Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

lehna
29. zář 2010

@sherry28 - a nehodila bys tady prosím odkaz na tu paní co od ní bereš boty? děkujíííí 😉

ined- no vy jste taky měli záživné dpopoledne. řevy všude ☹. to je počasím,ale asi to už nebde moc lepší. nemám ráda takový podzim a zimu už vůbec ne ☹. se asi zblázním. tak tady moc obchodů s nábytek není, tak jsem to řešila přes MMB, na aukru je prd, jen malé,nebo drahé.
Mluvení mu jde, zatím se ničeho nebojí, broučci ho nezajímali. nejradši se dívá na znělku večerníčku,a pak jak je losování šťastných 10, tak tam dědula poskakuje,no tak to je jeho druhý večerníček 😀.

sherry28
29. zář 2010

@lehna http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=30087764&tab=2 je to Tereza od terkom83, má spoustu bot a vypadají kvalitně a celkem za slušné peníze 😉

sussanah
29. zář 2010

diky za uklidneni, vcera me to fakt trocho vylekalo. V noci byla jeste horecka, dneska uz jen normalni "zoubkova" teplota, ale zoubek porad nic. Dasne ale rude az to hezke neni ☹ A diky za vsechny odpovedi, jo holt stresujici matka, kdyz ma dite poprve horecku 😅 😀

sherry28
29. zář 2010

@sussanah 🙂 jasný, večer a v noci je teplota vždy nejvyšší ☹ takže prášeček, při vysoké zábal nebo omývat spánky, ruce, chodidla octovou vodou(není to tak násilný jako zábal) a snad jsou to jen ty zoubky 😉

ined77
29. zář 2010

my jsme vzhůru, tak už reagovat nestihnu, ale kuknu večer, v tv je stejně ve středu houbelec.
tak všem pěkné odpolko a zatím pááááááá 🙂

@gina333 🙂 ..tak ať ti je paní zváží 😉 ..nebo řekne orientační váhu 🙂 .

@sherry28 🙂 ...n fakt, to už je vlastně jen měsíc a bude vás 5 🙂 😕 ..toto letí, to je děs 😵

lehna
29. zář 2010

@sherry28 moc dííky, a dokoénce je z Ostravy,tak to ej fajn 🙂

jsme vzhůru, tak mrknu později.

odpo přijde kámoška, tak se děti trochu zabaví. MM zhas přijde kolem 17.

mějte se fajn, ahoj 😉

sussanah
29. zář 2010

@sherry28 jj na noc dostal cipek, v noci po kojeni jeste jeden, mela jsem ho v posteli, takze jsem citila, jak moc je horky a plachtu a deku na zabal jsem mela nachystanou v koupelne, kdyby byla krize 😅 Ono se to jeste navic tak blbe seslo, ze moje mamka je v laznich mimo signal a mm na sluzebce, tak jsem se najednou nemela s kynm poradit a nido, kdo by mi rekl "nesil, jsou to jen zuby" 😅

sherry28
29. zář 2010

@sussanah to je normální, já mám dvě, čekám třetí a když mají teploty, tak taky šílím 😀 byť jsou to jen zuby, vypadají hrozně a je mi jich líto ☹ 😉

sherry28
29. zář 2010

@lehna není zač, vidíš, tak to můžeš rovnou k paní skočit a podívat se naživo 😉

prchalka
autor
29. zář 2010

@sherry28 Super odkaz, uložím si 😉 mně se líbí třeba tyhle sandálky, na ten náš nártík by byly myslím super, ale i ty sněhule tam maj hezký, no třeba mi ještě rupne v kouli a objednám další boty 😅 Víc jsem toho zatím okouknout nestihla.
Spaly jsme asi tak 1,5h na 2x - jak jinak a teď čučí na Minimax. Odpol půjde na hlídání k sousedom, ke klukům, až budem pokládat ten koberec, tak bude mít zábavu a my klid 😅
Pán od garnýží mi psal, že se ještě nestalo, aby zapomněli přibalit kroužky na záclony, byl z toho celkem vykolejenej a tak trochu asi i znechucenej.. Já fakt vůbec nevím, kde jsou a jestli vůbec v balíku byly, MM se dušuje, že by je nepřehlédl. Prostě u nás nikde nejsou. Blbý je, že jsem u vybalování teď nebyla a navíc - leželo nám to tu zabalené od srpna. Bych se nejdradši neviděla. Vůbec teď nevím, na čem jsme a kde je zakopanej pes!! Co napsat pánovi dál?? Taky bych ho nechtěla ošidit a jak on psal - nechtěl by být nespravedlivý ke mně, k dopravci, ani k sobě! ☹

prchalka
autor
29. zář 2010

@sussanah My jsme teď měly před týdnem teplotu - no spíš horečku a to měla JEN rýmu. Byla 14 dní po očkování, tak reakce už to být nemohla, jestli se k tomu přidal i zub - fakt nevím, ale v noci určitě přes 39, byl to humus! Teploty u malých nemám ráda a měla jsem docela bobky ☹ Tak snad je to jen zoubkama! My jsme měly vždycky k jedničkám, dvojkám, čtyřkám - 1x teplotu! Ale dýl jak 2-3 dny by to trvat nemělo!

gina333
29. zář 2010

@sherry28 : diky za link na tie topanky idem to prestudovat. 😉

Pisala my ta pani, ze tie cizmy su uplne lahucke, tak si ich asi risknem a objednam. 😵 Tak dnes som asi zakrikla, ze Sophi sedi v kociku. lebo si dnes zmyslela, ze chce chodit, takze ja som tlacila kocika a ona cupitala s Natalkou. 🙂 🙂 Nastastie nam dala rucky takze ani nikde neodbehla. Presli sme cele mesto, iba v obchode som ju dala do kocika, najprv bol rev ale ked som jej dala rozok stichla. 😉

sussanah
29. zář 2010

no tak pres den dobry a ted jsem ho merila a opet ma 38.8 ☹ No pres den jsem mu cipek nedavala, ted zase nechci, at mu muzu dat na noc. Chjo, to me stve..
No clovek jakoze vi, u malych deti teploty rychle rostou i klesaji, ale precejen, jak vidim ty jeho rude tvare a utrapeny pohled, tak bych udelala nevim co, aby mu bylo lip. Zatracene zuby 😖

yennn
29. zář 2010

Ahojte kocky, moj maly ma dnes presne 10 mesiacov a este zubok ani jeden. Chcem sa spytat, ci mate niektora skusenost, ze by to dasienko krvacalo. Maly sa hral s gumenym autickom a zrazu strasny rev, asi si s nim udrel do pusinky, a na dasne bolo trosku krvi ☹ - moze to byt z toho prerezavania zubkou? To dasienko mam pocit ze uz je take trosku napucane... A nezda sa mi ze by si s gumenym autickom zase mohol takto ublizit, aj keby sa hned tresol.

sherry28
29. zář 2010

@sussanah já bych mu ten čípek dala v pohodě teď 😉 a v jednu nebo ve dvě v noci zase 😉 můžou se po šesti hodinách a kolikrát jsem dala i po čtyřech, nic se nestane je to jen paracetamol, jestli máš paralenový nebo panadolový 😕 a lepší než, aby hořel, teplota půjde ještě nahoru, takže bych na nic nečekala 😉

gina333
29. zář 2010

@sussanah : ten cipok kludne daj, ako sherry pise, aj ja som davala vzdy ked bolo treba. Aj teraz ked ma zvysenku hned dam Panadol sirup, necakam kym vystupi teplota vyssie, aspon lepsie spi . 😉

@yennn : krvacanie dasien sme nastastie este nemali. 😲

sussanah
29. zář 2010

@gina333 @sherry28 no ja prave chci, aby dobre usnul. akorat jsme dali veceri (i kdyz cast teda vyblil 🙄 a uz pujde spat a dam cipek. Je to ale fakt zvlastni, je sice uknourany, horecku ma, ale vcelku ma i zajem si hrat. No teda ja nevim, ja mit takovou teplotu, tak si teda knizky cist nechci 😒

gina333
29. zář 2010

@sussanah : no hej, raz je uz tak, deti maju ovela viac energie ako my, aj ked su chory, nastastie. 😉

U nas sa uz spinka, prave som popozerala ako je Nati pripravena do skoly, podpisala som jednicky a idem k telke. 🙂 🙂

Pokojnu noc prajem. 😔 😔

kala33
29. zář 2010

nedá mi nepripojiť sa k tejto téme. Môjmu malému nemusia ísť ani zúbky a doteraz sme neprespali v kuse ani jednu noc. ☹ Prvý zúbok sa nám ukázal až v 8m a to sme netušili prečo sme boli celé dva týždne v noci hore viac ako inokedy.Veľmi zle to znáša, môžem využiť všetky dostupné možnosti , skúsenosti a info. ale každé dieťa to znáša inak.Najhoršie je to večer..... 🙂 a hlavne keď sa mu už prereže cez ďasno a tlačí sa ďalej . Vytlačila sa nám horná jednotka , najhoršie to bolo v pondelok po očkovaní, vybehla nám teplota nespal v noci ani pol hodiny a stále mrnčal. Ale čo už ešte nás čakajú očáky a stoličky tak to si už neviem predstaviť. No ale musíme to zvládnuť a čo najšetrnejšie prekonať. Tak že mamičky prajem aj vám menej bezsenných nocí a VYDRŽAŤ aj za cenu kruhov pod očami 😉 😉 😉

matova
29. zář 2010

YENN: u nás tiekla krv keď malému išla jedna z prvých stoličiek- on si sám vzal zubnú kefku a "pomohol" si pri prerezávvaní nasilu 😲.

Ahojte,
ďakujeme všetkým aj za ďalšie prinia k narodeninkám 😉 , fotky som včera 2x už upravovala a stále nemajú pod 700kb, nechcem ich dávať tu ale do fotoblogu, tak musia mať menej kb, ...takže neviem kedy.
Ja som dnes po CTG- ok.-kontrola tak ako minule-len mi dr. zhodnotil ctg záznam a už letel preč (hrozne je rozlietaný), takžew som sa na nič nestihla aani opýtať. MM je úplne chorý (soplí, kašle silno 😢 ), malý nemohol vnoci spať, od jednej do štvrtej ráno vôbec nespal (ja teda ani do tej jednej- od rána do štvrtej nič),- pritom mm som vyhnala o 2h perč z izby, a prečo malý nespal aj tak netuším, potom sme spali do 8:18...Ráno sa pýtam malého, prečo si ty vnoci nespal? ticho pozerá na mňa...rozmýšľal si? vážne prikývol 😀 , o čom? - ticho (nevedel povedať...v poslednej dobe to tak robí, aj mlieko dostane- drží fľašu a pozerá do blba....po chvíli vypije a zas pozerá...Poo- spalo sa len v aute, u babky sa fajn pohral...A stihla som aj zubára- celú noc ma ešte aj zub + ucho bolelo 😝 . U zubára kaz hlboký ale bez umrtvovačky by som to nedala , dokonca v jednom bode som to cítila aj s ňou 😝 , len dúfam že už dá zub pokoj, lebo vraj keď nie tak musím prísť znovu.
Len tak narýchlo som vás preletela. Áno, musí to mm so svokrou už nejak zvládnuť, len viem že malý sa zavesí skôr na ňu a ja som tajne dúfala že si mm nájde k malému cestu a viac si zvyknú na seba, aby to potom bolo ľahšie aj pre mňas dvomi krpcami...

ined 🙂 :harmonogram? mm stále vraví že však ja ťa vycepujem keď tu mama nebude 😔 , lezie mu na nervy aj keď sa hrá pri jedle-ale inak ho nenakŕmim proste lebo nemá čas na to malý inak. MM mu berie hračky zo stola a malý je hotový, sa mi zdá že čím ďalej je to horšie medzi nimi 😔 spravila som zoznam jedál zatiaľ -ktoré má rád - na čo mi včera doniesol mm hovädzie mäso- x krát som mu povedala že také mu nedávam, aniho nechce, lebo ho nevie poriadne spracovať... 🙄 😝 . Čítam že zakaždým nesplneným želaním je zlosť a trucovanie u Matyho, ťažké je to obdobie-ja tieto trucy ťažko u malého zvládam, som citlivka ale všetko sa dovoliť nedá, to je jasné 😔
prchalka 🙂 : nám zabudli ku skrini pribaliť úchytky na upevnenie vešiakovej tyče- ale našťastie to vybaľovali pri donáške tak to sami uznali.
všetkým želáme dobrú noc a pevné nervy, veľa síl do ďalších dní 😉

sherry28
30. zář 2010

dobré ráno 🙂
jdu budit Lukyho, ten nechce vůbec vstávat a pak nic nestíhá 😅 Mára taky ještě spí, ale toho zatím budit nechci 🙂

gina333
30. zář 2010

dobre rano 🙂

@sherry28 : to ranne vstavanie je vecny boj, u nas to trva uz piatym rokom, to su hadky, obcas aj plac lebo sa jej nechce. 😠 Ja osobne si myslim, ze by kludne mohli tie deti chodit aj na deviatu do skoly, ved uz su okolo obeda doma. Teda hlavne tie mensie. 🙂 A Sophi ta ma usi asi z papiera, ja sa snazim tak potichu vykradnut z izby ako sa len da, ale len co zavriem dvere za chvilu uz ona otvara. 😉

@matova : aj ja som nachcipana, neznasam taketo stavy. 😲 Aj my jeme s hrackami, s knizkami a hlavne vsade, len v stolicke nie. A mne to je jedno, hlavne, ze sa naje. 😀 Drzim palce s tym zubom. 😀

U nas prespinkana noc vlastne do 5:00 som o nej ani nevedela, vtedy si trocha poplackala a spinkala do 6:20. 😵

prchalka
autor
30. zář 2010

Dobré ráno,
dítě bylo večer z koberce nadšené, válela se po celém pokojíku. Myslela jsem, že když má něco nového, že bude zase hezky spinkat, ale byla vzhůru asi za 50 minut.
Skříň nám přijde snad zítra nebo příští týden a jinak - MM vybral i postel, šikorou 120 cm a je z ní nadšený, takže možná dojde i na ni, i když já z toho mám fakt bobky, jak by tam asi existovala, když se motá jako střelka 😝
Ustrojíme se a jedem na dopol ke švagrové, ať nám to líp uteče!

lehna
30. zář 2010

ahojky,

dnešní noc opět celá prospaná, budíček zase 5.15 - byl celý pročůraný, tak jsem vše převlíkla, a v 5.30 jsem ho zase položila zpátky do postýlky, kde vydržel asi 20minut. tak jsem pro něho šla, chtěl kakao,ale už nezabral, do 6.30 se zas převaloval a pak vstával.

tak postel zaplacená a příšítí týden snad přijde 🙂

sherry28
30. zář 2010

@gina333 jojo klidně bych brala, kdyby měli školu od devíti 😉 ale oni začínají dokonce ještě v 7:50 😨 😕 😝 😉 a Mára má na mě taky radar jak vylezu vzápětí je za mnou, jen občas se mi podaří uniknout dřív, většinou, když v noci špatně spí(na dnešek měl zase kecavou, usnul nad ránem 😅 ) 😉

běžím převléknout peřiny a vyprat a pak budu asi hoďku žehlit, navařeno mám ze včera (zeleninová polévka, těstoviny s uzeným a houbami)

prchalka
autor
30. zář 2010

Koukám, že jsme na tom zase asi všechn stejně - já taky jen se od ní hnu, když spí, tak už jí slyším 🙄
Cestu tam jsme jely busíkem, cestou zpátky jsme šlapaly pěšky. Je docela hezky, sluníčko občas vykoukne, ale stejně už je zima ☹ Jo, teď bych to teplíčko chtěla...
@lehna Já bych i brala, kdyby se budila tak mezi 5.30-6h, aby šla zase pak v klidu poo a bylo to bez problémů, stejně už ráno skoro nespím! No ale budí se tak 6.30, někdy i dýl.. nj, když usíná po 20h, tak se není čemu divit 🙄 A vy v kolik večer?
Možná by i ta velká postel vyřešila to naše uspávání na 2x poo, protože už by si z ní vylezla a spala by prostě tolik, kolik by spala.. Jak budete učit Štěpiho tam spát? Já z toho mám celkem obavy 😕

gina333
30. zář 2010

Sophi spinka, Natalka by mala kazdu chvilu prist domov. Dnes je vonku iba 6°C 😲 riadna zima. Treba my ist na postu a do nabytku, dosiel nam botnik ktory sme si objednali ked bol MM doma. 😉 Ale pojde tam so mnou svagrina na aute, je to v krabici, zatial to bude u svokry sama to totiz nemam sancu poskladat.

ined77
30. zář 2010

ahojky 🙂 ,
u nás stále vše stejné 😢 ..no comment..jsem vyčerpaná, unavená a opravdu zralá na chocholouška ☹ .
včera už jsem ani nenakukovala, sežrala jsem 3/4 milky u toho vytáhla novou knihu a snažila se zrelaxovat 😅 ..samozřejmě jsem po chvilce usnula jako belina 😅 .
dočteno mám, ale půjdu se asi raději natáhnout a nabrat trochu sil 😔 .
všem pěkný den 🙂 .

katzi
30. zář 2010

ahojky,

my jsme měli dnes dopol. fofry: na 7h jsme komplet celá rodina jeli k zubařce. Samo že jsme zaspali 😝 Normálně Adu buntoší před 6h, dnes si lady spala a museli jsme ji budit. Zubařka OK - milá, pečlivá. Adu spolupracovala, pěkně ukázala pusenu, mě vrtala jeden zub a au au 😝 Snad bych i raději šla rodit než na nějaký větší zákrok se zubama 🙂

matova: já tě obdivuju, z čeho ty bereš sílu na fungování. Když v noci pomalu nespíš. Už máš tělo asi hodně zocelený a jede nějakým samohybem. Drž se. šimonek bude asi filozof, když tak rád přemýšlí 🙂

prchalko: tak super že pokojík se čorí líbí. No u těch postelí to na ty naše motanidla bude chtít asi nějaký zábrany a ještě udělat pod postelí měkký dopad. A taky vůbec netuším jak jednou naučíme Aduš usínat v posteli. Počítám že bude pořád běhat za nama do obýváku 😒

ined: dobře děláš, pěkně si běž odfrknout. A jakou čteš knížku? Taky bych si něco pěkného přečetla. Mám ráda nějaký historický, nebo třeba životopisy a tak. Tak jestli máš nějaký tip, sem s ním 🙂