Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

katzi
20. zář 2010

ahojte,

zdravím všechny po víkendu 🙂 Víkend jsme měli u mamky jak jinak než super, odjížděla jsem tentokrát jako slzavé údolí. Nějak na mě ty těhu hormony působí nebo co 😕 Fakt mě mrzí, že nemám mamku blíž. Jinak pokračujeme v hororových nocích, nejsou žádný mega řevy, ale hodněkrát za noc mrčí ze spaní, já dám dudel, udělám pššš pššš a spí se dál. Dnes dopol. jsme byly ve cvíču, dnes docela fajn. Bylo to dost akční, tak se i pár Adélčiných protestů ztratilo ve všeobecné vřavě 🙂

hancazivocich: moc držím palce tchýni! Tyhle nemoci by neměly být....

prchalko: vám přeju, ať je čorí brzo v pohodě.

ined77
20. zář 2010

ahojky 🙂 ,
tak u nás noc celkem šla, až na vzbuzení po půlnoci a stěžování si na bolest nožiček 😨 .dala jsem matýnkovi léček, nožky pomasírovala a celkem pak usnul..chudáček malý... 😢
jinak teda včera byl opět ligový...takové scény u všeho, no děs...naštěstí dnes už lepší 🙂 .vždyť on se vztekal i v noci!!!
jak jsem chystala léček, došel za mnou do kuchyně a už si to štrádoval do obýváku za taťkou..tak jsem ho čapla a že jdeme do pokojíku..no hrozný řev, plácal kolem sebe ručičkama..léček jsem do něj narvala pomalu násilím 😔 ...pak jsem ho teda chovala a poměrně rychle se uklidnil 🙄 ...ale teda byla to síla 😒 .
ráno jsem vyžehlila haldu prádla..matýnek koukal na shreka 🙂 (na celého 😕 ) a v 9h se šlo ven 🙂 .
obídek dnes papkal celkem pěkně 🙂 .
spinká od 12h 🙂 .
jdu vás dočíst 🙂

lehna
20. zář 2010

ahoj,

já se zasekla na MMB , malý spí už hodinu,tak toho zas moc nestihnu.

Ještě se vrátím k tomu nočníkování -
Sherry- já myslela, že Mára už na nočník chodí normálně 🙂. No já vím, že je ještě asi malý, když já pořád nějak nevím kdy mám teda začít 😀 . Na záchod on se vyčurká taky jen sem tam a neříká si. jen když tam sedím já, tak on hned Pipa taky čuru, tak ho tam posadím, jinak spíš posazuju po koupání než se obleče do pyžama.

Ined- MM športovný zážitok přežil ,sice celý víkend hekal, ale dalo se to 🙂. v pátek jde zas 😀. Mě jak bolela v pátek ruka, tak v sobotu jakoby nic, nic mě nebolelo, byla jsem v pohodě. A naštěstí jsme byli jen na hodinu, dvě bych asi nedala,to by mi ta ruka odpadla 😀.

Gina- tak mě zase večer vyhovuje ten aerobic, v pondělí ve 20.00 a ve čtvrtek máme posilování a protahování s overballky od 19h. To je sice vždycky honička než nachystám večeři a okoupem Štěpiho,ale dá se to. Mi to zase vyhovuje více večer, že je MM doma a vím že Štěpiho uloží. u tebe to je něco jiného. A oni plánují to přesunout na jinou hodinu?

a jdu číst dál 🙂

ined77
20. zář 2010

@prchalka 🙂 ..jejda, chuďátka 😢 .
tak snad se o už bude lepšit 🙂 .co se týče odsávání..nemáš odsávačku na vysavač?neznám nic lepšího..teda určitě aspoň rychlejšího 😉 ...i když u nás ani tohle nehrozí po loňské hospitalizaci...to si bude asi matýnek pamatovat do smrti,chudáček ☹ .
do jídla ji moc nenuť...však ona se napapká až bude mít hlad, hlavně ať hodně pije, je v teple a v klidu 😉 .
ta vyrážka vypadá docela škaredě, ale taky bych to tipla na reakci na ty ubrousky...matýnek má každou chvilku něco na pusence...taky věčně všechno olizuje a strká do pusy 😒 .
já to vždy natírám zinkovou mastí..vitella, zabírá to celkem rychle, nebo jí dej i kapky fenistil, pokud máš 😉 .

@lehna 🙂 ...dobrou noc 🙂 .
je super, že je teď tak hezky že?taky čerpáme energii na horší časy 🙂

@hancazivocich 🙂 ..jak se daří? 😨

@gina333 🙂 ..naštěstí ty oslavy už končí 😅 ...však už mám 3 kg nahoře 😔 ...no jo, chlebíčky, dortíčky.... 😖
těhulko odolej že, když mimísek má na vše takovou chuť 😀 😎 😝

@matova 🙂 ...držte se 😨 😵 ...šimonek je opravdu číslo...kde jen kurnik bere tolik energie.... 😅

katzi 🙂 ..i se mnou ty hormony cvičí neboj.... 😅 .
fajn že jste si to u mamči krásně užili, však pojedete zase 🙂 .

lehna
20. zář 2010

prchalka- teda ta vyrážka, ta vypadá děsivě, už to má lepší? myslím, že je to z těch ubrousků. my to měli z huggiesek. dlouho dobu teďka používáme bílé pampers a v pohodě. a odsávání soplíků nemá rádo asi žádné dítě, já to vždycky taky málem ořvu, jak ho musím pevně držet a on křičí a křičí. ale to byl malý. rýmu měl všeho všudy tak 3x 😅 .

matova- teda Šimonek je éro. kde se to v něm bere. ty si snad nikdy neodpočineš☹, a ještě teďka těhu nespavost, no taky jsem ke konci těhu nemohla spát ☹

hanca- nic si nevyčítej, přeju ať je tchýně v pořádku 😉

Katzi- to je fajn, že jste se měli u mamky dobře, vlastně jako vždycky 🙂. Takové noci máme i my teďka, nevím co to zas je, jestli fakt ty pětky, nebo co ☹

Jo a INED- spát jsem teda nešla, nějak jsem to nestihla 😀

lehna
20. zář 2010

jo a kde máme Shery?
šla dneska někam? jestli jsem nepřehlídla 😕

ined77
20. zář 2010

@lehna 🙂 ...sherry to tu teď v tuhle hodinu moc nestíhá ☹ ...jezdí ještě pro lukáška do školy, takže bývá až později 😉 .

katzi
20. zář 2010

holky: s nočníkem u nás: myslím,že se dostavilo to, že když je do toho dítě nucený, tak že to začne bojkotovat 😖 Jako nenutila jsem ji nikdy žádným násilím, ale jednu dobu už chodila sama a skoro pořád, pak najednou jako když utne a já jí to pořád připomínám, jestli zas nechce jít na nočník, když už tak chodila pěkně, slibuju za to hory doly. Ale ona je teď nějaká šprajclá a jen křičí při pohledu na nočník : nechci.No tak dáváme pauzu 😒

ined77
20. zář 2010

@katzi 🙂 ...jj, u nás je to podobně..musím slibovat kde co a lákat, jinak je křik 😒 ...ale čůráme pěkně do vany..tam trénujeme ve stoje.to ho ještě baví 😔 😀 ..sice nic moc hygienického, ale doufám, že muto časem vysvětlím, že normálně se raději čůrá do záchodu 😅 😀 .
jasně, jsem pro nechat to být 😉 ...na sílu nemá smysl nutit, to nevede nikam 😉 .

katzi
20. zář 2010

ined: ve vaně, jo? 🙂 Já přemýšlela, že zkusím koupit redukci na WC, to by ji třeba chvíli mohlo zaujmout. U kamarádky na návštěvě na tom trůnila vcelku spokojeně. No chtěla bych to odbourat do dubna, kdy se má narodit mimi. Kupovat dvoje plínky by nás asi zruinovalo 😀 Ale do dubna je ještě čas, tak to zatím fakt nebudu hrotit a třeba si začne říkat sama 😕 A co dudel? Máte -nemáte? My máme 😖 Ten bych taky do dubna chtěla odbourat, ale to by mi určitě přestala spávat po o 😒

sherry28
20. zář 2010

ahoj ženy 🙂
my o víkendu nečekaně odjeli dělat na baráček 😉 měli jsme se ještě v sobotu vrátit, ale už jsme zůstali do neděle 🙂 v pátek tam jedeme zas a další víkend opět a už to bude pod střechou 😵 pak už si to MM udělá sám se švagrovou pomocí pomaloučku 😉 jen jsem zaznamenala oslavy u Prchalky, tak všem všechno nej 🙂 nás oslavy čekají, já a švagr máme narozky 30.9., tak to nějak dohromady oslavíme i se slavnostním dokončení střechy 😀

@lehna 🙂 už jsem tu ještě nerodím, teda aspoň doufám, MM mi nechal v Kralupech kočárek, takže chodíme s Márou pěšo a tahám tašky s nákupem v ruce, tak snad z toho neporodím 😅 😉

jinak Mareček u Káji zjistil na co je nočník, doma trénoval jen na záchod 😉 tak jsem vyhrabala po Lukym ještě nočník červené autíčko, tak tam chodí čůrat 😵 občas nebo spíš pokaždé, když mu sundám plínku 😉

sherry28
20. zář 2010

@hancazivocich ještě nevěš hlavu, dokud nejsou výsledky zbytečně se nestresuj 😉 i když chápu, že je to těžký ☹

matova
20. zář 2010

ahojte- tak sa situácia zopakovala- šimon proste nespí a ani sa nechystá, nahučala som na neho tak ležal asi 15min, ale nezaspal,....a teraz sa tu nudí a len čaká asi kto po neho príde von alebo čo 🙄 . Ja odmietam, lebo prejdem pár meetrov a tvrdne mi brucho, dolu ma pichá... 😝 už tretí deň mi je zle, fakt len čakám kedy to na mňa dôjde,takže vychádzku ani okolo domu bez mm neriskujem, malý by ma ťahal ktovie kam...o 2h tu bude mm tak len držte palce nech to dnu v zdraví prežijeme a potom keď by ešte svietil "oscar" tak aj von sa odvážim-teda len na záhradu 😉 . Večer vás dúfam dočítam 😉 .

matova
20. zář 2010

katzi. pozerám posledné príspevky- u nás nočník detto- total nechuť, ja už sa ani nesnažím- a korekciu máme tiež, ale ho to nezaujíma 🙄 , ešte mu vravím že chlapci čo už cez deň nespia chodia na wcko-ale to je posledné čo mu vládzem o tom povedať, pravdupovediac už aj mňa to otravuje 😀

matova
20. zář 2010

a tu je aspoň fotka- priamo pre vás, povedala som mu nech sa na vás usmeje, nech vidíte kto to cez deň nespí 😉
všetkým príjemné poobedie.

prchalka
autor
20. zář 2010

Tak my spinkaly dneska poo už v pohodě, na 2x a asi 1.45 😉 Pak udělala bobek, že to ucpalo wc, tak jsem ráda, když teda jako skoro nic nejedla. Pak si dala jablečný kompot a teď kafíčkujem 😅
Vyrážka už dobrý, jen při usínání se jí to ještě objevilo na kořeni nosu, ale jinak už fajn, uff! Ty ubrousky byly kosmetický odličovací babiččiny 😝 A ničím jsem jí to radši nemazala, protože by se jí to ještě dostalo do očí, měla to i na očních víčkách, no prostě všude ☹
Odsávačku na vysavač nemáme, to by mi asi fakt umřela pod rukama 😝 použili jsme na ní jako miminko tu bateriovou, kterou teda ještě máme a pak už víckrát ne, strašně se toho bála a teď by to nebylo jinak. Takže máme jen tu ústní, což se dělá hrozně dobře, když vám samotným není dobře (pálení v krku, knedlík), tak to je pak pocuc! A prd se tím vytáhne, ale aspoň něco. Co ta balónková, myslíte, že je lepší??
My na nočník nenutíme, chodí si tam sama, naštěstí 😎
@matova Hezky to Šimonek vede 😕 😖

sherry28
20. zář 2010

@prchalka já měla taky vždycky tu obyč 😉 ale nikdy jsem s ní nic nevytáhla 😅 tak jsem se u Máry rozhodla pro vysavačovou a dobře jsem udělala 😉 nejdřív když byl mímo, tak šílený jekot(ale bylo to pro jeho dobro, než spát s ucpaným nosem, což je hodně nepříjemný i pro mě, tak jsem to nevzdala) ale postupně si zvykl a teď i drží a usmívá se 🙂 trvá to totiž jen dvě vteřiny z každé dírky a vytáhnu fakt dost pokud je rýma, je to rychlý, snadný, účinný a vůbec to nebolí, zkoušela jsem to nejdřív na sobě a je to fakt jako když smrkáš 😉 s balonkovou zkušenost nemám, ale myslím, že je cokoliv lepší než ta hadičková😀 😉

gina333
20. zář 2010

ahojte 🙂

dnes nestiham, ale mam konecne zafarbene vlasy. 😵 😵 Cele poo sme boli boli vonku, tu je nadherne babie leto. 😵 😵 MM my vola kazdy den, nova praca sa mu pozdava, je spokojny, takze aj ja. 😉

@matova : ale hlavne ze je Simonko vysmiaty. 😵 😵 😵 Ty sa veru setri, uz sa ti to krati 😉 tak si to neprivolavaj skor.

@sherry28 : paradicka, ked domcek uz ma za chvilu aj strechu. 🙂 🙂

@katzi : takze na chvilu donocnikovali aj vy 😒 nevadi, ja si to tak isto nesilim, ved este sa kazdy naucil, no nie? 😵

@ined77: tak si predatav, ze vcera som aj ja dostala chut na kolacik, ked uz sa tu vsetci napchavate 😀 😀 sli sme poo s Nati do cukrarne, povybrali sme si a doma som si vsimla, ze ten najlepsi, na ktory som mala najviac chut my zabudla cukrarka zabalit. 😲 No normalne my to nedopriala. 😀

prchalka
autor
20. zář 2010

U nás už lepší, byli jsme všichni odpol i venku, chodila sama a byla veselá 😉
Dobrou noc 😔

gina333
20. zář 2010

@prchalka : no super, takze ste to rychlo prekonali, ste sikulky. 😉 🙂

Sophi uz zaspinkala a my s Natalkou pozerame ten novy serial na Prime. 😵

Prijemnu noc vsetkym. 😔 😔

matova
20. zář 2010

ahojte,
tak o 16:30 mi mm vzal malého vonku, ja som nešla lebo chcel ísť svojou obľúbenou trasou, dosť ďaleko na ulicu kde majú psy a ovce...Takže som celý čas kmitala v kuchyni. Vrátili sa o 18:30, po večeri som ho hneď chcela hodiť do pyžamka- veľký plač-chcel ísť sa ešte do detskej hrať- no moje nervy- som myslela že už ma fakt trafí....Nakoniec sme na neho obaja s mm nahučali, lebo sa nechcel ísť prezliecť a hlavne prebaliť tú pokadenú plienku 😝 ...Zaspal nakoniec o 19:40 😕. Ja neviem, fakt som vyšťavená, zdá sa mi to brutal že si začal ťahať dvanástky cez deň- a to chcel vstávať o 5 po včerajšku, ale sa asi bál že tam mm spí, lebo čumákoval ticho na neho, tak nakoniec to ešte teda ráno potiahol.
Zajtra ideme do mesta- na uspávanie poo kašlem už, teda ak fak nevstane veľmi skoro...ale inak buď zalomí v aute po ceste alebo bude musieť ťahať...Idem na kotrolu tak držte palce nech ma tam ešte nenechajú 😔, ja si tašku radšej so sebou neberiem 😀.
gina 🙂: super že tm je s prácičkou spokojný 🙂 aj u nás dnes krásne svietilo slnko konečne ale teda veľmi veľká zima sa mi zdala byť, u vás nie? 😲. Inak ja mám už dlho veľmi veľkú chuť na haboš, ale odolávam "vˇˇdakaˇstrachu zo salmonely 😀
prchalka 🙂 : super že ste už ok 😵. My máme tiež tú hadičkovú odsávačku, je to morda s tým ťahať, ale vysávač tiež nehrozí...a neviem akú balónikovú máš na mysli ale máme takú bielu z DM- babylove a teda nič moc, vezme to len riedky hlien z konca nosa 😒
lehna 🙂 :veru, tá tehu nespavosť je teda 😝, pri malom som ju mala od 7, teraz asi od 5mes už 🙄, a cez deň sa mi ale darilo teraz ku koncu parádne pri malom zalomiť, ale už sa nedá, keď sa tak rozhodol že nebude spať 😢 . A čítam že ty si teda stále v noci absolútne neoddýchneš 😔
ined 🙂 : ten nácvik čúrania vo vani je super 😅 . Pozerám že už si takmer v strede tehu 😅 , tak sa drž, hlavne nech je všetko ok. 😉
katzi 🙂 . a ty už máš za sebou 1/4 tehu 😅
sherry 🙂 : kedy máš ďalšiu poradňu?, drž sa 😉
hanza 🙂 : kedy má svokra výsledky??? 😕

všetkým dobrú noc 😎

gina333
21. zář 2010

dobre rano 🙂

@matova : drzim palce, dufam, ze si ta tam este nenechaju. 😉 🙂

Noc sme mali taku motavu, raz si aj poplakala 😲 ale celkom usla. Veru rano je u nas riadna zima, nemame ani 3°C, ale cez den bude krasne, takto hlasia na cely tyzden. 😵

prchalka
autor
21. zář 2010

Dobré ránko,
budíček asi kolem 22h, šla s MM a jednou ječela na dudlík, jinak jsme všichni spali 😉 No prostě už taková klasika. Od zítra je MM do úterý doma.
A jen tak pro info, druhá motorka stojí v garáži, nevěděla jsem o ní asi 2 dny!!

hancazivocich
21. zář 2010

Dobré ráno všem...

@prchalka - tu balonkovku jsem zkoušela ze zoufalství - protože se mi zdálo, že hadičkovka nic neodsaje. Takže na takový ty hustý soplíky jsem to riskla - jako že nemůže bejt hůř... No a byla jsem mile překvapená - prostě jsem zmáčkla, přiložila k dírce a pustila... A soplíky jak opratě! Teda - u nás se jako táhly za tou odsávačkou, takže v jedný ruce odsávačku, v druhý kapesník nebo vlhčenej k likvidaci ... bléé. Ale fakt spokojenost - začinalo mi totiž hrabat z těch bojů a nic moc odsávání hadičkovkou... Vysavačovka u nás teda nehrozí - vzhledem ke strachu z vysavače a potřebě znehybnění u nás .. Páč jak vidí tu hadičkovku - tak jí chytá nerv - a když jsem jí to na jedný straně strčila do nosu, tak mi to pod rukama většinou nějak záhadně rozebrala...

Jinak výsledky by měly být dnes... Asi - vzhledem k tomu, že ji operovali po obědě v pátek, tak histologie dnes, nejdřív! Jinak včera měla gyndu a prej dobrý 😵 😵 , kontrolní krev po transfuzi snad taky ok - tak čeká dnes na vizitu. Bude mi určitě volat. Noo, tak snad...snad to bude ok
Díky všem, kdo drží a držely pěsti!!!

Matova - no, držíme pěstičky, ty blaho, ty si s ním teda užíváš !! Já sice taky, ale aspoň odpadne přes den.. Drž se!!
No, tak to musíš milovat ty kecy o tom, že ho máš nebo musíš nechat pořádně unavit, co? 😠 😖 Na tyhle ,,rychlý" děti prostě neplatí nic!

gina333
21. zář 2010

@prchalka : tak tu druhu motorku tvoj drahy kupil asi pre teba, nie? 😉 🙂

@hancazivocich : daj potom vediet ake boli vysledky, drzim moc palce a myslim na teba. 😵

lehna
21. zář 2010

ahojky 🙂,

u nás noc skvělá 🙂. Spinkal celou noc, poprvé jsem tam byla 5.40! a pak dal ještě půl hodinky, takže vstával 6.15. a další půlhodinku se mnou ležel v posteli a pil kakao 😵 😵 .
asi byl ze včerejška uchozený, byli jsme 2hodiny na procházce, tak hodinu chodil sám a i utíkal, tak se asi unavil 🙂. Jo a to přes oběd spal 2,5h🙂.

tahá mě za ruku, musím jít.......

hancazivocich
21. zář 2010

@gina333 - výsledky dopadly výborně, zítra jde domů.. Byly to ,,pouze" komplikace po první operaci... A nález je nezhoubný... Takže super 😵 😵

hancazivocich
21. zář 2010

děkujem všem!!!

U nás se spalo normálně, pár kňučení, atd...

Včera přivezla teta nějaký věci na malou, peru, suším, nestíhám.. Jo a strejda hodil tlamičku na kole, ten vypadá 😲 😝 😝 Jelikož se veselí cyklisté posilnili v chladném nedělním odpolku rumíčkem.... No, lituju ho - bude žehlit dlouho!! 😀 😀

gina333
21. zář 2010

@hancazivocich : tak to je super sprava 🙂 🙂 🙂 🙂 vidis, dopadlo to dobre, som rada ja za teba.

sherry28
21. zář 2010

krásný den 😵
jen nakukuju, za chvíli zase jedeme pro Lukyho 😉

@matova KO mám zítra ve dvě odpoledne, naštěstí to krásně spojím s Lukyho kroužkem za jeden benzín 😉
@gina333 jojo jak je střecha hned to vypadá jinak, ale ty nejhorší práce teprve přijdou 😕(plyn, elektrika, voda, atd.)