Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

ined77
11. zář 2010

@gina333 🙂 ...hmmm, tak to mléko teda závidím 🙂 , to u nás nehrozí ☹ .

u nás spánek jen 1,5h...a je pořád teplý ☹ .
tak ho za chvilku poměřím a asi zůstaneme doma raději.
ono tam stejně není bůhví jak, ale vzbudil se dnes brzy 😒 .

gina333
11. zář 2010

@tomulinka : dakujem za tip, urcite jej nieco kupim na zimu. 😉

@ined77 : tak sa liecte, Sophi bola pred chvilkou hore ale este zaspala, uz prestalo nastastie prsat tak ked sa zobudi dam ju do kocika a trocha sa prejdeme. 😉

ined77
11. zář 2010

@tomulinka 🙂 ...ahojky, díky moc za tip 😵 !kuknu po tom hned v pondělí 😉 .

poletucha
11. zář 2010

ahoj holky,mate nektera s prckem zkusenost ze ma neustale kasovitou stolici? Malymu rostou zuby neustale 😀 ..proste je treba tejden klid a pak to zase zacne,no a prave nevim jestli muze mit tuhle srajdu porad anebo to prisuzuju k zubum a je to neco jinyho? 😕 ted mu rasi tri stolicky najednou 😖 v noci se furt budi,moc neji,slinta,kouse... dneska mel teda poprve po tejdnu normos bobek,ale jinak je to des 😔

matova
11. zář 2010

poletucha: ahoj 🙂
my máme takú skúsenosť. Stále kašovitá, málokedy bobkovitá, napriek tomu že má často zemiaky, pečivo či ryžu. Keď sa mu práve režú zúbky tak kaká aj 3-4-5x denne- podľa stavu prerezávania čipodľa toho koľko zúbkov ide. Inak kakáva väčšinou 2x denne a kašovito 😲, výnimka je 1x 😒. Sa mi zdá že keď som mu začala dávať probiotikum Dophilus- že sa mu tá stolica trošku akoby zhustila. Inak som kľudná lebo my chodíme aj na gastro, tak viem, že nemá bacila ale sú to zuby. Keď si nie si istá, radšej požiadaj doktorku o výter 😉

matova
11. zář 2010

Ahojte baby, ja tu teraz len nakukujem, už púšťam k netu mm a idem si radšej ľahnúť k malému- spí asi až od 13h.
Dnešná noc bola katastrofa- malý spal celkom ok, až na to že len do 4:30 🙄 . pre mňa 😝 . Dočítam snáď večer, všetkým príjemný deň 😉 , neviem ako u giny ale tu od včera večera prší 😢 .

ined77
11. zář 2010

u nás teplotka stále neklesá, pořád má 38 st. ☹ .a ještě k tomu mi dochází jak nurofen, tak i panadol, ale švagr mi zajede do tesca 😉 .
jinak je to teda dlouhé odpolko 😝 .teď jsme lepili na motorku nové nálepky 🙂 .všude je bugr jak v tanku, hračky kam se podíváte 😀 .ale jinak je matýnek v pohodě, veselý, hravý...nevím no...kukala jsem na 5, ale nic tam nevidím 😅 .
už mě volá, jdu 😉

ined77
11. zář 2010

tak večeře dle očekávání houbelec 😅 .dělala jsem krupici...byla výborná, ale jen pro mě 😝 .
pak jsem mu ohřála polévku, to snědl 2 lžičky a pak dal asi 4 kousky rohlíku s lučinou, toť vše 😒 .
tak chrupe aspoň slané tyčinky a okurek 🙂 .pije dnes taky málo..no jako vždy při nemoci ☹ .
tak všem krásný večer a fajn noc 🙂 .
zítra písnu jak je 😉 , pááááááááá

gina333
11. zář 2010

@ined77 : ozaj, kde su fotky z oslava? 😉 Chudatko Maty, veru vyskusaj multivitaminy, mozno, ze sa nanho menej budu lepit choroby. 😉 😒

My sme uz doma, poo sme sa boli prejst, na polceste na chytil dazd 😠 tak sme boli iba u svokry na kave. Je nas tam dost, tak aspon je veselo. 🙂 🙂

prchalka
autor
11. zář 2010

My jsme byli 4h venku, procházka, hřiště, procházka a zahrádka se skluzavkou. Byla tam fakt zlatá, hodná, lítala furt po skluzavce a kámošila se tam s jednou holčičkou a pak jí tak objala, že se svalily na zem 😅 Taky obdivovala její kapsičky atd.. Bylo to fajn.
Teď už jen koupačka a mlíčko a spát. Dobrou všem 😔
@poletucha Kaše moc neznáme, ale když leze víc zubů, tak je to možný, ale pokud si nejsi jistá, tak radši mudr 😉 Nedávno jsme byly taky na výtěru, ale měly jsme opačný problém, moc nám to nešlo ☹
@ined77 Vy už ty vitamínky potřebujete, tak honem nějaký opatři a pak podej info! Já bych radši nějaký žužlavý bonbonky, než sirup, ale pokud nebudou, tak aspoň něco 😉

prchalka
autor
11. zář 2010

Jo a spalo se 2,5h až do 14h a navíc - už jsem otevřela všechna okna, ať je rámus, neumím jí budit sama 😖 MM se vrátil z projížďky a nevzbudila ji při otevřeném okně ani motorka, co dole burácela 🙄 😅 😝 😝
Nahoře jsou vidět 3jky víc a víc.... 😝

gina333
11. zář 2010

@prchalka : 4 hodiny vonku sme naposledy boli asi pre 3-mi tyzdnami 😒 a este ani dlho nebudeme ked sa pocasie nezmeni.

Sophi konecne spinka, idem k Natalke trocha poklebetit. 🙂

Prijemnu noc vsetkym. 😔 😔

sherry28
11. zář 2010

ahojík 🙂
já měla dneska den, že mám chuť se sbalit a odtud vypadnout co nejdále 😠 dneska jsem se utkala snad se všema sousedama(spíš sousedkama) čtyřletej Adam, co sem jezdí k babičce(sousedka) to je poděs, mluví jak dlaždič, krade cigára a kouří, vychcanej jak mraky a drzej neuvěřitelně 😠 sebral Lukymu kolo, ale Luky to neřešil jen mu řek, ať ho vrátí, tak mu ho odhodil kamsi, no Luky ho sebral a sedl na něj a on se rozběhl a srazil ho z kola, tak že spadnul na loket a odřel si ho, já to viděla z balkónu(děda byl s klukama venku)no Lukas nebrečí je už velkej a nějak to neřešil, sednul znovu a odjel, ale Adam měl tu drzost mi tady bušit na dveře (Marek spal) a já se chystala zrovna taky natáhnout(v noci jsem nespala) no a bylo po spaní vzbudil Marka(ten řvoucí spal 30minut)tak jsem otevřela a říkám:" Adame, nelez mi sem (chodí mi sem bušit asi 40x za den) a nechoď si stěžovat(protože on má ve zvyku ubližovat ostatním a pak si stěžovat, že mu někdo něco dělá) 😅 a běž ven si hrát"a zabouchla sem a šal pro Marka. Celkem jsem ještě byla v klidu. Oblékla jsem Marka a jeli jsme do města na hřiště. Když jsme se vrátili, tak jsme se šli projít, vycházíme ze zahrádky, Marek dva kroky přede mnou a letí Adam, místo toho, aby brzdil nebo se vyhnul Markovi, který šel pomalu po svý cestě a viděl ho, tak do něj strčil tak(rukama a schválně), že Marek odlítl hlavou na silnici 😠 😠 😠 tak to už teda ruply moje nervy a řvala sem po něm, ať do něj nestrká a čumí na cestu 😝 v tom na mě vylítla jeho maminka(která tady je na návštěvě s ním)ona sedí u stolu a kecá a její úplně šumák, co její Adámek dělá 🙄 tak mě sjela co si dovoluju řvát po jejím dítěti 😅 samozřejmě venku seděla celá její rodinka i s příbuznejma, tak se do mě pustili všechny 😎 no slovník měla opravdu vybranej nazvala mě píč....kráv.... a vším možným 😅 (podotýkám před dětma), tak jsem jí řeka, že od ní bych ani jinej slovník nečekala, že je to podle dětí vidět a něco v tom smyslu,ale rozčílila mě na maximum, až mě uklidňoval soused(pracuje na městkým úřadě, má vedle nás zahrádku s těma kozama, který krmíme), že mám být v klidu, že to škodí Eliáškovi 🙂 😅 no jenže mě už nervy ruply, už se to tady nedá, oni se starají úplně o všechno jenom ne o sebe a svoje děti 😝 dokonce jsem si dneska zapálila CIGARETU!!! tak si dokážete představit jak jsem musela už být vytočená. Tady se to táhne od Ledna, kdy se sem nastěhovala vedle sousedka, která je ruku v ruce s tou ze spoda a hrozně rychle zapoměla jak jsem jí tenkrát byla dobrá 😠 teď už jsem v klidu, ale teda dneska to byl fakt vrchol řvaly po mě čtyři ženský (křičela jedna přes druhou) 😨 ale všechny bránily Adama, mým dětem se může ubližovat, to je v poho, ale když už jsi to nenechal jednou Luky líbit a strčil do Adama(přece není fackovaný panák a to už musí bejt, když Lukas někomu něco vrací, učím ho to totiž jinak, ale asi po dnešku změním styl výchovy) tak je tady mám histerky za dveřma 😅 pomóóóc, já chci odtud pryč 😀 já si totiž proboha nikoho nevšímám, nepomlouvám a nestarám se o nikoho jen o svojí rodinu, proč to taky tak nedělají 😕
to jen k dnešnímu dni, neměla jsem kdy sem zajít a potřebovala jsem to napsat, doufám, že jste se měly dneska líp jak já jdu vás přečíst 😉

sherry28
11. zář 2010

koukám, že jste řešily vitamínky, marťánci jsou od tří let(a ne všem dětem chutnají)😉 a pikovit neznám a určitě vyzkouším 😵
@ined77 jé Maty je zase nějaký oslabený ☹ honem honem vitamínky, nebo žy by už pětky? 😕 tak ať jste brzy fit 😉 a doufám, že máš fotečky z oslavy, ať okouknem dortík 😉 😵
@gina u vás déšť 😅 tady bylo krásně a zítra má být zas, tak vám tam posílám trochu našeho sluníčka........ 😉

sherry28
11. zář 2010

všem přeji krásný sobotní večer a ještě lepší noc 😉 jdu si lehnout, ať mám aspoň něco naspáno než ty ruka bude zase zlobit, jinak léky beru až ode dneška(jak byl frmol zapoměla jsem si je vyzvednout 😅 ) tak uvidím jak zaberou, ale radost z nich nemám prý B6 se může jen 2x denně v těhotenství(beru 2x denně), ale jen na předpis není to zrovna dobrý pro mimčo 😅 😕 měla jsem chuť se na ně vyprdnout úplně, ale t ruka šíleně bolí, tak to zkusím jestli nezaberou do týdne, tak vysazuju 😉

pááá 😔 😔 😔

matova
11. zář 2010

Ahojte, predchvíľou som tu reagovala na príspevok sherry, išla som dočítať a teraz ho tu vôbec nevidím- to som blázon už asi 🙄 .
INED 🙂 : VŠETKO NAJLEPŠIE K MENINÁM 🙂, máme ich dosť blízko po sebe 😅
Matymu skoré uzdravenie 😉. Ja by som zas bola rada keby mne už malý to mlieko nechcel, ale on bude asi po mm v tomto- chce ho stále, a aj pred spaním, fľašu musí v ruke držať kým nezaspí 😝. Jemu sa tie zuby fakt pokazia rýchlo, ja neviem čo s tým robiť, chcela som sa na to spýtať tu napr. sherry 🙂 al. giny 🙂. Neboj, vápnik mu určiete chýbať nebude keď bude papať dosť surovej zeleniny a ovocia. Ozaj- vraj najviac vápnika obsahuje sezamové semienko 😕, neviem ako je na tom sezamový olej, to by sa potom oplatilo pridávať do uvareného jedla 😉
sherry 🙂 : príbeh s Adamom 😠 😠 😠 , tie matky a ženy čo ho tam bránili, no díky, tiež by mi nervy rupli. Chúďatá potom tie deti čo sa im ubližuje, ako to musia prebereť v tej hlávke ☹ . A Adam je teda tiež obeť-svojej mamy, ja by som ho asi zdrala keby také čosi robil 😒
sherry 🙂 , gina 🙂 : čo vy na to? kedy to pochopí dieťa- treba mu stále vysvetľovať že s fľašou do postele už nech nechodí? Keď on mi fakt nezaspí bez toho, je to už rituál a aj keď sa potom aj tak trepoce ešte hodinu, tak keď som skúsila nevziať do postele mlieko bol rev 😢 . Gina: ako to bolo u Natálky? ona sama prestala či ako? 😕 Kamoška ešte kojí ale už odúča od zaspávania na cici- nakojí a idú zuby umyť a potom malú hojdá kým nezaspí.
lehna 🙂 : Štepi- to je fakt "spáčik" 😔 , nám sa toto párkrát stalo a tiež by najradšej okolo 16h zalomil, ale nechcem ho dať tak neskoro, ale do večera to je potom úplne na mašľu 😝. A aj u nás sú také časté "búrky"doma, a mm o chvíľu už ani nevie - čo je nakoniec fajn, až na to že ponaučenie si tiež nevezme 😠 😀 . Večer nech bude príjemný, užite si ho 😉

matova
11. zář 2010

Inak u nás- cez obed sa mm pokúsil uspať malého 😀 , ani mlieko nevzal a myslel že to prejde- najprv tam bolo ticho, potom smiech, potom plač a potom obaja vybehli 😀 . Než som šimona dala do "nálady spacej" tak zas ubehlo viac času, takže išiel spať o tej 13h, vstával o 4:30 a chvalabohu do mňa len obščasne kopal, tak som ako tak ešte dodriemala.....Ale vnoci 😕 😝 😝 😝 Hrozne mi prišlo zle...nakoniec to odišlo spodom 😝 -nechápem- železo už neberiem 😕 , tak som sa zľakla že začína pôrod (aj hnačka môže byť na úvod), a chytila ma panika že nemám veci zbalené....do rána mi brucho vkuse tvrdlo....Doo ma mm pomerne fajn odbremenil a snažil sa trochu hrať s malým...Cez obed spal šimon necelé 2h, zobudil sa s plačom...Prestalo pršať tak sme sa všetci vyvliekli na záhradu a išli rezať polámaný strom...práca s drevom, konármi, konárikmi...od 16 do 19:30. Šimonolamoval malé konáriky od väčších o sto šesť, behal horedolu po záhrade....Som si myslela že musí odpadňúť ako mech, ale ešte sa hrať chcel, potom vaňa, a zaspával necelú hodinu, ešte sa aj smial pritom 😲 nakoniec o 21:15 😝.
ešte gina 🙂 : želám nech tm niečo predsalen zoženie 😉
a sherry 🙂: jak škodí B6? ja mám doma aj kyselinu listovú + B6- priamo určené pre tehotenstvo a dojčenie 😲, síce to neberiem, beriem len samotnú kys. listovú a magnézko. A tebe to predpísali od bolesti rúk? A čo tak vyskúšať aj nejakú neškodnú bylinkovú msať- napr. kostihojovú, skorocelovú? bolia ťa priamo zápästia? želám nech ti to čím skôr prejde 😉

Všetkým pokojnú noc 😉

lehna
11. zář 2010

ahoooooooooooj 🙂

před půl hodinou jsme přišli domů z Metallica revival, bylo to super,🙂. ještě před nima hráli jedna rockovka tady z Kr.Pole , a taky super 🙂
a Štěpi? jak myslíte????????
spíííí celou dobu v klidu!!!!! 😵 😵

Tak já jen tak na rychlo,protože na ČT1 dávají Kryštofy .-)

ale už letím spáááááát, doufám,že nebude vstávat v 5.30 😠 🙂 .

napsat mi tohle ve tmě na noťasu trvalo 15 minut 😀 😀

pááá

sherry28
12. zář 2010

dobré ráno 🙂

@matova mě prsty brní a v noci to vystřeluje až po loket, dr. mi předepsala to B6, aby zkusila jesti to není tím jak mi mímo leží na nějakém nervovém zakončení, ale sama říkala, že to vypadá na ucpaný(zkrácený) karpální tunel a že buď to zmizí porodem nebo budu muset potom na operaci, jiné řešení není, ale já osobně určitě nějakou mastičku vyzkouším 😉 nikdy jsem nebyla na operaci a bylo by to to poslední na co bych šla 😅 zajímavé je, že jsem na netě našla spousta žen, kterým to začalo právě v těhu po 32.tt a některým to i skončilo porodem a některým ne 😕 co se týká flašky, tak Luky byl závislák i přes den a noc, taky to byl náš rituál a já byla ráda, že mu večer dám flašku a je klid, v noci doplnila a spal v klidu až do rána(jen jsem asi 2x-3x za noc doplňovala)ale jednho dne jsem si všima, že má na předních zubech tečky, které se zvětšovaly a konzultovala jsem to s jednou maminkou, jejíž syn měl právě vytrhané skoro všechny zuby (zkazily se od flašky), dostala jsem strach a řekla si, že mu flašku prostě seberu ze dne na den, ať to stojí co to stojí 😒 no první noc hrozná, nemhl usnout vyžadoval flašku, furt jsem mu opakovala, že flaška není, že se ztratila a ať se napije jestli má žízeň(z hrnečku byly mu dva a jeden měsíc)to nechtěl šílený řev nosia jsem ho, hladila a nabízela pití z hrnku 😅 no nakonec usnul vyčerpáním a v noci při buzení na pití jsem mu zase dala hrneček, nechtěl opět řev, takhle tři večery to trvalo než to pochopil, ale musím říct, že už ten druhý večer se v noci na pití vzbudil jen jednou 😝 a třetí noc se nevzbudil vůbec a byl klid 😉 pak už automaticky pil přes den z pítka, z hrnku atd.moc dobře si to pamatuju, protože to bylo něco 😝 zuby ty přední jsem nezachránila, ale aspoň jsem včas zamezila, že by se to šířilo, ono se pak od jednoho zubu kazí i další ☹ no asi ti taky nic jiného nezbyde než mu jí prostě sebrat a obrnit se trpělivostí a vydržet pár nocí, otázka kdy jestli je to lepší teď než se narodí mimčo nebo až potom 😕

gina333
12. zář 2010

dobre rano 🙂

@sherry28 : tak od takych susedov ako mas ty len utekat. Vlastne ta hviezda tam bola iba na navsteve a dovoluje si takto spravat. Fakt hnus. Co potom z takych deti vyrastie? Dalsi spratkovia ktory normalnym ludom iba strpcuju zivot. 😠 Ani sa necudujem, zi si siahla po cigarete.

@matova : na tvoje meninky som zabudla, takze dodatocne ti prajem vsetko naj. 🙂 🙂 Co sa flasky tyka, Nati v noci nikdy nepila, ale ani Sophi nezaspava s flasou. Teda Sophi vypije mlieko okolo tej pol osmej, a spat chodi po osmej. Takze zaspi s plysakom v ruke, nastastie v ustach nemusi nic mat. Simonko zaspava s flasou a ked zaspi mu ho vytiahnes z pusy, alebo ako? 😲

U nas noc s jednym budenim spala ale iba do 6:40. Dnes by malo byt pekne, co dufam, mame v meste poo akcosku, zemiakovy festival, budu tu rozne skupiny, znamy kuchari, bude ochutnavka jedal takze by sme isli pozriet ked nebude prsat. Nati ma dnes sustredenie v tanecnej, ale poo uz bude doma. Tak vam vsetkym prajem peknu nedelu. 😵 😵

@lehna : na teba som skoro zabudla 🙂 🙂 urcite ste mali super vecer, joj zavidim, ale v dobrom. 😉

sherry28
12. zář 2010

@matova B6 je nebezpečná na žloutenku novorozeneckou a nervové poškození plodu, ale to v případě, když se bere víc než se má, ty dvě tablety denně jsou O.K. jinak bych to nebrala 😉

prchalka
autor
12. zář 2010

Dobré ráno, já zase nemohla moc spát, a divím se malý, že se taky k ránu budí, že... Máme to obě stejné. Vstávání 6.15 sama od sebe.
Na oběd má zbytek od včerejšího našeho oběda - kaši a rybku a myy kuře na houbách. Na to, že jsem si myslela, že hned vlítnu na žehlení se mi to celý nějak zpozdilo, až teď jsem dočetla. Tak tu budu zase až poo.
@sherry28 Moje děti nic, moje děti za nic nemůžou.. ☹ To je strašný chování 😠 😠 ☹ ☹ Podle toho to kolem nás tak vypadá ☹

hancazivocich
12. zář 2010

ahoj ženy, jsem tu 😉

prchalka
autor
12. zář 2010

Jsme poo, spíme. MM jel zas prohánět motorku, včera se chlubil, že už dal jako 190 😖 😠 To mě opravdu strašně zajímá 😠 😠 ... A já půjdu žehlit 😝

hancazivocich
12. zář 2010

@sherry28 - já už bych taky vypěnila... Má čumět a u těhle dětí stejně nevíš, jestli to náhodou neudělají schválně... Bych mohla vyprávět....
Já si Kiku snažím vychovávat tak, aby neubližovala ostatním - hl. dětem, zvířátkům a tak.. Když strčí do nějakého dítka - bylo to asi dvakrát, dostane vynadáno, nebo plácnuto.. Sama jsem byla ve škole oběť docela solidní šikany, tak jsem možná i trochu radši, že je divočejší - z těch dvou extrémů mám strach - ubližovat nebo ,,nechat" si ubližovat....Nevím, jestli to píšu jasně, ale moc bych si přála, aby byla tak nějak ve středu.....

gina333
12. zář 2010

@hancazivocich : tak ste to prezili v zdravi?

@prchalka : ach tie chlapske zabavky, ja tiez " zboznujem" ked MM rozprava o autach, musim sa tvarit, ze ma to strasne berie, inak sa uraza. 😉 My pojdeme spat do kocika, je vonku pekne tak sa pomaly ideme obliect.

hancazivocich
12. zář 2010

@gina333 - noo, ve zdraví...fyzicky ano, psychicky jak kdy... Trochu chraptím z těch povelů, rozepíšu se večer nebo zítra... Spíš mě štval MP - v pátek to šlo, sobota dopo též, odpolko brutální ignorace, sice jsme se zabavily samy, ale bylo to smutný - sledovat....
Jinak závody prej hezky zorganizovaný, jedno pro poruchu nedojelo, jedno - noo, jak to nazvat... Jedno dojelo s mnohahodinovým zpožděním - páč se majitel přes několikero upozornění, že jde o body ne o rychlost - tak zamachroval, předjížděl kde neměl a plácl sebou na bok... Tahalo ho několik aut, na záchranu čekal tuším 5-7hodin - než dojelo auto, které ho vytáhlo

gina333
12. zář 2010

@hancazivocich : prepac, ze sa pytam, ale preco vas ignoroval? Mal tam kamaratov a venoval sa im, alebo sa mu nechcelo zabavat sa s Kristynkou? 😒 No take zavody aut by boli pre MM, on je fanatik do tychto veci ale mna to veru moc nezaujima.

katzi
12. zář 2010

ahoj děvčata,

zas mám nějak absence 😅 Je mi pořád blbě, tak ani nějak moc nechodím na net. Nemám nějaký veliký nevolnosti, mám takový mírnější,ale zato prostě pořád. Nevím co mám jíst, na nic nemám pořádně chuť a nic mi jaksi nesedne 😝 Nevíte jak je to s kofeinem v těhu? Mě totiž jediný co by šmakovalo je ledově vychlazená cola 😕

ined: já zase tradičně se zpožděním přeju vše nej k svátku, hlavně dostatek spánku, pohodičku doma a nenáročné těhu 😉 Snad už je Matýnek OK?

lehna: Metalica revival musela být super. Fakt to máte bezva, že máte rodiče tak po ruce a že jsou sehraní se štěpim. A to nespaní po o : známe, Adeli na to má taky už náběh 😠 Zatím ji vždycky ještě nakonec zlomím, ale je to často s nervama a řevem.

sherry: to je fakt mazec co musíš řešit u vás v baráku 😖 Věřím, že je to dost stres bydlet v takovým okolí. Utěšuj se tím,že je tomu jednou vidět konec, sice ještě za dlouho, ale jak se vám postaví baráček hodíš na ně na všechny bobek 😉 🙂

matova: fajn,že se TM začíná trochu zapojovat do pomoci se šimonkem. Fakt asi musí jít do tuhého aby ho to vyburcovalo.

prchalko: ty motorky to je mor 😒 Děsím se toho, aby si třeba Adu jednou nenašla kluka motorkáře, zešedivěla bych starostí o ni 😒

hancazivocich
12. zář 2010

@gina333 - promiň, já to zkusím nejdřív vydejchat, pak sem písnu - třeba se mi to pak nebude zdát tak blbý jako teď 😖 .No, taky možná i tím, že byl jedním z pořadatelů, tak lítal a lítal... Kikouškovi se nevěnoval téměř skoro - s kamarády se seznamoval... Ale on je .........já nevím.... jak to nazvat - klapky na očích a takovej trpaslíček estébáček - hodí mě do vody ať si plavu a seznamuju se sama... On si to nechce s nikým rozházet, tak se do hovorů nepouští...
Šoupnu vám sem odkaz - ať se zasmějete ...
http://www.offroadforum.cz/viewtopic.php?f=5&t=... - celý je to o domlouvání, komentování akce je kolem 12. stránky....