Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

anta
6. pro 2010

@gina333 - to je super fotka 🙂 pěkně se na ní vyjímá ta kočička na zadečku 😀 🙂

gina333
6. pro 2010

Este nikdy tak nespala, asi chcela zliezt z postele ale ju este zmohol spanok. 😉 😉 😉 Nedalo my neodfotit to. 😵

anta
6. pro 2010

@gina333 - to se nedivím 🙂 Tak konečně se mi podařilo narvat něco do albíčka, tak můžete juknout, chcete-li se zasmáti 🙂

gina333
6. pro 2010

@anta : krasny je ten tvoj maly 🙂 pekne papa, pije zo salky, no u nas je to este vo hviezdach. 😉

Sophi spinka, idem k TV, mame kopu Mikulasskych sladkosti tak je cas aby sme sa pustili do mlsania. 😵

Pekny vecer prajem. 😔 😔

gina333
7. pro 2010

dobre rano 🙂

noc sme mali celkom ok, len rano od 5:10 sa zacala vrtiet, samozrejme vzdy mojim smerom 😲 takze ma kopala, buchala, no uz sa my nedalo zaspat, ona samozrejme este spinka a ja chystam Nati do skoly.

anta
7. pro 2010

Dobré ranko, holčiny. Honzík se vzbudil až v šest, což jde na poslední dobu. Vstal ale trošku prdkou napřed, tak jsem ho srovnala, taky tak trošku 😀 😀 Už zase sněží, achjo 😝

gina333
7. pro 2010

@anta : to mate dobre , ze snezi, u nas prsi, uz teraz mam nervy z poladovice ked to zacne mrznut. 🙄

prchalka
autor
7. pro 2010

Dobré ráno,
noc zase o ničem, byla asi 5x vzhůru a kašlala dost, já už jsem z toho na mrtvici.
Po jedné dávce Mucosolvanu prostě blbé spaní poo i v noci, ale zase jsem jí ráno odsála hleny z nosu 😕 😕 Tak já fakt nechápu, jak to funguje ☹ Budíček lehce po 6h, protože byl slyšet dole tatínek 😖
Já už fakt nevím, jak to tý doktorce říct, co když nález nebude zase žádný a výter v pořádku?!?! 🙄 😖
Tady pro změnu prší!

lehna
7. pro 2010

čauky holky,

nějak nám zas pořád vypadává net.

snažím se dělat úklid,ale nějak to nejde. něco uklidím,na druhé straně je bordel znova, uááá. no však to znáte.

jinak u nás noci pořád stejné, spí celou noc, někdy 1-2x zavolá, dneska volal v 4.15,že je mokrý-pročůraný. tak převlíct, chtěl mlíko, a pak spal do krásných 7 🙂. JInak stále budíčky kolem 5 😖

u nás taky prší.......

hancazivocich
7. pro 2010

Dobré ránko,
tady taky prší. A já začínám kašlat - ty sáňky včera mě nějak zmohly. Večer jsem uspávala tak, že jsem to zalomila s ní a pak mě vzbudila zimnice...

@prchalka - já nevím, tak nahrát, jak kašle? Aby vám ta dr. věřila? A když se namáhá, tak dýchá hůř? Nějaký pískání? Chrapot? Z nosu ... a neublinkává ty hleny? Nám lezlo nosem mlíko - tak když leží - není možný... Fakt nevím...
Ano - výtěr teoreticky negativní může být - a přitom může mít něco v nose nebo v krku... Otevře, neotevře - tak jí ho vezmou, až zapláče.......
Teplotu má?

@anta - šikula je Honzík - my pijem i z hrníčku i skleničky, ale nesmí tam toho mít moc - pak chvátá a klopí to na sebe... Je zbrklá ve všem...

Ined - i já ožrala fíkus... Taky mýdlo, bodlák, lozila jsem do koše... A jednou jsme si taky krásně a potichu hráli... Na holiče a druhý den jsme se fotili ve školce 😅 😅 😕 😎 Parádní zuby...
Brácha se píchl při výlovu v blátě, děda ho pak musel zachraňovat. Při dešti jsme pod chalupou čekali u tý největší louže, aby nás projíždějící auta pořádně ometly 😀 😖 😲 😅 Psa jsme navlíkali do oblečků a vozili v kočárku - panenky jsme zavrhli, s těma nebyla taková sranda 😅 😅 Pes byl starej, krásně spinkal a málem nastavoval packy na oblečky. Jo a čepičky mu moc slušely 😀 😀 😎
A hráli jsme si na králíky - zavírali jsme se v králíkárně.. S ohýnkem jsme si taky rádi hráli - hlavně na seně a ve dřví 😖 😠
Taky nás bavilo skákat na stohu - vylézt nahoru a hupsnout. No, kolikrát se skočilo tak, že dotyčnýho museli ostatní vyhrabat, aby se dostal ven. No, děti na ránu.... Nebo jsme kupu dřeva přikryli linem, vylezli nahoru a frčeli po pr**li dolů.. Jo a taky jsme rozhoupali houpačku co šlo a skákali z ní do připravený kupy sena (kolikrát jsme se netrefili, že 😅

katzi
7. pro 2010

Dobré ránko,

běží Kouzelná školka, tak toho honem využívám 😀 Ale už tady Aduš pro mě 1x byla a prej: mamko končit 🙂 Jinak se u nás teď vcelku spí fajn.Ale nastává horší období se spaním po o : v neděli jsem ji u tchýně neuspala vůbec, spala až kolem 15h asi 10 min. v autě, včera jsem ji po o lámala asi 40 minut a nakonec jsem usnula i já 😅 Tak jsem zvědavá co dneska. Taky tady přší a je všude břečka 😝

prchalka
autor
7. pro 2010

Tak jsme doma. Na pohled je úplně normální, nikdo by na ní nic nepoznal, dýchání čisté. Stěr z krku se poved, výsledek ve ČT po obědě. a pak ještě píchanec do prstu - to nevím, co bylo za test, ale to je v pořádku. Po tom píchanci, jak řvala, tak si tam docela hezky odkašlala, kéž by jí to šlo takhle i doma ☹ Ještě máme jít RTG plic, to musíme nechat na zítra, ale tam to myslím taky není a to taky nevím, jak se bude provádět 🙄
Opět jsme probraly, co všechno pro to děláme, že už víc snad ani nejde, ještě nám doporučila Sinecod a Sinupret (obojí mám doma, ale obojí jí dávilo v leže), takže dobrem ten Stoptussin a dál dávat Fenistil a nezbývá, než vydržet. Až se nebudu chvíli ozývat, tak už jsem umřetá. Jako 14 dní už je zase moc 😠 V tu noc a ráno mám takovej vztek, ale na druhou stranu bych bulila!
@hancazivocich I na normální poslech nechrčí, nepíská, jen má teď trošku chrapot - z toho, jak se jí občas povede něco vykašlat. Jo, občas se stane, že jí to ve spánku, jak kašle natáhne až na zvracení. Podle mě je zahleněná jako prase a nejde to prostě uvolnit ☹ ☹ ☹ Teplotu nemá, je jinak úplně OK - až na ten kašel při spaní. Že by ty hleny fakt způsobovaly až takovou paseku?
Jo a ten zvlhčovač - fakt na někoho může působit obráceně, jak jsi psala?? Nám fakt nehorázně kašlala, když byl tu noc zapnutý! Už jsem neměla odvahu to udělat znovu!
O čípkách jsem doktorce řekla, a ona na to, že opravdu jen při dušení, což až tam fakt nedošlo! Ta akutní laryngitida by měla být dávno pryč, to je jen pár dnů, teď je to u nás jen o kašli, kterej jí nedá spát. Jenže když použiju něco na odkašlání, tak nemůže spát skoro vůbec ☹ No jsem zvědavá na dnešek poo!

hancazivocich
7. pro 2010

@prchalka - co homeo? http://mladazena.maminka.cz/scripts/detail.php?... - já už fakt nevím
http://www.portal.cz/scripts/detail.php?id=9087
- vše mi vyběhlo na noční kašel u dítěte.....
Jo - to z prstu - je ukazatel zánětu..
Fakt nemáte nějaký zvíře? Kanárka? Atd... Nějaký víkendový kontakt... Tápu - fakt jen nápady

Opravdu - ten zvlhčovač - mně hrozně provokoval ke kašli... Nevím - pamatuju si jen útržky.
Ještě mě napadlo - nenavýšíli jste nějaký druh ovoce? Citrusy, nebo tak? Aby to nedráždilo... Nějaký vitamíny, gumoví medvídci, co já vím... Nějaký ,,barviva"..

Holky - prosím o radu, můžete mi poradit, co obnáší společnictví, jednatelství, atd? MP to bylo navrhnutý... Ale víme o tom ....

ined77
7. pro 2010

ahojky 🙂 ,
u nás noc opět celkem dobrá a budík v 7h 🙂 .uspáno po o v 11.55.
ale ráno si matýnek stěžoval na bolení v krčku ☹ ..takže to jasně sedne i na něj..já jsem zasoplená fakt nehorázně 😒 .
ráno tu byl instalatér, tak už máme vše hotovo..za krásných 2600kč 😝 ..no však to těm mantinelům naúčtujeme 😠 .
venku pršelo a ač si matýnek ochotně tahal pláštěnku, ven jsem jít odmítla, místo toho jsme šli uklízet chodbu 😅 ..fakt zážitek 😀 .ale zvládli jsme to. vedle nás hlídá paní vnoučka...ten má 3 roky a nějak zrovna vylezli, tak se kluci hned kamarádili a dopadlo to tak, že matýnek byl asi 15 minut u nich 😀 .pak mi ho teda dovedli, že už chtěl domů 😀 .dnes jsem i konečně dala do kupy knihovnu..bylo tam vše každá ves jiný pes 😅 ...tak to už máme taky v cajku 🙂 .
jo a odešla mi žehlička 😠 ..asi termostat..tráno jsem si chtěla vytáhnout žehlení a tůdle 😝 .takže musím vyžehlit odpoledne a perníčky odkládám na příští týden, neboť o víkendu pečeme s babi a švagrovou.
no...matýnek zase nechce nic moc papat ☹ ..už fakt nevím co mu podstrojovat 😢 .

@prchalka 🙂 ...tak to jsem sama zvědavá jak ty výtěry dopadnou.čorí je šikulka že to tak zvládla 🙂 .
na rtg plic jsem s matýnkem byla...vesměs nic hrozného a rychlovka..vyslékneš ji, položíš na stůl, já stála u hlavičky a matýnka chlácholila a za 2 vteřiny bylo hotovo 😉 .tam jsi s ní vlastně sama až na tu sestřičku, takže by ji nemělo nic moc rozrušovat a neměla by se ani nějak bát 😉 .
ještě mě napadl ten sirup ACC...nám to dávali v nemocnici.jinak já dávám na kašel fakt jen stoptussin a i v noci je to v klidu 😨 teď jsem kupovala v lékárně hedelix...prý je na všechny typy kašle a má i uklidńovat na noc 😉 .nevím ale jestli to opravdu fonguje, matýnek ho měl jen 2x, pak nějak pokašlávat přestal, tak jsem to hned vysadila 😉 .


@katzi 🙂 ...jejda, no to spaní po o..teď mi švagrová říkala, že obě jejich děti přestávali tak po tom 2. roce po o spávat 😒 ...já se modlím ať matýnek chodí spinkávat ještě hoodně dlouho, i když až tu bude mimčo, takový čas na uspávání holt nebude, ale s tím už se asi moc dělat nedá 😒 .ale do porodu aspoń jen ať spí 😀 .

@lehna 🙂 ...o úklidu mi ani nemluv..nedělám nic jiného a nekončí to 😅 .sotva dodělám, můžu začít znovu 😝 ...no však jak všude jinde 😉 .hlavně mě štve, že se nemůžu zajet do svých zvyklostí 😀 ...pořád je nějaká práce navíc kvůli které nestíhám tu další 😠 😀 ...moc se stresuju, zbytečně 😝 .
noci pořád pěkné, to je fajn 🙂 .

@hancazivocich 🙂 ...jééé, pejksa jsem taky oblékala a vozila v kočárku, chudák 😅 .taky morče létalo z verandy s padákem 😔 ...no už raději nevzpomínám nebo z toho budu mít morální kocovinu 😀 .ale nejezdila jsem ze stohu slaměného nýbrž ze stohu peřin a po deklu od pračky 😀 .myslím že si můžeme s klidem podat ruce 😀 .

@anta 🙂 ....fotečky krásné 🙂 .taky pijeme po troškách z hrnečku i ze skleničky, dokonce se umí napít i z velké petky 😅 .ale je to jako u hanci 🙂 ...jak toho tam má moc, hrkne si to na prsíčka 😀 .
včera dostal matýnek nový hrneček s krtkem, tak jsme v plném tréninku 🙂 .

katkabg 🙂 ...tak hlavně ať léčky brzy zaberou a kačenka je brzy jako rybička 😉 .
jj, ty děti létají jako létavice až do úmoru 😅 ...vzpomínám na matýnka s teplotou bezmála 39C a létal tu jako čečetka 😀 .já umírám už při 38C 😀 .

no jinak máme nějaký rozdrbkaný foťák 😖 ...fotí pořád rozmazaně 😠 ...asi proto, jak 2x někomu spadl na zem 😖 .
chtěla jsem hodit nějaké fotky z těch mikulášů, ale vše je téměř nepoužitelné ☹ .

jéé, matýnek kňourá 😕

gina333
7. pro 2010

@ined77 : tak aspon si od zehlenia oddychnes. 😉 Ja medovnicky nerobim, ale buduci tyzden sa tiez chcem pustit do pecenia, suche kolaciky by som rada napiekla v predstihu. 🙂

@prchalka : po tolkych vysetreniach uz dufam, ze ti mudry doktori na nieco pridu. Prajem vela sil. 😝 😉

@hancazivocich : to ti veru neporadim, ale ja ked nieco neviem dam do googla a tam najdes vseeeeeetko 🙂 🙂

Sophi spinka od 12:30, na obed mame rajsku a spagety s bolonskou omackou tak sa idem najest. 😉

ined77
7. pro 2010

@hancazivocich 🙂 ...tak to já ti teda bohužel neporadím..to je pro mě španělská vesnice 😅 .

matýnek mě volal, ale naštěstí hned jak jsem k němu lehla znovu usnul 🙂 .tak jsem chvilku čekala a pak teda šla..tak uvidíme 😅 .

hancazivocich
7. pro 2010

@ined77 - tak to já ti tu ruku klidně podám... My jsme totiž opili slepice a měli jsme z toho pak děsnou bžundu a pak i děsný prů**r 😀 😅 😅 Páč babí myslela, že je stihla hromadně nějaká divná slepičí choroba a že je bude bezpečnější a ehm... lidštější je jaksi odpraviti dříve, než je to skolí 😅 😀 Tak jsme museli s pravdou ven, ale váhali jsme... No, dětičky jsou občas...Ehm.... Kouzelné, že.. Morče? S padákem? No, nekecej! 😲 😀 😀

hancazivocich
7. pro 2010

@gina333 - už jsem guglila, něco vypadlo, ale ... Stejně si to bude muset rozhodnout sám...

ined77
7. pro 2010

@gina333 🙂 ...to neoddychnu 😀 , protože novou žehličku mi přiveze MM odpoledne 😀 .teda ne novou, ale po mém taťkovi....věci z baráku které jsme neměli kam dát zůstaly uskladněné v hospodě 😉 .
no já bych ty perníčky taky dělat nemusela, ale letos jsem si to slíbila..teda, chtěla jsem je dělat s matýnkem 🙂 😅 ...taková vize...jako že vánoční pohoda 😀 .jinak ve velikém se bude péct o víkendu 🙂 .bez matýnka 😀 , raději 😀 .
nech si chutnat 🙂 .já měla dnes kančí poupě 😕 ..něco jako španělský ptáček, ale z kančího masa a fakt výborné..jak zvěřinu nějak moc nemusím, tak tohle bylo opravdu moc dobré. o víkendu jsme měli v hospodě zvěřinové hody, tak jsem dostala aspoń ochutnávku 😉 .

ined77
7. pro 2010

@hancazivocich 🙂 ... 😀 chudák babička 😀 .to jsi mi připomněla slunce, seno...s těma barvičkama a králíkama 😀 .to já byla lehce mírumilovnější...učila jsem jen v lavóru plavat mravence a do zavařovačky chytala včely s úmyslem založit úl 😀 .taky šnečí farmu jsem začala ve sklepě zakládat, ale na to mi hned zkraje přišel taťka a rázně zatrhnul 😝 😀 .
no to morče..to ale nebylo moc vysoko...no z okna prvního patra půldomku...tož kolik...5 m? 😅 😔 😀 , ale přežilo, v pohodě..padák byl pevný! 😉 😀 ...možná míň se mu pak líbil ten hokej co jsme s ním hráli 😔 ...ty jo...já jsem normálně tyran 😲 ...
a co jste těm slépkám nabízeli? 😀

gina333
7. pro 2010

@ined77 : my na sviatky pecieme spolu so svagrinou vzdy u svokry, ved sme tam aj tak kazdy den a Vianoce slavime spolu. 🙂 Pernicky som robila prvy a asi aj posledny krat vlani, upiect to bola hracka, ale zdobit 😲 no a nakoniec aj tak vyzrali strasne smiesne, ale boli vyborne. Tento rok sa chystam napiect doma dobrotky z lineckeho cesta, nieco upecie svokra a potom so svagrinou este upecieme kremove kolaciky a mnaaaam, uz aby boli Vianoce. 😵

anta
7. pro 2010

Holčiny, tady nám pěkně padá sníh ze střech, jsou to tedy slušné rány, až se bojím vylézt ven, aby nám to nespadlo na kebuli, pěkně to tedy taje. 😖

gina333
7. pro 2010

@anta : a u nas od rana prsi, taky tu bol krasny sneh a teraz toto. 😒 Poo ani von sa nebude dat ist, len skocim do DM a ako vzdy k svokruske na kavu. 😉

ined77
7. pro 2010

@gina333 🙂 ...však přesně, jde o tu pohodu 😉 .já jsem dělávala doma vždy jen linecké a rohlíčky...prostě aby to doma taky vonělo 🙂 .
na to zdobení perníčků jsem taky zvědavá 😀..maximálně udělám všude pár puntíků 😀.

matýnek je už vzhůru..spinkal jen 1.15..chjo...jsem znaven 😅 😀 .
už se dožaduje jakési pohádky, tak se loučím 😉 ...prý už už 😝 😀 ..nezmar jeden malý 😀 .
tak všem pěkný den a mějte se krásně 🙂

gina333
7. pro 2010

Aj Sophi spala iba 1:15, nastastie beha za MM, ja idem ohriat obedik Nati. 🙂

prchalka
autor
7. pro 2010

Tak u nás se spí už 1,45h. Nejdřív teda několikrát po usnutí kašel, jak kdyby chtěla vykašlat mandle, ale pak už v klidu. Já už se fakt modlím, ať na něco přijdou, protože jinak už jsem v koncích! Furt do ní něco tlačit, už jen proto, aby líp spala a nevidět žádný velký výsledky... 😖
@hancazivocich Činčilu máme, ale už jí mám 11 let, tak to by se projevilo dřív a navíc by to nemělo být alergický zvíře 😕
Co máme novýho a od tý doby kašle, je ta její postel - oranžově mořená, ale:
- spala i jinde, než na ní a i tak měla problém
- a hlavně po tom prvním kašli byl 3 týdny klid a teď znova... tak to by asi kašlala pořád, když tam spí, pokud by to byla reakce na barvu např... 😕
Za odkazy díky, homeo už mě taky napadlo, asi opět popátrám a poradím se..
A už jí slyším mažu!

prchalka
autor
7. pro 2010

Tak se vzbudila kašlem a pak mi tu hodinu nepříčetně řvala jak na lesy... ☹ 😖 ☹

anta
7. pro 2010

No Honzík taky po odpoledním spaní vyváděl, takže to bylo fajn. Tak jsem mu narvala slipy, to řval ještě víc, ale za 10 minut o nich nevěděl, vyčůral se až po třech hodinách, ale vylít to teda na podlahu, tak vytopím nejméně 4 byty 😀 😀 😀

anta
7. pro 2010

@gina333 - jů, teď jsem se všimla, že jsi byla vzbuzena v 5,10, tak tě uklidním, já čumím od 5,11 😀 😀 😀

gina333
7. pro 2010

@anta : zaostala si o celu jednu minutu. 🙂 🙂 🙂 Ja uz by som teraz spala, zato Sophi vyvadza ako cierna ruka 😀 to dieta sa nikdy neunavi. MM jej nafukal obrovsku loptu, neviem naco. mam strach ze s nou aj spat pojdeme. 😲