Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

katzi
11. únor 2010

ahoj děvčata 🙂

co se týká porodů - já nedám dopustit na maliníkovej čaj. Pila jsem ho ke konci těhu po litrech a krásně rychle jsem se otevřela. Když jsem šla na vyvolání, tak mi říkali, že to dnes nebude, že jsem úplně zavřená, nemohli mi tam strčit ani pilulku na vyvolávání. A pak všichni koukali jak to jelo rychle. Matova určitě ho přítě zkus, když nic jinýho alespoň budeš dodržovat pitnej režim 🙂

Gina: hmm nádchu máte. To jsme nikdy neměli, s tím nemám zkušenosti co na to. Koukala jsem taky na fotky - jsi kočka 🙂 I holčičky máš pěkný. Někdy nad tím taky přemýšlím jestli není lepší ty děti mít trošku s odstupem po sobě, užít si v klidu jedno a pak druhý,..Nevím, je to pořád dilema.

Prchalko: jak to tak vidím, tak zřejmě Viburcol funguje. Fakt ho taky koupím. A za jak dlouho vám zabral? Za týden? Jo jo, jak se člověk vyspí, tak má všelijaké chutě a rychle zapomíná. Já se taky bojím abysme si v takové nějaké euforii z dobrých nocí nepořídili teďka druhý 🙂

Ined: to je Matýnek šikula s tím smrkání. Aduš má záchvaty u odsávačky,ale i přesto smrkání bojkotuje 😠

Sherry: chci ze zeptat, když malýho uhoupeš jak dlouho ti tak pak zhruba spí? Já totiž dnes Aduš uhoupala v 1h a za hoďku chtěla repete 😠 A za další hoďku zas 😠 A ještě - v kolika letech ti začal první klučina spávat dobře?

sherry28
11. únor 2010

katzi:Lukášek mi spal dobře od 10. měsíce, měl na noc flášu, tu jsem mu sebrala asi tak před druhýma narozeninama dva dny řval, ale pak dobrý 😉 Marečka houpu zhruba tak 15 minut, pokud je vše O.K.(někdy samozřejmě vyjímka) a spí v klidu tak dvě hodinky někdy i dýl 🙂 pak zase houpačka a pak dá zase ty dvě hoďky 🙂 někdy je hůř a nespíme třeba čtyři hodiny,ale to už je extrém 😠 na houpání si zvyknul celkem rychle, když byl malej uspávala jsem ho v autosedačce a pak přenášela 😉 takže na polštář si zvykal asi ta dva dny 🙂

gina333
11. únor 2010

katzi to mas super, ze nepoznate nadchu. My uz mame druhykrat. ☹ My tiez zaspavame tak, ze ju musim hojdat. 😉 😉 😉
Baby a to nevadi, ze neje iba mlieko pije?????

ined77
11. únor 2010

tak 🙄 ,uspáno,ale jsem ještě fialová vzteky,šedivá a chce se mi až brečet... 😨
oběd nic...4 lžičky čočkové polévky,pak jsem pro něj měla maso-zeleninovou směs s br. kaší,to si dal také 4 lžičky a šlus.jen co jsem ho posadila do židličky chytil vzteklou 😠 ...to se začne kolem sebe rozmachovat,všechno vyhazovat,rve si z krku bryndoš a největší lahůdka...praští rukou do talířku 😠 ...to už znám,takže talířek ihned odebírám 😉 ...ale na toto fakt nervy nemám.
kdyby prostě jen nechtěl,dobře,je nemocný nemá chuť,ale tohle 😖 ...
nakonec chtěl ale vajíčko 😠 ...viděl že je vařím,na zítra k snídani(dostali jsme domácí)...za normální situace bych ho fakt nechala o hladu až do svačiny(dnes určitě 😅 ),ale nakonec jsem byla ráda,že ho snědl s krajíčkem chleba 😅 .
pak na kakáč,prohlíželi jsme knížky,jenže miláček by tam vydržel i půl hodiny...takže znovu řev a vztek a to už jem ho beze slova odnesla,umyla,přebalila a bylo 🙄 ...za 2 minuty už mi chytal ruku a chtěl se mazlit,ořežproutek jeden.usnul asi za tři vteřiny,ve 12.05 a to jsem ho chtěla dnes spát dřív,když tak brzy lašoval 😖 .fuj,t jsem se aspoň vykecala.teď dám kafčo,sním makový šáteček 😎 a můžu čekat,že začne kňourat 😅 😒 .

prchalka 🙂 ...vyvolávali mi to dřív kvůli anamnéze a já byla stejně už na 3 cm otevřená,takže by se narodil dřív tak jako tak 😉.termín jsem měla 27.9. a 2.10. 🙂.

katzi 🙂...jj,jakoby ty zoubky nestačily ☹,ale tak snad to máme podchycené a bude se to jen zlepšovat 😉.
adélka neměla nikdy rýmu 😕 😕 😕 ???
neboj,to smrkání taky přijde...ono to ani nebylo nějak těžké.nejdřív jsme dělali ''ježka''(nakrčit nosík) 😀 ,při rýmě a pak''foukni nosíčkem'',taky ukazovali a pochopil to sám 🙂 .
nad druhým dítkem se asi nesmí moc špekulovat 😀 ..to by pak člověk z rozumu zůstal asi opravdu jen u jednoho,pokud teda nemá doma zrovna fakt andílka 😀 .
známí mají dvouletá dvojčata a čekají další mimi 😕 ...to musí být teprve radost 😀 .tatínek moc nadšeně nevypadal,ale co už že 😉 .

sherry 🙂 ...to jsi malého nějak omámila nebo to je normální??? 😕 😀 .ty jo,do devíti... 😅

prchalka
autor
11. únor 2010

Bodejť bychom nebyly hodný, když měla v kalhotech 😝 😝 No a jelikož ráno bylo do nočníku bobí, tak mě to dopolední překvapilo 😀
Jinak koprový oběd - pár lžiček, takže fakt dostala krajíček chleba. Usnula 12.20, tak jsem jí musela asi 10 minut chneska drndat.. 😝

katzi
11. únor 2010

sherry: a jak to s tou flaškou probíhalo - měl ji v postýlce a jak potřeboval, tak si ji sám našel, sám se napil a spal dál? Nebo jsi mu ji vždycky musela jít podat? Mě to houpání nevadí, taky to zalomí docela rychle (taky tak těch 15 min.), ale štve mě, že je zas za hoďku vzhůru. To já mezitím skoro ani ještě neusnu. Klidně spí fakt až pak po té 4h až jí dám mlíko 😒

ined77
11. únor 2010

gina 🙂 ...neboj,však ona si to časem zase nadjí 😀 .já myslím,že je to v pohodě...aspoň to mléko,taky je to tekutina,takže i pro pitný režim fajn.a mléko zasytí.až bude mít hlad jistojistě se ozve 😉 .

ined77
11. únor 2010

matova 🙂 ... 🙂 ???nejede mi ICQ 😒 ....šmejd jeden 😠 😀 ...

katzi
11. únor 2010

Gino: jak píše Ined, kdyby měla hlad určitě se ozve 😉

Ined: jak jsou ti prcci unavení, tak jsou ještě vzteklejší než normálně, co? 😒 A když je ještě člověk k tomu sám unavenej, tak je to o nervy. Tak honem relaxuj 😉 Jasně, že Aduš měla rýmu, zrovna teď třeba ji má. Ale odsávačku nesnese, to se už ani nesnažím. A jak se přiblížím s kapesníkem k nosu, tak uhýbá, ohání se po mě rukou, řve,...Takže sopel utírám tak nějak v boji v rychlosti a je prostě s tím plným nosem. No jo no, s tím druhým asi fakt skočit po hlavě a pak už "jen" nějak v tom plavat 🙂

katzi
11. únor 2010

A ještě jsem nenapsala naši novinku dneška : lezou nám horní čtyřky. Vpravo už máme kus venku, vlevo máme bouli. Dělala jsem zubní prohlídku s Mundisal gelem, chvíli mě tam pustila. Ovšem dvojky dole nic. Ty jsem teď furt vyhlížela.

matova
11. únor 2010

ahojte,
my sme dnes vstávali o 6:45, malý poo uspaný o 12:05, sťažkosťami. a som tam, kde som nechcela byť- kým som mu nedala pred spaním u.mlieko v nekvapk.hrnčeku, tak nezaspal, to by bolo fajn, ale chcel ma zas ešte "poobhrýzať" 🙄 . Len dúfam že toto nebude vnoci. večer nech sa páči ale vnoci by bolo dobré pitie už zrušiť a nie kombinovať........
baby, na albumy som stále ešte nekukla...síce som dočítala ale moc si toho nepamätám 😕

katzi:ano ano, o malinovom čaji som čítala! ale odhodlala som sa len k sirupu 😀 a tiež lyžica ľanových semienok- ale ja som sa bála, lebo som chodila 2týždne pred pôrodom otvorená na 1cm, a to som rodila ešte 2týždne pred termínom.

ined: aj náš malý vie už fúknuť 😉, veľakrát sme nacvičovali a le tiež ho prinútila len nádcha a strach z odsávačky.
gina: u vás je tá nádcha? ja som tiež používala roztok morskej soli z lekárne- v spreji, ale zdása mi že aj tak na soplíky nezaberá nič, tak vtedy už ani nič nedávam, len mastím vysušené nosné dierky (ušnou paličkou) s olejíčkom-čistým prírodným (všelijakými-slnečnicový, olivový, a aj mojim mliekom vytieram-čítala som o tom, že vie zabíjať baktérie a môže sa dávať aj na zapareniny... 😅)
pozdravujem novú mamičku, ktorej meno som si nezapamatala-ale idú im všetky dvojky naraz ☹tak držím palce 😉
keby som mala 20-25,tak s mimčom kľudne počkám, ale začína horieť...a ja sssa ešte necítim, mala by som začať niečo so sebou robiť, ale chudnúť nechcem začať kým kojím.........

katzi
11. únor 2010

jo nádcha je jako slovensky rýma? Mě to dochází až teď. 😅 Já jsem myslela, že je to jako opar 😅

ined77
11. únor 2010

katzi 🙂 ...aha,no mě to právě zaskočilo,že jsi psala gině že nádchu jste ještě neměly 😀 .
matýne odsávačku nesnese taky,ale až po té nemocnici,ovšem po stylu jejich odsávání(hadičky fakt až do dutin 😕 )se není čemu divit ☹ .vždycky jsem brečela s malým,muselo to být fakt nepříjemné 😢 .
dřív to byl taky občas boj,ale nakonec se odsát nechal,to by dnes nehrozilo 😒 .
jj,plavat...to abych si už pořídila rukávky nebo plavací kolo 😀 .
a ano,čím unavenější,tím vzteklejší ☹ ...už jsem dnes i přemýšlela,že bych zrušila dopolední sváču,aby byl dost hladný na oběd,no nevím ☹

gina333
11. únor 2010

teda katzi 😀 😀 😀
Odsavat jej zatial nemam co, lebo jej dake vodnate sopliky vytekaju ked si kychne.

Este som zabudla napisat, ze 5 zubkov na uz trci vonku, 3 hore a 2 dole 😵 aspon daco.

katzi
11. únor 2010

Ined: 🙂 Mám fakt delší vedení 😀 My říkáme nádcha oparu. To je vždycky nepříjemný se dívat jak ty proďoše někdo "trápí", mě třeba vadí docela i pohled na očkování. A to fakt vím, že to nijak nebolí.
Neboj, určitě se neutopíš i bez rukávků a kola, už budeš zkušená matka 🙂

katzi
11. únor 2010

Gino: jak jsem psala, dlouhé vedení 😀 A nebo začínající demence po těch probdělých nocích 😀

ined77
11. únor 2010

matova 🙂 ..jj,to je přesné,být mladší,tak taky asi počkám,jenže mít druhé třeba 37 už se mi nechce,to je pozdě 😖 .
s tím mateřským lékem to je pravda.já jsem si tak potírala popraskané prsa na začátku kojení a pomáhalo to 🙂 .

ano,i já zdravím novou maminku,nějak jsem ji chuděrku zasklila,tak se omlovám a ahoj 😔 🙂.

katzi 🙂 ...no právě 😀 😀 😀 .
my dolní dvojky taky nemáme 😕 ,ale však ony vyrostou 😉 😀 .doufejme teda 😅 .
čtverky se pořád klubou,ale žádný velký pokrok jsem nezaznamenala ☹ .už je to dobře měsíc a nález je pořád stejný ☹ ...za to spaní čím dál horší 😒

matova
11. únor 2010

ahojte,kým som prečítala a napísala, je tu toho zas 😅
ined: aj mne vypadáva celý inetrnet 😠 a to nám pozerám zaspali rovnako, mohli sme pokecat trosku.
avokádo keď je na omak mäkké, tak len rozotriem na chleba 😅, dajú sa aj nejaké komb. nátierky-zmiešaš s jogurtom a tak, al. tvarohom...
katzi:hratulujem k lezúcim štvorkám 😅 my sme mali pri štvorkách nádchu vkuse asi 2 mesiace 😝

ozaj, ja sa bojím aj toho, že sa pritrafia dvojčatá 😖môj otec je dvojča s tetou a sesternica už má dvojičky, hoci nie je dcérou otcovho dvojčaťa 😒 .

gatulujem neviem komu k bábätku - prchalkinej kamoške, alebo???,fakt už neviem
gina. tiž si myslím že hlad sa dostaví 😉
prchalka: u nás varil večer tatik hovädziu polievku (zeleninu som mu načistila ja, len to tam pohádzal 😀 ) a hov. plátok mal malý potom k tomu čo včera-paradajk. om. +zemiaky-zasa zjedol kopu-má ju hrizne rád

idem odbachnúť psa ☹

ined77
11. únor 2010

katzi 🙂 ...jóóóó,abych spíš nebyla matka zralá na chocholouška 😀 😀 😀 .
no na té JIPce to byl fakt děs,všude hadičky,kapačky,pak mu museli píchnout něco na uklidnění,aby ho mohli vůbec poslechnout,odběry krve...prostě co chvilka něco.sotva usnul zase s něčím přišli 😢 .a ty mu nemáš jak pomoct... ☹ .
a neboj,já jsem taky občas už dementní 🙄 ...tuhle mi mm vykládal děj nějakého filmu a já jsem nebyla schopná to pochopit 😀 .hleděl na mě jako na vola 😀 .

matova
11. únor 2010

katzi:mne azs niečo uniklo-chodíš plávať s malou? ak hej tak to super.
ined: ja dám pár metrov v bazéne za podmienok. 1.musim dostať nohami na dno,2. okolo mňa žiadni ľudia 😀
a to som ryba 😀

ined77
11. únor 2010

matova 🙂 ...a jak moc má být to mango měkké 😕 ?jako úplně,třeba jako pěnový balonek 😀 ?to se pak dá natřít na chleba 😕 ???to koukám jako blázen 😕 😀 ...a nemám ho raději třeba nastrouhat 😅
jj,jasně,zákon schválnosti 😠 ...není nám souzeno si v klidu popovídat asi 😒

tak ať tě psisko nerafne 😀 !!!

gina333
11. únor 2010

ined, na dieta do tej 40-ky nikdy nie je neskoro, viem to z vlastnej skusenosti. 😉 😉

matova: kde ten tvoj maly tolko jedla pcha ked je taky chudulinky? 😀 😀 Ved to musis mat hroznu radost ked ti tak pekne papa. Ja som tiez uz skusala paradajkovu omacku, ale neuspesne, po jednej lyzicke uz ani neotvorila pusu. 😒

matova
11. únor 2010

ženy, a plánujete pred otehotnením sa dať nejakým neviem akým ešte zázračným spôsobom dokopy?
u mňa by to fakt chcelo diétu a pohyb-cvičenie v miestnosti alebo posilke-to neznášam (v posilke som ani nikdy radšej nebola 😀).radšej mám prirodzený pohyb, a ešte nejaké športy ale pri malom si ťažko pôjdem zahrať tenis 🙄

ined77
11. únor 2010

matova 🙂 ... 😀 😀 😀 ,to bylo myšleno obrazně..jako že se pak budu ''topit''při dvou dětech 😀 😀 😀
ale popsala jsi svůj styl plavání velmi pěkně 😀 😀 😀

lehna
11. únor 2010

ahojky,

no koukám dočtu asi zase u OVRZ 😀

my dneska na roční KO v pohodě. dostal poslední hexu, pořval si u vpichu a pak dobré. váží rovných 12kg a měří 85cm.

Noc jsem se dneska vyspala,spal u něj dneska manžel. ale říkal, že se budil něčím jen ze spaní, vždycky kviknul, tak ho dal na bok a zas hned spal.

prchalka
autor
11. únor 2010

katzi: 4řky 😅 je to tady!! 😀 😝

ined77
11. únor 2010

matova 🙂 ...no já už se pár dní snažím jíst zdravěji,teda na malinké vyjímky jako dnešní makový šáteček 😀 .určitě bych se chtěla trošku popravit,ať to pak můžu zase nabrat 😀 .
ale jetli to vyřeší za mně zázrak to opravdu nevím 😀.

gina 🙂 ...obecně máš asi pravdu,ale u nás je to trošku těžší ☹ ...
rajská omáčka ani u nás neprošla a přitom byla tááák dobrá 😅

matova
11. únor 2010

gina. ono je to s ním tak, že raz papá super a inokedy veľmi zle-na začiatku sme mali veľke problemy s prikrmami, potom pri prvych zuboch, (donedávna mal podváhu 😅 ) ale už je to lepšie. No a kde to dáva?asi dopĺňa tam kde mu doteraz chýbalo, alebo to vybehá-však on si za celý deň nesadne, len do sedačky pri kŕmení a aj tam sa vkuse krúti 😝. už mám z neho nervy lebo padá, zametá to s ním, balansuje, ale na 4už ani náhodou,a sadnúť tiež nie (ale zadok a stehná už naberá po mne 😀 )

ined77
11. únor 2010

lehna 🙂 ...tak to je štěpánek kus chlapíka 😵 .tak snad bude očko bez větší reakce 😉 .
super noc,doufám,že jsi se aspoň pořádně dospala 🙂.

katzi 🙂 ...názorná ukázka...mě až asi před třemi dny došlo,co to pořád má lehna s tím OVRZ 😀 😀 😀 🙄

ined77
11. únor 2010

matova 🙂 ...to jsou svaly!!! 😀
matýnek leze ještě občas po 4,buď tak běhá a štěká nebo jezdí s čímkoliv(miska,nočník,auto,hrnec,poklička) 😀.