Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
1. říj 2010

@katzi : bez kocika sme od pondelka, teda vzdy ju dam do kocika ideme von, a za desat minut pisti dole dole, tak ju musim vybrat a jednou rukou tlacim kocik, to je fakt o drzku. 😝 Dnes chcem skusit ist len tak na pesi, lenze my treba par malickosti v DM aj nieco z potravin, ale hadam si zoberiem vacsiu tasku na rameno a do toho vopcham vsetko. 😉 Natrafila som na MMB na krasne 3 hrube podsite nohavky, aj som ich objednala tak sa tesim, lebo uz ked nechce ta moja opica sediet v kociku musim ju teplejsie obliect. 😵

sherry28
1. říj 2010

tak Mára spí Luky úkoluje 😉 tak dneska pro změnu přišel Luky ze školy v bačkorách 😅 všimli jsme si na náměstí 😀

@lehna Luky měl postel od září 2006, takže mu byly dva roky a dva měsíce 😉 on tam spal hned, moc si jí oblíbil, ale v noci k nám vždycky kolem té druhé přišel 😅 a dělá to ještě někdy dodnes 😅 ale těší se až bude s ním spát Mára, to už prý chodit nebude, takhle si připadá odstrčený ☹

@ined no oni i některý chlapi u nás dokážou podobný věci 😢 ale je fakt, že tam to je jiná mentalita a těžko se děti dostávají odtamtud k nám ☹ ona je takový můj vzor, musí to bejt hrozně silná ženská 😕

sherry28
1. říj 2010
gina333
1. říj 2010

@sherry28 : pozrela som sa na tu knizku, u nas je to vypredane 😒 ale velmi rada by som si to precitala, mam rada take silne pribehy, hlavne ked su pravdive.

Sophi spala 1:30, ideme von. 😉

matova
1. říj 2010

Ďakujeme pekne všetkým za komentáre k fotkám 😵 -jj, šimonko on už je veľký filozof a nezbedník 😀. A stavebnice ako ten skladá- úplne zažraný do toho, nesmiem mu pomáhať 😅, ale sedieť pri ňom to furt ešte hej 😝 😀.

Inak- nemám dobré správičky dnes od nás. ?alý už je chorý tiež, sopeľ mu tečie v jednom kuse, už ani utrieť si to nechce dať 😔spať odmietal ísť ale unavený bol veľmi lebo noc sme mali zlú, vkuse sa prehadzoval, ja som takmer nespala, nadránom už nevedel čo so sebou, spýtala som sa ho či chce mlieko tak že hej, a vypil len polovicu, ráno kašu (už sme boli takmer bezkašičkoví) a obed vôbec nechcel 😒. Bojím sa že to bude mať ako mm- ešte chrapot a brutal kašeľ, studené rúčky a nôžky to už má tiež, teplotku zatiaľ nie.
Poradíte mi predbežne niečo- nejakú medicínku? my máme zatiaľ skúsenosti len s nádchou, inak s chrapotom či kašľom vôbec 😲 . ďakujeme.

ined 🙂 : a ako nočníkujete, ide to stále asi k lepšiemu že, u nás bezo zmeny 😝. A gartulujem k prírastku- hydinovej pipine 😀. Overenie podpisov, úradovanie...všetko nech hladko prebehne 😉
gina 🙂 : Tak už to máš aj ty- behanie bez kočíku- ozaj ako úložný priestor pod kočíkom na nákupy-to bolo fakt plus, horšie ti bude ťahať už nákupy v rukách, hlavne keď si na to sama 😔 . A ďakujem, si zlatá, veru nech to je rýchlo a hladko 😉
lehna 🙂 : náš prcek už má svoju posteľ ale v podstate je prax stále tá istá, má ju prisunutú k mojej 😀
prchalka 🙂 . Juli priečne neleží -ona je uložená normálne dolu hlavičkou, ale teda sa napína rovno dopredu 🙄, keď si ľahnem na chrbát tak sa mi natlačí až hore do rebier a ešte si tam miesto chce robiť 😝 😀.
sherry 🙂 : To si viem normálne aj šimona predstaviť už teraz že by došiel v bačkorkách 😀 😀 😀

sherry28
1. říj 2010

@gina333 ta knížka má dva díly 😉 mám oba doma, koupila jsem si první a pak jsem neváhala nad druhým ani vteřinu (bez toho bych nevěděla jak to dopadne🙂 )kdyby jsi chtěla můžu ti ji poslat, akorát jsem na Slovensko nic neposílala, ale všechno je jednou poprvé 😉 🙂

sherry28
1. říj 2010

@matova rychlá léčba 😀 přidávala bych mu do teplého mlíka nebo čaje med 😉 a jinak je dobrý na kašel jitrocelový sirup, hodně tiší kašel, hlavně navečer 😉 http://kasel.heureka.cz/mucoplant-jitrocelovy-s...

prchalka
autor
1. říj 2010

Dneska jo - spala přes hodinku, přenesu jí na postel, nechám znova zavadnout a....že si jen skočím na 3 vteřiny pro časopis do druhého pokoje a lehnu k ní znova a budu si u toho aspoň číst. Vracím se a ona - sedí na posteli 🙄 😠 Fuj, jsem se jí tak lekla, že mi buší srdce ještě teď 😝

prchalka
autor
1. říj 2010

"Stávej mami, já ci kompůtek" no tak musím jít.. 😅

prchalka
autor
1. říj 2010

@gina333 Ale ona se moc ráda cáká a pouští pořád vodu a hrabe se v tom - ale když jsem jí chtěla jít umýt ruce, tak ne - jako naschválky že 🙄

sherry28
1. říj 2010

@prchalka Mára, když chodí spát, tak mu v ložnici zavírám dveře na kliku, zatím na ní nedošáhl 😉 a včera sedíme s Lukym u stolu a bavíme se o škole a najednou rána jak z děla......., Mareček si vykráčel z ložnice a hlásí: "Neci páts"(nechci spát) 😀 tak už víme, že na kliku dosáhne 😉 🙂

sherry28
1. říj 2010

jo tak mytí rukou nesnášíme a vůbec hygienu žádnou, krom čištění zubů to ho baví, ale včera jsem prala a mám hadici od pračky v umyvadle a Marýsek byl jedinkrát podezřele hodný(nevisel mi na nohou), no samozřejmě sebral houbičku od nádobí a chodil do umyvadla k té hadici a čekal až bude pračka vypouštět 😀 namočil houbičku a šup už myl všechny zdi, ložnicí začal 😅

matova
1. říj 2010

sherry: dík za tip. ,alý spal hodinu, rozpálený jew ako panvica ale teplotu si za duba nechce zmerať, záchvaty chytá 😒 .
Tak bežím, páá

ined77
1. říj 2010

@gina333 🙂 ..no já matýnkovi nebo teda dětem později určitě nějaké to zvířátko dovolím..matýnek je v tomto po mně...a já měla doma taky kde co, ale třeba psa si už doma moc představit neumím..ty chlupy atd. 😒 .leda by nepelichal 😀 , ale čínský naháč opravdu není můj favorit 😀 .každopádně když už psa, tak jen v době, kdy se o něj děti na 100% dokážou postarat...ale dobře vím jak tohle končí, nakonec se stará rodič 😝 .navíc je to hrozně velký závazek..problém při dovolené třeba a tak...křečka už někdo pohlídá že, ale se psíkem je to horší 😅 .

@katzi 🙂 ..jéé, no to jsi hodná, ale já bych to ti neudělala, uvázat ti na krk takové šídlo jako je maty 😀 . s adélkou toho máš určitě taky kolikrát až nad hlavu 😀 .
no babi hlídat bude..samozřejmě v rámci možností a možná vypomůže švagrová..každopádně matýnek je už celkem velký tak to jde...když jsme se stěhovali sem, to měl 9 měsíců a to byla celkem pakárna..ale zase teď jsem těhu, takže mnohom věcí sama nemůžu dělat...ale ono se to nějak udělá, prostě musí 😉 .
na to odhlučnění kuknu..uvidíme jak to tam bude 😉 .byt je to v OV ..jiný bychom nekupovali 😉 ..moc dobře nechápu prodej družstevních bytů 😕 .

domeček..no jo, taky bych chtěla, ale u nás je to celkem nemožné..živnost, MM volný čas atd. 😒 , ale s tím už jsem (zatím) smířená 😀 .

jdu dočítat dál 🙂

kluci šli ven v 16h...já uvařila polévku na zítra, vyprala atd.tak chvilku lelkuju, ale počítám, že tak za půl hodinku tu budou jako na koni..to to letí 😝 .

gina333
1. říj 2010

@ined77 : presne ako pises, o zviera by som sa starala ja. 😝 Kolkokrat vidim ako rano stoja ti ludia pod dazdnikom este po tme so psami vonku, alebo vecer ked ja si idem zalahnut vidim, ze sa este prechadzaju, tak brrrrr to nie je nic pre mna. 😲

@matova : takrychle uzdravenie drobcovi, davaj si pozor aby si ty neochorela, ja som sla rodit s peknou chripkou, ledva som dychala nosom, ale zvladla som to. 😉

@sherry28 : prave som pozerala, ta druha cast tej knizky sa da kupit, jednotka je vypredana. 😒 Skusim pozhanat v inej predajni, ked sa nebude dat porozmyslam ako by si my poslala. Dopredu VDAKA. 😉 🙂

Tak nakupy sme zvladli bez kocika, cela stastna cupitala vedla mna, sli sme za rucicky takze super. 🙂 🙂 Prave som dotelefonovala s MM, tak sa vychvaloval aku dobru pizzu mal na obed, no bodaj by nie v Taliansku, ze. 🙂 Tak my narobil chutky, ze sme si hned s Nati objednali na veceru aj my. 😉 😵

ined77
1. říj 2010

@gina333 🙂 ..tak to je super, že hned 3 gaťky telpoučké jsi našla 🙂 ..mně včera došel balík z jednoho bazárku, měly tam být mimojiné zateplené kalhoty a jsou normálně tenké 😠 ..jako jsou hezké, na jaro nebo léto je vynosíme, ale naštvalo mě to 😒 .jinak ale vše v pořádku 😉 .

@prchalka 🙂 ..ty jo, to by mě asi taky kleplo 😅 .prý kompůtek 😀 .

@sherry28 🙂 ..marýskovi gratuluji k nové dovednosti 🙂 .
matýnek si také jednou velice tiše hrál s hadicí od pračky..čekal až začne ždímat a hodil ji na zem 😲 ...ještě že jsem na to hned přišla 😅 .ale že mu to tak hned došlo co se bude dít 😅 😠 .
v bačkůrkách ze školy? 😀 ..jak není sníh tak se to dá 😀 .já tak kdysi došla do školy, v zimě 😝 ...myslím že ve 2.třídě 😀 .

@matova 🙂 ..hydinová pipina 😀 😀 😀
nočníkování..pořád stejné..přes den mimo spánek bez plenky, nehody teda opravdu velice zřídké 😉 . ale poslední dny kaká zásadně po o spánku do plenky a večer po koupání jakbysmet 😝 ...holt mu to tak asi vychází 😀 .ale dnes kakal i po o, ale stejně měl po spánku hned zase naložené i v plence 😝 .

ten kašel..no nevím jestli už by při takovém bacilovi zabral jen med...my máme na kašel vždy stoptussin a spiropent..ten účinkuje hrozně rychle..roztahuje průdušnice a rychle uleví.akorát jsem se dívala a ten spiropent je na předpis 😒 .pak ještě stodal..to je homeopatický sirup 😉 .jejda, to mě moc mrzí, ještě tohle vám chybělo 😢 .
pak je ještě fajn hodně zvlhčit vzduch v místnosti a udržovat spíš chladněji..je to lepší na dýchání. hlavičku dát výš než obvykle....zvednout matraci, nebo přidat polštář.a omezit mléko- zahleńuje, ale to nevím teda u vás jestli to bude možné ☹ .jídlo mu nenuť, hlavně ať hodně pije.na teplotu víš..klasika...panadol nebo nurofen..v případě vysoké horečky, je možné střídat po 3 hodinách.
víc asi nevím....píšu co jsem měla dělat při matýnkově bronchitidě..jen!!!kdyby začal nějak štěkavě kašlat nebo se dokonce dusit kašlem, jeďte raději na pohotovost..mohla by to být laryngitida a s tím není sranda.při takovém kašli mi dr. říkala okamžitě dojet, hrozí otok záklopky hrtanu? a hrozí dušení 😢 ..to nechci plašit, ale možné je vše 😖 .
snad se bude jednat jen o nachlazení, držím moc palečky ať to zvládnete co nejlépe!!!
a změřit ho i na sílu, to se holt nedá 😢 .držte se kočenko!!!

ined77
1. říj 2010

tak všem pěkný večer a klidnou noc 🙂 .
marůdkům brzké uzdravení 😢 , pááááááá 🙂

prchalka
autor
1. říj 2010

Tak my dopol venku, odpol taktéž. Čekaly jsme na tatínka, ten přijel super brzo, ale jel na motorku. Tak jsme se sebraly a šly zase ven, na kočáru, ať jsme rychle na hřišti a pak šla sama až domů, i vezla kočár, se zastávkou v krámě, my koupily polívkuv pytlíku, protože 2x za den venku, to fakt nezvládám nic ukuchtit 😅 😝 🙄 😖 Ale byla spokojenost. Dokonce nás tatínek po příjezdu sháněl a my nebyly doma 😕 😕 😕 divný....!!

prchalka
autor
1. říj 2010

I my už máme postel objednanou - takže postel, skříň, koberec, vláčkodráha a autodráha - to jsou myslím luxusní narozky 😅 A ještě psací tabulka. Tolik toho nedostane ani na Vánoce 😅 Ráno jedem k našim a odpol přijde švagrová, prý opět s dortem 😕
Já se loučím a přeju dobrou noc.. čekám v noci bobše 🙄 😝

gina333
1. říj 2010

@prchalka : teda to mas pravdku, krasne bohate narodky pre Cori 🙂 🙂 My sme zatial iba v stadiu riesenia co kupit. 😉

Spinkame, idem k telke. 🙂

Pokojnu noc prajem. 😔 😔

matova
1. říj 2010

Ahojte, idem na skok, malý spí už od 20:00, uspávanie-2h s prestávkou 😒. Bol hotofka od 18, nabehol si k posteli...tak rýchlo pyžamko, večeru nechcel, len mlieko ukazoval...po hodine šialeného metania sa nakoniec s plačom vypálil z postele- držal si oči, hlavu, uši...soplík mu v jednom kuse tečie. Dala som mu už Panadol baby od bolesti (mm vraj tiež išlo rozsreliť hlavu), potom tiež Jakoubek olejíček- používali sme pri zúbkoch zvonku a sa tam udáva že sa môže i pri zápaloch uší. A začína mi kvapkať z nosa 😲
sherry: Našla som doma Mucoplant- na noc- 😅 ja som zabudla že na začiatku tehu som to mm dala kúpiť keď ma chytala choroba.
ined 🙂: tiež ďakujem veľmi za info čo a ako pri tej chorobe 😉. Vankúšiky som mu už dala dva ploché na seba, ale zlieza dolu z toho, a mliečkovanie- to si trafila, za celé poo nevypil ani 30 ml čaju, tak som dala mlieko s medíkom, ale ani pitie mu nejak nejde...jedlo- nie - to ho ani nenútim, to už máme aspoň prax zo zubov že nenútiť😉
gina 🙂 : no teda, veru by som veľmi nerada išla do porodky s chorobou 😔 , a ty si to naozaj parádne zvládla napriek chrípke 😉

gina333
2. říj 2010

dobre rano 🙂

@matova : mne vzdy pomohla doteraz ta Koalky,ked som jej namazala hrud tak aspon v noci sa jej dalo dychat ked uz cez den tiekli sopliky. Tak rychle uzdravenie prajem este raz. 😉

Noc celkom fajn, len rozpravala chvilu zo sna, to predtym nerobila. 🙂 Spala iba do 6:15, no neviem naco ja vobec natahujem budik ked Sophi ma aj bez neho zobudi. 😀 O 9:00 idem so svagrinkou na detsku burzu, este som nikdy nebola tak uvidim ci si tam nieco kupim, a hlavne sa popytam kde by som mohla dat nase male veci po Sophi lebo ich je neurekom a predala by som ich aj za par EUR keby ich niekto chcel. 🙂

gina333
2. říj 2010

ak mozem poradit, tak toto su Sophinkine najoblubenejsie hracky http://www.dracik.sk/produkty.aspx?kategoria=315 zacali sme to kupovat este pre Nati, mame ich neurekom, aj domcek aj vseliake blbosticky k tomu, a Sophi sa s nimi vie perfektne vyhrat. 🙂 😉

lehna
2. říj 2010

ahojte,

dnešní noc celkem o.k., celá prospaná jako ostatní dny teda nevbyla. poprvé jsem tam byla 3.15h a pak každou chvíli. vstával sice 5.45,ale já od těch 3.15 už toho moc nenaspala.
Včera odpo nakonec usnul doma, ve 2,10!. už jsem ho oblíkala,že půjde spát do kočárku,ale byl na přebalováku tak protvný a třel si očka, že jsem ho šupla do postýlky a usnul za 2,minuty🙂. vstával 15.40h. MM přijel z práce, najedl se, my Štěpánka odvedli nahoru k mamce a jeli na 16.30 na bembajz🙂. Hráli jsme ve čtyřech, trochu jsme se zapotili, a dneska mě bolí celý člověk 🙂
Odpo jedem k mm rodičům do Havířova, máme tam být na noc, ale Štěpimu se spouští rýma, tak asi přijedeme domů. uvidíme.

Reagovat nestihnu ☹.

jen ještě PŘEJEME VŠE NEJ NEJ NEJ ĆORÍ K DRUHÝM NAROZENINÁM,ať se jí hlavně líbí nový pokojíček a dobře se v něm spinká 🙂
Prchalka- a jakou postel jste teda objednali?

Jinak díky za reakce na mou otázku, od kdy jste měli velké postele pro mimouše 🙂

a Matova- moc hezké fotečky a dort teda luxusní, takový obr 🙂. a med na kašel prý není moc dobrý, med dráždí,takže po něm bude spíš Šimi víc kuckat. Je dobrý na nachlazení,ale ne na kašel 😉

ined77
2. říj 2010

😵 😵 😵 čorí přejeme vše nej nej nej, hodně štěstíčka, zdravíčka, spokojenosti, moře hraček a milující maminku a tatínka 😵 😵 😵 !!!

ined77
2. říj 2010

@gina333 🙂 ...ty jo, no fakt, rodit s chřipkou musela být teda lahůdka 😕 ☹ .a sophinka to pak nedostala od tebe? 😕
věcičky na holčičku..no tak ještě chvilku počkej a když se nám potvrdí, tak bych od tebe něco koupila třeba 😉 🙂 .
ale tvrdé euro nemám, mám jen kačky 😀 .
bazárek si užijte, určitě tak natrefíš na něco pěkného pro své princezny 😉 .

@prchalka 🙂 ..to jsou opravdu luxus narozeninky 😉 ..no hlavně ať se čorí vše líbí a v nové postýlce pak spinká jako dudek!!! 😉 🙂 😵 .
2.10. jsem měla druhý termín s matýnkem 😵 !

@matova 🙂 ..já ti zapomněla pochválit ten mega dort..ur 😕 čitě chutnal výborně a byl fakt boží 😵 .
prosím tě, jak jste ho dlouho jedli?ten musel mít dobře 5 kg 😀 .
a co šimonek??? 😨 a ty a TM? 😕 ...churavá rodinka ☹ .


@lehna 🙂 ...i vy sportovci..mě včera lákala kámoška po ICQ na zumbu 😀 , ale hned v příští vteřině si uvědomila, že teď jaksi ne-e 😀 .
užijte si výletík a rýma ať se moc nerozjede a zůstane jen u vodovky, max 😉 🙂 .


@sherry28 🙂 ...s těma chlapama je to pravda, peklo ze života ti v klidu udělá i čech...ale přeci jen se tě úřady u nás myslím víc zastanou..teda doufám 😔 .

no jinak u nás noc opět dobrá a vstávalo se až v 6.45 🙂 ...jediné co matýnek v noci dělá je, že se občas tulí nebo mi bere ruku, jinak spinkáme 😵 .
dnes jsem vařila ty magi dobré nápady či jak se to jmenuje...krkovička s cibulí a bramborem..v tom pečícím pytlíku a teda mňááááám, klíďo bych si přidala 😀 .
tatínka dnes máme jen na obědech, jinak má víkend volný, ale musel kvůli tomu kolegovi co se mu narodilo miminko 😉 a večer to jde zapíjet do hospody..a já 😨 ...dunky žalky...bude kysnout u harryho pottera 😀 .no taky co bych tam asi dělala že ve svém stavu 😝 😀 .
zítra konečně jedeme plavčit 🙂 ..teda pokud zase nepřijde něco neočekávaného jako je rýma a pod. 😅 .
odpoledne půjdou kluci ven..já mám žehlení, chci péct štrůdl a udělat omáčku na špagety na zítra 😉 .
to bude relax 😅 .
dnes mi tvrdlo zase bříško 😕 a včera mě chytaly křeče do lýtek večer..tak už jsem si zatím koupila aspoń magnézii a popíjím...v pátek mám ko, tak si postěžuju dr. 😉 .a taky bude velký utz!!! 😀 ..už se moooc těším 😵 .
jinak matýnek je celkově o dost hodnější..kakat chodí na nočník i s pipinou a pak na ni křičí...podívej a strká jí hlavu do nočníku 😔 😀 ..tak vždy letím ať ji nesmočí 🙄 😀 .
a to je od nás asi vše 😀 .

matova
2. říj 2010

Prchalka 🙂 : Všetko najlepšie Julke, veľa zdravíčka, šťastíčka, čo najskoršie prerezanie všetkých zúbkov, čím viac prespaných nocí, prežitie obdobia vzdoru ľavou zadnou, aby mala čo najskôr bračeka alebo sestričku 😵.

Ahojte, u nás je to zaberačka 😔noc- taká že sme asi boli obaja radi, že už je ráno...vnoci som prebaľovala prepišanú plienku-ani sa nebránil (vidno že na vymýšľanie nemá síl) stále mu to tečie z nosa, a bolí ho hlava, začína pokašliavať sem tam 😒 . Na všetko som sama, nemôžem sa hnúť ani na krok bez neho, svokra prišla-ani sa s ním nehrala-vypila kávu a šla- toto fakt nepochopím, niekedy samá ochota a inokedy "náter" jak hovado 😲. MM tu celé dni polihuje a číta s svoje veci, keď idú správy tak samozrejmä ožíva zrazu 😠 😠 😠 😝 🙄 😔

gina 🙂 : Koalku som nestihla zatiaľ kúpiť do zásoby pre prípad a do mesta sa teraz dostaneme neviem kedy 😔 , škoda.

matova
2. říj 2010

práve som ho uspať znovu bola 😢 plakal-stál pri posteli a sopeľ mu visel takmer po zem 😢 . Pôjdem k nemu radšej ešte ľahnúť 😲 .
gina 🙂 : ja by som tie vecičky od teba hneď brala, ale tiež už máme peknú kopu od dvoch švagrín (každá 2 dcéry 😀 ), ale je to už tak viac pre staršie...Keď narazím na niečo čo by sa hodilo tiež dám vedieť 😉 . Som zvedavá čo nájdeš v tom detskom bazáriku 🙂
ined 🙂 : torta- piekla som dva korpusy, aby bola vyššia a v jednej vrstve boli aj piškóty 😉 . Ešte je tam posledný rez- inak sa dlho nejedla, boli totiž u nás svokrovci a na ďalší deň som z nej vzala aj k mame, o zvyšok som sa postarala sama 😀 , mm nieje na sladké 😉

matova
2. říj 2010

ined 🙂 :držím palce na piatok 😵 , tiež na zajtra, aby vám vyšla tá plaváreň 😉 .

ined77
2. říj 2010

@matova 🙂 ..jééé, tak to je mi moc líto 😢 . a babi a TM...no comment teda 😢 😔 ...ležet by jsi teď měla ty, ne on 😠 .
ta rýma je nejhorší první 2-3 dny, pak už bude líp 🙂 ..snad se do toho nepřidá ještě ten kašel.držím moc palečky a myslíme na vás 😵 .
dort..aha, tak to jo 🙂 ...já na dorty moc nejsem právě, takže u nás to vždy..teda pokud se na to nevrhl MM 😀 skončil kus v mrazáku a tak za půl roku následně v popelnici 😀 .zásadně už nic sladkého nezamražuju 😉 .
tak i julinka si dala, tak to má být 😵 .