Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

anta
30. lis 2010

Tak už to řeže 😉

hancazivocich
30. lis 2010

@anta - to máš dobrý... My prudíme asi obě dvě.. Včera jsem ji chválila, dnes mě pohryzala do krve 😠

anta
30. lis 2010

@hancazivocich - holka, spíš mám štěstí, že Honza je vážně dost pohodář a kliďas, to musí být, aby se na mě vážně naprdl 😀 😀 😀 Vztekat se umí taky, ale je to vesměs fakt výjimka, tak uvidím zítra, co bude, abych to nezakřikla a nebyla jsem taky krvavá ruka 😀 😀 😀

gina333
30. lis 2010

prchalka: super ze lieky zaberaju. 🙂

My sme poo tiez boli vonku, bola sice riadna zima ale aspon sme sa trocha presli. Potom sme si dali kolacik a vinko u svokry a domov. 🙂 Sophi spinka, idem k telke. 😵

Prajem prijemnu noc vsetkym. 😔 😔

gina333
1. pro 2010

dobre rano 🙂

uz som si zvykla ze som tu vzdy posledna aj prva. 😉 Noc nic vynimocna nastastie, po 3:00 sa presupla k nam, vstavala so mnou. Vonku je poriadna zima, az lutujem deti, ze musia do skoly. 😲

hancazivocich
1. pro 2010

Dobré ránko,
u nás noc celkem šla, akorát nás vzbudil tatínek - se šel před šestou sprchovat a nechal otevřené dveře.

Ined - nám při rekonstrukci jádra probourali šikulové zeď na schodiště.. Když se mi srovnal tlak, tak probíhaly žerty na téma okno na schodiště 😀 , stejná firma nám měla dělat koupelnu podle domluvy, ale v půlce zjistili, že to tam tak prostě nedají, tak to máme nakonec rozložený jinak. Pak nám instalovali dřez a prorazili šroubovákem, digestoř namontovali nějak naopak - sání, nechali tam v tom i nějakou jako vložku či co.. El. zásuvku za pračku na volno a do kosočtverce, baterie špatně napojený,kuchyňskou linku věšeli podle dír ve zdi na čtyřikrát a ke všemu - bylo pouhým okem vidět, že pravá stana byla o dost níž, než pravá. MP tam zkusil položit talíř - a on normálně ujel!! 😀 😠 😠 Já bejt tenkrát těhotná, tak mám snad překotnej porod..Jo a borec vytáhl nad linkou kábly - zůstaly tam tak, nikdo neví od čeho a k čemu jsou... Na chodbě nefungovaly světla - že když jsi rozsvítila, tak to nešlo tím druhým zhasnout, poškrábaný dlaždice, atd...

hancazivocich
1. pro 2010

@gina333 - kolik máte stupňů?

gina333
1. pro 2010

@hancazivocich : - 9,5°C brrrr, ako dobre ze nikam nemusim. 😉

hancazivocich
1. pro 2010

@gina333 - u nás -5, šla jsem se podívat 😵 To je pohodá.. Dnes na výběr - zapečené těstoviny nebo pečená kuřecí roláda. Dál jsou v plánu karbanátky se sýrem.. Tento týden mám nápady, příští týden budu mít vygumováno 😝 Jo, ještě mě napadá - to filé..Uvidíme.. Taky krůtí stehna, dostali jsme (malá dostala - přesně řečeno) celýho králíka, tak na víkend bude králíček.

Jo a holky - zkoušela jsem knedlík dělat v mikrovlnce a fakt se poved!! Já normálně houskovej nezkouším, kupuju... Bramborovej zvládnu

gina333
1. pro 2010

@hancazivocich : ja knedliky tiez kupujem, robia ich nedaleko, kupujem ich este teple, kto by sa s tym babral doma. 😉 Ja som vcera varila krupkovu polievku s udenym masom, dnes dorobim raznici s kuracieho masa. File robim kazdy tyzden, teda ani nie file ale pangasa, mam nato taky fajnovy recept, neideme sa toho dojest. 😉

lehna
1. pro 2010

dobré ránko 🙂

tak u nás budíček 4.30. zalomil kolem 5.15 znovu a vstával 6.15. ale do 6.45 jsem ho ještě džela v posteli, byla pořád tma jak v pytli,tak ležel 🙂
JInak noc v pohodě.

U nás je -8°C,brr, tak to asi taky nikam nejdu 😖 .

hanca-teda ty máš dpbré nápady na obědy 😉 . to já někdy taky tak mívám, jeden týden srším nápady a další taky nevím co bych uklohnila 😀.
Knedlíky jsem taky nedávno zkoušela dělat v mikrovlnce,byly fakt dobré. JInak já si dělám těsto v domácí pekárně a pak to nahážu do vody, to se nedá srovnat s kupovaným 🙂

Gina- hoď receptík na pangasa 😉

anta
1. pro 2010

Dobré ranko, holčiny, dítě se mi pořád budí před šestou, achjo, mně to přijde brzy 😀 😀 😀

lehna
1. pro 2010

jo a Ined a Hanca- teda to jsou rekonstrukce, zážitky. my budem dělat za půl roku a tak se teda hrozím co se pos... 😀.

jo a včera jsme s MM nakousli druhé dítě. No já jako pořád nevím, vidím na Štěpim,že by k sobě někoho potřeboval, ale..... já se bojííííím. Jako chtěli bysme,ale já se neumím rozhodnout 🙄

lehna
1. pro 2010

@anta - mi něco povídej, mi i před pátou 😀 😀

gina333
1. pro 2010

tu je ten recept
need: Pangasius filety, maslo (obyc.), olivovy olej, cesnak, taveny syr, struhanka (idealne hruba - pohodicka, nejdeme vyprazat) , mandle platky, citron, sol a korenie na rybky (ked nemam, staci korenie na zemiaky, alebo provensalske bylinky) a zapekaciu misku.

how know : do zapekacej misky dame velmi malinko olivoveho oleja (ja pouzivam dve zapekacie misky a aj to v tom podavam), potom si nasolim a nakorenim este zamrznutu rybku (nerozmrazujem), polozim do misky pretlacim na to cesnacik, davam celkom dost skoro na celu rybku, potom na to polozim platky masielka, uplne tenucke, potom poukladam platky taveneho syra (normalny syrokrem krajam a poukladam no a potom to trosicku posypem struhankou, vobec nie vela a navrch este tie platky mandli, tych davam dost, lebo to lubime.. a potom uz len do rury na 35-40 minut, citron uz potom len na ozdobu. Ja robim k tomu varene zemiaky, alebo zemiakovu kasu. Ked nemate lupienky aj bez nich je to super. 🙂 🙂

prchalka
autor
1. pro 2010

Dobré ráno,
no nevím, jestli léky zabírají, poo to byla asi nějaká vyjímka, že byla tak v klidu. Kašlala u uspávání a pak ještě asi 2x v noci ALE nebudila se, budila mě 😅 No na tom Sinecodu píšou, že můžou způsobovat ospalost (asi jako ten Fenistil), takže možná spí i kvůli tomu..
První budíček po 23h a pak hodila bobeš 😖 usnula a volala mě až ve 4.30 😉 no a mezitím to kašlání, ale samozřejmě už je to lepší, než to bylo 😕 Uvidíme dál..
Mám hloupý dotaz. Už nevysáváme ty hustý soply, nosík má docela čistý, takže rýma v nosu už jakože není! Znamená to, že už není zahleněná? Nebo dole může být?
Já totiž moc nechápu ten Sinecod. Píšou tam, že je na kašel -různého- původu. Ale na druhé straně by se měl používat na ten suchý dráždivý. I v lékárně mi říkala, že kdyby byla zahleněná, tak by to nebylo vhodný. No ona občas vykašle něco trhaného, ale vlhký kašel to teda není.
Já na kašel teda nikdy moc netrpěla a když, tak jsem pak moc nevykašlávala, byl suchý, pak jsem 1den trošku něco vykašlala a bylo po všem 😕 😒

prchalka
autor
1. pro 2010

@lehna Druhé 😀 😀 .... já říkala, že to přijde 😀 😀 😀 😀
No my bychom museli začít v prosinci, abychom to stihli - a na to se momentálně teda fakt necítím 🙄 🙄

lehna
1. pro 2010

@gina333 -mňam, tak to dneska bych mohla vyzkoušet pro Štěpiho 🙂

lehna
1. pro 2010

@prchalka -co se směješ 😀 😀 😀 . já se tomu pořád bráním,ale vím,že se nechám zlomit 😅 . Já se na to taky necítím, tak pojď do toho se mnou 😀

gina333
1. pro 2010

@lehna : nemas sa kam ponahlat. 😉

anta
1. pro 2010

Holky, budete se smát, já už od půl sedmý peču vepřovou pečeni, dobrý neeeee? 😀 😀 😀

anta
1. pro 2010

Holky, budete se smát, já už od půl sedmý peču vepřovou pečeni, dobrý neeeee? 😀 😀 😀

anta
1. pro 2010

Tak už to mám upečené a jůůůů, to to voní 😀 😀

gina333
1. pro 2010

@anta : ty si sikulka, 🙂 ja som nahadzala zaclony do pracky a idem sa pustit do okien 😉

katzi
1. pro 2010

Dobré ránko,

u nás dnes luxusní noc - od 20 - 5h v kuse, pak jsem ji přenesla k nám a ještě jsme spaly do 7h 😵 Pak jsem ji už budila, ale nechtělo se jí. Jinak je tu taky kosa a připadlo i trochu víc toho poprašku.

tééda tady se plánujou druhý mimča 😀 Lehna, prchalka: běžte do toho holky, bude sranda 😀

a teda vy vyvařujete všechny takový dobroty 😵 My už od neděle jíme pečený vepřový maso od mamky a dodělávala jsem k tomu jen těstoviny a brambory. Jak mám maso ráda, tak ho už nemůžu ani cítít a dnes budeme mít brokolici s vajíčkama a bramborama 😀

lehna
1. pro 2010

@gina333 - jj, já si to pořád dokola omýlám jestli jít do toho teďka, nebo později,nebo vůbec. no nějak to dopadne.
okna v takovém mrazu. ať u toho neumrzneš. Já mám okna skoro všechny hotové,chybí mi dvě, ale v tom mrazu se mi teda fakt nechce 😅

anta- teda ty už tak brzy ráno vyvařuješ, to by mi ta pečeně pak do oběda nevydržela, bych na ni pořád chodila 😀

gina333
1. pro 2010

@lehna : s MM sme si rozdelili pracu, ja ich umyvam z vnutra a on z vonka. 😀

sherry28
1. pro 2010

dobré ráno 🙂

@prchalka no Mára taky neměl rýmu a dr.říkala, že je zahleněný pořádně, oni to mají v dutinách

@gina koukám, že také už předvánoční úklid 🙂u nás je horší pak ten povánoční 😀

@anta ty pečeš vepře a já budu kuřec. stehna 😉 🙂

@ined77 to je právě o tom, mám tři pomocníky, proto mi to odsejpá, Lukášek vykrajoval a rovnal na plech, Mára válel a ujídal 😀 a já kojila a dávala do trouby a z trouby 😉

anta
1. pro 2010

No mně se nechce totiž od Honzíka pořád odbíhat kvůli vaření, tak využívám toho, že ráno bývá nejroztomilejší 😀 😀

hancazivocich
1. pro 2010

@lehna +@prchalka - jo, tak od prosince? Tak to budem tři? 😅 😀 😀 😀 😀

lehna
1. pro 2010

@gina333 - tak to máš super, to já myju vždycky sama 🙂.

@hancazivocich -nééé,od prosince asi néééé. to radši neplánuju, protože budu těhotná hned v lednu 😀 😀