to u sebe vidím taky tak.

prchalka
autor
8. únor 2010

A taky ruce pořád v puse až po loket a záchvaty.. Teď sedí s tátou u tv. 2 fotky v albu!
katzi: No jako jindy půjdu 😅 na těch 40 minut, že... Snad se mi zase neudělá blbě!

matova
8. únor 2010

ahojte,
u nás ako vždy je už teraz fajront, teda uvidíme dokedy 😖
pobedde sme boli vonku, ale kosa tam bola riadna, až ma v rukách pichalo (rukavice zostali doma 😀 ).
Musím pochváliť malého, že dnes sa s ním celkom aj dalo...síce bol tiež prívesok na nohe, takže som ho dosť nosila, ale našťastie som mala podstatnú časť navarenú včera. Pravdupovediac po vychádzke chytal záchvat a nechcel domov, chcel totiž vzhliadnuť ešte babičku, tak sme šli aj tam, aspoň ten čas zbehol lepšie. Myslím teraz na lehnu, ktorá ani takú možnosť nemá 😖
Horšie je že zuby nevidím-má tie ďasná síce tvrdé (na miestach horných očných) ale nepresvitá nič...hryzenie všetkého pokračuje....

prchalka 😎 : joooj, tak hádam bude aspoň zajtra trochu lepšia. ja to už nechápem-môj bol včera hrozný a dnes bol iný-pritom nevyšlo nám nič...tak držím palce.

ostatné 😎: prosím vás- čo je to "medzi futrami"? tiež by ma to zaujímalo 😀
ja by som to možno riskla s bábätkom býčkom, aspoň ženy čo poznám sú milé, kľudné, trpezlivé 😅

katzi
8. únor 2010

Matova: mezi futrama je jako že to plození probíhalo mezi dveřma - taky si úplně neumím představit v jaké pozici, to by věděla spíš Sherry 🙂 To je zvláštní býci a klidní, tipovala bych spíš že budou pěkně tvrdohlaví. Asi co člověk to originál nezávisle na znamení.

Tak já se pro dnešek loučím a držím palce všem.

matova
8. únor 2010

katzi: dík za objasnenie 😉 ja už som si myslela že v šatníku- medzi kabátmi 😀
baby 😎 , vlastne je jedno v akom znamení, hlavne nech dobre spí, nepiští, nekričí, dobre papá,nebúcha... 😀
takže asi ufónik 😲 alebo bábika 😀
ale nie, hlavne nech sú tie naše ďalšie zdravé 😉

prchalka
autor
8. únor 2010

matova: Dneska jsme měli mango navečer, ale moc tomu nedala, ale bylo výborný, pěkně uleželý 😉
Nově příchozí zdravím!
Jinak jsme byly dneska na procházce na poštu, no 3/4 cesty jsem nesla, ale přišly jsme pěkně vyfoukaný. Overálek je doma, ale je fakt velikostně asi tak na 3 roky 😀 😀 😀 😀 , konečně něco, co je nám velký, ale neva, oblíkla jsem jí ho na spaní, je v tom jak ve fusaku.. ještě ho asi budu muset trošku upravit, aby líp seděl. No a teplý je ažaž 😅 Tak když dneska proběhla změna, že by... mno kéž by!
Všem pápá lálá 😔
PS: Dneska jsem měla už z toho řevu tak vyhrabáno, že jsem zapla Kouzelnou školku o půl hodiny později.. samozřejmě už tam nebyla, že.. 😅 😅 🙄

sherry28
8. únor 2010

holky: on je Blíženec, ale kluk, to je trošku jiné. Ale jinak o Blížencích obecně platí, že jsou intelektuální tvorové 🙂 a dětičky Blíženci se nesmí nudit furt jim dávat nějaké úkoly, ale pak samozřejmě záleží na genech také a výchově. Jinak si myslím, že taková mamka na mateřský může bejt třeba v Rybách a ujedou jí nervy 😉

sherry28
8. únor 2010

Dneska ten menší usnul až moc kupodivu rychle a ani moc neprotestoval, bojím se, že je klid před bouří 🙄

jane001
8. únor 2010

ja ja mam syna blizenca a dnes mame prvu noc so zubkami... prave mu vychadza prvy zubok a to uz ma 8 mesiatov. Aj na internete som len aby som nezaspala kym mu budem znova merat teplotu.. :( moj maly Jakubko

gina333
9. únor 2010

Dobre rano 🙂

akosi nestiham pisat, tak som vas aspon docitala. 😉 Noc bola ostrasna, do pol noci bola hore raz, potom na polnoc a od tej druhej knucala, mraucala v kuse. Teraz samozrejme este spi a ja mam hlavu ako balon. ☹ ☹ Cez den je to dieta uplne v pohode, krasne sa hra, motka sa, no az na to vymyslave jedenie. Staci jej 2 hodinovy spanok ani vecer nie je mrzuta, ona je ako Duracelko, normalne nechapem kde berie tolko energie. 😵 😵 A v noci furt place. Ja uz neviem ci su to zuby, hadam je urieknuta ci co. 😠 😠

lehna
9. únor 2010

dobré ránko,

tak u nás noc katastrofální - opět 😔 .

uspán v 19h, probuzení na čaj,dudlík, calgel na zoubky 21.00, pak v 22.45, pak až do rána co hodinu, ani to snad hodina nebyla. ve 4.50 šel ke mě, a do 7,kdy vstával se prbral asi 3x nebo 4x 😖 .

gina- aspoň,že tio spí přes den 2hodiny, my spíme maximálně hodinu 😅 , někdy jen 45minut.

přeji hezký den, dneska jdem na tu neurologii,tak snad bude vše o.k. a zkusím se zeptat na to spaní.

katzi
9. únor 2010

Taky dobré,

Lehna, Gina: ☹

U nás taky žádný hitparáda, ale myslím,že to dnes až tak hrozný jako ty předchozí noci nebylo. Ty časy buzení už si ani nepamatuju,ale až do rána zůstala u sebe v postýlce, tak to tak hrozný být nemohlo.

prchalka
autor
9. únor 2010

U nás katastrofa tak napůl 😅 😅
Přes obvyklé problémy do hodiny po uložení (no jako vždy, ale tentokrát už za asi 35 minut 😠 😝 😝 ☹ ) zůstala v postýlce až do skoro 12ti!!!! Pak hají u mně a do 1h v klidu, pak 3h motáky v kuse, pak se zklidnila, usnula, čímž zaspala mlíko mezi 3-4h 😖 a probrala se na něj až o půl 5. Kdy to po něm zase zalomila, naprosto v klidu a probrala se 7.40!
Já si mezitím pořvala, od té 1h jsem samo nespala a usnula jsem tak možná někdy kolem půl 6, takže jsem se probrala stejně s ní.. Tak nakonec asi změna overálku zabrala, vypadá v něm jako sněhulák, ale co mělo znamenat to motání v kuse ty skoro 3h vprostřed noci...?!?! 😕 😖 😎

prchalka
autor
9. únor 2010

Dneska jsem slyšela předpověď počasí - žádná sláva, další sníh (už to tady lítá) a mrazy. Oteplení "možná" na konci února?! 😖 😖 😝 🙄 😠