Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
26. říj 2010

@hancazivocich : kombinezu zatial nemam, ale kupim jej iba jednu. Oteplene gate mame asi 4-5 ale su to rifle, mencestraky, balonaky, teda nic do snehu. Ale myslim si, ze kombineza bude stacit jedna. 😉

hancazivocich
26. říj 2010

@gina333 - u vás ano, u nás ...... dvoje zateplené a minimálně jedna kombina, protože naše dítě........ No. je naše dítě... Rarach je to - každou louži, vodu, bláto, takže tvojí vzorné čisté dceři toho bude stačit podstatně míň, než našemu selátku... Ale dvoje gatě + kombinézka - jeden kus by snad...stačit mohlo, ne? 😅

hancazivocich
26. říj 2010

@gina333 - teda - ty dvoje gatě jsou i do sněhu - šusťákovina parádně teplá..... Tak snad....

gina333
26. říj 2010

@hancazivocich : to ti bude urcite stacit. 🙂 My byvame v Nizkych Tatrach takze si snehu uzijeme urcite, ale vlani mala tiez iba jednu kombinezu, sice to vacsinou sedela v kociku. 😒 Ale keby to bolo malo dokupim, v obchodoch aj na MMB toho maju dost. 😵

lehna
26. říj 2010

hanca- jj, já si taky myslím,že ti to bude stačit, teda Kikče 🙂. já už se taky musím porozhlédnout po několika gatích a kombinézách. MMB to jistí 🙂

katzi
26. říj 2010

ahojte,

u nás noc vcelku dobrý, kolem 0.30 šla k nám, tam spala v klidu a začala se mrvit až někdy nad ránem. Vstávačka v 6.30.

prchalko: to je nevýhoda té velké postele - že cestují 😒 Taky se toho bojím, že pak bude bloumat po bytě. My teda naštěstí nemáme schody. Ale zas výhoda snad bude, že třeba nebude v noci řvát, ale že si za nama do postele sama přijde a já nebudu muset vstávat 🙂 Je fakt, že tohle některý děcka dělají dlouho - třeba pětiletá dcera od mýho bratrance každou noc kolem třetí přijde za nima do ložnice.

lehna: co je v tom odkazu, co jsi posílala? Já se to taky bojím otevřít 😅 Těhu hormony a tak, ať to se mnou moc nezamává 😕 Na Aničku a její rodiče taky pořád myslím, příšerná představa 😔

hancazivocich: já budu kupovat taky jen jednu zimní kombinézu. Docela dlouho ji sháním už na MMB, ale musím říct, že co je dobrý (levný, hezký, nepromokavý,...), tak to je hned rozebraný 😒 Mají tam ale i nový za cca 380Kč, jsou sice asi od Vietnamců, ale vypadají na těch fotkách kvalitně. Dnes říkali v rádiu, že přiletěli brzo havrani, že to je známka, že bude tuhá zima 🙂

gina333
26. říj 2010

@katzi : mne co sa pacia kombinezy tak stoja voac ako 800 Kč a to je uz dost vela penazi. 😒

U nas spinka, idem sa konecne najest, dnes som malej urobila kuskus so zeleninou a morcacim masom, Nati bude mat buchtu na pare a ja rezance s tvarohom, mnaaaaaam. 😀

prchalka
autor
26. říj 2010

@petardice Jo, může být. Jednou jsme měli k zubům rýmu, no spíš soplíky, ne nic tekoucího a teď - kašle mi většinou ze spaní (5tky jsou na startu, tak snad je to taky tím...)
@anta U nás by to papírový taky moc neobstálo, to vám to vydrží dlouho! Já jí dala 2x do ruky notýsek na cvičení a už je pěkně zmačkaný! Tak jak, půjdete dneska asi spinkat, ne?
INED: Kačenka - gagaga mě taky hodně pobavila, jen jsem to zapomněla napsat!
@lehna No já taky doufám, že to bude lepší a lepší, ale MM zase říkal, že byla v noci neklidná a že se motala. Prostě ty motáky naše, to je děs! Krásně spíte, to je luxus!!
@hancazivocich Zrovna jsem se chtěla zeptat, kolik zimních bund připravujete všechny. My máme zatím jednu a jedny zateplené kalhoty ještě z minulého roku, ale teď jí určitě ještě budou a babí koupila taky jedny zateplený, ale ne zrovna do sněhu..
Taky čekám, co konečně zjistí s tou Aničkou, je to beznaděj ☹
No za chvilku se budu snažit jí zabalit a jít uspat, tak snad se nechá! 😕

prchalka
autor
26. říj 2010

Minulou zimu jsem jí koupila jednu kombinézu za 570 Kč a neměla jí nakonec ani jednou 😖 😖 ☹

sherry28
26. říj 2010

tak spějí ty dva menší 😉
@gina333 no nejmenší mušketýr je mnohem radši u mamky v posteli 😀 ale jak jinak, že?ale dávám ho po nakojení do postýlky, někdy moc neprotestuje a usne 😒 jindy chce ke mně, tak hned jak ho vyndám a položím vedle sebe je v tu ránu tuhej 😀 z Máry se stal závislák na taťkovi, ale co on dělá to mě ničí 😠 hned jak přijde domů, tak na ruku k němu a tati, tati, pryč a ukazuje tak různě po bytě a on s ním chodí jak si poroučí 😅 a to je takhle celou dobu, dokud nejde spát, mrčí a píská a nedá se to poslouchat 🙄 já když ho okřiknu, tak se rozbulí, je vidět že MM mu dovolil snad úplně všechno 😝 i když taky trošku jeho chování přičítám horním pětkám, které ještě nejsou úplně vylezlé(jen z části) 😕 večer si tam nacpe ruku a už ji nevyndá a říká bolí, tak dostává panadol čípek 😉 Luky je v pohodě, docela poslouchá a pomáhá 😉

jdu do sprchy a pak se naobědvat 🙂

ined77
26. říj 2010

ahojky 🙂 ,
u nás dnes noc o cosi lepší.sice nad ránem matýnek často pokašlával, takže já spíš nespala, ale aspoń spinkal on 😉 .dnes trhal rekordy..vstával dokonce až v 7.20 😕 a ve 12.05 už spinkal zase 🙂 .le tipuju, že dá tak max 1,5h..a kdo ví ještě 😝 .
včera jsem se vrátila domů až skoro v 18.30...cesta do zl.hrozná 😒 .vezla mě kámoška autem, ale kolony všude jak blázen, takže auto vždy popojelo metr a stop..no já za chvilku žaludek až v mozku...fakt jsem se držela silou vůle abych jim to tam ne.... 🙄 😝 😅 ..no naštěstí ne..zlatý trolejbus v tomhle 😀 .
pak čekáme s pánem na přepis plynu...lidí všude jak mraky a on?zapomněl ty stavy doma 😅 ..naštěstí mu v tomhle můžu dát plnou moc a on si tam podruhé už zajde sám 😉 .voda je také už přepsaná, takže finito 🙂 .
pak jsme jela mrknout na ty spotřebiče..tak budeme mít..nebo už teda máme sporák moru se sklokeramikou a horkouvzdušnou troubou a myčku baumatic 🙂 ..byla slevněná z 11 tis. na 9tis 🙂 .a taky nejtišší co tam měli 🙂 .
dnes jedeme ospoledne s pánem přeměřit do našeho budoucího nového bytu koupelnu, ak snad vše bude klapat 🙂 .
matýnek je už lepší, akorát dnes jsem ho nemohla přimět k obléknutí na ven..utíkal 😝 .tak jsem mu dala na vybranou jestli chce jít či ne a prý ne..tak jsem vytáhka žehlení a bylo 😅 .pak sjme si hráli, navařit jsem stihla už ráno, tak to bylo celkem fajn dopolko 🙂 .akorát teda nastříkat mu kapky do nosu je něco téměř neproveditelného 😅 , stejně jako ho přimět smrkat 😠 ..na to funguje pohrůžka odsávačky a vysavače a na kapky, to, že jestli nenakapeme, nepůjdeme zítra do kroužku 😝 ...pořád musím vyhrožovat 😎 .

co se týče případu anička... 😢 ..já říkala hned že ten soudce je prostě vůl a že bych se nedivila, kdyby chlap hned zmizel a druhý den už to psali 😒 .jako nikdo normální si netráví volnou chvilku onanií nad něčím batohem...no ne?
navíc pokud evidentně měnil výpovědi atd. tak ho měli proboha dát okamžitě aspoň sledovat..no fakt nemám slov.a prý že za sexuální delikty ale trestán nebyl..no a co proboha???o tolika lidech se vůbec neví, že jsou úchyláci 😠 .
je to smutné, víc než smutné 😢 .nejsou schponí ani udělat nějaký ten registr pedofilů apod...běhá si to tu volně jak koho napadne 😠 .stejně jako u případu toho kubíka před pár lety 😢 .

co se týče zimních věcí...my máme 2 zimní bundy..no vlastně 3...2 jsou z lóňska, ale ještě jsou 😉 .zeteplené kalhoty mám z loňska 2..+ 1 nové..takové ale slušné, nic do sněhu, 3 teď objednané z MMB vyloženě na lítačku a jedny loňské oteplovačky, ale ty jsem ještě nezkoušela jestli sedí.a už jsem se rozhodla, že kombinézu koupím u vietnamců.sněhu tu moc nebývá a i když to třeba dopol promáčí tak do odpol to na topení uschne 😉 .a vlastně mám ještě jednu kombinézu také z loňska(byla o dost větší), ale ta je vyloženě jen na lítačku..už je celkem šíslá, ale na to válení na bobech ještě poslouží 😉 .

@prchalka 🙂 ..to spaní se určitě poddá 😉 .
já teď před spánkem dala matýnka vyčůrat, kakat prý nebude, nasadím plenku, odnesu krém a ubrousky, vrátím se a hlásí bobše 🙄 ..jak u blbých na dvorku 😀 .
někdy jsou ty dny s dětma opravdu hoodně vyčerpávající 😅 .

@gina333 🙂 ..krásné fotečky a závidím teda, že sophinka vydrží pohádku poslouchat 🙂 , to u nás nehrozí..hned bere knížku a chce si listovat sám a nějaké čtení je mu šumák 😝 😅 .
no u vás tu kombinézu potřebujete opravdu kvalitní 😉 ..na tom se moc šetřit nedá, ale tady v té naší kotlině ta ťamanská poslouží až až 😉 .

@katzi 🙂 ...prdlačky tuhá zima..v 97 tady byli havrani už na konci září a zima byla normální 😉 .
ví houbelec a jen straší lidi 😝 😀 .
téda a adélku kousla moucha tse tse ne? 😀 to u nás se spinká spíš méně, i když teda ráno už dýl než bývalo obvyklé..no však to brzy skončí, zase nám s tím zatočí změna času a bude po ptákách 😖 .

@lehna 🙂 ...pěkné fotečky, taky je tam štěpánek jak brouček malinký 🙂 .ale hlavně že spinká pěkně a sám 😵 .

@hancazivocich 🙂 ...jj, u nás se ty slova taky pletou....viz příhoda z obchodu, kdy jsem matýnkovi řekla, že to jsou polévky v pytlíku, že to kupovat nebudeme a on se hned začal chytat mezi nožičkama 😀 ...tak říkám..nooo, pytlík, ale jiný 😅 ..paní co stála vedle nás byla mrtvá smíchy 😀 😅 .
a co je TP??? 😕 ..něco vážného?snad ne 😨 .

jejda, pláčeme

prchalka
autor
26. říj 2010

Tak mi ve 12.40 rychle usnula.... začla jsem dole žehlit.... a ve 12.55 řev a už tam letím. Už na to kašlu. Plácla jsem se nahoře k ntb a buď budu na netu bo si něco přečtu. Lítat jak fretka tady nebudu. Nj, já jsem jí zas jednou přikryla a to jí asi opět vykolejilo 🙄

prchalka
autor
26. říj 2010

Zas kašle... a bude asi bude řvát achjooooo

lehna
26. říj 2010

tak u nás se nespí a spát nai nebude.
no jo, co bych taky chtěla,že? když se vyspal 12hodin v noci 🙂.

tak jdem bojovat, umýt nádobí a půjdem ven, začíná vykukovat sluníčko🙂

tak pěkný den všem.

prchalka
autor
26. říj 2010

Já pořád slyším, jak chrblá, funí a ze spaní kašle. Ale přes den to nedělá... tak nevím. Má to dost neklidný ☹

ined77
26. říj 2010

u nás se teda bečkalo už po 50 minutách ☹ , ale nakonec to v obýváku zalomil ještě na další hodinku 🙂 .tak jsem si u něj četla 🙂 .
jdu rozchodit tu zimu 😅 ..a dát si kafíčko 😉 .
tak všem pěkný den a pááá 🙂 .

prchalka
autor
26. říj 2010

U nás tak 1.40 a po probuzení fakt usmrkaná a velké slzavé údolí ☹

anta
26. říj 2010

Ahoj, my byli venku, Honzík teď spí, byl unavený dost. Poslední dobou se i venku vzteká před spaním, ale to mi nevadí, neboť vím, že usne. Akorát to jeho probouzení je jak u Prchalky, tedy jak kdy. Taky občas brečí i hodinu a to už teda neeee a sprdnu ho 😉

gina333
26. říj 2010

@ined77 : je to dobry pocit ked si clovek nieco kupi do noveho bytu, ze? Ja sa vzdy vytesujem aj teraz, ked si dokupim iba kvet, vazu alebo nejaku inu malickost, vzdy ma to hreje pri srdci, ze je to do MOJHO bytiku. 😉 Co sa rozpravok tyka, tak Sophi pocuva iba Nati a to len vecer pred spanim, pri mne nevydrzi ani sediet, stranku otaca rychlostou vetra, takze spolu neprecitame nic. 😉

Sophi zase spala iba 1h, sli sme k svokre, ju som tam nechala, lebo vonku je zima a silny vietor. ☹ Bola som v lekarni, strasne my padaju vlasy tak my lekarnicka poradila Revalid sampon aj tabletky. Dufam, ze zaberu, lebo tymto tempom bude plesata raz dva. 😠 Nemate s tym skusenost??? 😲 😲 😲

@sherry28 : aspon ta TM trocha odbremeni, ked sa musi teraz viac venovat Mareckovi. 😉

prchalka
autor
26. říj 2010

@gina333 Já bych taky potřebovala nějakou kúru vlasovou, takže dej vědět. Ten Revalid mě strašně zajímá, ale nikdy jsem ho nezkusila. Mě padaj taky a hlavně mi všude trčej ty malý, co dorůstaj, vypadá to strašně! Kéž by to fungovalo!!
@anta Jak dlouho spal? To si neumím o půl 4 představit 😕 😕

gina333
26. říj 2010

@prchalka : ja uz som z toho zufala, normalne sa ani necesem, len si tak prehrabnem vlasy, normalne si ich rozcesem len ked si ich umyvam, ale to je des kolko vlasov si vtedy vycesem. 😒 Ja viem, ze na jesen padaju vlasy, ale az tolko. 😲

anta
26. říj 2010

No co mě dneska provedlo dítě! Byli jsme venku a on se začal točit, tak na něj volám "Honzíku netoč se, spadneš" a ne a točil se, pak se zastavil a trochu se zakomíhal směrem dozadu, to ustál, ale pak se chtěl rozběhnout za mnou a tak se divně přetočil, že si div nevykloubil koleno či nezlomil kotník, řval jak na lesy, jsem myslela, že ho.....! 😠 Před venčením, když se mu chce spát, tak docela prudíkuje, nechce poslouchat a chová se jak nevychovanec 😒 😀 😀 😀

anta
26. říj 2010

@prchalka spal 35 minut, protože ho budím, po těch 35. minutách buzení je mnohem lepší, než když ho nááááhodou vzbudím třeba po 50.minutách, to je pak velmi nepříjemný chlapec na zabití 😀 😀 😀 . Dnes novinka. Už používá "Já počkám, já sedím atd." a ne "počkáš, sedíš", tak mám radost 🙂

gina333
26. říj 2010

@anta : tak to tocenie fici aj u nas, som z toho na nervy 😲 Sophi sa natom smeje, coby nie, ved endorfiny pracuju a mna chyta amok kedy a do coho sa udrie. 😝

prchalka
autor
26. říj 2010

@gina333 Fakt ze svých vlasů taky nejsem nadšená! Padaj snad stále stejně, jeseň-nejeseň... a od 17ti mi strašně zeslábly. Měla jsem je krásný, hustý... no už nemám a není to ani dítětem, od 20ti to šlo z kopce 🙄
@anta Já si jí teda budit nedovolím, to neumím, leda když už by spala 2h a víc, to už jsem nervóza, ale bojím se s ní něco udělat. Ona vůbec ani sama od sebe neumí vstát s dobrou náladou, pořád brečení nebo kňourání. Kdy já se dočkám toho, že bude po spaní aspoň trochu happy?
Tak se loučím radši hned teď, bobek byl večer, tak to snad nebude hlavní důvod buzení.
Všem dobrou 😔

anta
26. říj 2010

@gina333 - tak si je dáme na provázky 😀 😀 😀 Ne vážně, je to dost nepříjemný a to si člověk může plíce vyřvat! 😀 😀 😀

anta
26. říj 2010

@prchalka - já jsem drsná a drzá máma, mám prostě zkušenost v tom buzení a nestydím se za to 😀 😀 😀 Však on to dožene 😉

anta
26. říj 2010

Když budete chtít, můžete juknout do mého albíčka, mám tam pár nových foteče 😉

gina333
26. říj 2010

@anta : no neviem ci je to telepatia, alebo sa nasi drobci dohovaraju nejakym inym sposobom, ale v poslednej dobe Sophi sa furt mota po byte s dazdnikom. Dnes lezali s Nati v posteli pod dazdnikom ked jej citala rozpravku. 😀 Honzicek je nadherny. 🙂 🙂

@prchalka : ja len dufam, ze ten sampon a lieky zaberu inak ma porazi. 😠

Sophi spinka, idem s Nati k telke.

Pokojnu noc prajem. 😔 😔

anta
26. říj 2010

@gina333 jé díky moc 🙂 Asi mají svůj ufoní jazyk, když blbnou s točením se dokola a s deštníky v rodném domově 😀 😀 😀 Užijte si večer, holky 😉