Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
4. říj 2010

@matova : to mas dobre, ze nemusim na huby do lesa ked ti priamo no dvore rastu. 😉 To je fakt ale na palicu, ked to dieta nechce cez obed spat. 🙄 Viem, ze ten cas pride aj pre nas, ale verim, ze co najneskor. Aj ta hodinka spania ma daco do seba. 🙂 Ku mne nastastie take navstevy nechodia, rodinu mam daleko, kazdy pracuje, tak chvala Bohu ma tu neotravuju 😀 a v tvojom stave by ta mali duplom nechat na pokoji,skor by mali pomahat a nie zatazovat. 😲 S kakanim sme postupili na vyssi level tak, ze my pride zahlasit, mama pebalit. 😵 😵 A ked sa jej opytam, ci bude kakat do zachodu alebo do nocnika tak povie, nie, do gati. 😉 😉

katzi
4. říj 2010

Dobré ránko,

u nás se spalo : celou noc u sebe v pokojíčku v postýlce. Vyzvedával ji MM v 6.15 😕 To je tak super, když ji člověk celou noc nevidí 😀 Kéž by to chtělo ještě chvíli vydržet. Teď jsem rychle uvařila a chystám nás do cvíča. Já nevím jak tu zimu přežiju, venku šedo a tma a tomu odpovídá i moje nálada 😝

gino: souhlasím: zumba se sexem rozhodně může soupeřit 😀 Jak mě to teďka chybí. V tu zimu by to pro mě byl dobrej relax 😖 A ty děti nechápu, co mají na tom kakání do gatí, Adelí je to stejný jako Sophi. Že jim tam ten bobek nevadí 😕 😝

matova: šimonka nebaví nějaký pohádky na DVD? Že by třeba když nespí, tak alespoň přes to poledne tu hodinku u toho seděl a tak si trochu odpočinul? Nevydržel by u toho sedět? U nás jede teď zas Krtek (už 3. díl) a Adu u toho sedí fakt klidně tu hodinu, včera u toho dokonce ležela vyvalená na sedačce 🙂

sherry28
4. říj 2010

ahojky 🙂
fakt nestíhám ani sednout k PC, ani meily nemám přečtené ☹ o víkendu zase u ségry a MM práce na baráčku 😉 po cestě zpět (včera) Mára zvracel a spal, hicoval, v noci na dnešek 39°C a průjmík 😢 teď jsme přijeli od dr. vypadá to na nachlazení plus zbytek pětek prý 😖 dala nám kupu léků, nechala jsem v lékárně 400,- 😝 teď usnul chudíček, předtím šíleně řval, má totiž strašné opruzeniny na zadečku, stačí, aby byl 10 minut v plínce a už je osypaný(nějaká žíravá hovina) 😅 tak jsem mu dala koupel a usnul úplně sám v obýváku u Bořka 😉 ještě mu rychle připravím brambory s mrkví než se vzbudí 😕 no a já s ním celou noc ponocovala(volal nás z horečky Mamíí, tatííí)a ráno jsem viděla rozostřeně a během chvíle jsem neviděla téměř vůbec 😲 ani v zrcadle jsem se neviděla, myslela jsem, že dneska ani nikam autem nepojedu, ale po 20 minutách se to zlepšilo 😝 Luky jel dneska se školou do divadla, tak dneska pro něj jedu v půl jedný, o hodinku dýl 😉 aspoň se Mára prospí, i když on od včera ani nic jinýho nedělá 😒 to jen ve zkratce, nevím kdy zase přijdu 😕

gina333
4. říj 2010

@sherry28 : chuda maly, prajem rychle uzdravenie. 😒 uz aby tie zubky boli vonku, i ked chorob teraz bude dost, ide zima, to su same chripky a anginy. 😲 😲

ined77
4. říj 2010

ahojky 🙂 ,
u nás noc strašná ☹ ..asi 20x mě matýnek vzbudil kńouráním, boucháním a kopáním 😖 ..nevím co to zase bylo, a to jsem si myslela jak po plavču nebude pěkně spinkat 😝 .
jinak včera plavání super, matýnek byl totálně nadšený jak spatřil bazén 😵 ..čachtal se skoro hodinu v kuse a nakonec ani neprotestoval při odchodu do sprch 😉 ..a to jsem se fakt bála, že bude křik, ale mile překvapil 🙂 .
myslela jsem, že s ním budu jezdit nějak pravidelně..jako i sama...ale zjistila jsem, že už je to na mě nějak příliš..hodinu ho nosit (přidržovat) i když ve vodě, plus cesta trolejbusem a busem 😝 😅 ...no uvidíme, ale každopádně to bylo super 🙂 .já byla večer totálně k.o. 😀 .
jinak pořád trošku kýchá, tak jsem dnes dělala česnečku 😉 .
odpoledne jedu na to ověření podpisů s kupcema atd., hlídat bude babi..akorát je docela nachlazená, tak mám strach, že to matýnek chytne ☹ ..jenže sebou ho tam tahat nemůžu, to by nevydržel ☹ .tak snad to nebude tak hrozné a hlavně budu rychle zpět.
jinak ani nic..ráno vaření, pak se šlo ven..bylo chvilkama i pěkně slunečno, až na ten vítr teda...hřiště, kačenky a pomaličku zase domů 😉 .
jdu kuknout jak u vás 🙂 😉 .

gina333
4. říj 2010

@ined77 : super, ze Matymu sa paci vo vode. 🙂 🙂

Neuverite, ta trafena postarka my zase zvonila 😠 akurat som ukladala Sophi,tak som jej vysvetlila do telefonu, nech laskavo nevyzvana a necha oznamenku v schranke. Ja neviem ci zabudla citat, alebo uz ako inaksie mam napisat, ze nezvonit. 😲 😲 Nastastie Sohi na druhykrat zaspala, vonku je zatial krasne slniecko i ked zima ale von pojdeme, aspon na nakup a na prechadzku. 😵

ined77
4. říj 2010

@sherry28 🙂 ..ježiš 😢 ...taky je toho na tebe až příliš 😢 .no snad se z toho marýsek brzy dostane a bude mu lépe a ty na sebe dávej veliký pozor a kdyžtak raději autem nikam nejezdi 😨 😕 !!!
to jsou taky kombinace..jakoby ty zoubky nestačily udělat paseku samy o sobě 😒 .

jinak jasně..hned jak budu vědět že matova 🙂 nebo sherry 🙂 jsou v porodce, píšu klíďo i o půlnoci 😉 .to bych do rána ani nevydržela 😉 ..jen mě teď napadá..abychom to stihli i se stěhováním atd..kvůli netu 😕 ..ale vlastně holky by to měly zvládnout ještě před naším přesunem 😉 .

@katzi 🙂 ..užijte si cvičko 🙂 .my jdeme poprvé ve středu, na 9h..už se těším 🙂 .akorát musím vzít matýnka bez kočárku, protože v buse hrozí, že tam kde nastupujeme už kočárky pojedou 😒 , ale zase to není od zastávky daleko, tak snad to nějak zvládneme 😉 ..budeme muset 😅 .

@gina333 🙂 ... 😀 , zumbu jsem ještě vyzkoušet nestačila, ale věřím 😀 .určitě budu chodit, aspoń občas, tam kam se stěhujeme to budu mít kousíček 😉 .ale asi budu muset počkat až dokojím, myslím teda 😕 .

matova 🙂 ..šimonek je prostě hotový nezmar ☹ ..to snad ani není možné 😲 .a návštěva..hmmm, tak snad stryko turista se dlouho nezdrží 😅 ...
houby na zahradě? 😕 ..jaké vám tam rostou....to bych taky chtěla, ale zase ne je do noci čistit 😝 😀 😔 .

prchalka 🙂 ...fotky boží 😀 .a ten svetřík..no náhodou je fakt pěkný 😉 .
no vidíš, a ty ses té postele tak bála 🙂 .jen tak dál! 🙂

no vážně, kde je hanca??? 😕

ined77
4. říj 2010

@gina333 🙂 ..tak to buď dělá naschvál nebo je blbá jak troky 😠 😒 ...aspoň že sophi ještě nespinkala 😨 .
jj, matýnek je rozený vodník 🙂 ...na koupališti u nás mu říkají plaváček..protože jsem tam chodila v těhu v létě pořád plavčit 😀 .

prchalka
autor
4. říj 2010

To je dneska fakt den, tu smůlu snad přitahuju!
Rozhodla jsem se prubnout to cvičení dětí 😕 Ale hodinu předtím volá MM, že přivezou za hodinu skříň! To už jsme měly pomalu odcházet :( Naštěstí to na minutu vyšlo, i když to složení trvalo asi 10 minut a pak jsme ještě neměli ani jeden přesný počet prachů, já neměla přesně, on na vrácení! Ale dali jsme to dokupy!
A to cvičení - ještěže tam se mnou šla kámoška s malým, jinak nevím, co bych tam dělala! Prosebný pohledy jsem házela aspoň na ní. Oni byli v poho, Míla byl dobře manipulovatelnej. Ale čorízo? Ze začátku dobrý, asi prvních 10 minut, ale jak se po ní něco chtělo dělat tak a tak, že jí ukážu jak... řev, vztek, vzpínání, dávení, asi 3x jsem s ní musela ven, protože hudba, cvičitelka, mikrofon a ona se opravdu nedaly zvládat dohromady, vůbec mě nechtěla vnímat! Na chodbě se mi jednou málem pozvracela, jak se dávila.. Po hodině jsem byla vyřízená! I jsem jí chtěla nechat dělat, co sama chce, vzít jí na ruce, ať se na děti jen dívá, ale svíjela se po zemi jak hadice, nevěděla o sobě a prostě nebyla schopná říct nic!
Myslela jsem si, že je třeba i unavená, ospalá - to určitě!! Po obědě se mnou bojovala zase skoro půl hodiny, než zabrala. Míla ten už byl přituhlej v autě!
No a když už jsem jí konečně zdolala a měla oči minutu zavřený a usínala, tak dole zvonek! Pošta. Běžela jsem dolů, ten už rval lísteček do schránky a že mám balíček, jestli ho jako vůbec chci!! Né asi! A to jsem se ještě omlouvala, že jsem uspávala!
No tak takový byl náš akční začátek týdne, bolí mě hlava, protože jsem nestihla pít a všechny svaly, jak jsem se tam s ní prala ☹ 😠
Doufám, že u ostatních je to lepší!

prchalka
autor
4. říj 2010

Aha, tak jsem letem-světem dočetla a vidím, že nikde to není růžové, tak to je děs! ☹
@katzi Doufám, že aspoň vy jste cvičily vzorně!
@sherry28 Brzké uzdravení malýmu, musí být chudák KO ☹ Ty hovína jsou asi v tý chvíli dost agresivní, my jsme minule jen udělaly bobek a hned ho zlikvidovaly, už to měla taky zarudlý ☹
@gina333 My si s poštou nemáme co vyčítat 😠 😠
@ined77 Maty asi plaval na suchu nebo co 🙄
Jo a poslední informace - špičička poslední 3jky už se vyklubala ven, aspoň něco 😝

ined77
4. říj 2010

@prchalka 🙂 ...jejda, tak to jste opravdu neměly svůj den ☹ .snad to bude odpo lepší 🙂 .
maty? vím já co to zas mělo znamenat 😒 ..asi abych si mo nezvykala s aspoň občas vyspat 😅 .
a gratuluji k dalšímu kousku zoubku! 🙂 ..já už se modlím ať začnou lézt ty 5, ať to stihneme než se mimi narodí 😅 , ačkoliv to bude asi velice záživné 😔 .
jo a to cvíčo..no já jsem zvědavá na matýnka..tipla bych že dopadneme stejně jako vy 😅 .od jara v něm nevidím žádný větší chtíč spolupracovat..možná právě naopak 😅 ..a musím to zjistit dřív než to zaplatíme 😎 😀 .škoda 900 kč 😉 .

katzi
4. říj 2010

prchalko: jako bych viděla Adelí na prvních cvičeních - přesně jak píšeš: řev, vztek, nezvladatelnost, já vyřízená a cítila jsem se před ostatníma maminama trapně. V tom jednom cvičení jsme se šly asi 3x uklidňovat na chodbu 😝 😝 😝 Měla jsem sto chutí s na to vyprdnout. Ale pak jsem si řekla, že na nějaký study kašlu, že je to dobrej způsob jak zabít tu zimu. No a teď je to o 100% lepší než ty první hodiny. Jako necvičí všechno,ale už se mi tam alespoň nevzteká a vidím, že začíná už na ty cvičitelky reagovat (chodíme do dvou cvičení v po a st dopol.). Takže radím jen: vydržet 🙂

ined: držím palce ať s kupcema probíhá vše hladce

sherry: chuďátka ☹ Držte se a ať je Mareček brzo dobrej

gino.jak píše ined: ta pošťačka je buď blbá, slepá, nebo to dělá shválně 😠

ined77
4. říj 2010

@katzi 🙂 ..děkuju 🙂 .
s tím cvičením ti musím dát za pravdu...dítko potřebuje nějaký čas aby si zvyklo...já si osobně myslím ale, že takové nějaké cvičení v hluku a s mikrofonem asi moc vhodné na začátek není 😕 .teď kam budeme chodit jse přesouvá do třech různých místností...herna, tělocvična a jakoby tvořivá dílna...nechám matýnka třeba si hrát když nebude chtít spolupracovat 😉 .myslím že se to poddá 😉 .
každopádně na zimu je to opravdu fajn mít nějaký program 😉 .
já se minulý rok dokonce jednou i rozbrečela jak už jsem byla v koncích 😎 , myslím že jsem to sem tenkrát i psala...mimochodem..to už jsem byla těhu 😀 , tak možná i proto, jen jsem to nevěděla 😀 ...ale už na to taky dlabu 😉.

katzi
4. říj 2010

ined: to zní dobře ta kombinace ještě i s tvořivou dílnou.To nám tady v Sokole bohužel zrušili: vloni tady ještě v úterý odpol. fungoval kroužek pro děti od 2 let, něco jako výtvarka. To by se mi taky líbilo. S tím rozbrečením: já jsem doma pak taky bulela 😀 😖 Večer jsem to řešila s MM proč jen my máme tak nezvladatelný dítě a co dělám špatně 🙂 Ty naše cvíča naštěstí byly levný : jedno 500Kč a druhý 450Kč (do konce roku), tak jsem byla už i nahlodaná to nechyt propadnout. Teď jsem ráda, že jsem to s ní vybojovala 😀 (teda raději ťukám na dřevo 🙂 )

ined77
4. říj 2010

@katzi 🙂 ..u nás to stojí 450 na osobu 😉 .no jsem zvědavá, tento kroužek bývá hodně narvaný, maminky o to mají velký zájem, tak snad to bude opravdu fajn 😉 .
to my doma řešíme pořád proč je matýnek zrovna takový 🙂 .

no už jdu, spánek 1.40 a nálada pod psa 😎 .snad si s ním babi poradí 😅 .
večer asi nakuknu, budu čekat na přešlapy 😉 .
tak všem pěkné odpolko a pááááá 🙂

prchalka
autor
4. říj 2010

1. mínus a chyba je HLUK - to ona nezvládá. Jak tu lítaj furt stíhačky, tak si zacpává uši a bulí. Tam je moc hlasitý mikrofon ☹ A do toho jí instruovat a ještě po našem vysvětlovat, ať dělá to a tamto - nelze!
2. mínus - nové a neznámé prostředí, kde to nemá osahané
3. mínus - hlavička dubová, uvztekaná.. ☹
Jasný, z první návštěvy nemůžu dělat závěry, byl to jen popis 😝
Za prvý si nemůže pořád vydobývat jen to, co se jí hodí a za druhý se taky musí začít začleňovat. Sice z toho asi zešedivím, ale asi furt lepší, než tvrdnout doma. Pár návštěv asi ještě budem muset udělat! 😝 A pátky to je tady klub, ale jinde, to by mohlo být klidnější.. 😅

prchalka
autor
4. říj 2010

Jo a u nás stála 60 Kč hodina. Né nadarmo se to jmenuje "Cvičení dětí s maminkami" 😅 Se mnou zacvičila docela zdatně 😝
Holky mimo téma - neznáte někoho, kdo by měl dobrou zkušenost s nebankovní půjčkou? Je to asi sci-fi, ale třeba se najde vyjímka. Nechci to pro sebe, tu kámošku to zajímá. I když pomáhat bych jí v tom neměla, už takhle má problémů víc, než dost, jen se mě ptala!

matova
4. říj 2010

Ahojte, u nás sa spí- konečne 🙄
sherry 🙂 : no teda, chudáčik malý, držím palce nech je čím skôr z najhoršieho vonku a tebe veľa síl aby si to zvládala 😉
gina. 🙂 veru: ja sa zmieriť neviem že proste nechce ísť aspoň na tú hodinku do postele-potrebujem to ako soľ. Návšteva- išiel k večeru preč tak aspoň tak, ale vieš chlapi- on ani jesť nepotrebuje a tak a nakoniec zje všetko čo predložíš 😀. Poštárka- no comment 🙄, ja vypínam pred spaním zvonček 😉
ined: 🙂 JJ, celá záhrada húb- podpňovky- takže žiadne hríby dubové či kozáky...no ale do polievky a na zaváranie sú faj...to čistenie- 😝 , ale na mm to nechať nemôžem- v tomto ja som neústupná 😀 . Suoer že bolo tak fajn na kúpalisku, a noc teda brutal 😢 . Dúfam že podpisovanie prebehne bez problémov a Maty nechytí nič od babky. 😉.
katzi: 2.10. s Juli neurobil nič, ale 3.10-včera- to som myslela že sa prederie cez brušné steny 😲 tak to s ňou narábalo...Šimon a sedenie pri niečom-ani náhodou- keď sme len doma tak prebehne aj x krát všetky hračky (samozrejmä so mnou)a keď už sa fakt nudí tak behá z izby do izby, skáče po posteliach, vymýšľa....rozprávky- asi tak 3 minútky posedí- on by posedel dlhšie ale musí myať nejaký objekt na preštudovanie- s gombíkmi na zapínanie, niečo otváracie...už vie starý foťák na film natiahnuť, stlačiť spúšť, otvoriť komoru, snímať a nasadzovať krytku...a už ho ot nebaví lebo ˇdalej s tým už nič neporobí....Ja už neviem, chcelo by to nejakú zas novú a dobrú stavebnicu...už aby vedel šrubovať Merkur 😉
prchalka: ono to bude tým očákom že tam čorí chytala záchavat 😢 , ani šimon by teda nejak nespolupracoval ale presne také záchvvaty že sa s ním nič nedalo nám robil pri zuboch, teraz sa vie už kontrolovať aj keď sa mu dačo nepáči, ustojí to. kým teda nieje chorý- tú teplotu sme mu posledne nevedeli traja zmerať 😝

matova
4. říj 2010

prchalka 🙂 : super fotky, teda, o rok sa máš na čo tešiť...a v 18tich- no, to už na tej oslave ani nebudeš tak nebudeš vedieť čo sa dialo 😀 😀 😀 . Torty obe krásne a čumím ako krásne ti pije z hrnčeka a drží pero-ceruzu- fakt už dokonale 🙂

gina: ešte k nočníku- to je vážne super že ti zahlási že chce prebaliť 😅 , to že do gatí robiť ee, to už nevadí no...aj u nás len tak no...ale zahlásenie by som brala. Ja už mám aj pocit že by možno nechodil do pliebky keby ju nemal- teda len ma to tak napadlo či to proste tak neberie že keď ju má tak šup do nej, ale ti poviem že teraz tak blízko pred pôrodom normálne mám strach skúsiť to bez plienky úplne lebo konečne som ako tak dala tie kopy prádla dokopy a vyvarujem sa ďalšiemu hromadeniu nepožehleného a nevypraného, a tiež sa bojím že fyzicky si tým už tiež nepridám, ale je to škoda lebo pri bábu to asi úplne z hlavy vypustím a vhodná chvíľa kedy nastane už potom...teplo bude prakticky až o rok..No, som posera,boím sa že tu budem zdrhnúť pokakané koberce, pposteľné a jasne že jeho veci 😢

prchalka
autor
4. říj 2010

Jako uspaná ve 12.20 na posteli, probudila se po hodině a nadále ještě spí 😖 😖

prchalka
autor
4. říj 2010

@matova 3 dortíky - na té první fotce je ještě ježek 😅
Tužky a hrneček - to by jí šlo 😉

gina333
4. říj 2010

@prchalka : ja si myslim, ze Cori si na tom cviceni zvykne, ved sa s detmi hra, chodite medzi ne tak je len otazka casu a bude dobre. Ja by som to urcite vyskusala aj nabuduce. 😉 Sice my to pripada take vojenske, ked cvicitelka pri malych detoch rozprava do mikrofonu 😕 ale asi je to normalne. 😨

@matova : no proste Simonko je taka motorova mys 😀 😀 co narobis. 😉 Ja malu tiez koli kobercom, kozusinam a oblieckam nenecham na holo. Nauci sa na zachod ked dostane rozum, co dufam, ze to tych 3 rokov bude mat. 😵 😵

Dnes Sophi stravila poo s Dedom na ihrisku, vonku na prechajde, no dufam, ze je vyvetrana az az. 🙂 Bola sice dost zima, ale aspon bolo slniecko. Od stredy hlasia aj mrazy 😲 no babie leto uz u nas asi nebude.

gina333
4. říj 2010

Spinkame, idem pozriet moj serial. 🙂

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

matova
4. říj 2010

u nás sa tiež už spí, a som to celé zakríkla- šimonko keˇd sa prebudil poobede, bol zas úplne chorý, pokašliava, počuť že dutiny má zanesené ☹ . zas je ako bábätko na mne zavesený...A začal mi odmietať ten skorocelový sirup, možno skúsime Hedelix...brucho mi tvrdne každú chvíľu, už som bola kľudná že keby dačo, aspoň je v pohode, ale zas niesom.
Keď zaspával, povedal "Julia" 😀

gina 🙂 : no, veď to-, do troch rokov- fúúú 🙄 😲 😀 😉

matova
4. říj 2010

u nás sa tiež už spí, a som to celé zakríkla- šimonko keˇd sa prebudil poobede, bol zas úplne chorý, pokašliava, počuť že dutiny má zanesené ☹ . zas je ako bábätko na mne zavesený...A začal mi odmietať ten skorocelový sirup, možno skúsime Hedelix...brucho mi tvrdne každú chvíľu, už som bola kľudná že keby dačo, aspoň je v pohode, ale zas niesom.
Keď zaspával, povedal "Julia" 😀

gina 🙂 : no, veď to-, do troch rokov- fúúú 🙄 😲 😀 😉

všetkým pokojnú noc 😉

gina333
5. říj 2010

dobre rano 🙂

@matova : zlaty Simonko, urcite bude malu milovat. 🙂 🙂 Ja pri Sophi vsetky sirupy riesim tak, ze natiahnem do striekacky a sup so pusy, to my snestihne odmietnut nic. 😉

U nas horsia noc, 2x plakala, nad ranom asi hodinu sa prehadzovala, samozrejme valala sa zasadne po mne 😒 takze od 4:30 uz som hore, len som lezala. Vonku leje, no krasny den pred nami. 😲

prchalka
autor
5. říj 2010

Dobré ráno,
včera jsem jí už natvrdo probudila 15.15, ale byla vyklepaná, nedospalá, protivná. Pár výstupů ještě měla. Navečer se MM pustil do té skříně, takže jsem jí zase musela odvelet k sousedům - s ní to montovat nešlo... Uspala jsem až ve 20.45!
Na noc jsem si už vzala prášek, bylo to lepší, ale stejně jsem se myslím probrala a od 4h stejně vzhůru.. 🙄
@matova To je bráška 🙂 My po ránu zazpívaly "denně ožralej..." To bude krásná ostuda, až to spustí někde mezi lidma 😖

lehna
5. říj 2010

dobré ránko🙂,

o víkendu jsme se měli fajn, až na noc. Ta byla katastrofální, nevím jestli tou rýmou, nebo zubama, nebo prostředím.
ve 21.00 kravál jak blázen ,nedal se tchýní uklidnit, tak jsem musela přibehnout z piva zpátky, uklidňovala jsem do 22h. Šli jsme spát v 23.30 a od ppřesné půlnoci do rána jsme se pořádně nevyspali. Já spala se Štěpánkem na velké posteli, ale pořád kopal, vrtěl se, fňukal, hekal, plakal, no hrůza. ráno vstával v 6. jsem byla KO. aspoň,že si ho tcháni kolem 8 vzali ven na procházku a přišli v 10,tak jsme ty 2hodinky ještě trochu dospali.

Noc z neděle na pondělí taky hrozná. Bylo to skoro podobné, já si přestěhovala matraci o půlnoci k němu k postýlce. pořád vrtění, měl plný nos,tak chrápal, ve 2h jsem ještě nespala, budíček v 5.30,tak jsme se zas přestěhovali do ložnice, tam kolem 6,30 ještě během vrtění a funění usnul do 7,30, tak aspoň něco. ale unavená jsem včera celý den byla jak nevím co. a večer jsem šla ještě cvičit, přijela jsem domů a padla🙂

dnešní noc spinkal celou noc, ani jednou jsem ho ani neslyšela a vstával 5,45 🙂. Takže jsem ty dva dny trochu dospala 🙂

a rýma už je na ústupu,tak jsem ráda,že tak dlouho netrvala 🙂

gina333
5. říj 2010

@lehna : ja nechapem tie vykyvy v spani 😲 par noci spia uplne v pohode, potom z nicoho nic pride zlom a ako keby to bolo ine dieta. 😠

Ja uz varim, dnes gulasovu polievku a stavnate rezne so zemiakovou kasou. 😉

sherry, ako sa mate?

gina333
5. říj 2010

Konecne som sa objednala k zubarka, 5.11 aj so Sophi. No to bude rosambo. 😉 🙂